Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) smallmer válasza radi8tor (#6700) üzenetére


smallmer
őstag

bocsi, képet készítettem:

(#6702) radi8tor válasza smallmer (#6701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem úgy tűnik az alsó termékből nincs raktáron és azt írja fent sárgával hogy majd megírják mikor küldik kb.
Szóval csütörtökre nem feltétlen érkezik meg.

⭐ Stella

(#6703) smallmer válasza radi8tor (#6702) üzenetére


smallmer
őstag

mindkettő van elvileg. azt írja, hogy in stock. Nem értem.

(#6704) radi8tor válasza smallmer (#6703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor hajrá. Rendeld meg, akkor megírják a szállítási határidőt.

⭐ Stella

(#6705) smallmer válasza radi8tor (#6704) üzenetére


smallmer
őstag

az a gond, hogy megyünk nyaralni. Nem lesz áram az egész út során és kellene addig a powerbank. Fényképezők stb.... Ha csütörtökig nem érkezik meg akkor nem tudjuk használni az eszközöket.

(#6706) ldave válasza smallmer (#6705) üzenetére


ldave
félisten

Nekem múlt héten megjött három nap alatt, de akkor minden volt raktáron és a megrendelés pillanatában már írták, hogy melyik napra várható és meg is jött aznap délután. De ha ennyire szűk neked a határidő, akkor nem biztos hogy megéri kockáztatni.

A Slime draws near! Command?

(#6707) smallmer válasza ldave (#6706) üzenetére


smallmer
őstag

rendben :) köszönöm

Inkább veszek itthon valamit, az a biztos.

(#6708) Gabesz84 válasza smallmer (#6707) üzenetére


Gabesz84
őstag

Szerintem menj be valami helyi kereskedelmi egységbe és vedd meg személyesen. Ezek a power bankok még csak nincsenek is jó áron. Ennyi pénzért még a tescoban is kapsz hasonló teljesítményűeket.

[ Szerkesztve ]

(#6709) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv.
Van egy műszaki cikk, ami érdekel. Úgy veszem ki az amazon oldaláról, hogy van egy darab új belőle. Ez most egy magánszemély által van meghirdetve, vagy valami boltból szerzik be ténylegesen az újat?
Esetleg rég kifutott, csak még benne maradt? Segítséget előre is köszönöm.

Itt a termék

[ Szerkesztve ]

(#6710) somnia válasza #31600896 (#6709) üzenetére


somnia
őstag

Temporarily out of stock.. Order now and we'll deliver when available. We'll e-mail you with an estimated delivery date as soon as we have more information. Your credit card will not be charged until we ship the item.

[ Szerkesztve ]

(#6711) #31600896 válasza somnia (#6710) üzenetére


#31600896
törölt tag

Magyarán ebből sosem lesz már. Évekkel ezelőtt kifutott termék, le is tettem róla ezúttal.

(#6712) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok ebben az Amazon-ról rendelés témában, így felvetődött bennem pár kérdés:
1. Ti melyik domain végződésű oldalról rendelitek haza (magyarországra) a termékeket?
2. Ha van egy gift cardom, tegyük fel 10 dolcsis, azt betudom váltani pl. egy 20 dolcsis termékbe?
3. Általában mennyi idő mire hozzátok ér a termék?

Köszönöm szépen a válaszaitokat és segítségeteket!

Üdv,
Skinny26

(#6713) #86564352 válasza Skinny26 (#6712) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. Amelyikről olcsóbb. :) A .uk és .de nincs vám mert EU, a .com már értéktől függ.
2. Biztos lehet, miért ne.
3. Változó, sokszor napra pontos a közölt becslés szállításra, ha ünnepek, sztrájk van akkor már várós.

(#6714) radi8tor válasza Skinny26 (#6712) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2. persze be tudod váltani bármekkora részét az utalványnak. Csak arra kell figyelni, hogy USD utalványt nem tudsz beváltani EU oldalon és EUR utalványt se lehet USA oldalon se UK oldalon beváltani.

⭐ Stella

(#6715) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Értem köszi szépen!
Akkor EUR utalvánnyal csak a .de végződésű oldalon tudok vásárolni?

(#6716) radi8tor válasza Skinny26 (#6715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem pont így van. Az utalvány adott Amazon oldalra szól. Német oldalon feltöltött Amazon egyenlegem pl nem látszik Francia oldalon pedig mindkettő EUR.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6717) Skinny26 válasza radi8tor (#6716) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Oh értem, köszönöm a segítséget!

(#6718) maestro87


maestro87
őstag

Hali!
Új vásárlóknak Amazonon van valami nagyobb kedvezmény kupon?
Egy 4 személyes Brikka kávéfőzőt szeretnék az itthoni árak alatt rendelni, de jelen pillanatban kupon nélkül nem éri meg kintről rendelni. :(

(#6719) radi8tor válasza maestro87 (#6718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Nincs kedvezmény új vásárlóknak.

