Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

wccftech: AMD EPYC 9654 “Genoa” 96 Core CPU Benchmarked In Cache & Memory Benchmark – Over 2x Inter-Cache Bandwidth Versus Milan-X & Up To 30 TB/s L1 Transfer Rates

"In L1 cache tests, the Genoa CPU delivers a 2.2x increase over Milan-X and a 17% jump over Sapphire Rapids-SP Xeon. In L2 cache tests, the CPU delivers an 89% increase over Milan-X and a 2.44x increase over its Xeon counterpart. Finally, in L3 bandwidth, the Genoa CPU delivers an earth-shattering 3.27 increase in performance over the Milan-X CPU and an 8.8x jump over the Xeon part. That's up to 30 TB/s on inter-CPU cache bandwidth which is bonkers."

Mottó: "A verseny jó!"

(#7202) Petykemano válasza S_x96x_S (#7201) üzenetére


Petykemano
veterán

elég jó számok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7203) hokuszpk válasza S_x96x_S (#7201) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

bazisok cacheval ilyen szamok mellett lehet megeri az smt4 ; ez lehet majd a Zen4c ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7204) Petykemano válasza hokuszpk (#7203) üzenetére


Petykemano
veterán

Háááát. Ha jól emlékszem, a korábbi számokból én azt deriláltam, hogy ha és amennyiben az L2$ méretnövekedése (és a most látható BW növekedés) megdobja az SMT yieldet és abból származik a MT teljesítmény előnye, akkor is az csak 15%.
egy 40-45%-os SMT2 yieldre azért még nem építenék rá SMT4-et.

Én kifejezetten nem örülnék neki egyébként. A Cloud szolgáltatók - legalábbis a GCP - újabb magokból nem is kínál már olyan konstrukciót, ami páratlan számú magot lehetővé tenne. Ez nyilvánvalóan azért van, mert 2db vCPU valójában egy fizikai mag 2db SMT/HT szála. Ennek meggőződésem szerint biztonsági okai vannak - hogy ne lehessen SMT/HT-n sérülékenységet kihasználva törni.

Ha bevezetik az SMT4-et, szerintem arra ugyanez a szabály érvényes lesz, csak már úgy, hogy 4 vCPU-t fognak egységben kínálni, ami továbbra is 1db fizikai magot és a hozzátartozó 4 hardveres szálat jelentené. Persze amennyiben ez a 4 vCPU ellenére nem drágább, mint a korábbi 2 vCPU-s konstrukció, akkor jöhet, de én azért tartok tőle, hogy burkolt áremelést hajtanának végre általa.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7205) hokuszpk válasza Petykemano (#7204) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

epp ez az, hogy csak 15% a plusz ; ez olvasatomban ugynezki, hogy ha csak 2 szal van, akkor még igy is sokat malmozhatnak üresben a procimagok ; 4 szallal már megint egyenletesebb lehetne a kihasznaltsag.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7206) Petykemano válasza hokuszpk (#7205) üzenetére


Petykemano
veterán

Az IBM SMT8-ra képes processzorai esetén a 2. szál yield-je 80% körül volt. Vagyis amikor 1 processzormagon 2 programszál futott, akkor az egyes programszálak gyorsasága kb 90% volt ahhoz képest, mintha csak 1 programszál futott volna a procin.

Ez jelenti azt, hogy sokat malmozik a proci.
A 40-45% yield (2 programszál esetén 70-75%-os sebesség) még elég messze van. Ha erre ráengednének még egyet, annak yieldje lehet, hogy lenne mondjuk még 15-20%. (3 programszál egyenként 50-55%-os sebesség az egyszálas sebességhez képest)
A 4. szál reálisan már csak plusz 5-10%-ot jelenthet. (4 programszál egyenként 45%-os sebesség az egyszálashoz képest)

