Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) WOT-H-A-C válasza djnyakesz (#3947) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" Mellesleg ez is ChinaPost-al kellett volna jöjjön, de már nem is érdekel, csak jöjjön meg!"

Valószínű azzal is fog érkezni ,a YW csak egy kamu script , ahogy te is írtad de ettől még a lehet CN es csomag csak nem regisztrált hanem sima légi posta. :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3952) djnyakesz válasza WOT-H-A-C (#3951) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ennyi pézé még az is belefér hogy felhív a kiskínai hogy : "Haver menjé ki a ferihegyre izibe, mert nem viszi ki a posta, az má nem fér bele!" :D

(#3953) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Erre a tn-s vitáról annyit hogy a 40 dolláros cuccom yw-s volt, az 1 dolláros vacak meg cn-es tn ami élt is:)
Mind 2 Megjött, sőt idáig minden Megjött, yw szerintem gyosabb mint a cn post.
Postaládába bedobnak papirt ha nem fér bele a ládába, ha nincs tn akkor is, és csak személyivel adják ki ugyan úgy.

(#3954) kirkri válasza FreedomHUN (#3953) üzenetére


kirkri
addikt

Attól egy csomag nem lesz gyorsabb, hogy Yanwen. :)
Ahogy írták feljebb, az csak egy kamu "program" ami generál egy TN-t, amit az eladó be tud írni a tranzakcióhoz, mivel az Alin ez kötelező. A csomag valószínűleg ugyanúgy China Post lesz, csak nem aláírós a küldemény.
Nem ismerem a postai szabályzatot, gondolom, ha nem dobta be a postás a postaládába, - mert például nem fért bele -, akkor a postán azért kérnek egy személyit, hogy ne tudja boldog-boldogtalan felvenni a küldeményt egy talált értesítővel.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#3955) gws580


gws580
tag

Hali!

A lányomnak a Galaxy S2- ébe szeretnék eredeti akkut venni..

ezek

a logó nélkűli akksik, eredetiek ? csak nem lehet kiírni a márkanevet az alin ?

ugyanis a másik nagy piactéren 1550 az ererdeti, Alin viszont 6 k-ért láttam olyat, amin logó is van?

Vagy ez eb.. mókolnak vele??? :U

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#3956) kirkri válasza gws580 (#3955) üzenetére


kirkri
addikt

Az Alin és az eBay-en árult kínai akkuk szinte mindegyike hamisítvány.
Logóval, vagy logó nélkül egyaránt.

Anno pár éve vettem Sony/Panasonic/Nikon kamera és fényképező akkukat, még a hologramos gyártói matrica is rajta volt mindegyik csomagoláson, egyedüli bukta az volt, hogy a sorozatszám az összesen ugyanaz volt. (De ha csak egyet vett az ember, akkor erre nem jött rá.)

Azonban az itthoni mobilos üzletek is sok esetben ugyanazt az eBay-en/Alin vásárolt akkut árulják, szóval igazán jó tanácsot sajnos nem lehet adni.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#3957) gws580 válasza kirkri (#3956) üzenetére


gws580
tag

Rendben értem!

:K
Köszi!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#3958) maki78


maki78
újonc

Üdv, új vagyok itt.
Kb. fél éves tapasztalatom van Ali-val.
Többnyire jók, de voltak vitáim is, ahol eddig mindig meg tudtam egyezni az eladókkal.
Két hirtelen kérdés:
1. Egyik vitám most eszkalálódott az Ali felé, de lassan már 2 hete ülnek rajta. Meddig szoktak tökölni ezzel? :)
2. Mennyire merjek egy gagyi R*l*x órát rendelni? Olvastam a visszajelzéseknél, hogy pl. a svájci hatóság lefoglalta... Nálunk mennyire figyelnek ilyesmire? Valaki esetleg próbálkozott már? ;)

(#3959) csakugy1234


csakugy1234
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni a következő termékről. Mennyi esély van rá, hogy eredeti?

