Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Callmaster válasza #86564352 (#5897) üzenetére


Callmaster
tag

Szia!
Most rendelnék először innen :U , Ebay-s tapasztalatom van sajnos.
Mindenesetre köszönöm a biztatást :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5902) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Az, hogy 29 EUR felett ingyenes a szállítás, az úgy is lehetséges, hogy ha az Amazon az eladó, hogy több terméket rendelek egyszerre és egyben szállítják ki?

(#5903) pulutodurumo válasza tibi970307 (#5902) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha Németországba rendeled, akkor igen. Magyarországra 39 euró felett van ingyen posta.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5904) #86564352 válasza Callmaster (#5901) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy tipp, ha még nem vásároltál Amazontól: a bankkártya, fizetési adatoknál EUR legyen, ne hagyd az Amazon váltsa neked az összeget forintra. Euróban fizess és akkor a bankod árfolyamával jobban jársz.

(#5905) #16729600 válasza pulutodurumo (#5903) üzenetére


#16729600
törölt tag

Németországi címmel jórészt ingyenes a szállítás. Más országokba meg ott az éves prime tagság, amivel szintén ingyen hurcolják a cuccokat.

(#5906) Callmaster válasza #86564352 (#5904) üzenetére


Callmaster
tag

Na ezt kivételesen tudtam :) , köszi még egyszer. :R

(#5907) qqzs válasza #16729600 (#5905) üzenetére


qqzs
őstag

Prime tagsaggal nem jar egyutt ingyenes nemzetközi szallitas

Eladó: GTS450

(#5908) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

Hello, akkor senki nem jártas az eladásban az amazonom?

(#5909) #16729600 válasza qqzs (#5907) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ausztriában tuti együtt jár vele, de ha otthon nem, akkor sorry. :K

(#5910) abaluuuu


abaluuuu
újonc

Sziasztok. Kinéztem az amazon.de-n egy telefont amit az amazon árul 499 euroért. Kicsi prime felirat van hozzá. Ha a Proceed to checkoutra kattintok felugrik az ára 532,55 euróra. Ezt sem értem de most mi fog történni ha megrendelem? Akkor lerántanak a kártyámról még pénzt mert elő kell fizetnem a primera?

Itthon egyébként 250ehuf a teló ezért kínlódok ezzel a hülye amazonnal. Mondjuk hogy kártyafüggetlen e az nem derül ki. Hogy mennyi gari van rá az kideríthetetlen. Kérdésekre nem válaszolnak szóval igazán jó kis webshop :D Aztán hogy most akkor csak németországban érvényes gari lesz e rá az meg már mítikus kérdéskör :D

(#5911) radi8tor válasza abaluuuu (#5910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Árváltozás-témára: [link]
Prime-ot pedig le lehet mondani kötöttségek nélkül 30 napon belül. Ha nem mondod le felszámolják utána az éves díjat.

⭐ Stella

(#5912) abaluuuu válasza radi8tor (#5911) üzenetére


abaluuuu
újonc

Köszönöm a választ :) Bár a matek sehogy nem jön ki. Nem értem hogy lesz a 499-ből 532,55 :)
Amúgy Te rendelnél innen telefont?

(#5913) ldave válasza abaluuuu (#5912) üzenetére


ldave
félisten

A 499-ból úgy lesz 532, hogy kiegészül a német-magyar áfa különbséggel, amikor magyar címre rendelsz.

A Slime draws near! Command?

(#5914) abaluuuu válasza ldave (#5913) üzenetére


abaluuuu
újonc

Azt értem csak szerintem annak 538,92-nek kéne lennie :D

Na mindegy igazából ami aggaszt hogy mikor vonják le a prime díjat meg hogy most ki ad nekem erre garanciát.
Amúgy az amazontól erre választ kapni lehetetlen.

(#5915) ldave válasza abaluuuu (#5914) üzenetére


ldave
félisten

Biztos hogy az Amazon az eladó? Vannak azért ott is külsős boltok, akiknek az Amazon egy felület, kb mint az Ebay.

