Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) pinnacle válasza pinnacle (#6300) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látom ez ingyenes. Lehet azért az értéknyilvántartás még bejelölöm. Gondolom a lopás ellen csak az véd. Így már 10.000Ft. Nem tudom, hogy kell-e, vagy a nyomkövetés is elég.
Lehet a legjobb elsőbbséginek feladni MPL EU Standard, 6000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#6302) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MPL Europe Standard lesz a legjobb választás. DHL, 150.000Ft-ig értéknyilvántartással.

[ Szerkesztve ]

(#6303) radi8tor válasza pinnacle (#6301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még csak elsőbbségi sem kell, kifelé nem olyan tetű lassú a posta mint belföldön.

⭐ Stella

(#6304) gg72 válasza radi8tor (#6303) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan, kifelé 3-4 nap alatt megérkeznek a csomagok nyomkövetés szerint.

(#6305) pinnacle válasza radi8tor (#6303) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy drágább lett volna. Posta oldalán nem nagyon reklámozzák az MPL-t. Csak akkor jelenik meg, ha kiválasztom az elsőbbségit. Levélként 5300Ft lett volna, de talán megéri a felárat az értéknyilvántartás. Levélnél nem is lehet kérni ilyet. Nem tudom mennyire jellemző, hogy eltűnnek csomagok, de azt talán jobb, ha biztosítva van.

[ Szerkesztve ]

(#6306) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

kicsit féloff kérdés. (épp lemondani készülök a gyengus hbo go-t és) felmerült bennem a váltás amazon prime-ra. nézegettem, hogy miket garantál, itthon van aki használja és tényleges előnyöket tud élvezni? ahogy néztem, a video és music mellett a nálunk érvényes szolgáltatások listája azért karcsú sajnos.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6307) ldave


ldave
félisten

Ilyen üzentet még nem kaptam eddig:

A Slime draws near! Command?

(#6308) pinnacle válasza pinnacle (#6305) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez gyorsan ment. Kedden feladtam, elküldtem a számlát, szerdán már küldték is a kártyára, csütörtökön átvették, lehet holnap már ezt is utalják?

[ Szerkesztve ]

(#6309) gg72 válasza pinnacle (#6308) üzenetére


gg72
veterán

Az már sajnos nem szokott olyan gyorsan menni, ilyenkor újra kell írni neki, hogy a nyomkövetés szerint átvették a csomagot és legyenek szívesek "előrefundolni", mert különben hetekig is eltart, mire feldolgozzák a visszaküldött csomagot.

(#6310) pinnacle válasza gg72 (#6309) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#6311) ldave válasza ldave (#6307) üzenetére


ldave
félisten

Fura, angol Amazon-on rendeltem. A csomag a tracker szerint Németországból indult (Krefeld, DE), innen elment Angliába (Dunstable, Central Bedfordshire GB) majd visszaküldték németekhez (Feucht, DE). Egy hete volt az utolsó frissítés, ezek szerint azóta még ott van a csomag és valamiért nem indult el újra.

A Slime draws near! Command?

(#6312) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Meg szeretném rendelni a német Amazon-ról ezt a terméket: Huawei e5885

Elvileg fizetés esetén az amazon váltja az eurót, ami mindig rosszabbul vált. Van rá lehetőség, hogy valahogyan az OTP váltsa a pénzt?

Egyszer már használtam a prime-ot. Viszont később lemondtam. Amennyiben nincsen prime-om, akkor lassabban ér ki? Semmi más hátrány nem ér?

Érdemes a plusz 2 év garanciát megváltani a termékre?

Bármilyen tanácsotok van a rendelésekkel kapcsolatban?