Ne érts félre, ki nem zárnám, mert a CB MT benchmark megnyerésében sokat segítene akár asztali, akár HEDT szegmensben.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7207) hokuszpk válasza Petykemano (#7206) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem valahol nem kerek, eredetiben arrol volt szo, az smt azert jo, mert a cpuban rejlo kihasznalatlan vegrehajtokat -- amik a nem eppen optimalis kod miatt eppen ugysecsinalnak semmit -- munkarafogja. Ha jolemlexem mar az eredeti Athlon is tudott parhuzamosan 7-8 utasitast vegrehajtani. Marmint elmeletileg.
A stabteszteken kivul nagyonkeves olyan szoftvert ismerek, ami tartosan egyszerre akar a vegrehajtoegysegek 75% -at leterhelne. Szvsz picit megreformalva a koncepciot ( pl : minden szalnak van 1 fix vegrehajtoja, -- hogy a masik szalon futtatott "durva" kod eseten is haladjon -- a tobbit a futtatott kod fuggvenyeben osztana el ) mukodne a dolog, ilyen webszerveres es hasonlo felhasznalasnal még hasznos is birhat lenni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7208) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

wccftech: AMD Will Not Lose Market Share Until 2025 Says Wedbush

"Talking about AMD, Bryson outlined that he believes that the company is one of the strongest players in the semiconductor industry. The analyst stated that in his opinion, AMD will continue to take away market share from Intel in the personal computing and server markets and that this trend should continue throughout 2023 and end in late 2024 at the earliest."

Remélem készül a 2024 utáni stratégia is.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7209) HSM válasza S_x96x_S (#7199) üzenetére


HSM
félisten

"szinte mindenki elkezd hirtelen TCO-t számolni .."
A TCO tekintetében ami nem volt eddig túl erős, az a több CCD-s verziók alacsony terheléses fogyasztása. Bár a másik oldalon meg elhasználták ugyanezt szemöldökráncolós órajelkergetésre... [link]
Ezen lenne még mit faragni, főleg, amikor az ember azt látja, egy nagyságrendileg tokkal-vonóval 15W-os notebook-chip is már remekül elboldogul akár komolyabb feladatokkal is, nem is lassan....
Energiahatékonyságban amúgy az eddigi 7nm Zenek is büntettek, ha kikapcsoltad a szintén túltolt BOOST-jukat, lásd pl.: [link] . ;)

[ Szerkesztve ]

(#7210) Petykemano


Petykemano
veterán

Így múlik el a dicsőség: [link]
(5950X vs 13600K)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7211) Pakmara válasza Petykemano (#7210) üzenetére


Pakmara
őstag

Tapsvihar közepette? :DDD

(#7212) Devid_81 válasza Petykemano (#7210) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Geekbench az mennyire mervado osszehasonlitasi alap AMD-vel?
Az nem Intel cpu parti cucc volt mindig is? :F
Ezer eve nem kovetem mar ezeket mondjuk, lehet valtozott azota.

...

(#7213) hokuszpk válasza Petykemano (#7210) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezekszerint a Moore torveny még nemannyira dead, ketevente duplazodik a valami.
vagy valami ilyesmi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7214) Petykemano válasza hokuszpk (#7213) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát utoljára leginkább az ár duplázódott kétévente...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7215) S_x96x_S válasza Petykemano (#7210) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> (5950X DDR4 vs 13600K DDR5 ) Geekbench 5.0

a Geekbench - nagyon érzékeny a memóriára és a busz sebességre,
emiatt óvatosan kell kezelni az eredményt.

1.)

"As a benchmark, Geekbench is pretty sensitive to memory and bus speed, so it may not be the best representation for the benefits of a pure CPU clock bump like you get with the Core i9-12900KS." ( via )

Remélem látszik a grafikonon az eltérés:
- a 12900K DDR4 (14768) vs. 12900K DDR5 (18508)
eredmény különbség eléggé kontrasztos. ( csak a DDR5 +25% ! )

( via )

vagyis a "végitélethez" ;] várjuk meg a ZEN4-es DDR5-ös "hivatalos" eredményeket is ..

És a 5950X - még ddr4! vagyis ez így nem fair
emlékeztetőül a teszt konfig:
"Intel Core i5-13600K ES #1 (OC?)6P + 8E / 20T @ 5.1 GHz (DDR5) "

2.)
És nem árt tudatosítani, hogy a GeekBench -
Értékeli az AVX512 -őt. ;]
"Improve AES-XTS workload performance on processors with AVX512 support." https://www.primatelabs.com/release/geekbench5/
és itt fordult a kocka ..
mert a ZEN4-ben lesz AVX512 ..
és az Intel-ben meg MÁR nem.

