Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#3999) üzenetére


AXisBOLD
addikt

EUR 96.29 FREE Delivery --> a vége mégis EUR 102,77... hmm érdekes, erre is biztos megvan a magyarázat.

Aurea mediocritas

(#4002) Mr.Csizmás válasza AXisBOLD (#4001) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

világbajnok 27% áfa :) amazon kiszámlázza a célországét mindig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4003) s7evcsenko válasza Mr.Csizmás (#4002) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az 25+Euro lenne, ez meg csak 6,5 körül van...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4004) radi8tor válasza s7evcsenko (#4003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De most nem mindegy miért PONT annyi? Ennyibe kerül, ha kifizeti akkor megkapja a terméket. Ha nem ér meg neki ennyit akkor nem fizeti ki. Sosem értettem miért olyan érdekes ez. Persze jobb lenne, ha olyan árat mutatna a listában, ami a végösszeg lesz, de Amazon nem így működik. Ezt el kell fogadni vagy mást választani helyette (nincs más hasonló áruház).

⭐ Stella

(#4005) AXisBOLD válasza Mr.Csizmás (#4002) üzenetére


AXisBOLD
addikt

yepp valami ilyesmire gondoltam és is, de s7evcsenko kollégának igaza van, az ennél több lenne.

szerk.:
(#4004) radi8tor: meg is vettem, mert még így is kevesebb mint fele a teljes árnak :K , de azért mégiscsak érdekel, hogy mi az a +~6 EUR, ez meg teljesen normális szerintem.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4006) s7evcsenko válasza radi8tor (#4004) üzenetére


s7evcsenko
addikt

de ezt most miért nekem írod? :F

Amúgy meg nem hiszem, hogy mindegy lenne... azért az 2k körül van.
Nyilván lehet mérlegelni, hogy ezt is megéri-e neki, de lehet csak bent hagyott valami pipát valahol, amivel más már találkozott, és felhívja rá a figyelmét.
Ha egyszer 97 az ára, akkor miért fizetne érte 103-t? :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4007) radi8tor válasza s7evcsenko (#4006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az részletkérdés. Tied volt az utolsó HSZ a témában.

⭐ Stella

(#4008) AXisBOLD válasza s7evcsenko (#4006) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elvileg semmit, normál és expedited delivery (~13 EUR) lehetőség volt, de a normálra mentem, rejtély.... :)

Aurea mediocritas

(#4009) Mr.Csizmás válasza s7evcsenko (#4003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

For orders to other EU countries, the German VAT amount will be deducted and the applicable VAT rate for the destination country will be added. Your final price during checkout will reflect the correct VAT rate for the destination country of your order. (amazon.de leírása táblázattal: [link] )

Deutsche Ust.

96,29 / 1,19 = 80,92 netto (azaz 15,37 az áfa ebből)
80,92 x 1,27 = 102,76 brutto

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4010) s7evcsenko válasza Mr.Csizmás (#4009) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ja hogy áfa különbözet!
Oks, sorry az okoskodásért. :R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4011) Mr.Csizmás válasza s7evcsenko (#4010) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sokszor belekavarodtam én is, azért tanultam meg, hogy működik ez :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4012) AXisBOLD válasza Mr.Csizmás (#4009) üzenetére


AXisBOLD
addikt

így már érthető, köszönöm, hogy levezetted!

Aurea mediocritas

(#4013) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Egyfolytában jelzi az Amazon, hogy ha a vásárlásomhoz igényelek egy Amazon Rewards Visa Card-ot, akkor kapok egy 50 dolláros Gift Card-ot ingyen.
Megéri kihasználni ezt a lehetőséget, vagy van benne valami buktató?
A napokban rendelni szeretnék, de gondoltam, előtte megpróbálom kideríteni, hogy mi is ez a kártya pontosan.
Ha valaki tud erről bármi infót, azt szívesen venném.
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4014) BornToBePuli válasza lordjancso (#4013) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Több mint valószínű egy bankszámlát kell hozzá nyitni. Bővebb információ biztos van az oldalon.

