Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) radi8tor válasza #86564352 (#6250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem meg nem kell várni. 1 héttel a becsült határidő után már fel lehet venni a kapcsolatot Amazonnal. Majd akkor legalább Postához igazítják ezt a becsült időt...

⭐ Stella

(#6252) #86564352 válasza radi8tor (#6251) üzenetére


#86564352
törölt tag

Arra gondoltam holnap munkaszüneti nap, lehet pont szerdán vinnék ki. Szerintem is sokat várt már, viszonyításként írtam a saját rendelésem idejét. Mindenképpen intézkedni kell.

(#6253) titi1990 válasza #86564352 (#6250) üzenetére


titi1990
tag

Már küldtek múlt héten egy újat a leggyorsabb kézbesítési móddal, sűrű elnézések közepette, csak nem hagy nyugodni a dolog, valahogyan megpróbálom a supporttól megtudni, nem tudják-e az eredetileg küldött item szériaszámát valamilyen raktári nyílvántartásból előkeresni, mert ha úgy bebizonyosodik, hogy az aprón lévő termék az az, ami eredetileg Nekem jött volna, megtenném a megfelelő jogi lépéseket az eladó felé.

[ Szerkesztve ]

(#6254) K1nG HuNp válasza titi1990 (#6253) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mégis mit csinálhatott az ipse? lelopta a kamionról az egeredet?...

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6255) Mercutio_ válasza K1nG HuNp (#6254) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a nyom nélkül nyitható csomagolásban küldték simán kilopta a postai elosztóban .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6256) K1nG HuNp válasza Mercutio_ (#6255) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

attól a csomagnak még meg kellett volna érkeznie

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6257) Mercutio_ válasza K1nG HuNp (#6256) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem trackinges, akkor a csomagolást is kidobják értelemszerűen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6258) radi8tor válasza titi1990 (#6253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mit nyernél vele? Pár ősz hajszálat meg ha nem sikerül hitelt érdemlően bizonyítani, akkor még te fizeted a perköltséget.
Nem téged károsított meg, hanem Amazont.

⭐ Stella

(#6260) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

Amerikai amazonról szeretnék rendelni a rock band dobomhoz cintányérokat, mert németen nincs, eu-s ebayen pedig 70-80 font, ami jóval drágább. Alapból 29.99$-ba kerül, majd 27.93$-t ír szállításra, adó után ennek az összegét (tehát semmit sem ad hozzá), s végül hozzáad még 20.41$ import fee-t. A kérdésem az lenne, hogy erre jön még valamilyen költség? Gondolom a 20.41$ a vámra megy, viszont áfát kell fizetnem? Pontosabban mire kell fizetnem (hátha tényleg semmire :DDD )? A 29.99-es cintányérokra vagy szállítással együtti 57.92-re (bár ezt nem tartom valószínűnek)?

Köszi! :)

(#6261) #86564352 válasza akkójóva (#6260) üzenetére


#86564352
törölt tag

Brit Amazonon nincs fent? Ott biztos nincs vám. amazon.co.uk

(#6262) akkójóva válasza #86564352 (#6261) üzenetére


akkójóva
tag

Sajnos ott sincs, szinte mindenhol néztem már. :(

(#6263) K1nG HuNp válasza akkójóva (#6262) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Akkor rendeld meg nyugodtan az USAról, ha mindennel együtt meg ér neked annyit. Nem lesz plusz költség, az amazon számol neked az áfával, (vámhatárt még nem éred el) szállítással, mindennel. És ezeket el is kérik előre szóval amint kifizetted már csak várnod kell hogy megérkezzen :)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6264) akkójóva válasza K1nG HuNp (#6263) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi! :R

(#6265) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Akció miatt lehetőleg még ma szeretnék vásárolni, viszont az erre a célra használt mastercardomon nincs elég pénz, a maestro-t meg nem fogadják el. Bankba szerdáig nem tudok menni, utalni megint nincs értelme. Valami ötlet? Rokon/haver kártyája nem játszik.

(#6266) K1nG HuNp válasza Ereshkigal (#6265) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

ha otps vagy akkor: 24*7 órás otp bankkártyák közötti utalás

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6267) Ereshkigal válasza K1nG HuNp (#6266) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajna nem. Még annyi jutott az eszembe, hogy megrendelem, egyelőre nem lesz gond, mert nem egyből vonják le a pénzt. Szerda reggelig hátha nem adják fel. Azt viszont nem tudom, mi van olyankor, ha nem tudták levonni a pénzt, adnak rá valami haladékot, vagy egyből törlődik a rendelés?