A Slime draws near! Command?

(#5916) abaluuuu válasza ldave (#5915) üzenetére


abaluuuu
újonc

https://www.amazon.de/ASUS-AR-Dual-SIM-Smartphone-Touch-Display-schwarz/dp/B071K8H883

Igen az amazon az eladó. Legalábbis szerintem :D

(#5917) ldave válasza abaluuuu (#5916) üzenetére


ldave
félisten

Egy próbát megér ilyenkor megkérdezni a termék haza forgalmazóját, hogy ők vállalják-e a külföldön vásárolt termék garanciális javítását, jelen esetben az ASUS-t.

A Slime draws near! Command?

(#5918) abaluuuu válasza ldave (#5917) üzenetére


abaluuuu
újonc

Igazad van. Ezt az utat is elkezdtem körbejárni de önmagába vezet vissza mint a létforgatag háháá :D

Az amazon-on találtam linket technikai információkra. Ez átirányított az asushoz. Ők azt írták hogy ha ki tudom kérni a termék szériaszámát akkor meg tudják mondani hogy milyen garancia van rá helyi vagy globál. Na most ugye az amazon semmilyen kérdésre nem hajlandó válaszolni ezért nem sikerült kikérni.

Komolyan mondom ilyen szar bolttal életemben nem találkoztam. De addig hergelem magam amíg megveszem az edigitalban 250ért :D

(#5919) albiosz válasza radi8tor (#5911) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, ezt nem értem. Ha ott a prime felirat és megrendeled, akkor automatikusan prima member leszel? Amit én rendeltem, ott szintén van prime feliarat, de nem emlékszem semmi apróbetűra, ami arra utalt volna, hogy prime tag lettem. Plusz, ha ellenőrzöm Your account/Prime alatt írja is, hogy You are not an Amazon Prime member.

Ez így nekem jó is, csak nem értem mi az összefüggés.

(#5920) Mercutio_ válasza abaluuuu (#5918) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik magyar webshop küld neked termék szériaszámot vásárlás előtt? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5921) radi8tor válasza albiosz (#5919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vásárlásnál van egy ilyen opció ha jól rémlik. Ott be tudod jelölni, hogy ki akarod próbálni Prime-ot.

⭐ Stella

(#5922) albiosz válasza radi8tor (#5921) üzenetére


albiosz
őstag

Ja hogy amelyiknél ott a prime logo, annak megrendelésekor 30 napos ingyenes próbát kapsz?

(#5923) #86564352 válasza abaluuuu (#5918) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az Asus furcsa, miért nem tudják megmondani adott készülékre a garancia helyzetét? Braun és Logitech terméknél tudtam EU számlával 2 évig jó vagyok, mindegy EU-ban hol vettem.

(#5924) #16729600 válasza albiosz (#5919) üzenetére


#16729600
törölt tag

Vásárlásnál nincs prime becsatlakozási lehetőség, de a főoldalon a bal sarokban ott van nagy lóbetűkkel hogy "prime", arra katt és igénybe lehet venni. :)

(#5922) albiosz : Nem , lásd fent.

[ Szerkesztve ]

(#5925) ldave válasza abaluuuu (#5918) üzenetére


ldave
félisten

Számodra lehet szar, de itt sokan évek óta megelégedéssel használjuk az Amazon-t.

A Slime draws near! Command?

(#5926) albiosz válasza #16729600 (#5924) üzenetére


albiosz
őstag

Ez oké, de miért van olyan termék, ahol ott a prime logo listázásnál és olyan, ahol nincs?

Vagy azoknál van ott a logo, amiket az Amazon árul?

[ Szerkesztve ]

(#5927) ldave válasza albiosz (#5926) üzenetére


ldave
félisten

Vannak termékek, amik csak Prime előfizetés mellett érhetőek el.

A Slime draws near! Command?

