Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Fooler89


Fooler89
őstag

Megrendeltem ez a tv boxot Amazon.de-n keresztül. [link] 80,99 Euróért
22 October 2017- kor rendeltem meg 26 October 2017-kor dispatchelték. A csomaghoz nem kértem követést de Nov. 3.-ra igérték hogy megérkezik és azóta semmi.

Jelezzem az eladónak vagy mit tegyek?
Ha jól értelemez, a vám miatt állhat? :S

Sajnos eléggé elkapkodott vásár volt :(

(#5002) s7evcsenko válasza Fooler89 (#5001) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem az amazon.de-ről vásárolva nincs vám.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5003) radi8tor válasza Fooler89 (#5001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól függ ki volt az eladó. Ha az mint most, akkor USA-ból jön ami nem 1 hét szállítás vámmal együtt.

Persze, felveheted a kapcsolatot Amazonnal/eladóval.

⭐ Stella

(#5004) qqzs válasza Fooler89 (#5001) üzenetére


qqzs
őstag

Fulfilled amazon van az szerintem eus amazon raktarat jelent

Eladó: GTS450

(#5005) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Amazon.co.uk-ről rendeltem 2 accounttal ugyanazt a terméket, nem volt olcsó (20ezer ft, PS4 játék).

Az egyik megjött, a másik nem, viszont mindkettőnél azt jelzi, hogy kézbesítve. Mit lehet tenni?

Az is furcsa hogy ugyanúgy rendeltem csak 3 nap eltéréssel de az egyiket UPS-el adták fel a másikat postán.

UPS: 1Z577E526810649543

A másiknál ezt írja:
Your package was expected to be delivered 25 October.

Illetve alul a rendelés alatt:

Megnéztem most a számlám, refund nem érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#5006) radi8tor válasza PainKiller13 (#5005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez alapján azt tippelem nem kaptál értesítőt róla a postától, vissza ment a csomag 10 nap múlva. Refundot meg még valamiért nem kaptad meg.
írj Amazonnak erről, mi nem fogjuk tudni megoldani ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5007) Fooler89 válasza radi8tor (#5003) üzenetére


Fooler89
őstag

A csomag elveszett, az amazon azonnal megindította a full refundot.

Köszönöm a segítséget

(#5008) gama78gmus2h


gama78gmus2h
csendes tag

Tisztelt forumtársak

Rendelni szeretnék amazonról és már be regeltem primera is, pontosabban headsetet vásárolnék meg 1 két kisebb kütyüt, honnan érdemes .com vagy .de? Sades r2 fülest szeretnék a fülesrésznél körbevilágítóst :R

(#5009) ldave válasza gama78gmus2h (#5008) üzenetére


ldave
félisten

Az ingyenes szállítás lehetősége és a vámmentesség miatt első körben mindenképp a német oldaluk az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#5010) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Június 14-én rendeltem egy vga-t a német Amazonról (közvetlenül az Amazontól, tehát nem harmadik fél). Visa bankkártyát adtam meg fizetési lehetőségnek, le is vonták az 1 eurós próbavásárlást.

Most lett készleten a vga (Radeon 570, hehe), le akarták vonni az árát, de nem tudták, mert nem volt annyi a számlámon, kaptam is egy emailt, hogy 5 napom van, hogy ezt rendezzem.

Tettem pénzt a számlámra, de az istenért se tudom rávenni őket, hogy újra próbálkozzanak, mindig az az üzenet jön vissza, hogy "There was a problem. We're sorry, but we encountered an error when processing your request. Please try again."

Próbáltam már törölni a kártyát, újra hozzáadni, de ugyanez a szöveg.

Ilyenkor mi a teendő? Support?

(#5011) radi8tor válasza Franklin (#5010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen support. Én ilyen hibával még nem találkoztam.

⭐ Stella

(#5012) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Amazon.co.uk -n milyen szokott lenni a black friday ha van egyáltalán és mikor van?

(#5013) radi8tor válasza HellGreg (#5012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég gyakran vannak akciók, úgy rémlik hogy náluk egész héten vannak ilyenek, nem csak 1 napra összpontosítanak (nem akarják hogy túlterhelődjön az oldal).

⭐ Stella

(#5014) ldave


ldave
félisten

Nem tudom hogy a karácsony miatti vélhetőleg egyre több rendelés lehet-e az oka, de már észrevehetően lassabban indítják útnak a csomagokat.

A Slime draws near! Command?

(#5015) Mercutio_ válasza radi8tor (#5013) üzenetére


Mercutio_
félisten

És óránként egyes termékek extra kedvezményt kapnak :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5016) HellGreg


HellGreg
őstag

Egy buta kérdés. Leadtam a rendelést amazonon, azt írja "you have placed your order". De hogy kell fizetni? Nem kért biztonsági kódot a kártyámról. Meg közben jött egy email:
"Thanks for your order. We’ll let you know once your item(s) have dispatched. Your estimated delivery date is indicated below. You can view the status of your order or make changes to it by visiting Your Orders on Amazon.co.uk."

