Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 19:36:34

LOGOUT.hu

Amazon topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) radi8tor válasza albiosz (#5850) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#5852) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Fizetni szeretnék az Amazon.de egy terméket. Végigviszem a fizetést, megadom a kártya adatokat (hitel kártya Mastercard), de nem kéri a három jegyű számot (CVC), így elutasítja a bank a fizetést.
Most én vagyok a hülye, vagy mit rontok el?
Most komolyan ilyen nehéz fizetni az Amazonon?

Már egyszer jött email, hogy a bankom elutasitotta a fizetést... hát persze, mert a CVC kódot nem tudom beírni...

(#5853) radi8tor
Nem hívtam fel.
Most online fizetéshez nem a kártyaszám és a CVC kod kel?

[ Szerkesztve ]

(#5853) radi8tor válasza sepsi0 (#5852) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel utasítja el a bank a fizetést? Felhívtad az ügyfélszolgálatot?
A nevedet pontosan adtad meg Amazonon? Passzolni kell a nevednek a kártyán található névvel.

⭐ Stella

(#5854) sepsi0 válasza radi8tor (#5853) üzenetére


sepsi0
őstag

A nevem jó, most néztem, lakcim is.
Én még mindig a CVC kodot hiányolom....
Anno sokat vásároltam az Amazon.co.uk-rol ott tudtam fizetni.

(#5855) radi8tor válasza sepsi0 (#5854) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell CVC kód nekik, anélkül is lehet vásárolni a kártyával.

Kérdezd meg a bankot. Nekem egyszer volt olyan, hogy elutasított egy netes vásárlást mert úgy gondolta nem én voltam. Aztán feloldották a zárolást. Erről nem Amazon tehet, tehát a bankodat kérdezd.

⭐ Stella

(#5856) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem írtad mekkora összegről lenne szó, nem lehet az valamilyen költési limit van a kártyán? Esetleg túl óvatos a bankod és azt hiszik más vásárolna online a kártyáddal.

(#5857) kemotox


kemotox
addikt

Üdv!
Ha ebookot vesz az ember, akkor azt el lehet osztogatni mások között, vagy valami nagyon szigorúan acc-hoz kötött cucc?

(#5858) Mercutio_ válasza kemotox (#5857) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-book topicban lehet többen naprakészek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5859) kemotox válasza Mercutio_ (#5858) üzenetére


kemotox
addikt

Danke! :R

(#5860) sepsi0 válasza radi8tor (#5855) üzenetére


sepsi0
őstag

(#5856) twofatcat

Sajnos ez az én hibám volt.... köszönöm a segítséget! :R
Ugye ki nem fizetett rendelésnél 5 napom van kiegyenlíteni a számlát, utána törlik a rendelést?
Elvileg ezt kaptam emailben, de inkább kérdezek.

(#5861) radi8tor válasza sepsi0 (#5860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen 5 napig tartják a rendelést.

⭐ Stella

(#5862) albiosz


albiosz
őstag

No megrendeltem (autós gyerekülés), köszönöm a segítséget mindenkinek!

Jött egyból egy terhelés, 1 EUR-nak tűnik (313 HUF), gondolom kártya ellenőrzés lehet, ezt később visszaadják?

szerk.: hoppá, 5 percen belül megjött a valós terhelés is.

[ Szerkesztve ]

(#5863) qqzs


qqzs
őstag

Mar megint kiakasztottak. A multkor a 200ezres vetitot nem raktak dobozba. Most meg a 50ezres haztartasi gepet. Sajat dobozaban ugy feladtak hogy nem ragasztottak le semmivel. Meg egy arva kor cellux sem volt rajta. Neha van lehetőség beixelni hogy a termeket kulon rakjak dobozba de ezeknel nem kerdezte azt hittem termeszetesen berakjak.

Eladó: GTS450

(#5864) ldave válasza qqzs (#5863) üzenetére


ldave
félisten

Amazon volt az eladó vagy valami egyéb bolt?

A Slime draws near! Command?

(#5865) qqzs válasza ldave (#5864) üzenetére


qqzs
őstag

Csak az amazontol vasarolok. Es mar negyedszer csinaljak ezt. Nagyon figyeljetek a "rakjuk e bele megegy dobozba" csekboxot ertekesebb dolgoknal

Eladó: GTS450

(#5866) Mercutio_ válasza qqzs (#5865) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ingyen postával rendelted, vagy fizetőssel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5867) qqzs válasza Mercutio_ (#5866) üzenetére


qqzs
őstag

Ingyen. De miert kerded?

Eladó: GTS450

(#5868) ldave válasza qqzs (#5865) üzenetére


ldave
félisten

Fura, régóta rendelgetek Amazon-ról (angol és német), de a nagyobb dolgok, pl WiiU vagy Braun turmixgép is egy extra, barna, Amazon logós kartondobozban érkeztek meg, nem találkoztam még olyannal, mint te.

A Slime draws near! Command?

