Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Jim76 válasza X Factor (#27499) üzenetére


Jim76
aktív tag

:R Fatal1ty 990FX Professional RLZ! :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27502) Tomko78 válasza Exelsior (#27500) üzenetére


Tomko78
őstag

12+2 fázisú lap Amd téren 52 ezer ft , tudom sok de nem olyan sok mint a sötét oldalon lévők :P Hát nem gyönyörű ? ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27503) ViZion


ViZion
félisten

Azért ezekkel a fázisokkal is csak óvatosan... Asus 6+2 is tökéletes :)
Inkább 6 jó fázis, mint 60 gagyi alkatrésszel megoldott... Teszteknek kell hinni, nem a számoknak szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27504) Casanova* válasza Tomko78 (#27502) üzenetére


Casanova*
veterán

de hát ez nem Asus :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#27505) Tomko78 válasza Casanova* (#27504) üzenetére


Tomko78
őstag

Az a szerencse hogy nem Asus ;] Itt erő van Kálmánykám :P De ugye a tuning bajnok a MSI 990 FXA -GD 80 as

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27506) MiklosSaS válasza Tomko78 (#27502) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szepen lemasolna az Asrock az Asus-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27507) =WiNTeR= válasza Tomko78 (#27502) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ez a lap KIHAJCSAE a 6Ghz-et a nyócmagos Vishera-ból? :DD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27508) Tomko78 válasza =WiNTeR= (#27507) üzenetére


Tomko78
őstag

ááá tévedsz ez az Asrock lap a FX-9590 8 ghz készült , mert ugye mi más tudná ezt csak is a Fatal1ty ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27509) Jim76 válasza MiklosSaS (#27506) üzenetére


Jim76
aktív tag

Az ASUS meg lemásolná a Brunettit? :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27510) #21078528 válasza Exelsior (#27492) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az én nagy tervem az MSI 990FXA-GD80 volt, de beszerzési problémákba ütköztem, így kompromisszumként lett a Gigabyte 990FXA-UD5, szal. szerintem ezeket érdemes... ;)
Amúgy nem gondolnám, h. ebben a kategóriában szerepelnének gagyi lapok, tehát az apró különbségek alapján választja az ember a legszimpatikusabbat. :K

(#27511) #21078528 válasza ViZion (#27503) üzenetére


#21078528
törölt tag

Teljesen egyetértek, lásd Biostar TA990FXE, 4+1, és nem hallottam róla, h. bárkinek gondja lett volna a tápellátásával...

Egyébként az overclock.net-en, az "AMD Motherboards" fórum elején van egy jó kis VRM adatbázis, érdemes lehet lap vásárlás előtt átböngészni.

(#27512) =WiNTeR= válasza #21078528 (#27511) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én arra lennék nagyon kíváncsi, hogy mondjuk egy 8350 esetében a 4+2, 6+2, 8+2 és 12+2 VRM mekkora stabilitás / órajel / OC lehetőségeket vagy korlátokat jelent.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27513) MiklosSaS válasza Jim76 (#27509) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:Y :C +1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27514) mackosajt válasza #21078528 (#27511) üzenetére


mackosajt
addikt

Azt linkeltem az előbb, vagyis közvetlen a listát. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27515) Pug válasza Tomko78 (#27502) üzenetére


Pug
veterán

Seggszikla, meneküljetek. ;]

Én biztos nem adnék ki Ass-rockért 52K-t, de mindenki máshol próbálja ki a szerencséjét. :DDD
Viccet félretéve, remélem beválik ;)

(#27516) #21078528 válasza mackosajt (#27514) üzenetére


#21078528
törölt tag

He-he, el voltam foglalva a piros csokis dobozok nézegetésével... :B :U

(#27517) Tomko78 válasza Pug (#27515) üzenetére


Tomko78
őstag

Már rég megvan ,de olyan nincs hogy adott gyártónak nincs hibás lapja , de attól még nem szabad leírni semmit , mert ugye erre való a gariztatás , nekem anno azért tetszett meg a Fatal1ty mert elég jól felszerelt lap és ára se volt sok ;] Én azt mondom MSI nincs jobb , 3 után vettem ezt a lapot de a következő tuti megint MSI lesz , ja még egy MSI 970 A-G46 itt van tartaléknak nekem Alaplapok

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27518) miresz válasza Tomko78 (#27517) üzenetére


miresz
veterán

Én sajna megjártam a Fatal1ty-vel 2x is,pedig én szeretem a seggsziklát. Rendeltem még akkor mikor bejöttek az FX-ek eggyet,és hibás volt. Sípoltak ralt a tekecsek mit az örült+ a hangkártya sem működött. Visszaküldtem cserére,a cserelap 1 hetet sem bírt és elszállt rajt az egyik VRM.