vagyis én pont a Geekbench miatt nem aggódok. :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#7216) hokuszpk válasza S_x96x_S (#7215) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd mire kijon a Zen4, a geekbenchet megpatkoljak, hogy ne legyen avx512 erzekeny ; ez az osszehasonlitas meg addig beeg a fejekbe oszt joido.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7217) Petykemano válasza S_x96x_S (#7215) üzenetére


Petykemano
veterán

> vagyis a "végitélethez" ;] várjuk meg a ZEN4-es DDR5-ös "hivatalos" eredményeket is ..
> És a 5950X - még ddr4! vagyis ez így nem fair

Bocsánat, de én nem mondtam, hogy az AMD dicsősége múlna el, vagy hogy a Zen4 ne lehetne nagyonis versenyképes. Ha ezt lehetett belőle kiolvasni, akkor elnézést a félreérthetőségért.

Én csak arra utaltam, hogy a (2019!-es) hiper-szuper csúcs MT ász 5950X-et az idén érkező középkategóriás(nak nevezett, az árát majd meglátjuk) lapka eléri.

Ez akkor is így van, ha egyébként az már DDR5. Persze, ez is előny. Elképzelhető, hogy ugyanez a beérés meg fog történni a versenyképes árazású Zen4 processzor esetén is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7218) S_x96x_S válasza Petykemano (#7217) üzenetére


S_x96x_S
őstag

én is elnézést .. :R

> Én csak arra utaltam, hogy a (2019!-es) hiper-szuper csúcs MT ász
> 5950X-et az idén érkező középkategóriás(nak nevezett, az árát majd
> meglátjuk) lapka eléri.

tényleg erős lesz az új "őszi" felhozatal és a verseny jó.
És akinek a Geekbench teszt a fontos, az azt veszi figyelembe,
....
amúgy a memória nagyon számít egyes teszteknél.
[CPU-Z]
pl. például csak egy "extrém lassú" (2600) DDR4 -es memóriával
Multi core CPU-Z -ben a 24 magos (8+16) i9-13900K csúcsproci
is csak +10% jobb mint egy 16 magos (???) DDR4 -es 5950X.
Videocardz:"Intel Core i9-13900K ES with DDR4 memory"
"With a single-thread score of 846 points and multi-thread at 13054 points, such CPU would be the fastest in single-core CPU-Z ranking (currently lead by Core i9-12900KF at 819 points). The multi-thread score is 15% higher than 12900KF (11289 points) and 10% faster than Ryzen 9 5950X (16-core, 32-thread). One should also note that the alleged Core i9-13900K sample is also slightly faster (2%) than 24-core/48-thread Threadripper 2970WX in this comparison."

persze ez csak arra lehet példa,
hogyha valakinek van egy 5950X-es 64GB DDR4-ram-os konfigja
és a memóriát megtartva akar DDR4-es i5-13600K (6P+8E) -re upgradelni, akkor az a konfig nem mindenben lesz erősebb.
...
persze sokszor tévedek,
és néha sarkosan fogalmazok, .. elnézést. :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#7219) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

az AMD USB4-es chipje mögött a Kandou ( Matterhorn ) áll.
https://twitter.com/SkyJuice60/status/1551381664395591682

https://kandou.com/kandou-usb4-retimer-shipping-in-five-of-top-six-pc-oem-products.html

"""
LAUSANNE, SWITZERLAND –– JUNE, 16, 2022 –– Kandou, an innovative leader in high-speed, energy- efficient chip-to-chip link solutions to improve the way the world connects and communicates, today announced Matterhorn™ USB-C® multiprotocol retimer with USB4™ support is deployed in products from five of the top six PC OEMs.

These products, the first of which recently received USB4 compliance certification, include laptops and mobile computing devices sold worldwide by companies in the U.S., China, Japan and Taiwan.

Matterhorn, the only commercially available USB4 retimer to work across all system-on-chip (SoC) platforms, is also being implemented in designs that will be deployed in desktop and gaming platforms available to consumers later this year.
....
"""

Mottó: "A verseny jó!"

