Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) tHUNderMAN válasza radi8tor (#5700) üzenetére


tHUNderMAN
újonc

Valóban, igazán használhattam volna a keresőt.. :W
Rendben, ennyi lett volna, csak nem igazán értettem ezt az invoice-os dolgot hogy hova, meg hogy, meg miért, de akkor ezek szerint azzal nem kell foglalkozni.
Köszönöm szépen a segítséget, további minden jót!

(#5702) prolad


prolad
őstag

Sziasztok
Amazonnál hogy működik a vámoltatás? USAból 434 dollárért lehetne venni új Essential phonet,annyi bőven megér. Csak ugye rendelésnél egyből rádobja a 120 dollárt estiamted import fees deposit néven. A kérdésem az lenne, hogy ha átcsúszna a vámon a telefon (nem tudom mekkora ennek az esélye), akkor ezt a pénzt visszakapom? Vagy ezzel inkább ne számoljak?

(#5703) radi8tor válasza prolad (#5702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kapod vissza a pénzt, mivel ők intézik a vámolást számla alapján.
Max pár száz Ft-ot utalnak vissza, ami az árfolyam ingadozás miatti árkülönbség miatt van.

⭐ Stella

(#5704) prolad válasza radi8tor (#5703) üzenetére


prolad
őstag

Aha, így már világos. Akkor ez most kimarad.

(#5705) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Viszonylag jó árban van jelenleg a dollár így gondoltam most bevásárolok. Inkább kikérem a segítségeteket minthogy belefussak egy pofonba, mert valamit kifelejtettem, ami miatt sokkal drágább a cucc mint én azt terveztem.

Ezt a terméket néztem ki: [link]

Ettől a végtől venném a 42.95 dollárosat. [link]

Innen már ténylegesen ingyen jönne, vám és áfa mentesen, jól látom?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5706) Reinkz válasza Predator2 (#5705) üzenetére


Reinkz
senior tag

ez az amazon.de szóval 42.95eu-ról beszélünk nem dolláról.

kicsit drágább lesz mert német áfával látod az árat, ami alacsonyabb mint a magyar, de ettől eltekintve nem lesz rajta semmi plusz.

(#5707) kirkri válasza Reinkz (#5706) üzenetére


kirkri
addikt

Akinek van Prime tagsága, megnézné nekem, hogy mennyibe kerülne postával együtt ez a fűnyíró Magyarországra? Sajnos, mivel nincs Prime-om, így nem tudom végigvinni, csak ezért pedig nem aktiválnám a 30 napos próbát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5708) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, német amazonról rendelnék magasnyomású mosót.
Tök olcsó szeretett országunk áraihoz képest és ingyen posta.
Viszont, a garanciát hogy tudom intézni ha esetleg valami gond lenne vele??
Köszi szépen a válaszokat!

(#5709) qqzs válasza kirkri (#5707) üzenetére


qqzs
őstag

20font. De miert nem de-rol rendeled?

Eladó: GTS450

(#5710) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Csak én vettem észre hogy egyre kevesebb dolgot szállítanak ki Magyarországra a német Amazon (amazon.de) választékából (elektronika/pc kiegészítők/fotós dolgok terén) ?

Sok olyan dolgot akartam most rendelni amit még ősszel nézegettem de azóta nem szállítják kis hazánkba, volt ahol megkérdeztem az eladót hogy megoldható esetleg valahogy ? Csak annyit írt hogy sajnos a futárszolgálat (gondolom akikkel szerőzdve vannak) nem hozza ki ide. Történ valami azóta amiről lemaradtam ? :(

Üdv. Riccsiz

(#5711) kirkri válasza qqzs (#5709) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi, hogy megnézted. Akkor így 150 font lenne összesen. Még így is elgondolkodom rajta, mert itthon 70 alatt nem lehet megvenni.

A német Amazon nem szállítja Magyarországra ezt a fűnyírót. (Sőt, más fűnyírót sem.)

21 éve a Prohardveren! ™

(#5712) radi8tor válasza Riccsiz_h (#5710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem Amazon az eladó és nem szállítanak ide az nem Amazon hibája.
Esetleg keress rá google-el az eladó nevére, hátha van saját weboldaluk és onnan szállítanak.

⭐ Stella

(#5713) qqzs válasza kirkri (#5711) üzenetére


qqzs
őstag

Erdekes , megneztem es tenyleg...nekem a robotfunyiro onnan jott es most is johetne. Ez a huba szallitas eleg hektikus van hogy ket szinte teljesen azonos cuccbol az egyiket nem szallitjak ugyhogy amazon az elado. Es mikor kerdeztem azt mondjak nem rajtuk mulik hanem a logisztikai rendszeren, ket gardena ontozofejbol az egyik lehet spanyol raktarba van a masik meg ausztriaba pl

Eladó: GTS450

(#5714) kirkri válasza qqzs (#5713) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ez van.

