Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) qqzs


qqzs
őstag

amazon.de-rol rendelt DHL-el feladott cuccot rendszeresen autos postas hozza ki

Eladó: GTS450

(#5202) azbest


azbest
félisten

nálatok előfordul, hogy az order details részen, a német amazonon, hiába kattintotok a track package-re, az is az order detailsre ugrik át?

(#5203) azbest válasza azbest (#5202) üzenetére


azbest
félisten

Áh appból látom hogy nincs info hozzá.

(#5204) sentry0


sentry0
tag

Beleestem én is a "fekete csík"-ba megrendelés során.

Rutinosoktól kérdezem, hogy ilyenkor kb hány napot kell várni? Mik a tapasztalatok?
Ma reggelre lett ilyen az állapotjelző. Elvileg holnapra ígérte (standard shipping) az amazon, de a tracking utolsó státusza:
Mon, 27.11.17 21:23 Feucht, Germany
The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/tracking)

Szóval még az országban sincs. Plusz gondolom a Posta is el van havazva izomból.
Amúgy picit azért vagyok csalódott, mert még Black Friday előtt rendeltem meg szándékosan, de sajnos iszonyat későn adták fel, így belecsúsztam ebbe az őrületbe.

Ha holnap se jön meg - nem fog - akkor érdemes amazonnál noszogatni őket? Vagy semmilyen ráhatásuk nincs.
Postásokat, futárokat nagyon sajnálom amúgy, elég őrült időszak ez nekik. Nem is azzal van a baj, hogy későn jön, hanem hogy semmit nem lehet tudni az egészről...

[ Szerkesztve ]

(#5205) radi8tor válasza sentry0 (#5204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feucht az Németország fő logisztikai központja. Ott várakozik a csomag amíg fel nem tudják rakni egy kamionra.
Holnap írhatsz Amazonnak de semmit nem tudnak tenni az ügy érdekében miután feladták..

⭐ Stella

(#5206) sentry0 válasza radi8tor (#5205) üzenetére


sentry0
tag

Nem is haragszom az amazonra.
Feucht miatt pedig azért aggódom, mert ebben a topikban rengetegen panaszkodtak, hogy eltűnt a telefonjuk Feuchtban, pont olyan státuszban amiben nekem is van (The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. v) és akinek nem jött meg 2 napon belül a Feucht-t feladás/küldés után, annak már sosem jött meg. No nekem tegnap este fél 10-kor járt le a 48 óra. De tőled akkor megkérdezem, hogy ez az üzenet nem azt jelenti, hogy már elindult kamionnal Magyarországra? Vagy csak azt jelenti, hogy amit tudják küldik?

Hétfőig várok, utána rákérdezek az amazonnál, hogy hol a csomagom.

Még egy érdekes kérdésem van: Az újraküldést ők ajánlják fel, vagy nekem kell kérni? Mi erre az angol szakszó? Illetve, hogy ha akciósan vettem, akkor nem kell különbözetet fizetnem, ugye? (Csak így érte meg megrendelni a kindle-t mert 20 euróval olcsóbb volt a cyber monday week alatt. Most ugyan annyiért kapnám meg mint itthon)

Köszi a sok segítséget! :R

(#5207) radi8tor válasza sentry0 (#5206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez még a nem indult el kategória. Ne aggódj nem fog elveszni a csomag, nekem is állt már meg csomagom Fucht-ban. Nem egy fekete lyuk az. :D

Az újraküldést ők ajánlják fel ha úgy ítélik meg szükség van rá. De ez még nem az a kategória (nem tűnt el a csomagod).
Fizetni semmit nem kell érte pluszban.

