Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) radi8tor válasza Eclips21 (#5750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom szívatás vagy sem, de ezek a kártyák hiánycikkek mostanában.

⭐ Stella

(#5752) qqzs válasza Eclips21 (#5750) üzenetére


qqzs
őstag

A bolt csak most indult. Biztos atveres kikeruli az amazon majd ker elore penzt hasonlo stb

A sok ertekelese a termeknek van nem az eladonak

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5753) Eclips21


Eclips21
őstag

köszi mindenkinek akkor hanyagolom :) most úgy is beszakadtak a kripcopénz árfolyamok :D talán lesz javulás VGA téren is

(#5754) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Soha nem rendeltem még Amazonról, szóval biztos noob kérdés lesz:

Jól gondolom, hogy ebbe már benne van minden, és nem fogják megvámolni, és ennyi a végösszeg, és nem kell már semmit ráfizetni?

#KeepFightingMichael

(#5755) radi8tor válasza guftabi96 (#5754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EU-n belül nincs vám magánszemélyek részére.
Tehát ennyi lesz a vége. :K

⭐ Stella

(#5756) guftabi96 válasza radi8tor (#5755) üzenetére


guftabi96
addikt

Remek.
Meg is rendeltem, köszönöm. Féltem, hogy még rájön az áfa(bár aztán kiszámoltam, hogy a vat pont 27%), vám stb, mert akkor akár rendelhetném itthonról is.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#5757) radi8tor válasza guftabi96 (#5756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyar ÁFÁval számol Amazon, ezért lesz kicsit drágább fizetésnél, mint fizetés előtt.

⭐ Stella

(#5758) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Egy promóció miatt kipróbáltam az amazon prime-ot, az első 30 nap ingyen volt. Meg kellett adni a kártyaadataimat és ha nem mondom le, automatikusan megújult volna. Viszont a 30 napon belül kértem a megszüntetést, kaptam is róla e-mail-t hogy tudomásul vették. Ennek ellenére most mégis levonták a havi prime díját. Mit lehet tenni? Hol lehet jelezni nekik? Vagy inkább egyből a bankomnak jelezzem?
Köszi előre is!

(#5759) radi8tor válasza fausto (#5758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már párszor volt téma ez a kapcsolatfelvételes dolog. ;)

⭐ Stella

(#5760) fausto válasza radi8tor (#5759) üzenetére


fausto
addikt

Chat-en sikerült megoldani, visszautalják a pénzt. De nem igazán adott magyarázatot arra, hogy hogyan aktiválódhatott újra az előfizetés, mikor egyszer már lemondtam. Mindegy, happy end

(#5761) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Rendeltem vasárnap (02.04) az amazon.de-ről egy terméket, bankkártyával fizettem. Amazon regem nem volt, így vásárlás alkalmával regisztráltam is (emlékeim szerint) és úgy ment végig a rendelés.
Közben leveleztem az eladóval emailben (ő irányított az amazon-ra, hogy ott tudom megvenni tőlük a terméket). 3 napra a rendelésre (02.07) elkérte a rendelési számot, hogy még valamit belerakjon a csomagba.
Belépnék az amazon.de-re, de ilyen email-el nincs regisztráció... rákeresek az email-eim között amazonos rendelésre nem talál semmit...
Gondoltam valamit elrontottam rendelés alatt, nem ment végig, fáradt voltam stb. Megnéztem az ebank-om, nem volt levonva semmilyen összeg és elvileg zárolva se (erre nem mernék 100%-ra megesküdni).
Így regisztráltam ismét, lerendeltem ismét, azonnal kaptam rendelési azonosítót emailben. Rendelés után felmentem ebankra és láttam, hogy a rendelési összeg kb 2.5-szerese zárolva van a számlán...
Az amazonos regemen természetesen csak egyszer rendeltem le a terméket.

Ma pedig megérkezett a termékből két példány is... Az összeg ma lett jóváírva a számlámról, természetesen kétszer. A tranzakció dátuma mindkét esetben 02.07, azaz szerda, holott az elsőt vasárnap rendeltem...

Ezt nem tudom hova rakni egyenlőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#5762) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Üdv.

Sosem rendeltem még amazonról, így érdeklődnék, hogy ezt a tápot mennyiért hoznák ki? Ahogy látom 120$ és ingyenes szállítás. Erre még rájön a vám?

(#5763) somnia válasza Zsírkrétamen (#5762) üzenetére


somnia
őstag

...meg az áfa meg a szállítási költség...meg a vámkezelés...vidd végig és a fizetés előtt kiírja a pontos összeget!

(#5764) Zsírkrétamen válasza somnia (#5763) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

A szállítás elvileg ingyenes. Ahogy nézem 150 euróig nincs vám csak áfa. Még valami plusz költség amit nem néztem?

(#5765) somnia válasza Zsírkrétamen (#5764) üzenetére


somnia
őstag

...mint már írtam a szállítási költség, mert az csak Amerikán belül ingyenes...

