Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) radi8tor válasza r3ccardo (#5250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem lehet megmondani a kiküldés pillanatáig. Ha kapsz nyomkövetési számot, akkor láthatod. Ha nem adnak, akkor sima posta.

⭐ Stella

(#5252) ldave válasza r3ccardo (#5250) üzenetére


ldave
félisten

Ezt sajna nem lehet előre tudni, bármelyik lehet, akár sima posta is.

A Slime draws near! Command?

(#5253) Sofian válasza #04441088 (#5247) üzenetére


Sofian
őstag

Nekem most terhelték be újra... Elmarad a Karácsony.. :( ;]

(#5254) garage112


garage112
aktív tag

Segítsetek srácok...rendeltem még Black Fridaykor egy HyperX Cloud 2 fejhallgatót. Tegnap még azt írta, hogy tegnap ide kell, hogy érjen hozzám. Nem jött, oké.
Ma reggelre kaptam egy emailt az amazontól, Refund Confirmation címszóval. Most ilyenkor mi történt?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5255) azbest válasza garage112 (#5254) üzenetére


azbest
félisten

Látod, írja hogy a szállító visszavitte nekik. Lehet gond volt a címzéssel, vagy valami történt a küldeménnyel szállítás közben. Ha volt nyomkövetési infó, akkor abból lehet sejteni. Szóval, mivel nem jutott el hozzád visszatérítik. Ez pech, mert gondolom akciós áron már nem tudod újra rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#5256) garage112 válasza azbest (#5255) üzenetére


garage112
aktív tag

Szerintem annyiért nem mint amennyi volt. A szállítási cím elvileg oké, annyi, hogy Fő út helyett Fo ut van, szerintem az nem gáz. Tracking nincs hozzá sajnos..

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5257) Sofian válasza garage112 (#5256) üzenetére


Sofian
őstag

Reklamáld meg Black friday káoszra hivatkozva. (tényleg káosz volt) Legaláb egy kupont dobjanak már amivel ugyanannyiért újra rendelheted a cuccot.

(#5258) garage112 válasza Sofian (#5257) üzenetére


garage112
aktív tag

Annyira nem vagyok otthon ezekben, még sosem fordult elő. Amazont végképp nem ismerem. Hol tudok ott reklamálni és mit írjak nekik, hogy nem érkezett meg, viszont én mindenképp szeretném ezen az áron?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5259) garage112 válasza garage112 (#5258) üzenetére


garage112
aktív tag

Én b*sztam el..a címet egyel lejebb írtam, rossz sorba (flat, building etc.). Most ilyenkor tudok javítani ezen és ugyan ezen az áron lekérni a csomagot?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5260) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Bedöglött a májusban rendelt T300-m. Írtam a supportnak, küldik az újat, eddig minden szép és kerek.

Amit viszont így hirtelen nem vágok, hogy a visszaküldési procedúra során (hibás terméket kérik) nyomtatnom kell két Commercial Invoice-t, egyiket a csomagra kell ragasztani, a másiknál meg azt írja, hogy adjam oda a futárcégnek. Ez alapján az Amazon rendezi majd a választott futárcéggel a szállítás költségét, vagy nekem kell fizetnem és majd rendeznem az Amazon-l?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#5261) radi8tor válasza -Solt- (#5260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor kell kinyomtatni azt a számlát ha EU-n kívülre küldöd.
A futárcéget nem nagyon érdekli ebből semmi. Neked kell kifizetned, amit Amazon majd visszaad neked vagy nem. (nem tudom jótállás érvényesítésénél ingyen van-e a visszaküldés)

⭐ Stella

(#5262) -Solt- válasza radi8tor (#5261) üzenetére


-Solt-
veterán

Pedig már kivan töltve általuk és abból egyértelműen kiderül, hogy EU-n belüli, mégis direkt kiemelik, hogy adjam át a futárcégnek... ennyire általánosságban kezelik ezt, megy mindenkinek ugyanaz a sablon duma?

