Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Rellind válasza Rellind (#5050) üzenetére


Rellind
senior tag

Közben megtaláltam. Kereső a barátom :DDD

Másik kérdés, erről viszont nem találtam infot.

2012 óta van Amazon regisztrációm. Nem emlékszem,hogy valaha is használtam volna a Prime-t. Azt írja try PRime 30 days for free... viszont mikor elindítom kéri a bankkártyám adatait.

Nem akarok előfizetni,de a 30 napos kellene. :) Merjek tovább menni? Meg lehet tudni valahonnan,hogy biztosan ingyenes lesz?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#5052) fegaf válasza radi8tor (#5049) üzenetére


fegaf
újonc

Nem sűrgős, csak szokatlan, hogy nem történik semmi. Rendeltem már máshonnan is, és másnap a repülőn volt az árú.

(#5053) radi8tor válasza Rellind (#5051) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kéri a kártyád adatait mivel előfizetésről van szó, tehát ha elfelejted 30 napon belül lemondani rögtön kiszámlázza neked. Merj tovább menni.

⭐ Stella

(#5054) gabro0 válasza radi8tor (#5039) üzenetére


gabro0
őstag

Ez a részletező cucc megint nem működik. Írjak az Amazonnak, hogy nézzenek rá? Semmit nem állítottam, magától tűnt el.

(#5055) qqzs válasza Rellind (#5050) üzenetére


qqzs
őstag

Ezekre semmilyen ertelmes magyarazat nincs. Nyaron gardena ontozofejet neztem ki kb ot fele volt mindet amazon árulta es pont azt amit kinéztem nem szallitottak magyarorszagra. Vagy ot levelet valtottunk es esze agaban se volt utanna nezni vagy megoldani az egyertelmu hujeseget. Sablon szoveg jott higy a logisztikara nem tudnak jatni bocs. Azota is talalkoztam ilyen ertelmetlenseggel.

Eladó: GTS450

(#5056) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Az Amazon mindenáron rám akar erőltetni 10 dollár kedvezményt. Fizetés előtt állok és megint felajánlotta. Hol a buktató?

(#5057) radi8tor válasza Corpuscle (#5056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs buktató. Cyber monday hete kezdődik, ilyenkor röpködnek a mínuszok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5058) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok! Tegnap rendeltem egy pulcsit az Amazon német oldaláról, melyet a Mooncolour nevű third party cég árul. Figyelmetlen voltam és utólag vettem észre, hogy a 25 eurós pulcsira még 13 euró rájön a szállítás miatt (most már tudom, hogy azért, mert Kínából jön), így nyomtam egy Cancel ordert. Azt írta az Amazon, hogy a külső cég már elkezdte összekészíteni a csomagom, így a Write message gombra kattintva direktben küldhetek nekik üzenetet, ezt meg is tettem. Pár óra múlva kaptam e-mailt a Mooncolour-tól, hogy törölték a rendelésem. Erre ma jött egy e-mail az Amazon-tól, hogy:

"Hello, We thought you'd like to know that Mooncolour-DE dispatched your item(s). Your order is on the way, and can no longer be changed."

WTF? Írtam a Mooncolour-nak, hogy mire véljem ezt az üzenetet. Találkoztatok már ilyennel?

(#5059) Corpuscle válasza radi8tor (#5057) üzenetére


Corpuscle
őstag

:)) :R

(#5060) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Ilyenkor kockázatos már német Amazonról rendelni, ha azt akarom, hogy karácsonyra ideérjen? Még soha sem rendeltem Amazonról sajnos... :(

S9+

(#5061) qqzs válasza Yasuo (#5060) üzenetére


qqzs
őstag

Kb egyhet tiz nap alatt megjonnek

Eladó: GTS450

(#5062) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Itthoni garanciaérvényesítés szempontjából mennyire kerülendő vajon német Amazon iPhone-t rendelni? Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata?

(#5063) radi8tor válasza Yasuo (#5060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyorspostával kérd, azt hamarabb kezdik el összekészíteni és időgarantált.
Normál postával is ideér majd de szerintem most az 2-3 hét lesz.

m0ski: EU-n belül bárhol vásárolt iPhone-t tudsz gariztatni itthon, de biztonság kedvéért keress rá/kérdezz rá iPhone topikban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5064) qqzs válasza radi8tor (#5063) üzenetére


qqzs
őstag

Az osszes 16ikan rendelt normal postas cuccom megérkezik a heten egyre irnak jovo het hetfot. 15 tetel.

Eladó: GTS450

(#5065) ldave


ldave
félisten

Most először jött nekem UPS futárral angol amazon-ról rendelt PS4 játék. Eddig mindig posta hozta, szóval persze hogy az otthoni címemre kértem, ahol ugye nem vagyok munkaidőben. Ezt annyira nem értem, hogy miért nem lehet előre tudni, hogy milyen lesz a szállítás...