De még így is gondolkodom rajta, mert 150 fontért is megérheti.
Közben rákérdeztem a Boschnál, a garanciát itthon is lehet érvényesíteni, sőt, most regisztrációt követően 2 helyett 3 évet adnak a fűnyíróra.

Mondjuk kell is hozzá, mert a netes vélemények alapján hajlamos gyorsan tönkremenni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#5715) Riccsiz_h válasza radi8tor (#5712) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszi a tanácsot, megnézem !

Azért gondoltam arra hogy az Amazon intézi a szállítást mert mindegyiknél ott van hogy "Fulfilled by Amazon" - amire ha rákattintottam azt írja "Amazon directly does the picking, packing, shipping and customer service on these items" - szóval ezért nem értem hogy az egyik "Fulfilled by Amazon" termék jönne Magyarországra a másik nem (főleg hogy 1-2 hónapja még lehetett ide rendelni) így ebből azt jött le hogy az Amazon kihozná de az eladó azt mondta hogy ide ne hozzák ? :(

Üdv. Riccsiz

(#5716) Bornie127 válasza kirkri (#5714) üzenetére


Bornie127
senior tag

Meddig van a +gari promóciójuk?

(#5717) kirkri válasza Bornie127 (#5716) üzenetére


kirkri
addikt

Arra nem kérdeztem rá, de úgy látom ez már 2016 óta futó promóció.
Maga az akció itt van leírva. [link]

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#5718) radi8tor válasza Riccsiz_h (#5715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez is lehetséges.

⭐ Stella

(#5719) qqzs válasza Riccsiz_h (#5715) üzenetére


qqzs
őstag

Nem, hanem elfogyott abbol az amazon raktarbol amibol hznak ide, majd ha lesz megint fognak hozni

Eladó: GTS450

(#5720) tahepa


tahepa
senior tag

Amazon.co.uk oldalon vásároltam egy terméket 4.98 GBP értékben és Erste Visa kártyával fizettem érte..GBP-re állítva a fizetési módot. Érdekes módon a vásárlásról kapott sms üzenetben 1 HUF forint terhelés olvasható. Ilyenkor mi van? Első vásárlásom volt az oldalon. Eddig Aliexpresen és ebay-on vásároltam ott nem volt ilyen tapasztalatom.

(#5721) #86564352 válasza tahepa (#5720) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a legtöbb helyen szokásos ellenőrzési módszer, hogy érvényes-e a kártya.

(#5722) #51177472 válasza tahepa (#5720) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ilyenkor csak ellenorzik, hogy van e valami ugymond a kartya mogott, tehat fizetesre alkalmas e az.

(#5723) Reinkz válasza tahepa (#5720) üzenetére


Reinkz
senior tag

Örülj neki nekem az amerikai a termék árával nézte meg hogy fizetőképes vagyok-e aztán bank zárolta 10 napig azt az összeget :D

(#5724) tahepa


tahepa
senior tag

Közben megtörtént a termék árának teljes levonása....és nem az Amazon váltotta át :D

(#5725) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Véletlenül úgy maradt a próba primeom a .de-s accountomon. 2 nappal a levonást követően is volt opció arra az előfizetés lemondásánál, hogy visszakapjam a levont havidíjat. Óriási pacsi nekik :C :C

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5726) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Ezeket a termékek szerintetek Magyarországra ingyen szállítással lehet rendelni?

Csak saját részre kellene.

Amúgy ezek honnan érkeznének?

[ Szerkesztve ]

(#5727) radi8tor válasza A214 (#5726) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, már sokszor leírtuk hogy csak német Amazonról él az ingyen szállítás 39 EUR felett.
Amerikai Amazonon ha ingyen szállítást látsz az ottani vásárlásra (címre) értendő.
Ha ezeket megvennéd, akkor még plusz ÁFÁt is kéne itthon fiizetni rá vámolásnál.

⭐ Stella

(#5728) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok, amazonrol szeretnek rendelni, meg nem rendeltem sose es az lenne a kerdesem mennyire jellemzok az atveresek mert van par cucc ami joval olcsobb.

Konkretan gtx 1080at akarok venni, de nem hiszem el hogy "csak" ennyibe kerul.

(#5729) radi8tor válasza Eclips21 (#5728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg kell nézni hány eladása van az eladónak. Amazonon is vannak akik trükköznek.

⭐ Stella

(#5730) A214 válasza radi8tor (#5727) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, akkor felejtős.