(#5766) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék az amazon.de -ről egy TV-t venni....
Mi a menete a folyamatnak? - csak mert eddig akármelyik kiválasztott termékre rámentem, mindnél kiírja, hogy nem szállítható magyarországra.... Tudna esetleg valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5767) Reinkz válasza Zsírkrétamen (#5764) üzenetére


Reinkz
senior tag

186,78 a vége

ha vársz lehet olcsobb ahogy nézem, (the camelizer az app)

[ Szerkesztve ]

(#5768) #86564352 válasza Zsírkrétamen (#5762) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amazon.de nézz körül ott 39 EUR felett ingyenes a szállítás és nincs vám. Ha nem tudsz németül, át lehet állítani angolra a nyelvet.

(#5769) radi8tor válasza LantosBerry8 (#5766) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben nem tudunk segíteni. Ha az adott eladó nem akar ide szállítani akkor nem tudod megrendelni.
Esetleg nézd meg angol, spanyol, francia, német és olasz oldalakon is ugyanazt.

⭐ Stella

(#5770) LantosBerry8 válasza radi8tor (#5769) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

A spanyol amazonról biztonságos rendelni?

Még nem vásároltam soha az amazonról, így nem tudom hogyan működik....
- milyen fizetési módok vannak?
- milyen vásárló védelemmel biztosít az amazon?

(#5771) radi8tor válasza LantosBerry8 (#5770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hinném hogy lenne bármi biztonsági kockázat a spanyol oldallal. Persze meg kell nézni milyen eladótól rendelsz (milyen értékelései vannak).
Bankkártyával lehet fizetni.
Vásárlói védelem biztos le van írva az oldalukon.

⭐ Stella

(#5772) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy amazonról rendeltem pár tételt és egy 19,99€ tételt tegnap is és ma is levonták. Ebben kérnék segítséget, hogy mit és hova kellene írni nekik esetleg...vagy visszaadják....1db kávéról van szó, ez volt 19,99€.

[ Szerkesztve ]

(#5773) Reinkz válasza szeva000 (#5772) üzenetére


Reinkz
senior tag

Én is belefutottam ebbe, nem vonták le csak 1x az első levonás egy sima check hogy tudsz e fizetni, de bankod ezt zárolásnak fogja fel és zárolja is x-napig, a 2. levonás pedig a tényleges vonás a termékért amikor föl is adják.

Bank függő hogy meddig zárolják a pénzed, nekem a BB 10napig tartotta.
Ezt náluk érdeklőd meg.

(#5774) joergie válasza radi8tor (#5769) üzenetére


joergie
őstag

Szerintem 2-4 éves oled tv-ket nézett használtan, 55öst 300 euro-kért láttam énis, azokat tényleg nem postázzák, de azért mert használt, és nem az amazontól jönne, hanem külsős cégtől.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5775) LantosBerry8 válasza joergie (#5774) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Rosszul gondolod....
Új tv-ket néztem 5-600 eurókért (hisense.... - máshol nem nagyon lehet beszerezni ezt a márkát)

[ Szerkesztve ]

(#5776) somnia válasza LantosBerry8 (#5775) üzenetére


somnia
őstag

...nézz körül itt, itt például hegyekben áll!..

(#5777) joergie válasza LantosBerry8 (#5775) üzenetére


joergie
őstag

Speciel azt is néztem, és lehet itthon is kapni. Árukeresőt nézted?
Érdekes az a márka, sok sportesemény tele van a reklámjaikkal, és alig lehet kapni, azért érdekelt engem is, hogy hol és mennyiért.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5778) LantosBerry8 válasza joergie (#5777) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Az alza.hu árulja, de nem minden típusát....

(#5779) somnia válasza LantosBerry8 (#5778) üzenetére


somnia
őstag

...miért csak az Amazon jó?...az eBayen egy rakással van...

(#5780) always


always
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Német amazonról rendeltem, angol amazonos elado angliabol adta fel a cuccost.
Ezt a tracking numbert kaptam tőle emailben: 2D-036 856 1000-000 008 B0C

Ezt hol tudom követni, vagy akármi?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#5781) radi8tor válasza always (#5780) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem tűnik nyomkövetési számnak. Ha amazon oldalán nem látod a nyomkövetési résznél (rendelés részleteinél), akkor írj neki hogy adjon egy létező számot.

⭐ Stella

(#5782) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Amazon.de oldalról sem lehet Magyarországra rendelni Kindle eszközt mind máig? :F
Valamelyik Amazon site-ról engedi esetleg?
Vagy semmi ilyen opció nincs?
Azért furcsállom, mert egy most menő banneren pont azt ecsetelik, hogy már ide is lehet rendelni... de ezek szerint a Kindle az ennyi másként van kezelve?

Köszönettel várom a visszajelzéseket,
zsoltip

(#5783) Mercutio_ válasza zsoltip (#5782) üzenetére


Mercutio_
félisten

e-book topicban többen képben lehetnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5784) radi8tor válasza zsoltip (#5782) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Kindle-nek saját topikja van egy jó kis téma összefoglalóval. Olvasd át. :K

⭐ Stella

(#5785) always válasza radi8tor (#5781) üzenetére


always
csendes tag

Köszi, eddig 1 nap alatt semmi válasz.

