Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) radi8tor válasza Bornie127 (#5799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom belföldi. :U

⭐ Stella

(#5802) Bornie127 válasza radi8tor (#5801) üzenetére


Bornie127
senior tag

Persze, az. Egy nap helyett kettő, nálad egy hét helyett három.

(#5803) 455


455
csendes tag

Sziasztok! Ezt az okosórát szeretném megrendelni az Amazon-ról: [link] Ha jól értem akkor ez a 127 euró ez a németországi ár, ennél kicsit többe kerülne nekem Magyarországon? Illetve hol látom azt, hogy pontosan mennyibe is kerülne nekem ez az egész?

[ Szerkesztve ]

(#5804) ldave válasza ldave (#5800) üzenetére


ldave
félisten

Rekord idő, a tegnapi csomag egyik fele már itt is van nálam, tegnap 6:29 PM-kor jött az üzenet, hogy elindult a csomag, most hívott a futár (UK -> Bp).

A Slime draws near! Command?

(#5805) guftabi96 válasza radi8tor (#5797) üzenetére


guftabi96
addikt

:R
Hát, akkor marad a várakozás. Mondjuk bíztam benne, hogy nem lesz ennyi idő (hétvége ugye kiesik, kedden meg már 2 hete lesz, hogy megrendeltem). Egy-két szerencsésebb csomag ennyi idő alatt kínából megérkezik

#KeepFightingMichael

(#5806) #86564352 válasza 455 (#5803) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen kicsit több lesz a magyar ÁFA miatt, checkoutnál látni pontosan.

(#5807) attiati


attiati
veterán

jól értem, hogy 5 EUR ajándékot adnak, ha amazon.de-n veszek egy 30 EUR amazon vásárlási utalványt, amit aztán bármire elkölthetek, amit az amazon szállít?

[link]

használta már valaki?

vagy a 30 eur vásárlási utalványt csak elajándékozni lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5808) #16729600 válasza attiati (#5807) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól érted, kapsz a számládra 5€-t, amit felhasználhatsz vásárlásra.

(#5809) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Ha amazon.de ről rendelek, ott ugye a német árakat látom. A végső árban a fizetés előtt amit kiír minden egyéb költség benne van? (Vám, adó, szállítás...) Szóval ha valamit rendelek, kifizetem amit kér, az nem fog fennakadni itt semmi ellenőrnésen és simán megjön? Bocsi, innen még nem rendeltem... 😀
Meg mikor él az ha az EU ból jön nem kell ráfizetni semmit, mint gearbest EU raktárakból?
Hogy egyszerűsítsem a dolgot konkrétan ezt szeretném rendelni:
[link]
Milyen plusz költségekre számíthatok, és mikor? (Fizetéskir meglesz minden, vagy utána is)

Köszönöm szépen a válaszokat, és bocsánat ha hülye kérdés, mert egyértelmű 😔 Eddig még csak kínából rendelgettem, az áfa/vám határ alatt...

(#5810) Pew


Pew
tag

[link]
Majdnem összejött elsőre...

(#5811) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Van egy termék német amazonon, ami féláron van, mint máshol. Állítólag kiállított darabok. Rendelés előtt írni kell egy gmail-es címre és érdeklődni, másképp törlik a rendelést.

Ez így is van. Törölték a rendeléseket folyamatosan.

Írtam emailt. Megjött a válasz, hogy a termék eredeti. Pár adatot kér (termék, ár stb.) majd felrakja amazonra és ott megtudom venni, amazon rendszerén keresztül kifizetni. Ezután írnom kell neki, hogy igen, az én vagyok és küldik.

Van ötlete valakinek, hogy minek ez az emailesdi, amazonos fizetéssel elvileg lehúzni nem tudnak. Ha megírta volna, hogy fizessek paypalon tudnám, hogy csalás. Így viszont nem értem a dolgot.

(#5812) somnia válasza Pew (#5809) üzenetére


somnia
őstag

...mivel Németország és Magyarország még az EU tagja, így nem értem a kérdést....

(#5813) radi8tor válasza Mate (#5811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazon payments olyan mint PayPal. Csak Amazonos adatokat kell megadni fizetésnél. Nincs Amazonos vásárlói védelem, ha az adásvétel nem Amazon oldalán történik.

⭐ Stella

(#5814) Mate válasza radi8tor (#5813) üzenetére


Mate
nagyúr

Amazon oldalán történik meg az adás-vétel, amazonos fizetéssel.

A megbeszéltek alapján felrakja a terméket a megbeszélt áron és ott veszem meg.

