Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

azt hiszem 1-2 éve már igénybe vettem a 30 napos amazon prime-ot, de most megint felajánlja, és mintha nem mondaná, hogy voltam már egyszer ilyen tag

ilyen lehetséges? vagy csak rosszul emlékszem?

köszi

(#3002) maross válasza seadrone (#3001) üzenetére


maross
veterán

Lehetséges, valaki mondta hogy neki kétszer volt már. Promo, hasznald ki amikor szukseged van ra :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3003) Reaper válasza radi8tor (#2999) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem is tegnap meg kellett volna már érkeznie a cuccaimnak, ami bosszantó, hogy le se tudom kérdezni az állapotát, csak ők tudják megnézni a belső rendszerükben, mert amit kaptam az üsz-tól CX-es számot, azt a posta nyomkövetője nem ismeri fel, a nemzetközi számra meg csak annyit ír, hogy pénteken délelőtt "Célországba megérkezett". :(((

(#3004) Ratism válasza joey7 (#17) üzenetére


Ratism
újonc

Kb 200 szor rendeltem és soha semmi gond.
:DD

(#3005) JegesEmber20 válasza Ratism (#3004) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Sok volt a mikuláscsoki? Jó régi hsz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3006) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok! Amazonrol rendelnék egy Behringer Xenyx 802 keverőt. ingyen szállítják, mert 55 euró. ha hozzáadom a bankkártyámés nem paypalon keresztül csinálom, ugyan úgy jó igaz? illetve nem engedi az utcám nevét ékezettel írni. ha fő utca helyett fo utcát írok az problémát okozhat? Nem szeretném, hogy más kapja meg a csomagom.

(#3007) ANOka válasza maxiszalai12 (#3006) üzenetére


ANOka
őstag

Amazonon - tudtommal - nem lehet PayPal-ele fizetni.
A magyar postás meg csak megtalálja az ékezet nélküli címeket is, én is megkaptam eddig mindent. :)

(#3008) maxiszalai12 válasza ANOka (#3007) üzenetére


maxiszalai12
tag

szuper köszönöm a gyors választ

(#3009) radi8tor válasza Reaper (#3003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha posta ügyfélszolgálattól kaptad a CX-es számot akkor annak érvényes számnak kell lennie. Ha nem listáz semmit posta.hu/tracking oldalon akkor rosszul írtad le a számot.
Az normális, hogy a külföldi tracking nem frissül.

maxiszalai12: célszerű ékezet nélküli nevet és címet használni, mert a nyomtatójuk néha érdekesen kezeli ezeket a karaktereket. :)
PayPal nincs Amazonon, csak kártyával tudsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3010) Reaper válasza radi8tor (#3009) üzenetére


Reaper
őstag

Amikor tegnap bementem a postára, akkor ezek a számok alapján a belső rendszerben ki tudta keresni, és valami olyat írt, hogy még a "nemzetköziben" van, gondolom Ferihegyen. Lehetséges, hogy ezért nem tudom listázni? Mindegy, ha másnak is késik most a cucc, akkor nem aggódom annyira. :)

(#3011) tálusz


tálusz
tag

Sziasztok!

Még november közepén rendeltem amazonról egy laptopot, amit később visszavontam, de ekkor küldtek egy emalt, hogy a feladás már folyamatban van nem tudják törölni. Tegnap meg is kaptam, ki is próbáltam de szükségem nincs rá ezért visszaküldeném. Valakinek van tapasztalata evvel kapcsolatban, pénzvisszatérítés stb. mi a teendőm, mire fgyeljek? Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3012) radi8tor válasza tálusz (#3011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár volt átvenni. A legegyszerűbb ilyenkor, ha nem veszed át a rendelést.
Általában úgy szokott lenni, hogy a visszaküldésnél neked kell fizetned a postaköltséget. Csak akkor téríti meg Amazon a postaköltséget, ha hibásan érkezik a termék vagy rosszat kaptál

A folyamatot pedig úgy tudod elindítani, hogy a rendelések listájában Return or replace items gombra kattintva kiválasztod miért akarod visszaküldeni.
Aztán ki kell nyomtatni a vonalkódos oldalakat, egyiket a dobozra kell ragasztani (amin a cím van), másikat a dobozba kell tenni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3013) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már róla szó, de szeretném a segítségeteket kérni.
Szeretnék a Japán Amazonról (amazon.co.jp) rendelni.

