Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) tupacamaru válasza Czimby (#5150) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem mindent hoz futár, van amit a postás visz ki.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5152) Czimby válasza tupacamaru (#5151) üzenetére


Czimby
addikt

Ő xboxot vett ha jól tudom, az pedig futáros.

Persze, ezt te nem tudhattad, így köszi a javítást, igazad van. :K

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5153) sentry0


sentry0
tag

Elvileg délben még Ottendorf-Okrilla-ben volt Németországban.
Mennyire vegyem komolya, hogy holnap kézbesítik? :DDD
Ez inkább hétfő lesz leghamarabb, nem? :)

(#5154) #04441088 válasza sentry0 (#5153) üzenetére


#04441088
törölt tag

A today az ma, csak úgy szólok.

(#5155) Timyyy válasza Czimby (#5152) üzenetére


Timyyy
őstag

Xiaomi yi DVR-t vettem. :))

(#5156) sentry0 válasza #04441088 (#5154) üzenetére


sentry0
tag

Nem tudom, hogy sikerült ez. :DD De amúgy 1-2 órával a kép előtt meg holnapot írt, és lehet ez maradt még bennem :DDD A lényeg, hogy kétlem, hogy hétfő előtt ideérne. :) Jól gondolom?

(#5157) Czimby válasza Timyyy (#5155) üzenetére


Czimby
addikt

Jaa akkor tévedtem, a boxot csak linkelted? Azt hittem meg is vetted.

Én is vettem a DVR-ből :D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5158) Timyyy válasza Czimby (#5157) üzenetére


Timyyy
őstag

Abszolút nem érdekel egyik konzol sem, soha nem is nézegettem, szerintem összekeversz valakivel :))

(#5159) Czimby válasza Timyyy (#5158) üzenetére


Czimby
addikt

Huhh akkor elnézést kérek, zűrös volt ez a BF. Éjfélkor MM, T reggel eMAG, Lidl még most is hülye vagyok a jelek szerint. 😂

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5160) radi8tor válasza sentry0 (#5156) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet elírták a nyomkövetési számot. Mert ez úgy néz, ki mint amit éppen kézbesítenek itt.

Sztrájkolnak a dolgozók Amazonnál, simán lehet ennek a hozománya.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5161) sentry0 válasza radi8tor (#5160) üzenetére


sentry0
tag

Rendben van szerintem, mert a dhl.de nyomkövető utolsó státusza (délben):
"The international shipment has been processed in the parcel center of origin"

Next step
The shipment will be transported to the destination parcel center

Szóval ott rohad még valahol Németországban. Csak az amazon rendelőfelülete van megzavarodva (telefonos app is ugyan ezt mutatja). Szóval jó ha hétfőn itt lesz, de lehet később jön csak.

De köszi a választ. Majd jön valamikor. A lényeg hogy elküldték. A dispatch tartott nagyon sokáig, mert hétfőn rendeltem, és csak ma hajnalban került a dhl raktárba.

[ Szerkesztve ]

(#5162) m0ski válasza radi8tor (#5136) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én 21-én rendeltem expedited shippinggel, 23-at ígértek feladása dátumnak. Ehhez képest még mindig semmi.
A dolog azért izgalmas, mert kézbesítésre nov. 25-29-et mutat a rendszer.
Ma beszéltem a supporttal telefonon, és azt mondják hogy még simán itt lehet szerdáig.
Ha ez bejön, akkor az rekord szállítás lesz...

Viszont ha késik, akkor visszaadják az expedited plusz díját. De jobban örülnék ha időben ideérne.

(#5163) tupacamaru válasza Timyyy (#5155) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha elinditják akkor látni fogod hogy ki hozza ki, nekem eddig mindíg a postás hozta a cuccokat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5164) radi8tor válasza m0ski (#5162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a rekord 2 nap volt észak Angliából (szintén Amazon). De az nem a karácsonyi hajtás alatt volt.

