Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) NOKA32 válasza JóGéza (#5300) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Letétben van mi a fene. Ilyen esetben nem probálkoznak többször kivinni?
Illetve semmi értesítés nincsen ez így normális?

(#5302) radi8tor válasza NOKA32 (#5301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem viszik ki többször, ez nem hivatalos küldemény.
Értesítőt majd a kézbesítő visz 1-2 napon belül. De azt nem kell megvárnod, mehetsz érte anélkül is, ha értetlenkednek add meg a számát.

⭐ Stella

(#5303) JóGéza válasza NOKA32 (#5301) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Volt olyan csomagom, hogy épp küldték volna vissza, értesítő viszont nem jutott el hozzám. Az nem volt nyomkövetéses. Ha épp nem kaptam volna másik csomagról értesítést, vissza is ment volna az Amazonnak. Így amíg azt keresték, ezt is előtalálták.

(#5304) NOKA32 válasza radi8tor (#5302) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Vagyis a DHL es ficko az első probálkozás után lerakta a postán? Igen meglepő ez a módszer számomra, de legalább sikerült rá akadni már csak remélhetem azt hogy a saját városom postáján van mert az amazonnál a szállítmányozás közben valamiért Vecsés van megadva Monor helyett már irányítószámmal.

(#5305) layerke


layerke
aktív tag

Bocsánat, ha volt már, nem találom..

Hogy van az, hogy berakok kosárba 260 eurónyi cuccot és mikor fizetnék már 280 eurót ír ki az amazon.de? Mindenféle terméknél 1-2-3 euróval többet ír rá.. Free shippinges termékekről van szó németországból magyarországra szállítással, amazon által árusítva.

(#5306) radi8tor válasza layerke (#5305) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Volt bizony.

Németországban kevesebb ÁFA van, mint nálunk. Amazon itthoni ÁFÁval számol fizetésnél. Ez ellen nem tudsz mit tenni.

⭐ Stella

(#5307) JóGéza válasza NOKA32 (#5304) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem a DHL-es fickó. Az már a Posta volt. Magyarországon már az szállítja.

(#5308) layerke válasza radi8tor (#5306) üzenetére


layerke
aktív tag

Köszi radi, nem jutott hirtelen eszembe, hogy áfa témakörre keressek rá, bocs az ismétlés miatt

(#5309) radi8tor válasza layerke (#5308) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

No problem, már szinte vágólapon van a válasz. :P

⭐ Stella

(#5310) Sancza


Sancza
tag

Sziasztok, szeretnék egy ilyet rendelni a német amazonról. De azt nem tudom megállapítani, hogy "ki" fogja kiszállítani.

DHL vagy a posta? Ettől függ, hogy milyen címre rendelném.

Azért kérdem, mert munkahelyre postai küldeményt nem szeretnék (ennek oka most hosszú), viszont futáros dolgok rendben mehetnek. Posta esetén otthoni címre rendelnék (és majd a postán átveszem).

(#5311) radi8tor válasza Sancza (#5310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normál szállítást általában Posta kézbesíti. DHL itthon az futárcégként dolgozik, de ők csak express küldeményeket szoktak Amazontól hozni. UPS a jellemzőbb, ha Amazonnál gyorspostát választasz.

⭐ Stella

(#5312) qqzs


qqzs
őstag

Jopar csomagom dhl trackingel a posta hozza ki meglepeteszeruen. Nincs valami modszer hogy a dhl tracking utan megkapjam a posta tn-t is? Ugyanis van mindegyiken posta tn is a dhl-es mellett

Eladó: GTS450

(#5313) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok.
November 28.-an vásároltam angol amazonrol. Prime - al.
Akkor el is tűnt rögtön vásárlás után az összeg az OTP-s számlámról. A csomag hétfő óta nálam van. A levont összeg viszont visszakerult a számlámra. Olvastam hasonló esetekről, de pár nap után levonta újra az Amazon. Nálam még nem. Mi a teendő?

