Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) ViZion válasza Dinter (#27950) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS jó ebben a kategóriában, legalábbis nem nagyon van rá panasz. Gigát nem ismerem, MSI-t nem ajánlom, ASRockban volt ilyen is, olyan is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27952) laca000 válasza Dinter (#27950) üzenetére


laca000
őstag

Az a ram menni fog benne, gond nélkül.
Nem kell az értékelésekkel foglalkozni, a zöme a látogatóknak sehol nem értékel.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27953) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Khmmm... izé... Hol is van az OFFolós tocsik? Nem találom itt munkahelyen... :F
Ha valaki tol egy linket, megköszönöm. :R

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#27954) Rypejakten válasza Zsivaagoo (#27953) üzenetére


Rypejakten
addikt

itt

(#27955) laca000 válasza Zsivaagoo (#27953) üzenetére


laca000
őstag

Hm, "izé", munkahelyen dolgozni kell, nézz körül a termelésben, biztos akad valami dolog. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27956) Zsivaagoo válasza laca000 (#27955) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ez IT Outsourcing munkahely, ergo nem termelünk szinte semmit, csak solution-okat és "problem solved" update-ket. :D

Mindezt GYÍÍÍÍÍhármas gépekkel és 4 GB RAMmal. :K :U :W

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#27957) laca000 válasza Zsivaagoo (#27956) üzenetére


laca000
őstag

Tudom milyenek ezek az áutszorszing "munkahelyek", az ájtís okostojások, egy billentyűt két hétig tart beszerezni, sok ilyet kellene létesíteni, szerte a földön, legalább sikeresen tudsz kamuzni az asszonynak otthon, hogy sokat dolgozol? ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27958) Zsivaagoo válasza laca000 (#27957) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

SajnosHálaIstennek nincs asszony, de ha lenne akkor sem tudna nyomon követni folyamatos 3 műszakban. :)
Voltam IT vezető (manáger), ismerem a hánynyolckalácsot. ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#27959) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Fúúú, 4.3Ghz és fölötte nem bírom stabilizálni a rendszert (4.2Ghz-n vidám elfut, de fölötte mindegy milyen feszt adok a vcore-nak, akkor sem lesz stabil) :O . Lehet hogy az M5A97 PRO a gyenge láncszem? Ha biztos kijönne AM3+ -ra a Steamroller, akkor szó nélkül vennék egy 8+2 vagy fölötti VRM-es 990FX-es high-end lapot...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#27960) Alastair'


Alastair'
nagyúr

klikk erről valami vélemény? 8120 vagy 8320 alá jó lehet?

Alister from Hell

(#27961) mackosajt válasza Alastair' (#27960) üzenetére


mackosajt
addikt

Ilyen lapban húztak pont egy 8120-at igen jól, mondjuk folyékony nitrogénnel.

Nem lehet rossz lap.
Csak kevesen ismerik.

Mikor kínlódtam a lapommal, én is néztem ezt, azóta 1 ezrest esett az ára, csak én most vízre hajtok, utána jöhet a lapra gyúrás, vagy a CF lecserélése 1 erősebbre.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#27962) #21078528 válasza Alastair' (#27960) üzenetére


#21078528
törölt tag

Amennyiért kínálják igazi "legjobb vétel"!
Egyébként is jókat olvastam róla, csak extrém tuningnál írogattak VRM melegedésről (4+1), szóval azért ne 5GHz-ben gondolkodj...

(#27963) =HG= válasza #21078528 (#27962) üzenetére


=HG=
addikt

Miért ne ? 5 Ghz-et szerintem a lap simán elbír, cak a proc bírja !

Szerintem ennyiért nem szabad kihagyni !

(#27964) ViZion válasza Alastair' (#27960) üzenetére


ViZion
félisten

Parancsolj. De azt hiszem iponon is írtak róla, meg még pár oldalon foglalkoztak vele. Ha jól emlékszem kicsit furán vannak a csatik, meg alaplapra a táp is molex volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27965) DeadMeat válasza ViZion (#27964) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az a molex csati a nem a lap tápellátásáért felel.
to supply additional current to the PCIe lanes when they are fully populated.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27966) dergander


dergander
addikt

Az alaplaom 4+1 tápellátású van viszont az UD3 giga lap az pedig 8+2 mi a különbség mit takarnak a számok?