⭐ Stella

(#5165) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Német amazon-on vásároltam és nem tudták levonni a vételárat. Visa K&H kártya lehet a problema? CIB internetkártyával lehet fizetni?

(#5166) s7evcsenko válasza gorje (#5165) üzenetére


s7evcsenko
addikt

CIB Internetkártyával vásárolok én is! :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5167) Mercutio_ válasza gorje (#5165) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már szóba került: OTP virtuális kártya regisztrálható, elfogadják-e amazonon, illetve van-e valami beállítási trükk? (forintkártya)
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5168) tupacamaru válasza Mercutio_ (#5167) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem az van beregisztrálva évek óta az angol és a német Amazon-on is. Nincs vele semmi gond. Most volt decemberben egy fizetés ami nem sikerült elsőre, de után az is jó lett.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5169) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mitévő legyek. Pénteken rendeltem egy terméket az amazon.de-ről. Kifizettem, de másnap szombaton az amazon oldalán böngészve véletlenül megtaláltam ugyanazt a terméket olcsóbban, ráadásul szállítási díj nélkül. Gyorsan az előző rendelésemet stornóztam de, azt a választ kaptam, hogy már nem tudom leállítani a kiszállítást, mert a csomagot elindították. Mi van ha nem veszem át a küldeményt? Visszakapom a pénzt? Nem szeretném saját költségemen visszaküldeni, úgy már nem éri meg. Milyen lehetőségeim vannak? Illetve mit javasoltok? Még ilyen tapasztalatim nincsenek. Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#5170) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#5079) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ma megkaptam a kilopott lemez pótlását. (6nap)
Le a kalappal a korrektségért és a gyorsaságért.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5171) retifosas válasza gorje (#5165) üzenetére


retifosas
csendes tag

A Visa K&H kártya biztosan nem lehet a probléma, mert én is azzal vásárolok. Nézd meg a bankkártyához beállított virtuális (internetes) tranzakciók limited. Valószínűleg ki van kapcsolva, vagy alacsonyra van állítva. A K&H mobilbankon keresztül is tudod módosítani. A változás azonnal megtörténik.

(#5172) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Regisztráltam az amazon.de-n. Majd megrendeltem a kinézett Tablet-et.
Megadtam a bankkártyám adatait, majd kész is lett a rendelés.
Rá nem sokkal jött egy email, hogy küldjek nekik egy bankszámlakivonatot, ahol látszik a bankkártyám száma, meg hogy én vagyok a tulaj stb.... ez igy normális?? Ja és mind ezt FAX-on!!!
Én azt hittem egy normál bankkártyás fizetés aztán csókolom.

Vagy valamit rosszul csináltam?
Előre is köszi a választ!

The Truth Is Out There --->

(#5173) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Amazonon van jelenleg valami nagyon bestbuy mini hifi?
Bluetooth, fm radio es nagy hangero az igenyem, mas nincs. Illetve 30-40 k kozott, futarral egyuttl.
Köszönöm. :R

(#5174) gorje válasza s7evcsenko (#5166) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi szepen es neked is retifosas!
Vegul cib internetkartyaval szeretnem kifizetni, amit hozza is adtam.
De
Jelenleg csak 1 eur-os terheles tortent a szamlan.
Ennek ez a menete ill minden rendben van? Nem szeretnem "bukni" a rendelest.

(#5175) s7evcsenko válasza gorje (#5174) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, az 1 dollár csak kártya ellenőrzésre van ha jól tudom.
A rendes összeget akkor vonják majd le, ha feladták a csomagod.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5176) concret_hp válasza MasterMark (#5000) üzenetére


concret_hp
addikt

no nem kaptam vissza semmit a vámra adott depozitból, csomag megjött, lóvé levonva.
51$ volt a csomag, és arra vontak még 17$ vámot. érdemes írni az amazonnak, hogy mi újság, vagy bebuktam? :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5178) Franklin válasza gorje (#5165) üzenetére


Franklin
addikt

Nálam is hasonló volt, CIB-es visa kártyáról nem tudták levonni a vételárat (előtte az 1 eurós próba simán megtörtént).