(#5314) radi8tor válasza qqzs (#5312) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha felhívod a Posta ügyfélszolgálatát, akkor meg tudják mondani az itthoni nyomkövetési számot, amennyiben már kapott ilyet a csomagod.

staker: írhatsz nekik emiatt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5315) s7evcsenko válasza radi8tor (#5311) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem a Trans-o-flex szokta hozni, ritkábban a posta. (Pécs)
Nem tudom, hogy expressként jön-e, de mindig ingyenessel rendelem. :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5316) radi8tor válasza s7evcsenko (#5315) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Trans-o-Flex az Ausztriából érkező cucckat hozza általában, azt meg ATPOST-al adják fel. Nekem DHL-el indult csomagot még sosem hozott Trans-o-Flex, bár lehet most ünnepek előtt változtatott valamit Amazon.

⭐ Stella

(#5317) #04441088 válasza radi8tor (#5314) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ha nem írok ingyen volt? ;] :DDD :R

(#5318) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Megreklamáltam egy tabletet aminek hibás volt a kijelzője rögtön kibontás után.
Kértem, hogy csere legyen, írták is hogy oké, de beleegyezek, hogyha nem küldöm vissza a hibásat 30 napon belül akkor rámterhelik amit küldenek.

Ez azt jelenti, hogy ők most küldenek egy új terméket? Nekem pedig 30 napom van visszaküldeni?

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#5319) Zeki válasza Corsa02 (#5318) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt.
Nagyon rendesek.

(#5320) Corsa02 válasza Zeki (#5319) üzenetére


Corsa02
őstag

Wao. Szuper, akkor küldöm én is nekik minél gyorsabban vissza.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#5321) Cece04 válasza radi8tor (#5261) üzenetére


Cece04
tag

Ez nagyon érdekes, mert én is így értelmeztem, de a postán dolgozó hölgy azt mondta, hogy ingyenes, nekem nem kell semmit fizetni :U ..eléggé kételkedtem a dologban, úgyhogy ott hagytam az elérhetőségemet azért ,biztos ami biztos,abban maradtunk, hogy rákérdez azért másnál is és hívnak,ha mégis kell fizetni, de nem hívtak, pedig ez tegnap reggel volt, gondolom azóta azért volt már ideje leegyeztetni. Hát nagyon kíváncsi leszek ezek után..

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#5322) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#5298) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Na végül csak meglett, igaz, csak ma érkezett. Természetesen értesítő nélkül.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5323) radi8tor válasza Cece04 (#5321) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne higyj nekik. Amit ő mond azt úgy hívják Európa+ inverz csomag. Van aki úgy küldi, hogy valóban ingyen visszaküldheted nekik. De Amazon nem ilyen. Csak meglátják a hasonló etikettet rajta aztán rögtön azt gondolják Európa+ csomagot adsz fel. Pedig nincs is rajta csomagazonosító.
Szerintem ne várd meg míg hívnak, menj vissza mielőtt elkutyulják és még Amazon is rádveri a termék árát pluszban.

⭐ Stella

(#5324) Cece04 válasza radi8tor (#5323) üzenetére


Cece04
tag

Hát nem tudom.. én is kétlem,hogy ingyenes de ma bementem és még mindig azt mondja hogy ingyenes volt (mert két kilogrammig levél,nem csomag és így ingyenes) és már el is vitték tőlük. Mondjuk ha kézbesítik akkor nem érdekel,csak ne keverjék el,mert akkor bukok 140 fontot.. egyébként már csak azért sem hiszem hogy ingyenes lenne a feladás,mert valahol láttam, hogy 8 font valamennyit vissza fognak még adni a termék árán kívül a szállításra külön,amint megérkezett hozzájuk a termék.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#5325) radi8tor válasza Cece04 (#5324) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes lesz, megkérdezem egy postás ismerősömet erről mi van, ha portózás nélkül adnak fel egy levelet külföldre.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5326) Cece04 válasza radi8tor (#5325) üzenetére


