Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Amazon.de businessen vásárolt videókártyát gariztatnék, kb fél éves, de nem találok semmilyen információt a 30 napon belüli visszaküldésen kívül.

Előfordulhat, hogy csupán 30 nap "garanciát" vállal az amazon, és nincs rendes 1-2-3 éves jótállás?

Érdeklődtem gyártónál, de ők elhajtottak.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6802) qqzs válasza Mosqu!to (#6801) üzenetére


qqzs
őstag

Ne a gyarto magyar kepviseletet kerdezd. Ez itt meg mindig a sotet balkán

Eladó: GTS450

(#6803) Mosqu!to válasza qqzs (#6802) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A sapphiretech.com -on írtam RMA requestet :)

Amúgy közben megoldódott, az amazon végül visszaveszi, csak baromi macera volt olyan embert találni az amazon.de-n akivel angolul meg tudom beszélni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6804) m0ski válasza Mosqu!to (#6803) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nekem az elmúlt 1 évben sajnos többször volt dolgom a német telefonos supporttal, és minden esetben angolul kommunikáltak.

(#6805) Mosqu!to válasza m0ski (#6804) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Amikor normál esetben hívtam a német supportot, akkor alig hebegett habogott angolul a support. Aztán visszahívott két ember is, de egyik sem volt egy shakespeare, bár megértettük egymást :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6806) qqzs


qqzs
őstag

Engem az bosszant nagyon hogy minden egyes support levelre mas ember valaszol.
Eleinte meg illedelmesen irtam hoyg dear susan, dear christine, aztan rajuottem MINDIG mas valaszol es nem tudjak visszaadna az elozonek vagy aki a sor elejen volt, most kb a 10ik levelnel tartunk, elkovettem azt a hibat hoyg egyik levelben nem irtam le mindent es meg kuldtem kettot a hianyzo infokkal, es ezek kepesek voltak mindegyikre kulon ugy valaszolni mintha csak az az egyet irtam volna, azt hittem a hajam tepem, :)
Plusz hiaba foglaltam ossze a problemat szepen bulletpointos levelbe nekik szettordelte a rendszer ezert nem ertettek mit akarok. Amazon a csucs a custumerservice hozzaalasban de technikailag ilyet en meg nem lattam. Legalabb az emailcimemmel osszekotnek vagy hasznlajanak gmailt vagy akarmi jobb ennel :)

Eladó: GTS450

(#6807) radi8tor válasza qqzs (#6806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szöveges emailt csinál a HTML-ből. Gondolom ezért volt olvashatatlan nekik.

⭐ Stella

(#6808) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Az miert van amazon.it-en, hogy a kosaramban levo cuccok osszerteke 507 eur, de amikor ramegyek, hogy megrendelem es bejon az osszesito felulet, akkor mar 530, es ebben a szallitas meg nincs benne?

Megdobállak vadkörtével!

(#6809) radi8tor válasza harusakura1 (#6808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert Olaszországban más ÁFA van és Amazon a célország ÁFÁjával állítja ki a számlát.

⭐ Stella

(#6810) harusakura1 válasza radi8tor (#6809) üzenetére


harusakura1
tag

Koszi szepen a gyors valasz! :)

Megdobállak vadkörtével!

(#6811) kevinbest


kevinbest
tag

Sziasztok Rendeltem egy órát amazon uk-ről rá trackeltem merre jár és azt látom h vámeljárás alá került. viszont ha onnan rendelek az áfa meg vám mentes nem ?

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#6812) qqzs válasza kevinbest (#6811) üzenetére


qqzs
őstag

melyiket?

Eladó: GTS450

(#6813) JóGéza válasza kevinbest (#6811) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Feltéve, hogy EU-n belülről küldik.

(#6814) radi8tor válasza kevinbest (#6811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angliából valóban vámmentes, de vannak más eladók is (kínaiak pl). Ez fel van tüntetve az eladók listáján.

⭐ Stella

(#6815) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Van ez a "Keepa" addon amazonra, ami ugye figyeli az árakat...
Elképzelhető, hogy ez kiadja 3. félnek az adatokat?
Csak mert arra lettem figyelmes, hogy ha beállítok árfigyelőt benne, akkor 1 héten belül jön értesítés, de az esetek 99%-ban külsős, kamu eladónak tűnő hirdetés jelenik meg.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6816) kevinbest válasza radi8tor (#6814) üzenetére


kevinbest
tag

https://www.amazon.co.uk/sp?_encoding=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=0&isCBA=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&orderID=202-4727115-3665123&seller=A3NP9N9ZWHAH38&tab=&vasStoreID=

ha jol értelmezem uk ből küldenek mindent

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#6817) radi8tor válasza kevinbest (#6816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. USA telefonszám van megadva ügyfélszolgálatnak, ezt minden bizonnyal tengeren túlról küldik.
Viszont írnak egy érdekes dolgot: "We prepay all customs/duty/VAT for orders shipping within EU."
Vagyis nem kellene adót fizetned itthon, mert ők állítólag rendezik. Kérdezz rá erre náluk. Adjanak igazolást az adó befizetéséről, mert itthon is vámot akarnak fizettetni veled.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6818) kevinbest válasza radi8tor (#6817) üzenetére


kevinbest
tag

Már írtam nekik. CH,USJFKL ilyen feladási kód van a helyszínnél a posta nyomkövetésnél.