Read only felhasználó

(#4015) radi8tor válasza lordjancso (#4013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel nem USA-ban élsz, ezért ne foglalkozz vele. Nem igényelhetsz ilyen kártyát.

⭐ Stella

(#4016) lordjancso válasza radi8tor (#4015) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, közben átolvastam a részletes leírást. Köszi az infót mindenkinek!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4017) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

roppant idegesítő hiányosság, vagy én vagyok vaksi.

eljutok eddig a lépésig egy konkrét eladó/termék oldaláról, listázza adott termékhez az eladókat:

hogy tudok innen az egyes eladók oldalára navigálni?

Aurea mediocritas

(#4018) radi8tor válasza AXisBOLD (#4017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 csillag felett van az eladó neve. Az egy link. Katt rá.

⭐ Stella

(#4019) AXisBOLD válasza radi8tor (#4018) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, de az nem a termék oldala, hanem az eladóé

Aurea mediocritas

(#4020) radi8tor válasza AXisBOLD (#4019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"hogy tudok innen az egyes eladók oldalára navigálni?"

Erre válaszoltam. Akkor most mit szeretnél pontosan?

⭐ Stella

(#4021) AXisBOLD válasza radi8tor (#4020) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ohh basszus, bocs. rosszul tettem fel a kérdést.

tehát a termék oldalára szeretnék navigálni arról a képernyőről, amit linkeltem.

Aurea mediocritas

(#4022) radi8tor válasza AXisBOLD (#4021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Balra fent: "< Return to product information"

⭐ Stella

(#4023) AXisBOLD válasza radi8tor (#4022) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez is megvan :)

de ha nem ezt (ahonnan kiindultam), hanem más termék oldalát akarom megnézni, na ezt nem találom sehol.

Aurea mediocritas

(#4024) radi8tor válasza AXisBOLD (#4023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre való a vissza nyíl a böngészőben vagy nem tudom mit szeretnél pontosan. :)
Nyisd mindig új lapon a termékeket és akkor nem kell vissza lépkedned, csak bezárod és kész.

⭐ Stella

(#4025) faki_ válasza AXisBOLD (#4023) üzenetére


faki_
senior tag

Nekem is problémás, bele szoktam rakni a kosárba és onnan nézem meg. :B

(#4026) AXisBOLD válasza radi8tor (#4024) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem ment át amit szeretnék, hagyjuk. köszi hogy próbáltál segíteni!

(#4025) faki_: na igen, így tudom megnézni én is a többi eladó hasonló termékét/termék oldalát, csak ez így elég béna megoldás :)

Aurea mediocritas

(#4027) notafa3


notafa3
tag

Egy tanács mindenkinek:

Ha tehetitek és az adott termék elérhető amazon.co.uk-n, inkább onnan rendeljetek.

Előnyei:
- nagyobb a választék (warehouse deals-en is)
- sokszor olcsóbb (nagyon sokszor)
- gyakran kedvezőbb a postaköltség (általában ha amazon raktárról jön)
- ugyanúgy visszaküldhetsz bármit és
- FREE RETURNS jelzésű termékeknél ugyanúgy visszatérítik a te postaköltségedet is a futárszolgálat számlája alapján (egyéb esetben érdemes érdeklődni náluk rendelés előtt, eléggé rugalmasak)
- ugyanazzal a határidővel dolgoznak (standard 5-8 nap)

+ nem tudom hogy minden esetben igaz-e, de nálam nem számoltak rá magyar áfát, illetve semmilyen plusz költséget a rendelések végére

Chaten tudtam meg azt is, hogy a warehouse deals-es elektronikai termékekre is vállal 1 év garanciát az amazon.co.uk függetlenül a gyári garanciától, ami ezekre általában nem vonatkozik (nem tudom a németen hogy van).

Ja és kézhezvételtől számolják a 30 nap elállási időt (ez lehet nem volt mindenkinek egyértelmű).

[ Szerkesztve ]

(#4028) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Olyan infot kaptam nemreg, hogy az Amazon felhoszolgaltatasat (Amazon Cloud Drive) nem lehet igenybe venni, csak Nemet hitelkartyaval. Elvileg regisztralni meg engedi a magyart is, te a free trial lejarta utan mar fizetni nem lehet vele....