Cece04
tag

Köszi!majd írd be légyszi ha van vmi infód. Amúgy remélem legrosszabb esetben annyi,hogy visszaküldik az eredeti szállítási címemre..az aggaszt azért kicsit,hogy csak ez a commercial invoice papírom van tőlük aláírva,dátumozva,pecsételve..nem vagyok benne biztos,hogy ezzel sokra mennék ha esetleg elveszítik.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#5327) radi8tor válasza Cece04 (#5326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most hívott vissza és azt mondta ilyen esetben a levelet felvevő postással fizettetik ki a feladási díjat. A küldeményt nem fordítják vissza.
Ajánlva adtad fel vagy csak a kezébe nyomtad?

⭐ Stella

(#5328) Cece04 válasza radi8tor (#5327) üzenetére


Cece04
tag

Ahha,hát az pech..kézbe nyomtam. Alapból ajánlva terveztem feladni,de mivel így úgy jött le az egész hogy az amazon állja az ügyet,így abban voltam,hogy biztos úgy megy vissza ahogy ők szeretnék..mindenesetre ha megérkezik és az amazon fizeti azt a kilenc font körüli összeget akkor bemegyek és rákérdezek,hogy lett e ebből problémája,emiatt ne károsuljon,még ha az ő hibája is volt ez. Köszi hogy rákérdeztél :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#5329) radi8tor válasza Cece04 (#5328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te inkább abban reménykedj most hogy feladta valóban. Mert így hogy semmi papírod nincs róla... Én rájuk borítanám az asztalt hogy felvettek egy 50000 Ft-os küldeményt mindenféle nyugta nélkül.

⭐ Stella

(#5330) Cece04 válasza radi8tor (#5329) üzenetére


Cece04
tag

Igazad van,bár ma már felesleges lett volna bármit is számon kérni,tegnap kellett volna jobban figyelnem. Mentségemére szóljon, abból indultam ki,hogy ő már kezelt pár ilyen visszaküldést,mégis csak ez a munkája,biztos jobban tudja mint én és én olvastam félre..
Attól nem tartok,hogy feladta e,attól jóval inkább ,hogy így hogy most vszeg kevésbé leinformálható,majd "eltűnik" valahol út közben. Arról van aláírt,postai pecséttel ellátott papír,hogy leadtam náluk, remélem nem kell kipróbálni,hogy ezzel mire megyek,ha elveszik pl. angliában,mert van egy sejtésem.. :(

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#5331) garage112


garage112
aktív tag

Valaki legyen olyan kedves, hogy privátban elküldi a szállítási beállításait? Szerintem mindent jól írtam be, de nem szeretnék még egyszer ráfázni a csomaggal :)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#5332) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

az amazon.de-n egy adott terméket kiválasztva hol látom hogy ki az eladó? Az ebayen egyszerű, rögtön ott van minden eladási adat is róla, de itt nem találom sehol.

üdv,
Zoli

(#5333) radi8tor válasza Zoli-bácsi (#5332) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van a termék ára mellett pl, hogy 5 Neu. Rákattintasz erre a linkre és láthatod kik az eladók.
De ha csak az érdekel ki az eladója annak mit éppen a kosárba teszel azt is írja szövegesen (nem árt hozzá nyelvtudás).

⭐ Stella

(#5334) Zoli-bácsi válasza radi8tor (#5333) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

[link]

Lehet láma vagyok, de nem látom :D

[ Szerkesztve ]

(#5335) somnia válasza Zoli-bácsi (#5334) üzenetére


somnia
őstag

....ott van jobb oldalon, hogy 39 neu...

(#5336) Zoli-bácsi válasza somnia (#5335) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

[link]

Ha arra nyomok ez jön be. Az első és legjobb árnál nincs eladó, pontosabban csak annyi van hogy amazon.de. Ez mit jelent?