A Slime draws near! Command?

(#5066) peter9228 válasza radi8tor (#5063) üzenetére


peter9228
aktív tag

Szombat este rendeltem, ma reggel adták fel, elvileg szerdán meg is jön, szóval még nem olyan rossz a helyzet. :)

(#5067) HellGreg


HellGreg
őstag

Nekem a szerda este megrendelt cuccok most jöttek meg :Y
Az emag-ról ugyanakkor rendelt cuccnak még híre-hamva sincs :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5068) enrike


enrike
csendes tag

Sziasztok

Az amazon.com-tól rendeltem egy videókarit és kifizettem az árát+pstk+vámot.
Beérkezett a csomag itt van már az országban,de a DHL megfogta.Remélem nem akarják
kifizettetni mégegyszer az áfát.

Köszönöm
ezt írja:

Shipped with DHL

Monday, November 20
3:22 AM
Customs Clearance delay
BUDAPEST, HU
3:22 AM
Initiated customs clearance process
BUDAPEST, HU
3:22 AM
Customs Clearance delay
BUDAPEST, XX HU
3:22 AM
Initiated customs clearance process
BUDAPEST, XX HU
1:04 AM
Package arrived at a carrier facility
BUDAPEST, HU

ezt meg az amazon:

Delayed in Customs
From DHL at 3AM today.
Customs Clearance delay
Your package can still arrive tomorrow by 8PM.
We're working to get your package back on track. Please check back later for more delivery info from DHL.
Was expected tomorrow by 8PM

[ Szerkesztve ]

(#5069) Herczi


Herczi
senior tag

Amazon Warehouseból mernétek TV-t rendelni? Találtam egy-két jó akciót (hiányzik a csavar a talpból, van egy karc a tv hátulján, szóval ilyen kit érdekel kategória.)

(#5070) MasterMark válasza enrike (#5068) üzenetére


MasterMark
titán

Miért vámolnák meg kétszer? Ilyenkor az Amazon fizeti a felmerülő költségeket.

Switch Tax

(#5071) MLG dog


MLG dog
újonc

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az "Amazon Digital SVCS" levont a számlámról 2,990 Eurót, mikor az ég világon semmit sem vásároltam az amazonról. Ez miért történhetett? Vagy mi lehet ez? Az Amazonhoz csak ekkor regisztráltam be, hogy beszélhessek az ügyfél szolgálattal. Eddig egyszer vásároltam az AliExpress-ről, és egyszer az Ebay-ről. Az Amazonnal semmilyen kapcsolatban nem álltam.

A segítséget előre is köszönöm!

(#5072) HellGreg


HellGreg
őstag

Az miért van, hogy ha kilistázok termékeket, ott mindegyik alatt megjelenik egy ár, mondjuk 20 font. Amikor rákattintok a termékre, a termék oldalán már 30 font... 10-ből 9 termékkel így járok.

(#5073) radi8tor válasza enrike (#5068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne ezt mutasd nekünk, hanem a vásárlásról szóló számlát.
Felszámoltak ott olyan tételt, hogy import fees deposit? Gyanítom nincs ilyen tétel ami azt jelenti vámolni fogják itthon.
Ha mégis van, akkor vedd fel a kapcsolatot Amazonnal miért akarják vámolni a terméket ha már egyszer kifizetted.
(és itt ne az áfakülönbözetre gondolj!)

Herczi: Rendelhetsz, de macerás visszaküldeni, ha mégse olyan jó a cucc. Macera alatt azt értem, hogy egy TV-t szerintem sima postával fel sem tudsz adni.

MLG dog: Ezt tőlük kérdezd meg (ügyfélszolgálat oldal alján: Help).

kgergely23: Gondolom a listában a legolcsóbb árát mutatja, ha rákattintasz akkor pedig Amazon eladási árát. Termék áránál ott van egy olyan link, hogy 5 new vagy valami hasonló. Arra kattintva láthatod mennyiért árulják a különböző cégek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5074) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Ha Amazonon megrendeles (es fizetes utan) az elado torli a megrendelest mert nem tudja teljesiteni azt, akkor mennyi ido mire visszakapom a penzem?

Tegnap reggel volt a vasarlas es delutan kaptam egy levelet az eladotol. A penz meg mindig a fuggo tranzakciok kozott van a bankszamlan.

Azert erdekes, mert ebbol a keretbol akartam Black Friday-kor vasarolni es most felek, hogy lecsuszok a penteki akciokrol.

(#5075) radi8tor válasza Dobi 562 (#5074) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos úgy kell számolni ilyenkor, hogy addig marad zárolva az összeg ameddig a bankod magától fel nem oldja: 31 nap.
Amazon külföldi szolgáltató és ezért megy ez így a kártyás tranzakciókkal.

