Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) radi8tor válasza hoffman_ (#5100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nincs nyomkövetés a csomagon Amazon felületén (értsd nincs ott a száma) akkor szinte biztos, hogy Posta hozza.

⭐ Stella

(#5102) #04441088


#04441088
törölt tag

Amazonon, akar nemet, akar angol nincs valami nagyon bestbuy aktiv hangfal 30-40 k korul ? :R

(#5104) qqzs


qqzs
őstag

Egyet tranoflex hozott egy kis bigyot dhl es ma ketto nagyot sima postas auto nem mpl es dhl-es tn szammal :) gondolom permutaljak a lehtosegeket :)

Eladó: GTS450

(#5105) radi8tor válasza qqzs (#5104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha megnézed mindegyik máshonnan jött. ToF jellemzően Ausztriából hozza a csomagokat Amazonnak.

⭐ Stella

(#5106) qqzs válasza radi8tor (#5105) üzenetére


qqzs
őstag

igen, jott DE, AT, IT de azert a postas kisauto dhl tn szammal durva volt :)

Eladó: GTS450

(#5108) jamy79 válasza radi8tor (#5094) üzenetére


jamy79
tag

Várható érkezésnek november 13-at adtak meg. Szerintem ha hétfőig nem jön meg, akkor írok egy levelet

(#5109) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Amazon.co.uk-ről rendelnék egy új eladótól, még nincs feedbackje. Van itt is valami védelem ha átverne?

(#5110) ldave válasza PainKiller13 (#5109) üzenetére


ldave
félisten

Van, de nem ajánlom, főleg ha gyanúsan olcsóbb, mint bárki más.

A Slime draws near! Command?

(#5111) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Véletlenül standard shippinggel rendeltem terméket. Gondolom ezt már nem tudom módosítani expeditedre?
A két szállítási mód mit takar? Ki hozza az egyiket illetve a másikat?

Köszönöm!

(#5112) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Német Amazonról rendeltem kamera felszerelést November 19-én, és azt az opciót választottam hogy +10€-ért november 23-ra idehozzák, ez volt a fizetésnél a leírásban, és erről emailt is kaptam. Illetve ez a fajta priority shipping nem "becsült szállításnak" (estimated delivery) volt jelölve, hanem úgy hogy kiszállítás napja fixen.
Azonban ma nem érkezett meg a csomag, és a követője sem működik továbbra sem. A pénzt már levonták és emailt is kaptam róla hogy úton, valamint a rendeléseimnél is azt mutatja postázva.

Belépve a fiókomra látom hogy most délután kikerült egy felirat hogy "package is late" és akár december 1-is lehet mire megjön.

Mit lehet ilyenkor tenni ? Tudok reklamáln ? Mert nem azért fizettem +10€-t hogy ugyanakkor jöjjön meg a csomag mint ingyenes szállítással. Illetve hogy sajnos addigra már lehet nem is lesz aktuális amiért rendeltem, eddig nem volt bajom az Amazonnal mindig megjött minden amikorra ígérték.

Szerk: tracker magához tért (UPS - 1ZAW02820405853738) - de azt mutatja még el sem indult

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#5113) PainKiller13 válasza ldave (#5110) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nemigazán, máshol 15 font a game, nála meg 13, de szállítás között még 4 fontos kül van és akkor így összesen 6.

(#5114) qqzs válasza Riccsiz_h (#5112) üzenetére


qqzs
őstag

Amazon visszaadja az extra szalitasi dijat

Eladó: GTS450

(#5115) radi8tor válasza Bornie127 (#5111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De tudod módosítani a szállítási módot egészen addig amíg elkezdik összeállítani a csomagot.
Nem lehet 100% megmondani ki fogja hozni, de valószínű a gyorsposta az valamelyik futárszolgálat lesz.

⭐ Stella

(#5116) hoffman_ válasza radi8tor (#5101) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem. köszi :)

reggel 7:30-tól este 20:00-ig van bent valaki, szóval nem nálunk akadt el... kiderítem akkor, hogy hol lehet ledobva a sarokba.

ui.:

trackinget minden esetben tudok kérni, jól rémlik? valami piti 1-3 eurós összeg azt hiszem, meg tudod erősíteni? ha igen, rá fogok szokni...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5117) Bornie127 válasza radi8tor (#5115) üzenetére


Bornie127
senior tag

És hogy tudom? Rámegyek, hogy edit order, de csak cancel, meg hide van, nem találok olyan menüt ahol a shipping options-t tudnám változtatni expedited-re.

(#5118) radi8tor válasza hoffman_ (#5116) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazonnál nem lehet külön kérni trackinget. Ha nem adnak nem kapsz. Ilyen egyszerű ez náluk.
Amúgy ha eltűnik a csomag szó nélkül újra küldik. És akkor már általában trackinggel jön. ;)

Bornie127: mi az állapota a rendelésnek? Ha már csak ez a két opció van, akkor lehet elkezdték összeállítani a csomagot. Kártyádról levonták a pénzt?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5119) hoffman_ válasza radi8tor (#5118) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a (mindig) pontos válaszokat! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5120) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, kérlek?
Amazon.de-ről rendelnék (korábban már rendeltem pár dolgot).