⭐ Stella

(#5208) sentry0 válasza radi8tor (#5207) üzenetére


sentry0
tag

Pár nap múlva kiderül, hogy neked vagy nekem van igazam Feuchtot illetően. :DDD
Majd jelentkezem, hogy mi lett. Maradjon meg digitálisan a nyom, sztori, hátha valaki hasonlóan jár, és hasonlóan aggódik. :)

(#5209) sentry0 válasza radi8tor (#5207) üzenetére


sentry0
tag

Igazad lett! :)

Thu, 30.11.17 14:51 Hungary The shipment has arrived in the destination country

:))

És még a DHL megadta a hazai nyomkövetés számát is. :C

[ Szerkesztve ]

(#5210) Duwad


Duwad
tag

Sziasztok,

elnézést a buta kérdésért, de elég bizonytalan vagyok(nem szoktam nagyon neten vásárolni :) ). Mindenki a német amazont írja, hogy onnan rendel, gondolom a közelsége miatt, de amit szeretnék venni angol nyelven csak az angol amazonnál van, co.uk. Az lenne a kérdésem, hogy az járhat plusz költséggel, idővel, ha onnan rendelek ?

Előre is köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#5211) Zeki válasza Duwad (#5210) üzenetére


Zeki
nagyúr

A német amazon 35 Euro felett ingyen szállít ide.
Azért az a menő.

(#5212) somnia válasza Zeki (#5211) üzenetére


somnia
őstag

...39...

(#5213) #86564352 válasza Duwad (#5210) üzenetére


#86564352
törölt tag

UK Amazonnál van szállítási költség minden esetben, DE Amazonnál 39 euró felett ingyen hozzák. Biztos nincs a termék fent a németen?

(#5214) Duwad válasza #86564352 (#5213) üzenetére


Duwad
tag

Először azt mondtam volna, hogy nincsen, mamlasz létemre nem írtam a termék mögé, hogy english, így csak németet adott ki. Picurka ész használatával viszont megtaláltam angol nyelven is :D

Abban szeretnék még segítséget kérni, hogy a rendelés melyik szakaszában/hol kell jelölnöm, hogy ne az amazon váltsa át az összeget, hanem a bankom ? Úgy olvastam, hogy így kedvezőbb lehet a vásárlás. A rendelés további folyamata azt hiszem menni fog :)

(#5215) sentry0 válasza Duwad (#5214) üzenetére


sentry0
tag

(#5216) #86564352 válasza Duwad (#5214) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt hiszem checkout-nál lesz egy switch currency, vagy a fiókodban ha be van akkor kikapcsolod az Amazon currency converter funkciót. Lényeg fizetéskor eurót láss.

(#5217) sentry0


sentry0
tag

Tegnap délután érkezett meg a csomagom Németországból (25-én adták fel). A dhl meg is adta a magyar CX-es nyomkövető kódot, ami nem működött még ma reggel sem. Így már elkönyveltem, hogy napok lesznek mire ez elér hozzám, és lehet mindez a brutális leterheltségtől van.

Erre reggel 9kor jött a postáskocsi a csomaggal. :DD
Nagy pacsi a postának, hogy ilyen gyorsak voltak. :))
Még a nyomkövető is csak az átvétel után fél órával lett aktív. :DDD
Viszont az érdekes, hogy annyi információt tartalmaz csak, hogy kézbesítve.

(#5218) Riccsiz_h válasza Riccsiz_h (#5112) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

(#5114) qqzs Köszi a választ, vissza is adták.

Német Amazonról rendeltem kamera felszerelést November 19-én, és azt az opciót választottam hogy +10€-ért november 23-ra idehozzák. Nem érkezett meg, visszakaptam a szállítási díjat. Az szerepelt az oldalon hogy december 1-ig meg fog érkezni. De ami fura volt hogy még 29-én is azt mutatta a "track package" menü az Amazonon hogy átadva a futárnak. De a UPS hivatalos honlapján a nyomkövetésnél pedig azt írta hogy "várakozás hogy megkapják a csomagot".