Köszönöm :R

(#6313) radi8tor válasza gg72 (#6309) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt azért én nem mondanám így ki. Nekem még sosem kellett szólni nekik külön azért, hogy ugyan már refundoljátok. 1-2 napon belül átvétel után már megvolt az email a refundról.

premierpark: nem tudom még így néz-e ki a dolog pontosan, de kb ez a menete kártya hozzáadásának és vásárlásnak: [link]

Prime-al nem lesz gyorsabb a szállítás max olcsóbb lesz a gyorsposta vagy olyan termékeket is megvehetsz, amit csak Prime-osok vehetnek meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6314) gg72 válasza radi8tor (#6313) üzenetére


gg72
veterán

Nekem pedig mostanában nem. Most is van két olyan visszaküldött csomagom, amit már 3 hete átvettek, de még nem refundoltak, csak miután írtam nekik, hogy mi a probléma, hogy több napja rajta ülnek. Akkor rögtön visszautalták, de ezeknél a csomagoknál továbbra sem az "Ihre Rücksendung ist abgeschlossen" státusz jelenik meg, hanem a "Ihre Gutschrift wird bearbeitet, wenn wir Ihren Artikel empfangen" jelzés, vagyis mintha még nem kapták volna meg...
Lehet sok a visszaüldött csomag most, ezért van késés.

(#6315) pinnacle válasza gg72 (#6314) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt tudom megnézni mi az állapot? Semmit sem jeleznek.

(#6316) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most írták, hogy 7+7 munkanap is lehet. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#6317) smallmer válasza radi8tor (#6313) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm :) mondjuk ha ma megrendelem kb mennyi idő alatt érne ide a termék ? :) hol tudom megnézni? :) :R

(#6318) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Teljesen új vagyok ebben a topikban, mivel még nem volt dolgom az Amazonnal, most viszont lenne. :) Egy fejhallgatót rendelnék Angliából, és ahogy nézem, szállítással együtt kb. 82-83 font lenne a vásárlás. Nem egy ökör ára ugyan, de kezdőként szeretném elkerülni a tanulópénz megfizetését.
Mivel sajna nincs összefoglalója a topiknak, ezért kérnék egy kis gyorstalpalót, hogy mit merre, mire ügyeljek feltétlen. A gondom még az, hogy az angolt nem igazán vágom ( nekünk még úgy jó ötven éve, az orosz lőn a kötelező ;] ), marad a fordító.
Első lépés a regisztráció lenne, ezzel elboldogulok. Akkor egy-két kérdés előzetesen.
1./ A fizetésnél jól látom, hogy PayPal-al nem lehet fizetni, csak a megadott bankkártyák valamelyikével? Kellően biztonságos az Amazon ilyen szempontból, ha megadom a kártyám adatait a vásárlásnál?
2./ Az itthoni bankom csak simán, a napi valuta eladási árfolyamon fogja majd levonni a számlámról a forintot, vagy felszámolhatnak még valami egyéb költséget is, mik a tapasztalatok? Egyébként a KH-nál van a számlám.
3./ Magyarországon melyik szállító cég szokta általában kiszállítani a csomagokat?
A válaszokat, meg minden egyéb tanácsot előre is köszönök.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6319) #86564352 válasza pendre54 (#6318) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. Nincs Paypal. Biztonság, bizalom: a világ talán legnagyobb webáruháza
2. Fontban fizess mindenképpen, ne hagyd az Amazon váltson, hanem a bankod
3. Úgy tudom változó melyik cég szállítja, rendelés után látni fogod

(#6320) pulutodurumo válasza pendre54 (#6318) üzenetére


pulutodurumo
őstag

1) Biztonságos, don't fos.
2) A fizetés legvégén kell figyelni, hogy ne engedd az Amazonnak hogy ők váltsanak. Fizess fontban.
3) Ingyenest a Magyar Posta hozza, a gyorsat nem tudom.