Tud errol valaki pontos infot adni? Jo lenne ha menne, mert a nemet 1000x gyorsabb a globalnal...

(#4029) djnice válasza vampire17 (#4028) üzenetére


djnice
veterán

Nekem van Cloud Drive előfizetésem, de miért lenne a németeknek külön felhőjük? Nem is értem.

(#4030) djnice válasza notafa3 (#4027) üzenetére


djnice
veterán

- gyakran kedvezőbb a postaköltség (általában ha amazon raktárról jön)

De hát a .de-ről 39 EUR felett ingyenes. Akkor is megéri a co.uk?

(#4031) vampire17 válasza djnice (#4029) üzenetére


vampire17
addikt

Forumon valaki, akinek lejart a trial-ja ezt a levelet kapta, miutan nem tudott fizetni.

(#4032) djnice válasza vampire17 (#4031) üzenetére


djnice
veterán

Értem, akkor nekem biztos .com-os van. A sebességével megvagyok elégedve, főleg a Onedrive után.

[ Szerkesztve ]

(#4033) vampire17 válasza djnice (#4032) üzenetére


vampire17
addikt

Nem rossz a .com-os sem, de .de-vel osszehasonlitva eg es fold. a .de-nek nemetorszagban es irorszagban vannak a szerverei, meg a .com-osnak ugye az USA-ban.

Nekem a nemet a stabilan kihajtja a 160/60-as netem, de az USA az ingadozik neha nagyon...

(#4034) notafa3 válasza djnice (#4030) üzenetére


notafa3
tag

Igen, a kedvezőbb árak és a rá nem számolt áfa különbség miatt... Ha rendelsz, mindkét oldalon menj el a checkout-ig és meglátod melyik az olcsóbb. :-)

(#4035) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

első körben, jól tudom, hogy vásárlás után csak akkor vonják le az összeget a bankszámla számról, ha a termék/vásárlás már "Dispatched" státuszban van?

ha veszek valamit amazon.de-n, kicsekkolok, de még nem szállítják, mert nem volt készleten (Not yet dispatched), - egyelőre a bankszámlámon se látom a pénzmozgást -, minden további nélkül lemondhatom a rendelést? Vagy ez hosszabb procedúra, esetleg jár valamilyen más következménnyel?

Aurea mediocritas

(#4036) radi8tor válasza AXisBOLD (#4035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részben jól tudod. Nem Dispatched, hanem preparing for dispatch állapotban vonják le a pénzt a kártyádról.
Ameddig ez nem történt meg, minden további nélkül lemondhatod a rendelést és nem kerül levonásra az összeg.
Amennyiben már levonták és ez után mondod le a rendelést, akkor előfordulhat hogy csak 30 nap múlva kapod vissza a pénzed (addig zárolva marad a folyószámládról bankod által).
Amennyiben már levonták és le is könyvelték az összeget és ez után mondod vissza (pl visszaküldöd az árut), akkor pár napon belül vissza kapod a pénzed (miután ugye visszakapták a terméket).

⭐ Stella

(#4037) AXisBOLD válasza radi8tor (#4036) üzenetére


AXisBOLD
addikt

így már kristálytiszta, nagyon köszi!

Aurea mediocritas

(#4038) lutdani


lutdani
csendes tag

Sziasztok.

Tudna e segíteni valaki az ügyben hogy a rendelt termék(Xbox One játék) nem volt a tokban. Amazon.de rendelés volt de már a sokadik alkalom ez idáig nem volt soha probléma. Előre is köszi.

(#4039) radi8tor válasza lutdani (#4038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miben segítsünk? Fel kell venni velük a kapcsolatot. Chaten vagy email formájában.

