Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7152) Petykemano


Petykemano
veterán

/Apple M2/

[link]

Hát ez nem valami fényes.
azért fura, mert ugyanakkor nem tűnik úgy sem, hogy az M2-t eredetileg N3-ra tervezték volna. Ha jól emlékszem, az IGP nagyobb mértékben bővült. A CPU talán csak annyi táncfelvarrást kapott, hogy ne érkezzen üres kézzel.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7153) Yutani válasza Petykemano (#7152) üzenetére


Yutani
nagyúr

Első pillantásra nekem csak annyi látszik, hogy a bőkezűbb power limit miatt lehet gyorsabb.

#tarcsad

(#7154) carl18 válasza S_x96x_S (#7131) üzenetére


carl18
addikt

Még ha Zen 4-es is lesz a 7600X akkor se fog többet érni mint 300 dollár,már az intel is versenybe van és ha túlárazák akkor nem lesz rá kereslet.
Idén rajtol a Raptor lake is, és nem hiszem hogy drágáb lesz mint a konkurencia 13600k.

Én mondjuk az R5 3600-ról nem tervezek még váltani, talán 2024-2025 táján fogja meg igazán lecserélni. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7155) S_x96x_S válasza carl18 (#7154) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Még ha Zen 4-es is lesz a 7600X akkor se fog többet érni mint 300
> dollár,már az intel is versenybe van

szerintem zen4-es lesz ;]

Ha a gyártási kapacitás kicsi,
akkor a 6 magosat úgyis felül fogják árazni,
és ezzel a 8 ,12,16 magos felé terelik a vásárlókat.

> és ha túlárazák akkor nem lesz rá kereslet.

Ha túlárazzák, akkor csak kisebb lesz rá a kereslet.

"Jó" árak szerintem csak jövőre lehetnek,
ha lesz hozzá megfelelő gyártási kapacitás.

// persze sokszor tévedek . :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#7156) Petykemano


Petykemano
veterán

Az régóta ismert, hogy
- a különböző típusú részegységek egy chipben különböző mértékben skálázódnak egy kisebb gyártástechmológia.esetén
- valamint hogy a skálázódás egyre inkább csökken.

Amikor látunk egy ilyen 1.7-1.8x-os sűrűségszorzót az jellemzően a logic típusú tranzisztorokra érvényes és persze nem is titkolják, hogy az IO csak 1.1-1.2 az SRAM pedig 1.4-1.5x mértékben sűrűsödik csak.

Az N5 esetén valami változott, mármint hogy a megszokottnál kevésbé slálázódott.

Az N7 gyártástechnológiág ha az AMD nem is érte el csak a névleges sűrűség felét-kétharmadát, armos mobil lapka gyártók esetén azért látható volt, hogy elérik a névleges sűrűséget.

N5 esetén ez senkinek nem sikerült.
Ami azt jelenti, hogy valószínűleg az AMD esetén is kisebb lehet a tranyösűrűség emelkedése. Tehát lehet, hogy a zen4 tranzisztormennyisége nem nőtt olyan mértékben, mint azt eddig egyesek számolták.

The TRUTH of TSMC 5nm is revealed by Angstronomics!
We detail the following densities:
N5 HD 2-Fin: 137.6 MTr/mm²
N5 HP 3-Fin: 92.3 MTr/mm²
N3E 2-1 FinFlex: 215 MTr/mm²
Measuring transistors on Apple's A15
N5's CNOD
What could N3S be?
N2 and much more!
https://t.co/TJyxpXS7U3
[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7157) Petykemano


Petykemano
veterán

Zen4 - SMT4
Újra előkerült

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7158) hokuszpk válasza Petykemano (#7157) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre a 3d-caches valtozatokban lesz etetheto jol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7159) Petykemano válasza hokuszpk (#7158) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát nem tudom.
Az 5800X3D esetén nem mértek megnövekedett SMT yieldet.

Az első generációs v-cache tényleg csak egy extension volt. Azt gondolnám, hogy ha az victim típusú L3$ bővítése előnyösen járulna hozzá egy 3. esetleg 4. szál hasznos működtetéséhez, akkor azt már a 2 szálas működés esetén is kéne érzékelni.