(#27967) ViZion válasza dergander (#27966) üzenetére


ViZion
félisten

a CPU tápellátását jelenti . Általában a több a jobb (stabilabb), bár a minőségük sem mindegy. Ennyi fázis biztosítja az amperokat a procidnak, amit elfűtesz. :DDD
Az első a procit tápláló, a második a memória vezérlő fázisait jelenti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27968) dergander válasza ViZion (#27967) üzenetére


dergander
addikt

Ez magyarázná azt hogy a procimnak iszonyat fesz kell hogy stabil legyen 4.1Ghzen? Mert itt más lapokkal ugyanez a proci sokkal alacsonyabb feszen elmegy....

Milyen lapot érdemes venni ami úgymond árához képest igencsak jó tápellátással bír? ne ilyen fatalyti meg ilyenek mert nemmindenki milliomos :D

(#27969) ViZion válasza dergander (#27968) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül, a szükséges feszültség új lappal sem lesz sokkal kisebb. De stabilabban tudja tartani, pontosabban lehet beállítani. Nálam az erősebb tápellátás +200 MHz-t hozott, ugyan azon a feszültségen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27970) Dinter


Dinter
addikt

Megrendeltem az fx6300-amat meg hozza az asus m5a97 Evo r2.0-t, kíváncsi leszek rá. Karácsonykor majd veszek hozzá és egy jobb hűtőt is :)

(#27971) Zsivaagoo válasza Dinter (#27970) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Már jövő hónapban meg fogod venni azt a hűtőt. ;) :) A gyári hűtőként adott lyukacsos alamónium tégla, meg a visító venti rá fog venni téged. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#27972) Lanash válasza Dinter (#27970) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem is ez van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Tökéletes alapon is és még rendesen húzni is tudom. Viszont a gyári hűtő az nagyon ratyi, ha tudod cseréld le azonnal. :DD

(#27973) ViZion


ViZion
félisten

Jó a gyári hűtő! :K Feltéve, hogy nem terheled 20%-nál jobban a CPU-t, és/vagy Alaszkában laksz, ahol gépet az udvaron tartod. CPU hűtésre a hazai éghajlati viszonyok miatt nem alkalmas a feladatra. Pl. szibériában nem szokták lecserélni, de ha sarkkör kutató vagy, akkor is jó lesz, csak ne vidd be a gépet az igluba...
:D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27974) Zsivaagoo válasza ViZion (#27973) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Jájjj... :D Te teljesen elvetemült vagy. :C Bár ezt én sem írhattam volna le jobban. :D :R

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#27975) dergander válasza ViZion (#27969) üzenetére


dergander
addikt

Akkor ez azért nem mindegy...neked milyen lapod van most vagy mit ajánlasz hozzá?

(#27976) ViZion válasza dergander (#27975) üzenetére


ViZion
félisten

[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27977) Expendable válasza ViZion (#27976) üzenetére


Expendable
aktív tag

+1 én is erre, bár a venti vezérlés az előző Asrock 970 extreme 3-asomba jobban tetszett.

(#27978) ViZion válasza Expendable (#27977) üzenetére


ViZion
félisten

Ventiknek csináltam egy kapcsolót, praktikus. Mondjuk az első stressz tesztnél sz új lappal annyira izgltam, h nem kapcsoltam fel maxra... forró lett a radiátor :DD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27979) tibee77 válasza ViZion (#27976) üzenetére


tibee77
őstag

Azt hittem neked is m5a97-ed van.Vagy csak volt?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#27980) MiklosSaS válasza ViZion (#27978) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igaz az hogy az uj lapban tobb fesz ker a cpu tuningnal ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#27981) #21078528 válasza dergander (#27975) üzenetére


#21078528
törölt tag

Én most vettem egy Gigabyte 990FXA-UD5 lapot, eddig nagyon elégedett vagyok, bár csak 3. hete van meg...

Egyébként az én 8350-em is szeret kajálni, szóval ne abból indulj ki, másnak mennyi feszt kér, minden darab más és más. Az előző 8120-as procimat durván alul tudtam feszelni, a 8350-et csak minimálisan, ezt és így tudja, el kell fogadni oszt jó van! ;)

(#27982) dergander válasza #21078528 (#27981) üzenetére


dergander
addikt

Nekem nem az alulfeszel van bajom hanem hogy bemtudom 4GHZ felett stabilizálni mert prime alatt meghól...ez itt a baj nincs pl olyan fesz amin mondjuk 4.2Ghzen elmegy mert sipol a gep hogy a vrm tulmelegszik igy dob egy kékhalált...mindenesetre új lapon gondolkodok vagy ud3 vagy meg a biostar vagy asus nemtudok dönteni figyelem kinek milyen lapja van és hogy állja a tunningot ;)

