Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Kéne 1-2 tanács fiúk/lányok!

Rendeltem vmit német amazontól dec.5-én, elvileg 12-én már megérkezett-nek látták, de a mai napig még mindig nem érkezett meg hozzám. Amazon-ba belépve semmi plusz információ nincs csomagról, csak az amazon rendelésszám van ott, és német psota DHL-vel küldték...

Ennyi infóval most akkor kinél érdeklődhessek, hogy mi a helyzet a csomagommal?

(a fórumon kérdeztem, volt aki ugyan attól az eladótól rendelte ugyan azon a napon, Budapestre, nekik már megérkezett 15-én, volt akinek nem az volt a csomagban, amit rendelt...)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#5402) #86564352 válasza SUPREME7 (#5400) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó lehet a szerda-csütörtök. Most karácsonyi forgalomban én nem rendeltem, a legutóbbi rendelésemnél jó volt a becslésük:

október 31-én kedden este rendeltem
mindenszentek, halottak napja
november 4-én szombaton adták fel Berlin melletti DHL raktárból 9-13 intervallummal
5-e vasárnap
követés szerint hétfő hajnal Nürnberg melletti DHL központ (Feucht)
onnan szerda késő este Bp.
csütörtökön ült rajta a magyar posta
10-én péntek reggel útnak indult Bp-ről, délben kihozták (Ny-Dunántúl)
a 9-13 becslésük jó volt és csak munkanapokkal számolva gyorsak is voltak

Lekopogom még semmi probléma nem akadt, nagyon örülök amióta van ingyenes szállítás.

(#5401) FireFox1996 A követés mit ír, Bp-re megérkezett Németországból? Lehet a magyar postánál akadt el.

[ Szerkesztve ]

(#5403) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Sziasztok !
Még nem rendeltem Amazonról, de ez most változni látszik :D
Adott az Antec P110 Luce ház, ami itthon az ajánlott fogyasztói áron elérhetetlen.
Rágugliztam, hogy van-e EU-ban valaki, aki árulja, és nem horribilis összeget kér el érte: ez volna az Amazon.
Viszont a ház adatlapján találtam egy kis szöveget: 25 new from EUR 97.24. Erre rákattintva látható, hogy egy helyen (de az amazon felületén belül?) elérhető 98 pénzért is a kuckó. Kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a két "eladó" között ? Egyik nyilván maga az Amazon, de a másikat is az Amazon intézi?

Valaki aki jártas az oldalon megnézné vagy felvilágosítana, hogy ez hogyan működik ?
Az világos, hogy a drágábbik esetén ingyenes a posta, és biztosan az Amazontól jön. Na de mi van a másik "eladónál" ? Megéri őket választani ?

Köszi előre is a segítséget ! :R

-

(#5404) qqzs válasza GoldhandRent (#5403) üzenetére


qqzs
őstag

Csak 39eur felett ingyenes a posta magyarorszagra ha az amazon.de az elado. Es ajanlott csak tole venni eredetiseg meg problemak ugyintezese miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5405) qqzs válasza FireFox1996 (#5401) üzenetére


qqzs
őstag

Trackingra kattintasz akkor talalsz egy dhl nyomkovetesi szamit arrol tobbet megtudsz. Ha az nincs akkor az amazon csak becsulte a kezbesitest. Ha van szam akkor meg a posta futar mpl hozza hazhoz sajat szamon amit mar nem tudsz csak majd megjelenik egyszer a futar

Eladó: GTS450

(#5406) radi8tor válasza SUPREME7 (#5400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UPS-el nem egyszer volt már, hogy megjelölt nap után érkezett meg a csomag. Nézd meg UPS oldalán a nyomkövetést. Ott is írják majd mikorra várható.

⭐ Stella

(#5407) SUPREME7 válasza radi8tor (#5406) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ott is holnapi kiszállítást ír, ami nagykirály lenne, mert holnap lenne egy rendezvény amin ki szerettem volna próbálni még karácsony előtt, de már az is váratlan, hogy egyáltalán ideér karácsonyra, ezek szerint lehet tényleg elcsesztek valamit és feladták expressz postával.

(#5408) radi8tor válasza SUPREME7 (#5407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért még figyeld este a nyomkövetést, illene estére az országba érnie.

⭐ Stella

(#5409) qqzs


qqzs
őstag

Van egy kesoi szombati rendelesem . Beleraktam egy ajandeknak szantat. Azt irja erkezes várhatoan 23-30 kozott. En meg irtam egy levelet hogy legyszilegyszi a kalozhajot kuldjetek valahogy hogy megis ideerjen karacsonyig. Azt irtak biztos odafog mert mar csomagoljak ha megsem er 20ig akkor szoljak vissza. Na erre kivancsi vagyok :)

Eladó: GTS450

(#5410) radi8tor válasza qqzs (#5409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vicces. :)
Amúgy gyorspostával kérted a rendelést?

