Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) blountex válasza Brain75 (#42550) üzenetére


blountex
senior tag

Jó bizony, megbízható fogaskeres és még egy váltót is jár hozzá.
Csak hát kezdem úgy érezni hogy a szíjas (az új szint a direct drive amit nagyon sokáig nem fognak megugrani) és a load cell pedál technológiák korában a Logitech féle megoldások már elavultnak számítanak.

(#42552) zsozsa74 válasza Brain75 (#42550) üzenetére


zsozsa74
senior tag

2006-ban jött ki, 2010-ben gyártották utoljára, szóval azért belefér már az őskövület kategóriába. Inkább az a gáz, hogy más néven még mindig ugyanezt adja ki a Logi...

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#42553) blountex válasza zsozsa74 (#42552) üzenetére


blountex
senior tag

Akkor nevezhetjük a G923at is őskövületnek :D
TM legalább próbál újítani valamit...

(#42554) blountex


blountex
senior tag

Tegnap mentem a GT-ben Autumn Ringen Nissan GT-R járművel egy kontrolleres időt és úgy voltam ebből már többet nem tudok kihozni, majd futottam 1mp-el jobb időt. Nem várt fordulat volt, igazi meglepetés.
Ekkor úgy voltam előveszem a G25-ös kormányt megpróbálom megdönteni. Sikerült, de elég nehezen és sokára.

Egy hasonlót tervezek majd Assetto Corsaba, csak Pc-n, mivel e hármas kombó már csak itt lesz kompatibilis.
Kontroller - > G25 - > szíjas vagy direct drive + load cell

Mindenképp előre lépést várok az utóbbitól akár jó pár tizedet, de ebből csak jövőre lesz teszt.

[ Szerkesztve ]

(#42555) kozmi55 válasza fatal` (#42531) üzenetére


kozmi55
tag

Nem nagyon hangos a venti, ha be van kapcsolva a force cooling?

(#42556) fatal` válasza kozmi55 (#42555) üzenetére


fatal`
titán

De, hangos. Fejhallgatóban játszom, úgyhogy nem zavar. :)

(#42557) JulesTS válasza blountex (#42554) üzenetére


JulesTS
őstag

A legnagyobb előrelépés az LC fék, persze az is csak akkor, ha a megfelelő technikával használod kanyar előtt/közben és már hozzá is szoktál, mert kell hozzá kis idő. Után jön a fogaskerék/szíj/dd visszjaelzésének a finomsága ami szintén javíthat a köridőn. És itt szíjas és szíjas között is van különbség (ugyan régebbről volt fogaskerekesem, de azt már vagy 10 év állás után úgy vettem elő, hogy nem működött, szóval) másfél éve amikor megvettem a T300-at csak halvány emlékeim voltak, hogy sokkal jobb kormányom lett. Aztán a CSWB-re váltás is hozott minőségbeli ugrást...

[ Szerkesztve ]

(#42558) JulesTS válasza kozmi55 (#42555) üzenetére


JulesTS
őstag

A G sorozat fogaskerekeinél nem lesz hangosabb... ;)

(#42559) kozmi55 válasza fatal` (#42556) üzenetére


kozmi55
tag

Én is fejhallgatóban játszom, de sajnos a páromat aki általában itt van mellettem a szobában zavarja a G29 kattogása is, de ha annál valóban nem hangosabb, akkor ezt is elviseli valahogy. :D

(#42560) fatal` válasza kozmi55 (#42559) üzenetére


fatal`
titán

Annál azért jóval halkabb és nem csattog. Ventillátor zaj, mint egy hangos laptop kb. (vagy 2)

[ Szerkesztve ]

(#42561) JulesTS válasza kozmi55 (#42559) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem van benne még 3 ventilátor (kicsit overkill, de full FFB-vel nyáron is jól bírja), de szerintem így se gáz a hangja (valakinek meg a gyári is hangos). Teljes terhelésen 29 fokos kipufogógáz jön belőle, lekapcsolt kiegészítő ventillátorokkal a gyári venti 36..40 fokot erőlködik ki a jobb oldali ventillátor nyílásán (már így se melegszik túl). El tudom képzelni, hogy milyen meleg lehet bent, ha nincs moddolva a hűtése...
Egyébként meg ha gyorsan megtekered, akkor a szíjhajtásnak is van hangja, meg a váltó fülek is kattognak, ennyi erővel az egér meg billentyűzet kattogás is lehet zavaró...
Szerintem ez a zaj kérdés erősen helyzet és egyén függő...

