Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) Gigi01 válasza GalaHU (#39100) üzenetére


Gigi01
őstag

Jelenlegi cuccom, plusz, monitor, egér, bill menne rá. 184/85 vagyok. Hát kényelmes legyen a ki beszállás.

[ Szerkesztve ]

(#39102) GalaHU válasza Gigi01 (#39101) üzenetére


GalaHU
őstag

Én most szedtem le róla egy Odyssey G9-et, sima-liba!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39103) arty válasza GalaHU (#39071) üzenetére


arty
veterán

na EZT irigylem :) nekünk is volt, sajna eladtuk a teljes c64 szettet a "végén" :( :W
első kazettánkon pitstop és speed king voltak az első versenyjátékok, igazi kedvenc a Grand Prix Circuit lett jóval később "komolyabb" autósok közül (nem volt sok :D még a REVS rémlik, de az randa volt, nameg a stunt car racer vert mindent fizikában)

#39096 pointer4 slickset de imádtam... azóta is rajongok a felsőnézetes autósokért, kb az egyetlen versenyjáték típus, amit NEM kormánnyal nyomok :D

---

első kormányom: Logic3 Top Drive

és az első szim szinte biztosan a payrus nascar játéka volt (nem tudom melyik és h pontosan mikor, 96-ban vagy 97-ben lett csak kormányom)

aztán - mint tippre szinte minden "öregnek" - az ffb éra a logitech force gp-vel (piros) köszöntött be, lett momo, majd g25 és microsoft wireless wheel x360-ra, g25 helyett g27, ahelyett fanatec csr, utána pedig a mai thrustmastereim (tx+t300 (de előtte volt t100 és t150))... (az első TX még Galától :D )

közben a szimesebb izlésem visszavedlett, megint az árkád játékokat értékelem inkább, a "körözést" meguntam. mára szinte csak az F1 maradt (tudom, az nem szim... :W ), ill. minimális dirtrally (PSVR)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39104) Gigi01 válasza GalaHU (#39102) üzenetére


Gigi01
őstag

Annyira kaka volt?

(#39105) GalaHU válasza Gigi01 (#39104) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha az Odyssey-re gondolsz akkor dehogy! Rohadt jó monitor, simán adja a 3moncsis rendszerek szinte összes előnyét dupla QHD-ban, G-Sync-el, 120fps-el, de sajnos sokkal nagyobb fizikailag mint ami elfér a dolgozószobában. :(
Teljesen “belepte” a sarkot ahol a cockpitem van, más eszközt nem lehetett tőle hasznàlni, úgyhogy fájó szívvel, de a racionalitás és családi béke megőrzése miatt mennie kellett... :O

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39106) GalaHU válasza arty (#39103) üzenetére


GalaHU
őstag

Bakker, most hogy látom a képet, ilyen kormányom nekem is volt! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39107) JulesTS válasza arty (#39103) üzenetére


JulesTS
őstag

Sajnos nálunk is mennie kellett a C=64-nek amikor jött a 12MHz-es 286-os PC Hercules monitorral...
Ja és logitech force gp (piros) volt igazából az első kormányom (elajándékoztam amikor az újabb windows-nál driver problémái voltak...) elötte meg analóg joystick...
Csak simán Nascar racing volt a címe, sokat mentem vele:

Azért volt gépigénye rendesen :)

A Viper racing volt még nagyon jó: [link]
A fizikája, meg a törésmodell tetszett nagyon.
Mindkettőt lehetett LAN-on játszani, vagy Hamachi-val neten keresztül is...

(#39108) arty válasza JulesTS (#39107) üzenetére


arty
veterán

a viper racinget totál elfelejtettem, pedig milyen igaz! nálunk állandó vendég volt a korabeli lanokon és kormánnyal óriási előnyben volt az ember..... :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39109) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv mindenkinek!
Adott egy LOGITECH G920 kormány, ahol a fékpedál csak nagyon nehezen nyomható be (kb.2/3-ig) és a fékerő kicsi. Játékban alig lehet megállni, gondolom ezzel összefüggésben...
Tudja-e vki, hogy ez normális jelenség-e esetleg, hogy mit lehet tenni amivel ez a helyzet javítható?

(#39110) fatal` válasza szasanyi (#39109) üzenetére


fatal`
titán

Normális, idővel majd betörik a gumi/hab, ami a pedálban van (kb 30 óra használat után). Sokan hibásan szétszedik a pedált és kiszedik belőle. Szinte minden játékban beállítható a pedálút a maximális fékerőhöz, általában brake saturationnek hívják, ACC-ben tudom, hogy máshogy van. Vannak játékok, ahol az input bindingnál amennyire nyomod a pedált, annyi lesz a maximum fékút (az első TDU-t tudom, hogy ilyen).

Illetve újrakalibrálhatod Windowsban is, erről itt egy video:
[link]

A Windowsos megoldás nekem G29-en nem működik (nem is különösebben érdekel), mert ott a kuplung nem a jobboldalon jelenik meg, mint tengely, hanem függőleges tengelyként, ahol a kormány. Emiatt a kalibrációban, amikor a kormányt középre kell tekerni, középnek veszi a felengedett kuplungpedált. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39111) szasanyi válasza fatal` (#39110) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, köszi!

