Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) pinnacle válasza pinnacle (#6316) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Még csak most vették át. Úgy néz ki tartják ezt a 7+7 munkanapot.

[ Szerkesztve ]

(#6352) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Életem első Amazonos rendelése történne, viszonylag magasabb összegért. Ezt az órát szeretném megvásárolni, van aktív Prime fiókom. Listaár 355 EUR. Beraktam kosárba, beállítottam a magyar címemet, kiválasztottam a kártyát és felugrik 383 EUR-ra. Ez mitől van? Szállításra mindösszesen felszámol 4 eurót, a maradékot meg rádobja VAT-ként.

Tudnátok nekem segíteni, hogy ez mitől lehet? :R

Szerk. Ja meg most látom, hogy 340-nek váltja az erujót. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#6353) Nagytoll válasza EnterR (#6352) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Plusz a címed miatt a magyar áfával számol. Amit először látsz ár az az áfa nélküli.
Én legalábbis így fogtam fel :D

(#6354) allfinanz válasza EnterR (#6352) üzenetére


allfinanz
senior tag

magyar ÁFA-val számol és át kell állítani, h a bankod váltson euróra, ne ők...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6355) #86564352 válasza EnterR (#6352) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amazon Currency Converter legyen kikapcsolva. Euróban fizess mindenképpen és akkor a bankod árfolyama számít. Magyar cím miatt magyar áfával számol, ezért tér el a német listaártól.

(#6356) EnterR válasza Nagytoll (#6353) üzenetére


EnterR
veterán

Eszembe se jutott volna, szerintem így lesz. :D Viszont ugyanezt a típust megtaláltam szintén németektől, de eladótól, nem Amazon raktáros. Ezzel egy ötöst megspórolnék. Van valami különbség ha Amazon raktárból vagy magánszemélytől vásárolok? Új termék mindkettő.

+(#6354) allfinanz, (#6355) twofatcat: Ezt hol tudom átállítani? PayPal-en már megcsináltam, de itt nem találtam az opciót.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#6357) pulutodurumo válasza EnterR (#6356) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az eladó megbízhatóságának utánajársz. Megnézed milyen címmel regisztrált, van-e webes, vagy fizikai boltja, stb. A pénznemet a fizetés utolsó oldalán tudod kiválasztani. Jobb oldal, közép/fent.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6358) EnterR válasza pulutodurumo (#6357) üzenetére


EnterR
veterán

Sajnos csak forinttal van lehetőségem fizetni, az rendben is van. Viszont jobban bosszant az Amazonos váltószám, a bankos váltást hol tudom beállítani?

PSN ID: marquuard

(#6359) pulutodurumo válasza EnterR (#6358) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pont ez a lényeg, a forintot állítsd át a kereskedő pénznemére. Ha ...co.uk, akkor £ lesz, ha .de akkor €.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6360) EnterR válasza pulutodurumo (#6359) üzenetére


EnterR
veterán

Ja, hogy csak klikkeljem át a payment currency-t euróra. :D Hihetetlen, hogy nem jutott eszembe, így akkor már akkor a bankom vált. :R

PSN ID: marquuard

(#6361) #86564352 válasza EnterR (#6360) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ennyi, vagy a fiókodnál fizetési résznél az Amazon átváltóját kikapcsolni "Nein, danke" gombbal

(#6362) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van egy rendelésem, ami Dispatching soon státuszban van jelenleg. Ehhez a rendeléshez valahogy lehet még berakni terméket?

köszönöm :R

(#6363) radi8tor válasza smallmer (#6362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet.