Most ezek vannak a kosárban:
[link1]
[link2]
[link3]

Ezekkel ki is jön a végösszeg úgy, hogy nincs szállítási költség. 29,51 EUR (Your order qualifies for FREE Delivery.)
Viszont amikor kiválasztom a szállítási címet, megmondom, hogy egy csomagban küldjék normál szállítással, akkor megemelkednek az árak (összes 31,50 EUR-ra), és még 3,99 EUR szállítási költség is oda kerül... De fogalmam nincs, miért és hogyan... Minden terméknél ott van, hogy lehet rá alkalmazni az ingyenes szállítást (a minimális összeghatár fölött), szóval tényleg nem értem... :F

Van valami ötletetek?

Köszi!

(#5121) radi8tor válasza Taci (#5120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

39 EUR felett, ha Amazon eladótól vásárolsz ingyen lesz a szállítás.
Az árak pedig azért emelkednek meg, mert magyarországi ÁFA több, mint a németországi.

⭐ Stella

(#5122) Taci válasza radi8tor (#5121) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

(#5123) rushty válasza radi8tor (#5118) üzenetére


rushty
senior tag

A legelejétől ez a két opció van.

Revolut meghívó pü-ben

(#5124) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, amazon-nal valakinek volt már garanciális ügyintézése? Ha esetleg veszek egy WD külső HDD-t, akkor azt csak rajtuk keresztül lehet gariztatni, vagy esetleg itthon is? Viszonylag jó áron láttam most 4 TB-ost, csak kicsit tartok tőle, ha esetleg bad sectoros lesz vagy hasonló, akkor mi legyen vele. :)

(#5125) radi8tor válasza rushty (#5123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Edit-nél tuti lehet változtatni a szállítási módon. Lesz ott egy gomb az új oldalon jelenlegi szállítási mód mellett, amivel módosítani lehet.

⭐ Stella

(#5126) Dobi 562 válasza radi8tor (#5084) üzenetére


Dobi 562
addikt

4 munkanap után visszakaptam a pénzt. 🙂

(#5127) rushty válasza Bornie127 (#5117) üzenetére


rushty
senior tag

[link]
sikerült megtalálni az editet?

Revolut meghívó pü-ben

(#5128) radi8tor válasza rushty (#5127) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy postázás alatt lévő terméknél még szép, hogy nincs mód változtatni rajta.

⭐ Stella

(#5129) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Ez konkrétan mit akar jelenteni? Frustration-Free Packaging

Ez a teljes szövegkörnyezet: Dispatched and sold by Amazon in certified Frustration-Free Packaging. Gift-wrap available.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#5130) ldave válasza -Solt- (#5129) üzenetére


ldave
félisten

What is Frustration Free Packaging?

A Slime draws near! Command?

(#5131) -Solt- válasza ldave (#5130) üzenetére


-Solt-
veterán

Volt ott link, de természetesen nem adott be rá semmit. Köszi!

www.smart-bus.hu

(#5132) ldave válasza -Solt- (#5131) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól értem akkor annyi, hogy próbálnak kevesebb anyagból, optimálisabban csomagolni.

A Slime draws near! Command?

(#5133) sentry0


sentry0
tag

Olyankor mi van, ha az Order Details alatt Shipping today-t írnak (Arriving 27 Nov - 30 Nov mellett :D ),
de a Delivery Tracking-nél pedig Dispatching soon az állapot? :))

Ingyenes szállítást kértem, e-mailt még nem kaptam, hogy feladták volna. A számlámon az összeg még mindig zárolva van csak, nem vonták le. Gondolom akkor még nem adták fel, csak kicsit meg van kavarodva a rendszer. :) Jól gondolom? (első rendelésem, ezért értetlenkedem )

(#5134) radi8tor válasza sentry0 (#5133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zárolás az azt jelenti, hogy már kezdik készíteni a csomagot.
A levonás nem csak Amazonon múlik, a banknál is van 1-2 napos átfutási idő.
Ha normál postával kérted az nem idő garantált.

⭐ Stella

(#5135) sentry0 válasza radi8tor (#5134) üzenetére


sentry0
tag

Köszi a gyors választ. Szóval akkor az a valid, hogy még nem adták fel, csak elkezdték összeállítani, és talán a napokban feladják.

Gondoltam, hogy nem kapkodják el, elég sűrű időszak ez nekik. Meg nyilván ingyen szállításnál ne ugráljak, illetve egy ekkora cégnél gondolom rohadtuk nem mindegy hogy szervezik a szállítást.

(#5136) radi8tor válasza sentry0 (#5135) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, jellemzően az ingyen szállításnál többet kell várni a feladásra. Expresszt azért próbálják 1 nap alatt feladni.

