Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) ldave válasza xuser (#6850) üzenetére


ldave
félisten

45 euró?! Ott valami hiba lehet a rendszerben.

A Slime draws near! Command?

(#6852) s7evcsenko válasza ldave (#6851) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Sajnos nem, a nagyobb terjedelmű/súlyú dolgokra horror lett a szállítási díj.

Mondjuk ettől még lehet bug is, mert sokszor, ha átváltom expressz szállításra, úgy kevesebbe kerül, mint normálon.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6853) abel.makrai


abel.makrai
csendes tag

Sziasztok!
Tuti volt már róla szó, próbáltam is visszaolvasni, illetve rákeresni, de már lassan 1 órája olvasgatok és nem találtam még erről bejegyzést. Mindenkinek olyan természetes a kiszállítás, hogy csak lesek. Így inkább felteszem a kérdést.
Német amazonról szeretnék rendelni, az eladó nem szállít Magyarországra :/
A termék 12 euro ingyenes szállítással, de csak Németországra szállít.
Hogy lehetne megoldani? USA-ból találtam olyan oldalt akik címére megrendelem és ők kiszállítják nekem. De Németet sehol.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#6854) Mercutio_ válasza abel.makrai (#6853) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert azt a bestbuy vagy külföldi rendelős topicban szokták inkább kitárgyalni.
mailboxde

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6855) Executioner válasza abel.makrai (#6853) üzenetére


Executioner
tag

Tessék:
mailboxde.com

Exec

(#6856) abel.makrai válasza Mercutio_ (#6854) üzenetére


abel.makrai
csendes tag

Köszönöm nektek a gyors választ! :)

(#6857) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Ma reggel kaptam egy e-mail-t a .de-ről a nyelvválasztással kapcsolatban, majd rögtön utána egyet az "account" (konto) lejártáról... aztán utána megpróbáltam vona belépni, de nem engedett. A .uk oldal sem működött innentől.
A .uk oldalnál (mivel ott megjegyzett - nem belépéssel) üdvözölt, ott lehetett látni, hogy valami yahoo-s e-mail cím volt megadva, aminek köze nincs az eredeti saját e-mail címemhez. (sajna képernyőképet nem csináltam...) Ekkor a yahoo-s e-mail cím sok csillag-kukac-yahoo-ra váltott.

Járt így mostanában valaki?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#6858) bandesz22


bandesz22
csendes tag

Nyomkövetésben: Initiated customs clearance process
Heston, Middx, Gtm GB
Import Fees Deposit $0.56
Grand Total: $15.63
amazon.com
USA rendelés

Szerintetek vámolják?

Köszönettel

(#6859) radi8tor válasza bandesz22 (#6858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angliában van most? Akkor amiatt ne aggódj, ezt Amazon fuvarcége intézi majd az 56 centből. :D

⭐ Stella

(#6860) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Tegnap délután vettem egy telefon tokot amazonon. Elvileg szerdán érkezik. Melyik futárszolgálat fogja hozni? Kivel vannak leszerződve?

Köszi

(#6861) radi8tor válasza kungzi (#6860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha másképpen nem látod, akkor MPL. De honnan tudod, hogy szerdán érkezik? Van rajta nyomkövetés?

⭐ Stella

(#6862) davenport válasza kungzi (#6860) üzenetére


davenport
aktív tag

Saját amazonos szállítás lesz, vagy külső cégtől vetted? Ír valamit a szállítási infóra kattintva? (A német posta az elvileg MPL, és azért írom hogy MPL, mert nálam az eddigiek kaptak követési számot. Most viszont annyi van csak ott, hogy német posta, és nem kaptam ragszámot, így kíváncsi vagyok hogy nekem tényleg ők hozzák-e. Ami azért is jó, mert a munkahelyemre kértem, így ha normál postás hozza, vicces lesz az átvétele.)

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#6863) kungzi válasza radi8tor (#6861) üzenetére


kungzi
veterán

Mert express szállítást kértem. Szerdai szállítás van megadva. Még nincs nyomkövető.

Track package-ben az van felül Arriving Wednesday.

[ Szerkesztve ]

(#6864) kungzi


kungzi
veterán

Austrian Post szállítja! :)

(#6865) radi8tor válasza kungzi (#6864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor azt itthon ExpressOne hozza majd.

⭐ Stella

(#6866) kungzi válasza radi8tor (#6865) üzenetére


kungzi
veterán

Köszi :)

(#6867) vtamas74


vtamas74
csendes tag

sziasztok, én vagyok béna vagy valóban nem szállítják az előrendelhető Kindle-t Mo-ra?