Úgy általában semmilyen rendeléshez nem lehet hozzá adni vagy elvenni belőle. Ameddig nincs ilyen állapotban, addig törölhető.
Most is törölheted a rendelést de nem tudják garantálni, hogy nem lesz feladva számodra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6364) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Rendeltem német Amazonon (ő is a konkrét eladó) egy műszaki cuccot expressz szállítással. Péntekre ígérik a megérkezést. Ha azt írják, hogy szerdán adják fel, akkor tényleg szerdán adják fel? Mert úgy nehezen hiszem, hogy péntekig ideér.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6365) pulutodurumo válasza szabogabor10 (#6364) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Futárszolgálat hozza, szóval simán lehet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6366) szabogabor10 válasza pulutodurumo (#6365) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meglátjuk. Köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6367) radi8tor válasza szabogabor10 (#6364) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetek 80%-ban összejött a határidőre szállítás nekem, ha gyorspostával kértem.
Már mostanában elkezdett spórolni Amazon és gyorspostával kért csomagot is MPL hozza. Bár lehet kiinduló helyenként változó ez.

⭐ Stella

(#6368) pinnacle válasza pinnacle (#6316) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ma jött meg. Akkor ez inkább 7 munkanap.

(#6369) peter9228 válasza szabogabor10 (#6364) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ha esetleg nem jönne meg a határidőig érdemes írni nekik, lehet hogy visszaadják az expressz szállítás árát.

(#6370) szabogabor10 válasza radi8tor (#6367) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Kár az MPL-ért, bennük nem nagyon bízom. Remélem nem támad kedvük ellopni a cuccot...

peter9228: köszi, ezt lehet meglépem, ha úgy alakul.

Egyébként ma reggel levonták a pénzt, de weboldal szerint még nem adták fel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6371) ldave válasza szabogabor10 (#6370) üzenetére


ldave
félisten

Nekem utóbbi két UK-ből rendelt csomagom a DHL kezdte el szállítani, de végül MPL futár hozta.

A Slime draws near! Command?

(#6372) cuncika87


cuncika87
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni abba hogy belefutottam egy olyan rendelésbe ahol nem teljesen azt kaptam meg amit kértem és mennyiségre se az jött amit kértem... egy kereskedőtől vásároltam aki úgy látom hogy Kínából küldte el ami előszőr DHL hez ment majd átvette a Posta akik ki is szálítoták nekem.
Kérdésem az lenne hogy van e rá valamilyen mód hogy visszakapjam e a pénzemet?
Vagy ti ilyen esetben mit tennétek?
Segítségeteket előre is köszönöm. :K

(#6373) radi8tor válasza cuncika87 (#6372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fel kell venni az eladóval a kapcsolatot. A visszaigazoló levélben keress erre lehetőséget. Ha nincs ilyen írva ott, akkor Amazonnal tudod felvenni a kapcsolatot.

Oldal alján: Help / Need more help - Contact us
Ki kell választani melyik rendeléssel kapcsolatban írsz. Utána válaszd az email vagy chat opciót amelyik neked szimpatikusabb.

⭐ Stella

(#6374) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Levontak 7,99 EUR csak úgy nem tudom mire.
Ez szerepel: Amazon Prime Gebuehr

Nem is vettem semmit se. (Ez van kiírva: Mitgliedschaft: Prime)
Ez mi a franc? Hogy lehet lemondani gyorsan és visszakapni?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#6375) Ciccuka válasza Ciccuka (#6374) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mein Konto > Meine Amazon Prime-Mitgliedschaft verwalten > Mitgliedschaft verwalten

Gondolom itt kell rámenni valamire: Mitgliedschaft beenden-re

Mitgliedschaft und Prime-Vorteile jetzt beenden

Már ezt írja így ki: Sie sind kein Amazon Prime-Mitglied mehr.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#6376) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na este feladták a csomagot, Lipcséből indult, már Nürnbergben jár. Érdekes, hogy nem a DHL, hanem a UPS hozza. Ezzel a pénteki kiszállítás szerdára módosult. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6377) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Amazon.de oldalon van lehetőség használt cuccokra szűrni? Sokszor ki lehet fogni jó áron "like new" termékeket. De csak azok közt keresni nem lehet?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6378) cuncika87 válasza radi8tor (#6373) üzenetére


cuncika87
csendes tag

Írtam az eladónak hogy 3 termékből csak az egyik volt bent a csomagban és pénzt szeretnék vissza kérni, továbbá számlát se kaptam... ha 2 nap után nem ír vissza vagy nem fogadom el a válaszát akkor közvetlen az amazonak írjak?