(#27983) - = Zk = - válasza dergander (#27982) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem 4.GHz-en megy... léggel. nem prime stabil (igaz, nem néztem még)
de játékok alatt és netezés közben is fain. nem fagy stb.
a múltkor 74 fokos volt a cpu, úgy BF-eztem... min 40-45 percet simán.. meg sem nyikkant az asus lap :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27984) lee56 válasza - = Zk = - (#27983) üzenetére


lee56
őstag

Addig örülj amíg meg nem nyikkan :D
Amúgy lehet hogy jobban jártál volna, ha a procit cserélted volna Visherára, a jó kis giga lapod helyett. :P

No Comment

(#27985) dergander válasza - = Zk = - (#27983) üzenetére


dergander
addikt

Az sok vagy a házad gyenge vagy a cpuhűtő az a 74fok rengeteg ;)

(#27986) laca000 válasza lee56 (#27984) üzenetére


laca000
őstag

Valahogy úgy ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#27987) ViZion válasza tibee77 (#27979) üzenetére


ViZion
félisten

Eladtam, 99FX PRO2.0-ra váltottam.
Sasss: nem kér többet. Sőt, mivel stabilabban tartja az LLC a feszt, így 4,4 GHz-t tudok ugyan azzal, mert nincs akkora drop.

dergander: ramot ne húzd, gyári időzítésre, esetleg picit adni feszt neki (~1,52 V). HT és NB 2200-2400 elég, azon biztos hibátlan. Procit 1,4 V körül próbáld meg 4,4 GHz-n, High LLC-vel. Prime nem lényeg, néha olyankor is leáll szállal, amikor minden stabil. ha LinX-et bírja ~10 körön és a Flash játékokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27988) Tomko78 válasza dergander (#27985) üzenetére


Tomko78
őstag

Adatlapján az van Noctua D14 hát szerintem az nem rossz hűtő

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#27989) Malibutomi válasza dergander (#27985) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elírta az nem 4ghz, hanem 4,7 ha igaz az adatlap. De a 74 akkor is sok, annyin tuti nem hajtanám.
Én csak addig tolom, hogy max prime alatt legyen 65 fok, akkor játékok alatt még a 60-at sem nagyon üti.

(#27990) aknaakna


aknaakna
tag

Arról ugye jól vagyok informálva, hogy az AMD procik hűvösebbek, meg hogy az intelhez képest hűvösebben is kell tartani őket?Mintha pár napja/hete valaki írt volna ilyesmit...Nemsoká lesz AMD konfigom azért kérdem :) :U

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#27991) troll81 válasza aknaakna (#27990) üzenetére


troll81
addikt

mindig minden legyen hüvös! hideg ! és minden jol megy majd ez mindenre igaz :K :K

(#27992) Dinter válasza aknaakna (#27990) üzenetére


Dinter
addikt

Én is emlékszem ilyesmire

(#27993) ViZion válasza aknaakna (#27990) üzenetére


ViZion
félisten

Igen. AMD oldalon 70-75°C az elvi max, 60 fok körül stabil még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27994) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv!

Az elképzelhető, hogy 8320 4,5Ghz -re húzva BF3 alatt (multi 64 -es szerver) csak 50-53% CPU kihasználtságot mutat?

(#27995) =HG= válasza Huroq (#27994) üzenetére


=HG=
addikt

:K Elképzelhető, bár felbontás és vga függő is.

(#27996) otto14 válasza Huroq (#27994) üzenetére


otto14
senior tag

Ha a vga kihasztnáltság 100% akkor minden ok.

asd

(#27997) Huroq válasza =HG= (#27995) üzenetére


Huroq
senior tag

1920x1080 és egy 6870-es VGA dolgozik rajta.
Kicsit kevésnek tűnt, bár ki tudja. Köszi a választ. :)

otto14
Ezt még meglesem. Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#27998) #21078528 válasza dergander (#27982) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nálam 1.4V@4500MHz-en a 8350 teljesen stabil, Prime-mal és StressLinuxxal egyaránt szadizva volt. Itt még a hőmérséklet is elment, de feljebb már javítanom kéne a hűtésen, de a tovább húzkodásnak túl sok értelmét nem látom, sőt valójában csak 4200MHz-en járatom...

(#27999) =HG= válasza Huroq (#27997) üzenetére


=HG=
addikt

Nem kevés, néztem az adatlapod.... Én személy szerint ezért váltottam 3570K-ról 8320-ra. Intel jobban megszenved a BF3-al

(#28000) Jim76 válasza =HG= (#27999) üzenetére


Jim76
aktív tag

Ezt konkrétan mikor tapasztaltad? Multiban, vagy több monitoron, vagy mikor volt kevés a3570K, amikor a 8320 már elég?

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.