Nem lehet probléma, hogy amazon is ezt irja? :/

(#5786) zsoltip válasza radi8tor (#5784) üzenetére


zsoltip
őstag

Megvan. :)
Van egy kis turpisság a Kindle rendelésnél.
Úgy fest, voltak változások ezen a téren az Amazonnál, így próbálkoztam összetenni egy a mai állapotban megfelelő rendelési képet, mert a Kindle topic összefoglalója sem teljesen így rakja ezt össze...

Annyi az egész, hogy a Kindle olvasót "special offer" nélküli verzióban kell megrendelni.
Ennyi. Egy ilyet kiválasztva, megrendelve, kevesebb mint egy héten belül kéznél van adott eszköz. MAGYARORSZÁGRA.

Üdv.:
zsoltip

(#5787) radi8tor válasza always (#5785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ezt írja akkor az nem probléma, hanem válasz a kérdésedre. Március 9-ig befuthat a rendelésed, ha addig sem érkezik meg, akkor lehet reklamálni.

⭐ Stella

(#5788) always válasza radi8tor (#5787) üzenetére


always
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! :)

(#5789) #16729600


#16729600
törölt tag

Hátha hasznos lesz valakinek...Kipróbáltam a MYUS.com szolgáltatását és teljesen jól bevált. Az egész USA területéről lehet vásárolni vele, reg. után adnak egy helyi címet,ahová lehet rendelni.Több csomag esetén bevárják, raktározzák a megrendeléseket, majd összekészítik egy myus csomagba a legkisebb szállítási költség érdekében. Én eddig is rendeltem az államokból, de Amazonon ugye pld. Levis és Columbia termékek nem rendelhetőek az EU-ba, valamint így belép a Walmart, ahol néha fillérekért lehet rendelni cuccokat, arról nem is beszélve, hogy mindenféle méret elérhető így és nem csak az eu-s piacra jellemző törpincsek tudnak vásárolni. :) ( 2 nap alatt háznál volt a cucc ,FedEx Priority - Ausztria )

[ Szerkesztve ]

(#5790) ldave válasza #16729600 (#5789) üzenetére


ldave
félisten

És a vám itt miként van?

A Slime draws near! Command?

(#5791) #16729600 válasza ldave (#5790) üzenetére


#16729600
törölt tag

Megegyezik a szokásos eljárással, 22 EUR felett ÁFA, 150 EUR felett vám is van.

(#5792) pit stop


pit stop
addikt

Még nem rendeltem Amazonról, és egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire lehet bízni a "Used - like new" jellemzésben a termékeknél?
Ha ez igaz, akkor megfelelő lenne, meg értem is, hogy mit jelent magyarul, csak nem tudom, hogy ellenőrzik-e, hogy a used .... akármilyen jelzőket ellenőrzik-e? :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#5793) Mercutio_ válasza pit stop (#5792) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vaterán, jófogáson ellenőrzik?

Vagy az amazon az eladó? (akkor esetleg)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5794) radi8tor válasza pit stop (#5792) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazonos értékesítésnél meg van határozva, hogy milyen állapot milyen jelzőt kaphat:

How do you evaluate a product's condition?

We thoroughly test the functional and physical condition of each item and give the product a specific grade before selling it.

Valamint ott van a visszaküldés lehetősége a warehouse-os termékeknél is. Ha nem vagy megelégedve az állapotával (nem olyan, mint leírták), akkor visszaküldheted:

If you are unsatisfied with the product for any reason, you can return the item in accordance with Amazon's Returns Policy.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5795) pit stop válasza radi8tor (#5794) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm! :R

(#5793) Mercutio_: Azokat sem használom :D Amúgy pedig belföldön azért lehet csekkolni szerintem ha valaki nagyon szeretné, ez ilyen nemzetközi szinten azért kicsit problémásabb.
Amúgy pedig az Amazon az eladó.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#5796) guftabi96


guftabi96
addikt

Ez mennyire szokott pontos lenni?

#KeepFightingMichael

(#5797) radi8tor válasza guftabi96 (#5796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semennyire. Az csak egy becsült érkezési idő. Ha lenne nyomkövetés, akkor jobb lenne a helyzet, bár nekem most 3 hét alatt ért ide egy levél Angliából. Botrányos a Magyar Posta. :W

⭐ Stella

(#5798) #86564352 válasza guftabi96 (#5796) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha jól tudom ez azt jelzi mikor adják át a magyar postának, onnan már nem rajtuk múlik. Nekem eddig szerencsém volt németországi rendelésekkel, többségében stimmelt a becsült idő. Amazon oldalán a követés amikor már a posta budaörsi központját jelzi, onnan 1-2-3 nap alatt kihozták kopp-kopp.

(#5799) Bornie127 válasza radi8tor (#5797) üzenetére


Bornie127
senior tag

Annyira botrányos, hogy az elsőbbségi levelet két nap alatt kaptam meg. Örülök, hogy egyáltalán megérkezett.

(#5800) ldave válasza radi8tor (#5797) üzenetére


ldave
félisten

Nekem ma valamiért egy rendelésem két külön csomagként adta fel az Amazon, kíváncsi vagyok milyen sorrendben érkeznek meg :)

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.