(#6268) K1nG HuNp válasza Ereshkigal (#6267) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

tényleg, van ez is, a kollégák meg tudják mondani hány napig próbálják levonogatni a pénzt mielőtt törlik a rendelést. :K

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6269) radi8tor válasza Ereshkigal (#6267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 napig ráérsz a fizetéssel.
De ahhoz kell érvényes kártyának lennie. Ha most nem tudsz kártyát beállítani, akkor meg se fogod tudni rendelni.

⭐ Stella

(#6270) Ereshkigal válasza radi8tor (#6269) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kártya természetesen van beállítva. (Csak próbáltam volna hozzáadni másikat, de azt nem fogadta el.)
Megrendeltem.
Köszi!

(#6271) gg72


gg72
veterán

Rendelt valaki a német amazonról mostanában, amit április 19-25 között adtak fel "Deutsche Post DHL" nem nyomkövetősen? Nekem 5 kisebb-nagyobb ilyen csomagom is úton van, ma kellett vona az utolsónak is megérkeznie, persze egyiket sem kaptam még meg... Az korábban is előfordult, hogy egy-két csomagom eltűnt a postán, de hogy egyszerre 5 (!) ilyen legyen, már kissé túlzásnak találom... Vagy csak egyszerűen újra bedugult a jó magyar királyi postánk? :U

(#6272) Piedon válasza gg72 (#6271) üzenetére


Piedon
tag

Jelentkezem, én is rendeltem, nekem április 28-május 2 között kellett volna megérkeznie, de semmi hír róla. A királyi postáról annyit, hogy alis csomagom a holland posta szerint megérkezett az országba április 15én, a magyar posta szerint meg úton van hollandiából április 14 óta.

[ Szerkesztve ]

(#6273) gg72 válasza Piedon (#6272) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, akkor itt valami központi gond lesz (szokás szerint). :(((

(#6274) kirisz válasza gg72 (#6273) üzenetére


kirisz
tag

Sziasztok!

A hét elején rendeltem egy laptopot. Németországban élek, ezét lehetőség volt morning expressz rendelésre. Visszaigazoló emailt kaptam viszont 550 euro helyett csak 1 eurot zároltak azonnal. Azt hittem később fogják levonni a pénzt, esetleg csak nem kaptam smst róla, de vettem csak észre, hogy a rendeléseknél cancelled van írva. Az érdekelne, hogy akkor ez végleges törlést jelent és már biztos, hogy nem fogják levonni a pénzem?

(#6275) Piedon válasza gg72 (#6273) üzenetére


Piedon
tag

Amazon azt válaszolta, hogy még várjak május 9ig, és ha addig sem jött meg akkor jelezzem.

(#6276) kirisz


kirisz
tag

Megpróbáltam még egyszer és ugyan az a probléma. 1 eurot zárol és utána törli a rendelést. Valaki találkozott hasonlóval?

(#6277) gg72 válasza Piedon (#6275) üzenetére


gg72
veterán

Azzal nincs is gond, az amazon vagy újraküldi, vagy visszatéríti, de a postára azért rászakadhatna az ég...

(#6278) radi8tor válasza kirisz (#6276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezd meg Amazontól ezt. Mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy ők miért törölték a rendelésedet.

⭐ Stella

(#6279) Piedon válasza gg72 (#6277) üzenetére


Piedon
tag

Azért majd írd meg, hogy mi lett a vége a történetnek, én is megírom ha változik valami, köszi.

(#6280) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok. Akarok rendelni amazon.de-ről. Régi visa kártyámmal minden simán ment, ám most kaptam egy új maestrot, amit nem enged hozzáadni a fiókomhoz. valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#6281) K1nG HuNp válasza Joe Swanson (#6280) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

maestrot nem eszik az amazon, uj kartya lesz a megoldas

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#6282) gg72 válasza Piedon (#6279) üzenetére


gg72
veterán

Annyi van, hogy a postás szerint nagyon sok mostanában a reklamáció a késedelemes csomagok miatt.