(#5928) albiosz válasza ldave (#5927) üzenetére


albiosz
őstag

Simán megvettem Prime előfizetés nélkül azt a terméket, ami mellett Prime logo van. Ja és tök friss regisztrációval.

(#5929) ldave válasza albiosz (#5928) üzenetére


ldave
félisten

Most erre gondolsz?

Ez csak annyit jelent, hogy vonatkoznak rá a Prime előfizetés által nyújtott előnyök (pl egynapos szállítás).

A Slime draws near! Command?

(#5930) albiosz válasza ldave (#5929) üzenetére


albiosz
őstag

Erre, köszi! :R

(#5931) abaluuuu válasza albiosz (#5930) üzenetére


abaluuuu
újonc

Jé és annyit emlegettem őket hogy válaszoltak ma. Kissé megzavartak. Azt mondja hogy az amazon cserél és javít de alternatív megoldásként a gyártó vagy annak szerződéses szervíze is javíthat. Na akkor most mi van? Óriási :D

thank you for contacting Amazon Customer Service.

I will be happy to answer your questions today.

The mobile phone is unlocked.
The model number is : AR ZS571KL-2A003A

Regarding the warranty: Faulty, damaged or incorrect items can be reclaimed up to two years from receipt of the product. This applies to items that are sold directly by Amazon.de and those from sales partners whose delivery is undertaken by Amazon (Fulfilled by Amazon.de).

If faults or defects appear within this period, Amazon.de will remedy them in the form of a repair or replacement. We will, of course, refund all costs accruing to you because of the return or the service handling.

When returning the item please pay attention to the following: the faulty item should be sent in full and with all of its accessories (if possible including the guarantee card. Please also include the small parts belonging to the package. This is important because otherwise we can't guarantee there won't be delays in handling the claim. Please also check the item for any storage media and remove these if they were not included in the original delivery.

Please also note that it's not possible for us to carry out a data backup, unfortunately. To protect your privacy we recommend that you remove all personal data before you return the item to Amazon.de.

Alternatively, the manufacturer or its contractual workshops can undertake a repair as part of the manufacturer warranty. Please note that the length of the warranty term depends on the manufacturer.

(#5932) #16729600 válasza abaluuuu (#5931) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nagyon rágyorsultál az Amazonra, ha nem válaszolnak az a baj, ha válaszolnak az még nagyobb, ha a garanciát több helyen is intézheted az meg egyenesen katasztrófa, szerintem engedd el a céget. :D

(#5933) drdre


drdre
csendes újonc

Sziasztok!

Amazon.de-ről rendeltem már néhányszor. Eddig egy csomag nem jött meg decemberben tavaly, de ezt betudom a karácsonyi mizériának (a pénzt visszafizették).
Rendeltem egy Raspberry Pi-t, amit február 21-én feladtak viszont még nem érkezett meg. Mi a tapasztalat a szállítási időt illetően? Mikor kezdjek aggódni, hogy a csomag elveszett vhol?

Köszi a válaszokat! :)

(#5934) radi8tor válasza drdre (#5933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legutóbbi Angliából levélként feladott küldeményem 4 hét alatt került hozzám. Előtte 3 hét volt. Elég nagy káosz lehet a Postán szóval 3 hétig simán eltarthat EU-n belülről is a szállítás mostanában...

⭐ Stella

(#5935) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Amazon prime előfizetést hol tudom lemondani?

(#5936) radi8tor válasza Buster17 (#5935) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#5937) Upo


Upo
addikt

Rendeltem egy terméket amazon.de-ről munkahelyi címre, gondoltam úgy át tudom venni. Erre küldték hogy péntek este 8-kor szállítják. Olyan fél8 - 8-ig ott volt a portás, de nem jött semmi. A zöld csík még nem ért oda a március 2-höz, "It's on the way".
Ilyenkor mi van? Visszamegy a németekhez vagy megpróbálják még kihozni? (ma sem jött)
A deutsche Post (DHL) hozza, azt írták.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5938) Mercutio_ válasza Upo (#5937) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ingyen posta, akkor az "estimated" időpont, nem kőbevésett. Valamint (a legtöbb terméknél) csak a németeknél dhl nálunk Magyar Posta.
Ha fizettél a szállításáért akkor más a helyzet, de majd a szakik pontosítanak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5939) #16729600 válasza Upo (#5937) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem vonalkákat és folyamatábrákat kell nézegetni, sokkal inkább az ott közölt nyomkövetési számot és annak alapján csekkolni a megadott szállítónál.