(#5731) Mercutio_ válasza Eclips21 (#5728) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik amazon?
Mert az amerikainál még rájön a vám és a 27%-os magyar áfa + a szállítási költség arra az árra amit alapból látsz...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5732) qqzs


qqzs
őstag

Mar nagyon kene egy osszefoglalo.

Eladó: GTS450

(#5733) Predator2 válasza qqzs (#5732) üzenetére


Predator2
addikt

+1

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5734) radi8tor válasza qqzs (#5732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor miért nem írsz egyet? :)

⭐ Stella

(#5735) somnia válasza radi8tor (#5734) üzenetére


somnia
őstag

...szerintem tök felesleges...az eBay meg a Paypal topicban is van, de a kutya sem olvassa...naponta jönnel elő olyan kérdések, amik az összefoglalóban 100 éve ott vannak...

(#5736) Mercutio_ válasza somnia (#5735) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 3 leggyakoribbat (honnan és mikor ingyenes a fuvar; mikor nincs vám/áfa; amazon.com-ról rendelve milyen költségek jönnek még az árra) érdemes lenne :K
Ja és a következő 3 típus kérdés: miért csak 1 €/£/$-t vont le és mikor postázzák; mi az estimated time és mit tegyenek ha biztosan időre akarják a csomagot; mi a teendő, ha meggondolta magát + ha már átvette, de visszaküldené.

Ha csak minden 10. elolvassa már megérte.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5737) A214 válasza radi8tor (#5727) üzenetére


A214
aktív tag

Sziasztok,
Azért megkérdezem ,konkrétan mennyi lenne a végősszeg ha ilyet szeretnék rendelni?

(#5738) somnia válasza A214 (#5737) üzenetére


somnia
őstag

...olvass!..

This item does not ship to Budapest, Hungary. Please check other sellers who may ship internationally. Learn more

(#5739) A214 válasza somnia (#5738) üzenetére


A214
aktív tag

Akkor tényleg felejtős, nem vagyok még regisztrálva lehet azért nem láttam.
Köszönöm.

(#5740) qqzs


qqzs
őstag

Ok tenyleg nem kell :)

Eladó: GTS450

(#5741) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Kellene de nagatol nem lesz.. amugy addig *szerintem* nem zavaro mig az erdemi vitat nem akadalyozza. Marpedig nem, hiszen kb mindenki csak az epp aktualis apro gondjaval ir es kerdez a topikban.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5742) somnia válasza K1nG HuNp (#5741) üzenetére


somnia
őstag

...igen, igen csak az a baj, hogy lusta a keresőt használni, azt viszont elvárja, hogy válaszoljanak neki...márpedig hetente 10-szer ugyanazt a kérdést megválaszolni unalmas, nem gondolod?...

(#5743) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Ha rendelek valamit, de nincsen fedezet a kártyán, akkor hány napig tartják a rendelést? Illetve ha idő közben drágulna a termék, akkor még a megrendelt áron adják? Kösz!

(#5744) K1nG HuNp válasza zzola (#5743) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Semeddig, nem lesz megrendelve a termék ha nincs fedezet

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5745) radi8tor válasza zzola (#5743) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 napig próbálkoznak levonni az árát a kártyáról. Ha ezután sem sikerül, akkor kerül törlésre.

Ára nem változik. Annyiért kapod amennyiért megrendelted.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5746) zzola válasza radi8tor (#5745) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm!

(#5747) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az aktuális leárazások általában vasárnapig tartanak, vagyis, heti akciók?

Véleményem szubjektív...

(#5748) Eclips21 válasza Mercutio_ (#5731) üzenetére


Eclips21
őstag

német amazonról rendelnék ez érdekelne 400 euró de nem akarom elhinni hogy ennyi pedig van neki nagyon sok értékelése is (úgy hoznák el nekem németből)

már alapból ír valamit hogy ne rendeljem meg írjak neki stb...

ti megmernétek venni? hogy lehet vissza szerezni a pénzt ha átver?

[ Szerkesztve ]

(#5749) radi8tor válasza Eclips21 (#5748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott írja megjegyzésben, hogy vásárlás előtt érdeklődj arról van-e neki készleten:

"Warnung *Bitte geben Sie den Auftrag nicht an, bis Sie fragen, ob das Produkt verfügbar ist* Die Produkte sind neu in ihrer Originalverpackung, um zu bestellen, schreiben Sie sie hier: WEISSJUS3@GMAIL.COM"

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5750) Eclips21 válasza radi8tor (#5749) üzenetére


Eclips21
őstag

Igen látom akkor ez csak szívatás? mert írnék neki de akkor se hiszem el

amúgy ez a mondat van minden eladónál aki olcsón adja a cuccait

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.