(#39112) JulesTS válasza Danecay (#38601) üzenetére


JulesTS
őstag

Megrajzoltam az erősítőt a loadcellhez:
[link]

(#39113) pointer4 válasza JulesTS (#39112) üzenetére


pointer4
tag

Jó ötlet a potis kalibrálás :) Van ahol szoftverből oldják meg (kép), de így a konzolosok is a nyakadon csüngenek majd hogy gyárts még :D

(#39114) biker


biker
nagyúr

innen szokott valaki RRE Ranked multiplayerben nyomulni? Sokszor látok magyar neveket magam előtt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39115) Hummin válasza biker (#39114) üzenetére


Hummin
tag

Szoktam indulni, az aktuálisban GT4 Bathurst tetszik, egyszer indultam még rajta, de azt sajnos elhibáztam. Valahol a 4. helyen elfékeztem magam, és közvetlenül az előttem lévőt nem akartam megtalálni, így alávágva a palánkban kötöttem ki. Aztán végig döcögtem a versenyt a rating miatt. (Rating-ben nekem úgy tűnik, ha kiállsz a versenyből károsodás miatt, több ponttal büntet mintha törve, vagy kiállva és megjavítva végigmész.)

A decemberi frissítésben már bekapcsolható az új sötét web-es felület, chat visszaolvasható benne (király, ezt mindig is hiányoltam) . Sajna volt idén olyan amikor a ranked verseny végén kifagyott a felület, és utána a listámban nem szerepelt az adott versenyem.
Így mostanság főképp practice-on mentem az AI-val. (Mantrop, Daytona, Mid Ohio)

(#39116) biker válasza Hummin (#39115) üzenetére


biker
nagyúr

Úgy általában nekem nagyon bejön, főleg hogy itt számolhatsz azzal, az előtted lévő kiesik, ütközik, kiáll. AI az megy a vonalon körről körre.

Viszont tegnap felq..... agyilag. Első kanyarban hátulról meglöknek, utána belémjön egy, majd palánk, 3 incidens pont, kocsi kuka. kiléptem. -17 reputation. hát szameg, üljek ott 15 percet a hülyék miatt a boxban?

egyébként a rating elméleted helyes lehet, de ott is van furcsaság.
nekem ilyenek a kilengések a ratingre (position/rating)
+10/-1.2
+3/+25.7
+4/+10
+6/+29
-5/+6 (?????)

Nagyon nem kiszámítható, nem tudom, mi mindent vesz alapul, pl körátlagok, vagy miért van hogy + hely többet ér mint +10?

A másikat ma nézem vissza, 4. lettem, holott 3. És más is jelzett más pályán ilyet. Mintha egy szellem autó is ment volna. Kiestek ketten előttem, 4-ből 3. lettem két kör múlva célegyenesben látom 3-4-3-4-3-4 mintha gyorsulnék valakivel, de se előttem se mögöttem senki, majd végig negyedikként befutottam. Valami ott nem stimmelt.

De mindezek ellenére tetszik, folyamatosan pörögnek a szervereken a versenyek, kb bármikor beugorhatsz bárhova.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39117) arty válasza biker (#39116) üzenetére


arty
veterán

"Úgy általában nekem nagyon bejön, főleg hogy itt számolhatsz azzal, az előtted lévő kiesik, ütközik, kiáll. AI az megy a vonalon körről körre."

viszont te állítod be a nehézségüket ;) és az RRE AI emlékeim szerint annyira nem is rossz.
de ez valszeg csak az én problémám, hogy pécén, szimekben nincsenek atombénák, mindenki "egész jól" megy :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39118) biker válasza arty (#39117) üzenetére


biker
nagyúr

A legutolsó frissítéssel elcseszték az adaptív AI-t
Egy "picit" erős lett, Hungaroring WTCR 2019 példa: előtte AAI ellen mentem, saját időm 1:53 vége 1:54 eleje, ez versenyben 1-6 helyezések, attól függ hibázok-e
Frissítés után az AAI ment 1:50.017-et egyből. Azárt az kicsit meredek :) 110%-on megy 1:53-as köröket, és versenyben vagyok vele. Lehet mások meg arra panaszkodtak, gyenge, de azért nemár, hogy Báldi idejénél jobbat menjen az AI, elég esélytelen a verseny így.
Az AI-t sose kergeted ki a fűre ha a seggében mész, mindig pontosan fékez. szerveren meg ember függő, mennyire lesz ideges ha nyomulsz mögötte

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39119) v2


v2
senior tag

Üdv. Ha már RR, hogy lehet a kormány fordulási szöget szinkronba hozni? TH-PS kormány.

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#39120) camaro79 válasza biker (#39118) üzenetére


camaro79
aktív tag

iracinget probaltad, probaltatok?
en azzal nyomulok, nekem bejon.