Nagyon remélem, hogy visszatérítik a szállítás árát, mert nem két fillér lesz egy ekkora csomag... 30 napom van visszaküldeni, addig megpróbálom ezt kideríteni.

www.smart-bus.hu

(#5263) radi8tor válasza -Solt- (#5262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden visszaküldésnél ott van ez a szöveg. Én egyszer sem tettem bele a csomagba, mert ezt nem is a csomagba kell tenni, hanem a vámpapírok mellé a tasakba. Olyat meg nem tesz rá a futárcég EU-n belül.

⭐ Stella

(#5264) -Solt- válasza radi8tor (#5263) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm, akkor ezzel nem foglalkozom. Nagyon korrekt, hogy egyből küldik az újat, de a visszaküldésben példát vehetnének a Dell-ről... náluk ez úgy működik, hogy amikor a futár hozza az újat, egyúttal el is viszi a rosszat.

www.smart-bus.hu

(#5265) radi8tor válasza -Solt- (#5264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dell gyártó, Amazon kereskedő. Dellnek érdeke, hogy ne csorbuljon a bizalmad a termékükkel szemben.

⭐ Stella

(#5266) Corsa02 válasza -Solt- (#5264) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!
Nekem is megjött egy tablet amazon.de-ről amit rendeltem, de sajnos hibás a kijelzője. Te kinek írtál hogy gond van és rossz a készülék? Hogy zajlik ez?

The Truth Is Out There --->

(#5267) -Solt- válasza radi8tor (#5265) üzenetére


-Solt-
veterán

Az Amazonnak is... ha egy garanciális ügyintézésnél nekem kell perkálnom 40 euró postaköltséget, akkor nem fogok többet nagy értékű cuccot venni tőlük.

www.smart-bus.hu

(#5268) radi8tor válasza Corsa02 (#5266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oldal alján Help. Aztán: [link]

⭐ Stella

(#5269) Corsa02 válasza radi8tor (#5268) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm!

The Truth Is Out There --->

(#5270) radi8tor válasza Corsa02 (#5269) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értelemszerűen neked nem a payment issues-t kell választani hanem a defective item-et.

⭐ Stella

(#5271) Corsa02 válasza radi8tor (#5270) üzenetére


Corsa02
őstag

Rendben.
Bár most nem enged be éppen a fiókomba...azt írta ki rossz jelszó, gondoltam küldetek egy jelszó emlékeztetőt, na úgy sem jó...mi a franc történt nem tudom...

The Truth Is Out There --->

(#5272) garage112


garage112
aktív tag

Refound hány napot szokott igénybe venni Amazonéknál?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5273) radi8tor válasza garage112 (#5272) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi érdekel pontosan?
Visszaküldted a terméket, már kézbesítették és várod a refundot?
Vagy adtak refundot és várod a pénzt a számládra?

⭐ Stella

(#5274) garage112 válasza radi8tor (#5273) üzenetére


garage112
aktív tag

Visszavitték valamilyen okból kifolyólag a terméket, elvileg nem volt megfelelő a cím és most ezt írja:

Kapni fogok emailt, vagy valahol jeleznek, ha megjött? Mert beszéltem velük és aztmondták refund után rendeljem újra a terméket alapáron és abból levonják a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5275) radi8tor válasza garage112 (#5274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa. Hát ahogyan írja is, 1 héten belül biztosan megkapod. Ez bankfüggő dolog, hogy mennyi idő alatt könyveli le a kártyás tranzakciót. Erste-nél kb 2 nap alatt vissza jön a pénz.

⭐ Stella

(#5276) garage112


garage112
aktív tag

Ezt az emailt kaptam. Gyakorlatilag ha vissza jött a pénz, megrendelem alap áron és leggyorsabb szállítással. Ezután küldök nekik egy emailt a rendelés számával, akkor levonnak belőle annyit mint amennyiért alapból vettem és a szállítást is ugye?

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5277) radi8tor válasza garage112 (#5276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen én is így értelmezem.

