Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) beci válasza UberMutant (#9000) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.Áfa és vám nem?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#9002) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

nem nyálaztam végig a fórumot, de erről tud valaki valamit? Elvileg az Amazonon maradt, kifizetett, de nem keresett csomagok 80%-os kedvezménnyel kiárusított "meglepi" csomagjai.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#9003) a2d2 válasza tatabike (#9002) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt szerintem gondold előbb végig. Mondjuk az Amazon szemszögéből.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9004) radi8tor válasza tatabike (#9002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyre gyakoribbak az ilyen boxok. Más kérdés, hogy a lehúzós oldal is jelen van a piacon.
Amazonnál raklap számra állnak a visszaküldött használt cuccok. Ezeket bagóért értékesítik egy szűk belső körnek. Akik aztán továbbértékesítik ilyen mistery boxokban.

Nem néztem utána de ez az oldal szerintem csak USA-ba szállít - nem hinném hogy bajlódnának a vámáru nyilatkozatokkal.

Szóval csak úgy vedd meg, hogy nem hiányzik neked az a pénz. De akkor már adhatnád valami jótékony célra is. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9005) Taci válasza tatabike (#9002) üzenetére


Taci
addikt

ScamAdviser nem igazán szereti: [link]
1 hónapos weboldal csupán. radi8tor válaszához ezt hozzáadva szerintem nem kellene vele foglalkoznod, mert a pénzed fogja nagy eséllyel bánni.

[ Szerkesztve ]

(#9006) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Kinéztem egy supot az amazon.de-n. A szállítási idő :"€10.00 Standard Delivery : get it by Saturday, July 24 - Saturday, July 31" ez az egy szállítási mód van csak.

Na most én augusztus 7.-én nyaralni mennék, és ugye emiatt rendelem meg a fiamnak az eszközt.
Kérdésem, ha nem jön meg a sup 31.-éig, akkor reklamálhatok? Mert ugye nekem az lenne a lényeg, hogy nyaralásra tudjam vinni magammal.
Milyen lehetőségem van? Lemondhatom, hogy fordítsák vissza, veszek mást itthon, amit tutira tudok vinni magammal.
Korábban volt hogy az angol Amazonról késve jött meg a csomag, akkor visszaadták a szállítási költséget.
De most igazán nem lenne ez jó opció.
Ha nem érkezik meg, csomag vissza, a pénzt meg visszakapnám.... Tervezem én ezt. :D

Van ilyen lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9007) radi8tor válasza embe (#9006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. Ha nem érkezik meg időben és emiatt nem kell neked a cucc akkor ne vedd át a csomagot. 10 nap múlva visszaküldik a feladónak, aki ezután majd visszaadja neked a teljes fizetett összeget.

⭐ Stella

(#9008) embe válasza radi8tor (#9007) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Akkor valszeg belevágok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9009) tatabike válasza a2d2 (#9003) üzenetére


tatabike
őstag

? Mit gondoljak végig? Nem értem. Valami rosszat tettem? Ha nem esik nagyon nehezedre, esetleg válaszolhatnál kevésbé lekezelően. Nem vagyok guru, nem vagyok képben, viszont benne vagyok a korban rendesen, feltettem egy szimpla kérdést amiről fogalmam sincs. Azért kérdezek.
A többieknek köszönöm a választ (radi8tor, Taci)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#9010) a2d2 válasza tatabike (#9009) üzenetére


a2d2
addikt

Nem érzem úgy hogy bármi lekezelőt mondtam volna. Ha te lennél az eladó, becsomagolsz valamit amit végül nem vesznek át, akkor azt nem kicsomagolod és visszateszed a polcra hanem meghirdeted 80% kedvezménnyel???

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9011) UberMutant válasza a2d2 (#9010) üzenetére


UberMutant
őstag

drágább a csomagolgatás, mint eladni 80%on.
az amazon nem szarakodik a visszáruval

(#9013) a2d2 válasza UberMutant (#9011) üzenetére


a2d2
addikt

Nem 80%-on hanem 80% kedvezménnyel!
Nagyon nem mindegy.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9014) UberMutant válasza a2d2 (#9013) üzenetére


UberMutant
őstag

a lényegen nem változtat

(#9015) a2d2 válasza UberMutant (#9014) üzenetére


a2d2
addikt

Már hogy a túróba ne változtatna. A 20-30%-os árengedmény bontott terméknél teljesen bevett szokás.
A linkelt oldal viszont 150$-os csomagokat hirdet 28$-ért. Ráadásul nem is bontott hanem csak át nem vett.
Aki ide mindenféle átgondolás nélkül utal az teljesen megérdemli a lehúzást, úgy hívják hogy tanulópénz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9016) UberMutant válasza a2d2 (#9015) üzenetére


UberMutant
őstag

nem változtat a tényen, még1x mondom.
a tény pedig az, hogy az amazonnak nem éri meg vacakolni vele, mert az élő erő többe kerül.

