Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) =HG= válasza =WiNTeR= (#27893) üzenetére


=HG=
addikt

Megmondom őszintén, nem voltam biztos benne, hogy a flash player okozza, csak most, hogy kérdezed, kisérteties hasonlóság..Szarul is települt, többször felraktam, mégse látta win...Aztán ilyesmit okozott nekem is... Én felraktam win8-at.. :K

(#27902) ViZion válasza =WiNTeR= (#27885) üzenetére


ViZion
félisten

Kedves topiklakók! Milyen bánatos betűtípussal írjam le, hogy lássátok:
<font size="76">STABILITÁS TESZT:
- LinX ~10 kör vagy Prime95 ~1 óra
- Farmerama ~5 perc vagy fészbúkon flash game ~5 perc
:D ;]

Nem véletlenül próbálják a flasht kiírtani az univerzumból... :K

Chipset hűtésre: az ilyen morgó 3 cm ventiket felejtsétek el. Viszont adtak a gyári hűtőhöz egy PWM-es ventit. Nah, azzal esetleg lehet próbálkozni, a lap tudja vezérelni is. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27903) frescho válasza MiklosSaS (#27900) üzenetére


frescho
addikt

Azert 3-mat, mert hatha az egyik megfutja az 5GHz-et? Ha nem jon ossze, akkor: "Four uj kor rendel!"

https://frescho.hu

(#27904) Exelsior


Exelsior
senior tag

Általánosságba véve mennyi hőfok különbség van egy Zambezi és egy Vishera között?

Most a 8120 Full Load melett 58 fok alapból terhelés nélkül 48 fok. (4Ghz) 1.225V

Van értelme váltani vagy lesznek újabb Procik?

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#27905) Malibutomi válasza Exelsior (#27904) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egy jó 8-10 fok

(#27906) Alastair' válasza Tomko78 (#27897) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Vannak ilyen zalman bordáim.

Alister from Hell

(#27907) ViZion válasza Exelsior (#27904) üzenetére


ViZion
félisten

Sajna a 8120-ak kb. 6300 árában vannak, szvsz ha elég így, akkor nem váltanék. Ha Te is olyan vagy, mint Sassss, akkor rendeljetek közösen: 10 db-tól biztos adnak kedvezményt az FX-9xxx procikra ;] :DDD

Jim76: OK, elhiszem, h halk. Hány hétig még? ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27908) Jim76 válasza ViZion (#27902) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nekem 40mm-es 3300-at forgó sharkoon van a vrm-en, 16dB... egyáltalán nem morog... konkrétan semmi hangja nincs, a mellette 800-on forgó AC F12 "hangosabb" , de igazából azt se hallani, csak, ha közelhajolsz hozzá. (20cm-en belül :) )

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27909) Tomko78 válasza Alastair' (#27906) üzenetére


Tomko78
őstag

és nem akarod a vrm-re rátenni őket? szerintem jobb mint a semmi :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27910) kovsol válasza MiklosSaS (#27898) üzenetére


kovsol
titán

FX ben csak az integer feldolgozó magok száma 8. A lebegő pontos számításokért felelős rész modulonként egy van. Cache szintén osztott modulon belül.
Itt nagyon szépen látszik a felépítés.
Intel esetében teljes értékű magokról van szó. Arról ne is beszéljünk, hogy 1mag+ht hozza azt a teljesítményt mint egy FX modul. Sok esetben már HT nélkül is, mivel egy szálon erősebb. Már a 6mag+ht procik se egy ligában versenyeznek a 4modul/8mag FX procival. Igaz árban se. Pedig azok még csak SB magokra épülnek. De nem csak az számít, hogy hány magos valami, hanem milyen erős valójában az a mag.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27911) Jester01 válasza ViZion (#27902) üzenetére


Jester01
veterán

8 flash játék párhuzamosan? :DD

Jester

(#27912) ViZion válasza kovsol (#27910) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos. Az egyetlen közös pont az ár. Az alapján lehet nekik "ellenfelet" találni. FX-6300 még újan is jó ár/érték arányban, használtan meg vicc tényleg az ára.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27913) laca000 válasza kovsol (#27910) üzenetére


laca000
őstag

Épp a 3Dmark teszteket nézegetem, és ami látszik, hogy 4.2-re húzva egy 3770K még ígyis ráver az én 4.8-ra megrángatott 8350-emre majd 1500 pontot.
No ennyit jelent az ugyan kevesebb de valós magokban rejlő nyersebb erő.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27914) MiklosSaS válasza kovsol (#27910) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahh...tudom, nem is arrol volt szo hogy melyik erosebb. Csak be linkeltem mert keresgelek valami szerver cpu-kat es olvastam hogy 150 W-os a tdp-je, aztan meg eszembe jutott a nagy fogyasztasi laz.

