Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) radi8tor válasza Upo (#5950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom ő gyorspostával kérte.

Igen a postára fut be ez minden valószínűséggel. Menj be kérdezz rá. Én is oda jártam a fejükre hetente (10 napig tartják), aztán egyik nap megérkezett az értesítő.

⭐ Stella

(#5952) sepsi0 válasza Upo (#5950) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem a mult hét szerdai egér rendelésem, hétfőn reggel a postán volt. DP volt ez is, értesítőt nem kaptam, csak az asszony beszaladt, mint általában, mert jönnek a csomagok Ali GB BG és a kezébe nyomták.
Szerintem ez elég jó, sima ingyen posta volt.

(#5953) Upo válasza sepsi0 (#5952) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm. Tényleg csak annyit akartam tudni hogy a posta az illetékes vagy valami más cég. Akkor megyek én is a postahivatalba.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5954) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Van egy amazon fiókom regisztrálva. Ma reggel láttam a leveleim között, hogy tegnap 23:25kor jött egy email, mondván jelszóvisszaállítást kértem, benne az ellenőrző számsorral. Ez eddig nem is probléma, de a 23:26kor érkezett levél alapján meg is lett változtatva az amazonos jelszavam. :F Ja, én éjjel aludtam, és nem hiszem, hogy alvajárva pont amazonjelszót cserélnék.
-egyrészt, fogják az amazonos loginhoz szükséges emailcímemet és kérnek rá egy emlékeztetést (honnan tudták az email címet, amivel oda regisztráltam?)
-másrészt: hogyan szerezték meg az ellenőrző számsort a levelezésemből (ahol teljesen más a jelszavam) vagy ha nem onnan, akkor honnan?
A jelszavamat lecseréltem, vásárlás nem történt, kártya, és egyéb fizetési módok nem voltak megadva az oldalon.
Mindenesetre érdekes.

Szerk: Idave: most nem látom az eredeti levelet, mert dolgozom, csak a gmailbe automatikusan átirányított másolatokat, de a levél adatai megegyeznek. Nem a tartalomra gondolok (az ugyanaz), hanem amit a gmail el tud mondani a levélküldés kapcsán: feladó, SPF, DKIM, DMARC ugyanazok mind az éjjeli, mind a reggeli (általam küldetett) leveleknél.

[ Szerkesztve ]

(#5955) ldave válasza pn4hvq (#5954) üzenetére


ldave
félisten

Nem lehet, hogy azok kamu email-ek voltak? Biztos az Amazon a feladó?

A Slime draws near! Command?

(#5956) radi8tor válasza pn4hvq (#5954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A legfontosabbat nem írtad: be tudsz lépni a "régi" jelszavaddal? Ha igen akkor ne foglalkozz ezzel a maillel.

⭐ Stella

(#5957) pn4hvq válasza radi8tor (#5956) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Hmm, bevallom őszintén ezt az ellenőrzést kihagytam :( , kora reggel a jelszócsere jutott első megoldásként eszembe.
De, ha éjjel nem történt meg a jelszó cseréje, akkor miért kaptam levelet arról?
A küldő mindkét esetben ez a szerver volt (pontosabban az a13-40 változik a küldőnél):
Received: from a13-40.smtp-out.amazonses.com (a13-40.smtp-out.amazonses.com [54.240.13.40])
Ezek szerint egyedi volt a dolog, a fórumban más nem tapasztalta ezt, de értetlenül állok a dolog előtt.

(#5958) radi8tor válasza pn4hvq (#5957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez csak egy Amazon által üzemeltetett levélküldő szerver. De ez a levél nem Amazontól jött, hanem egyértelmű becsapás.
Ha a levélben kattintottál valami linkre és ott adtad meg az adataidat, akkor valószínű kiadtad nekik az adatokat.

⭐ Stella

(#5959) pn4hvq válasza radi8tor (#5958) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A levelek egyikében sem volt semmi kattintható link, csak szöveg és képként egy Amazon logo (ez sem volt kattintható). De mint írtam, az éjjeli (mikoris én aludtam) levelek tőlem függetlenül jöttek, az elsőben jött az elfelejtett jelszó miatt az ellenőrzőkód, majd egy percre rá a másik levél, miszerint sikeresen megváltoztattam a jelszavamat.

(#5960) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Sziasztok.