Mondjuk lehet, hogy igazad van. Lehet, hogy azoknál a programoknál, amelyeknél érzékelhető volt a V-cache pozitív hatása (+50-80%) ott az SMT yield emelkedése is hozzájárult a teljesítmény növekedéséhez. Ugyanezen programok esetén lehet, hogy hasznos lehet további hardveres szálak bevezetése

Én azért remélem, hogy a blenderben mért 45%-kal nagyobb MT számítási teljesítmény (ami 31%-kal hamarabb történő feladatvégrehajtást eredményez) nem SMT4-nek köszönhető.
Sajnos nem emlékszem, hogy a slide-okon volt-e említve, hogy hány thread.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7160) HSM válasza Petykemano (#7159) üzenetére


HSM
félisten

Az SMT hatásfokához erősen hozzájárulhat, hogy növelni tervezik a pipeline hosszát (nagyobb késleltetés/büntetés, ha nem jött be pl. az elágazásbecslés) valamint alapból az Infinity fabric miatt van némi extra késleltetés. A megnövelt gyorsítótárak miatt akár lehetne is lehetőség növelni az SMT-s szálszámot, bár szerintem ott már könnyen problémássá válhatna ez szoftver oldalról, egy 8 magos procihoz is már 32 szálra skálázódó szoftver kellene... :DDD

(#7161) Petykemano


Petykemano
veterán

AMD Ryzen 7000 mobile (Dragon Range/Phoenix) get first rumored specifications

Ez érdekes.

Azt nem tartom valószínűnek, hogy monolitikusan készítsenek külön egy 8 és egy 16 magos változatot. Viszont az merülhet föl kérdésként, hogy vajon ha már minden chiplet, akkor a CCD és az IOD (cpu rész) feltétlenül monolitikusnak kell-e lennie

Bár az ábrából ez nem látszik, de nekem így lenne logikus, hogy van egy 2CU-s 8magos alap (CCD+IOD vagy monolitikus), ami önállóan is használható akár.
Ha melléteszel még egy CCD-t => Dragon Range
Ha melléteszel még egy GCD-t => Phoenix Point

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7162) Petykemano


Petykemano
veterán

"It's been rumored in the last few days that there will be several new products for ZEN3D. It's true, and there will be further information next month."
[link]

Kiváncsi vagyok, mit dobnak le.
Mivel az 5800X3D-re se volt jellemző az extrém melegedés, ezért nem gondolnám, hogy arról lenne szó, hogy megoldottak volna valamilyen fogyasztási/energia/hő kérdést. Hanem csak sikerült megfelelő mennyiséggel ellátni a Milan-X piacokat és már jut ide is.

(Persze ne vegyük 100%-nak)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7163) S_x96x_S válasza Petykemano (#7162) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> ZEN3D.
> Kiváncsi vagyok, mit dobnak le

tipp:
szerintem a 16 magosnak lenne értelme.
Akár úgy, hogy
- csak az egyik
- vagy mindkettő chiplet 3D-s

persze régebben volt egy olyan hír is,
hogy vagy ZEN3D -t vagy ZEN4D-t gyártanak a package-elő gépen.
és nem tudnak egyszerre mindkettőt.
Remélem azt a problémát már megoldották.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7164) Petykemano


Petykemano
veterán

AMD szivárgás eső várható

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7165) Devid_81 válasza Petykemano (#7164) üzenetére


Devid_81
nagyúr

NV tudni akarja, hogy jo lesz vagy sem a Navi 31 ;] :D

...

(#7166) Petykemano


Petykemano
veterán

/konkurencia - arm/

Bejelentette az arm az A715 és X3 magokat.
Előbbi +5% teljesítményt vagy -20% fogyasztást, utóbbi átlag 11%-os IPC növekedést ígér.
Asszem IPC, tehát valamennyi még jöhet frekvenciából. Nem tudom, hogy arra gyúrtak-e. Ha igen, az még javíthat az összképen

Mindenesetre hát ez azért elég távol van a korábbi évenkénti 20-30%-os IPC (teljesítmény) növekedéstől.
Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy talán az lehet az ok, hogy N4-re tervezett design, nem N3-ra.