(#42562) adrian360


adrian360
őstag

Ventilátor zaj szerintem sokkal kevésbé zavaró, mint egy fogaskerekes csattogás. Nekem szerintem a rx570-es vga-m van olyan hangos, mint a t300. Feleségem meg a gyerek is alszik éjszaka, mikor játszok, és nyugadtan elvan mindenki. Mikor hangosan gépelek, vagy nyomom az egeret mondjuk más játékban, az zavaróbb a feleségem szerint.

(#42563) blountex válasza JulesTS (#42557) üzenetére


blountex
senior tag

Részben ezért is szeretném majd összehasonlítani a 2 kormányt egy játékban.
Biztos, hogy a trail brake sokkal jobban kivitelezhető egy LC pedálon.

Elég komoly hogy állásban tönkrement a fogaskerekes kormányod, nem hiszem hogy ez jellemző lenne rájuk.
13 éve van nálam a G25 azóta szét se kellett szedni, a mai napig tip-top állapotban van.
Volt mikor sűrűn használtam, volt mikor 1-3 évig hozzá se nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#42564) Neck válasza blountex (#42554) üzenetére


Neck
veterán

Kormánnyal, pedállal nem feltétlenül egy körön leszel gyors, hanem inkább a konzisztencia javul sokat, reprodukálhatóan gyors köröket tudsz menni körökön keresztül. Valamint, a megcsúszásokat sokkal könnyebb megfogni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42565) adrian360 válasza blountex (#42563) üzenetére


adrian360
őstag

10 év állás alatt simán lehet egy-két elfojt kondenzátor az elektronikában, ami okoz egy kis zárlatot, és már nem is működik. Könnyen olcsón javítható, de akkor is simán előfordulhat bármelyik atombiztos G2x kormánynál is

(#42566) JulesTS válasza blountex (#42563) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem logitech volt... ;)
Thrustmaster Rally GT Force Feedback Pro Clutch edition.
[link]
Kalibráláskor eltekerte balra és úgy maradt... Biztos javítható, de a gázpedáljának a műanyag tengelye is lemorzsolódott...

(#42567) JulesTS válasza JulesTS (#42566) üzenetére


JulesTS
őstag

@GalaHu Ilyened van a gyűjteményben? Csak jól működőeket gyűjtesz?

(#42568) GalaHU válasza JulesTS (#42567) üzenetére


GalaHU
őstag

Van olyan cuccom ami nem működik (G27) szóval nem alapfeltétel... :) A doboz, annál inkább. ;)

Dobj egy privit kérlek...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42569) fatal`


fatal`
titán

Úgy tűnik jön valami a T300 helyére a TM-től.

Az egyik nagyker szerint a T300 kifutott és az Alzán sincs már csak GT. Ide pozicionálnák a DD-t? Csodálkoznék.

(#42570) adrian360 válasza fatal` (#42569) üzenetére


adrian360
őstag

árban a most megjelenő t248 lesz oda pozicionálva ahol a t300 van, nem hiszem hogy egy olcsó DD jönne a t300 helyére. inkább azt gondolom, hogy ez lesz egy ilyen belépő szint, ott van a t gt-II szíjasnak a középkategóriának, és majd jön egy felső kategóriába szánt DD valamikor. hülyeség lenne a t300 kategóriát megszüntetni, mert szerintem ezen a szinten egy siker termék volt, de hát nem mindig hoznak a nagyvállalatok érthető döntéseket :)

(#42571) JulesTS válasza adrian360 (#42570) üzenetére


JulesTS
őstag

A T248-at drágának tartom, ugyanannyiért biztos nem lesz T300 utód. A TGT helyett már megfontolandó a Fanatec. Szóval a T300 most amíg még van, nagyon jó vételnek tűnik...

