Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) s7evcsenko válasza Rendo84 (#6950) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem ilyen nincs.
(de ha van, akkor én is kérek :B )
A prime tagoknak van, hogy adnak kis kedvezményt, de amióta nincs ingyen szállítás, nem tudom, mert nem fizetem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6952) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Normális dolog hogy az amazon.de egy kb 70 eurós csomagért 8 eurót számol csomagolási és postaköltségnek? Közvetlen kártyás fizetés. Vagy van valami olcsóbb megoldás? Most rendelek először onnan.
Köszi a segítséget.

Illetve mi ez a bődületes árfolyam??? 1 EUR = 343.970596146 HUF
Mivel járok jobban, ha euróban vagy forintban számoltatom? Van jelentősége?

Ui. úgy látom, a 3 termék 2 külön csomagban jön, különböző időpontban.

[ Szerkesztve ]

(#6953) radi8tor válasza HellGreg (#6952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális a 8 EUR szállítási díj.

EUR-ban fizess ne HUF-ban, mert láthatod mennyivel váltja Amazon. Ha EUR-ban fizetsz bankod váltja majd napi árfolyamon.

⭐ Stella

(#6954) tupacamaru válasza HellGreg (#6952) üzenetére


tupacamaru
veterán

A postaköltséggel szerintem nem tudsz mit kezdeni, de mindenképpen euróban fizess, hogy a bankod váltson.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6955) HellGreg válasza tupacamaru (#6954) üzenetére


HellGreg
őstag

Rendben, köszi!
És fizetni mikor kell? Mert most csak a kártyaadatokat kérte, de szerintem nem fizettem. Mivel a biztonsági kódot nem kérte.

[ Szerkesztve ]

(#6956) Avicularia válasza HellGreg (#6955) üzenetére


Avicularia
veterán

Kis idő eltelik mire megjelenik a foglalás a számlán.
Biztonsági kódot nem is kér.

(#6957) Ádám16


Ádám16
addikt

Standard Shipping esetén kiszálíttás előtt 2 nappal ezt "kell látnom"?

(#6958) radi8tor válasza Ádám16 (#6957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, írj nekik az elérhetőségeiken. Megsürgetik a csomagolást.

⭐ Stella

(#6959) Ádám16 válasza radi8tor (#6958) üzenetére


Ádám16
addikt

:((( oké, köszi. Így a BF miatt jó későn kapom meg a csomagot, gondolom.

(#6960) Ádám16 válasza Ádám16 (#6959) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez aztán a korrekt és gyors support. :)

(#6961) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Tudnátok segíteni amazonos rendelésben?
Erre a termékre lenne szükségem és erre.
Jól látom hogy 29€ tól ingyen van a szállítás?
Paypal-om van és ebayen szoktam vásárolni.

(#6962) zsoika válasza zsoika (#6961) üzenetére


zsoika
addikt

És erre [link]

(#6963) Taci válasza Taci (#6931) üzenetére


Taci
addikt

Még nagyobb meglepetés: miután elvileg elküldték a csomagot (tracking number is volt a csomaginfóknál), jött ma reggel a levél, hogy az eladó 1 hét után refund-olt... Persze hívtam is az Amazont egyből, hogy ez nem vicces így.
Az addigi pár (2-5) negatív feedbackből (összesen) azóta 6 oldalnyi 1 csillagos lett... Szóval nem csak velem szúrtak ki - bár ez csöppet sem vigasztal.

[ Szerkesztve ]

(#6964) somnia válasza zsoika (#6961) üzenetére


somnia
őstag

...az ingyenes szállítást hol látod, mert Magyarországra megszűnt...Pp. pedig itt nem játszik csak bankkártyával tudsz fizetni...

(#6965) zsoika válasza somnia (#6964) üzenetére


zsoika
addikt

Fogalmam sincs. Nem ismerem az oldalt csak az ebay, gb, ali. Németorstágba ingyenes? Van kint ismerős ottani címmel. A bankkártyás fizetés hogy működik ....forintban vagy kell devizaszámla?

(#6966) somnia válasza zsoika (#6965) üzenetére


somnia
őstag

...simán bank vagy hitelkártya...

(#6967) zsoika válasza somnia (#6966) üzenetére


zsoika
addikt

Köszönöm.

(#6968) BBS


BBS
tag

Sziasztok
Vettem az amazonon egy xbox one s 1tb 2 kontrolleres verziót amihez jár 3 kupon.
egyet sikerült megvennem de 2 napra felfüggesztették az accountom , mert azt hitték hogy lopott kártyával vásároltam. mert csak német cím esetén engedte a vásárlást.
Az fh4 -et szeretném megvenni de mégegyszer ezt nem szeretném eljátszani, mert lehet már nem kapnám vissza. így is sok időbe telt visszaszerezni.
ezért esetleg a supportnál probálkoznék vagy valakinek más megoldás erre a problémára lenne?