(#5869) radi8tor válasza ldave (#5868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kenyérpirítót nekem is saját dobozában küldték. Vízforralót is. Utóbbi behorpadt, küldtek is még egyet belőle...

Az a baj, hogy rá van bízva a csomagolóra, hogy hogyan küldi. Van amelyik alapos, van amelyik semmi kitöltő anyagot nem tesz a dobozba. Szerencsére lehet reklamálni, csak időveszteség érhet miatta.

qqzs: az a rakjuk bele még egy dobozba nem ajándékcsomagolás lenne? Én eddig csak olyat láttam.

⭐ Stella

(#5870) qqzs válasza radi8tor (#5869) üzenetére


qqzs
őstag

Nem ajandekcsomag, en is csak neha lattam. Hosszaban le van irva hoyg a rendelt cucc valodi csomagolasan latszik a benne szereplo termek(azaz sajat dobozba fogjuk kuldeni) es becsekkolhatom ha kerem hoyg rakjak amazon dobozba bele. De nincs minidg ott. Pl a projektornal ott volt de a kontakt grillnel nem, de a projektor nagyjabol kemeny gyarilag jol leragasztottban erkezett bar meghult bennem a ver mikor csak csupasz dobozt meglattam afutar kezeben. de ez a nem olcso kontakt grill a majdnem teljesen kinyilt fdobzban eleg furcsa latvany volt , lagyabb karton nulla gyari ragasztas. meg mindig felmegy a vernyomas mikor ragondolok :)

update: afenebe most latom maskep nez ki mar nem checkbox a kosarban hanem egy szurke gomb ezert nem talaltam , szoval csak jobban kellett volna figyelni :(
"Conceal Package Contents"
Some items in your order ship in their own box and will be visible when delivered. To cover this package for free, choose 'Dispatch in Amazon box' for each item listed below.
Dispatch in Amazon box (itt a csekbox)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5871) albiosz válasza qqzs (#5870) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, kipróbáltam kiváncsiságból, nálam nincs ilyen opció.

szerk: ott van, nem ugyanazt a modeltt választottam...

[ Szerkesztve ]

(#5872) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

Rendeltem egy PS4 játékot Amazon.de-ről normál szállítással feb. 18-án, most hétfőn kellett volna megérkeznie. (Dispatched from and sold by Amazon)

Kedden hívtam az ügyfélszolgálatot, mondták hogy jövő hétfőig várjak, ha nem kapom meg addig hívjam őket, és express feladnak egy másikat.

Gondolom futárral küldenék, én viszont tuti nem tudom majd átvenni. (normál postánál csak bedobnának egy értesítőt)

Lehet majd más címre kérni az express szállítással jövő példányt? (melóhely)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#5873) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Egy könyvet szeretnék rendelni amazonról, amit elvileg meg is tettem. Viszont tuti, hogy nem fizettem ki, mert nem adtam meg az összes bankkártya adatot. Lehetséges, hogy átvételkor kellene majd fizetnem?

(#5874) radi8tor válasza btf (#5872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt kérdezd meg tőlük. Szerintem lehet kérni másik helyre, de mielőtt rákérdezel vedd fel a címet a címjegyzékbe.

ron8: pontosítsd. Mit jelent, hogy nem adtál meg minden bankkártya adatot? A hátulján található 3 számra gondolsz? Az nem kell Amazonnak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5875) ron8 válasza radi8tor (#5874) üzenetére


ron8
senior tag

Igen arra gondoltam. De akkor mikor és hogy vonja le a pénzt?

(#5876) radi8tor válasza ron8 (#5875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már sokszor meg lett válaszolva ez a kérdés itt. :)

Akkor vonja le a pénzt, amikor elkezdik összeállítani a csomagodat. 2-3 napba is telhet ez.

⭐ Stella

(#5877) ron8 válasza radi8tor (#5876) üzenetére


ron8
senior tag

De ha nem adom meg a 3 számjegyű kódot, akkor is le tudja vonni?

(#5878) radi8tor válasza ron8 (#5877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze.
Amazon szabadalmaztatta a biztonságos Netes kártyás vásárlás lehetőségét. Szóval tudják mit csinálnak. :)

⭐ Stella

(#5879) ron8 válasza radi8tor (#5878) üzenetére


ron8
senior tag

Na most én azóta már lemondtam a megrendelést. Ilyenkor gondolom nem vonják le a pénzt?!

(#5880) radi8tor válasza ron8 (#5879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, miért vonnák le a pénzt egy nem létező rendelésért?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5881) ron8 válasza radi8tor (#5880) üzenetére


ron8
senior tag

Értem. Bocsi a sok értetlenkedés miatt de nagyon nem vagyok járatos benne. De mostmár nagyjából képben vagyok. Köszönöm a segítséget!

(#5882) ron8


ron8
senior tag

Még annyit kérdeznék hogy com-os oldalról is ugyanúgy lehet rendelni mindenféle akadály nélkül mint az angol vagy németről?