[ Szerkesztve ]

(#5940) #16729600 válasza #16729600 (#5939) üzenetére


#16729600
törölt tag

90%-ban követhető a cucc, német posta kivétel, de azzal a küldési móddal igen ritkán lehet összefutni.Itt a formátuma, lásd alul.(sorry nem tudtam már szerkeszteni )

(#5941) radi8tor válasza Upo (#5937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha megpróbálták kézbesíteni, de nem tudták akkor a céged címéhez tartozó postahivatalon fog csücsülni a rendelésed 10 munkanapig. Ha a nevedre rendelted, akkor átveheted. Ha cég nevét adtad meg, akkor csak hivatalos postai meghatalmazással tudod átvenni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5942) qqzs válasza abaluuuu (#5910) üzenetére


qqzs
őstag

" igazán jó kis webshop :D "

Hehe ez tetszett...amazon...webshop, hehe

Eladó: GTS450

(#5943) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Német amazonról rendelnék terméket, 400€ értékben. Jön erre még valami egyéb költség? A szállításra ingyeneset írnak.

(#5944) radi8tor válasza Möhe (#5943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ÁFA-különbözet. [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5945) kamant


kamant
csendes tag

Sziasztok!

Ha a rendelt termékkel problémám van, hol kell jeleznem az amazon.de-n? (Angol nyelvű felület.)
A leave seller feedback?

Egy autós kamerát vettem, de a hozzá kapott kábellel nem működik (érintkezési baja van, a telefonom kábelével jó),

(#5946) kamant válasza kamant (#5945) üzenetére


kamant
csendes tag

Közben megtaláltam. :)

(#5947) Upo válasza #16729600 (#5940) üzenetére


Upo
addikt

Nem követhető, és német posta.

A kézbesítési kísérletet honnan lehet megtudni? Amazonon a tracking gombot hiába nyomkodom, semmit nem csinál. A második zöld csíkos lapot a feladási email "Track Your Package" gombjával tudom előhozni.
Értesítőt nem hagytak itt hogy sikertelen volt a kézbesítés.
A Carrier: DP az gyanítom a német postát jelenti. Akkor ez az itteni végen a Magyar Királyi Posta lesz, oda menjek be, vagy valami más kézbesítésű?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5948) qqzs válasza Upo (#5947) üzenetére


qqzs
őstag

ha magyar posta akkor MPL nem a normal, de ups is hozza neha . irjal rajuk .

Eladó: GTS450

(#5949) radi8tor válasza qqzs (#5948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha UPS hozná akkor lenne nyomkövetési száma.
Ez sima levélként jön, ami mostanában elég lassú. Nekem legutóbb 4 hét alatt ért ide Angliából.

Upo: ez valószínű egy sima levélküldemény lesz, amit Posta hoz. Ne vedd készpénznek a szállítási időt. Az csak valódi nyomkövetéssel rendelkező küldeményeknél megbízható.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5950) Upo válasza radi8tor (#5949) üzenetére


Upo
addikt

Tehát akkor a Deutsche Post DHL nyomkövetés nélküli csomagot a posta hozza? Mert akkor bemegyek a postára érdeklődni, máskor is volt már hogy ott pihent náluk minden értesítés nélkül.
Persze nekem van mindig ilyen szerencsém, aki utánam rendelte a kamerát az én beírásomra az már múlt hét közepén kézhez kapta... :N

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.