(#42572) fatal` válasza adrian360 (#42570) üzenetére


fatal`
titán

A T248? Az inkább a T150 utódja 2x annyiért. Bár végülis felőlem vagdoshatják maguk alatt a fát. :D A T-GT II meg DD árban van.

(#42573) adrian360 válasza fatal` (#42572) üzenetére


adrian360
őstag

igen upgradelt t150 egy t300 áráért, ezért gondolom hogy nem lesz igazából t300 utód.

(#42574) fatal` válasza adrian360 (#42573) üzenetére


fatal`
titán

Így maguk alatt vágják a fát. Gyakorlatilag nem lesz upgrade opció a Logitecheseknek, csak a TS-PC vagy az új DD, ami már nagyon más árkategória.

(#42575) blountex válasza fatal` (#42574) üzenetére


blountex
senior tag

Anno a T-GT 210-190e-ért teljesen vállalható volt, nem 280e forintért egy gagyi pedállal.
Még nyáron bejelentéskor gondolkoztam is rajta, de mióta olvasgatom itt a hozzászólásokat én is inkább Fana felé húzok, főleg úgy hogy látom a TM bejelentéseit és teljes mértékben egyetértek, hogy ezzel az új cuccokkal és árazásokkal maguk alatt fogják vágni a fát.
Hosszútávra tervezek kormányt egy újabb ~10 év, és
bár soknak tűnik a 400-500e de egyszer kell kipengetni, onnantól kezdve sok évig egy komoly kormányod lesz függetlenül attól milyen mértékben használja ki az ember.
Csak jönne már kifele a Ps bázis, de talán majd a GT7 startkor, elvégre arra gyúrok :))

Kényelmes ülés is kelleni fog, gondolkoztam a GT Omegába, árban is jó, de valaki épp írta hogy írtó büdös szaga van :DD

(#42576) fatal` válasza blountex (#42575) üzenetére


fatal`
titán

Én nem tervezek venni semmit, tavasszal vettem T300-at meg T-LCM-et, kiszolgál még egy darabig, semmi gondom vele. :)

Csak nem értem a TM üzletpolitikáját. Ha kihoznak egy CSL DD szintű DD bázist, azt vajon mennyiért tervezik adni? 500 ezerért (T-GT II, TS-PC/TS-XW árából kiindulva)? És ki fogja azt megvenni? :F

(#42577) kozmi55 válasza fatal` (#42569) üzenetére


kozmi55
tag

Valoszinűleg ezért volt akkor a nagy leárazás, egy másik webshopban is láttam 1 hete kb hasonló áron. Még jó, hogy időben megvettem. Egyébként tegnap megérkezett, és kb semmit sem hallani a ventilátorból.

(#42578) PNP


PNP
őstag

Rendeltem alzán egy T300-at és egy T-LCM-et, de valószínűleg nem fogom átvenni (még megy a vívódás, de a racionális felem már elengedte, noha valószínűleg bukó nélkül el lehetne adni bármikor). Még pár napig átvehető, illetve lehet hosszabbítani ennek a határidejét, szóval ha valakit érdekel, akkor szívesen átadnám a lehetőséget. Összesen 143.880 Ft, budapesti boltban vehető át.

(#42579) fatal` válasza kozmi55 (#42577) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy emiatt volt-e, mert húsvétkor vettem 77 ezerért (sima RS, két pedálos, a pedálhoz azóta se nyúltam, mert T-LCM van mellette), akkor is ezt találgattuk, hogy megszűnik-e, de még gyártották. Most viszont úgy tűnik, hogy tényleg.

(#42580) -v-


-v-
addikt

NLR F-GT árban van más cockpit ami ajánlott(abb)? Vagy ez a legjobb vétel?
Rájöttem ez a csóri wheel stand pro nem lesz elég a CSL DD-hez :D

(#42581) fatal` válasza -v- (#42580) üzenetére


fatal`
titán

Én azért megnézném előtte. Boost kit nélkül szerintem elég lehet. De a cockpit jobb lesz az biztos, ha van helyed. :)

(#42582) JulesTS válasza -v- (#42580) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem CSWB V2.5 van Wheelstand Pro Deluxe-on. Nem egy cockpit, de két kézzel fogva a kormányt teljesen jó.