Regisztráltam is oda, de az ékezetes betűket nem szeretni így a nevem és a címem ékezet nélkül van beregisztrálva, de felmerült bennem hogy ebből nem lesz-e valami bajom szállításnál vagy amikor beérkezik az országba a termék.

Szeretnék biztosra menni, és ezért kérdezem inkább meg: Lehet-e bármi bajom/hátrányom abból ha ékezetek nélkül szerepelnek az adataim megrendelésnél egy olyan terméknél aminél még vámeljárás is lesz?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv

(#3014) radi8tor válasza krizoli (#3013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb a békesség, írd át a nevedet/címedet ékezet nélkülire. Ezt megteheted bármely másik oldalukon, rögtön átveszi majd a Japán oldal is.

⭐ Stella

(#3015) krizoli válasza radi8tor (#3014) üzenetére


krizoli
tag

Csak úgy tudtam oda regisztrálni, illetve megadni az adataimat a szállításhoz.
Az merült fel bennem, hogy (gondolom én) ez kerül akkor számlára is/szállító levélre, és abból nem-e lesz bajom amikor bekerül hozzánk illetve amikor vámoltatják.

(#3016) ANOka válasza krizoli (#3015) üzenetére


ANOka
őstag

Nem.
Ha nem "Árvíztűrő Tükörfúrógép"-nek hívnak... :DD

[ Szerkesztve ]

(#3017) tálusz válasza radi8tor (#3012) üzenetére


tálusz
tag

Sajnos nem voltan otthon anyósom meg átvette szépen. Köszi a segítséget! :R

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3018) maross


maross
veterán

Egy kérdésem nekem is lenne, lehet amazontol/eladotol kérdezni csomaggal kapcsolatban? Mert ez most mar kezd komolyabban bosszantani. Se info se semmi, csak az hogy holnap jön a not yet dispatched csomagom. Se Track packagenel, se order detailnel nem latok semmit ahova irni lehetne. Jo lenne tudnom melyik komponens miatt nem jon, mert ha m&ms vagy szenyosuto, akkor azt szivesen kukaznam csak kuldjék mar a csomagomat...(vagy megkerni oket hogy ha már igy alakult kuldjék nekem kulon-kulon es vallaljak be a +pkt)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3019) krizoli


krizoli
tag

Köszönöm a válaszokat: radi8tor és ANOka

(#3020) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Három kérdésem lenne Amazon.UK-vel kapcsolatban.
1. UK-ből még vámmentes a rendelés?
2. MasterCard-al lehet fizetni (OTP Webkártya)?
3. Ékezetes nevet ugye nem célszerű megadni?

Válaszokat előre is köszi. :R

(#3021) ANOka válasza Joshi (#3020) üzenetére


ANOka
őstag

1. Igen
2. Passz, elvileg illene
3. Igen (Értsd: nem célszerű.)

(#3022) Joshi válasza ANOka (#3021) üzenetére


Joshi
titán

Köszi a választ. Még a 4. kérdés kimaradt, az Amazon felszámolja a magyar áfát?

(#3023) ANOka válasza Joshi (#3022) üzenetére


ANOka
őstag

Passzolom.
Legutoljára (pár hete) a .de -ről rendeltem egy laptop akkut és abban nem volt. (Legalábbis én nem vettem észre.)

(#3024) maross válasza Joshi (#3022) üzenetére


maross
veterán

áfakulonbozetet, tipikusan 6-7% rájön még, élelmiszerekre tobb.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3025) radi8tor válasza maross (#3018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beszélj amazonnal erről. Itt írtam le hogyan kell felvenni a kapcsolatot.

⭐ Stella

(#3026) maross válasza radi8tor (#3025) üzenetére


maross
veterán

Koszi, kiprobalom.

szerk: azt esetleg tudod, hogy .de oldalon chat létezik? mert nincs chat gomb, és nem tudom hogy munkaidőn kívüli óra miatt, vagy úgy alapból nincs. (co.uk -n van most is gomb).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3027) maross válasza maross (#3026) üzenetére


maross
veterán

Logitech supportrol is lepattantam, emailre nincs valasz, live chat kuka. Még ha atallitom united kingdomra vagy US-re se hajlando tovabbmenni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3028) radi8tor válasza maross (#3026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, német oldalon még nem próbáltam.