(#9017) warcat válasza UberMutant (#9016) üzenetére


warcat
veterán

Hülyeségeket ne irkáljunk, ez max kis értékű csomagokra igaz.Műszaki cikkeknél ott van a warehouse deals erre.

EA: It's in the crate!

(#9018) UberMutant válasza warcat (#9017) üzenetére


UberMutant
őstag

mi a hülyeség? az hogy nem éri meg nekik az elő erőt erre pazarolni?

(#9019) a2d2 válasza UberMutant (#9016) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, akkor rendelgessetek csak ilyen oldalakról, ti pénzetek. Már bánom hogy beírtam ide.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9020) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, most rendelnék először Amazonról, szóval nem szeretnék kellemetlen meglepetéseket :)

Amennyiben amazon.de -ről vásárolok használt terméket, arra nem kerül felszámításra ÁFA / Vám, igaz?

Sold by Amazon Warehouse felirat van, szóval feltételezem valóban Németországból küldik.

Köszi.

(#9021) somnia válasza Remov (#9020) üzenetére


somnia
őstag

...vidd végig, a fizetés előtt kiírja, hogy mit kell fizetned!...

(#9022) Remov válasza somnia (#9021) üzenetére


Remov
aktív tag

Még pár dollárt rádobott (Bár azt nem írja miért :F) + még a szállítási díjat írja, aztán már fizetési módot kell választanom

(#9023) embe válasza Remov (#9022) üzenetére


embe
nagyúr

Valszeg az Áfa különbözetet. Mert az oldalon a német áfával látod, de amikor kiderül hogy kis hazánkba kéred a szállítást, akkor 27% Áfával számol. Szerintem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9024) radi8tor válasza embe (#9023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A dollár akkor is fura nekem, de ilyen apróságokon nem akadok fenn. :D

⭐ Stella

(#9025) embe válasza radi8tor (#9024) üzenetére


embe
nagyúr

Németországot említette, én így az amazon.de-ra gondoltam első körben... Meg innen rendeltem többször, így ez égett be nekem. :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9026) Remov válasza radi8tor (#9024) üzenetére


Remov
aktív tag

Én dollárban szeretek számolni Amazonon szóval az van beállítva :D

[ Szerkesztve ]

(#9027) warcat válasza Remov (#9026) üzenetére


warcat
veterán

Ahogy jelezték, az áfakülönbözetet adják hozzá, németeknél 19%->27% Mo ezért ez jelentős lehet nagyobb összegnél.

A kiszállítás helye alapján számolják, továbbá 29€ felett az amazon megdob egy ingyenes szállítással Németországon belülre.

Így elég gyorsan megérheti, hogy csomagtovábbítóhoz kéred ingyenesen, ami továbbküldi neked GLS futárral, házhoz 15 euró környékén (az áfakülönbözet megspórolása + az amazon eleve 10€ körül felszámol Mo.-ra szállításként a legkisebb levélküldeményeket kivéve talán).

EA: It's in the crate!

(#9028) Remov válasza warcat (#9027) üzenetére


Remov
aktív tag

Hm, ez eszembe sem jutott, kösz a tippet :)

(#9029) somnia válasza warcat (#9027) üzenetére


somnia
őstag

az amazon eleve 10€ körül felszámol Mo.-ra szállításként a legkisebb levélküldeményeket kivéve talán).
Ezt mondjuk így kijelenteni nem túl merész?
Itt van pl. ez.
Pedig ez van pár kiló!

[ Szerkesztve ]

(#9030) warcat válasza somnia (#9029) üzenetére


warcat
veterán

Ne kössünk bele a másikba mint a beton, főleg feleslegesen ne.

Egyrészt direkt írtam, hogy amazon.Ebbe legbővebb értelemben is csak az amazon által kezelt, nekik átadott termékek érthetőek bele, (értsd: sold by xy , fulfilled by amazon) nem pedig random jóska marketplace third party seller és a boltja, ami majd küldi neked külön, nem amazon warehouseból a terméket.

Másrészt a linkelt példádat a kosárba rakva, magyar címet választva a szállítási költség 8.99€.

EA: It's in the crate!

(#9031) somnia válasza warcat (#9030) üzenetére


somnia
őstag

:C

(#9032) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Amazon Prime Gaming regisztrációnál találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

"Add your mobile number to enable Prime Gaming.
To protect your Amazon account, enter your mobile phone number before proceeding: Add your mobile number"

A telefonszám meg van adva. Az istennek nem tudom mi lehet a kínja.

(#9033) realist


realist
őstag

Amazon.de - ről rendelnék oneplus telefont, amazon lenne az eladó. Szükség esetén tudom Magyarországon érvényesíteni a garanciát vagy ki kellene postázom?