Most így fejből nem mondom meg, hogy mennyi választja el az X3-at felépítésben az M1-től, de teljesítményben szerintem még elég derekas az M1 előnye. Annak ellenére, hogy láthatólag igyekeznej szélesíteni az architektúrát. Az Apple a gyors, de nagy L1 cache-sel talán tényleg szent grált talált.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7167) S_x96x_S válasza Petykemano (#7166) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ARM X3.

és az Intel a referencia.

"ARM X3, .... is expected to provide an estimated 34 percent higher peak performance than a performance core in Intel's upper mid-range Core i7-1260P processor from this year."

https://www.theregister.com/2022/06/28/arm_says_new_x3_cpu/

Ha a gyakorlatban is ilyen erős lesz, akkor
ez az AMD mobile chipjeinek is versenyt támaszt.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7168) Petykemano válasza S_x96x_S (#7167) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem teljesen értem.
Nyilván nem vagyok tisztában minden sku teljesítményével.

Ebben a tesztben a specint2017 perlbench esetén 7 körül megy az M1 és a mobil zen3 is. Elnézést, most én csak megemlítettem az első csíkot.

Ebben a tesztben az M1 ugyanúgy 7+ ebben a tesztben az X2 pedig nem éri el az 5-t.

Az ADL a zen3-nál elvileg valamivel jobb teszteredményeket ér el. Hogy lesz az X2-nél 11%-kal gyorsabb X3 hirtelen 34%-kal gyorsabb az X2-nél 40%-kal gyorsabb zen3-nál is gyorsabb ADL-nél?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7169) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

AMD hivatalos árak:

AMD Ryzen Threadripper PRO 5995WX SEP is $6,499
AMD Ryzen Threadripper PRO 5975WX SEP is $3,299
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX SEP is $2,399

"Here's the official Threadripper Pro pricing that AMD shared with us today, and it's clear that these chips are priced far above what we would expect for the traditional definition of the HEDT segment. "
https://www.tomshardware.com/news/shed-a-tear-for-hedt-amds-threadripper-pro-pricing-marks-the-end-of-an-era

most már nem annyira jó vétel. :O

"For the 32-core Threadripper Pro 5975WX, there's a $1,300 markup over the previous-gen HEDT model, the Threadripper 3970X, and a $550 markup over the previous-gen Pro equivalent"

Mottó: "A verseny jó!"

(#7170) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(#7171) Petykemano


Petykemano
veterán

Greymon szerint az AMD 2022Q4-ben már 50k N5 wpm kapacitással fog rendelkezni.

"AMD will have 50K 5nm wafers in Q4." [link]

Az mondjuk, több, mint gondoltam.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7172) poci76 válasza Petykemano (#7171) üzenetére


poci76
aktív tag

Itt meg azt írják, hogy 20k-val csökkenti a 7/6 nm-es szeletek számát: [link] Úgy látszik, gyorsan technológiát lépnek.

(#7173) Yutani válasza poci76 (#7172) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy csökken a GPU demand.

#tarcsad

(#7174) Devid_81 válasza Yutani (#7173) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az, nincs mar banya nagyon.
Es ahogy a vilaggazdasag + energia arak kineznek nem is lesz meg egy darabig jovedelmezo.

...

(#7175) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

szerver piac előrejelzés ..

"
The shipment share of AMD-powered servers is estimated to rise in 2023 and 2024, while that of Arm-powered serves will triple the 2020 percentage in 2024, according to the latest figures from DIGITIMES Research.
AMD-powered servers will account for almost 18% of the overall server shipments in 2024, up from 2020's 10.1% and 2023's 16.3% thanks to AMD platforms' successful penetration into the cloud datacenter industry and HPC server market.
"

https://www.digitimes.com/news/a20220701VL208.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#7176) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

és egy kevésbé optimista előrejelzés a desktop piacról ..

Analyst: AMD’s PC Revenue To Drop 26 Percent in 2022 YoY
https://www.extremetech.com/computing/337637-analyst-amds-pc-revenue-to-drop-26-percent-in-2022-yoy
"The most surprising part of his analysis is that he thinks AMD’s PC-related revenue will drop 26 percent YoY. He says it will also lose some PC market share “in part” to Intel’s success with its 12th Gen Alder Lake CPUs"

Okok:
- kriptopiac becsődölése.
- 25% kevesebb várható alaplap eladás - idén.
- Várhatóan még aggreaszivebb AlderLake árazás.