⭐ Stella

(#5076) MLG dog válasza radi8tor (#5073) üzenetére


MLG dog
újonc

Már beszéltem velük, és megmutattam a tranzakció képét is, amin tisztán látszik, hogy levontak pénzt. Aztán azt mondták felhívnak, kérték a telefonszámom hogy csatlakoztassanak az "Unknown Charge Departments"-hez és nem jött egy hívás sem. Írtam nekik e-mailt, és arra azt mondták írjam le a problémát. Leírtam, elküldtem ismét a képet a levonásról, majd azzal válaszoltak, hogy hívjam fel őket, és mondjam el nekik ugyan azt, amit leírtam (nem szó szerint ezt mondták, de ez volt a lényeg). Ezért azt mondtam, hogy nekem ez drága mulatság, hogy én hívogassam őket, megadtam a telefon számom és hogy mikortól vagyok elérhető. Erre csak annyit mondtak, hogy nekem kell őket felhívni mikor elérhető vagyok. Ez most minden hónapban meg fog történni, levonnak 2,990 Eurót?

(#5077) Rellind válasza MLG dog (#5076) üzenetére


Rellind
senior tag

Az összeg az most majdnem 3ezer euro vagy majdnem 3 euro? :U

(#5078) peter9228 válasza MLG dog (#5076) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ha 3 euróra gondolsz és nem 3000-re, akkor valószínűleg Prime Video-ra fizettél elő, az kerül most annyiba havonta.

(#5079) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Rendeltem egy xbox one bundle-t, amiben ugye van egy plusz lemezes játék.
A doboz kinyitásakor az a csúnya látvány fogadott, hogy a plusz lemez ki volt bontva, ráadásul hiányzott a lemez is belőle.
Bizalmam az amazon felé eddig 100% volt, így eszembe nem jutott, hogy ezt a dobozt videózással bontsam ki, többször vásároltam már gond nélkül tőlük.
Szerintetek van bármi esély arra, hogy elhiszik nekem, hogy így kaptam, vagy elhajtanak a francba?
Volt már valakinek ilyen esete?
Csak azért kérdezem, mert a németet nem vágom, az angolt alig-alig, így kellene valakit keresnem, aki beszélget velük, de csak akkor tenném, ha van értelme a dolognak. :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5080) MasterMark válasza s7evcsenko (#5079) üzenetére


MasterMark
titán

A német amazon is tud angolul. Szóval mindenképp írj nekik, majd megmondják mik a lehetőségek.

Switch Tax

(#5081) gg72 válasza s7evcsenko (#5079) üzenetére


gg72
veterán

Írj nekik mindenképpen. Nemrég én is kaptam tőlük egy eredeti csomagolású, de hibás kiadványt, amiben kétszer ugyanaz a lemez volt, a harmadik pedig hiányzott. Írtam nekik, szó nélkül (pontosabban nagy bocsánatkérések mellett) újra elküldték. Amúgy képet (vagy videót) nem is tudsz feltölteni a reklamáló üzenetben.

(#5082) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek, holnap reggel írok nekik. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5083) Dobi 562 válasza radi8tor (#5075) üzenetére


Dobi 562
addikt

31 nap?! :Y

Holnap beszelek a bankom ugyfelszolgalataval. Angol bank egyebkent, hatha tudnak mondani valami biztatot.

Koszonom a valaszod azert!

(#5084) radi8tor válasza Dobi 562 (#5083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy te Angliában élsz? Akkor valószínű nem kell annyit várni rá. De Amazonos vásárlásnál Magyar bankokkal mindig 31 napig marad zárolás alatt az összeg.
A bank csak úgy oldhatja fel, ha kap hivatalos megkeresést Amazontól, de Amazon nem fog ilyet küldeni.

⭐ Stella

(#5085) fegaf


fegaf
újonc

2 nappal előbb jött meg mint ahogy előre jelezték. :DD

(#5086) #04441088 válasza fegaf (#5085) üzenetére


#04441088
törölt tag

Örülj neki. :DDD

(#5087) sentry0


sentry0
tag

sziasztok!

Egy rendelést le kellett mondanom az amazon.de-n (mert feleslegesen számoltak fel 4 euró postaköltséget) - még megtehettem mert küldés előtt történt - amiről kaptam e-mailt is, hogy sikeresen törölték a rendelésem, nem vonják le az összeget. Viszont a kártyámat leterhelték az összeggel. (Ezt még akkor nem tudtam). Így újrarendeltem az eszközt, mert akkor már helyesen nem számolt fel szállítási költséget. Viszont észrevettem, hogy pár száz forint híján nem tudják újra leterhelni a kártyám.