Írtam az eladónak hogy ez miért van, értetlenkedve válaszolt stb. Aztán a második levelem után kaptam egy levelet az Amazontól 29-én este hogy "hát megnézték és valószínűleg elveszett" visszaadják a pénzt. Beletörődtem majd még mivel nem kaptam meg a refundot ránéztem a trackerre és november 30-án este 8-kor hirtelen elindult a csomag (érdekes hogy Angliából, közben Németországból rendeltem), és már ma reggel 6-kor itt volt az országban (tehát 10 óra alatt ideért, útközben járt Németországban és Csehországban is).

Kifürkészhetetlen mi történt, lehet ott felejtették aztán most rájöttek hogy "upsz!" vagy az eladó sunyizott :U

Üdv. Riccsiz

(#5219) Sofian


Sofian
őstag

Sziasztok,

Black Friday-en rendeletem amazon.de-ről Kindle-t. Azt írja hogy a DHL központban van de késik (fekete csík) viszont ma feloldották a bankkártya tranzakció zárolást és visszakaptam a pénzem. Na ilyenkor mi van? :D

(#5220) radi8tor válasza Sofian (#5219) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jó kérdés. Vagy megérkezik vagy nem.
Ne Amazonos folyamatjelzőt nézd, hanem a futárcég saját oldalán kérdezd le a csomagot.

⭐ Stella

(#5221) Sofian válasza radi8tor (#5220) üzenetére


Sofian
őstag

DHL:

Thu, 30.11.17 06:40

Feucht, Germany

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/tracking)

Vagyis hamarosan átadják a postának.

(#5222) sentry0 válasza Sofian (#5221) üzenetére


sentry0
tag

Nekem nagyon hasonló a történetem. Feuchtból kellett 3 nap mire ideért.
Ugyanúgy volt delay üzenetem, viszont nekem a pénzt levonták (zárolva volt szintén addig) az első banki napon a feladás(szombat) után.

Lehet lesz egy ingyen kindle-öd? :DD

(#5223) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Nem tudjátok véletlenül amazonrol ups hozza a cumot. Sikertelen volt a kézbesítés. Egy újbóli kiszállás ingyenes meg?

(#5224) Duwad válasza #86564352 (#5216) üzenetére


Duwad
tag

Köszi mindenkinek a segítséget ! :)

(#5225) toffi23


toffi23
újonc

Most rendeltem volna először amazonról, egy mechanikus billentyűzetet szerettem volna, ami itthon nem kapható. Írta a szállítási díjat, de azt is, hogy eligible for free shipping, see details. Megnéztem és ott már persze leírják, hogy US address-t válassz, de ha valaki nem nézi meg és elhiszi az amazonnak, hogy a rendeléshez odaírják, hogy majd checkoutnál lehet free shippinget választani (és persze a felajánlott csak fizetős lehetőségeknél az árat nem írják oda egyikhez sem) és akár ki is fizetheti valaki azt várva, hogy biztos free shipping... Ez eléggé megtévesztő, mert a detailsnél is csak ennyit ír nagybetűvel: "All orders of $25 or more of eligible items across any product category qualify for FREE Shipping. Some items may have additional options for qualifying for FREE Shipping. These will be shown at checkout."
De a kisebb betűknél már ott van, hogy "Ship your items to a single U.S. address in one of the 50 states.". Persze körülötte vastag betűvel kiemelve hogy FREE meg egyebek, hátha elsiklik az ember figyelme. Nem lehet ezt jelenteni valahol?

(#5226) andrisbandi válasza toffi23 (#5225) üzenetére


andrisbandi
őstag

www.amazon.de
- Innen tudsz ingyenes szállítással rendelni hozzánk. Kb 39 EUR értéktől.

amazon.com-ról
22 EUR felett még meg is áfázzák..

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#5227) Mercutio_ válasza andrisbandi (#5226) üzenetére


Mercutio_
félisten

De ő az amerikai árat szeretné további költség nélkül európai kiszállítással;]

toffi23: Aki "elhiszi" az vagy amerikai vevő (és jól hiszi, mert az oldal annak a piacnak szól) vagy "el akarja hinni" és nem olvas csak kattint, de ez az ő felelőssége. Különösen igaz ez ha az adott oldalt nem ismeri és nem szokta az illető használni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5228) radi8tor válasza #04441088 (#5223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott az oldalon írja a nyomkövetési számot. Az alapján keress rá a futárcégnél. Ha nem boldogulsz írd be ide a számot és megnézzük.