Először rendelek amazonról (co.uk) és máris lehet, hogy hülyeséget csináltam. Előszöris beállítottam, hogy GBP helyett USD-ben vonja a pénzt. Miután a kártya regisztrálását követően levonta az 1GBP és matekoztam kicsit rájöttem, hogy jó nagy hülyeséget csináltam. Úgy jön ki a matek, hogy GBP-ben jobban az ára a terméknek. Töröltem a rendelést majd újra leadtam de másodszorra úgy, hogy fontban vonja a pénzt. A kérdésem az lenne, hogy törölt rendelés esetén is levonják a pénzt a kártyámról és majd visszautalják valamikor a pénzt vagy csak élő rendelés esetén vonnak le pénzt? Második kérdésem az lenne, hogy kell-e egyéb költséggel számolni? Gondolok itt az áfa különbségekre mert ők 20% áfával számolták az árat.

(#5961) radi8tor válasza 2thletme2day (#5960) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell félni. Nem vonják le kétszer az összeget. Ha még nem vonták le az első után akkor törölt rendelés után se fogják.
Az 1 GBP meg egy biztonsági elem, azzal nézik meg kinek a nevén van a kártya. Majd a vásárlás összegéből levonódik.
Szóval most újra leadtad a rendelést konverzió nélkül, pay in GBP-t nyomtál. Jobban fogsz járni. :K
Majd akkor terhelik meg a kártyát a vásárlás összegével, ha elkezdik összekészíteni a csomagot.

⭐ Stella

(#5962) #86564352 válasza 2thletme2day (#5960) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyéb költség az ÁFA átszámolás és a szállítási díj. Vám nincs, EU tag még a UK.

(#5963) 2thletme2day válasza radi8tor (#5961) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ennek örülök. Bár így a logikus mégsem mindig úgy vannak a dolgok ahogy az logikus lenne ezért kérdeztem rá. Külföldi rendeléseimnél általában USD-t preferálom ezert állítottam át arra de gyorsan rájöttem, hogy nem volt a legjobb ötlet. Az az 1GBP nem volt meglepő. Paypal is terheli a fiókhoz újonnan hozzáadott kártyákat így gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet a dologban.

#5962) twofatcat

Áfa átszámolás alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#5964) #86564352 válasza 2thletme2day (#5963) üzenetére


#86564352
törölt tag

A magyar címre rendeléskor magyar áfával fogják számolni a végleges árat. Egyébként a német Amazonon nincs a kívánt termék? Onnan ha Amazon az eladó, akkor 39 euró felett ingyenes a szállítás.

Sputnyik123: na az király úgy :) én is UK és DE oldalukról szoktam vásárolni, az amerikairól talán csak nagyon régen a kezdetekben

[ Szerkesztve ]

(#5965) 2thletme2day válasza #86564352 (#5964) üzenetére


2thletme2day
őstag

De néztem ott is de még a szállítási díjjal is jobban jövök ki ha Angliából rendelem. Egyébként köszönöm a tippet és a válaszokat.

(#5966) radi8tor válasza radi8tor (#5885) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Számlán 37 EUR volt, de a borítékra értéknyilvánításnak 15 USD-t írtak. Durva, hogy mennyire bevállalósak ezek a cégek. :Y

⭐ Stella

(#5967) andrisbandi válasza radi8tor (#5966) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nem szokták elfogadni a cucchoz mellékelt számlát.
Képernyő mentést kérnek a banktranszferról, ha vámeljárás alá vonják.

22 EUR-tól bepróbálkozhatnak a vámolással (áfázással), mert az ügyintézési díjra fáj a foguk.
De hivatalosan el kell tekinteniük az áfa kiszabásától ha az a 10 EUR-t nem haladja meg.

Nekem Amerikából eddig mindent megfogtak.
Fülesek és könyvolvasók voltak Ebayről.

Ausztráliából viszot megúsztam egy drága bringás alkatrész áfázását. (dropper post 200$)
Ezt meg is ünnepeltem, nagyon szerencsésnek éreztem magam :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#5968) radi8tor válasza andrisbandi (#5967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez most átcsúszott.

⭐ Stella

(#5969) Möhe


Möhe
addikt

Műszaki cikk garanciális problémáival hogyan kell eljárni (amazon.de) ?
Nem az amazon az eladó,hanem egy bolt. Hogy megy ilyenkor ha bajos a készülék?