Töltöttem fel gift cardra pénzt, gondoltam, hogy így majd könnyebb lesz, ezt érdekes módon le tudták vonni, de utána a gift carddal sem tudtam fizetni a termékért, mindig hibára futott.

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ők is megpróbálták és nekik sem sikerült! Mondták, hogy állítottak valamit a rendszeren és írjak nekik másnap, ha még mindig nem vonódott le a pénz a gift cardról. Persze nem vonódott le.

Megint írtam nekik, akkor már sikerült megoldaniuk, levonódott a pénz, pár nap múlva elindult a csomag is, ami aztán 3 nap alatt ide is ért (szerencsére még pont a sztrájk előtt), a Trans-o-flex hozta.

Szóval vannak még érdekességek :)

(#5179) sentry0 válasza Franklin (#5178) üzenetére


sentry0
tag

Nekem is Visa-s CIB kártyám van, és gond nélkül tudtam fizetni egy hete. Ez érdekes.

Csak a k*rva csomag jönne már meg. :DDD

(#5180) radi8tor válasza concret_hp (#5176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel 22 EUR felett vámköteles minden rendelés ezért jogos volt Amazon részéről a 17$ beszedése.

⭐ Stella

(#5181) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A Black Friday nyertese: Jeff Bezos!
Ezen a héten kettő százalékot emelkedtek a világ legnagyobb online áruházának, az Amazon részvényeinek értéke, így ennek köszönhetően a vállalat alapítójának Jeff Bezosnak a vagyona 2,4 milliárd dollárt ugrott felfelé, amivel így átlépte a 100 milliárdos álomhatárt. :Y
[link]

⭐ Stella

(#5182) sentry0 válasza radi8tor (#5181) üzenetére


sentry0
tag

Te egy nagyon rutinos róka cica vagy itt, és segítőkész, amiért ezer hála :R

Mikor lehet kb érdeklődni a postánál a magyar tracking szám miatt? (DHL hozza)
Tegnap este és ma reggel kétszer is volt "Célországba elküldve" státusz. Gondolom 1,5-2 nap kell mire beérkezik. Ők csak a beérkezés napján adnak új magyar CX-es számot? Vagy már előtte is?

Csak azért érdeklődöm, hogy valahogy meg kell szerveznem, hogy valaki legyen itthon ha jön. Köszi! :)

(#5183) radi8tor válasza sentry0 (#5182) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudom pontosan, ennyire nem centiztem ki soha.
1 telefont megérhet a dolog, hátha már most tartozik hozzá CX szám, de lehet csak akkor rögzítik, ha valaki ténylegesen ráragasztja a dobozra.

⭐ Stella

(#5184) sentry0 válasza radi8tor (#5183) üzenetére


sentry0
tag

Köszi. :)
Várok még vele 1-2 napot. Ha beérkezik felhívok őket. Szerencsétleneknek úgyis lehet annyi gondjuk, bajuk ebben az időszakban, feleslegesen nem akarom zaklatni őket. ;)

(#5185) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,
A német amazonon egy picit olcsóbban megtaláltam egy Logitech egeret.
Mivel ingyen szállítanak ezért onnan rendelném meg.
Kérdésem: Garanciális ügyintézés hogy működik?

(#5186) m0ski


m0ski
aktív tag

Nálam most nagyon leszerepelt a (német) Amazon.

21-én rendeltem tőlük, kifizettem az extra szállítást hogy 11.29-re megérkezzen (a rendeléskor a termék nem volt raktáron, 23-at adtak meg beérkezésnek).
Egészen tegnap délutánig nem történt semmi, akkor zárolták a vételárat. Ma délelőtt beszéltem velük telefonon, hogy hogyan lesz ebből holnapi érkezés, e-mailben és telefonon is megerősítették, hogy minden gond nélkül.