(#5815) radi8tor válasza Mate (#5814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor fura, lehet nem akar vele sokat dolgozni vagy extra jutalékot fizetni (csak akkor tölti fel ha megveszik).

⭐ Stella

(#5816) aleister válasza Mate (#5811) üzenetére


aleister
veterán

Ebbe én is belefutottam. Szerintem átverés az egész. Azt ígérték, hogy ha kettőt veszek, akkor kapok egy harmadikat ingyen...félárú GTX 1070-ekről van szó.

Gondolom a kkoppde@gmail.com címre gondolsz.

Rákerestem a cégre, és érdekes módon egy angol vállalat jön be skót és angol dolgozókkal. Ezek meg vasárnap (!!) lkes német nyelven válaszolgatnak a gméles (!!!) címre. Már 2 különböző céget is találtam az Amazon.de-n ugyanezzel az e-mail címmel bejegyezve. Mindkettő "Just launched" szóval nincs egyetlen értékelése sem.
Nem csoda, hogy törli az Amazon felvitt termékeiket, mert kamu. Azt nem tudom, hogy a céget miért nem bannolják.

Ha nem otthon nyomtatod a pénzt, és egy kicsit is érdekel, hogy mire megy el, akkor ne rendelj szvsz tőlük!

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5817) Mate válasza aleister (#5816) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez nem VGA és másik emalcím, de nagyjából ugyan ez. A megadott céget sehol nem találtam.

A lényeg, hogy adott termékből vannak fent használtak, bemutató darabok. Megvettem, törölték a rendelést. Ezt eljátszottuk vagy 6x. Több cégen keresztül kerülnek fel, van vagy 5-6. Ebből jó pár 2-3 éves cég, csak pozitív értékeléssel.

Írni kell emalt nekik, megbeszélni a dolgokat, majd utána a megbeszéltek alapján felkerül a termék. Ezt kell megvenni amazonon keresztül, amazonos fizetéssel.

Nem értem, hogy ha simán csak le akarnának húzni, minek ez a kitérő? Simán az első vásárlásnál jóváhagyhatta volna és kész.

Így futottunk egy feleslegesnek tűnő emailes kört. Amit eltudok még képzelni, hogy ha megvenném a terméket, utánna küldenének egy emailt, hogy mégis másképp fizessek. Ha simán egyből emailen venném a terméket, lehet nem tudná pl. az emailcímem, amin keresztül feltudná venni a rendelést.

(#5818) aleister válasza Mate (#5817) üzenetére


aleister
veterán

Megnéztem ezeket a cégeket, és 170 oldalnyi termékük van. Szinte darabra pontosan. Pl merlin99 usernél. Én is találtam most egy céget, akinek már van értékelése, és rendeltem is tőle, de egyben írtam az Amazon supportnak, mert ez az egész állati gyanús.

Én ezt a levelet kaptam egyébként:

"Hallo,
Sehr geehrte Damen und Herren,

Vielen Dank für Ihre Nachricht.

Das Produkt ist Neu- und Originalverpackung mit 24-monatiger europäischer Garantie und internationaler Rechnung.
Das Angebot dauert 2 Tage. Die Lieferung erfolgt in Europa per UPS oder DHL, free.
Dies geschieht nur durch das Amazon-Garantieprogramm A-to-Z.
Die Operation geht durch, Amazon, wir brauchen die folgenden, um Ihre Aufträge zu bearbeiten.
Wenn die Bestellung nicht von mir gemacht wird, wird Amazon automatisch die Bestellung stornieren.
Bestellungen müssen nur von uns gemacht werden.

Achtung !!! Verfügbar 7 Stück auf Lager!

Wenn Sie 2 Produkte von uns kaufen, bieten wir Ihnen ein drittes kostenloses Produkt an.

Sobald ich die vollständige Adresse bekomme, werde ich es auf Amazon schicken, um die Bestellungen für Sie abzuschließen.

So musst du mich schicken: deinen Namen und Nachnamen, Adresse, Telefonnummer, Produktlink und den Preis des Produktes, das auf der Seite war, als du es gesehen hast.

Und dann für die Zahlung ist in der Regel mit Amazonas.
Amazon wird sich mit der Rechnung in Verbindung setzen und Zahlungsanweisungen für das gewünschte Produkt.

Der Auftrag wird nur verarbeitet, wenn wir alle Daten haben, die zum Abschluss der Aufträge benötigt werden.