(#5970) #86564352 válasza Möhe (#5969) üzenetére


#86564352
törölt tag

Többiek cáfolnak vagy megerősítenek, én úgy tudom ilyen esetben azzal a bolttal kell felvenned a kapcsolatot a javításról vagy cseréről. (If the item was shipped by a Marketplace seller, please contact the seller directly. Only the seller can deal with your complaint.)
(Falls der Artikel von einem Marketplace Verkäufer versandt wurde, erfolgt eine Prüfung des Rückgabeantrags durch den Verkäufer.)

Először megkérdezném (ha van) a hazai képviseletét a terméknek.

(#5966) radi8tor: Laza :) az élet apró örömei

[ Szerkesztve ]

(#5971) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok!
Ezt a csomagot néztem ki magamnak : amazon ps4 pro gow
Sajnos .de /.co.uk oldalon nem találtam. Itthon meg 150.000 itt meg átszámolva ~100.000Ft-ra jönne ki, de ha jól sejtem és elcsípik a vámon már pedig ilyen összegnél tuti megcsípik akkor ha jól értem rámegy egy 1-12% kezelési költség + 27% áfa?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5972) ldave válasza Ramoskaa (#5971) üzenetére


ldave
félisten

Angol vagy német oldalról rendelve nincs vám, csak áfa különbözet.

A Slime draws near! Command?

(#5973) Ramoskaa válasza ldave (#5972) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Hol találom, hogy ez milyen mértékű lehet? Köszi

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5974) s7evcsenko válasza Ramoskaa (#5971) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha jól látom erre még rájön $150 postaköltség is, amivel együtt már kifejezetten rossz ajánlat.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5975) Ramoskaa válasza s7evcsenko (#5974) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Ingyenesnek látom bár csak addig jutottam ,hogy belépés nélkül cart-ba raktam

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5976) s7evcsenko válasza Ramoskaa (#5975) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mondjuk lejárt a prime-om, lehet azért. :B
Nálam így néz ki a kosárban.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5977) Ramoskaa válasza s7evcsenko (#5976) üzenetére


Ramoskaa
senior tag


Több mind valószínű , ha hozzárendelném a kártyámat ezt vagy hasonló plusz költségeket kapnék! Nincs ,nem is volt prime-om. Köszönöm a segítségedet annyit már nem ér meg :/

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#5978) s7evcsenko válasza Ramoskaa (#5977) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ebben a fázisban nekem is ezt írta.
Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#5979) #16729600 válasza s7evcsenko (#5976) üzenetére


#16729600
törölt tag

Prime tagság kedvezményes/ingyenes szállítási lehetősége vonatkozna az államokon kivűli megrendelésekre is ? :) Nem nagyon hiszem: Note: Release-Date Delivery isn't available to Amazon Lockers, Alaska, Hawaii, international destinations, P.O. Boxes, or APO/FPO addresses :N

(#5980) K1nG HuNp válasza Ramoskaa (#5977) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

.com oldalról csak az USA-ba ingyenes a szállítás. Neked a kíírt árra rájön a szállítási díj illetve az áfa/vám is. De mindenkit kíír az amazon ha végigviszed a megrendelést, bejelentkezve meg megadott szállítási adatokkal, ami ott a végeredmény annyit fogsz fizetni és egy forintal sem többet (beszedik előre az áfát,vámot)

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5981) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fura kérdés lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Egy Logitech terméket, az Amazonnal vagy magával a gyártóval garanciáztassam inkább? Melyik gördülékenyebb stb....?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5982) #86564352 válasza Predator2 (#5981) üzenetére


#86564352
törölt tag

Úgy tudom a Logitech hazai képviselete a miskolci Fixit szervizhez irányít, díjmentes futár viszi-hozza a terméket.

(#5983) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

PS4 USA profilhoz kerestem 10$ PlayStation Network Card-ot, de nem találok. Most kezdtem el használni az oldalt, és lehet csak én vagyok béna. Ezeket egyébként nem mailba kódként küldik? Akkor mire számolnak fel szállítási díjat ?

Más: régebben kollégám még olyanról beszélt, hogy beállításoknál ő nem vett ki valami pipát , és így éves díjat vontak le neki. Ez akkor volt előny (ha jól emlékszem) ha rendelt valamit, akkor kapott kedvezményt a szállításból. De lehet ezt rosszul tudom.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#5984) wolf13 válasza wolf13 (#5983) üzenetére


wolf13
őstag

Tárgytalan.

