Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) holdszem


holdszem
csendes tag

Sziasztok!Ha rendelek a német amazonról,ki szokta szállitani?A helyi postás hozza vagy MPL?

(#5352) gabro0 válasza radi8tor (#4858) üzenetére


gabro0
őstag

Na megnézettem haverommal, neki sem működik, ő is ugyanúgy be van jelentkezve.

Nektek még megy ez az részletező a kosárban? Nagyon úgy tűnik, hogy kivették. Sem a .com se a .de címeken nem megy.

(#5353) fcc válasza radi8tor (#5348) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, kösz.

(#5354) Norb€€€ válasza Zoli-bácsi (#5349) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Ezt
(Első rendelésem volt, 91 eur volt a végösszeg magyar áfával, viszont elfelejtettem átállítani, hogy ne az Amazon váltsa a pénznemet, így gyönyörű 332 HUF-ra jött ki az euró, legközelebb erre már figyelek :U )
Helyén van mindene, ketyeg rendesen, a megkérdőjelezhető csomagoláson kívül semmi problémája :)

[ Szerkesztve ]

(#5355) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Egy korábban vásárol Humble Bundle-ben volt 500 Amazon Coins (key), amiről meg is feledkeztem.
Most megtaláltam, de az oldal már nem él, ahol mutatták volna, hogy hogyan/hol kell aktiválni.
Próbáltam az alkalmazásukban, de ott sem találtam.
Valaki be tudná linkelni? Köszönöm! :R

(#5356) Zoli-bácsi válasza Norb€€€ (#5354) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ezzel én is szemeztem, tetszik ez az óra. :D

Honnan jött hogy ment rá még áfa?

[ Szerkesztve ]

(#5357) Norb€€€ válasza Zoli-bácsi (#5356) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Német amazon. Sajnos mindig a célország áfájával számol el :(

(#5358) Zoli-bácsi válasza Norb€€€ (#5357) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De az a rendelésnél módosul, vagy megfogják az országba érkezésnél és ott teszik rá?

(#5359) Zeki válasza Zoli-bácsi (#5358) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már a rendelésnél módosul.

(#5360) rolex94


rolex94
csendes tag

Hali!

Mivel még nem rendeltem az Amazon-ról, ezért lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban. A következő termékeket szeretném megvenni:

[link]
[link]
[link]

A kosárban azt irja, hogy mivel 25 dollár feletti a vásárlás összege, ezért ingyenes a szállitás, viszont mindegyik termék olalán van egy olyan, hogy "Shipping & Import Fees" egy bizonyos plusz összeggel, ami nem szerepel a kosárban. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt az adót utólag kell kifizessem külön-külön mindegyik termék után vagy fizetéskor levonja a kártyáról? Azt sem tudom még, hogy futár vagy a posta fogja kiszállitani a csomagot. :F

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#5361) qqzs


qqzs
őstag

Valakinek van mar egy evnel hosszabb tapasztalata az amazon.de afa nelkuli szallitasrol, ha van mar olyan regen? ugy ertem hogy tobb mint egy eve rendel ilyen modon

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5362) radi8tor válasza rolex94 (#5360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ingyenes szállítás USA-ra vonatkozik.
Ha Amazon az eladó akkor általában előre kell fizetni az ÁFÁt, vámot. Ha más eladótól veszed, akkor itthon fogják vámolni.

Ezt a futár/posta dolgot nem értem mostanában miért kérdezi mindenki. Német Amazonnál ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5363) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

10 kg körüli csomag visszaküldéséhez melyik futárcéget javasolnátok? A Posta olyan 11000.-Ft körül vinné vissza.

Parázom, hogy fogom ezt a pénzt visszakapni...

www.smart-bus.hu

(#5364) radi8tor válasza -Solt- (#5363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kérdezd meg.

⭐ Stella

(#5365) -Solt- válasza radi8tor (#5364) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy én erre miért nem gondoltam... :B Köszi! :R

www.smart-bus.hu

(#5366) rolex94 válasza radi8tor (#5362) üzenetére


rolex94
csendes tag

Köszönöm az információt!

(#5367) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, első amazon rendelésem, még nem igazán látom át a dolgot, de ha jól értem, valami amcsi cég cucca, de elvileg az amazon postázza Németországból, 9-én rendeltem, de még seholsemmi ... az "Arriving 16 Dec - 20 Dec" gondolom azt kellene jelentse, hogy ebben az intervallumban megjön, de még postázva se lett, és sehol nem találok valami contact formot, hogy megkérdezzem mi a helyzet. Ez mindig így megy? Karácsonyra lett volna, de kb esélytelennek látom a dolgot. :(( :R

[ Szerkesztve ]

(#5368) Gombinyó válasza SUPREME7 (#5367) üzenetére


Gombinyó
őstag

https://www.amazon.de/kontakt

Itt listázza az összes rendelt cuccod és ki tudod választani melyikkel kapcsolatban kérdezel.