[link]

(#3960) Nivonaby


Nivonaby
újonc

Hello! Sose rendeltem meg az aliexpressrol, es jol jonne nehany informacio. A kerdeseim a kovetkezok lennenek. 1. - mennyire biztonsagos?
2. - ezt a telefont neztem ki ( [link] ) remek arban van szerintem 100$ kb. viszont annak ellenere, hogy 100%-os a visszajelzes, mindosszesen 3 visszajelzes erkezett es 101 megrendelobol egy szemely irt, hogy elegedett.. A telefonrol is irhattok velemenyt, hogy mennyiert lehetne tovabbadni stb.. koszi, egyelore ennyi volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#3961) wwenigma válasza Nivonaby (#3960) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

4Giga ram, 8magos, 20megapixeles kameraval és fullhd kijelzovel 100$-ért... egy icipicit sem tartod gyanusnak? :U

Meg ne vedd, lenovo hamisitvany. Ha meg tovabbadasra akarsz venni, akkor abban én legalabbis nem tudok segiteni, orulok ha magamnak keresek penzt... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3962) xemelon


xemelon
tag

Sziasztok

Sajnos megszívtam pár memóriakártyával, 64 helyett igazából csak hamis 8 GB-osak.
(de azért ügyesen megcsinálták tényleg)

23 dollárból 13-at akar visszadni. (vagy küldjem vissza, hehe)
Elfogadjam, vagy a rendszer adna full refundot vajon?

(#3963) wwenigma válasza xemelon (#3962) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Fullrefund, Counterfeit product, h2testw képet csatolj hozza.

Üdv a csapatban azok között akik azt gondoltak hogy kinaban olcsobb.... innnen vegyel egyet, ez legalabb gyors is.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3964) Jocó1977


Jocó1977
csendes tag

Úgy látom a memóriakártyás bizniszek az aliról, mind csődöt mondanak, megbízhatatlanok a eladók e téren. Nem azt küldik mint amit rendelnek.

(#3965) Nivonaby válasza xemelon (#3962) üzenetére


Nivonaby
újonc

szerinted ne vegyem meg azt a teot akkor? tudsz ajanlani lenovot akciosat, ami relevans esetleg? koszi

(#3966) Jocó1977


Jocó1977
csendes tag

Miért az Iphone 5s mennyire lehet eredeti 288 dodoért? Annak ellenére hogy azt írják 100%ban eredeti, nem másolat!!! A honlapokra sokmindent ki lehet írni, kábítani a jó népet. Aztán valaki belefut egy ilyen vásárlásba aztán koppon marad amikor kinyitja a dobozt és alapos átnézés után kiderül hogy nem eredeti a cucc amit kért. 288 dodo nem kevés pénz azért a magyarnak. Aztán hetekig bizonygathatod az eladonak és az alinak az igazad, mire visszakapsz valami lóvét. + saját költségedre visszaküldheted a nem megfelelő terméket az eladónak. Pfaff...

(#3967) molvany válasza Jocó1977 (#3966) üzenetére


molvany
senior tag

De soknak az a lényeg, hogy megmutassa, hogy igenis, ö is tudott Kínából vásárolni. Hogy a hasonlók 90% - a utánna itt sír fórumon, az már más tészta :C

WhatsApp :+491737182060

(#3968) géeles válasza Jocó1977 (#3964) üzenetére


géeles
aktív tag

Nem feltétlenül. Én már rendeltem jópárat, igaz nem 64GB de rendben voltak.
[link]
:)

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3969) djnyakesz válasza Nivonaby (#3965) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Messze álljon tőlem, hogy lebeszéljelek téged, vagy bárkit a telefon rendelésről az Alit illetően, de kb annyira vagyok laikus e téren mint a memória kártyákkal :D Amire persze van pozitív tapasztalat (kevés) és negatív is (nagyon sok).

Jellemzően a telókat illetően klónt küldd az eladó, vagy valamit ami majdnem ugyan az mint aminek lennie kéne, végül nem ugyan az a hardver , vagy egyéb bibije van (lásd fentebb még a kijelző érintőpanele sem működött).
Persze nevezhetjük ezt vészmadárkodásnak is, de a tapaszalat azt mutatja , hogy sok az átverés.