Lépj be amazon.de-re. Oldal alján jobbra:
Hilfe / Brauchen Sie weitere Hilfe? / Kontaktieren Sie uns

Itt ki kell választani azt a terméket/rendelést amivel kapcsolatban reklamálni szeretnél. Tegyél mellé pipát.
2. pontban válaszd ki a "Problem mit einen Bestellung oder einem Artikel" -t
Utána: "Artikel, Teil oder Zubehör fehlt"
3. pontban kiválasztani hogy chaten vagy emailben (akár angolul) írnál nekik.

Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4040) lutdani válasza radi8tor (#4039) üzenetére


lutdani
csendes tag

Köszi, én az account-on belül próbálkoztam, és csak odáig jutottam hogy postázzam vissza.

(#4041) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Ez most itt ennyi lenne van rajta valami plusz költség?
[link]

(#4042) radi8tor válasza vadasz70 (#4041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kattogtasd végig egészen a fizetésig:

Zidoo X9S

⭐ Stella

(#4043) djnice válasza vadasz70 (#4041) üzenetére


djnice
veterán

amazon.de-n pont akciós még 4 órán át, ingyen postával: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4044) vadasz70 válasza djnice (#4043) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sajnos már lecsúsztam róla nem lehet valami aukción figyelőt beállítani?

(#4045) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

ha amazon.com-ról (amazon US gondolom) vásárolok, elmegyek a chech out-ig/vásárlás gombig, ott fel van tüntetve a teljes termék ár, szállítás, import díjak (Import Fees Deposit), akkor vásárlás után más költségem már nem lesz remélem!? Vám mizéria miatt kérdezem.

Aurea mediocritas

(#4046) notafa3 válasza AXisBOLD (#4045) üzenetére


notafa3
tag

Nem lesz más költséged, a checkout-nál már a végleges összeg van. Érdemes a currency converter-t kikapcsolni, hogy a bankod váltsa át a pénzt ne az amazon(drágábban).
Amazon egy becsült összeget ír a vámhoz, szóval ha véletlen kevesebb, akkor visszatérítik a különbséget, azt hiszem több nem lehet a vámköltséged, javítsatok ki, ha rosszul tudom.

jól tudom: For AmazonGlobal items, you won't be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the Import Fees Deposit we estimated. For items sold by Amazon Marketplace sellers, please check the seller's policies.

If the actual Import Fees are less than the Import Fees Deposit collected by us on your behalf, you'll automatically be refunded the difference to the payment method you used for the order.

[ Szerkesztve ]

(#4047) notafa3


notafa3
tag

Napi pozitív amazon tapasztalat:

Rendeltem az angol oldalról egy warehouse deal-es (nyitott dobozos) bluetooth hangszórót, aminek nagyon nem tetszik a hangja, ezért megírtam nekik chat-en hogy szerintem hibás. Kedvesen megkérdeztem, hogy visszatérítik 21 fontos hangszóróra a 27 fontos postaköltségemet, erre azt írták tartsam meg és visszatérítik az árát. :) Nyilván ez nem általános, elnézőek ha alacsony összegű (ráadásul eleve open-box) termékről van szó, illetve ha nem gyakori a visszaküldés a fióktörténetedben.

(#4048) AXisBOLD válasza notafa3 (#4046) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia,

köszi, elvileg amazon az eladó ("Sold by Micca Distributor and Fulfilled by Amazon."), így nincs kérdés, illetve egy.

Ez a mondat akkor milyen eladókra vonatkozik? --> "For items sold by Amazon Marketplace sellers, please check the seller's policies."

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4049) notafa3 válasza AXisBOLD (#4048) üzenetére


notafa3
tag

Egyértelmű, és ezeknél írja is valahol, hogy "eligible for amazon 30 days return policy".

A mondat amit bemásoltál az az olyan eladókra vonatkozik, akik nem az amazon logisztikáját használják. De:
The returns policy offered by Marketplace Sellers must be equivalent to or better than the returns policy offered by Amazon
...szóval nem lehet rosszabb visszaküldési feltételeik, mint az amazonnak, csak jobb. :)

(#4050) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Rá tudnátok nézni erre a linkre: Amazon.de? Amazon primeos, de nem az amazon árulja konkrétan. Van valamilyen hátul ütője a dolognak? Durván olcsóbb mint a legtöbb helyen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.