⭐ Stella

(#5229) azbest válasza azbest (#5203) üzenetére


azbest
félisten

És meg is érkezett az német amazoson akciós dvr kamera. Nyomkövetés nélküli levélként feladva. Be kellett menni érte a postára, mert túlméretes és csak értesítőt hoznak ki már ilyen esetben.

Szóval ha nem jön be a tracking oldal az amazon webes felüelten, akkor az tényleg azért lehet, mert nincs nyomköveetési infó. Kicsit szerencsétlen megoldás.

A másik nyomkövetősnél meg a 24 jegyű AT Post kódot pedig collo barcode-ként lehet megnézni, ha már nemzetközi úton van [link]. Az még nem frissült be nekem arra, hogy melyik cég fogja kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#5230) sentry0 válasza radi8tor (#5228) üzenetére


sentry0
tag

Az normális hogy a tegnapi csomag az amazonon még mindig "arriving today" állapotú?
Nekem kellene jelezni valahol, hogy megérkezett a csomag? :) Vagy ez normális és az amazon tudni fogja magától, hogy én már megkaptam a csomagot? :DDD

(#5231) Timyyy válasza azbest (#5229) üzenetére


Timyyy
őstag

Nekem is már megjött egy ideje, ma volt időm 100 km-en keresztül tesztelni, átraktam gépre a felvételeket, és egyfolytában akadozik a felvétel, tele van mikrolaggokkal, másodpercenként, van hogy egyfolytában darabos a kép. Másnak is ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#5232) Czimby válasza Timyyy (#5231) üzenetére


Czimby
addikt

Milyen SD kártyát használsz? Lehet érdemes lenen másikkal próbálni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5233) Timyyy válasza Czimby (#5232) üzenetére


Timyyy
őstag

(#5234) #04441088 válasza radi8tor (#5228) üzenetére


#04441088
törölt tag

Boldogulni boldogulok, nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy megkértem UPS-t amikor megkaptam a tracking-et hogyha a csomagot csütörtökön vagy pénteken kézbesítenék, akkor ne arra a címre ahova rendeltem, hanem 3 utcával odébb vigyék. Nagyszüleim mindig otthon vannak, én meg dolgozom. Azt mondták oké, odaírták megjegyzésbe és kézbesítették az infót az ezzel foglalkozó osztálynak.
Aztán tegnap reggel már láttam Vecsésen a cumó, gondoltam mivel onnan Székesfehérvár(melletti falu) nem a világvége még ki lesz szállítva. Nagyfatert felhívtam, hogy menni fog futár, oké. Aztán ehhez képest sikertelen kézbesítés lett, mint kiderült az eredeti címre hozták volna...

'Tracking ID 1Z0VX5576800032215

Delivery attempted. A signature is required to complete the delivery. Please see the carrier notice for the next delivery attempt or contact the carrier
VECSES, HU'

Ez alapjan lesz csapo ketto, gondolom hetfon, az jo, mert itthon vagyok. De hogy penzes lesz e a muvelet azt nem tudom.

(#5235) rasky


rasky
senior tag

Az mennyire reális, hogy csütörtökön átvettem a kindle-t a német amazonról, erre ma látom a számlám, hogy nőtt az egyenlegem, és pont annyival, amennyibe került. Adtak egy ingyen kindle-t? :))

(#5236) radi8tor válasza sentry0 (#5230) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amazont nagyon nem érdekli, hogy megkapod-e a csomagot ameddig nem reklamálsz. És ha megkaptad akkor miért reklamálnál. ;)
De már párszor leírtam, hogy ne Amazonos felületen nézzétek a trackinget. :N

staker: UPS már csak ilyen. Nem nagyon lehet velük menet közben egyeztetni.
A második kiszállítás is ingyenes.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5237) Czimby válasza Timyyy (#5233) üzenetére