(#5337) radi8tor válasza Zoli-bácsi (#5336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt jelenti, hogy Amazon az eladó. Nem elég egyértelmű? :)
Ahol pedig azt írja bolt neve mellett, hogy fulfilled by Amazon azt is Amazon raktárából szállítják ki (ez picit nagyobb biztonságot nyújt a bizonytalanoknak).

Ilyen divatcuccot csak Amazontól vegyél. Nem ritka a fake termék más eladóknál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5338) Zoli-bácsi válasza radi8tor (#5337) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De, egyértelmű. Csak nem annyira kézzelfogható. :D

Viszont a visszajelzéseknél van elég sok pozitív, de akad jó pár negatív is. És mivel termékre mutatja, nem az eladóra, ezért jó lenne tudni hogy pontosan kitől is vette az akinek jó, illetve rossz. Ilyen szűrésre gondolom nincs lehetőség..?

(#5339) radi8tor válasza Zoli-bácsi (#5338) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenre nincs lehetőség mivel az a termék értékelése. De van értékelése az eladónak is, azokat egyenként kell végignézni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5340) Zoli-bácsi válasza radi8tor (#5339) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Pont ezért nem tudom, hogy az Amazon által forgalmazott óra pl milyen. Lehet hogy pont azok kapták az 1 csillagot. :D

De azt mondod, pont hogy az Amazontól érdemes rendelni az ilyen dolgokat?

(#5341) radi8tor válasza Zoli-bácsi (#5340) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, szerintem tőlük. :K

⭐ Stella

(#5342) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy 1 héttel a rendelés átvétele után még mindig csak zárolt státuszban van a rendelés ára, miközben a szállítási költség refund már 3 napja a számlámon van?

(#5343) Norb€€€ válasza Zoli-bácsi (#5340) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Én is most rendeltem pont egy Fossil órát úgy, hogy az Amazon volt a forgalmazó. Hát, finoman szólva nem gondolkoztak sokat a csomagolás minőségén.
[link]
A díszdoboz kicsit be is horpadt, ill. a teteje lejött. Magával a termékkel egyébként semmi probléma. A kiszállításnál volt egy kis gubanc, de az már a magyar posta hibája volt.

(#5344) holdszem


holdszem
csendes tag

Sziasztok! Még nem rendeltem amazonról.Csak a német amazonál ingyenes a szállítás 39 euró felett?Vagy az angolnál is?Köszönöm a választ!

(#5345) azbest válasza holdszem (#5344) üzenetére


azbest
félisten

csaka németnél. A rendelés folyamán a végső megerősítő lépésnél látni, hogyan alaklulnak az összegek és mire számol fel. Ott lesz egy kis különbség a német és magyar áfa eltérése miatt az adó részben.

(#5346) holdszem válasza azbest (#5345) üzenetére


holdszem
csendes tag

Köszönöm a segítséget!Jó tudni!

(#5347) fcc


fcc
aktív tag

Ha járt volna vissza pénz a vámra, stb., felszámolt összegből, akkor 3 hét alatt már megkaptam volna?

(#5348) radi8tor válasza fcc (#5347) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem egy Március 7-én USA-ból rendelt szállítmányból Április 24-én küldték vissza. Szóval többet kell várnod.

⭐ Stella

(#5349) Zoli-bácsi válasza Norb€€€ (#5343) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi a visszajelzést, ez jó hír. Ami viszont számomra kevésbé jó hír,bhogy időközben már nem lehet rendelni az amazontól azt az órát. :D

Ha nem vagyok túl indiszkrét, te melyiket vetted? A másodpercmutató pontosan helyezkedik el? (sokan arra panaszkodtak)

(#5350) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Van valami lehetőség(kupon) amivel le lehet kicsit vinni az árakat az Amazon.de-n?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.