Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) GalaHU válasza zsozsa74 (#62544) üzenetére


GalaHU
őstag

Te kis Kázinszki… :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#62552) bnorci71 válasza fatal` (#62541) üzenetére


bnorci71
addikt

nyilván ott minden is hat rád és azzal is vezetsz

csak ezt beszéltük már régebben is aki régen vezet annak nagyon furcsa hogy a fékerő egy potméter/pedálút és nem az erő amivel tapossa a pedált.

Én is lassú vagyok ezen ne aggódj :)

GalaHu #62550
azt mondta a gyerek az drága :U
kel neki Ps platform

#62544 zsozsa74
bocsi anno nekem is meg kellett guglizni :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62553) pergabb válasza Bandit21 (#62397) üzenetére


pergabb
senior tag

Köszi és neked is csucsu52!

Jól sejtem akkor egy logitech 9xx vs Thrustmaster TMX/T128/248 tekintetében Thrustmaster nyer és Logi veszít (de nem értek hozzá).
Xbox vs PS lényegtelen, pc-re megy, magától zsebpénzt költene noname Racing DRIFT O.Z. és társaira, amire mint nagybácsi azt mondtam, hogy neee, inkább rákérdezek és hozzárakok, de szemét kategórát semmiképp, csak olyat aminél van is valami élmény, ha nem is fullos, mert arra már én sem fogok költeni neki úgy, hogy ennyi idősen bármi lehet, az is, hogy 1-2 év és marhára nem fogja már érdekelni, azt veszi amit ő nézett ki, akkor 2 napig sem.

(#62554) bnorci71 válasza pergabb (#62553) üzenetére


bnorci71
addikt

személyes tapasztalat
arra, hogy belekóstoljon T248* szerintem pont jó, én is azzal szórakozok, aztán majd ha lesz értelme lehet megyek feljebb**. Gyerek G923 vagy melyiket vette a Ps-hez az ünnepek alatt azon is játszottunk én semmi negatívat nem tudok arról se mondani. Sőt az előnye, hogy azon a perec cserélgethető, ha F1/GT vonal is érdekli. Drift/rally játéknál ez nem szempont ott kerek perec kell :)

*én ilyenkor mindig a használt piacon válogatok, ha nem tetszik bukó nélkül vagy kis bukóval kiszáll belőle az ember én tavaly márciusba 60e vettem a T248-t

**egyenlőre nem hiszem, hogy egy fullos DD szettel gyorsabb lennék, gyerek SPA-ba úgy agyonvert..... az, hogy a FOV-t állítgattam sokkal többet hozott élményben, az idő még várat magára, de látszik hogy lesz javulás ha végre a fehér csíkok között találnék végig a pályán, végre érzem/látom hol vagyok a pályán, a tailbreaking is kezd jönni. A pálya amúgy se az én világom a rallyt jobban szerettem mindig itt inkább a SPA/Bathrust/Nordschleife ami érdekel csak.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#62555) GalaHU válasza pergabb (#62553) üzenetére


GalaHU
őstag

Szerintem meg is van az Év Nagybácsija különdíj nyertese, le a kalappal! :R

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#62556) JulesTS válasza pergabb (#62553) üzenetére


JulesTS
őstag

A Logitech-el se nyúlsz mellé, csak a fogaskerekes megoldása miatt elavult mára és az ára nem tükrözi ezt. A noname-eket tényleg jól teszitek ha elkerülitek, mert csak bosszúság lesz belőle, vagy ha jobb esetben "csak" annyi, hogy nem fogja tudni, hogy milyen lehetett volna...
Ilyen nagybácsit mindenkinek!

(#62557) PapírVilla válasza JulesTS (#62556) üzenetére


PapírVilla
tag

Volt Logi és Tm kormányom is.
A Tm kicsit jobb, de nem akkora ugrás, mint bármelyik DD.
Egy G920 is teljesen jó a kezdőknek. Szerintem.