(#6868) radi8tor válasza vtamas74 (#6867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van Kindle topik. Kérdezz rá vagy olvass bele a hozzászólásokba ott.

⭐ Stella

(#6869) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Vettem német amazonról egy wd külső wincsit. Az összefoglalóban az van, hogy 1 év garit ad az amazon, de a wd ezt a típust 3 év garival adja. 1 év letelte után a kihez kell fordulni ha garis probléma merülne fel?

(#6870) pulutodurumo válasza Avicularia (#6869) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hivatalos magyar forgalmazók: Expert, Ingram, Ramiris. Talán ők tudnak válaszolni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6871) Avicularia válasza pulutodurumo (#6870) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem Magyarországra rendeltem, de otthon is 2 év garival árulják a magyar boltok [link]és itt svédben is.
Eddig nem is nagyon néztem mennyi a gari az amazonon, csak kicsit furcsa volt, hogy semmihez nincs odaírva amit néztem. Csak most hogy benéztem ebbe a topikba és elolvastam az 9sszefoglalót láttam, hogy mindenre egy év gari van.

(#6872) Mercutio_ válasza Avicularia (#6871) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem a helyi hivatalos WD-forgalmazókkal/disztribútorral vedd fel a kapcsolatot, vagy közvetlenül a WD-vel, hogy 1 év után de még 3 év előtt jár-e a gyártói gari és azt hogyan tudod igénybevenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6873) Avicularia válasza Mercutio_ (#6872) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a tanácsot

Egyébként nem normális az amazon, elküldték így a wincsit németből svédbe :U
Se csomagolás, se semmi

(#6874) radi8tor válasza Avicularia (#6873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát most mit mondjak. Ha becsomagolták volna az sem lett volna jobb, mert ennyi térkitöltő anyagot nem pazarolnak el a dobozra. Olyan dobozuk meg nincs, mint a gyártónak (szivaccsal bélelt) ami valóban érne valamit.
Így inkább bevállalják, hogy talán túléli az utat.

⭐ Stella

(#6875) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok,

Napok óta nem tudok üzenetet küldeni a supportnak (amazon.de), az alábbi hibaüzenetet kapom,

[kép]

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a nyűgje?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#6876) radi8tor válasza -Solt- (#6875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adtál meg személyes adatokat, emailcímet, telefonszámot akármit ami miatt nem küldik el?

⭐ Stella

(#6877) -Solt- válasza radi8tor (#6876) üzenetére


-Solt-
veterán

Az elküldendő szövegmezőbe semmilyen személyes adatot nem adtam meg. Amennyiben üresen hagyom, kiírja, hogy nincs kitöltve... ha csak egy karaktert is beírok, a linkelt üzenet fogad.

Írtam már a facebook oldalukra is, de annyi volt a reakció, hogy telefonáljak...

www.smart-bus.hu

(#6878) radi8tor válasza -Solt- (#6877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha leveleztél már ezzel kapcsolatban velük (mármint ezzel a termékkel kapcsolatban) akkor elég az emailre válaszolni. Chat opció nincsen?

⭐ Stella

(#6879) -Solt- válasza radi8tor (#6878) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem termékkel kapcsolatos az ügy és először lépnék kapcsolatba velük a témát illetően. Chat opció nincs.

www.smart-bus.hu

(#6880) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Sziasztok!
Többször is vásároltam már amazonról (.de) és eddig ha kártya hozzáadásánál azt jelöltem be, hogy euróban van a számlám, akkor a bank normál áron váltotta át, nem pedig az amazon nevetséges áron.
Most viszont 372 Ft-os euró ár jött ki és nem értem miért?
Van erre valami új trükk, megoldás, hogy az amazon nekem ne váltogasson át, hanem a bank tegye?
Az a szerencse, hogy csak egy 20 eurós cuccot vettem.

(#6881) Mercutio_ válasza CarrGomm (#6880) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs trükk, minden egyes alkalommal neked kell beállítani, hogy eur-ban fizetsz és a bankok vált.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6882) CarrGomm válasza Mercutio_ (#6881) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Hát igen, ez így is történt. Mindig kitörlöm a kártyám adatait miután lezajlott egy rendelés (nem rendelek olyan sűrűn), majd újra felviszem ha akarok rendelni megint valamit és eurót adok meg, de valamiért most az amazon váltott.

(#6883) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Szeretnék egy Amazon-os regisztrációt Prime ingyenes kipróbálással, de nem tudom melyik amazon oldalra kell regisztrálnom, hogy sikeres legyen. Magyarországról melyik oldalt kell használni, hová kell reggelni?
Köszönöm a válaszokat - ezt nem találtam meg az összefoglalóban. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#6884) #86564352 válasza CarrGomm (#6880) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fiókbeállítások alatt az Amazon Currency Converter legyen kikapcsolva.