(#7220) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Aug05 ... kezdődik
Szept15 ... ZEN4 start

Videocardz:AMD teases imminent launch of Ryzen 7000 CPUs
AMD Meet the Expert event description mentions the launch of Ryzen 7000 series launch.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7221) Yutani válasza S_x96x_S (#7220) üzenetére


Yutani
nagyúr

De milyen hülyeség már, hogy a Ryzen 6000 nevezék kimarad desktopon és 5000-ről rögtön 7000-re ugranak. :U

Ja persze, futnak az Intel után, mert az már 13000-nél tart. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7222) sutyerák007 válasza Yutani (#7221) üzenetére


sutyerák007
senior tag

ezt nem az "elcsúszott" saját neveik miatt csinálják? :F laptop cuccok ugye kicsit kuszák szerintem

(#7223) solfilo válasza sutyerák007 (#7222) üzenetére


solfilo
veterán

ott pont rendbe lett ez téve 5000 szériával, mindkettő (Cezanne, Vermeer) Zen3.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7224) S_x96x_S válasza Yutani (#7221) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> De milyen hülyeség

nem biztos, hogy hülyeség ... csak nehezen tudjuk felfogni a probléma komplexitását.
vannak hagyományok és szokások - amihez alkalmazkodni kell.
pl. a mobil procikat a CES-en kell bejelenteni, hogy az OEM gyártók fel tudjanak készülni a gyártásra a következő őszre ..
Ez a "hagyomány" és a Notebook gyártók is erre álltak rá ...
és mert a Notebook gyártók a Karácsonyi hagyományra fókuszálnak ..

A DIY/desktop procinál viszont az alaplap és a proci megjelenését is az AMD kontrollálja és itt a fejlesztési ciklusok is tágabbak 12-18 hónap ..
vagyis nincs szinkronban a mobil és a dekstop ..

Vagyis valamilyen mobil procit ki kell adni a CES-re ..
Ha nincs semmi új, akkor "csinálni kell" átnevezéssel ... pici ráncfelvarással.

piaci kényszer .. ami senkinek se jó .. de nehéz a váltás.

> és 5000-ről rögtön 7000-re ugranak.

ha visszanézel az időben, akkor találsz még hasonló ugrásokat.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#7225) sutyerák007 válasza solfilo (#7223) üzenetére


sutyerák007
senior tag

lehet igazad van egy ideje nem néztem hogy mit minek hívnak :R

(#7226) Petykemano válasza S_x96x_S (#7224) üzenetére


Petykemano
veterán

az AMD elég sok nevezéktani következetlenséget elkövetett. Nehéz megtalálni a logikát, mert egyáltalán nem arról van szó, hogy arra törekednének, hogy egy generációban mondjuk a processzormagok homogének legyenek - hacsak nem tekintjük a Zen3+-t egy önálló processzorgenerációnak.

Régen ugye egy generációval le voltak maradva az APU-k. Tehát lehetett tudni, hogy x-es generációban x-1-es cpu architektúra van. Ez egészen a 4000-es Renoirig így volt.
Akkor az AMD dönthetett volna úgy, hogy a 4000-es széria megtartja. Elindulhatott volna a zen3 4000-esként. De valószínűleg mivel a Zen3 a Renoirhoz képest elég későn rajtol és mert az APU-k kezdtek felzárkózni - hamar jött a Cézanne - ezért az 5000-es széria megkezdése mellett döntött.
Ez lehetett volna egy ilyen kiegyenlítő esemény is, hogy jó, akkor innentől adott szérián belül az APU-k ugyanazt az architektúrát használják mint a DT/S processzorok.

Szerintem egyébként ilyen szempontból hiba volt a Rembrandt-ot 6000-esként elindítani. VAn különbség a Renoirhoz képest, mert az konkrétan javított a processzor architektúrán a 3000-es nevezéktant addigra elfoglaló Picasso-hoz képest.
De a Rembrandt CPU tekintetében alig különbözik a Cézanne-tól. De valahol érthető, hogy mivel már az összes hely 5980HK-ig foglalt volt, már nem nagyon lehetett tovább fokozni.

Viszont nagyjából ugyanaz a helyzet lehet, mint a Zen3 esetén volt. 6000-esként már nem lehet elindítani a Zen4-et, mert a küszöbön van a sokkal jobb procival bíró Zen4 apu is.

Szerintem lehet arra számítani, hogy lesz majd egy szintén foghíjas 8000-es széria is.
Mondjuk egy nagyobb APU Zen4 alapon, vagy esetleg csinálnak egy 8+16 magos Zen4 változatot.

Nem tudom, mi a jobb: az ilyen ugra-bugrálás, vagy az, ha egy sorozatszám alá tömnek be több különböző generációs terméket. Mellesleg ilyen is volt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7227) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ezk lesznek az új procik ?
------------------------
Ryzen 9 7950X
Ryzen 9 7900X
Ryzen 7 7700X
Ryzen 5 7600X
--------------
( via VideoCardz )

Mottó: "A verseny jó!"