Czimby
addikt

Pedig ez minőségi kártya, de azért megéri másikkal is próbálni hátha nem szereti valamiért.
illetve 1080p-be volt állítva? Ahogy nézem a magasabb felbontás csak szoftveres humbuk.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5238) #04441088 válasza radi8tor (#5236) üzenetére


#04441088
törölt tag

De a futárnak lehetett volna annyi esze, hogy felhív mikor itt van vagy megcsorget és visszahívom, ha sajnálja rá..
:R

(#5239) azbest válasza Timyyy (#5233) üzenetére


azbest
félisten

Teszteld le, hogy nem kamu-e a mérete... vagy esetleg hamis kártyát fogtál ki.

(#5240) sentry0 válasza #04441088 (#5238) üzenetére


sentry0
tag

Engem sem hívott. (igaz posta hozta ki) De rajta se volt a csomagon a telefonszámom, pedig megadtam az amazonnak. Szóval simán lehet, hogy ezért nem hívtad téged sem. Vagy honnan találka ki a számod, ha a feladó nem tette rá? :DDD

(#5241) qqzs


qqzs
őstag

Tudtok ajanlani amazon price trackert ami bevalt?

Eladó: GTS450

(#5242) andrisbandi válasza qqzs (#5241) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://keepa.com/#!
- Nekem ezt ajánlották.

Amazon Price Tracker

[ Módosította: radi8tor ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#5243) qqzs válasza andrisbandi (#5242) üzenetére


qqzs
őstag

huuu ez nem semmi. koszi nem csak trackel hanem jelez is ha esik az ar es tobb evre visszamenoleg koveti nemcsak az arat hanem hasznalt arat, kategoria helyezest stb stb stb.

Eladó: GTS450

(#5244) #04441088 válasza sentry0 (#5240) üzenetére


#04441088
törölt tag

Amikor felhívtam UPS-t és bediktáltam a követési számot, szállítási címet, akkor mondta az ügyintéző a telefonszámom...

De más:

Mi van akkor, ha rendeltem valamit Amazon Prime-al Angliából. Már rendelés után levonták vagy zárolták a pénzt, aztán a csomag ugye már itt lett volna nálam, ha pénteken sikerül átvenni...Viszont az OTP-s számlámra vissza került a vásárlás összege... :F

(#5245) azbest


azbest
félisten

Jajjj, a trans-o-flex értesítő email-ben nem látszik az utca, csak az emelet/ajtó :D
Küldtem a futárnak sms-ben utcanevet is, remélem idetalál.
Azt hiszem jobb lesz átírnom amazonnál egy sorosra a címet.

A tof webes címmódosítújuk hibát dob, talán a 24 jegyű azonosító miatt.

A sima postás küldeményen jó volt a címzés, csak valahogy az osztrák posta és a tof közt veszhet el.

[ Szerkesztve ]

(#5246) Sofian válasza #04441088 (#5244) üzenetére


Sofian
őstag

Nekem is van egy úton lévő csomag aminek visszajött az ára (amazon.de). Nem tudjuk mi történik.. :D

(#5247) #04441088 válasza Sofian (#5246) üzenetére


#04441088
törölt tag

De levonják majd utólag vagy vegyem ajándéknak? :DDD

(#5248) Sofian válasza #04441088 (#5247) üzenetére


Sofian
őstag

Passz.. sztem a Black Friday + sztrájk megártott az amazonnak.. :D

(#5249) azbest válasza azbest (#5245) üzenetére


azbest
félisten

jee, ügyes a tof futár, megtalált. Meg a dobozon jó volt a címzés.

(#5250) r3ccardo


r3ccardo
tag

Üdv!

Angol amazonról melyik futár cég hozza az árut?

Előre is köszi a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.