⭐ Stella

(#5137) sentry0


sentry0
tag

Épp a Black Friday idején kezdett sztrájkba az Amazon több mint 500 dolgozója Olaszországban és Németországban

Azt hiszem ez sok mindent megmagyaráz a késéseket, szállításokat illetően. :)
Remélem azért karácsonyra ideér a cucc.

(#5138) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Van olyan opció az amazonon, hogy megnézhetem az oldalon a supporttal való levelezésem?
Mint pl a Blizzard oldalán?
Csak mert írtam nekik, válaszoltak, de a levélre gondolom nem lehet válaszolni (mondjuk megpróbáltam, és még nem jött vissza hibaüzenet), az oldalon meg nem találom sehol a nyitott panaszomat.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5139) radi8tor válasza sentry0 (#5137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De jóóó :) Most küldtem vissza egy csomagot Olaszországba, akkor ezért nem vették még vissza.

s7evcsenko: de lehet válaszolni az emailre, és pont hogy úgy várják a választ.
Amazonon Message Centre-ben találsz minden levelezést, de ott nem tudsz rájuk válaszolni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5140) s7evcsenko válasza radi8tor (#5139) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm. :R
Buta voltam, és mérgemben írtam egy google fordítós panaszlevelet, majd másnap egy németül jól tudó ismerősömmel egy másikat, és így ugye 2db nyitott ticketem volt.
Mindkettőre válaszoltak, de az egyiknek ott volt az alján, hogy ez egy automatikus válasz, erre ne válaszoljon.
A másik alján nem volt ott és látszólag ember írta, arra válaszoltam, csak nem voltam benne biztos, hogy megkapják-e, mert fura volt a címzett mailcíme. :B
Akkor várok egy kicsit, hogy reagálnak-e.

Hétvégén is van support?

U.i.: Amúgy szó nélkül küldtek egy másik lemezt a kibontott/kilopott lemezem helyett, legalább is az order státusz szerint úton van.
Ez tényleg korrekt dolog, kicsit fura is, hogy ennyire bevállalósak, és semmi megkérdőjelezés nincs bennük.

Már csak az a bajom, hogy a hirtelen mérgemben nyitott ticketemet visszaküldés, újraküldés címszóval írtam, és az automatikus válaszlevél szerint vissza kellene küldenem az üres tokot, mert ha nem teszem, 30 nap múlva rámterhelik azt is.
A supportos emberke meg azt válaszolta, hogy nem kell visszaküldenem semmit, küldik simán a pótlást, ami érthetőbb is lenne, hisz mit kezdenének egy üres tokkal...
Szóval most ezt kellene tisztáznom. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5141) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Van most valami bestbuy kávéfőző 30-40 körül? :R

(#5142) radi8tor válasza s7evcsenko (#5140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írjál nekik megint az oldalon Help menüből indulva. Rendelési számot is írd bele.

⭐ Stella

(#5143) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy olyan terméket ami csak Prime- felhasználók vehetnek meg.
Még nem volt prime-om, így élnék a 30napos próbával és megrendelném a terméket, majd prime lemond, ez így működne?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5144) radi8tor válasza Czimby (#5143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez a megoldás. Ha biztosan nem akarod már használni 30 napon belül Prime-ot, akkor lemondhatod rögtön vásárlás után miután elindult hozzád a csomag.

⭐ Stella

(#5145) Czimby válasza radi8tor (#5144) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a gyors választ! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5146) -Solt- válasza Czimby (#5143) üzenetére


-Solt-
veterán

Az ilyen Prime kizárólagosság csak pár óráig, esetleg egy napig szokott tartani nem? Nem egyszerűbb ezt kivárni?

www.smart-bus.hu

(#5147) Czimby válasza -Solt- (#5146) üzenetére


Czimby
addikt

Nem tudom, az ára is nagyon jó, szóval gondolom nem csak a posta miatt kizárólag primeosaknak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5148) -Solt- válasza Czimby (#5147) üzenetére


-Solt-
veterán

Az én tapasztalatom az, hogy árban nem tesznek különbséget Prime-s és nem Prime-s között, szimplán csak annyi a sztori, hogy eleinte csak a Prime-s veheti meg.

www.smart-bus.hu

(#5149) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
Amazonon tegnap leadtam életem első rendelését! Mindenféle kínai oldalakból már jó vagyok, de itt egy kis segítség elférne.
A csomagot ugyanúgy a postától fogom kapni, vagy valamelyik futárcégtől? És mivel Németországból jön (ugye?), nem lesz másfél - 2 hónap ha jól sejtem, igaz? Kb mennyi idő alatt jönnek a motyók? :))

/ nincs topikösszefoglaló, pedig elolvastam volna! :DDD /

(#5150) Czimby válasza Timyyy (#5149) üzenetére


Czimby
addikt

Futár hozza és kb 1 hét ;)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.