Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) gg72 válasza s7evcsenko (#6650) üzenetére


gg72
veterán

Valóban megemelték, de nálam azt veszem észre, hogy terméktől függő, hogy mennyi a postaköltség, nálam 4 euro helyett 3 termékre most pl. majdnem 10-et számolnak...
Szerk.: igen, most nézem: alapból 5.99 lett a szállítás és erre jön rá kilónként 0.99 vagy 2.99 euro. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6652) s7evcsenko válasza gg72 (#6651) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha €3-al számolom a 6kg-ot, plusz az alap €6, az €24.

Aszem mostanában nem veszek semmit sem. :O

Az ingyenes szállítástól hamar eljutottunk a horror árig. :Y

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6653) gg72 válasza s7evcsenko (#6652) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos ezt a magyar postának köszönhetjük...

(#6654) JóGéza válasza s7evcsenko (#6652) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Biztos meg akarod osztani az adataidat?
Ki az eladó? Az amazon.de vagy más?
Szerk.: Látom, az Amazon.

[ Szerkesztve ]

(#6655) s7evcsenko válasza JóGéza (#6654) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Jogos, köszönöm szépen. :R
Szóval ezen €30. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6656) djnice válasza gg72 (#6651) üzenetére


djnice
veterán

Akkor vége a jó világnak sajnos, én szinte már mindent tőlük vettem... sztem brutál visszaesés lesz ez nekik a forgalomban. A mailboxde.com talán még megoldás lehet.

(#6657) gg72 válasza djnice (#6656) üzenetére


gg72
veterán

Biztosan osztottak szoroztak és úgy gondolták, hogy a forgalomvisszaeséssel ott lesznek, mintha a sok elveszett csomagot kárpótolnák tovább...

[ Szerkesztve ]

(#6658) radi8tor válasza s7evcsenko (#6655) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem látok jelentős szállítási díj emelkedést Amazonon. Valamennyit drágult a postaköltség, de nem 8x.
Gondolom annak a soundbarnak ennyi a szállítási díja a doboz nagy mérete miatt.

⭐ Stella

(#6659) qqzs válasza radi8tor (#6658) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem eddig elvoztak a 25kilos macskakajat is meg a bohom nagy funyirot is 4euroert. Meg volt hogy 4eurot fizettem tobb tetelert es vagy 3fele futarceg hozta

Eladó: GTS450

(#6660) radi8tor válasza qqzs (#6659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jó. Nekem még a könyvekért is többet kértek mindig.

⭐ Stella

(#6661) s7evcsenko válasza radi8tor (#6658) üzenetére


s7evcsenko
addikt

13.-án rendeltem egy kicsit erősebbet, €8 volt expressel.
Egy erősítőt rendeltem szintén €8-ért jött, most €40+ lenne kosár szerint.
Akinek van primeja, az is ránézne?
Hátha úgy olcsóbb.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6662) somnia válasza s7evcsenko (#6661) üzenetére


somnia
őstag

...benéztél valamit...a szállítás 6.29 juro....

(#6663) djnice válasza somnia (#6662) üzenetére


djnice
veterán

Te nézted be, nekem is 30,09-et számol.

(#6664) s7evcsenko válasza somnia (#6662) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Amiről Te beszélsz az a korábbi netto postaköltség. Ez a normális. Vagyis csak volt.
Ha most ugyan ezt berakod a kosárba, az a nem normális.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6665) qqzs


qqzs
őstag

Na mostmar en is raneztem. Vagy ket hete var egy asztali furesz a kosarban erre is a szokasos 4 eur standard meg 8eur expedited volt most 72(!) Eur a szallitas. Ezek megzakkantak. Miert nem allitjak csak siman le a magyarorszagi eladast. Rakerdezek a supportnal. Ugylatszik ennyi volt az amazon.
Azt nem ertem hogy eu-n belul siman van ekkora tavolsag szallitasokba ugyhogy ez biztos hogy csak ellenunk van kitalalva vagy a futarcegek zakkantak meg.
Konnyu cucc tovabbra is 4-8 eur

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#6666) m0ski válasza qqzs (#6665) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ha végigpörgetitek a szállítási díjak oldalt, akkor látszik, hogy nem csak a magyarokat tették annak a bizonyosnak a rossz végére.
Egyrészt én is egyetértek azzal, hogy ez nagyban köszönhető a Magyar Postának, másrészt nem tudom, hogy a kilónkénti ár miért mutat ekkora szórást Európán belül (HR - 3.49/4.99, CZ - nincs, IT - 0.99, PL - ingyen, SK - 2.99).
Arról lehet szó, hogy ott tudnak ingyen/olcsóbban kilónkénti árat adni, ahol van helyi raktár.