(#7228) Devid_81 válasza S_x96x_S (#7227) üzenetére


Devid_81
nagyúr

7800X vajon miert nem lesz? :F

...

(#7229) qwe8585 válasza Devid_81 (#7228) üzenetére


qwe8585
csendes tag

Megtartják a 3D-s cache-re?

(#7230) Devid_81 válasza qwe8585 (#7229) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehetseges :K

Majd a max boost orajel sokat elarul, hogy befer-e meg oda egy 7800X a 7700X es 7900X koze :B

[ Szerkesztve ]

...

(#7231) Petykemano válasza Devid_81 (#7228) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyesek azzal magyarázzák, hogy a 6+8 magos Raptor Lake (13600K) nagyon versenyképes (MT teljesítményben és értelemszerűen árban is) és emiatt a 8 magos Zen4-et nagyjából azon a szinten lehet eladni, mint amin az 5700X debütált ($299) és nem pedig azon, amin az 5800X ($449)
És persze nyilván jól jön, hogy oda mind teljesítmény, mind ár szempontból befér majd a 7800X3D.

Elképzelhető, hogy ellentétben a N7-en induló Zen3-mal, ezúttal nem lesz házon belüli wafer-konkurens és ezért meg is engedhetik majd maguknak, hogy jobban válogassanak, több jusson a mainstream-nek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7232) Petykemano válasza Petykemano (#7231) üzenetére


Petykemano
veterán

Az, hogy a 8 magos csak 7700X lesz némiképp megerősíti bennem azt a gondolatot is, hogy lehet valami trükk.
A zen3 esetén főleg az 5800X, 5900X és 5950X között olyan nagyon nagy különbség nem volt gaming terén. Másképp fogalmazva szinte semmilyen haszna nem volt annak, a két CCD miatt kétszer annyi (de nem kétszer akkora) L3$-sel rendelkezett a processzor. (Ez így volt a Zen2 esetén is CCD-n belül)

Szóval én még mindig számítok arra, hogy a CCD-k azért ülnek egymáshoz közel, mert átjárható és megosztott a két CCD-ben található L3$. Ez egy olyan feature lenne, amivel a 7950X úgy léphetne élre valós felhasználási területeken, hogy az az eddig nyilvánosságra hozott CB tesztek nem mutatnak ki.
És értelemszerűen ez egy olyan teljesítméynbeli differenciát eredményzet a 12-16 és a 8 magos változat között, ami indokolhatja 1 hely kihagyását.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7233) Devid_81 válasza Petykemano (#7232) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg arra is gondolok, hogy a binned chippek most csak a 7950X-re kerulnek eleinte, arra is csak 1 binned + egy ami meg eppen jo valamire.
Minden mas binned 8 magos megy serverbe amig kicsit ossze nem kapjak magukat a darabszammal stb.
Igy a kisebb orajelet biro 8 magos CCD-k mehetnek 7700X-re.

Talan nem gondolnam, hogy VGA elnevezessel akadna ossze a CPU 7800X nev, mert eleve valamit valtoztatniuk kell, eleg hulyeseg lenne 7xxx-re nevezni mindent, zavaro lenne, sokan nehezen latnak at, hogy mi micsoda szvsz

Szerk: mondjuk en szeretnek egy gepet 7900X/7900XT-vel, de amig nem nyerek a lotton valoszinuleg nem lesz ilyenem :D

[ Szerkesztve ]

...

(#7234) Petykemano válasza Devid_81 (#7233) üzenetére


Petykemano
veterán

Én úgy tudom, hogy az alacsony szivárgású lapkák energiahatékonyabbak, kevesebb feszültséggel is beérik, de nem tudnak olyan magas frekvenciát elérni. A magas szivárgású lapkák viszont nagyobb feszültséget igényelnek, emiatt kevésbé energiahatékonyak, cserébe magasabb frekvenciát is el tudnak érni.