(#6283) Piedon válasza gg72 (#6282) üzenetére


Piedon
tag

Én ma átvettem a csomagomat.

(#6284) gg72 válasza Piedon (#6283) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is ma jött meg egyszerre 6 csomagom, a legkorábbi április 13. óta volt úton, a legésőbbi pedig április 25. óta. Boitos most nyitottak ki egy eddig zárt konténert a postánál...

(#6285) radi8tor válasza gg72 (#6284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EU-n belül szerintem nem konténerben utaznak a csomagok.

⭐ Stella

(#6286) gg72 válasza radi8tor (#6285) üzenetére


gg72
veterán

Ezt képletesen gondoltam. ;)

(#6287) Piedon válasza gg72 (#6286) üzenetére


Piedon
tag

Vagy a Sanyi bácsi (akinél a konténer kulcsa volt) visszajött a szabadságról :D

(#6288) radi8tor válasza gg72 (#6286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, nem éreztem az iróniát. :B

⭐ Stella

(#6289) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

amazon.de rendelés kapcsán van gondom egy powerbankkel. 7 hónapos a rendelés, 3rd party seller-től van. a termék oldalán 18 hónap warranty period volt megadva, sajnos nagyon úgy néz ki, hogy beadta a kulcsot a cucc. egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne garanciát vagy visszaküldést intézni. returns centerből sem jutok előbbre, az eladóval se tudom felvenni a kapcsolatot, mintha el lenne dugva az összes lehetőség a legutolsó utáni apró betűs linkek után hattal, sehogy nem találok erre utaló segítséget.

valakinek volt már hasonló, de megoldott ügye?

köszi előre is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6290) radi8tor válasza hoffman_ (#6289) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fel kell venni a kapcsolatot Amazonnal, ezen leírás alapján: [link]
Válaszd ki azt a felkínált opciók listájából, ami lefedi a problémát.

⭐ Stella

(#6291) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok! A spanyol amazonon nézelődök, mert napszemüt keresek. Spanyol webáruházakban rendszerint olcsóbban tudtam venni mindig.

Az amazon egy-két eladójánál szemtelenül olcsó ez az Oakley Twoface:
[link]
Elég kamuszagúnak tűnik, az eladók is kínaiak... Érdemes belevágni?

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#6292) hoffman_ válasza radi8tor (#6290) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megnézem, köszönöm újfent Uram :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6293) radi8tor válasza LurkerSheik (#6291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvesztegetett idő.
Újonnan regisztrált eladó, mesés árral. Nem lesz belőle semmi.

⭐ Stella

(#6294) attiati


attiati
veterán

amazonon a ruhavásárlásnál próbálta már valaki a Free returns opciót?

az tényleg ingyenes itthonról is?

(#6295) gg72 válasza attiati (#6294) üzenetére


gg72
veterán

Persze, működik. Ha nem jó a méret, visszaküldöd, majd emailben jelzed és átküldöd a feladásról a bizonylatot, amit visszatérítenek.

(#6296) attiati válasza gg72 (#6295) üzenetére


attiati
veterán

valamit nem értek szerintem:

1. amazon felületéről indítom a visszatérítést és ők küldenek futárt ingyen?
2. vagy én magam intézem mondjuk magyar postával a visszaküldést és beszkennelem nekik a feladóvevényt és ők megtérítik a visszaküldés költségét?

(#6297) gg72 válasza attiati (#6296) üzenetére


gg72
veterán

A 2. opció.

(#6298) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Német Amazonnak küldenék vissza cipőt. Ez mit jelent?

" Commercial Invoice
Give this invoice to the carrier you select to ship your return package. The invoice is required for customs. The carrier will not be able to return your package to Amazon without it. "

Ezt a számlát a Postának kell majd odaadni?

(#6299) Mercutio_ válasza pinnacle (#6298) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt volt erről szó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6300) pinnacle válasza Mercutio_ (#6299) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt is látom, hogy a teljes postai költséget térítik.
Ez a cipő is úgy volt hirdetve, de csak 8,40€-t jeleznek. Külföldről hozzánk lehet levélként küldeni az 1,14kg-os cipőt, de visszafele már csak csomagként mehet. Ez már eleve több mint a jelzett posta költség. Mit jelöljek be nyomkövetéshez? 40€ felett ajánlotta az Amazon.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.