(#6667) radi8tor válasza qqzs (#6665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így lesz Amazonból egy elit hely. :D

⭐ Stella

(#6668) somnia válasza s7evcsenko (#6664) üzenetére


somnia
őstag

..ez érdekesen számol...most 189.99 az ára és ha végigkattogom, akkor standard shippingnél ez jön ki:

Order Summary
Items: EUR 159,66
Postage & Packing: EUR 42,53
(Order Total: EUR 202,19)

Payment Total: HUF 69.213,04

expeditednél meg ez:

Order Summary
Items: EUR 159,66
Postage & Packing: EUR 33,31
(Order Total: EUR 192,97)

Payment Total: HUF 66.056,88

...most a masina árát ne nézd, mert áfa nélküli!

...eszerint olcsóbb az expedited delivery..

(#6669) s7evcsenko válasza somnia (#6668) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, nálam is mindenhol olcsóbb az exp szállítás, ezért is gyanakodtam elsőre bug-ra.
Mindegy, most úgy se akarok venni semmit, majd időnként felnézek rá, hátha visszaáll az eredeti állapot. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6670) Petikusz


Petikusz
tag

sziasztok. valaki segítene. mi hogy megy? amazon.de-ről rendeltem falai hangfal tartót fehéret a vicc, hogy csak fehéret lehetett rendelni nem volt opció, hogy feketét is lehet választani és nekem feketét küldtek :W :W írtam az eladónak hogy ez hogy lehetett meg hogy mi a teendő és ezt írta. : We regret that you received a black BT77.
Unfortunately, we can not tell you what happened there.
The article was sent directly from Amazon.
Please send it back to Amazon.
The return slip is also available from Amazon.

na szóval ez hogy működik? Vissza küldöm az nekem fog fájni pénzbe? nem fogják megtéríteni a posta költséget így hogy ők hibáztak? mit ajánlotok mit tegyek?
ha vissza küldöm mi a menete?
Köszönöm

(#6671) radi8tor válasza Petikusz (#6670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tévesen küldött termék esetén Amazon állja a postaköltséget.
Itt leírtam hogyan kell beszélni velük.

⭐ Stella

(#6672) Petikusz válasza radi8tor (#6671) üzenetére


Petikusz
tag

köszönöm már írok is :R

(#6673) Ijk


Ijk
nagyúr

Vettem egy objektívet az angolrol, 460 fontot fizettem szállítással (itthon 250k lett volna), de utána felment az ára a maradék keszletre rögtön 600 fontra. Mi történt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6674) radi8tor válasza Ijk (#6673) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyakran változnak az árak. Volt egy cucc, amit régen kinéztem és figyeltem az árát minden nap. Azt vettem észre, hogy minden hétvégén 15% olcsóbban adták.

Nálad akár az is lehetett, hogy csak pár db-ot adtak annyiért, utána vissza álltak normál árra. Bonyolult cég ez az Amazon :)

⭐ Stella

(#6675) Ijk válasza radi8tor (#6674) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindenesetre így jól jártam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6676) radi8tor válasza Ijk (#6675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, de sajnos az ellenkezője is előfordulhat.

⭐ Stella

(#6677) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kínaiakkal már volt garanciális ügyem, de Amazonnal az első. Felajánlottak egy 25%-os visszatérítést. Amit keveslek. Lehet még ilyenkor jelezni nekik, hogy ez számomra ez nem megfelelő, vagy ez már a végső amit adni tudnak. Vagy ez is olyan mint a Kínaiaknál, hogy először bepróbálkoznak. A termék "működik" de hibás, gyakorlatilag amire kitalálták nem használható normálisan.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6678) s7evcsenko válasza Predator2 (#6677) üzenetére


s7evcsenko
addikt

de ha nem használható arra, amire való, akkor miért fogadnál el bármennyit is?
Miért nem cserélik ki vagy küldöd vissza teljes visszatérítésért?
Ebbe nem mentek bele? Vagy hogy jutottatok el a 25%-ig? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6679) Predator2 válasza s7evcsenko (#6678) üzenetére


Predator2
addikt

Ez az első levél, azt írták 25%-ot vissza adnak, de egyelőre nem válaszoltam nekik.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6680) s7evcsenko válasza Predator2 (#6679) üzenetére


s7evcsenko
addikt

szerintem semmiképp se fogadd el. ez még viccnek is rossz. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6681) Mercutio_ válasza Predator2 (#6679) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amazon volt az eladó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6682) radi8tor válasza Predator2 (#6679) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizártnak tartom, hogy Amazon ilyet írna. Nem valami másik cégtől vetted Amazon felületén keresztül?

⭐ Stella

(#6683) qqzs válasza Ijk (#6675) üzenetére


qqzs
őstag

Megjott mar az objektiv?
Hasznaljatok a keepa-t. Artortenetre es figyelesre is jo. Lathatod mi tortent az araval a multban azaz tudod hogy most mennyire jo aron veszed meg.
Ha meg vesz ott valaki valamit.
114 euros fureszem 169 standard szallitassal es 145 expediteddel :) mondom hogy megzakkantak ezek
Meg lusta voltam irni nekik. Nem probalta mar valaki?