Szerintem telefont nem érdemes innen rendelni, bárhol (hardverapro, xxlgsm, vip phone stb) találsz magadnak telcsit, lehet pár 1000Ft-al drágább lesz, de az biztos (vagyis nagyobb az esély) hogy a megvásárolt telefont tudod hova vinni ha garanciális bajod van, illetve nem utolsó sorban LÁTOD amit megveszel, és nem vernek át jellemzően.

Szokták mondani: "Olcsó húsnak híg a leve..."

csakugy1234:
Neked ugyan ezt tanácsolnám... Nem lehet tudni hogy eredeti e... :(

[ Szerkesztve ]

(#3970) WOT-H-A-C válasza Nivonaby (#3965) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha telo kell szólj és tudok eladót ajállani....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3971) Cors


Cors
tag

Srácok milyen újév miatt csúsznak ilyenkor a csomagok?
Meddig tart?

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#3972) Siriusb válasza Cors (#3971) üzenetére


Siriusb
veterán

Az újév 365 napig tart ;]

(#3973) Jocó1977


Jocó1977
csendes tag

Én ezekről tudok , mint ünnepnapok:
ÜNNEPNAPOK KÍNÁBAN

Újév (New Year Holiday) 2015. január 1-3.

2015. január 4. (vasárnap) munkanap.

Tavaszi Fesztivál (Spring Festival Holiday) 2015. február 18 - 24.

2015. február 15. (vasárnap) és február 28. (szombat) munkanapok.

Qingming Fesztivál (Qingming Festival Holiday) 2015. április 5.

2015. április 6. (hétfő) munkaszüneti nap.

Munka ünnepe (International Labour Day Holiday) 2015. május 1.

Sárkányhajó Fesztivál (Dragon Boat Festival Holiday) 2015. június 20.

2015. június 22. (hétfő) munkaszüneti nap.

Ősz Ünnep (Mid-Autumn Festival Holiday) 2015. szeptember 27.

Nemzeti Ünnep (National Day Holiday) 2015. október 1 - 7.

2015. október 10. (szombat) munkanap.

(#3978) czakof1946


czakof1946
tag

Ma kaptam:
Ha tudnátok értelmezni, osszátok meg velem. Kösz!

(#3979) mepet válasza czakof1946 (#3978) üzenetére


mepet
addikt

Fordításom:

Szevasz cimbora!
Nem kapsz tracking numbert, illetve ami lesz, az kamu. Ha igazi kell, az plusz pénz.
Ha kell még "protection days", akkor szólj, és meghosszabbítom!
Bízzál bennünk, nem verünk át!
Csőcsumi!

(#3980) czakof1946 válasza mepet (#3979) üzenetére


czakof1946
tag

Kösz!
És ez most jó, vagy rossz, vagy nincs jelentősége?
Eléggé gyerekesnek tünik egy kereskedőtől. Mert mi az, hogy "nem verünk át"?

[ Szerkesztve ]

(#3981) kirkri válasza czakof1946 (#3980) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs különösebb jelentősége.
Olcsó termékeknél nem igazán szeretett volna arra költeni, hogy regisztrált legyen a küldemény. Hogy ez mennyire elfogadható számodra, azt neked kell tudni.
Két napja pont erről értekeztünk itt a topikban, visszaolvasva megtalálod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3982) agroman válasza czakof1946 (#3980) üzenetére


agroman
senior tag

a nem verunk at nincs az eredeti szovegben.. :D
es szerintem nagyon fair elado, hogy ezt leirja neked.
masok is kamu TR-t adnak, csak nem irnak ilyen infokat.