Miután megkaptam a csomagszámot, és hétfői dátum szerepelt mellette, felhívtam a magyar UPS-t, mert éreztem, hogy ebből nem lesz semmi.
Az ügyintéző majdnem kiröhögött, mikor megkérdeztem, hogy ugye ez tényleg nem fog hozzám holnapra megérkezni :W

Hogy dicsérjem is őket: miután újra beszéltünk telefonon, és elmondtam a problémát, gond nélkül refundolták az extra szállítási költséget, és a bonyodalmak miatt egy 5€ kedvezménykupont is adtak a következő vásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#5187) radi8tor válasza m0ski (#5186) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rossz volt az időzítés. Sztrájkolnak a német raktárban, ezért csúszott a kiszállítás.

⭐ Stella

(#5188) m0ski válasza radi8tor (#5187) üzenetére


m0ski
aktív tag

Ez még rendben is lenne, ha nem Lengyelországból indult volna útnak a csomagom... :D

(#5189) gorje


gorje
senior tag

Koszonom szepen a segitsegeteket, minden rendben lett!
Az 1 euros terheles utan par oraval kesobb levontak a vetelarat (Cib internetkartya).
Szep estet, jo ejt!

Ui.: Egyebkent a sikertelen tranzakcio utan, mennyi turelmi ido van kifizetni kb?

(#5190) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!
Lenne egy kérdésem. Melyik amazonról érdemes itthonra rendelni? Mehet a com siterol is vagy a .de-ről kell? Azt írja szállít ide is azt a cuccot. Paypalt vagy Maestro kártyát elfogad az Amazon?

[ Szerkesztve ]

(#5191) tupacamaru válasza laskr99 (#5190) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az európaiakról érdemes rendelni, mert az amarikai Amazon-ról rendelt cuccnál még hozzáadódik a VÁM-ÁFA kombó. PP nincs a Maestro-t nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5192) #86564352 válasza laskr99 (#5190) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amazon.de ingyen szállít 39 euró felett. Paypal nincs, Maestro kártyával nem lehet interneten vásárolni. Normális Mastercard vagy Visa kell. És érdemes átállítani ne az Amazon számoljon árfolyamot, hanem a bankod tehát ténylegesen euróban vásárolj az Amazontól.

(#5193) laskr99 válasza #86564352 (#5192) üzenetére


laskr99
addikt

Húú akkor bukta... Mert csak ezek vannak sajna...Ez lett volna de magyarban 1 darab az annyi mint itt 2..

Esetleg gift card vásárlással?

[ Szerkesztve ]

(#5194) somnia válasza laskr99 (#5193) üzenetére


somnia
őstag

...ráadásul ezt nem is szállítják Magyarországra...

(#5195) laskr99 válasza somnia (#5194) üzenetére


laskr99
addikt

Katt valamelyik színre és utána ships lesz.

(#5196) #86564352 válasza jubilleum (#5185) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem 2 év EU garancia van, a magyar Logitech szerviz is el kell fogadja sorozatszám alapján mindegy hol lett vásárolva és olyankor ingyen viszi-hozza a futár szervizelés esetén. Legtutibb megkérdezed a magyar Logitech ügyfélszolgálatot.

(#5197) somnia válasza laskr99 (#5195) üzenetére


somnia
őstag

...tízből hatnál valóban...

[ Szerkesztve ]

(#5198) somnia válasza somnia (#5197) üzenetére


somnia
őstag

Order total: USD 41.94

(#5199) laskr99 válasza somnia (#5198) üzenetére


laskr99
addikt

:F

(#5200) concret_hp válasza radi8tor (#5180) üzenetére


concret_hp
addikt

nos 51$-nak nagyon nem 17$ a 27%-a, szóval nem annyira jönne ki a matek + ahhoz túl gyorsan ideért, hoyg ennek a vámolásával bárki foglalkozott volna :DDD de mindegy, mert írtam nekik hogy wtf és visszaírtak, hogy by default 60 nappal a shipping után rakják vissza a kártyára és már elvileg vissza is rakták.

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.