Unsere Politik ist:
Amazon sendet die benötigten Daten sofort. Amazon behandelt Zahlungs- und Lieferauftragsinformationen. Bis zu 1-3 Tage können Sie das Produkt bekommen. Mit Amazon haben Sie 7 Tage, um das verfügbare Produkt zu inspizieren. Dann müssen Sie eine Entscheidung treffen, ob sie das Produkt behalten wollen oder nicht. Amazon schick mir Geld, wenn es erkennt, dass das Produkt ist, wie ich beschrieben habe, sonst bekommst du das Geld zurück und DHL Prelo von dir produziert. Alle diese Rücksendungen werden von unserem Unternehmen belastet.

Beste Grüße"

szerk: csak mellékesként jegyzem meg, hogy most hajtam 4 e-bay-es rendelésem árát, mert ott állítólag feltölt userek nevében hirdettek meg vga-kat. Ott órákon belül törölte az ebay a termékeket, de sajna már nem tudtam megszakítatlan a Paypal tranzakciót.
Kétlem, hogy a hackerek pénzükhöz jutottak, így nem értem, hogy annak és ennek mi érelme volt. Nekem úgy tűnik, hogy célzottan akarják ezeknek az aukciós oldalaknak a renoméját csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5819) Mate válasza aleister (#5818) üzenetére


Mate
nagyúr

A megbeszéltek szerint megvettem amazonon a felrakott terméket. (pénzt nem tudták volna levonni), de törölte a megrendelést így is.

Rejtély, hogy mi a fenét csinálnak. Látszik, hogy van benne munka. Eladni nem akarnak látszólag semmit, pénzt se akar alternatív úton beszedni tőlem.

(#5820) Saccco


Saccco
nagyúr

Ezeknek az akksiknak vajon mennyi lenne a szállítási ideje? :F
A szállítást az Amazon intézi, de a cég kínai.

Eddig csak egy egeret vettem, de az EU-s volt és pikk-pakk ideért. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5821) Mate válasza Mate (#5819) üzenetére


Mate
nagyúr

Megrendelés után mint mondtam írtam amazzonnak, hogy mi a véleményük.

Már utána is néztek és szóltak, hogy csaló. Ők törölték a legutolsó hírdetést és törölték az összes hozzájuk kapcsolódó hírdetést. Továbbították a levelemet az illetékes osztálynak, szükséges lépéseket megtették stb.

[ Szerkesztve ]

(#5822) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Ha ezt megrendelem, mennyi gari van ra, es hol lehet ervenyesiteni? [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#5823) qqzs


qqzs
őstag

A gmailes scamrol van par erdekes story a sellercentral forumon pl itt [link]
Igen trukkos. Raveszik a madarat hogy vegyen egy giftcardot es annak a kodjaval fizessen a termekert. :) Nem semmi. Honapok ota megy ez. Amazon torli es ujra nyitnak par ora mulva

Eladó: GTS450

(#5824) aleister válasza qqzs (#5823) üzenetére


aleister
veterán

Köcsögök! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5825) Janajito


Janajito
újonc

Sziasztok!

Amazonról hogy lehet cégként, EU-n belül 0%-os ÁFÁ-val vásárolni? Hiába állítottam be az én EU-s adószámomat a profilomnál, a számla az adott ÁFA kulccsal jön. (pl: amazonDE, akkor 19% német ÁFÁval)

Köszi: Jan

(#5826) Mate válasza Mate (#5821) üzenetére


Mate
nagyúr

Ma írt az eladó, hogy minden rendben van, amazon majd küldi a fizetési adatokat. Nézzem majd meg a spam mappát, hátha oda kerül :D

Spam mappában ott is van a kamu fizetési lehetőség :)

(#5827) TheKresh


TheKresh
csendes tag

Német Amazonhoz visszaszeretnék küldeni egy csomagot ,Magyarországról inverzként viszont kellene hozzá egy kis segítség mert gondom akadt vele, ha bárki csinált már ilyet írjon privátba rám légyszíves.

Üdvözlettel: Kresh

(#5828) radi8tor válasza TheKresh (#5827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet inverz csomagként vissza küldeni nekik.
Neked kell fizetni a visszaküldést.

⭐ Stella

(#5829) Saccco válasza Saccco (#5820) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha valakit érdekel...
5-8 napot adtak meg.
21.-én fel is adták Lengyelországban. Ma meg is kellett volna kapnom, de a futár nem talált ide.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5830) TheKresh válasza radi8tor (#5828) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm a segítséget :((( hát akkor nincs mit tenni...