(#27519) Tomko78 válasza miresz (#27518) üzenetére


Tomko78
őstag

De érdekes intel részen meg nagyon dicsérik a Asrock lapokat , én ezért szereztem be egy csere lapot ha az egyik elszáll ott a másik ;] Csak ha valami nyűgje van addig legyen mig gari van rá

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27520) tibee77


tibee77
őstag

Az mitől lehet, hogy a cpu nem megy fel 52 fok fölé?Feszültség 1.404-en, órajel 4361-en és ugyanannyi a hőmérséklete mint ~4100 mhz-en 1.330 V-on.Na nem mintha nagy baj lenne de elfelejtettem valamit kilőni biosban? :F

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#27521) Tomko78 válasza miresz (#27518) üzenetére


Tomko78
őstag

Ja még annyit nekem csak akkor ad érdekes hangot a gép ha bekapcsolom biosban ezt a Core c6 mode , akkor a FX-6300 van egy ciripelő hangja már a tücskök tisztán be vannak indulva itt :B

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27522) miresz válasza Tomko78 (#27519) üzenetére


miresz
veterán

Félre ne érts,én szeretem az ASRockot,a mostani lapom előtt AM3+ -ba volt sorrendben 990FExtr3, Fatal1ty 990FX Professional, 970Extr4, 890GM Pro3 R2.0, és mindegyik jó volt a Fatal1ty-t kivéve. :(

(#27523) laca000 válasza Tomko78 (#27519) üzenetére


laca000
őstag

Asrock volt az egyetlen opció?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27524) Tomko78 válasza miresz (#27522) üzenetére


Tomko78
őstag

Jó hát nekem is behalt 1 évesen az első Fatal1ty , de nem írtam le a Fatal1tyt elszállt a déli híd talán , na ha ez is elfog 1 évesen akkor már gyanakszom hogy valami nem stimmel ;] csak mondom addig csinálja ezt míg garis , első MSI K9A2 Platinum alaplapon nem volt jó a hang , második viszont hűen szolgált éveken át :DDD Laca000 : MSI 990 FXA -gd80 nem kaptam így maradt ez

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27525) MiklosSaS válasza Tomko78 (#27517) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat igen, amikor Assrock-al tolja az ember mindig kell egy tartalek alaplap. :K :DD

(bocs de nem tudtam kihagyni)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27526) Tomko78 válasza MiklosSaS (#27525) üzenetére


Tomko78
őstag

ugyan úgy Asus is elhalálozhat már nem azért a 20 ft ért :) de ha megtehetem hogy legyen tartalék akkor miért ne , mikor nézegetem a 900 amd lapokat sokan Asusra azt mondták azt inkább ne se gigát ,Msi nem tudtam venni így maradt a Asrock ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27527) miresz válasza Tomko78 (#27524) üzenetére


miresz
veterán

MSI 990 FXA -gd80 volt a kezeim között,azzal kellett összeépítenem egy gépet.Szerintem a legjobb 990-es lap az tuti. Nagyon jó az UEFI-je minden testre szabható,minden állítható,és nagyon jól OC-zható benn az FX. :K

(#27528) Tomko78 válasza miresz (#27527) üzenetére


Tomko78
őstag

Ne keserítsd a szívem , azt akartam , de sajna nem kaptam :B De sebaj majd legközelebb Msi lesz , mondjuk a biosa az asrocknak is szuper , nekem laikusnak is könnyen átlátható beállítható :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27529) miresz válasza Tomko78 (#27528) üzenetére


miresz
veterán

Akkor nem fájdítom. :) [link]

(#27530) Tomko78 válasza miresz (#27529) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát nem gyönyörű ? Csak hogy kicsit gonoszkodjak én is :DDD [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27531) miresz válasza Tomko78 (#27530) üzenetére


miresz
veterán

Ha már sötét oldal nekem ez tetszik.

(#27532) Pug válasza miresz (#27529) üzenetére


Pug
veterán

Hát nekem a saber továbbra is jobban gyere be, de persze minden szentnek maga felé hajlik a keze. :DDD

(#27533) Tomko78 válasza miresz (#27531) üzenetére


Tomko78
őstag

De azért ide tuninglap meg oda még is a FX -6300 3.6 ghz járatom 1.250V on , mert 4 ghz meg 4.5 ghz olyan mintha a net lassabb lenne , game közben semmi gubanc de mozillának lehet nem tetszik :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27534) ViZion


ViZion
félisten

Csiga! CSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍGAAAAAAAAAAAAAAA!
ezekitten flémkeltenek, meg inteles deszkákat linkelgetneeeeeek!
Bannold őket a zuniverzumból pár napra léCCi! ;]