⭐ Stella

(#3029) DeFranco válasza maross (#3026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van a német oldalon is chat, de németül kell velük beszélni, és ezt egészen nyers módon közlik is ha angolul próbálsz nyitni.

de ha megy a német, vagy jó a fordító, akkor el lehet velük beszélgetni. én kifogtam egy világi troll okoskatörpöt, aki csak azért is megforgatta bennem a kést, amikor már kétszer megköszöntem, hogy felhívta a figyelmemet hogy mit néztem be (hogy a 19 eurós ingyenes szállítás csak németországra vonatkozik) azért még be kellett hivatkozni és másolni a megfelelő passzust is, annak ellenére, hogy külön leírtam, hogy nem szükséges, kitalálok magamtól is :D

(#3030) maross válasza DeFranco (#3029) üzenetére


maross
veterán

Ok koszi, holnap probalkozom, annyira megy a nemet hogy kijavitsam a google forditot :D.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3031) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. Ma rendeltem amazon.de-rol egy tb recon60p headsetet. Azt szeretnem megkerdezni, hogy magyarorszagra ki fogja kiszallitani? Dhl? Mpl? Remelem nem mpl mert igazi tetu lassuak es meg folytathatnam.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3032) radi8tor válasza eisento (#3031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha sima postával kéred akkor MPL, ha gyorspostával akkor UPS, DHL vagy MPL. Ezt csak akkor tudod meg, amikor postára adják.

⭐ Stella

(#3033) Beni2360 válasza eisento (#3031) üzenetére


Beni2360
félisten

Már miért szállítana Mo-n a DHL (Német posta). Természetesen a MPL fogja kihozni.
Nem szabad keverni a DHL-t a DHL express futár céggel.
Lassusság az a terheltségtől függ és igen karácsony előtt sok a meló.
Érdekes és megírok egy csomag feladást háztól házig, (vatera futár) 14 h-ig, másnap eljönnek érte és a következő napon kézbesítik. De volt már példa, hogy még az nap este fele becsöngettek a csomagért amire reggel adtam le a rendelést.
----------------------------
megelőztél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3034) maross válasza DeFranco (#3029) üzenetére


maross
veterán

Nohat nohat, nagyon illedelmesen valaszoltak az angol ticketemre is :). Raadasul két óra sem telt el. A reorder része kicsit szivbemarkolo, mert bekfájdéj arak miatt ez egyenlo a cancel-lel.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3035) DeFranco válasza maross (#3034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tiketre válaszolnak. a chat a dajcsbitte.

(#3036) Mercutio_ válasza DeFranco (#3029) üzenetére


Mercutio_
félisten

én kifogtam egy világi troll okoskatörpöt, aki csak azért is megforgatta "bennem a kést"
Aki amúgy jó eséllyel első generációs török lehetett, vagy román bevándorló ;DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3037) Beni2360 válasza Mercutio_ (#3036) üzenetére


Beni2360
félisten

Itthon sincs egyes helyeken másként. Kb. 5 éve vettem egy Philips bd lejátszót és a magyar képviseletet felhívva egy akcentussal beszélő fiatalemberrel alig tudtam szó érteni. Na pár hete megint dolgom volt velük és láss csodát ugyan az a hang szólalt meg. Most már valamivel érthetőbb hanggal. Ezt hívják bebetonozott-nyugdíjas állásnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3038) rafanadal


rafanadal
csendes tag

Sziasztok!
Már elég sokszor rendeltem a brit amazonról, de ilyen még nem volt, hogy elvileg úton van, és a dhl oldalán nemtudtam követni a csomagot. Amazonon a zöld csík mindennap megy fel, most vagy a dhl-nél van a bibi, de mégis úton van vagy fogalmam sincs.

(#3039) maross válasza maross (#3034) üzenetére


maross
veterán

Nahat, nagyon hatekonyak, megertették amit szeretnék, es kidobtak a rendelesbol a szallitast blokkolo tetelt..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3040) Reaper válasza Reaper (#3010) üzenetére


Reaper
őstag

No most érkezett meg a csomagom, hívott a posta futár, hogy akkor 2 perc és ott van a címen... még jó, hogy az asszony otthon volt, és most hogy át lett véve, mostmár frissült a tracking, és már jó a CX szám is.