Nem is annyira vám vagy az áfa érdekelne hanem az hogy ezen fognak ülni kb 1 hónapig....

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#6819) Gabor99


Gabor99
tag

sziasztok!

Az amazon.de-ről rendeltem ezt de felszámolt az áfát!

ez nem áfa mentes lenne EU-ba?

Order Summary
Item(s) Subtotal:
EUR 17,09

Postage & Packing:
EUR 6,15

Total Before VAT:
EUR 23,24

VAT:
EUR 6,27
Total:
EUR 29,51
Grand Total:
EUR 29,51

mit rontottam el vagy ez így rendben?

[ Szerkesztve ]

(#6820) Executioner válasza Gabor99 (#6819) üzenetére


Executioner
tag

Magánszemély minden esetben köteles áfát fizetni!
Ha így már nem jó vétel akkor töröld a megrendelést! ;]

Exec

(#6821) Gabor99 válasza Executioner (#6820) üzenetére


Gabor99
tag

köszönöm a választ

(#6822) djnice válasza s7evcsenko (#6815) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem igen, de az amazonnak is. Én is pont ezt vettem észre.

(#6823) s7evcsenko válasza djnice (#6822) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kicsit bosszantó, de tudok vele élni azért.
Kellene bele egy opció, amivel ki tudom választani, hogy csak az amazon áraira kérek értesítést... :)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6824) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, szeretnék rendelni az angol amazonról egy Century BOB XL bábut árnak £425.00 + £23.24 delivery ír, ezt azt jelenti, hogy 163.000Ft-t kell fizetnem és kész? Vagy lenne még benne egyéb turpisság? Mert olvastam valami olyat az amazon hiába EU-n belülről de a 27% áfát fizetteti meg az emberrel? Köszönöm a segítséget.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#6825) pulutodurumo válasza DonDennis (#6824) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel nem az Amazon az eladó, hanem a Fight Equipment blabla nevű cég, ezért lehet hogy nem kell kifizetned az ÁFA különbözetet. Ha kosárba rakod, és végigkattintod az utolsó lépésig (de nem fizetsz) akkor biztosan fogod látni a pontos összeget.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6826) somnia válasza DonDennis (#6824) üzenetére


somnia
őstag

...ez így van, mert mindig a fogadó ország áfáját számítják fel...egyébként 173ezer az a 163ezer...

(#6827) somnia válasza pulutodurumo (#6825) üzenetére


somnia
őstag

...tökmindegy ki az eladó...

(#6828) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok Angol Amazonról kinéztem egy Joovy Caboose Ultralight babaszekeret, sokallom a 50 Font postát, primeosítottam magam, de semmi kedvezményt nem kapta, se a kocsi, sem a szállításra? Esetleg vmi tippetek lenne e? :R

(#6829) somnia válasza GIJoe (#6828) üzenetére


somnia
őstag

...nézd meg esetleg a németen!...

(#6830) Mercutio_ válasza somnia (#6827) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, mert a vonatkozó rendelet adott országba irányuló adott összeghatárhoz köti a célországbeli áfa alkalmazását, ezért bizonyos eladók esetén marad a kinti áfa

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6831) qqzs


qqzs
őstag

Kicsit most kezdenek meggajdulni. Mar masodik vasarlasom amit kavarjak a ceges afas nelkuli vasarlast. 3 termek egy vasarlason belul es a checkoutnal levo osszegtol elterot vontak le. Az egyik amazonos termek afa nelkul lett levonva, masik amazonoson a fasan lett levonva a harmadik nem amazonos termekre meg dupla afat szamoltak, az afas arra raktak teljes afat. Ugyhogy most murciban vagyunk azzal a 15 kedves holgyel akik valaszolnak a leveleimre es eddig meg egyszer zarodott be a kor mindig uj kuldi. ezelőtti vasarlasnal megafaztak es visszaultaltak az afat bocsika utan

Eladó: GTS450

(#6832) DonDennis válasza pulutodurumo (#6825) üzenetére


DonDennis
senior tag

Kosárba raktam és ez fogadott

Akkor ez most jó? Tehát nem fogok fizetni rá többet, csak simán hozza a futár és átveszem és örülök? Vagy így is megvan rá az esély, hogy a 27% Áfát kifizettetik velem? Köszönöm (bocsánat, ha hülyék a kérdések de még nem rendeltem amazonról sose)

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#6833) radi8tor válasza DonDennis (#6832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez ennyi lesz. Anglia márciusig még biztos EU tagország, így nem kell vámot+ÁFÁt fizetned pluszban.