Szóval mikor és hogy kell fizetni?

(#5017) MasterMark válasza HellGreg (#5016) üzenetére


MasterMark
titán

Biztonsági kódot nem is fog kérni, és majd levonják.

Switch Tax

(#5018) HellGreg válasza MasterMark (#5017) üzenetére


HellGreg
őstag

Az meg hogy a fenébe létezik :Y
Biztonságos ez így? Ha valaki ellopja a jelszavamat annyit rendelhet amennyit akar, olyan címre, amilyenre akar, nem?

[ Szerkesztve ]

(#5019) MasterMark válasza HellGreg (#5018) üzenetére


MasterMark
titán

Így van. Állíts be két-lépéses autentikációt.

Switch Tax

(#5020) radi8tor válasza HellGreg (#5018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen biztonságos, illetve miért lenne biztonságosabb szerinted ha kérte volna azt a három számot még?
Egyébként Amazon találta ki a netes kártyás fizetési rendszert, mindenki tőle vette meg a szabadalmat. Szóval nem fogják lenyúlni a pénzed. Persze Amazon bejelentkező jelszavának érdemes erős jelszót beállítani.

⭐ Stella

(#5021) laslo.


laslo.
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket, tanácsotokat kérném!

Október 25-én rendeltem a német Amazonról, ami november elején meg is érkezett, sérülten. A doboz már ránézésre is hanyagul lett kezelve a szállítás közben, szóval nem ért nagy meglepetés mikor láttam, hogy a termék is törött benne. Panaszt tettem a UPS-nél akik tojtak a fejemre, és mondták hogy az Amazonnal bonyolítsam le az ügyet. Végül is úgy döntöttem, hogy visszaküldöm a csomagot, majd meg is kaptam az Amazontól e-mailben a visszaküldési lapot. Mik a további teendőim? :F

Köszi, laslo!

(#5022) radi8tor válasza laslo. (#5021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hogy ráragasztod a dobozra amit rá kell ragasztani és a papír alján levő vonalkódot meg beteszed a dobozba. Postán feladod.
Ha értékes termék volt (értsd 20 GBP-nél drágább) akkor ajánlottan add fel.

⭐ Stella

(#5023) MasterMark válasza laslo. (#5021) üzenetére


MasterMark
titán

Én a postán MPL Europe Standard-al adtam fel.

Ez a legolcsóbb és egész gyors.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5024) radi8tor válasza MasterMark (#5023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mennyibe került?

⭐ Stella

(#5025) MasterMark válasza radi8tor (#5024) üzenetére


MasterMark
titán

6.295 Ft, de ez majdnem 5 kiló volt. Súlytól függően 6.030 Ft és 7.130 Ft között van max. 10 kilóig.

Ja és Németországba persze.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5026) Multibit válasza HellGreg (#5018) üzenetére


Multibit
veterán

Már kaptál néhány tanácsot, egy másik módszer, amit én használok: egy virtuális web kártyát regisztráltam a Pay Palon, arra mindig csak annyi zsét teszek, amennyi az aktuális vásárláshoz elég.

(#5027) MasterMark válasza Multibit (#5026) üzenetére


MasterMark
titán

Amazonon nincs PayPal.

Ettől függetlenül webkártyát használni itt Amazonon, de úgy általánosan a neten ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5028) Multibit válasza MasterMark (#5027) üzenetére


Multibit
veterán

Persze, persze. Keverem, mert PP-n is ez a kártyám él.

(#5029) fegaf


fegaf
újonc

Helló!
Visszaolvasva úgy látom, hogy 50$ alatt nincs vám? Akkor hova kapom vissza a felszámolt vám költséget, mert web számlára nem lehet utalni? Maguktól intézik a visszafizetést?

(#5030) radi8tor válasza fegaf (#5029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kártyás vásárlás után vissza lehet téríteni a teljes összeget vagy részösszeget. Számlán úgy néz ki mint egy vásárlás csak az előjele más. Szerintem ez webkártyával is működik de bankodnál rákérdezhetsz erre.
A lényeg, hogy nem folyószámlára kapod, hanem kártyás tranzakció lesz az is.

⭐ Stella

(#5031) MasterMark válasza fegaf (#5029) üzenetére


MasterMark
titán

Kártyára fogják refund-olni. Az is kártyás trankzakció közleményben "Áruvisszavét ellenértéke" lesz.

Switch Tax

(#5032) fegaf válasza MasterMark (#5031) üzenetére


fegaf
újonc

Nem mondom, hogy teljesen értem, de meglátjuk. :F
Kösz.

(#5033) andris5


andris5
tag

Sziasztok! Rutinos "rendelőnek" tartom magam de van itt valami amit lehet nem tudok biztosan:

Srácomnak rendelném a következő terméket:
itt a link az amazon oldalra

114 dodo ami igen baráti ár az itthoniakhoz képest. A kérdés az, hogy erre jön még vám+áfa+feldolgozási díj vagy futár hozza és a kezembe adja a látható összegért.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#5034) cucumber87 válasza andris5 (#5033) üzenetére


cucumber87
tag

Sziasztok!