Azt nézd meg, hogy az Amazon az eladó, vagy egy harmadik fél. Esetleg "fulfilled by Amazon". Lehet hogy egy thaiföldi hirdet az amazon.co.uk-n, és onnan adja fel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6321) pendre54 válasza pulutodurumo (#6320) üzenetére


pendre54
addikt

"Azt nézd meg, hogy az Amazon az eladó, vagy egy harmadik fél. Esetleg "fulfilled by Amazon". Lehet hogy egy thaiföldi hirdet az amazon.co.uk-n, és onnan adja fel."
Ok, akkor konkretizáljuk, mert ez nekem így nem kristálytiszta, hogy most ki is az eladó. Innen rendelném, tehát kérdés, hogy az Amazon e az eladó, vagy valamilyen harmadik fél. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6322) gg72 válasza pendre54 (#6321) üzenetére


gg72
veterán

Az amazon, de warehouse termék, vagyis használt.

(#6323) pendre54 válasza gg72 (#6322) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, az hogy használt, az tiszta sor volt eddig is. :) Mondjuk ennyi pénzért újat kapni, elég nagy mák lenne.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6324) gg72 válasza pendre54 (#6323) üzenetére


gg72
veterán

Nézd meg mindegyiknél, hogy milyen állapotban van és a szerint válassz.

(#6325) radi8tor válasza smallmer (#6317) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Németországból gyorspostával legutóbb Budapestre 3 munkanap volt. Ehhez még kell +1 napot számolni a csomag postázásra előkészítésére.

pendre54: rendeld meg bátran, van 30 napod az elállásra ha nem olyan állapotban lenne, mint azt remélted.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6326) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello!
Előbb próbáltam rendelni az amazon.co.uk-ról valamit és vissza lett utasítva a kártyám. Ez miért lehet?
Shipping, napi limit, minden stimmel elvileg. Ilyen még nem történt velem ezelőtt, bár amazonról még nem rendeltem. OTP kártyám van

(#6327) smallmer válasza radi8tor (#6313) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm :)

most megint furcsa valami. Elvileg meg volt határozva, hogy 39 vagy 49 euro fölött ingyenes a szállítás. Ennek ellenére most felszámol 4 euro-t. A másik, hogy a huawei router 153 euro-ra van kiírva. Amikor ki szeretném fizetni rádobnak még 10 euro-t. Ez miért lehet? :)
köszi :R

(#6328) #86564352 válasza smallmer (#6327) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megszűnt az ingyenes szállítás, túl bénának találta a cég a magyar postát. A kiírt ár német áfával van, magyar címre rendelve magasabb magyar áfával számol.

(#6329) smallmer válasza #86564352 (#6328) üzenetére


smallmer
őstag

Ez komoly? Rárakják az Áfát? Meg lehet kerülni valahogyan?

(#6330) #86564352 válasza smallmer (#6329) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem a bolhapiacon vagy, hanem az Amazontól akarsz vásárolni. Persze, hogy kell áfát fizetni. Ha a 27%-os rekord magyar áfa nem tetszik, azt úgy lehet megkerülni nem a zorbánra szavazol. Vagy költözni normálisabb országba. :)

[ Szerkesztve ]

(#6331) pulutodurumo válasza smallmer (#6329) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, kiköltözöl Németországba.
Mellesleg ne kérj segítséget adócsaláshoz, nem szép dolog.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6332) smallmer válasza #86564352 (#6330) üzenetére


smallmer
őstag

csak furcsa mert eddig nem volt ilyen, ha jól emlékszem :)

rendben akkor maradt ez. Így viszont már annyira nem éri meg kintről rendelni.

(#6333) Mercutio_ válasza smallmer (#6332) üzenetére


Mercutio_
félisten

De, ha az amazon volt az eladó a magyar áfa került felszámolásra. Ha az amazon felületén, de mástól vetted ott előfordul, hogy marad a német áfa.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6334) Al Capone


Al Capone
tag

Sziasztok!

Van valami leírás arról, hogyan kell rendelni Amazonról? Rákeresek egy termékre és van több ár is, több verzió, meg különböző forgalmazók. Meg látom ezt a Prime szöveget, ahol olcsóbb az ár, de nekem nincs Primeom. Mit kell akkor nézzek? Ja meg az áfa. Most akkor melyik eladót válasszam, hogy jól járjak, mikor látom a tényleges árat? Jó lenne egy összefoglaló az elejére :)

[ Szerkesztve ]

(#6335) El Gringo


El Gringo
senior tag

Helló!