Komolyan: Az asus színei alacsonyabb kategóriában a durva tréfa és a f!ngós vicc kategória között ingadozik. A linkeltek jól béznek ki. Másik: egyszerűen fájna FX proci alá is normális színekkel (vagy szérián belül több szín kombinációt...) mATX vagy ATX deszkát készíteni? :U ...esetleg itx APU deszka? (OK, van pár, de ATX árban...) Azt sem találtam, pedig 17×17 cm ütős lenne, de AMD-nél ezek kimaradnak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27535) miresz válasza Pug (#27532) üzenetére


miresz
veterán

Az nekem is marhára bejön. El tudnám képzelni egy ilyenben,bár ez lehet szakmai ártalom. :DDD

ViZion: Köpőlégy! :DDD Neked meg direkt kék a színed! :DDD Egyébként igazad van a lap témában mini ITX lapnak nagyon örülnék,meg normális design-nek is. :K

[ Szerkesztve ]

(#27536) Jim76 válasza Tomko78 (#27533) üzenetére


Jim76
aktív tag

Az is biztos azért van, mert asrock.... az hidd el, még a monitoron a színekre is hatással van, jobbanmondva még azok is halványabbak, ha asrock a lapod... :W

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27537) laca000 válasza Jim76 (#27536) üzenetére


laca000
őstag

Ha Asrock a lapod: ne csodálkozz :Y ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27538) miresz válasza Jim76 (#27536) üzenetére


miresz
veterán

Ez mondjuk nagy baromság azt ugye te is tudod. :)

[ Szerkesztve ]

(#27539) Tomko78 válasza Jim76 (#27536) üzenetére


Tomko78
őstag

De a Phenom II 965 nem volt ilyen , szerintem itt más van ,de sebaj , Phenomot se járattam 4 ghz holott 1.375 V alapfeszen bírta ezzel trollkodtam is , hogy minek az a 4 ghz 3.6 ghz is bőven elég :) Sokan ott erőlködtek hogy alig tudják elérni a 4 ghz mert az a szent GRÁL a 4 ghz ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27540) ViZion válasza Jim76 (#27536) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, meg a kék neon jól hűti a procit! :DDD

Jajj, Don Sassss, azokért a vízhűtéses deszkákért a fél karod odaaadnám! :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27541) MiklosSaS válasza miresz (#27531) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha mar kemenykedunk akkor nekem ez a meno: [link], vagy ez: [link]

A gyengeim a ROG lapok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27542) mackosajt válasza ViZion (#27540) üzenetére


mackosajt
addikt

Gyorsan veszek is egyet, mert a Brocken nem hűti elég jól. :DDD

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27543) miresz válasza ViZion (#27540) üzenetére


miresz
veterán

Aha! Mé pont kék? Ménem ződ? Csigaaaaaaaaaa! Ez ittenék kékezik mindent!! :DDD

Csigaaaaaaaaa!!! Amiklóska is itt kékezik az efix topikba! :DDD ;] Bannóni kell őtisaz ormányossal együtt!

Jah,és azért a gyengéid,mert megalomániás vagy és tele vagy $$$-al. :DDD Még a cerkát is ~50e-es lapban járatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#27544) Tomko78


Tomko78
őstag

Hát igen ilyen rossz a Asrock :DD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27545) d3lete válasza Tomko78 (#27544) üzenetére


d3lete
aktív tag

ÚRISTEN 323mb/sec heylet 330mb/sec az aztán nagyon sok különbség. :DD

(#27546) Tomko78 válasza d3lete (#27545) üzenetére


Tomko78
őstag

Néha az milyen jól jön még 1 mb/sec is :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27547) Alastair'


Alastair'
nagyúr

klikk

Alister from Hell

(#27548) Jim76 válasza miresz (#27538) üzenetére


Jim76
aktív tag

Ja... de, ha az utolsó 1,5 órát olvasod itt, pont ez jön le belőle... (egyébként, ha figyeled én vagyok az egyetlen félkegyelmű itt aki ezidáig teljesen elégedett az asrock-jával, semmi bajom nincs vele, de már kezdem rosszul érezni magam miatta, és lehet, hogy elkezdek irreális elvárásként 5GHz-eket forszírozni a 20eftos deszkában, hogy generáljak valami hibát, hátha meggyőződéssel el tudom kezdeni szidni, és végül legyen miért lecseréljem :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#27549) miresz válasza Jim76 (#27548) üzenetére


miresz
veterán

Jah,már közben leesett. :) Én is eddig maximálisan meg voltam elégedve az Asrock lapjaimmal.

(#27550) MiklosSaS válasza Jim76 (#27548) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem te vagy egyedul, nalam 2 evet hibatlanul ment egy nagyon olcso mATX-es asrock. Maximalisan meg voltam vele elegedve, de a Z77-es extreme6-ra nagyon haragszom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.