⭐ Stella

(#5278) garage112 válasza radi8tor (#5277) üzenetére


garage112
aktív tag

Szuper, akkor megérte próbálkozni vele.
Azt nem tudod véletlenül, hogy express szállítással, hány nap alatt érkezik meg kb?

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5279) radi8tor válasza garage112 (#5278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt megrendelésnél kiírja. És általában tartják is a határidőt.

⭐ Stella

(#5280) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Angol Amazonról rendelt valaki mostanában? Normál postával vajon ide ér 1 hét alatt most a nagy hajtásban is?

⭐ Stella

(#5281) Sofian válasza radi8tor (#5280) üzenetére


Sofian
őstag

Black friday-es Amazon.de-s csomag még nem ért ide Normál postával.. szóval... :U

(#5282) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Nektek a Posta házhoz hozta a csomagot?
Én 27-én rendeltem, mára volt beígérve a kiszállítás, jött is a postás.
Kimegyek, ott a csomagom a kezében, de nem látja a listáján a címemet. Majd mondja a srác, hogy tévedés történt, nem kellett volna kihoznia, délután menjek be érte a postára. Nem adhatja át, mert akkor rajta fogják keresni.
Ilyen létezik? :W Kérdeztem, hogy kapok-e valami papírt, vagy értesítőt, de mondta, hogy nem, azt csak akkor, ha megpróbálják kiszállítani, de nem vagyok otthon.
És akkor nekem mégis honnan kellett volna tudnom, hogy mehetek érte, ha az MPL semmiféle tracking numbert nem biztosít? Meg a HÁZhozszállítást szerintem önmagáért beszél.
Reménykedtem, hogy nem postával küldik... ez nyilván nem az Amazon hibája, de elég idegesítő, hogy ott a csomag már majdnem a kezemben, és nem vehetem át, mert a mátrixnyomtatóval készített címzettlistán nem vagyok rajta. MPL 2017 :(

[ Szerkesztve ]

(#5283) ldave válasza radi8tor (#5280) üzenetére


ldave
félisten

November 10-i rendelésem november 20-án érkezett meg.

A Slime draws near! Command?

(#5284) -Solt- válasza Norb€€€ (#5282) üzenetére


-Solt-
veterán

Jelenleg szinte mindegy milyen futárral érkezik valami... a DPD 2 hete keringeti a csomagot mert a futár képességeit meghaladta egy 4 lakásos társasházban megtalálni a postaládára kiírt nevemet. Aztán megadtam egy üzlet címét, hogy akkor majd ott átveszik, csak éppen a központban ezt elfelejtették a futárnak megadni... tragikomédia amit művelnek.

Egyébként nekem idáig a UPS és az MPL vált be a legjobban itt Óbudán... dél körül mindig itt vannak, rend van a furgonban, stb.

www.smart-bus.hu

(#5285) radi8tor válasza -Solt- (#5284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MPL-nél rend van a furgonban? Hát ezt gondold át még egyszer. Plafonig tele vannak pakolva, ki sem tud 1 nap alatt annyit vinni, mint bele pakolták.

⭐ Stella

(#5286) Norb€€€ válasza -Solt- (#5284) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Hozzám 80%-ban GLS szokott jönni, eddig mindig pontosak voltak, kaptam e-mailt, sms-t, a futár mindig hívott.
Amikor ebay-ről rendelek, akkor azt nyilván a posta hozza, de ahhoz nincs is sok elvárásom, hisz pár eurós marhaságokról van szó.
De amit most rendeltem azért nem egy-két fillér.
Csak tényleg az a kérdés, hogy honnan kellett volna tudnom, hogy már itt van, ha értesítőt sem hagynak?
Faterom is rendelt előttem egy héttel Amazonról, simán lehet, hogy az is ott dekkol a postán, csak arról sem szóltak.
UPS-ről nem tudok nyilatkozni, pedig ott dolgozok, bár nem futárként :U

[ Szerkesztve ]

(#5287) -Solt- válasza radi8tor (#5285) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor nyilván rossz a szemem! :D Bazzeg, csak tudom már, hogy mit láttam... Nyilván ez sofőr, terület, kerület függő is, itt a mi környékünkön az MPL teljesen rendben van.

www.smart-bus.hu

(#5288) radi8tor válasza -Solt- (#5287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is óbudai vagyok, Flórián környékén káosz volt a kocsiban tavaly.