------

(#3983) Jocó1977


Jocó1977
csendes tag

Én mindenkinek csak azt tudom ajánlani, mielőtt elutalja pénzét az alinak, hogy legyen körültekintő nagyon kitől, mit, és mennyiért rendel. Informálódjon az eladótól, a termékről, szállításáról, TN számokkal kapcsolatban... stb. "kérdezni nem szégyen!" Ha az angol valakinek gyengén megy, vagy egyáltalán nem az keressen egy ismerőst aki segít elboldogulni a honlapon. De mondjuk van a honlapon "magyarítás" és egyéb nyelvekre is le lehet fordítani az oldalt. + TIP: Google translate

(#3984) gubabela válasza Cors (#3971) üzenetére


gubabela
senior tag

Ez alapján február 18-24ig nem dolgoznak 19-e az újév (kecske)

(#3985) gubabela válasza djnyakesz (#3969) üzenetére


gubabela
senior tag

Nekem is aliról van a telefonom és azóta is rendesen üzemel (redmi note tavaly június óta)l. Ha körültekintő vagy és szemfüles akkor nagyon jó ajánlatokat lehet kifogni. Egyébként a nagyob kínai webshopokat is megtalálod az alin.

[ Szerkesztve ]

(#3986) djnyakesz válasza gubabela (#3985) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Nincs egyéni tapasztalatom és nem is nagyon akarok :D Valamiért a telefon nekem olyan hogy meg kell fognom, éreznem kell, és látnom, bele kell szeressek! Nem tudok online venni ilyesmiket. Ellenben sok a negatív visszajelzés, ezért intettem óvá a kollégákat! Nem állítottam hogy nincs megbízható, azt inkább hogy KEVÉS! :) De linkeld majd be nekik kitől vettél, legalább gyűljön a pozitív kritika is! :)

(#3987) csakugy1234


csakugy1234
csendes tag

erről kérhetnék további véleményeket?[link] Olvastam pár helyen hogy az iphone-ok között sok a klón viszont a visszajelzések elég pozitívak az eladó legtöbb árujánál.

(#3988) FreedomHUN válasza csakugy1234 (#3987) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Szerintem eredeti és nem is felújított. a legolcsobb 77-re jön ki plusz áfa 100 körül meg szerintem kapsz itthon is. 115-ért mennek.
a gari miatt itthonit vennék ekkora értéknél, az áfát meg számold bele mostanában megfogják.

(#3989) Cors válasza gubabela (#3984) üzenetére


Cors
tag

köszi

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#3990) Macskanyelv


Macskanyelv
csendes tag

Sziasztok! Szerencsére egyre nagyobb önbizalommal használom az Ali-t, nagyon sok segítséget kaptam, köszi:) De most akadt egy dolog, amiről nem tudom eldönteni, hogy igazam van-e vagy csak a kákán keresem a csomót...Szóval vettem egy 12 db-os vintage kiskanál szettet. A termékleírásban a szín megadásánál csak a bronz volt megadva, és az összes kép bronz kivitelű kiskanalakról készült. Tegnap megjött a csomag, gyönyörűek meg minden, de...6 db bronz, 2 db arany, és 4 db ezüst...Hát egy cseppet meglepődtem, mert nem is tudtam, hogy más színben is létezik, főleg mert kép sem volt róla, és a leírásban sem szerepelt. Írtam az eladónak, erre azt válaszolta, hogy azért küldték így véletlenszerűen, mert nem írtam üzenetet, hogy milyen színben kérem...Erre egyébként nem volt felhívás a termék adatlapján. Írta, hogy küld ajándékba 5 db-ot, ha rendelek valamit nála még. De nem szeretnék, mert más nem tetszik. Most kinek van igaza szerintetek? Egyébként az eladó kedves és kommunikatív.

(#3991) kirkri válasza Macskanyelv (#3990) üzenetére


kirkri
addikt

Linkeld be a terméket, úgy könnyebb lesz véleményt mondani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3992) molvany válasza Macskanyelv (#3990) üzenetére


molvany
senior tag

Nagyon sok hasonló terméknél le van íva, hogy ha nem választasz, keveri a dolgokat. Hogy itt fenáll - e ez, csak valóban egy linkel lehet közelebb kerülni az igazsághoz mint a kolega is írta.