És az elméleti kérdés nyított,
az AMD beszáll-e az árversenybe vagy sem?

"Sources said Intel previously cut prices on CPUs it sells to PC makers 10 percent in Q2. Now, it’s looking to follow that up with another reduction in Q3. This will be applied to both Core i5 and i7 CPUs, which is a novel situation. Despite Intel’s drastic price cut, PC shipments in the latest quarter were “far weaker than expected,” according to Digitimes."

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#7177) Petykemano válasza S_x96x_S (#7176) üzenetére


Petykemano
veterán

Elég komoly....
Nagy Márton recessziót vár év végére
Az amd és az nvidia tsmc gyártókapacitást mond vissza.
A kriptopiac bedőlni látszik

Eközben:
Genoa lineup

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7178) Hellwhatever válasza Petykemano (#7177) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#7179) S_x96x_S válasza Petykemano (#7177) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Genoa lineup

végre valami jó hír :-)

habár a 16 magos csak 3.6-3.8 GHz -et tud ..
talán a HighFreq-es verziók később jönnek.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7180) Komplikato


Komplikato
veterán

Jól értettem Videocardz cikkből, hogy van teszt sample Zen3 TRX40 Threadripper procival, de NEM lesz kiadva?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7181) S_x96x_S válasza Komplikato (#7180) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ZEN3 TRX40 Threadripper ...de NEM lesz kiadva

nincs információ a kiadásáról ...

persze a meglévő TRX40 -es tulajoknak ez nem jó hír ..
miért kérdezed?

Mottó: "A verseny jó!"

(#7182) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(videocardz) ASRock preparing at least five B650E motherboards


alakul a választék ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#7183) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Phoenix Point APU:
- Ryzen 7000/Radeon 700M
- RDNA 3
- DCN 3.1.4 engine
- not support Infinity Cache (large L3 cache)
(via Videocardz )

Mottó: "A verseny jó!"

(#7184) Petykemano válasza S_x96x_S (#7183) üzenetére


Petykemano
veterán

> - not support Infinity Cache (large L3 cache)

Egyrészt kár.
Másrészt viszont azt gondolnám, hogy amennyi CU lehet benne, annak valószínűleg nem indokolt.
De azt gondolnám, hogy ha már az RDNA3 úgyis fel lesz szeletelve, akkor egy lépéssel közelebb kerülünk egy olyan nagytesóhoz, ami esetleg már chiplet formában kapja a GCD-t és 3D tokozva az infinity cache-t. (Nem gondolnám, hogy a Phoenix point ilyen lesz.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7185) Yutani válasza Petykemano (#7184) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy lehetne hozni egy RX 6400 sebességet APU-val Infinity Cache bevetésével, de egyelőre nem akaródzik az AMD-nek. Vajon azért, mert költséges lenne?

#tarcsad

(#7186) Petykemano válasza Yutani (#7185) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem hiszem, hogy költség oldalról ne érné meg.
Elhiszem, hogy GDDR5M nem működött, mert az AMD nagyon pici piaci szereplőként nem tudta standardizálni.
Azt is el tudom hinni, hogy kezdetben a HBM és az interposer ára túl magas volt ahhoz képest, amilyen piaci szegmenst a termékkel meg lehet célozni. Ne felejtsük el, hogy az amd nem apple, tehát nem tud nagy mennyiségben drága de jó cuccot eladni. És a tervezési és gyártási költség meg nem független a volumentől.
Arról nem is beszélve, hogy egy új memóriamodellt kellett volna elfogadtatni, ahol a HBM vagy rendszermemória, vagy csak gyorsító. Ez egyébként hasonló, mint az Intel DRAM+Optane, de még az sem szivárgott le a mainstreambe.

De kitömni a lapkát IC-vel, hogy kompenzálja a sávszélesség hiányát szerintem minden korábbi lehetőségnél egyszerűbb - és már csak azért is indokolt lehetne, hogy az OEM gyártók ne tudják bebuktatni az erősebb IGP-t azzal, hogy csak 1 RAM modult tesznek a gépbe.