(#5883) pulutodurumo válasza ron8 (#5882) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Lehet, csak ki kell fizetni az ÁFA. Meg a posta vámkezezelési költségét.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5884) ldave válasza ron8 (#5882) üzenetére


ldave
félisten

Ingyenes postára csak a német Amazon-ról van lehetőség, hiába látsz ilyesmit angol vagy amcsi oldalon, azok csak a saját piacukra érvényes, magyar címre nem.

A Slime draws near! Command?

(#5885) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na ez érdekes lesz. Rendeltem valamit Német Amazonról. Nem figyeltem, hogy az eladó USA-ban van.
Ajándékutalvánnyal fizettem, a számla 0 EUR. Vámon erre mit szólnak majd? Nem nagy tétel, 37 EUR, lehet át is csúszik a mérete miatt...

⭐ Stella

(#5886) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

Szép napot mindenkinek!
Lenne egy óriási kérésem, regisztráltam az amazonra mint eladó, profilt megcsináltam terméket feltöltöttem, viszont rengetek beállítással nem vagyok tisztában. Ezekhez kérnék segítséget, vagy ha valaki ismer valakit aki tudna rám szánni egy kávényi vagy ebédnyi időt erre, én állnám az ebédet :) segítséget előre is köszönöm.

(#5887) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Amazon.de-ről vásároltam. Hol tudom azt megnézni, hogy kb mikorra érkezik meg a csomag? Régebben volt egy zöld csík ami jelezte, de ezt most sehol nem találom.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5888) pulutodurumo válasza Predator2 (#5887) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Amíg nem adják fel, addig nincs csík ha jól emlékszem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5889) Predator2 válasza pulutodurumo (#5888) üzenetére


Predator2
addikt

Delivery 1: 27 February 2018

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5890) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Német oldalról szeretném ezt a monitor megvenni :[link],
1napja görcsölök rajta,hogy nem-e átverés,mivel majd 20.000-l olcsóbb mint itthon.
Szerintetek hiteles lehet & ki szállítja ki (posta,DHL,,) ?
Üdv.

(#5891) albiosz válasza Callmaster (#5890) üzenetére


albiosz
őstag

Magyar ÁFA-val is?

Amúgy nincs ebben semmi extra, én is most rendeltem gyerekülést szintén a magyar ár alatt (ÁFA-különbözettel is). Ha azt látod egy terméknél, hogy Dispatched from and sold by Amazon akkor aggodalomra nincs ok.

(#5892) Callmaster válasza albiosz (#5891) üzenetére


Callmaster
tag

Szia!
Ha végig megyek a rendelésen akkor minimálisan lesz nagyobb az összeg :252.- a vége.
Üdv

(#5893) #16729600 válasza Callmaster (#5890) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hogyan lehetne átverés, amikor az Amazon az eladó és a szállító is? :U Amúgy is minden tranzakció után kártérítenek szemvillanás alatt sérelem esetén, még ha nem is ők a közvetlen eladók. Sokan úgy kezelik ezeket a vásárlásokat, mint a vipera simogatást, mindenféle parányi ok nélkül. :) Szállító teljesen random, lehet futárcég, vagy posta is.

[ Szerkesztve ]

(#5894) Callmaster válasza #16729600 (#5893) üzenetére


Callmaster
tag

Szia!
Köszönöm a válaszodat :R .
Üdv

(#5895) somnia válasza Callmaster (#5890) üzenetére


somnia
őstag

...255.28 juró ha itt veszed meg...

(#5896) radi8tor válasza Predator2 (#5889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Track package gombra kattintva mond valamit?

⭐ Stella

(#5897) #86564352 válasza Callmaster (#5890) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mit görcsölsz egy Amazon vásárlástól? :) A világ legnagyobb webáruháza. A magyarországi ár az átverés.

(#5898) radi8tor válasza #86564352 (#5897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó azért Amazonon is vannak ügyeskedők, láttunk már erre pár példát itt a topikban. De ha Amazon az eladó akkor valóban nagy gond nem lehet.

⭐ Stella

(#5899) #86564352 válasza radi8tor (#5898) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igazad van, Amazonon Amazontól és megbízható eladóra gondoltam természetesen. A kamukat kerülni kell. A fenti példában (monitor) talán annyit kell bevállalni az olcsóbb árért cserébe, ha véletlenül kifog a vevő egy pixelhibás darabot több idő az ügyintézés. Számomra az furcsa annyira megszoktuk a magyar árakat, áfát, kiszolgálást, hogy a német ár a "gyanús" és átverést keresünk, amikor mi élünk átverésben. Magyar MM és osztrák MM. Ugyanaz a termék, névben ugyanaz a cég, osztrák normál ár és magyar "akciós" ár között kb. 20 ezer forint különbség. Osztrák normál ár és magyar "normál" ár között kb. 40 ezer forint különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5900) Mercutio_ válasza #86564352 (#5899) üzenetére


Mercutio_
félisten

Osztrák áfa 20℅, magyar áfa 27℅;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Amazon
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.