⭐ Stella

(#5411) qqzs válasza radi8tor (#5410) üzenetére


qqzs
őstag

Nem mert arra 23-27et irt

Eladó: GTS450

(#5412) radi8tor válasza qqzs (#5411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eléggé bátor dolog hinni ezeknek a számoknak karácsony előtt 1 héttel. Ha valaminek határidőre meg kell érkeznie, akkor gyorspostával kell kérni. Ezt mindig elmondjuk itt..
Normál esetben 1 hét sima postával, de ilyenkor simán a duplája is lehet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5413) ldave


ldave
félisten

Csak egy kis infó: november 28-án feladott csomag ma érkezett meg.

A Slime draws near! Command?

(#5414) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Rendeltem Amazon.de-ről, és elvileg holnap érkezik meg a csomag. Tudjátok esetleg, hogy ki szállítja ezt ki? Mivel nem vagyok otthon, így melóba kérném, mert sürgős cuccról lenne szó.

Köszi előre is! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#5415) FireFox1996 válasza ldave (#5413) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

honnan rendelted? honnan adták fel?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#5416) radi8tor válasza szezso15 (#5414) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Honnan tudod, hogy elvileg holnap érkezik meg? Van nyomkövetési szám a rendelésnél? Ha van, akkor abból kiderül ki hozza.
Ha nincs nyomkövetési szám, akkor a holnap az csak egy körülbelüli idő.

⭐ Stella

(#5417) szezso15 válasza radi8tor (#5416) üzenetére


szezso15
addikt

Track package-nél se híre se hamva, csak order számom van... Ez így mit jelenthet, Karácsony előtt ez már bukta?

*Hajrá Loki!* i15+

(#5418) radi8tor válasza szezso15 (#5417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikor rendelted?
Ez alapján nincs nyomkövetés hozzá.

⭐ Stella

(#5419) djnice válasza szezso15 (#5417) üzenetére


djnice
veterán

Nekem 3 ilyen csomagom is van, az egyiket már újraküldték, de az sem ért ide másodszor sem. Az a baj, hogy a 60 eurós csomagot is feladják nyomkövetés nélkül a barmok. Ilyenkor Karácsony előtt a postán lopnak ezerrel, főleg ha nyomkövetés sincs rajta. Persze ezt a németek nem értik :)

(#5420) radi8tor válasza djnice (#5419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Figy, ameddig ez neked nem kerül semmibe. Értsd: nem ér anyagi kár amiatt, hogy eltűnik és újra kell küldeni, addig ezt csak el tudod fogadni.
December elején rendeltem egy könyvet sima postával, már annál is aggódtam hogy ideér-e karácsonyig. Végül tegnap kézbesítették de majdnem 1 hétig itthoni logisztika ült rajta (Trans-o-Flex).

⭐ Stella

(#5421) szezso15 válasza radi8tor (#5418) üzenetére


szezso15
addikt

12-én, pont egy hete rendeltem “sima” szállítással. Ez nagyon nem jó amúgy, ha ezt tudom, akkor a gyors kiszállítással rendeltem volna... :(

(#5419) djnice: Ez igazán jól hangzik... :N

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#5422) FireFox1996 válasza djnice (#5419) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Kinek írtad amikor nem érkezett a csomagod? Eladónak, vagy Amazonnak? Az enyém elvileg dec.12-én kellett volna érkeznie ide, de mai napon még mindig semmi...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#5423) ldave válasza FireFox1996 (#5415) üzenetére


ldave
félisten

Dublinból jött, air mail van ráírva.

A Slime draws near! Command?

(#5424) djnice válasza FireFox1996 (#5422) üzenetére


djnice
veterán

Amazonnak.

(#5425) FireFox1996 válasza djnice (#5424) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nah, megírtam Amazonnak, hogy segítsenek már megoldani a problémát.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#5426) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

EU-s közösségi adószámmal lehet a német amazonról nettó áron vásárolni? Nem próbálta valaki?

https://utdetailing.hu/

(#5427) radi8tor válasza tibcsi0407 (#5426) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt már többször is téma. Adószámra keresve olvashatod őket.
Pl: [link]

⭐ Stella

(#5428) tibcsi0407 válasza radi8tor (#5427) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szuper vagy, köszönöm!

https://utdetailing.hu/

(#5429) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#5428) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aktiválták is, de bármilyen terméket nézek, mindenhol ÁFA fel van számolva. Vagy csak nagyon ritka az olyan eladó, aki regisztrálja rendesen a boltját, hogy működjön a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5430) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5429) üzenetére