25%: ilyet amazon nem ir az tuti higy mas volt az elado. Amazon nem is intez garanciat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#6684) Predator2


Predator2
addikt

Amazon az eladó! Csak valahogy félreértették a levelem, és arra gondoltak nem akarom visszaküldeni a terméket.

Hogy érted, hogy nem Amazon intézi a garanciát?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6685) djnice válasza qqzs (#6683) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem marad a mailboxde.com, igaz hogy ott van valamennyi jutalék is, de legalább nem lesz ÁFA különbözet pluszban.

(#6686) ldave


ldave
félisten

Kipróbáltam német Amazon-on az Expedited postázást, kb 2 euróval volt csak drágább, mint a sima postaköltség. Tegnap délután adtam le a rendelést, azzal az ígérettel, hogy holnap megkapom. Most pár percre jött az értesítés, hogy feladták a csomagom. Mindegyik termék Amazon-tól származik.

A Slime draws near! Command?

(#6687) ldave válasza ldave (#6686) üzenetére


ldave
félisten

Meg is jött a csomag, UPS futár hozta dél körül.

A Slime draws near! Command?

(#6688) #86564352 válasza ldave (#6686) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vevőként nagyon kényelmes az Amazon. Ha mögé nézünk, kicsit már bűntudatom lesz, természetesen nem vagyok álszent ugyanúgy rendelek tovább Amazonról.

(#6689) radi8tor válasza #86564352 (#6688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem véletlenül nem Magyarországon épített raktárat Amazon...

⭐ Stella

(#6690) L4mie válasza radi8tor (#6689) üzenetére


L4mie
veterán

megmonták nekik, hogy itt terhelhető birkák laknak. :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6691) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ezt a terméket szeretném megrendelni amazonról: [link] viszont csak az amerikai amazonon van. Ezt szerintetek megvámolnák még? Illetve milyen gyorsan érne ide Magyarországra kb a rendelés?

köszi :R

(#6692) radi8tor válasza smallmer (#6691) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel Amazon küldi ezért már vásárláskor kifizettetik veled a vámot. De itthon is megvámolnák mivel 25 EUR a határ (szállítással együtt).
A szállítási idő minimum 1 hét, max 2.

⭐ Stella

(#6693) maross válasza radi8tor (#6692) üzenetére


maross
veterán

és mi van mostanaban a kiskapuval, hogy tiz euro alatti vamot nem hajtanak be? ("A tényleges vámteher mentességi határ tehát 2018.januárra vonatkozóan 37 EUR")

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6694) smallmer válasza radi8tor (#6692) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm,
gyorsított szállítással lenne ennyi kb? :)
valahol meg tudom nézni, hogy pontosan mennyi lenne? :)

(#6695) radi8tor válasza smallmer (#6694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kattogtasd végig egészen a fizetésig, csak akkor írja ki az árát meg hogy mikorra érne ide kb.

⭐ Stella

(#6696) windsor44 válasza Predator2 (#6679) üzenetére


windsor44
csendes újonc

25% az kamu. Igaz én angliában lakok, szinte minden 3.nap veszek amazonon valamit, ha nem tetszik, visszaküldöm (return label eleve ott van) és ennyi. Volt hogy írták hogy ne is küldjem vissza, visszafizetik, ez
egy iphone-hdmi adapter volt olyan £15 fontért. Ha nem is küldtek return label-t, a vásárlásaidnál ott kell
legyen a return opció, de a legrosszabb esetben felhívod őket, segítőkészek. Nekem most van folyamatban egy macbook pro visszautalása £1097 értékben, 1,5 év után mert 2 évig van garancia, apple-nél meg 1 (amazonon belüli hivatalos apple ), akksi kakukk lett 325 ciklus után...[link]
Egyébként nem értem miért kell szopatni Magyarországot ezzel a szállítósdival, az adóhoz végképp nem értek, de azt tudom hogy a thomann (zenei áruház Németországban) £10-ért szállít angliába, £20-ért meg Magyarországra :(

(#6697) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok, a segítségeteket, v. tippjeiteket szeretném kérni. Nem tudom húzni az időt tovább Angliai site-ról vennem kell 1 baba járgányt, a mostani már eléggé kezd széthullni.
Hogy jövök ki a legjobban? Ha kinti cimbora küldi haza, v. magam rendelem Debrecen faluba?
Létezik bármi kupon, akármi, amit hol is lehet beírni ha van ilyen... Köszi előre is! :R

(#6698) somnia válasza GIJoe (#6697) üzenetére


somnia
őstag

...mennyiért küldi haza a cimbora?...

(#6699) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ezt a két terméket szeretném megvásárolni. Csütörtökre kellene megérkeznie. Ha fizetek plusz az expedited delivery-ért akkor megjön szerintetek?

köszi

(#6700) radi8tor válasza smallmer (#6699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Link lemaradt.

Ha nem jön meg a vállalt határidőre, akkor általában vissza adják a postaköltség árát.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.