(#62558) PapírVilla


PapírVilla
tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek :F , de van olyan program, ami a loadcell pedál erejét méri? Tehát, amiben látnám, hogy épp mekkora erőt fejtek ki a pedálra. Érdekelne, hogyan működik ez az egész, mikor mi történik.

(#62559) fatal` válasza bnorci71 (#62552) üzenetére


fatal`
titán

De erőt mér, attól még lehet pedálút, load cell pedálom van, csak nem szeretek egy "téglát "nyomni. :)

De szerencsére mindenki úgy állítja be, ahogy neki megfelel, van választék bőven.

Főleg camaro79-nek az active pedalon :D

[ Szerkesztve ]

(#62560) adrian360 válasza PapírVilla (#62558) üzenetére


adrian360
őstag

maga a load cell úgy működik, hogy nyomás hatására változik a benne lévő fémötvözet ellenállása, és ez az ellenállás (feszültség) van mérve . kifejezetten kg-ot nem tudsz belőle kiolvasni, mérősúlyokkal lehet ellenőrizni, hogy adott ellenállás mekkora erőhatására alakul ki

(#62561) v2


v2
senior tag

[link] Itt a hogyan működik a kompatibilitás minden bázissal? Kábelen csatlakozik a pc-re, vagy felrakom a fana DD-re mint egy saját kormányt?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#62562) biker válasza v2 (#62561) üzenetére


biker
nagyúr

Fana esetén kell adapter, ami szimulál egy kormányt. ez vagy rendelhető tőlük, vagy pl simracingmachine

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#62563) v2


v2
senior tag

Egy linket tudsz adni ehhez az adapterhez? :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#62564) shteer válasza v2 (#62563) üzenetére


shteer
titán

Podium hub?

..szerintem jónak tűnik

(#62565) mmdms válasza v2 (#62561) üzenetére


mmdms
addikt

Vao ez nagyon pofas kis perec.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#62566) RobbyJr válasza shteer (#62564) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kell még hozzá adapter, aztán podium hubra rakva mehet is.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62567) shteer válasza RobbyJr (#62566) üzenetére


shteer
titán

A Maglink
Azon felül már nem kell semmi ugye?

..szerintem jónak tűnik

(#62568) v2 válasza RobbyJr (#62566) üzenetére


v2
senior tag

Ez így már nem éri meg

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#62569) mmdms válasza v2 (#62568) üzenetére


mmdms
addikt

Mennyi lesz kb ugy, a duplaja?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#62570) RobbyJr válasza shteer (#62567) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igen az kell hozzá, hogy más QR-el használni tud, de így is csak 310$-ba jön ki összesen.
Ledes gombok, 300mm átmérő, sok gomb van rajta, fanánál egy ilyen tuti 700$ körül lenne, szóval megéri. :K

#62568 v2 Nem sok az, 310$ össz. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62571) zsozsa74 válasza RobbyJr (#62570) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ez hogy? 360 euro az Rseat-nél a kormány, 30 a magnetlink, 150 a podium hub, és mondjuk nekem még egy kormány oldali qr2 is kéne hozzá. Enélkül 540 euró.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#62572) mmdms válasza zsozsa74 (#62571) üzenetére


mmdms
addikt

310$+290$=~545€
sztem a kormany nem volt meg benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#62573) biker válasza v2 (#62563) üzenetére


biker
nagyúr

[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#62574) Moby válasza v2 (#62561) üzenetére


Moby
addikt

Igen. USB-n csatlakozik PC-re. Írtam róla korábban. Kell hozzá a Maglink ($20) meg adapter a bázishoz. Ha QR2-re akarod felrakni ott a LEOXZ adaptere (120 euro), vagy ott az SRM adaptere, arra jó a QR1 is. Vagy simán a podium hub.