Így a kérdésem: ha utalok pénzt a számlámra akkor az amazon újra megpróbálja leterhelni az összeget automatikusan? Vagy valahogy jeleznem kell feléjük, hogy már megvan az az összeg, amit leterhelnének? Vagy le kell mondanom a rendelést, és újra rendelni megint?

Előre is köszi a választ!

(#5088) fegaf


fegaf
újonc

Tegnap "eltűnt" a számlámról az árú ára, de mára megint ott látom. Ilyenkor mit csinálnak?

(#5089) sentry0 válasza sentry0 (#5087) üzenetére


sentry0
tag

Felhívtam a bankot, és kiderült, a második összeget zárolták csak. Remélem azért heteket nem ül az amazon azzal hogy postázzák. :U

(#5090) jamy79


jamy79
tag

Sziasztok!

November 3-án rendelt (6-án feladott) német amazonos rendelésem kettő részletben adták fel, amelyből csak az egyik érkezett még meg. Meddig érdemes várni, illetve mikor célszerű üzenetet írni nekik? Előre is köszönöm. :R

(#5091) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

kérdés :) november 2-án rendeltem egy 3 részes pakkot, november 13-a visszaigazolták. 22 van és még mindig semmi, sajna tracking nincs, szóval csak azt látom, hogy dispatched, de nem delivered. ez ennyi, beleszaladtam már a karácsonyba? :))

ui.: németektől jön és nem volt résszállítás elvileg, küldték az üzit, hogy megindult.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5092) rushty


rushty
senior tag

.de-ről rendelés esetén nem nagyon volt választási lehetőség* (A "Selected payment currency" .*HUF .*EUR Change card currency) ilyet nem látok).
EUR-ban van az e-mail szerint (ez volt a cél).

A kártya hozzáadásakor nem volt megadva, hogy HUF lenne, később se volt választható pötty*. Ez most akkor optimális? Vagy még állítani kéne hozzá, hogy tudja majd az EUR árat milyenről milyenre vált?
:F

Mi a különbség/hasonlóság a .com/.uk/.de stb. között? Egy reg?

Revolut meghívó pü-ben

(#5093) rushty válasza rushty (#5092) üzenetére


rushty
senior tag

A hozzáadott MC Eur-ját hogy lehet megváltoztatni HUF-ra?
Rendelés után

Revolut meghívó pü-ben

(#5094) radi8tor válasza hoffman_ (#5091) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem kérdezz rá a lakhelyedhez tartozó postahivatalban levélküldemény és csomag részlegen is.
Lehet már ott van a postán csak nem értesítettek ki.

jamy79: hanyadikára írták a megérkezését?

rushty: magyar HUF valutás kártyát adtál hozzá EUR-al? Változtatni nem lehet szerintem, el kell távolítani és hozzáadni újból.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5095) rushty válasza radi8tor (#5094) üzenetére


rushty
senior tag

El lett távolítva majd újra hozzáadva, amíg nem történik (nem történt) új rendelés nem sok látszódik belőle, azaz nem kér olyat, hogy huf/usd/cad/akármi.

Mi alapján van próbaterhelés,
Mi alapján von valakinek egyből
ugyanazt a terméket rendeli mindenki .de-ből, magyar címre.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#5096) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Ha így néz ki fizetés előtt az oldal, akkor a bankom fog váltani?

Köszi!

(#5097) radi8tor válasza rushty (#5095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbaterhelés első kártyás vásárlás előtt van, az után meg majd a teljes vételár le lesz vonva ha elkezdik össze készíteni a csomagot.

DJ Diablo: ha ez a kép felett azt látod, hogy in EUR bezahlen akkor a bankod fog váltani.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5098) DJ Diablo válasza radi8tor (#5097) üzenetére


DJ Diablo
tag

Így néz ki. EUR-t ír. Átállítottam angolra. Írja, hogy a currency converter disabled. Ez kevert meg:
By placing your order, you agree to the Terms and Conditions of Amazon Currency Converter, provided by Amazon Services Europe, SARL

Bocs első rendelésem. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet USD-ben fizetni a currency converter kikerülésével? Visa kártyám van, így elkerülhetném a dupla konverziót.

[ Szerkesztve ]

(#5099) radi8tor válasza DJ Diablo (#5098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet úgy fizetni, mivel nem deviza számlád van. Csak akkor tudnál USD-ben fizetni, ha lenne USD számlád. De az meg nem olyan olcsó. :)

⭐ Stella

(#5100) hoffman_ válasza radi8tor (#5094) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm.

céghez kértem, az eddigi 3-4 csomag gond nélkül megjött (arról nem is beszélve, hogy eddig sosem hozta posta, mindig futár szállított se ide, se lakhelyre). így nem teljesen értem. azt sem tudom, hogy itt hol van a posta :D utánajárok mindenesetre...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.