Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) bromi84 válasza warcat (#10750) üzenetére


bromi84
tag

Köszi. Azért van élet a Dysonon meg az Apple cuccokon kívül is... :C

(#10752) omfgk


omfgk
addikt

Visszaküldés esetén mindenképpen van olyan címke amit a csomagba kell tenni, tehát nem a külsejére ragasztani?

Elindítottam egy return-t, Amazon szállította ki, tehát jött is a prepaid DHL, magyar postán feladós label, de csak a Return Mailing Label.

Felül ugye a nevem címem, alatta a német amazonos cím és a 3 vonalkód.

Print all the labels provided. Securely pack the items you are returning, include the barcode with the Return Authorisation Label in the package.

Ez most nem volt. Return Authorisation Label. Mondjuk jó régen küldtem nekik bármit is vissza, de akkor volt egy kis cetli még anno.
Gondoltam ,hogy jobb híján kétszer kinyomtatom a Return Mailing Label-t és egy megy kívülre, egyet meg beleteszek a dobozba is. Úgy csak tudják azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#10753) omfgk válasza omfgk (#10752) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát ez nincs sehol.

Netről egy.

(#10754) tuareg85 válasza omfgk (#10752) üzenetére

Nekem volt 2 sikeres visszakuldesem ugy, hogy csak beletettem a csomagba +1 peldanyt a kivulre ragasztando return label-bol. Amugy szerintem lehet azert arra epiteni, hogy
- ok maguk a return label-bol ki tudjak keresni, hogy melyik return-hoz tartozik a csomag
- a csomagolas es rajta a return label nem valasztodik szet a benne levo termekektol, mert nekik is erdekuk, hogy ne vesszenek el a dolgok akkor sem, ha nem egy alapos preciz valaki kuldi vissza, tehat szerintem bele sem kell papir
Erdekes unrelated reszlet: az egyik visszakuldesemet valamikor delelott adtam be a magyar postan, es este mar csippant a telefonom a visszateritett penzzel, amikor meg fizikailag max. a posta kozpontjaba erhetett el a csomag, tehat valszeg amint meglatta az amazon a tracking-et, rogton kuldtek is a penzt.

[ Szerkesztve ]

(#10755) -=RelakS=- válasza omfgk (#10753) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen nekem sem volt. A DHL-es címkét a csomagra pattintottam, a teljes nyomtatnivalóból egy példányt a csomagba tettem, és Alza boxban feladtam.
Ha nem vársz cserébe semmit, talán így a legegyszerűbb, ha vársz csere árut, akkor a postán van valami nyomtatvány, aminek a kitöltésével talán nem hozza rád a frászt a DHL, hogy az újonnan érkező cuccot vámolja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10756) tuareg85 válasza -=RelakS=- (#10755) üzenetére

Szoval ezzel a DHL-es cimkevel fel lehet adni Alzaboxban? 👀👀👀 En meg szivtam a postaval.

(#10757) omfgk válasza -=RelakS=- (#10755) üzenetére


omfgk
addikt

Sima 30 napon belüli visszaküldős móka.
Végül leadtam így, hogy a Mailing Label-ből tettem belülre is.

(#10758) -=RelakS=- válasza tuareg85 (#10756) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is ilyen szemeket meresztettem, mikor a DHL-től lekértem a legközelebbi automatát.
Mondom: DHL automata a MOL kúton? Ott Alza van. És tényleg, Alzán keresztül lehet DHL Express csomagot feladni.
Nagyjából 3 nap alatt kiért Las Vegasba :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10759) LuckyL válasza -=RelakS=- (#10758) üzenetére


LuckyL
őstag

szia, te most az amazon-os visszaküldős csomagról beszélsz?
mert a német amazon nem dhl express címkét ad, hanem sima dhl-est visszaküldés esetén
azt is fel lehet adni alzaboxban?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10760) -=RelakS=- válasza LuckyL (#10759) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, amazon.com-nak küldtem vissza csomagot, Alzabox-on keresztül, DHL-el.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10761) LuckyL válasza -=RelakS=- (#10760) üzenetére


LuckyL
őstag

ja, értem, gondolom akkor a "com" dhl express, a "de" pedig sima dhl címkét ad
az utobbit sztem csak postán lehet feladni automatánál nemigen

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10762) -=RelakS=- válasza LuckyL (#10761) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, hogy milyen vonalkódok vannak rajta. Gondolom az Alzabox nem fogadja el, ha nem postázható rajta keresztül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10763) fila


fila
senior tag

Az elmúlt hónapban 3 rendelésem volt. Mind a 3-at más futárszolgálattal küldték.
Egy nem jött még meg, pedig 10 napja megérkezett az UPS vecsési logisztikájára. Írtam az UPS-nek miért nem hozzák ki a csomagot? Annyit írtak vissza, hogy a megnövekedett csomagszám miatt csúszik a kiszállítás, legyek türelemmel.
2 kilós, max 30x30x20--as méretű doboz, semmi extra.