[ Szerkesztve ]

(#62575) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Bocsi, én nem számoltam ezekkel, mivel van nekem QR1, meg Podium Hub ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62576) v2 válasza biker (#62573) üzenetére


v2
senior tag

Ezt néztem, de így a gombok nem működnek. Vagy igen? A linken amit raktam van egy ábra amin egy podiumhub meg egy QR1 van szerintem, azon van egy kábel csatival. Ez a csati bele mehet a perecbe? Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok, de tényleg nem vágom.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#62577) Moby válasza RobbyJr (#62575) üzenetére


Moby
addikt

De gondolom nem a fiókban tartod. Átszerelgetni a hubot örökké meg nem tűnik egy élhető forgatókönyvnek. A fana világban rá kell számolni egy 150 eurót, abból bármilyen adapteres megoldás működhet. Ha CSL-re meg max akkor van értelme, ha az ember tele van fanan cuccal, el van köteleződve feléjük. Máskülönben nem sokkal drágább lecserélni a bázist egy alpha minire, és akkor kap az ember több erőt, és nincs kábel sem, nem kell adapter, stb. DD1-nél meg ilyeneknél ez nem opció term.

[ Szerkesztve ]

(#62578) biker válasza v2 (#62576) üzenetére


biker
nagyúr

ez csak a fanatec FFB-hez kell. az usb-n kell feldugni a kormányt, vagy ha BT-s akkor azon megy a komm

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#62579) RobbyJr válasza Moby (#62577) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én nem cserélgetem sűrűn a kormányokat, szóval havi 1x egy átszerelés, nem teher számomra.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62580) bigpeti


bigpeti
csendes tag

Sziasztok!

CSL DD tengelyre kétoldali bilincset árul valaki vagy lehet kapni Mo-n valahol vagy marad az ebay/ali?

Egy hónapja váltottam DDre és elkezdett előjönni a disconnecting probléma. QR2 februárban lesz, gondoltam addig kihúzom az egyoldalival, de a cucc nem így gondolja. :/

Köszi

(#62581) #214 válasza RobbyJr (#62540) üzenetére


#214
tag

Ez jól hangzik, úgy számoltam, hogy 1,5 kg alá simán be lehet menni az általad linkelt Runsco kormányokkal is, de OMP/ Momo/ Sparco vonalon ennél is biztosan van könnyebb (Fana kormány körüli áron). Sajnos 320 mm-esből elég sovány a választék, de 330-asból már azért akad. Az már nem kicsi, de rallyban nem is kell feltétlenül kihajtani mind a 8 Nm-t.

Ha valakinél akadna egy felesleges Podium Hub ne habozzon privátot írni! ;)

(#62582) RobbyJr válasza #214 (#62581) üzenetére


RobbyJr
őstag

Fana kormányok is könnyűek, csak jóval drágábbak mint az Allis, ami szintén jó.
Nálam van eladó vadiúj 330-as Runsco velúr kormány.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62583) Bandit21 válasza bigpeti (#62580) üzenetére


Bandit21
addikt

Rendeltünk itt közösen, elég hamar ideért. Én fel se tettem még az enyém, mert nem mozdult meg sose a tengely, de babonából megvan. RobbyJr amúgy segít Neked, korábban hirdette, hogy segít rendelni.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#62584) shteer válasza Bandit21 (#62583) üzenetére


shteer
titán

Az én saját rendelésem meg eltűnt valahol.. de most már mindegy is, a QR2bs dobozában van egy :)

..szerintem jónak tűnik

(#62585) RobbyJr válasza Bandit21 (#62583) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tudok rendelni, de múltkor nagyon hosszadalmas volt a szállítás. Azt sem akarom hogy akinek rendelek ne bírja kivárni, aztán saját zsebből fizessem vissza...

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#62586) Kommy válasza bigpeti (#62580) üzenetére


Kommy
veterán

Szia, nekem van egy ha érdekel, acélból.

(#62587) bigpeti válasza Bandit21 (#62583) üzenetére


bigpeti
csendes tag

Nem tudom, hogy mit kellene érezni vagy látni, de azon kívül, hogy szétkapcsol, nem érzékelek semmit. Nem mozdul el a tengely, nem lötyög, nem csúszik kijjebb...legalábbis nem látni.
Találtam olyan reddit bejegyzés, ahol a srácnál az volt a gond, hogy a wifi router közel volt az USB kábelhez. Nem tudom mennyire lehet ez valós probléma, de tény hogy nálam is ez volt (szinte összeértek), így ma kicsit átrendeztem és tesztelem, hátha...
Ettől függetlenül szerzek egy bilincset mihamarabb. :)

Köszi mindenkinek, aki írt!