-Solt-
veterán

A fizetésnél vonják le, de figyelj, hogy csak olyan terméket vegyél így meg, aminek hivatalosan elszámolhatod az ÁFA tartalmát!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#5431) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5430) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szeretnék egy gépet jóárasítva, meg majd egy telefont is.
Mérnöki munkához mindkettő kell nekem,szoval elvileg ha ÁFA elszámolás lenne, akkor is elfogadná a NAV.
Köszönöm a választ!
Akkor elvileg a checkout-nál már fizetés előtt látható?

https://utdetailing.hu/

(#5432) GoldhandRent válasza qqzs (#5404) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Szóval akkor a sima Amazonos ajánlatot célszerű rendelnem, nem pedig azt a BoraComputereset, mert az Amazon tuti eredetit ad, és tuti ingyenes a szállítás is ?
Még annyi kérdésem lenne, hogy ilyen nagy csomagok esetén (majd 12 kg) futárszolgálattal küldik a csomagot, vagy a postára bízzák ?

-

(#5433) Predator2 válasza radi8tor (#5397) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék kiegészítőt telepíteni, elég ha az oldal jelez nekem.

radi8tor

Tudnál nekem képeket küldeni, hogy hogyan is csináltad? Nekem egyelőre nem sikerült.
Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5434) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5431) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen!

A számlát majd ugyanúgy tedd be a könyvelésbe!

www.smart-bus.hu

(#5435) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5434) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm! Mindig elrakok mindent, bár KATA esetén relatíve lazán veszik a költségelést. De nyilván jobb, ha el van téve. Szoftver esetén mindenképpen.

https://utdetailing.hu/

(#5436) djnice válasza tibcsi0407 (#5435) üzenetére


djnice
veterán

KATA-nál nem kell költségelni.

(#5437) -Solt- válasza djnice (#5436) üzenetére


-Solt-
veterán

De ÁFA elszámolás ott is van.

www.smart-bus.hu

(#5438) #86564352 válasza GoldhandRent (#5432) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bár jó értékelése van annak a boltnak is, célszerűbb az Amazontól, az a 10 euró nem oszt nem szoroz úgy gondolom. Hamarabb meg is kapod.
39 euró felett ingyenes a szállítás német Amazonról. Checkout-nál látni fogsz mindent. DHL vagy UPS hozza be az országba a posta budaörsi központjába, onnan ők hozzád. Ha mázlid van még idén.

[ Szerkesztve ]

(#5439) tibcsi0407 válasza djnice (#5436) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem kell, de a vállalkozást érintő számlákat illik eltenni. Főleg akkor, ha közösségi adószámos.

https://utdetailing.hu/

(#5440) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5439) üzenetére


-Solt-
veterán

Na várj, egyáltalán ÁFA körös vagy?

www.smart-bus.hu

(#5441) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5440) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. De ez attól függetlenül mindegy, mert közösségi adószámmal vásárolhatsz alanyi adómentesként is.

https://utdetailing.hu/

(#5442) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5441) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem akarom ezt hosszabban ragozni itt, de tudtommal ez nagyon nem így van. Az adóelvonási jog csak értékesítésénél illet meg, beszerzésnél nem!

www.smart-bus.hu

(#5443) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5442) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Könyvelőmmel beszélgettem erről, mikor még nem volta ÁFA-körben. Azt mondta, hogy minden további nélkül vásárolhatok vele.
Igaz, hogy az első vásárlás már az ÁFA-körbe lépés után történt meg.

https://utdetailing.hu/

(#5444) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5443) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi is az alanyi adómentesség? Főszabályként az alanyi adómentes vállalkozás az értékesítésénél adót (áfa) nem számít fel, a beszerzéseinél nem illeti meg az adólevonási jog. [link]

Az az adóalany, aki (amely) gazdasági céllal belföldön telepedett le, illetve gazdasági célú letelepedés hiányában a lakóhelye vagy a szokásos tartózkodási helye van belföldön, jogosult alanyi adómentességet választani. Saját döntésétől függően ilyenkor tehát

a) adófizetésre nem kötelezett;
b) előzetesen felszámított általános forgalmi adó levonására nem jogosult;
c) kizárólag olyan számla kibocsátásáról gondoskodhat, amelyben áthárított adó, illetőleg a 83. §-ban meghatározott százalékérték (áfa-kulcs visszafelé számítva) nem szerepel.
[link]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#5445) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5444) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm, de ez még mindig nem a külföldről beszerzett termékekre vonatkozik, hanem a hazai ÁFA-költség visszaigénylésre. (a közösségi vásárlásnál nincs is felszámolva ÁFA, tehát nincs mit levonni) :)
Van ellenpélda is. Hiába ÁFA-körös vagyok, ha Magyarországon kívülre tervezek, akkor 0% ÁFAtartalmú számlát kell kiállítanom, mert a külföldi vevőm nem tud mit kezdeni cégként az én áfámmal. (sőt, még akkor is, ha az én közvetlen megrendelőm Magyar vállalkozó, de az építkezés helyszíne nem Magyarország)

Ugyanez igaz a fordított esetben, ahol én vagyok a vevő vállalkozóként egy külföldön található termékre.