A Rembrandt 210mm2. Ez 12 CU - IC nélkül
A 16CU-val rendelkező navi24 16MB IC-vel kompletten belefér 107mm2-be.
Szerintem egy 300mm2-es apuba beleférne akár 32CU is 32Mb IC-vel.

És azért ez nem jelentene olyan nagy költséget se. $20-30 max.
Mit jelentene ez árban? Hát kb ekkora gpu-kat adnak 8GB GDDR6-tal pcb-vel hűtővel $300-400-ért.
Szerintem egy ilyet, ami bőven rendelkezik egy navi24 teljesítményével $250-300-ért nyereséggel el lehetne adni.

Szerintem az állhat a háttérben, hogy a fő vásárlók az oemek. És ők meg nem szeretnének integrált cuccokat, mert szeretnék megválogatni, hogy milyen beszállítótól milyen alkatrészekből milyen terméket raknak össsze.
A minipc és DIY pedig ebből a szempontból niche.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7187) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Retbleed sérülékenység.

a ZEN3-as 5600G mintha védve lenne ez ellen.
de a ZEN1 / ZEN2 -esek nem.

"We have verified that Retbleed works on AMD Zen 1, Zen 1+, Zen 2 and Intel Core generation 6–8."
Arstechnica: New working speculative execution attack sends Intel and AMD scrambling

https://comsec.ethz.ch/research/microarch/retbleed/

"We observe collisions on Zen 3 as well when mutating similar bits as in Zen 2. However, Zen 3 has a less reliable signal from the poisoned target, and we have to rerun the experiment several times to observe all the possible bits. We refer to Appendix A for details regarding the combinations of mutated bits that successfully collide with the victim indirect branch. Furthermore, we were unable to observe collisions across privilege boundaries on Zen 3."

Mottó: "A verseny jó!"

(#7188) Petykemano


Petykemano
veterán

Zen4 ES eredmények

A történet szerint a szóbanforgó benchmarkban kb 10%-kal gyorsabb, mint egy 5950X.

Ha tényleg 4.4Ghz-en ment (mármint hogy az volt a max/turbó és nem pedig valami base) akkor az igencsak jól hangozna. Hiszen akkor innen lehetne számolni még +25%-ot 5.5Ghz-ig. Ez sajnos elég valószínűtlenül hangzik.

Reálisabb, hogy a 4.4 csak base clock volt és valójában turbózott az 5.2-5.5Ghz-en is. A korábban demózott teljesítmény-növekedéssel ez állna irányban.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7189) S_x96x_S válasza Petykemano (#7188) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> kb 10%-kal gyorsabb, mint egy 5950X.

Lehet, hogy ez nem tisztán CPU teszt volt,
és a GPU limit _is_ ki-hathatott rá?

Mottó: "A verseny jó!"

(#7190) hokuszpk válasza Petykemano (#7188) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet magasabban volt; Abu valahol elejtett egy olyat, hogy a Zen4 tud 6Ghz -re is turbózni ; valamelyik AMD mérnök meg az ovatosan demozott 5.5Ghz-s peak után mondta azt, hogy van még órajel a cuccban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7191) Petykemano válasza hokuszpk (#7190) üzenetére


Petykemano
veterán

5.8-at emlegettek, vagy akár még tovább - pletykaszinten.
Az AMD mintha >5.5-öt írt volna.

Mindenesetre én azért írtam óvatos 5.2-5.5-öt, mert hát ez mégse egy 7950X, hanem csak egy 7600X mintapéldánya elvileg. A kettő között szokott lenni ~400Mhz difi.

(Egyébiránt gőzöm nincs, hogy a PowerBoard 3.0 benchmark eredménye vajon elválasztja-e egymástól a CPU és GPU score-t vagy egy olyan kombinált eredményt ad, amire hatással lehet a CPU és a GPU is.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7192) hokuszpk válasza Petykemano (#7191) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt a powerboardot még énsenembencsmárkoltam sosem, reméljüj valami durva teszt :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7193) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Akár már Novemberber végén jöhet Raphael-X (ZEN4 3D) ( by Greymon55 )
"Raphael-x and Raphael are more than 2 months apart from mass production, so if the September 15th announcement remains unchanged, Raphael-X should be available sometime after mid-November, which is in line with AMD's FAD-stated 'later this year'."
"The early launch is because the supply chain is mature, and X3D is more expensive, and no businessman would pass up such a lucrative opportunity."
---------------
És az avx-152 (zen4) single core teljesítmény is elég igéretes lesz ...
"AMD EPYC Genoa With 96 Zen 4 Cores Is An Insanely Fast Chip, Crushes Every Other x86 Processor In Leaked Benchmarks"
https://wccftech.com/amd-epyc-genoa-96-zen-4-cores-insanely-fast-chip-crushes-every-other-x86-processor-leaked-benchmarks/
source: https://twitter.com/yuuki_ans/status/1548717866198831104