Üdvözlettel: Kresh

(#5831) radi8tor válasza TheKresh (#5830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen okból küldöd amúgy vissza nekik?

⭐ Stella

(#5832) TheKresh válasza radi8tor (#5831) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Sajnos nagyon kényelmetlen nekem és még benne vagyok a 14 napos visszaküldésben ha jól tudom annyi időm van csak rá hogy visszakapjam a pénzt :( Hyperx Alpháról van szó

Üdvözlettel: Kresh

(#5833) radi8tor válasza TheKresh (#5832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem 14 napod van rá, annyi van amennyit ott látsz a rendeléseknél. (30 szokott lenni Amazonnál).
Ez esetben neked kell fizetned a visszaküldésért. Ha hibásan érkezett volna, akkor lenne ingyen. (illetve akkor sincs ingyen csak visszaadják a feladási díjat is neked)

⭐ Stella

(#5834) TheKresh válasza radi8tor (#5833) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Értem ,köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel: Kresh

(#5835) ldave


ldave
félisten

Pár tapasztalat az elmúlt napokból:

Február 15-én rendeltem két PS4 játékot, az egyiknek maga az Amazon volt az eladója, a másiknak nem, de az is Fulfilled by Amazon termék volt. A két játékot egy nap adták fel, viszont két külön csomagban, az Amazon saját terméke sima postával jött, a másik pedig futárral. Ugyanazon a napon érkeztem meg, a futár ugye a kezembe adta a csomagot, a másikért a postára kellett mennem.
A nem Amazon-tól érkezett játék viszont nem az volt, amit rendeltem, USA régiós játékot küldtek, ami nem volt feltüntetve a játék adatlapján. Ezt azonnal jeleztem az Amazon-nak, elismerték a hibát és visszakaptam a játék árát.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5836) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Segítsetek kérlek :)

Ez a telefon amazon által eladott? [link]

Honnan tudom, hogy milyen garancia van rá?

(#5837) radi8tor válasza #32577792 (#5836) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

299 EUR-ért Amazon árulja igen.

⭐ Stella

(#5838) #32577792 válasza radi8tor (#5837) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszönöm :R

(#5839) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Ha a német amazonról rendelek, akkor számíthatok extra adóteherre? A termék ára kb. 200 eur.

(#5840) Bornie127 válasza albiosz (#5839) üzenetére


Bornie127
senior tag

Áfakülönbözeten kívül semmire, az is hozzáadódik a végösszeghez.

(#5841) albiosz válasza Bornie127 (#5840) üzenetére


albiosz
őstag

Tehát regisztrálok az oldalra, megadom a magyar címem és az alapján kalkulál árat a rendszer? Kártyával tervezek fizetni. Mennyi a német áfa?

(#5842) radi8tor válasza albiosz (#5841) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

19%

Igen ennyi a folyamat. De a magyar ÁFÁs árat csak kosárba rakott terméknél fizetés előtt látod.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5843) albiosz válasza radi8tor (#5842) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Hamarosan kipróbálom. :)

(#5844) albiosz válasza albiosz (#5843) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, regisztráltam, megadtam a magyar címem, de a kosárban a keresés szerinti eredeti áron szerepel.

Nem szóltam, kellett egy további lépés.

[ Szerkesztve ]

(#5845) ldave válasza albiosz (#5844) üzenetére


ldave
félisten

Végig kell vinni a rendelést, mielőtt még fizetnél, azon a ponton látni fogod az árváltozást.

A Slime draws near! Command?

(#5846) albiosz válasza ldave (#5845) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! One more (drink Lacikám) kérdés. Itt normál banki kártyás fizetés van, ugye? Tehát fizetek, egyből terhelik a kártyát, ugye? Ez lenne a cél, remélem nem kaució, mint mondjuk hotelfoglalásnál.

(#5847) tupacamaru válasza albiosz (#5846) üzenetére


tupacamaru
veterán

Normál kártyás fizetés van, de csak akkor terhelik meg, ha már összekészítették a csomagodat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5848) albiosz válasza tupacamaru (#5847) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi!

Ez a huncutság az utolsó confirm oldalon állítható majd?

Most tartok a pay-nél, de eleddig nem volt ilyen. Itt csak a szokásos kártyaadatokat kéri.

(#5849) radi8tor válasza albiosz (#5848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, EUR-ban fizetést válaszd ne HUF-ot. Ennyi a trükk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5850) albiosz válasza radi8tor (#5849) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! A linkelt kép szerinti oldal nekem nem jött fel a pay oldalon, de akkor a confirm oldalon lesz gondolom. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.