A ps4 storeon holnap lesz black fryday és az amazon.com-ra irányít. Magyarországi címem van fent és ma tettem egy próbát beraktam a terméket és nem számolt fel egyéb költséget a fizetés validálás előtt. Ugye ez azt jelenti holnap nyugodtan megrendelhetem amennyiben lenne plusz költségem azt fizetésnél jelezné az oldal. Jól értem?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#5035) ldave válasza cucumber87 (#5034) üzenetére


ldave
félisten

Ha a .com-os oldalról rendelsz, akkor az szinte biztos, hogy az USA-ból jön majd, akkor pedig számolnod kell vámmal és áfával is. Ráadásul nem tudom hogy a tápegység megy-e az itthoni 230V-os hálozaton.

A Slime draws near! Command?

(#5036) andris5 válasza ldave (#5035) üzenetére


andris5
tag

Pont hasonló a problémám kettővel feljebb...

De nem úgy van hogy az Amazon a végleges költséget mutatja az oldalon? Arra gondolok, hogy ha más régióból rendelem (pl Belgium) akkor más végösszeget kapok. Nem így van?

(#5037) ldave válasza andris5 (#5036) üzenetére


ldave
félisten

Én még sosem rendeltem EU-n kívülről drágább terméket, sajnos nincs tapasztalatom se áfa, se vám fizetés és számolás terén.

A Slime draws near! Command?

(#5038) andris5


andris5
tag

Erről lenne szó: termék linkje

No kicsit utána néztem a dolgoknak: ha itthon címre rendelem akkor 114 dodo, ha belga címre akkor 107. Jól gyanítom az ár az áfa különbség miatt van (lehet)? Vagy közelebb van a tengerentúlhoz? Ha igen akkor, így nem lesz áfa köteles és mivel 150 euro alatt van így nem lesz VÁM köteles sem. Jó felé kapizsgálok? Jöhetne valami halhatatlan aki .com-ról is szokott rendelni...

Köszi a segítséget!

(#5039) radi8tor válasza andris5 (#5038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amint berakod a kosárba kiderült kell-e itthon ÁFÁt és vámot fizetned.
Ha Amazon nem vonja le vásárlásnál ezt, akkor itthon kerül vámolásra a cucc. Ha levonja vásárlásnál, akkor itthon már semmit nem kell fizetned érte pluszban.

Itt nem vonnak le semmit, tehát normál küldeményként érkezik majd, amit itthon vámolnak. Számolj rá 1 hónapot míg kézhez kapod. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5040) andris5 válasza radi8tor (#5039) üzenetére


andris5
tag

Köszönöm! Sokat segítettél, már jobban átlátom. Nem is innen fogom rendelni azt már sikerült megállapítsam :) . Az imoport fees deposit egyébként a felmerülő költségeket (esetleges vám+áfa+kezelési költség) fedezi ugye?

(#5041) radi8tor válasza andris5 (#5040) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen. Ha valami oknál fogva kevesebb lett (pl árfolyam változás), akkor pár napon/heten belül visszaadják a különbözetet.

⭐ Stella

(#5042) r6man123


r6man123
senior tag

Amazonos rendelés simán elkönyvelhető céges költségként ( pc hardver )? Kell valamire figyelni?

(#5043) laslo. válasza MasterMark (#5023) üzenetére


laslo.
csendes tag

És ugye visszafogják utalni a visszaküldés árát?

(#5044) MasterMark válasza laslo. (#5043) üzenetére


MasterMark
titán

Természetesen megtérítik.

Neked ezeket nem írták le az e-mail-ben? :F

Switch Tax

(#5045) laslo. válasza MasterMark (#5044) üzenetére


laslo.
csendes tag

Biztosan leírták, csak mivel az angolom nem perfekt, ezért lehet elkerülte figyelmem. :DDD

Köszi szépen! :R

(#5046) fegaf


fegaf
újonc

Mennyi ideig tart náluk előkészíteni szállításra? 3 napja változatlan a státusza az árunak.

(#5047) radi8tor válasza fegaf (#5046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem 1-2 hete majdnem 1 hétbe telt mire útnak indították.
1 hét után már lehet reklamálni náluk (gondolom nem unatkoznak ünnepek előtt).

⭐ Stella

(#5048) fegaf válasza radi8tor (#5047) üzenetére


fegaf
újonc

Hát ok.

(#5049) radi8tor válasza fegaf (#5048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha sürgősen kell a cucc vagy időre, akkor év végén mindenképpen ajánlott gyorspostát választani. Az időgarantált.

⭐ Stella

(#5050) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Van valami magyarázat arra,hogy német amazonról a Fire 7 tablet nem szállítható Magyarországra?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.