A supportnak mi az elérhetősége mert nem találom sehol az oldalon.

(#6969) somnia válasza BBS (#6968) üzenetére


somnia
őstag

...a legalján..

(#6970) goldister


goldister
tag

Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Amazonról (UK), pénteken este 21 óra körül rendeltem egy ticwatch pro órát. Ami a vásárlásról megjött a visszaigazoló email. (kellett volna valamit ezzel csinálnom)
21:43-kor már le is vette az összeget. (igaz nem az otp-s kártyát adtam meg, hanem a revolutosat)
Azóta Track package-nél csak az van hogy ordered Friday.
Viszont ma kaptam a revolut alkalmazásban, hogy az összeg reverted. :F :F
Amazonon meg semmi sincs erre vonatkozóan. Kezdjek pánikolni? Vagy ez normális?

(#6971) radi8tor válasza BBS (#6968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazonnak írni itt lehet

goldister: passz, de ha Amazonnál nincs törölve a rendelésed, akkor az még élő rendelés.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6972) goldister válasza radi8tor (#6971) üzenetére


goldister
tag

Még nincs törölve. Gondolom holnap lesz valami jelzés.

(#6973) fiFika


fiFika
csendes tag

Sziasztok. Pénteken vásároltam az amazon.de-n. Bankkártyával. Szépem le is vette az összeget. Majd ma hajnalban még 2x ugyanazt az összeget. Járt már így valaki? Magutól is sztornózzák várjak egy kicsit vagy egyből support?

(#6974) L4mie válasza fiFika (#6973) üzenetére


L4mie
veterán

én supporthoz futnék nagyon gyorsan...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6975) radi8tor válasza fiFika (#6973) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más is járt már így, supportnak írj majd visszakapod a pénzed. De nem biztos hogy leemelték az összeget 2x. Lehet csak zárolva lett 2x. Feloldás viszont van hogy 30 naptári napot vesz igénybe.

⭐ Stella

(#6976) Ádám16


Ádám16
addikt

Mennyire lehet valós az a helyzet, hogy az Amazon.de zárolta az első rendelések összeget a kartyamon, pár nap után feloldotta, ma (kiszállítás dátuma) pedig levonta? Nem tudom követni a számlatörténetemet, és vagy ez történt, vagy 2x vonta le nekem is a rendelésemet. Ha esélytelen ah első verzió, akkor írok nekik én is.

(#6977) s7evcsenko válasza Ádám16 (#6976) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez szokott lenni nálam is.
Először beterhel, felold, majd szállításkor levonja a végleges árat.
Nálam volt olyan, hogy 1-2 hét kellett mire a bankom (CIB) is feloldotta az első terhelést.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6978) TOZ


TOZ
addikt

Sajnos ugy nez ki DOA a ma (amazon.com-rol, tehat us) erkezett Ticwatch Pro-m. Mar van return labelem is. US iranyba mivel erdemes szerintetek visszakuldeni? Ahogy nezem egy DHL elegge horrorisztikus arat terhel(ne), ezt tenyleg visszateritik?!

(#6979) radi8tor válasza TOZ (#6978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlott levélként add fel. Ha DHL-el akarod írd meg az árát Amazonnak. Ha rábólintanak csak akkor add fel azzal. Különben nem garantált a visszatérítés.

⭐ Stella

(#6980) youckey1981


youckey1981
csendes tag

Sziasztok,

Amozonos promóció esetén, mely csak német vagy osztrák címről elérhető, ott használható a mailboxde cím? Vagy valami kamu német cím? Elég ha a számlázási cím német? Xbox vásárlás után kapott promóciós kódot váltanám be, ha lehetséges.

(#6981) El Gringo válasza youckey1981 (#6980) üzenetére


El Gringo
senior tag

elég egy kamu német cím. Én térképen kerestem egy lakótelepet, azt beírtam :) véletlen se hotelt :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#6982) youckey1981 válasza El Gringo (#6981) üzenetére


youckey1981
csendes tag

Köszönöm. Kinéztem egy tetszőleges címet, és így sikerült is:).

(#6983) spm


spm
tag

Sziasztok!

Napokban volt egy rendelésem amazon.de-ről. A problémám hogy a rendelés összegét nem jól vonták a kártyámról. Kerekítve kb. ezek a számok:

Rendelés összege:
280EUR (Nov23)

Levonások:
-120EUR (Nov23)
-120EUR (Nov24)
-40EUR (Nov24)
-120EUR (Nov26) ??

Jeleztem nekik chat-en hogy kicsit túltolták, de azt mondták hogy szerintük minden okés. OTP-n könyvelve még csak az első két 120EUR tételt látom, de előjegyzett kártyaforgalmak közt ott a harmadik 120EUR.
Járt már így valaki? Mi a megoldás?

---

szerk.:
Látom hasonló eset akad. Tanulság, posztolás előtt érdemes kicsit visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#6984) norti válasza spm (#6983) üzenetére


norti
addikt

Igen, az egyik csak zárolás lesz, 1-2 héten belül visszakerül a számládra.