El lehet kerülni valahogy, hogy ne UPS-sel küldje a rendeléseimet az Amazon (német)? Ilyen szállítási idő mellett jó lenne elkerülni.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10764) fatal` válasza fila (#10763) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Azzal küldik, ami épp a legolcsóbb nekik, illetve termékfüggő, hogy mivel jön. Általában vagy UPS vagy osztrák posta (amiből itthon ExpressOne lesz).

(#10765) fila válasza fatal` (#10764) üzenetére


fila
senior tag

gondoltam :O

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10766) generatoros válasza radi8tor (#10748) üzenetére


generatoros
tag

köszi. időközben megoldottam egészen egyszerűen. találtam egy magyarnyelvű tájékoztatót..

(#10768) generatoros válasza fila (#10763) üzenetére


generatoros
tag

az ups egy vacak társaság. elég sokat rendelek, de velük még nem volt kapcsolatom. a szállítás napján jött egy emil, hogy ma érkezik a csomagom, nem jött meg, gondoltam majd holnap , akkor sem. 45 ezrem volt benne , kicsit idegesített. felhívtam a magyar képviseletet és közölte a hölgy, nem voltam itthon ezért náluk pihen a csomagom. elég pipa lettem mert már 5-6 nap is eltelt az emil óta. aztán harmadnapra kihozták. . nem volt kedvem vitába keveredni velük, de ellehet képzelni milyen állati vacak és kiszolgáltatott helyzetet éltem meg. ti. nem tudom bizonyítani, hogy nem hozták ki és váltig állította a csaj, hogy márpedig kint voltak nálam csak én nem voltam otthon, csak én tudom, hogy hazudtak mert itthon voltam. én is szívesen kikerülném őket a jövőben.

(#10769) LuckyL válasza generatoros (#10768) üzenetére


LuckyL
őstag

kérd el a futár számát, kérd meg hogy a tiedet is írja be a telefonjába és adj neki borravalót néha
ezután zökkenőmentes lesz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#10770) generatoros válasza LuckyL (#10769) üzenetére


generatoros
tag

Mindig adok a futároknak jattot és ennek ellenére ilyenek. ennek az UPS futárnak nem tudtam adni mert először járt nálam és ugye ahogy írtam vissza is vitte a csomagomat, tehát mégsem járt a megadott címen. ezek után pedig nem is fogok. Amennyiben még egyszer előfordul, panaszleveleket írok. Még most is felzaklat az eset, ha eszembe jut.

(#10771) radi8tor válasza generatoros (#10770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ők nem UPS futárok, hanem alvállalkozók.
Engem is felbosszantott többször az egyik. Aki ráírta a csomagra hogy címzett ismeretlen.
Mondtam is UPS-nek, hogy ez mégis mi? Korábbi UPS futár megtalált engem, minden futár megtalál.
Aztán bepipultam és 2 ilyen nem kiszállítás után elmentem a csomagért a raktárba és hivatalos panaszt tettem.
Persze semmi értelme nincs ennek, mert nem UPS alkalmazottak...

⭐ Stella

(#10772) generatoros válasza Pease (#10720) üzenetére


generatoros
tag

Sokat nem tudok az amazonról. Az sem világos, ami a 150 E értékhatárt illeti vámmentességhez. Az áfa nem lenne benne?

(#10773) generatoros válasza radi8tor (#10771) üzenetére


generatoros
tag

Azt hittem ez csak velem fordult elő. a legnagyobb gond az, hogy a feladó nem ad lehetőséget, hogy a vevő válasszon futárt. Aztán , az, hogy vállalkozókat alkalmaznak, az normális jog értelmezés szerint nem mentesíti őket a felelősség vállalása alól, persze ez nem így van, mert ha beengedek egy szerelőt a lakásomba és miután áttöri a falat, a szomszédomnak kárt okozva, majd megveri a szomszédomat akkor talán én mégsem vagyok felelősségre vonható a verés miatt a fal áttörése már jogvita is lehet. Normális esetben a megbízónak igen is felelősséget kell vállalnia a neki dolgozók cselekedeteiért. lehet rosszul gondolom????