[ Szerkesztve ]

(#6379) ldave válasza SP!T (#6377) üzenetére


ldave
félisten

Ezt a részét annyira nem ismerem, de szerintem ilyen tekintetben jobb az eBay, nem? Ott egyértelmű a buyer protection rendszer, Amazon esetében nem tudom miként megy a harmadik féltől származó használt cuccok biztosítása.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#6380) #86564352 válasza SP!T (#6377) üzenetére


#86564352
törölt tag

Termék adatlapján általában ott vannak a használt ajánlatok "gebraucht" gomb alatt és azután lehet pipálni az állapotát wie neu, sehr gut... használt termékeknek az Ebay az otthona, inkább ott keress

(#6381) SP!T válasza ldave (#6379) üzenetére


SP!T
addikt

Nem harmadik féltől érkezik. Az Amazon saját, visszaküldött cuccait is meg lehet találni, ami nem harmadik féltől érkezik. Több ilyet rendeltem és eddig a "Like New", valóban fedezte a valóságot. :)

twofatcat: Igen, de én a használt cuccok közt szeretnék böngészni, keresni. Szóval nincs konkrét termék, hanem inkább csak kategória. Pl szeretnék mondjuk egy okosórát, de érdekelhet bármilyen márka, ha van jó ajánlat valamelyikre.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#6382) JóGéza válasza SP!T (#6377) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
A Warehouse deals menüpontban vannak a visszaküldött áruk. Azok között keress.

(#6383) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello.
Pár hete rendeltem egy telefont, és mellé több kisebb tételt, kiegészítőt, kábelt, töltőt, autós töltőt, stb.

Az egyik termék az ötből nem igazán hozza azt, amit elvártam (USB-C kábel, de a gyorstöltést nem engedi, pedig oda van írva a leírásban, hogy 3A).

10 eurós tétel, a szállítási költség 8 euró volt. Megéri ilyenkor problémázni a visszaküldéssel, vagy inkább hagyjam?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6384) somnia válasza fokukac (#6383) üzenetére


somnia
őstag

...de ugye nem azt várod, hogy mi döntsünk helyetted?...egyébiránt ha annyira zavar, küldd vissza!...

[ Szerkesztve ]

(#6385) radi8tor válasza cuncika87 (#6378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, kb ez a forgatókönyv ajánlott.

⭐ Stella

(#6386) Ciccuka válasza Ciccuka (#6375) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vissza is adták ma.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#6387) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Sziasztok!

Első alkalommal rendeltem Amazon.de-ről 29-én. A rendelés státusza még aznap Dispatched lett, emailt is kaptam a csomagfeladásról, de pénzt azóta sem vontak le/zároltak. Még a teszt levonás sem volt meg.
Tracking szerint a Royal Mail 30-án átadta a GLS-nek, de náluk már nem látszik a csomag ezzel a tracking numberrel.
Lesz ebből valami? Vagy ezek ilyen Ebay-szerű fake track infók és addig fel sincs adva igazából, míg le nem vonták az árát?

(#6388) radi8tor válasza vzsolo2225 (#6387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki volt a termék eladója? Amazon vagy valami másik cég?

⭐ Stella

(#6389) vzsolo2225 válasza radi8tor (#6388) üzenetére


vzsolo2225
tag

Ő: Evoque

(#6390) radi8tor válasza vzsolo2225 (#6389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várj még pár napot, mondjuk 1 hetet aztán, ha akkor sem látod a csomag azonosító szám alapján hol jár a csomag írj nekik.

⭐ Stella

(#6391) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Mért játssza azt mostanában az Amazon, hogy a pénz levonása után még napokig nem adják fel a megvásárolt terméket? Vasárnap vettem egy egeret, le is vonták szinte azonnal a pénzt és azóta is csak a Dispatching soon van...