(#3041) radi8tor válasza rafanadal (#3038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még nem kapott trackinget, azért nem tudod követni. Több millió csomagot adnak fel a napokban, a tied is sorra fog kerülni szerintem.
Gyorspostával kérted?

⭐ Stella

(#3042) rafanadal válasza radi8tor (#3041) üzenetére


rafanadal
csendes tag

Sima postával rendeltem, tracking number már van december 3-tól, csak azt leszedtem a képről. Annyira nem sürgős csomag egyébként.

(#3043) radi8tor válasza rafanadal (#3042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa, akkor minden rendben.
DHL oldalán azért nem látod, mert ott csak gyorspostai küldeményeket lehet követni. A normál sebességgel feladott DHL csomagok nem DHL express cégen keresztül mennek, ezt átveszi itthon Magyar Posta.
Majd hét elején érdeklődhetsz a postánál azzal a nyomkövetési számmal, ha már beérkezett az országba, akkor meg tudják mondani merre jár (és a magyar nyomkövetési számát is ami CX-el kezdődik).

⭐ Stella

(#3044) somnia válasza rafanadal (#3038) üzenetére


somnia
őstag

Itt tudod követni!

(#3045) gg72 válasza Reaper (#3003) üzenetére


gg72
veterán

Én is kaptam egy CX-es számot a német amazonos csomagomra, ami szombat óta az országban van, de azóta meg sem mozdul, a CX-es számra pedig nem ad ki semmit a nyomkövető. A kis hócipőm tele van a postával, telefonban csak annyit tudnak közölni, hogy a türelmemet kérik. Mindenesetre én írtam a német amazonnak, hogy mi a helyzet és visszautalták az egész rendelésem árát. Ott még működik az ügyfélközpontú szolgáltatás. :K
Amúgy ma találkoztam valakivel, akinek felbontva érkezett meg az amazonos csomagja, hiányzott belőle két termék is, most rohangál a postára jegyzőkönyveztetni, de én a helyében nem tenném, lefotóznám a csomagot és elküldeném a német amazonnak.
Szerintem előbb-utóbb úgyis az lesz a vége, hogy megszüntetik az szállítást Magyarországra, amit én meg is értek, hiszen ez az egész ország egy hatalmas fekete lyuk.

[ Szerkesztve ]

(#3046) radi8tor válasza gg72 (#3045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne lásd ennyire borúsan a dolgokat. :)
Ilyenek mindig is voltak max nem kaptak ekkora visszhangot. A posta meg túl van terhelve idén, amiről pont amazon és társai tehetnek black friday/cyber monday miatt. Nem fogják ilyen apróságok miatt megszüntetni az ide szállítást. Nem sértődött eBay-es eladók ezek. :N

⭐ Stella

(#3047) gg72 válasza radi8tor (#3046) üzenetére


gg72
veterán

Nem látom borúsan, de derűsen sem tudom. :)

(#3048) radi8tor válasza gg72 (#3047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nincs mit tenni, mint nem rendelni karácsonyi hajrában semmit. ;)

⭐ Stella

(#3049) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

most fedeztem fel, hogy .de szállít ide is, hatalmas örömködések közepette (kicsit elkéstem, sebaj, mindig a co.uk oldalt nézem). regisztráltam és rendeltem is nagy gyorsan. a kérdésem az lenne, hogy nem jött sms a vásárálásról (visa netkártya), ami mindig azonnal megjön. hogy lehetséges ez? elböktem volna a kártyaszámot (nem ellenőriztem, csak rutinból beírtam mondjuk) - de terhelés nélkül meg hogy volt rendben a proceed? nem értem a dolgot :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3050) radi8tor válasza hoffman_ (#3049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évek óta szállítanak ide, szóval lecsúsztál vele egy kicsit. :)
De már sokkal több mindent szállítanak, mint pár éve ez tény. Ami újdonság, hogy 39 EUR felett ingyen szállítanak.

Valószínű nem írtad el (bár ellenőrizheted te is az adataidnál), majd akkor vonják le az összeget, ha elkezdik összeállítani a csomagodat. Ez lehet 1 óra múlva de akár 2 nap múlva is.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.