(#10774) generatoros válasza fatal` (#10742) üzenetére


generatoros
tag

Amazon.com-ról rendelnék 138,95 dollár értékben 25.09 szállítás mínusz 6.95 kupon kedvezmény után adózás előtt 157,02 dollár majd 42,41 becsült beszedendő adót ír ki. Végösszeg: 199,43 dollár. Kérdésem : erre még itthon fizetek ÁFÁ-t?

(#10775) fatal` válasza generatoros (#10774) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg nem, hiszen beszedi az Amazon.

(#10776) generatoros válasza fatal` (#10775) üzenetére


generatoros
tag

még akkor is, ha ez nem a német amazon?

(#10777) fatal` válasza generatoros (#10776) üzenetére


fatal`
titán

Ez alapján igen. Német amazonnál nem fizetsz itthon semmit, EU-n belül be kell szedniük az adót.

Ilyenkor az a kérdés, hogy lepapírozzák-e rendesen, hogy már megfizetted az adót. De ez csak akkor derül ki szerintem, ha megrendeled. De biztos vannak a topicban, akinek nagyobb tapasztalata van ebben, én nem szoktam EU-n kívülről rendelni.

(#10778) generatoros válasza fatal` (#10777) üzenetére


generatoros
tag

nem szívesen rendelek én sem az usa-ból de sajnos amit rendelnék az nem található a német amazon-on.

(#10779) fila válasza generatoros (#10768) üzenetére


fila
senior tag

5-6 nap is gáz, de nálam konkrétan ma két hete dekkol a vecsési logisztikán az UPS csomagom, megnövekedett csomagszám indokkal. Ha rendelek még valamit mostanában akkor azt decemberben hozzák majd ki????

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10780) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy bár az amazon oldalán ezt hozza szállításra és egyéb ktgekre, de megérkezéskor azért számítsak a 27% áfára és a vámra?

(#10781) fatal` válasza zolnagy (#10780) üzenetére


fatal`
titán

Igen

(#10782) generatoros válasza zolnagy (#10780) üzenetére


generatoros
tag

nem rendeltem még soha az amazonról ill. igen, de amerikai címre és egy évente haza látogató ismerős szokta hozni. most azonban kb 6kg lenne ami a repülőre téve többlet utazási költséget jelent neki és nem akarom ezt tőle elfogadni. ahogy én okoskodok a net-es lehetőségek alapján az nekem úgy jön le, ha a német amazonról rendelsz akkor eu-ból jön és nincs áfa és vám sem, mert az amazon beszedi ahogy látom. a másik amazon számomra sem világos, hiszen ott is írja a szállítási költséget és egy becsült behozatali illetéket, így aztán közel dupla áron jön az áru , ha ehhez még áfát is számol az már nem rentabilis vásárlás szerintem. tehát ezt azért valahogy érdemes lesz tisztázni a magyar vámhivatalnál.

(#10783) generatoros válasza zolnagy (#10780) üzenetére


generatoros
tag

amit linkeltél az szerintem nem ránk vonatkozik. rendeld meg a cuccott a címedre, de ne fizesd ki, rögtön látni fogod, hogy a szállítási költség is más lesz ( több) és lesz ott behozatali illeték is.

(#10784) generatoros válasza zolnagy (#10780) üzenetére


generatoros
tag

igaz nem amazonos rendelés de nagy ráfaragás volt. atlas nevű kanadai cég. csak őket találtam akik szállianak mo.-ra is egy 0,2mm vastag dozuky fűrész volt a megrendelés tárgya kb 50 dolcs erre rá tették a szintén kb 50 dolcsi szállítási és áfa meg vám költséget( persze ezt a behozatali illeték néven fogalmazta meg a googl fordító) nyeltem nagyot és akkor még 350-es dollár árfolyamon lett egy fűrészem 35 ezerért. így mulat egy magyar úr. okéztam a rendelést, majd 3 nap múltával itt is volt és amagyar vámosok is kértek még kb 8 ezret fogalmam sincs mire mert számlát nem hanem egy értelmezhetetlen írást adtak mellé amiből az kiderült, hogy a vám eljárásra 4-5 ezret vontak a többi nem tudom mi volt mert a vámot nem vonhatták volna ekkora értéknél áfának meg kevés a maradék. egy szónak is száz a vége jó sok pénzért jött a műhelyembe egy japán fűrész.

(#10785) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! USA-ból rendelt árút, mennyi idő után küldik el, illetve a chat előzményt el tudom érni valahol? 19-én rendeltem egy cipőt, tegnap kérdeztem, hogy mi történt vele, valami olyat írtak, hogy beragadt az elosztó központba, de intézkednek. Azt hittem az Amazontól vettem, de kiderült, hogy az Amazintól. Már nem is jelzik, hogy Magyarországra szálltnak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.