(#6885) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, 2 kérdésem lenne 1: Van e vmilyen szállítási v kedvezmény kupon, most regisztráltam be az asszonyt a co.uk-n a primbe ba is, de semmi nem működik, aminek kéne kuponilag a PRIMENOW30, FRSTORD stb. (pedig azért reggeltettem be h hátha ad vmi kedvezményt 154 fontos babakocsihoz...

Én esetem: szintén regisztráltam (prime uk) szept 5.én, másnap rendelni akartam, kiírta nem vagyok prime tag, este még x1 rápróbáltam, ue. jó akkor l#szarom gondoltam, most meg jön a mail fizessek, semmit nem vettem igénybe, nagyon nem szeretnék, mi van ha nem fizetek? :(

(#6886) GIJoe válasza GIJoe (#6885) üzenetére


GIJoe
addikt

+1 info 2 héttel a "reggem után" prónáltam lejelentkezni a prime ról, vhogy éreztem h vmi nem ok, de akkor is írt h nem vagyok prime member... szóval érdekes...

(#6887) cappa72 válasza cappa72 (#6857) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megvan a megoldás: feltörték a fiókomat. :(((

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#6888) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Aktiváltam egy ingyenes amazon prime-ot az amazon.de-re, de nem tudom összekötni a twitch accountommal, mert azért nyihog, hogy nem jók a bankkártya adataim. Mindhárom kártyámat megadtam, de továbbra sem, pedig amikor aktiváltam az amazon prime-ot, akkor jött az sms, hogy 0ft-ot vontak le, egyenlegváltozás nem történt. Mi kell, hogy az ingyenes twitch prime-ot aktiválhassam?

[ Szerkesztve ]

(#6889) diegho válasza diegho (#6888) üzenetére


diegho
nagyúr

Tárgytalan, fél óra próbálkozás után sikerült, pedig semmit nem változtattam.

(#6890) SchumiBácsi

Üdv all!

Tegnap egy sürgős rendelés adódott, így a pillanatnyi tudásomhoz mérten belőtt dolgokkal rendeltem.

A következő rendelésnél viszont szeretnék már optimálisan belőtt dolgokkal rendelni mert most egy 106€ együttes költségű csomag (csomagolás + postázás is) 36640HUF, ami 346forintos "árfolyamot" jelez, miközben az MNB szerinti árfolyam 325HUF.

Úgy emlékszem hogy a bankkártyánál forintot adtam meg mert egyébként a számlán forint van. Azóta szerzett infóim szerint ha az Amazon végzi az átváltást akkor az árfolyam "megszaladhat". Hogy ezt a problémát elkerüljem, valahol át kell állítanom a fiókban vagy a következő rendelésnél hogy a bank váltsa majd át euróra?

Még egy észrevétel hogy itt eleve nincs PayPal? Az lett volna a legegyszerűbb út még akkor is ha a .de mint német áruház megbízhatónak számít.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6891) tupacamaru válasza SchumiBácsi (#6890) üzenetére


tupacamaru
veterán

Fizetésnél ott szokott lenni hogy xxxx forint, és fölötte vagy alatta pedig hogy xxx euro, mindig az euro-s gombot nyomd meg mert akkor a bank fog váltani.

Nálam mos így néz ki, mindig a Pay in EUR gombot válaszd.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6892) SchumiBácsi válasza tupacamaru (#6891) üzenetére

Köszi az infót.
Akkor ezek szerint nem lehet beállítani, nekem kell mindig észnél lenni :)

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6893) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem tudom ti mit csináltok, hogy folyton felmerül ez a kérdés. Én egyszer kikapcsoltam beállításokban az Amazon Currency Convertert és kész. Euróban vásárolok, a bankom váltja. PayPallal nem lehet fizetni, ez Amazon nem Ebay. :)

(#6894) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

FIgyelmeztetés azoknak akik Amazon-t hasznjálják!
Ha nem muszáj, akkor kerüljétek a Francia Amazon-t!

Régen jó volt, de utóbbi tapasztalatom alapján NAGYON leromlott a support minősége a franciáknál!

Bármiféle migráncsozás nélkül ez betudható annak is, hogy rengeteg külföldit alkalmaznak már őslakos franciák helyett!

10 chat support asszisztensből 9 a neve alapján arab vagy afrikai bevándorló lehetett.