Mottó: "A verseny jó!"

(#7194) Petykemano


Petykemano
veterán

Jönnek a RAptor Lake leak-ek.
A 6+8-as RPL például olyan durva cpu-Z eredményt mutat, ami meghaladja az 5900X MT eredményeit is. Az 5600X-hez képest pedig 2x.

Persze világos, hogy ez majd csak a CineBench-ben fog kijönni.
Mindenesetre ezzel együtt is úgy tűnik, hogy a 6 magos Zen4 esetében újra 95W-ra kiterjeszett TDP-vel számolt 45%-os MT teljesítmény növekedés kevés lehet.

Vajon lefokozza az AMD a 8 magos SKU-t 7600X-re, hogy stimmeljenek a versengő elnevezések?
És persze mivel nem az elnevezés a lényeg, hanem az ár, ezért vajon lefokozza-e a 8 magos SKU-t $299-ra? (Feltéve, hogy abban az árszegmensben érkezik az 13600K is)

Vagy elengedi a szintetikus teszteredményeket - azokat nyerje olyan SKU, amit olyanok vesznek, akiknek tényleg számít a MT - és rábízza a küzdelmet az inkább gamereket érintő középkategóriában a V-cache változatra?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7195) hokuszpk válasza Petykemano (#7194) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezzel az "E" core megoldassal jol megkevertek a szoszt, Alder topikban latom ; single tenyleg zorall, de azert az a 7 pont megse a vilag vege ; nomeg a cine kep megint csaloka egy 14/20 -as procit hasonlitanak a 10/16 -hoz ; ha az Alderba betolnak azt a +4 E coret, akkor a CB multiban sacc majdnem ugyanott kellene lennie.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7196) Petykemano válasza hokuszpk (#7195) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát a Raptor Lake mondjuk tényleg nem áll másból, mint Alder Lake + 2x E core, ~2x L2$ meg szokásos módon kitömködik itt-ott a buffereket.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7197) hokuszpk válasza Petykemano (#7196) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jatekokra fokuszalunk, akkor ettol nem kell az AMDnek betojni, egyelore inkabb gond volt a plusz "E" magokkal, le kell tiltani meg ilyesmi, lehet van olyan jatek, ami mar valamilyen modon kihasznalja ezt a felepitest, de szvsz 99.9% csak a "P" coret igenyli, azzal kell partiban lenni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7198) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

jahogy az a cine osszehasonlitas Scom maganakcioja. de akkoris 14/20 a 10/16 -hoz :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7199) S_x96x_S válasza Petykemano (#7194) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> hanem az ár, ezért vajon lefokozza-e a 8 magos SKU-t $299-ra?

Legalább lesz egy kis árverseny. :K
szerintem az AMD ráér majd akkor reagálni az Intelre, amikor az megjelenik - és akkor korrigálni az árat.

... és ...
Ha tényleg beütnek a hazai piaci "rezsi" árak, akkor már azt is kell nézni, hogy mennyi az éves üzemeltetési költség,
és ha a ZEN4-et hatékonyan alul lehet feszelni, akkor az energiamegtakarítás ~akár kompenzálhatja is a drágább árat.
és hazánkban is
szinte mindenki elkezd hirtelen TCO-t számolni ..
[ The total cost of ownership (TCO) is the cost to buy something plus the cost to operate it over its useful life. ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#7200) hokuszpk válasza S_x96x_S (#7199) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem aggódnék az ár miatt, egyrészt az Intel sosem volt szégyenlős, másrészt épp most jelentették be, hogy emelni fognak. // mashol ez "?" nelkul jott le //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.