A zen3-nál ez nagyon jól nyomon követhető volt:
- 5600X: magas szivárgású vágott lapkák
- 5800x: magas szivárgású teljes értékű lapkák
- 5900X: egy magas szivárgású és egy alacsony szivárgású vágott lapka
- 5950X: egy magas szivárgású és egy alacsony szivárgású vágott lapka

Az AT 5950X elemzésében is ez van leírva:
"Some users might be scratching their heads – why is the second chiplet in both of these chips using less power, and therefore being more efficient? Wouldn’t it be better to use that chiplet as the first chiplet for lower power consumption at low loads? I suspect the answer here is nuanced – this first chipet likely has cores that enable a higher leakage profile, and then could arguably hit the higher frequencies at the expense of the power."
[link]

A válogatás tehát kétirányú. Nem jó (minőségű) és rossz (minőségű) lapkák vannak, hanem energiahatékony és nagyteljesítményű. És persze nyilván vannak lapkák középúton és persze azért nem zárnám ki annak lehetőségét se, hogy létezhet olyan "selejt", ami hiába nem energiahatékony, mégse képes magas órajelet elérni) De a lényeg, hogy a "jó" minőség valójában két dimenziós.
De szerintem egyértelmű, hogy az alacsonyabb szivárgású lapkákat válogatják a szerverbe és a nagyobb teljesítményt elérőket a Desktopra. minél szélsőségesebben jó valami egyik célra annál inkább selejtje a másik felhasználási módnak.

Szerintem ez alapján inkább arra lehet számítani, hogy a 7700X valamint a 7900X és 7950X egyik lapkája továbbra is az energiapazarló típusból kerül ki értelemszerűen ezen belül úgy szétválogatva, hogy a magas frekvencia elérése szempontjából valószínűleg csak harmadrangú lapkákat fog kapni a 7700X. A magas frekvencia elérése szempontjából elsőrangú lapkák mennek nyilván a 7950X-be, de annak második lapkája nem biztos, hogy "épp jó valamire" típusból kerül ki, hiszen a 7950X MT teljesítményét azzal tudják maximalizálni, ha oda egy kifejezetten energiahatékonyság szempontjából jó minőségű lapkát helyeznek el. Persze más kérdés, hogy mi lenne a legjobb és más lehet az, hogy mi jut.

A közepes, egyik szempontból sem kiemelkedő "éppencsak jó valamire" lapkák szerintem a 7600X és a 7900X második lapkájának mennek, ahol se az energiahatékonyság nem fontos szempont a csökkent magok miatt és a kiemelkedően magas frekvencia elérése sem.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7235) hokuszpk válasza S_x96x_S (#7227) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert lesz 7xxx az AM5, hogy 6xxx neven tudjanak kiadni Zen4 procit AM4 lapba, es ezzel fenttartani az "apuk magja egy gennel le van maradva" rendszert ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7236) Albus_D válasza S_x96x_S (#7220) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Mi lehet az oka ennek az előre hozott rajtnak, még ha csak paper launch is lesz, még a szeptember 15 is?

(#7237) hokuszpk válasza Albus_D (#7236) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mihez kepest hoztak elore ? hivatalosan volt 2023-as datum belengetve vagy mondjuk 2022 oktober ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7238) Albus_D válasza hokuszpk (#7237) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Nem, nem hivatalosan. De ilyenkor mit veszel alapul, ha csak nem hivatalos információk szivárognak?

(#7239) hokuszpk válasza Albus_D (#7238) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

többnyire semmit. találgatás az találgatás ; vagy bejön vagy nem, helyen kell kezelni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7240) Albus_D válasza hokuszpk (#7239) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Én pedig úgy gondolom, más információ révén a találgatást lehet alapul venni. Ehhez képest pedig hamarabb jön.
Jó hogy mindenki elmondhatja a véleményét, hiszen erről szól a fórumozás.

(#7241) hokuszpk válasza Albus_D (#7240) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amikor a talalgatast veszik alapul, azt ugyhivjak "hype".
az Intel miert hozta elore oktoberre a Raptort ? alapul vettem a sajat talalgatasomat, amiszerint 2023 kozepen jon ki ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7242) Albus_D válasza hokuszpk (#7241) üzenetére