(#27913) laca000: igen, az en 3770K alapon, turbo OFF 3.5 GHz-en ravert a 4.6 GHz-en jaro FX-8350-re 100 pontott. 4.3 GHz 3770K VS 4.6 GHz 8350 , pedig raver majdnem 6300 pontot.
A baj az hogy jatekban nem nagyon erzem. A sniper Elite V2-ben gyorsult, de masban hiaba van + 10-20 FPS, a jetekelmeny nem valtozott.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27915) Exelsior válasza laca000 (#27913) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nálam a pénz beszél nem a több pont. :)

ViZion: Amúgy meg nem váltok csak kíváncsi voltam. :) Amire kell ezért az árért nekem megérte. Hűtöm azt annyi. :) FX9xxx jó hogy mondod rendelek vagy 100-at :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#27916) kovsol válasza MiklosSaS (#27914) üzenetére


kovsol
titán

De akkor ha Xeont nézed a 8core+ht az lenne fer, ha egy sok modulos opteronhoz méred. :K Szerver proci a szerver procihoz. Amúgy szerintem szervereknél nem pont a tdp a legfontosabb tényező.

Nálunk minden szerver PowerPC amúgy. Most mennek a migrálások át Power7 -re.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#27917) laca000 válasza MiklosSaS (#27914) üzenetére


laca000
őstag

De azért remélem még így is a két 770-esemet kihajcsa' majd ;)
Ha nem, veszek Gyí hármat. :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27918) MiklosSaS válasza kovsol (#27916) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

(#27917) laca000 : a gyiiharom az feleslges, celeron kell oda.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27919) kovsol válasza laca000 (#27917) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem vegyél inkább egy fx4100 -t celeron helyett. Jobban jársz, mert nem kell lapot is cserélni. De lehet egy sempron jobb lenne.

May the Force be with you!

(#27920) ETOM


ETOM
addikt

Én holnaptól búcsúzom sokat nem tettem hozzá a topikhoz a 8120-l. Kár, h most nem tudtam költeni lapra meg hűtésre. Vevő is PH-s szal remélem ad neki. :DDD

Na majd talán egyszer lesz még FX. :))

(#27921) mackosajt válasza ETOM (#27920) üzenetére


mackosajt
addikt

Mi lesz az utód? Átállsz a kékekhez?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27922) ETOM válasza mackosajt (#27921) üzenetére


ETOM
addikt

Áh downgrade volt most marad az AMD csak egy x3 455. Nem megyek vissza intelre drága mulatság lenne jelenleg.

Már nem játszom annyit, de majd tervezek összerakni egy jó gépet GTA 5 felé.. :)

[ Szerkesztve ]

(#27923) - = Zk = - válasza Alastair' (#27894) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ilyenem van elfekvőben. de neked kell ráapplikálni sajna... :U
ha gondolod, keress fel ha Pösti vagy (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27924) Alastair' válasza - = Zk = - (#27923) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, de Miskolci vagyok.

Alister from Hell

(#27925) - = Zk = - válasza Alastair' (#27924) üzenetére


- = Zk = -
félisten

-.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27926) derive válasza kovsol (#27916) üzenetére


derive
senior tag

Attol fugg milyen szervernel, workstationnal/kissebb clusternel nem. Azert a fenntartasi koltseg/hutes sem mindegy. Nem hiaba jarnak a szerverprocik picit alacsonyabb orajelen, ott meg szigorubb a TDP keret, mert el is kell vinni a hot. Nalunk vettek uj compute clustert, meg csak az 1/3a van beepitve de a munkavedelmisek mar balheznak 40 kW miatt:)

[ Szerkesztve ]

(#27927) derive válasza MiklosSaS (#27858) üzenetére


derive
senior tag

A vetek az alapfesz.
Elso ket nap csak linx ment (terepszemle 4.6ig). Aztan hang alapjan belottem a tucskok ala (4GHz alulfeszelve).

(#27928) Dinter


Dinter
addikt

Fx 6100 normális hűtővel, vagy 6300 gyárival? Van koztuk fhd felbontason fpsbeli különbség?

(#27929) bozont válasza Dinter (#27928) üzenetére


bozont
veterán

Az Fx6300 gyárival, aztán később egy jobb hűtő rá és - bár nem írtad milyen vga-val de - igen lehet különbség fullhd-ban is, de ez eléggé játék függő.

(#27930) derive válasza Dinter (#27928) üzenetére


derive
senior tag

FX 6300 kezdetben alulfeszelve+hozza kezi ventri profil.

(#27931) Ga


Ga
tag

Sziasztok,

Megbarátkoztam az FX-6300-al, és ő is a lappal. 990Extreme3-ról van szó.

1-2 hasznos tapasztalat:
- az istennek nem ment alacsony feszültségen több maggal - 0.1!V-os Droop volt az oka - teendő: CPU load-line calibration DISABLED-re
- VRM borda van a lapon, de a TX2 vízszintesen fúj, ezért nagyon forrósodik, ergo adni kell neki némi áramlatot - egyelőre egy névjegyet raktam be a TX bordái közé erre a célra :D
- PSCheck a barátunk, 95W TDP esetén is használható a boost beállítás, csak megfelelően alacsony fesz kell neki
- CoreTemp értékei alaplap/cpu-függően pontatlanok - én 15C-s offsetet állítottam be, az alaplapi szenzor alapján

Eredmény, stability tesztelve:

:DD

5GHz bekapcsolt APM-el CnQ-val és boosttal!!
Egy szálon terhelve szépen fel is megy Pb0-ig, 3-4 szálig megy a Pb1...
Továbbra is újrapasztázás nélkül, léghűtéssel simán 60C-on tartható, Prime alatt is.