Tapasztalatom alapján volt értelmes köztük, de többsége vagy hazudott, vagy bunkó volt és a saját hibáját megprübálta rám, a vásárlóra kenni vagy buta volt mint a föld és alig tudta felfogni, hogy mi a probléma és gyakorlatilag a kezét fogva kellett végigvezetnem a probléma megoldásán.

Hibás laptopot kaptam és visszaküldtem refund miatt, de a megszokott 2-3 hét helyett a rengeteg hiba és egymásra mutogatás miatt 2 hónapba telt visszaszerezni a pénzem.

Nem írom le a részleteket, de nagyon arcpiritó hibákat vétettek, illetve azt is lehetett érezni, hogy a bal kéz nem tudja mit csinál a jobb...

Mondom, nem akarok migráncsozni, de amíg francia nevű emberek intézték az ügyeimet chat-en, addig illedelmesebbek voltak, a hibát is azonnal felfogták és pikk-pakk intézkedtek is korrigálásról.

tl;dr: Amazon FR supportja nagyon elkezdett balkán stílusba lesüllyedni.

[ Szerkesztve ]

(#6895) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Van arra lehetőség hogy Amazon prime videóra előfizessek és legyen benne Starz? Asszony szeretne Outlandert nézni de sehol nem látom fent, sem Hbo go sem netflix.

(#6896) b12gege


b12gege
csendes tag

Hali!

Rendelnék amerikai amazonról 20$ + 9$ szállítás értékben.A problémám, hogy rögtön odacsapja a 8$-os import charges-t, pedig ez ugye itthon vám és áfamentes lenne, mert 42$ alatt van.
Ki lehet valahogy kerülni?

(#6897) Darth_Revan válasza b12gege (#6896) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szia

Nem, nem lehet kikerülni .
És jogszerűen jár el az Amazon, 25 USD-ig vammentes, amit 4 USD-vel túlléped, szóval jogszerű az extra költség.

[ Szerkesztve ]

(#6899) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#6890) üzenetére

Üdv újra!

A szóban forgó rendelés szokatlanul korán érkezett meg mert a rendelés adataiban:

"Arriving 8 November - 14 November
Your package was shipped Friday, 2 November."

Azaz érkezik 8-14edike között, amit egyébként 2odikán adtak fel.

Ma kaptam kézhez ami összességébe nem gond, viszont a kettő darab (egyébként egyforma) tételből egy hiányzik. Ki hibázott? 5db volt belőle a rendelés pillanatában, így a darabonkénti küldés kiesett, meg sztem ekkora távolságból úgy is megvárnák a szükséges mennyiséget hogy egybe küldjék.

Amennyiben kifelejtették, mert ez sztem 99% akkor már most mehet a reklamáció vagy várjam meg az intervallumban jelölt időszakot? Amazonon belenéztem a rendelés menürendszerébe, sztem gombokkal végigvezethető a hiba - azaz írni nem valószínű hogy kell... videó van.

A végén viszont jelzi hogy visszafizetés nem választható mert ugye "korán jött" így van két lehetőség:
request return vagy contact seller. Utóbbi egyértelmű, az első a visszaküldés lenne? Ha az, minek küldeném vissza?

A számla szerinti webshop bár nem jelzi darabra mennyi van de van belőle most is. Amazonon keresztül reklamáljam meg ami sztem ésszerűbb vagy egyből a webshopnál?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#6900) fabian4


fabian4
csendes tag

Helló!
A következő történt velem:
Az Amazonról rendeltem egy ilyet: https://www.amazon.com/gp/product/B0753GRNQZ/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

X idő elteltével a csomag rendben meg is érkezett. A doboz kibontása után egyből észrevettem egy problémát: Nem azt a terméket küldték ki amit én megrendeltem. (A márka megegyezett, de maga a termék nem.)

Ezután igényeltem egy Refund-ot, aminek az lett volna a rám eső része hogy visszaküldöm a csomagot az Amazon-nak. Ezt meg is akartam tenni de az új munkahelyem miatt nem volt se időm se energiám ilyenekkel foglalkozni szóval meg is feledkeztem a dologról. Úgy voltam vele hogy ha nem kapják meg a csomagot akkor úgy se fognak visszatéríteni semmit + mivel nem buktam be olyan elképesztően hatalmas összeget ezért inkább megtartom azt amit küldtek és csókolom.

A mai napon azonban kaptam egy email-t amiben leírják hogy a refund sikeresen megtörtént, és ténylegesen vissza is adtak 2124 Ft-ot.

Na ilyenkor mi van? :F
Ti mit csinálnátok a helyemben?
Írjak nekik egy email-t hogy én nem küldtem vissza semmit?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.