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3993) Macskanyelv válasza kirkri (#3991) üzenetére


Macskanyelv
csendes tag

[link]

Köszönöm!

(#3994) molvany válasza Macskanyelv (#3993) üzenetére


molvany
senior tag

A leírás szerint a villát véletlen szerüen küldi ( ezek szerint válogassa ) ha nem jelzel.
A 2 arany és 4 ezüst azok nem a villák ?

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#3995) Macskanyelv válasza molvany (#3994) üzenetére


Macskanyelv
csendes tag

Igen, azt értettem, hogy ha kérsz villát, jelezd, mert véletlenszerűen válogatja. Én ezt úgy értettem, hogy nem szín szerint, hanem típus szerint - van tíz különböző. Nem, mind kanál. De nem az baj, hanem hogy ezüst és arany a fele:(

(#3996) molvany válasza Macskanyelv (#3995) üzenetére


molvany
senior tag

Ezt akkor most csak nem értem. Ugyanis a hirdetés címe ez : Espressolöffel und Gabel ( bocs ez német, de a lényeg ugyan az ) vagyis a hirdetésben kanál és vella szerepel.
Mondjuk egy rendelésnél én azt értettem volna, hogy 6/6 - ról van szó és a vella színt külön jelezni kell.

WhatsApp :+491737182060

(#3997) kirkri válasza Macskanyelv (#3995) üzenetére


kirkri
addikt

Én is így értelmezem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3998) molvany válasza kirkri (#3997) üzenetére


molvany
senior tag

Természetesen mindenki úgy értelmezi, ahogy.

Csak a saját helyzetemet tudom leírni, vagyis én biztos leleveleztem volna elötte, hogy mi, hogyan és mennyi az annyi.
Sok hasonló dolgot vásárolok.Olyan ehhez hasonlót, hogy sokszor le kell tisztázni, mi is az és mennyi is abból vagy amabból az annyi. De addig sosem veszem meg, amig a kis kínai rá nem mondja és plusz ugyan azt még a rendelés megjegyzésébe le is írom.
Az én vásárlási szokásom valahogy így néz ki.

Ezzel véletlenül sem azt akarom mondani, hogy Macskanyelv hibázott. Talán annyi, ha " elébe megy " 1 - 2 kérdéssel, más lett volna a végeredmény.

WhatsApp :+491737182060

(#3999) Nivonaby válasza Cors (#3971) üzenetére


Nivonaby
újonc

hello!

Igen, erdekelne, ha tudsz valami frankosagot megkoszonnem. nivotop@gmail.com
udv, es koszi! :K

(#4000) kirkri válasza molvany (#3998) üzenetére


kirkri
addikt

Ismerős a szituáció, és ráadásul még az sem biztos, hogy eredményre vezet. :N

Három hete vettem a fiamnak két foci mezt.
A mez három színösszeállításban létezik, viszont az eladónak csak kettő szerepelt a hirdetésében, de írta, hogy bármilyet tud küldeni, vegye fel vele a vevő a kapcsolatot. Mivel láttam, hogy elérhető chaten, így írtam neki. Azt írta vissza, hogy semmi gond, annál a színnél ami helyett másikat kérek, írjam be megjegyzésbe, hogy a megbeszéltek szerint a kéket küldje.

Így is történt, de másnap gondoltam írok neki, hogy legyen kedves megerősíteni, hogy akkor azt fogja küldeni amit a megjegyzésbe beírtam és a chaten megbeszéltünk. Nem jött válasz, így másnap megint írtam neki üzenetet. Erre sem jött válasz. Ezután megint chaten írtam neki, ott azt a választ kaptam, hogy ha benne van a rendelésnél megjegyzésként, akkor azt fogja küldeni, de ezt megerősíti nekem üzenetben is, az én üzeneteimre válaszolva. Mondanom sem kell, hogy nem jött semmi üzenet, de többet már nem írtam neki.

Pár nap múlva elindult a csomag, kíváncsi vagyok végül milyen szín fog érkezni. :U

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.