(#9034) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok!

A felhasználónevet meg lehet valahol változtatni? :F Nem a "Your Amazon profile" oldalon
akarok nyilvános profilt csinálni, hanem a fiók nevét szeretném kicserélni. :R

[ Szeretkezve ]

(#9035) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, lenne egy pár kérdésem :)

1. Az Amazon mivel szállít Magyarországra? A Magyar Posta hozza ki vagy valamelyik futárcéggel van szerződésük? Esetleg függ attól, hogy a sima vagy a gyorsabb postázást választom? Amazon.de -ről rendelnék

2. Ha házhoz hozzák és itthon vagyok, mi kell hogy átvegyem? Személyi és lakcím vagy annyi, hogy ideadja a futár / postás és kész?

Köszi :)

(#9036) minas


minas
aktív tag

Egy rövidke kérdés: ha amazon.de oldalról rendelek, akkor az biztosan Németországból érkezik? Vagy EU-ból? Mert akkor nyilván nincsenek vámköltségek.

(#9037) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
Most rendeltem másodjára a német amazonról ugyan azt a terméket mint amit kb 1 hónapja rendeltem, annyi különbséggel, hogy a második rendelésemkor nem a gyors szállítást választottam.
Mindkettőnél az van, hogy "Delivery By Österreichische Post" és az utóbbinál még is ez áll: -Package has shipped: Piacenza, IT
Akkor ez most olaszból fog jönni, nem pedig németből :F

[ Szerkesztve ]

(#9038) somnia válasza Remov (#9035) üzenetére


somnia
őstag

1. -változó
2.- ideadja a futár / postás és kész

(#9039) somnia válasza minas (#9036) üzenetére


somnia
őstag

bárhonnan jöhet...a termék oldalán megtalálod, hogy honnan jön

(#9040) Beni2360 válasza somnia (#9038) üzenetére


Beni2360
félisten

De miért neked adja a futár? :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9041) minas válasza somnia (#9039) üzenetére


minas
aktív tag

Ezt hol találom, nem vagyok járatos, még sosem vásároltam Amazon-ról. Tudnál segíteni? ITT.

(#9042) warcat válasza minas (#9041) üzenetére


warcat
veterán

Ha használtat vettél, akkor abból a raktárból ahova visszaküldték, ha meg nem, akkor lehet nem volt németeknél, és küldték máshonnan ahol volt.Van olasz, spanyol, francia, német, lengyel stb amazon is gyakran külön raktárkészlettel

EA: It's in the crate!

(#9043) Imero


Imero
újonc

Sziasztok, az Amazonon lehet fizetni Wise (TransferWise) kártyával? Azt tapasztaltam, hogy egyes oldalak nem kedvelik és akár külön megerősítést kérnek ha a Wise kártyámat használom (Például az Alibaba, kértek egy fotót a kártyáról és egy személyit).

Amazonnál már van erről tapasztalat? :)

(#9044) minas válasza warcat (#9042) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz. Csakis új. Szóval nem lehet tudni, hogy pontosan honnan jön, de nagy eséllyel EU tagállamból adják fel.. A lényeg végül is az, hogy mehet-e rá vámköltség, vagy nem.

(#9045) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Még sosem rendeltem Amazonról. Lehet, hogy most rendelnék .de-ről, de az egy év jótállást keveslem. Olvasom összefoglalóban, hogy lehet vásárolni további jótállási időt, de nem találom, hogy hogyan. Szóval hogyan?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#9048) s7evcsenko válasza Hegyirabló (#9045) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szia
Én úgy tudom, hogy alapból 2 év jótállás van az elektronikai cuccokra.
Legalább is én eddig bármire kérdeztem rá a supportnál, mindenre 24 hónapot írtak.
(házimozi erősítő, Oculus Rift S, alaplap - ezekre kérdeztem rá külön)

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9049) Hegyirabló válasza s7evcsenko (#9048) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Az akkor jó, illetve az Uniós jogszabály szerint kettő kell, hogy legyen, csak itt meg az összefoglalóban egy év van. Ez megtévesztő.

Aquila non captat muscas.

(#9050) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, Amazon.com -ról szeretnék rendelni. Viszont olvastam, hogy pár embernél, hogy annak ellenére, hogy már megfizették az ÁFÁt (Nem feltétlenül Amazonról volt szó, akármilyen más harmadik országbeli weboldal amely tagja az IOSS rendszernek), a vámkezelés során újra megkell fizetniük az ÁFÁt + persze a vámot :F

Ilyenkor mi lesz? Értem én, hogy alapból leterhelt volt a posta (Így meg főleg), de a hibásan felszámított 27% ÁFÁt visszaadják vagy mi lesz azzal?

Köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.