(#62588) Moby válasza bigpeti (#62587) üzenetére


Moby
addikt

Ha nincs kiszúszva a tengely, akkor nyilvánvalóan nem ez baj. Bilincset ennek ellenére nem felesleges cserélni, de ez nem fogja megoldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#62589) tom120514 válasza bigpeti (#62587) üzenetére


tom120514
őstag

Nem feltétlenül látszik, vedd le és nézd meg, beljebb tudod-e tolni. Ha igen, told be és húzd meg emberesen (nyomatékkulcsom nincs, nem tudom mennyi Nm de én meghúztam amennyire bírtam) az imbuszt. Nálam ez megoldotta a disconnect problémát. Lötyögés ellen nem jó, arra QR2 lett a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#62590) PapírVilla válasza adrian360 (#62560) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszönöm a választ.

(#62591) Szabi_82


Szabi_82
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Kaptam kölcsön (kipróbálásra) egy Logitech G923-at.
Következő problémám van. A pedálok fordítva mennek, azaz alaphelyzetben olyan mintha kopra le lenne nyomva. A G HUB-nál mindent jól mutat, viszont a játékban, illetve a win alatt is invertálva van.
Ötlet?
Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

(#62592) -Rolika- válasza Szabi_82 (#62591) üzenetére


-Rolika-
senior tag

ACC-ben ha jól emlékszem be kell pipálni az invert négyzetet.

(#62593) Laby


Laby
senior tag

Egyik barátom vett egy T300 RS GT-t, és PS5-el használja.
Konzolon hogy lehet kormány beállításokat megcsinálni, amit PC-n a driverben lehet (kormány szög, force feedback, damper, spring, inertia...stb.)?

(#62594) fatal` válasza Szabi_82 (#62591) üzenetére


fatal`
titán

Amelyik játékban ezt csinálja, keress egy inverted opciót és pipáld be.

(#62595) fatal` válasza Laby (#62593) üzenetére


fatal`
titán

Különböző gombok kombinációjával, már nem nagyon emlékszem rá, de a manualban le van írva. Mondjuk nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ezek konzolon működnek, illetve, hogy FFB-t is lehet így állítani, kormányszögre volt, mert használtam is (mivel a TM-nek ugye nincs profil appja).

A kormányszöget azt hiszem a mode és a D-PADon a jobbra-balrával lehet állítani. FAN mode az mode+ST (ez biztos működik konzolon is).

(#62596) Szabi_82 válasza -Rolika- (#62592) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, mi az a ACC?

(#62597) bulikavagyok válasza Szabi_82 (#62596) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Assetto Corsa Competizione

[ Szerkesztve ]

(#62598) jlaci74 válasza bulikavagyok (#62597) üzenetére


jlaci74
tag

Ha már ACC, ezt a "látkép billegést" a kanyarokban ki lehet kapcsolni?

(#62599) Szabi_82 válasza fatal` (#62594) üzenetére


Szabi_82
tag

Nincs ilyen opció (NFSU/GRID2), illetve ahogy átváltom a kormányra az beviteli eszközt (bill ról kormányra) egyből elkezd szaladgálni a menü :Y . Nagyjából használatlan, de jó hogy nem Én adtam ki érter ~ 130 at :DD .
sz@r itt már minden, mert ha egy 10e kormánnyal szenvedni kell...legyen na de.....

(#62600) Marci112233 válasza Szabi_82 (#62599) üzenetére


Marci112233
őstag

NFSU 1-2 játékok arcade verziók azzal nem is nagyon fog menni. Shift 1-2 amihez jó lehet, de a többi inkább billentyűre van.

A 923 is inkább szimulátorhoz van. Ha visszaolvasol találsz is listát mihez lehet jó, mert én is kérdeztem nemrég amikor megvettem a T300RS GT-t.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.