(#5985) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Rendelni Szeretnék egy terméket az amazon.de hivatalos Amazon eladótól. Azt szeretném megkérdezni a garanciális ügyintézés nél a visszaküldés díját nekem kell e állni ha baj lenne vele pl 5 hónap után? Hova kell visszaküldeni?

Illetve az Amazon nál egységesen csak egy év garanciát kapok?
Csak azért kérdem mert ezekre a termékekre mindenütt 5 év gyári garanciát adnak.
Sosem volt még ilyen jellegű problémám De szeretnék felkészülni rá

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5986) ldave válasza fulton (#5985) üzenetére


ldave
félisten

Érdemes megkérdezni a termék hazai forgalmazóját, hogy ők vállalják-e EU-n belül vásárolt termék ügyintézését, mert lehet hogy az egyszerűbb út.

A Slime draws near! Command?

(#5987) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Tudom, hogy volt már hasonló (vagy pont ez) a kérdés, de hátha nem köveztek meg. :)
Ha a német Amazonon veszek valamit, a garanciális dolgok, hogy működnek?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5988) qqzs válasza alratar (#5987) üzenetére


qqzs
őstag

Keresobe: Garanciális

Eladó: GTS450

(#5989) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,

létezik olyan szolgáltatás vagy hirdető amazonon belül, ahová saját készítésű fotókat feltöltve kinyomtatnak belőle egy albumot és elküldik készen?

köszi előre is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5990) nagybá


nagybá
senior tag

Srácok!

Ha nagyértékű (~250k) csomaghoz kérek gift-wrap szolgáltatást, akkor is vámkezelik? :D

Valaki próbálkozott már ilyennel?

Köszi!

(#5991) radi8tor válasza nagybá (#5990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy vámkezelik. Nem adhatnak fel csomagot vámárú nyilatkozat nélkül. A gift wrap azt jelenti tutira nincs számla mellékelve a csomagon belül.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5992) Upo válasza Upo (#5953) üzenetére


Upo
addikt

Még mindig nem jött meg az 1 hónapja rendelt autós kamerám. A feedback-ben a Contact Amazon gombra

Sorry hibaüzenet jön elő kiskutyával. :(

Hol tudok még reklamálni a meg nem érkezett csomag miatt?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5993) radi8tor válasza Upo (#5992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lépj be amazon.de-re. Oldal alján jobbra:
Hilfe / Brauchen Sie weitere Hilfe? / Kontaktieren Sie uns

Itt ki kell választani azt a terméket/rendelést amivel kapcsolatban reklamálni szeretnél. Tegyél mellé pipát.
2. pontban válaszd ki a "Ich habe meinen bestellung nicht bekommen" vagy valami hasonlót.
3. pontban kiválasztani hogy chaten vagy emailben (akár angolul) írnál nekik.

Kb ennyi.

⭐ Stella

(#5994) qqzs válasza Upo (#5992) üzenetére


qqzs
őstag

Angolra is lehet allitani a lapot
En ugyanonnan rendeltem nekem megjott
Tracking mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5995) radi8tor válasza qqzs (#5994) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hogy neked megérkezett nem jelenti azt, hogy mindenkinek meg fog érkezni. Mivel posta hozza ott meg el tudnak tűnni csomagok...

⭐ Stella

(#5996) qqzs válasza radi8tor (#5995) üzenetére


qqzs
őstag

Arra celoztam hogy a bolt ok. Tobbet is ismerek akinek idoben megjott ez. Plusz amazon fullfilled. Masik hogy mpl hozza vagy ups. Sima posta meg soha nem hozott amazonos csomagot azoknal meg nem szokas eltunni.

Eladó: GTS450

(#5997) radi8tor válasza qqzs (#5996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom mennyit rendeltél már de nekem más tapasztalataim vannak. Most pl egy expresszként rendelt csomagot (cipő) is MPL fog hozni.

⭐ Stella

(#5998) pulutodurumo válasza qqzs (#5996) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Két rendelésből kettő sima posta. Az egyik el is tűnt szőrén-szálán. Szerencsére gyorsan megoldották. Fulfilled by Amazon.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5999) Mate


Mate
nagyúr

Rendeltem 3 terméket német amazonról. 2-vel semmi gond, harmadik csak csomag. Ki van lopva belőle a termék. Átvétel után van bármi értelme írni amazonnak?

(#6000) s7evcsenko válasza Mate (#5999) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen.
Nekem is jött egy kifosztott csomagom korábban, írtam a supportnak, szó nélkül adták fel másnap a pótlást. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.