De olasz oldalon olcsóbb.
Normál szállítással EUR 46,95 a vége.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6720) maestro87 válasza radi8tor (#6719) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi!
Itthon 12 ezer úgyhogy ez sem éri meg. :(((
És az 1 hónapig ingyenes Amazon Prime sem ad semmit?

(#6721) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem vagyok gyakorlott vásárló, sőt, mondhatni kezdő, ezért leírom hátha más is belefut hasonlóba és ezáltal elkerüli.
Egy ideje nézegettem egy terméket pro és kontra érvek, kissé ellentmondóak voltak a vásárlók tapasztalatai, ezért írtam a gyártónak, aki válaszolt is és elmondta, hogy az általam támasztott kritériumoknak melyik termékük felel meg a legjobban.
Az általuk bemásolt linkre lépve a terméknél találtam magam, meg is felelt, megvásároltam. Akkor tűnt fel, hogy milyen hosszú a szállítási idő, el is csodálkoztam, aztán rájöttem, hogy az amazon international oldaláról rendeltem.
Kíváncsiságból átléptem az angol felületre, ugyanaz a termék, ugyanaz a gyártó, és bamm, kedvezménnyel együtt 33%-kal olcsóbban vásárolhattam meg ezt a dolgot. Villámgyorsan töröltem a másik rendelést és megvettem az angol oldalról, nem csupán olcsóbban, de jóval gyorsabban is meg fog érkezni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6722) Kija válasza S e t h (#6721) üzenetére


Kija
aktív tag

Mindig meg kell nézni a .com-on, a .co.uk-n és a .de-n is!
Sokszor ugyanaz az eladó csak adott országra ír ki akciót.
Én eddig egyébként úgy vettem észre, hogy az brit amazonon jobbak az árak és a szállítási díjak.

(#6723) S e t h válasza Kija (#6722) üzenetére


S e t h
nagyúr

Viszont most szinte olyan érzésem van, hogy mivel amerikai a gyártó, ezért a britek is tőlük hozzák, mert 3 napja rendeltem és még mindig nem adták fel, kapásból arra gondoltam, hogy megvárják amíg átjön az óceánon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6724) Kija válasza S e t h (#6723) üzenetére


Kija
aktív tag

De 2/3 áron!

(#6725) Constantin


Constantin
tag

Sziasztok!
Még Májusban rendeltem Amazonról néhány dolgot, és azóta 8 Fontot levont a számlámról minden hónapban. Ez miért van? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, nem igazán vagyok otthon ebben a témában.

(#6726) donjohnson válasza Constantin (#6725) üzenetére


donjohnson
addikt

biztos rányomtál véletlenül az amazon prime előfizetésre.
volt már téma itt a topikban, hogy hogy kell lemondani. keress vissza a prime kulcsszóra.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6727) Constantin válasza donjohnson (#6726) üzenetére


Constantin
tag

Szia! Elvileg azt írja, hogy nem vagyok Prime tag.

Most megnéztem, és a bank account-omban is azt írja, hogy azért vonta le mert prime tag vagyok, viszont az Amazon fiókomban meg nem látok semmit, még az előző rendeléseket sem. Szóval valamit összekavartam.

[ Szerkesztve ]

(#6728) Constantin válasza Constantin (#6727) üzenetére


Constantin
tag

Közben már megtaláltam, hogy ehhez az Amazon account-hoz van hozzárendelve a bankkártyám, de azt még mindig nem sikerült megtalálnom, hogy miért vonogat havonta. :(

(#6729) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Minden amazon régióban külön van a prime.

.de, .uk, .us... mindegyikre nézz rá szerintem.
Ám erről kellene kapnod mailt is, amiben aszem linkelve is van a fiók amihez tartozik.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6730) Constantin válasza s7evcsenko (#6729) üzenetére


Constantin
tag

Ha eltávolítom a kártyát a fiókból, akkor gondolom automatikusan megszűnik a prime. Lehet ez lesz.

(#6731) radi8tor válasza Constantin (#6730) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlen. De miért nem veszed fel Amazonnal a kapcsolatot és törlik az előfizetést.
Ha mondjuk eltávolítod a kártyát és tartozásod van, akkor lehet soha többet nem regisztrálhatsz.

⭐ Stella

(#6732) Constantin


Constantin
tag

Sikerült megoldanom. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Ne haragudjatok, hogy itt szerencsétlenkedtem.