Látom, sok késés van. Engem is sz..at az Amazon. Két 05.01-es csomagra várok még mindig. Közben már megérkezett három, egy héttel később rendelt csomagom is, egy Chicagóból, kettő Kínából, az egyik ráadásul tíz napot állt a vámon, szóval nem értem.

Azóta rendeltem még egy csomagot, azt 9 nap után voltak szívesek végre feladni, de ahogy elnézem, a kapkodásban azt már ingyen expresszel küldik, mert kapott trackinget is.

Vagy a posta szórakozik az amazonos csomagokkal, vagy nem tudom :(( Ajánlom a drágább szállítást másnak, ha fontosabb a csomag.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#6336) somnia válasza Al Capone (#6334) üzenetére


somnia
őstag

Jó lenne egy összefoglaló az elejére

...tiéd a tér!...

(#6337) Al Capone válasza somnia (#6336) üzenetére


Al Capone
tag

Az nem tűnt fel, hogy pont segítséget kérek? Szerinted hogy írjak összefoglalót? :W

(#6338) ldave válasza Al Capone (#6337) üzenetére


ldave
félisten

A topikban minden kérdésedre megvan már válasz :)

A Slime draws near! Command?

(#6339) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Amazonnál, hogy zajlik a garanciáztatás?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6340) qqzs válasza Predator2 (#6339) üzenetére


qqzs
őstag

Ugyhogy beirod a keresobe hogy "garancia"

Eladó: GTS450

(#6341) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Nektek működik a tracking? Engem 5-7 mp várakozás után az order details lapra dob.

(#6342) ldave


ldave
félisten

Az egyik német központban lehet valami gond (Feucht, DE), nekem a legutóbbi csomagom kb 10 napig volt ott, mire továbbindult, vissza is kaptam a postaköltséget az Amazon-tól.

A Slime draws near! Command?

(#6343) Nagytoll válasza ldave (#6342) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Az durva. Én expedited shipping-gel rendeltem.
Szerencsére megtaláltam a tracking numbert emailben és az UPS oldala szerint már Vecsésen van a csomagom, úgyhogy megnyugodtam.

(#6344) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

rendeltem amazonról, levett 12 dollárt. utána kb 3 percel a többit
Ez volt kb 5 napja.
Azóta minden nap kapok egy mailt, hogy Your payment has been declined. Ma 2-szer próbálta levenni megint az összeget, csak nem tudja, mert nincsen pénz a kártyámon. Ilyenkor mi a teendő ? Hová kell írni?

Jelenleg a rendeléseknél ezt írja: Payment revision needed

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#6345) radi8tor válasza smallmer (#6344) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oldal alján: Help / Need more help - Contact us
Ki kell választani melyik rendeléssel kapcsolatban írsz. Utána válaszd az email vagy chat opciót amelyik neked szimpatikusabb.

⭐ Stella

(#6346) qqzs


qqzs
őstag

Ha valaki vegre megirna az osszefoglalot meg is halna a topik :)

Eladó: GTS450

(#6347) radi8tor válasza qqzs (#6346) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD

⭐ Stella

(#6348) #86564352 válasza qqzs (#6346) üzenetére


#86564352
törölt tag

Dehogy halna meg. Ismételgetnénk "nézd meg az összefoglalót!" ;]

(#6349) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv

Először rendelek az amazon.com ról, de előtte még lenne egy kérdésem.

Order Summary
Items (2): USD 87.74
Shipping & handling: USD 11.18
Total before tax: USD 98.92
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit: USD 28.97
Order total: USD 127.89

Ez esetben jol sejtem, hogy ez végösszegnek tekinthető és nem kell a 27% áfát valamint vámot még ráfizetnem?

(#6350) pulutodurumo válasza Ataxia (#6349) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Yep.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.