CivV, illetve Heaven teszt indítás úgy felgyorsult, hogy csak pislogtam.
Turbo Core feature rulz! :C

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#27932) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Egy kis help kéne: Aki 4,3Ghz fölött használja a nyócmagos Visheráját, az lenne szíves megmondani, hogy a szorzó állítását leszámítva mely más feszültségeket / beállításokat eszközölt a nagyobb stablitás érdekében (pl. CPU/NB fesz, RAM fesz, NB & HT sebessége, stb-stb -> mi maradt auto, mi lett manuálisan beállítva).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27933) ViZion válasza =WiNTeR= (#27932) üzenetére


ViZion
félisten

CPU/NB, HT link ezek inkább ram tuningnál játszanak.
CPU szorzó, fesz, LLC beállítás kell. Milyen feszültséggel, milyen hűtővel megy most?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27934) =WiNTeR= válasza ViZion (#27933) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Jelenleg 4.2Ghz-n (21x200) megy a 8320-as [vcore: 1.36875V - LLC ultra-high (75%)], a hűtés egy Silver Arrow.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27935) - = Zk = - válasza =WiNTeR= (#27934) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és ez prime stabil?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27936) =WiNTeR= válasza - = Zk = - (#27935) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Yep. Prime és flash stabil

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27937) dergander válasza =WiNTeR= (#27936) üzenetére


dergander
addikt

érdekes nekem a prime megdöglik ilyen alacsony fesznél 4.2Ghzen...nekem a teljes stabilitáshoz hogy a prime menjen fél órán stabilan 1.42+volt kell

(#27938) Malibutomi válasza dergander (#27937) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem a 4.2 1.344v-al megy. A 4ghz meg 1.28.

(#27939) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nalam megvolt stabilan a 4.5 GHz 1.36 V-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27940) Malibutomi válasza MiklosSaS (#27939) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De nem is 8320-ad volt :DDD

(#27941) MiklosSaS válasza Malibutomi (#27940) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaaaaa, akkor nem szoltam semmt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27942) dergander válasza Malibutomi (#27938) üzenetére


dergander
addikt

Akkor nem valami jó példányt fogtam ki vagy az alaplapom szimplán gyenge tényező...

(#27943) laca000 válasza dergander (#27942) üzenetére


laca000
őstag

Alaplap miatt van, igen. De így sem rossz az a beállított érték. Nem hiszem, hogy kényelmetlenül kellene érezned magad miatta. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27944) Dinter


Dinter
addikt

Gigabyte 970a-ud3tól tud vmivel többet az asus m5a97 Evo r2.0? Ezekben a lapokban megy az 1333mhz-s ram?

(#27945) Jim76 válasza Dinter (#27944) üzenetére


Jim76
aktív tag

Többet tud vagy sem, inkább az asus-t vedd, ha egy árban van... az 1333-as miért ne menne? Megy bennük magasabb órajelű is, csak érdemes a betesztelt ram-okból válogatni, ami a gyártó support listáján rajta van. Azokkal kevésbé ér meglepetés...

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27946) Dinter válasza Jim76 (#27945) üzenetére


Dinter
addikt

1500fttal több, de meggyőzött a kis videó az asus weblapján :) milyen meglepetést érhet a rammal?

(#27947) laca000 válasza Dinter (#27946) üzenetére


laca000
őstag

Ha nem a támogatási listán szereplő ramot veszel, esetleg nem fog menni. Milyen más meglepetés érhetne?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27948) ViZion válasza laca000 (#27947) üzenetére


ViZion
félisten

Nem-nem. A listán szereplő ramokkal tesztelték, azokkal biztosan fog menni. Nagy különbség!
Mellesleg ilyen ram problémákkal jó rég nem találkoztam. A legnagyobb gond az lehet, h pár éve voltak még 1600 MHz @ 1,65 V ramok is, ma már 99% hogy 1,5 V-osat adnak. Az időzítés sem probléma, a memvezérlő a gyengébb időzítését fogja használni, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27949) laca000 válasza ViZion (#27948) üzenetére


laca000
őstag

Igen, az lett volna a következő, hogy esetleg azzal megy.
E két meglepetésen kívül, más nem érheti.
De jobb választás a listán lévő ramokból választani.
Nehogy aztán a dolog fordítva süljön el, aztán egy teszteletlen, de amúgy korrekt ram ne működjön rendesen a gépben.
Volt már rá példa ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27950) Dinter válasza ViZion (#27948) üzenetére


Dinter
addikt

A 2*2GB RAM-jaim rajta vannak a listán, a 4GB-s nincs, de az is 1.5V-os. Azért remélem, nem lesz probléma. Ehhez a laphoz hogyhogy ilyen kevés értékelés és vélemény van? Ennyire új lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.