(#42583) fatal` válasza JulesTS (#42582) üzenetére


fatal`
titán

V1 vagy már a V2? Mondjuk ha egy CSWB-t elbír, akkor egy boost nélküli CSL DD-t is.

(#42584) fatal` válasza kozmi55 (#42577) üzenetére


fatal`
titán

Közben az Alzán újra megjelent a T300 (a régi, 110k-s áron), érdekes. Na majd meglátjuk mi lesz. Kiváncsi leszek a DD bázisukra, mit alkotnak.

(#42585) Kxlacika


Kxlacika
újonc

Sziasztok ! :)
Logitech g25 encoder disc 60 slot keresek magyarban eladót, lenne esetleg valakinek eladó ?:) :)

(#42586) highness


highness
tag

Remélem nem szegek szabályt, de most raktam fel ide a Hardverapróra Thrustmaster TH8A Add-On váltómat. :B

(#42587) Joshi válasza highness (#42586) üzenetére


Joshi
titán

Azzal hogy ide is belinkelted pont hogy szabályt szedtél.

(#42588) blountex válasza Joshi (#42587) üzenetére


blountex
senior tag

Ha link nélkül teszi ezt meg, az is szabályszegés?

[ Szerkesztve ]

(#42589) quint válasza Joshi (#42587) üzenetére


quint
aktív tag

Véletlenül sem próbálnék logikát keresni a különféle szabályzatokban, de pont az lenne megmagyarázható, ha a HA-n meghirdetett cuccok linkjei szabadon megjelenhetnének itt...

(#42590) GalaHU válasza quint (#42589) üzenetére


GalaHU
őstag

Pikk-pakk telespam-melnék a topicot... ;]

Egy HA felhasználó tudjon már keresni a hírdetések között, ha keres valamit

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42591) fagy53 válasza blountex (#42588) üzenetére


fagy53
nagyúr

A fórumon csak azokban a topikokban lehet hirdetni (csak magánszemély; csak saját terméket; kínálni és keresni egyaránt), ahol ezt a topik tudnivalókban engedélyezett.
A hirdetett termékeket a Hardverapróra kell feltölteni saját hirdetésként és onnan lehet belinkelni a topikba.
Továbbra is hirdethető szövegesen:
- szívességkérés (pl. kölcsönbe kell)
- 1000 ft alatti értékű termék
- szállításban való segítségkérés

(#42592) biker válasza fagy53 (#42591) üzenetére


biker
nagyúr

Nem úgy volt eddig hogy csak a szakmai topikokban tilos a hirdetés?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42593) fagy53 válasza biker (#42592) üzenetére


fagy53
nagyúr

De, én is így tudtam. Tavaly született ez a módosítás és kérdés, hogy a topik tudnivalók esetünkben engedélyezik-e a Hardveraprós link beszúrását...

(#42594) AcCEsS válasza biker (#42592) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ez a topik szakmai? Nem lehet az, hát én is itt vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#42595) highness


highness
tag

Mindenkitől elnézést kérek, ha a link sok volt. :R Sajnos miután válaszoltatok, már nem tudtam módosítani a hsz-en. A váltó még megvan. Keressetek bátran! :DD

(#42596) Joshi válasza highness (#42595) üzenetére


Joshi
titán

Mi nem haragszunk, de amikor regisztráltál elfogadtad a feltételeket. ;]

(#42597) biker válasza Joshi (#42596) üzenetére


biker
nagyúr

2001-ben regisztráltam, azt fogadtam el ami akkor volt :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42598) TTomax


TTomax
nagyúr

Sziasztok, meg tudná valaki mondani hogy milyen táp járt a Logitech G29 kormány mellé? Mert költözködéskor az sajnos elkallódott....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42599) JulesTS válasza fatal` (#42583) üzenetére


JulesTS
őstag

V2 5 ami forgatónyomatékban annyi mint a CSL DD boost kittel.
Persze ha csak egy kézzel forgatom, vagy magam felé vagy oldalra elhúzom, akkor mozdul az egész wheelstand, de sima forgatásra jó.

(#42600) fatal` válasza JulesTS (#42599) üzenetére


fatal`
titán

A Wheel Standre gondoltam, hogy V2-e, vagy még a régi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.