⭐ Stella

(#5289) azbest válasza radi8tor (#5280) üzenetére


azbest
félisten

a nov 23as rendelésemet dec 4-re jósolta amazon, 1-én dobtak be értesítőt, hogy rögtön átvehető a "hivatalban". mivel a vastagabb nem ajánlottat nem hozza ki

(#5290) -Solt- válasza radi8tor (#5288) üzenetére


-Solt-
veterán

Hozzánk (Euro felett) egy bajszos bácsi jön, totál le van lassulva, nem rohan és mégis halad, plusz tényleg rend van nála... legalábbis amikor én láttam két alkalommal akkor így volt... :)

www.smart-bus.hu

(#5291) r3ccardo válasza radi8tor (#5280) üzenetére


r3ccardo
tag

November 24-én rendeltem, december 4-én vehettem át a postán. G430as headset :C

(#5292) Sofian válasza r3ccardo (#5291) üzenetére


Sofian
őstag

Értesítő jött róla?

(#5293) DokiBaxxi válasza r3ccardo (#5291) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Akkor te a szerencséebbek közt vagy, én is 24-én rendeltem valamit, de semmi hír, annak ellenére, hogy hétfőn kellett volna, hogy megérkezzen :(

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5294) Sofian válasza DokiBaxxi (#5293) üzenetére


Sofian
őstag

Same here

(#5295) radi8tor válasza DokiBaxxi (#5293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom postán már jártál megkérdezni jött-e valami a nevedre?!
Mert, ha nem veszed át 10 napig visszaküldik Amazonnak.

⭐ Stella

(#5296) DokiBaxxi válasza radi8tor (#5295) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem, gondoltam kihozzák/küldenek értesítőt, nehogy már még én rohangáljak napi szinten hogy heló jött valami? Legalább egy email/SMS valami...

Nem is tudom egyébként hogy megy ez a dolog, először rendeltem Amazonról.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5297) radi8tor válasza DokiBaxxi (#5296) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te tudod, de nem ritka hogy nincs ember az értesítő kiküldésére. Volt, amikor nekem 3 nappal később landolt a postaládában és az nem decemberben volt.
Igaz nekem nincs messze a posta, csak a sorbaállás a macerás.

⭐ Stella

(#5298) DokiBaxxi válasza radi8tor (#5297) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Hát sokat nem vesz el az életemből ha bemegyek megkérdezni. Legfeljebb üres kézzel jövök haza :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5299) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Rendeltem Black Friday idején egy Logi G29 kormányt és hozzávaló váltót. Amit elvileg megprobáltak kiszállítani a kormányt legalábbis 2x méghozzá az UPS elsőre nem hagytak semmit másodszorra infonotice papírt hagytak.Ezt még tudom követni de a váltót a DHL szállítja az ő Tracking Id jukat nem tudom követni pedig elvileg ők is probálták kézbesíteni sikertelenül 1x minimum miközben semmiféle hívás-email vagy értesítő nem jutott el hozzám. Ez volna az ID :Tracking ID 459280031355
Én reméltem hogy az Amazon lesz annyira okos hogy nem külön szállíttatja a csomagom direkt együtt vettem őket igaz nem bundle csomagban de hát akkor is.Mit lehet tenni a Kormányt még csak csak kezelni tudom de a váltórol semmi információ egyszerűen nem tudom elképzelni hogy működhet egy ilyen trehány cég mint a DHL ami világszintű kb...

(#5300) JóGéza válasza NOKA32 (#5299) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A Postánál nézd meg.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.