(#5369) SUPREME7 válasza Gombinyó (#5368) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, írtam nekik, bár ettől függetlenül karácsonyra már valószínűleg bukta. Hátha megesik rajtam a szívük és elküldik expressz :)

(#5370) Berrik00


Berrik00
csendes tag

Sziasztok amazon.de-röl vásároltam egy xboxot csak hogy ehhez nem kaptam semmilyen garancia levelet és a dobozban se igazán találtam ilyen helyzetben hogy működik a garancia vagy mit kell tennem?

(#5371) Bornie127


Bornie127
senior tag

Lenne pár kérdésem.
Német amazonos rendelés lenne.

1. A feltüntetett szállítási idő mennyire pontos? Ha késnek vele kompenzálnak valamit?
2. Az expedited shippinget ki hozza és mennyire tartják a szállítási időt?
3. Az amazon protect opció kis hazánkra is érvényes, vagy csak ha az amazon.com-ról rendel az ember?
Amennyiben érvényes mennyire jó ez nekünk?
4. Alap garancia van a termékekre? Amennyiben igen akkor mennyi?
5. Ha regisztrálok a Primra, akkor az expedited shipping árát tudom csökkenteni? Gondolom, ha feladták a cuccot, mondjam is le.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5372) radi8tor válasza Berrik00 (#5370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
Számlával igazolhatod a vásárlást, azt pedig letöltheted Amazonon a vásárlásaidnál.

Bornie127: szerintem ezekre már mind volt válasz a topikban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5373) tupacamaru válasza Berrik00 (#5370) üzenetére


tupacamaru
veterán

Sorozatszám alapján beregisztrálod a Microsofthoz és lesz két év garid.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5374) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#5369) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bilibe lógott a kezem, tiszta aliexpress feeling válasz jött. "Please be patient" blablabla ... "We will dispatch as soon as possible" blablabla, "apologize for the delay" blablabla "and thank you for understanding" .... :U Azért köszi.

(#5375) #86564352 válasza SUPREME7 (#5374) üzenetére


#86564352
törölt tag

:U
1. Ma kezdődött a becsült várható intervallum, milyen választ vártál egy automata please be patient levelen kívül?
2. Még megkaphatod karácsonyig. Ha fontos lett volna az idő, miért nem expressz rendelted?
3. Egy 350 eurós terméket vehetsz 90 euróért, nem tök mindegy ünnepi forgalom miatt esetleg kicsit késik?

(#5376) SUPREME7 válasza #86564352 (#5375) üzenetére


SUPREME7
őstag

Imádom az ilyen hozzáállást. 1 hét alatt nem sikerült nekik feladni a csomagot, ez az én hibám? A 16-a a várható megérkezés első napja, de nyilvánvaló, hogy a megadott időintervallum utolsó napja is esélytelen. Nem tudom az amazonnál a "standard" postázás mit takar, de gondolom nem azt, hogy ha éppen arra járunk, vagy úgy adja ki a lépés, akkor majd feladjuk jóbarát, nyugodjál meg. Az áru értéke, vagy a kedvezmény mértéke szerintem baromira nem releváns, nehogymár azért mert olcsóbban jutottam hozzá mint egyébként, akkor már ne várjak el semmit.

(#5377) Berrik00 válasza radi8tor (#5372) üzenetére


Berrik00
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#5378) radi8tor válasza SUPREME7 (#5376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Német Amazonról rendelted? Ott voltak fennakadások bőven, mert sztrájkoltak a dolgozók.

⭐ Stella

(#5379) SUPREME7 válasza radi8tor (#5378) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen, állítólag készletet várnak a beszállítótól, ami azért sántít mert azóta is folyamatosan rendelhető a cucc. Ráadásul az emailváltás után érdekes módon a pénzt levonta a számlámról és hirtelen "preparing for dispatch" ... szóval szerintem szimplán elkeféltek valamit és nem lett feladva, lehet ha nem kérdezek rá, sose indul el. Vagy gyorsan beterhelték a számlát aztán várjak amíg lesz készlet :U

(#5380) #peter


#peter
csendes tag

Amazon.de-ről ha rendelek ingyenes a szállitás?

(#5381) PainKiller13 válasza #peter (#5380) üzenetére


PainKiller13
őstag

Attól függ mit és mennyiért. Nálam most a billentyűzetnél 43 euró volt és ingyen szállítás.