(#6985) spm válasza norti (#6984) üzenetére


spm
tag

Probléma megoldódott, az egyik csak zárolás volt ami fel lett oldva a mai napon.

(#6986) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Sziasztok! Az amazon.de oldalról vásároltam egy xboxot. A múlt hétre írták a kiszállítást, majd a mai napon ránéztem a csomagra, hogy hol jár és ez fogadott:

Mi van ilyenkor?
Visszautalják a pénzt, vagy küldenek egy másik terméket?
Nekem kell jelezni, vagy majd az Amazon keres engem? :F

(#6987) pippo76 válasza Kecuhun (#6986) üzenetére


pippo76
tag

KI volt az elado? Amazon vagy mas? Elindult egyaltalan es visszafordtottak vagy sem? Levontak vagy csak zaroltak a penzt?

(#6988) Kecuhun válasza pippo76 (#6987) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Az Amazon volt az eladó. A pénzt még a vásárlás napján levonták. Már Budapesten járt a csomag, amikor írták, hogy visszaküldték az eladónak, mivel megsérült.

(#6989) norti válasza Kecuhun (#6988) üzenetére


norti
addikt

:(

Írj az Amazonnak, írják is, hogy lépj kapcsolatba velük, ha még nem kaptad meg a refundot.

(#6990) bbsofficial válasza El Gringo (#6981) üzenetére


bbsofficial
tag

Gépen át lehet állítani a lakhelyet? Mert appban nem engedi megvenni az xbox kódokat.
Beváltás simán megy?
Köszi

(#6991) Kecuhun válasza bbsofficial (#6990) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Regisztrálj egy németországi lakcímet és menni fog. Nálam is így volt.

(#6992) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok, rendelnék Samsung memória kártyákat több mint 29 euroért. Azaz ingyenesnek kellene lennie a szállításnak de mégis felszámolja a checkoutnál. Mi lehet a baj? Valamit benéztem?

(#6993) #86564352 válasza Janoo_07 (#6992) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megszűnt .de-ről Mo-ra ez a lehetőség.

(#6994) Janoo_07 válasza #86564352 (#6993) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Sajnálattal hallom :( Akkor marad a 6 eurós posta, bár még így is jobb vétel, mintha itthon vettem volna.)

(#6995) Swinkx


Swinkx
csendes tag

Sziasztok!

Két könyvet rendeltem az angol (co.uk) amazontól két héttel ezelőtt.
Viszont kaptam egy levelet miszerint: "You ordered the items below, but the package was returned to us by the carrier. We've issued your refund."
Nem részletezik, hogy miért ment vissza a csomag. Történt valakivel hasonló már? Angol amazontól ide szokott érni a csomat, vagy ha újra megrendelem akkor ismét ez történne?

Üdv,
Swinkx

(#6996) norti válasza Swinkx (#6995) üzenetére


norti
addikt

#6986

Lehet, problémák vannak az itthoni szállítókkal (gyanítom a postával...)

[ Szerkesztve ]

(#6997) azbest


azbest
félisten

furcsa... úgy tűnik, mintha az amazon a ma életbelépett eu-n belüli vásárló egyenjogúság ellenére továbbra sem engedné megvenni némelyik termékét innen. Persze lehet csak a szállítást korlátozzák továbbra is, amire nem kötelezhetőek. Bár furán veszi ki magát, ha csak bizonyos termékeket nem hajlandó szállítani ide. Ha jól emlékszem a mailboxde-n keresztüli rendeléseket is elutasították régebben, mondván a régiókorlátuk kijátszására ad lehetőséget. Hát, elvileg most már nem tehetnék meg ezt... :U

(#6998) Swinkx válasza norti (#6996) üzenetére


Swinkx
csendes tag

Valóban. Rákérdeztem az amazonnál, és azért ment vissza a csomag mert megsérült. Cserébe megdobtak egy 5 fontos kuponnal, így megrendeltem ismét. Két hét múlva meglátjuk, hogy ideér-e :))

(#6999) Mercutio_ válasza azbest (#6997) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a jogszabály nem jelenti azt, hogy weben keresztülk is köteles biztosítani a vásárlás lehetőségét az eladó.

Szerintem továbbra is megtehetik, hogy csak valós címre küldenek és nem engedélyezik címszolgáltatókon keresztül a vásárlást.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7000) djnice válasza azbest (#6997) üzenetére


djnice
veterán

A mailboxde.com nekem működik, mindent elküldtek eddig oda.
Kérdés hogy pl a mediamarkt.de-ről miért nem lehet még mindig ide rendelni? De gondold el, ha ez a törvény igaz lenne, pontosabban nem lenne benne vmi kiskapu, akkor a magyar mediamarkt.hu be is zárhatna, hacsak nem csökkentenék le az árakat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.