Talán az ÁFA-különbözet felszámolása lehetne kérdéses, mert ugye azt az Amazon meg is teszi, ha úgy vásárolsz.
Lehet én értelmezek valamit félre és igazad van, de szerencsére akkor is már ÁFA-körben vagyok,de KATA vállalkozóként még így sem költségelhetek. Ettől függetlenül közösségi tagként vásárolva a számlákat el kell tennem.
Nemrég vásároltam én is és egy jóbarátom is egy nemzetközi szoftvercégtől, az osztrák leányvállalatuktól. Először kérdéses volt számukra, hogy lehetséges-e, de még az alanyi adómentes barátomnak is leheett. Pedig itt nem pár Forintról van szó, hanem 8-10 ezer Euro-s nagyságrendről.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5446) GoldhandRent válasza #86564352 (#5438) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Köszi szépen ! Akkor az lesz :) :R

-

(#5447) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#5445) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy kis infó erről: [link]

Az általános forgalmi adóról szóló törvény főszabálya szerint a Közösségen belüli termékbeszerzés után áfát kell fizetni. Nem kell azonban áfát fizetnie az alanyi adómentes adóalanynak, ha a Közösségen belüli termékbeszerzéseinek összesített áfa nélküli értéke nem haladja meg az évi 10 000 eurót, mert eddig az értékhatárig nem beszélünk Közösségen belüli beszerzésről. Persze ez utóbbi szabály alól is vannak kivételek. Ilyen a jövedéki adóköteles termék beszerzése, valamint az új közlekedési eszköz vásárlása másik tagállamban, melyek értékhatár nélkül adókötelesek. A 10 000-es szabályt egyébként nem kell alkalmazni, csak ezt is be kell jelenteni az adóhatóságnak.

https://utdetailing.hu/

(#5448) -Solt- válasza tibcsi0407 (#5447) üzenetére


-Solt-
veterán

Uhhh... rengeteg az ellentmondás, most már én is utánakérdezek ennek.

www.smart-bus.hu

(#5449) tibcsi0407 válasza -Solt- (#5448) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, kevered a hazai beszerzéssel a külföldi közösségi beszerzést. Nekem is csak szerencsém volt, hogy ezt megtaláltam. (egyébként az adózás annyira kínai nekem, gondolkoztam rajta, hogy valamilyen mérnöki-közgáz posztgraduális cuccot csinálok, mert jó képben lenni az üzleti életben a dolgokkal)
A jóbarátomnak pedig szerencséje volt, hogy "csak" 8500 Eurot költött.
Nekem 5590 volt a software-upgrade, szóval még idén akár be is szerezhetnék 4410 Euro értékben termékeket EU-ból közösségi vásárlással.
De már csak jövő évre tervezem a bevásárlást. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5450) qqzs


qqzs
őstag

Amazon csomagolas parszor kiakasztott. UKba sose volt bajom a csomagolassal. Amiota huba rendelek DEbol kuldenek a termek sajat dobozaba siman a multkor gusto kavefozot küldték saját dobozaba meg karcher porszivot is. Huu mikor eloszor meglattam.
Most meg ujabban az van higy nem tomik kinrendesen a dobozt ezert a ragasztas elenged es siman be lehet nyulni a dobozba. Szerenvsere meg nem tunt el semmi.
A temahozbtartozik hogy a lapos spec amazonos konyvesboritekbolnsiman ki lehet hajtani az oldalso reteget es kiszedni ami benne van vissza tolni. Erre a 4 eves fiam jott ra mikor kivancsi volt milyen konyv jott :)

Afa kerdeshez. Ujabban fulfilled by amazonos termekek is afa nelkul jonnek. Egyebkent kivancsi lennek hogy ha nem rakod be a konyvelesbe akkor mi van. Lesz valami amazon nav osszeborulas? Es tovabbra is azt gondolom ez egy bug az amazon rendszerbe.
Azonkivulbhigy csak de hu viszonylatban van ez ha mar egyszer megadtad az adoszamot a pelenkat is afamentesen kuldik. Nincs mod arra hogy vasarlasonkent akar igenyeld az afamentes vasarlast aminek ertelme sincs mert afas vasarlas eseten siman szamol orszagok koztin afakulonbozetet akkor ezt miert szamoja afamentesen. Ezert gondolom hogy bug. Lehet kicsit tulcsavartam :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.