Eddig vásárlás után 1 héttel azért minden ideért...

www.smart-bus.hu

(#6392) El Gringo válasza -Solt- (#6391) üzenetére


El Gringo
senior tag

ha nem expressz módon jön, elég sokat időznek a feladással, van, hogy egy hétig is. Ez ilyen mostanában, ahogy elnézem. Az expressz elég gyors még mindig, Angliából pl. nekem gyorsabb, mint Németországból. Angliából másfél nap alatt ideért most egy csomag, ami azért nem semmi.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#6393) vzsolo2225 válasza radi8tor (#6390) üzenetére


vzsolo2225
tag

Na, most már látszik a GLS-nél is, bár az árát még mindig nem vonták le, de az már nem akkora baj. :DDD
Köszi!

(#6394) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Egy terméket szeretnék amazonról rendelni és feldobta a lehetőséget hogy HUF-ba vagy GBP-be fizessem ki az árát, viszont van difi a kettő közt (egy bő 800Ft). Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#6395) radi8tor válasza BladePocok (#6394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GBP-ben fizess, ha jót akarsz :)

⭐ Stella

(#6396) BladePocok válasza radi8tor (#6395) üzenetére


BladePocok
tag

Pont ez volt a kérdésem lényege, mi az "ajánlott" :) Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#6397) -Solt- válasza El Gringo (#6392) üzenetére


-Solt-
veterán

Rákérdeztem, azt írták azért van mert több dolgot rendeltem ami különböző raktárakban van, előbb ezeket egy helyre gyűjtik és csak utána postázzák nekem. Ennyi idő alatt már ennek is meg kellett volna történnie szerintem, de legalább már nem a sötétben tapogatózom. Mondjuk a télen 1 db terméket rendeltem tőlük, az elvileg egy helyről jön és akkor is ez ment... Na mindegy, úgy látszik ezzel kalkulálni kell a jövőben.

www.smart-bus.hu

(#6398) always


always
csendes tag

Üdv Urak! Segítséget szeretnék kérni.
Sztori a következő: rendeltem valamit amazon.de-ről osztrákba tesomékhoz, 30-a volt szállításnak írva. Mondom hétvégén jönnek haza, magyarba meg jövő héten érkezne csak még.. 30-án elvileg nem tudtak kikezbesiteni, zárva volt az ajtó, safeplaceba nem rakták be. 31-e ünnepnap volt, de írták hogy a következő munkanapon kézbesítik, azaz ma, de semmi updatet nem mutatott a tracking number. Tesómék meg jönnek haza 2 hétre szabira, tehát oda már hiába viszik ki... Ilyenkor mi a teendő? Legjobb megoldás az lenne ha ide tudnám rendelni magyarba magamhoz.. Vagy vissza vonni és újra rendelni..
Képeket csatoltam
Előre is köszönöm a segítséget! :)


(#6399) radi8tor válasza always (#6398) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs mód kiszállított termék átirányítására. Szerintem.

Ha nem veszik át a csomagot x napon belül (általában 10 nap), akkor visszaküldik Amazzonak, akik meg visszaadják a rendelés árát és megrendelheted újból. Vagy akár most is megrendelheted, ha nem veszitek át. Persze másik címre.

Általános szabály, ha valamit időre kell megkapni, akkor ne normál postával kérd.

⭐ Stella

(#6400) always válasza radi8tor (#6399) üzenetére


always
csendes tag

Nem gondoltam volna sajnos :( többször is rendeltem már oda hozzájuk, mindig megerkezett a kiírt időpontra, úgy voltam vele ha csúszik is 1-2 napot még stabil.
A "nem veszik át" dologgal az a baj, hogy Safe Placenek meg van adva a garázs, és a szobájuk elé szokták lerakni a csomagot mert általában meloznak mikor megy a futár.. Tehát oké hogy nem veszik át, de attól "kiszállítják" :/
Erre lenne valami ötleted?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.