(#5382) s7evcsenko válasza #peter (#5380) üzenetére


s7evcsenko
addikt

39 euró felett ingyenes.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5383) #peter válasza s7evcsenko (#5382) üzenetére


#peter
csendes tag

Áfát miért kell fizetni?39euró felett is pakoltam a kosárba,de akkor is 10euros szállitást irt

(#5384) s7evcsenko válasza #peter (#5383) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Áfa különbözetet kell fizetni.
Nálunk a legmagasabb az áfa az eu-ban. :B

Akkor lehet, hogy nem minden termékre ingyenes, nekem eddig minden ingyen jött, ami 39 felett volt.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5385) radi8tor válasza #peter (#5383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha Amazontól vásárolsz, akkor ingyen lesz a szállítás. Lehet másik eladótól nézted ki a terméket.

⭐ Stella

(#5386) ldave válasza SUPREME7 (#5376) üzenetére


ldave
félisten

Sajna mindig eltelik jópár nap a rendelés és a feladás dátuma között, ha ingyenes postát kér az ember, a karácsonyi időszak miatt ez az idő pedig simán lehet hosszabb, mint általában.

A Slime draws near! Command?

(#5387) rafanadal


rafanadal
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy fizetés előtt összegzi az amazon a rendelt árú díját, és a szállítási költséget is. Valamint van egy olyan, hogy import fees, vagyis a magyar 27% áfa. Jól értelmezem, és fizetés után már nem fog a posta beszedni tőlem semmilyen összeget?

[ Szerkesztve ]

(#5388) radi8tor válasza rafanadal (#5387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen jól értelmezted. Ha előre beszedi ezt tőled Amazon, akkor itthon nem vámolják még meg pluszban.
Gyakorlatban ez úgy zajlik, hogy EU-n belül átmatricázzák és az országba úgy érkezik be a csomag, mintha EU-n belülről érkezne.

⭐ Stella

(#5389) rafanadal válasza radi8tor (#5388) üzenetére


rafanadal
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#5390) #04441088


#04441088
törölt tag

Nem tudja valaki, hogy amazon elfogadja e az édenred aranykártyát? :R

(#5391) somnia válasza #04441088 (#5390) üzenetére


somnia
őstag

...tán próbáld ki!...

(#5392) dala


dala
tag

Sziasztok!
Amazon.com-ról szeretnék rendelni egy gtx 1060-as videókáryát.
A kérdésem az lenne hogy erre még rájön az áfa? és ha igen mennyi?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#5393) radi8tor válasza dala (#5392) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fizetés előtt kiírja a pontos összeget. Kattogtasd végig egészen a fizetésig, ennél egyszerűbben nem oldható meg.

Ha van import fees deposit akkor itthon már nem lesz vámolva. Ha nincs olyan tétel, akkor itthon fogják vámolni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5394) dala válasza radi8tor (#5393) üzenetére


dala
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Jóéjt! :) :DD

(#5395) Predator2


Predator2
addikt

Helló

keepa-n hogyan tudok "követni" egy terméket?
Szeretném ha emailt küldene ha egy kiszemelt akciós, de nem tudom hol kell beállítani.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5396) qqzs válasza Predator2 (#5395) üzenetére


qqzs
őstag

A termek oldalan azthiszem regisztracio utan

Eladó: GTS450

(#5397) radi8tor válasza Predator2 (#5395) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs sok tapasztalatom vele, beállítottam egy követést pár hete de nem változott az ára mostanában, szóval azt se tudom működik-e.
Mindenesetre úgy működik, hogy fel kell venned a terméket a publikus listádra, ennek URL-jét bemásolni keepa-n a megfelelő helyre.

⭐ Stella

(#5398) qqzs válasza radi8tor (#5397) üzenetére


qqzs
őstag

Nem kell semmit masolni. Ott a termék lapján a kepa kezelofeluleten csak be kell jelölni, az email cimet meg kell adni a extension beallitasai kozott.
En hasznalok egy mobilos appot is az eddig jol mukodik. Price tracker for amazon. Par gusto capsulara jelzett most 11euros a 48as pack

Eladó: GTS450

(#5399) radi8tor válasza qqzs (#5398) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy te böngésző kiegészítőt használsz. Én keepa oldalán csináltam ezt, nem akartam 1 termék miatt kiegészítőket telepíteni.

⭐ Stella

(#5400) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#5379) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ma elindult a csomag, elvileg UPS-szel, várható érkezés szerda. Ez valós lehet? Mert ha igen, akkor megkövetem az amazont, bár szkeptikus vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.