⭐ Stella

(#6834) qqzs válasza DonDennis (#6832) üzenetére


qqzs
őstag

Magyar cimre kicsit keveslem ezt szallitasi osszeget. Magyar vimed volt megadva? Hany kilo egy ilyen bigyo?

Eladó: GTS450

(#6835) DonDennis válasza qqzs (#6834) üzenetére


DonDennis
senior tag

A csomagra azt írja: Shipping Weight 20 Kg. Ez a vim sajnos nem tudom mi de nem állítottam semmit a gépemen. Tehát elképzelhető, hogy minden oké?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#6836) radi8tor válasza qqzs (#6834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az már legyen az eladó problémája. Ha ennyiért megvehető akkor ennyibe fog kerülni.

⭐ Stella

(#6837) ldave


ldave
félisten

Újabb Expedited Delivery tapasztalat:

UK Amazon, vasárnapi rendelés. a sima szállítás ~6 font lett volna, a gyorsított peidg ~7, tehát csak egy fonttal volt drágább, így azt választottam. Hétfő hajnalban indult a csomag Gourock (Skócia)-ból, kedd este Brüsszelben volt és ma délelőtt érkezett meg hozzám Budapestre. A DHL hozta, eredetileg pénteki határidőt írtak, de két nappal korábban megjött.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#6838) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

A direct debit fizetés mód hogyan müködik?Egyszerűen leemelik a banki egyenlegről?Most rendeltem egy csomagot így és érdekes mód müködött de az egyenlegemből még nem vonták le szóval nem fizettem érte még.Eddig mindig gift card-al szoktam feltölteni....Német amazon és Ausztriába rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#6839) #86564352 válasza Gyick (#6838) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amikor küldik akkor terhelik a kártyát gondolom. Ekkora áruház ennyi áruval ennyi rendeléssel, nem történik minden azonnal.

(#6840) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Francia amazonon hol lehet refundot kérni, ha nem érkezett meg a csomag?
Nyomkövetési szám nélkül küldték Asendia postával, és nem akar megérkezni.

(#6841) radi8tor válasza ferzoli (#6840) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanott ahol mindegyiken.

Oldal alján: Help / Need more help - Contact us
Ki kell választani melyik rendeléssel kapcsolatban írsz. Utána válaszd az email vagy chat opciót amelyik neked szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6842) ferzoli válasza radi8tor (#6841) üzenetére


ferzoli
Ármester

Köszönöm! :R

(#6843) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Az Amazon Business account-ról van valakinek pontos infója? Jönnek az invitálások, de egyrészt németül, másrészt nem nagyon vágom, hogy ez miben más egy normál accounthoz képest. Esetleg ha valakinek van, kérem ossza meg a tapasztalatait, lényeget.

Köszi előre is.

www.smart-bus.hu

(#6844) radi8tor válasza -Solt- (#6843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem tudod mi a különbség, akkor nem neked való.

Business account amúgy azoknak kell, akik eladni akarnak Amazonon keresztül.

⭐ Stella

(#6845) -Solt- válasza radi8tor (#6844) üzenetére


-Solt-
veterán

Az eladás tényleg nem érint, köszi.

www.smart-bus.hu

(#6846) qqzs válasza radi8tor (#6844) üzenetére


qqzs
őstag

Azt seller accountnak hivjak. A bussines account azoknak szolnakik megadtak adoszamot ezert valoszinuleg bussines vasarlok. Azt higy mivel jar nem tudom.

Eladó: GTS450

(#6847) -Solt- válasza qqzs (#6846) üzenetére


-Solt-
veterán

Ott a pont... :) Ha jól láttam 29 euro felett szintén ingyenes szállítás, 30 napos fizetési halasztás és ilyenek, de csak német nyelvű infó jön, a FAQ-ra mutató linken meg semmi érdemleges infót nem találok.

www.smart-bus.hu

(#6848) kpal


kpal
veterán

Pénzt hogyan lehet visszakapni ha nem jön meg a rendelt áru ? ( Németből Ausztriába rendeltem. ) És már második alaklom hogy nem hozzák ki az árut . Előzőleg vissza is utalták a pénzt és azt mutatta a telefonon az app hogy megsérült az áru , most meg semmi pedig újra rendeltem ugyanazt ,a pénzt levették de megint sehol az áru ,de még a pénz se jött vissza.

(#6849) radi8tor válasza kpal (#6848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#6850) xuser


xuser
tag

változott amazon.de-nél a szállítás költsége(minden figyelmeztetés nélkül mint mikor eltörölték az ingyenest)? régen ingyen volt, aztán 4 eur volt, most meg akartam rendelni és 45 eur-t ír szállításra :W :W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.