(#6733) donjohnson válasza Constantin (#6732) üzenetére


donjohnson
addikt

na és végül hogy sikerült? :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6734) Constantin válasza donjohnson (#6733) üzenetére


Constantin
tag

Sikerült lemondani a prime-ot. Csak azért volt vele ennyi szenvedés, mert egyik bejelentkezésemnél sem mutatta, hogy lenne rá előfizetésem. Gondolom, hogy én néztem félre mindig valmit :D

(#6735) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Amazonról ha rendelek olyan 80-90 ezer forint értékben, akkor a szállításnál hogy alakul a vám? Meg lehet valahogy oldani hogy vámmentesen jöjjön termék az Amazon.com-ról?
Köszi előre is!

(#6736) #16729600 válasza tomszli11 (#6735) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem lehet. Már a rendeléskor kalkulált összegben levonásra kerülnek a járulékos költségek.

(#6737) tomszli11 válasza #16729600 (#6736) üzenetére


tomszli11
tag

Meglehet jelölni hogy a csomag ajándék lesz, ebbe az esetben is a vám fenn tud akadni?

(#6738) radi8tor válasza tomszli11 (#6737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az az ajándék opció nem vám kijátszására való. Cégtől érkező küldemény nem ajándéknak számít!
Ajándék csak akkor lenne értelmezhető, ha egy ismerős küldené a csomagot szépen becsomagolva, üdvözlő kártyával. Azért a vámosok se most másztak le a falvédőről.

Plz zárjuk is le ezt a vonalat, mert úgy látom adófizetés kijátszása a téma, ami nem engedélyezett a fórum területén!

⭐ Stella

(#6739) qqzs


qqzs
őstag

Vege a vat nelkuli vilagnak azt hiszem. Vegigviszi a vasarlast mint mar tobb eve mindig vat nelkul checkoutnal sem ir semmi vatot a reszletezesben sem, viszont most meglepodve tapasztaltam hogy sokkal nagyobb összeget vont le, ami a vat.

Eladó: GTS450

(#6740) Mercutio_ válasza qqzs (#6739) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak az nem derült ki, hogy melyik site (.com, .uk .de) és ki az eladó?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6741) radi8tor válasza Mercutio_ (#6740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Com-on kizárt lenne, mivel 3. országbéli vásárlásnál nincs ilyen lehetőség.

⭐ Stella

(#6742) m0ski válasza qqzs (#6739) üzenetére


m0ski
aktív tag

Most néztem én is .de oldalon, és eltűnt a részletezés, amiből kiderülne a VAT, csak a termék árát és a szállítási költséget mutatja.

szerk: próbáltam egy Xbox kontrollert, ott kiadta a részletezést.

[ Szerkesztve ]

(#6743) qqzs válasza m0ski (#6742) üzenetére


qqzs
őstag

DE oldal magyar ceges rendeles
a reszletezes megvan de nullas a vat csak a vatos osszeget vonjak le.
Mar beszeltem veluk ok sem ertik, remelem nem a altalam sejtett bugot javitottak.

Eladó: GTS450

(#6744) m0ski válasza qqzs (#6743) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én is cégesként néztem, de összehasonlítva a korábbi rendelésekkel, valóban a VAT-al növelt ár szerepel. Ha ez a lehetőség is eltűnik + a szállítási költség emelés, akkor eljutunk oda, hogy nem lesz érdemes Amazonról rendelni.

A legutóbbi rendelésemmel konkrétan így jártam, hogy azon túl, hogy meg se érkezett, itthon olcsóbban megtaláltam utólag, mint amennyiért Németországból kaptam volna. :U

(#6745) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Ha rendelek valamit de nem felel meg, nem tetszik, bármi egyéb, akkor a 30 napon belül ha visszaküldöm annak a költsége engem terhel?

www.smart-bus.hu

(#6746) radi8tor válasza -Solt- (#6745) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#6747) -Solt- válasza radi8tor (#6746) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor jól emlékeztem, köszönöm!

www.smart-bus.hu

(#6748) rafanadal


rafanadal
csendes tag

Tegnap délben leadtam egy rendelést, amit töröltem pár órával később. Az összeg zárolásra került a számlámon. Kb. mikorra kerül feloldásra? A termék természetesen nem lett feladva. Ha mégis lerendelném még a mai nap folyamán, akkor ismét levonná a termék árát?

(#6749) radi8tor válasza rafanadal (#6748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ideális esetben pár napig. Nem ideális esetben a maximális 31 napig marad zárolva az összeg.

Igen, ha új rendelést adsz le zárolva lesz megint ez az összeg. Nem vonja össze Amazon a zárolásokat.

⭐ Stella

(#6750) rafanadal válasza radi8tor (#6749) üzenetére


rafanadal
csendes tag

Köszi a választ. Azért remélem nem húzzák el 31 napig, attól függetlenül, hogy nem annyira sürgős számomra. :Y

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.