Albus_D
aktív tag

A saját találgatásod maximum téged érdekel ;] . Én azért nem a saját találgatásomra alapoztam.
A Raptort már tavaly novemberben 2022 Q3-ra tették, és akkor is jön. [link]
Hasonló források a zen4-et is 2022 Q4-re datálták, ehhez képest az augusztus még ha formális rajt is, nem Q4.
A hype pedig az, amikor egy termékről elkezdenek olyanokat írni, gondolok a teljesítményére, ami nagy valószínűséggel nem fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#7243) hokuszpk válasza Albus_D (#7242) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az egy talalgatas, ami bejott, semmi tobb ; de legyen ugy oktoberben lassuk az egesz jurassic parkot.
az en talalgatasom is van olyan jo, mint barkie, pl. a Zen3/B350 bejott, es a Zen4 6Ghz peak is be fog jonni :D
** es meg csak bennfentes forrasokra sem volt szuksegem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7244) Albus_D válasza hokuszpk (#7243) üzenetére


Albus_D
aktív tag

igen bejött a zen4 is am4-ben :D ja nem ;)

lássuk lássuk, én a pálya széléről figyelek, nálam nem lesz csere jó darabig

[ Szerkesztve ]

(#7245) hokuszpk válasza Albus_D (#7244) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt majd meglassuk, elobb jojjon ki a Zen4...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7246) S_x96x_S válasza Albus_D (#7236) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Mi lehet az oka ennek az előre hozott rajtnak,
> még ha csak paper launch is lesz, még a szeptember 15 is?

valószínűleg csak egy egyszerű gazdasági optimalizáció.

feltételezve:
Hogy a ZEN4 tesztek sikeresek
és elkészült minden fontos dolog a rajthoz ..
Az a racionális, hogy kihozzák a terméket, hogy termelje a pénzt
Avagy ahogy a közmondás tartja: "Ki korán kell - aranyat lel."

de még ha paper launch is lesz, akkor is sok marketing előnye van
mert a hírverés kihathat egyéb Cloud és Enterprise -os beszerzésekre,
ahol az AMD oldalára billentheti a megrendelők döntését.

De még az is marketing előny, hogyha a ZEN tulajokban tartja a lelket, hogy annyira nem érdemes Intelre váltani ..

Amúgy az amd partnerek - gazdasági érdeke is,
hogy minél hamarabb kijöjjön a ZEN4 platform ..
- Am5 alaplapgyártók
- Gen5 SSD gyártók
- DDR5 memória gyártók
( Mert ami a raktárban áll - az nem termel pénzt ! )

És ha szeptember végén mindenből lesz a polcon ( még ha drágán is), akkor definíció alapján ez NEM is számít "előre hozott rajtnak".

Persze az AMD is trükkös lesz ..
és mindenből a legjobbal demózza a gépet,
csak azért, hogy elinduljon a vásárlási pavlovi nyáleválasztási reflexünk.
( csúcs RDNA3, csúcs DDR5, csúcs Gen5 SSD, csúcs AM5 platform, csúcs ZEN4 proci , )

És az is lehet, hogy a ZEN4-3D-t is demózzák .. csak hogy az Intel marketingeseknek ne legyen olyan egyszerű a RaporLake-s trónkövetelés :-)

A verseny jó ..
remélem az árak is konszolidálódnak jövő tavasszra.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7247) Albus_D válasza S_x96x_S (#7246) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Vagy, mert még a raptor előtt ki akarják adni. :P

(#7248) hokuszpk válasza Albus_D (#7247) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felesleges volt ennyit kerulgetned a kását, tudtuk, hogy ezért a benyögésért jöttél ide.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7249) Albus_D válasza hokuszpk (#7248) üzenetére


Albus_D
aktív tag

:B
az se volt rossz ahogy kerülgetted a kását a dátumokkal kapcsolatban, pontosan tudva hogy fél-egy évvel előtte legalább negyedévre pontos megjelenési dátumok szoktak lenni legyen az cpu vagy vga megjelenés, de te azért próbálkoztál, sőt még benyögted a linkre hogy az csak egy bejött a raptor találgatás. Szóval te ne, kérlek.
Ha én ezért jöttem, akkor ti meg nem véletlen vagytok itt. Egál.

[ Szerkesztve ]

(#7250) hokuszpk válasza Albus_D (#7249) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mert azok talalgatasok voltak, az AMDtol hivatalos megerosites semmilyen csatornan nem erkezett. Amugy szerintem mar kint kellene lennie a Zen4nek, -- anno mintha lettek volna q2 saccok is -- csak valoszinuleg megint talaltak a veglegesnek szant sziliciumon egy sulyosabb hibat es ezert csuszott.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.