[ Szerkesztve ]

(#39121) GalaHU válasza arty (#39117) üzenetére


GalaHU
őstag

AI tekintetében a AC-hez is írtak frissebb AI-t, egész emberszerű lett, és főleg nem lök le az ívről.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39122) biker válasza camaro79 (#39120) üzenetére


biker
nagyúr

Nem, mert nem tetszik az előfizetéses megoldás annyira. Lehet egyszer meggondolom magam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39123) pointer4 válasza GalaHU (#39121) üzenetére


pointer4
tag

Abban mi az emberszerű ? :D

(#39124) biker


biker
nagyúr

Ha valakit érdekel, akkor itt elérhető egy általam átdolgozott Simhub dashboard.
Egy másik műszaerfalat alakítottam át, színes rpm gauge, színes üzemanyag, vízhő, gumihő, gumikopás kijelzés, hangsúlyosabb kijelzők. Leginkább USBD480 miatt kellett átdolgozni, a kis felbontás miatt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39125) GalaHU válasza pointer4 (#39123) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, a sínautóhoz képest, ahogy eddig mentek. Bár az is emberszerű volt, csak Forza open módra! ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39126) mmdms


mmdms
addikt

PC-al játszik itt még valaki? Érdekelne egy screenshot a forcefeedback beállításairól, kíváncsi vagyok TI hogy játszotok vele.

#39115 Hummin: Az a Bathurst pálya rohadt jó, a csikicsukis előtti rész mocskosul bejön. PC-ben kipróbáltam a redbullos mx5-t, egyenesen is brutál kihívás menni vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#39127) jilian válasza mmdms (#39126) üzenetére


jilian
addikt

Azért ezt a videót elnézve már tudom miért kapok minden pályán fél - egy, van amikor 2-3 perces idő hátrányt..... :W :(((

[ Szerkesztve ]

(#39128) biker válasza jilian (#39127) üzenetére


biker
nagyúr

ezek még nem is nagy vágások voltak :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39129) jilian válasza biker (#39128) üzenetére


jilian
addikt

Nem értem miért nem tosznak oda köveket, árkokat, bokrokat, kerítést.... :(( :(
Szerintem nem lenne nagy kuszt egy frissítéssel ezt helyre hozni.
Már is benne lennénk a top 100-ba.
És hogy ezt még csak most láttam.... mennyi mérgelődéstől megkíméltem volna magam. :W :)

(#39130) camaro79 válasza mmdms (#39126) üzenetére


camaro79
aktív tag

En tegnap vettem es probaltak ki Bathurst egy F3-as autoval.
brutal palya, nagyon elveztem! :C

(#39131) GalaHU válasza jilian (#39127) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért ezek a vágások a mellett hogy valóban irreálisan durvák nem adnak ki fél perc előnyt. Max darabonként 2-3mp -et.

A levágásokat meg Skóciában alapból megoldottàk! ;)

A patch-el javításra már volt a Forzában de az Assetto-ban is példa, nem lenne ördögtől való, de akkor kukázni kéne az összes eddig elért eredményt, ami meg nem lenne fair a többi versenyzővel szemben, ugyanis közel sem biztos hogy az összes top100-as ilyen levágásokkal megy. (Nem kutyaütő ez a Henrik, de azért nem egy nagy kéz...)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39132) Neck válasza jilian (#39127) üzenetére


Neck
veterán

Nem tudom, csak engem idegesít, hogy ha a fákat nézem, mennyire szaggat a videó?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39133) sutatokisr válasza GalaHU (#39131) üzenetére


sutatokisr
tag

láttam én is videokban durva levágásokat néhány szakaszon, de én 99% igyekszem az úton megoldani a tőlem telhető leggyorsabb módon,
van talán pár (pl. lengyel & walesi szakasz) hely, ahol 3-4es kanyar kombókon át lehet menni kb egyenesen levágással (ott se minden autóval adja ki rendesen), ott szoktam átvágni

(#39134) sutatokisr válasza GalaHU (#39131) üzenetére


sutatokisr
tag

ja és a youtube videok nagyon csalókák, néha sokkal gyorsabbnak tűnik, mint amit az idő mutat
mondjuk rallycross-ban vannak fent olyan videok, amit ha nézem is nehezen értem, h miként csinálja meg :DD :DD

(#39135) GalaHU válasza sutatokisr (#39134) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem ugyanitt Evo6-al 2:52-es időm van levágások nélkül, szóval így R5-el 2:48 nem akkora vaszisz...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39136) GalaHU válasza GalaHU (#39135) üzenetére


GalaHU
őstag

Harmadik próbálkozás, alapbeállítások, gigalevágások nélkül, tele hibával... :)

https://youtu.be/G9hU_RxYykA

Szóval jilian ne add fel, én is csak erős közepes vagyok a témában.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39137) sutatokisr válasza GalaHU (#39136) üzenetére


sutatokisr
tag

:C és van még benne 3-4 mp simán, ha csak a hibákat megcsinálod tisztán

(#39138) biker válasza GalaHU (#39136) üzenetére


biker
nagyúr

De ez szárazon az meg esősön ment :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39139) sutatokisr válasza biker (#39138) üzenetére


sutatokisr
tag

tök jól megy a srác, ne legyen félreértés, meg a levágások is frankók, nem akartam csökkenteni az érdemét, csak utaltam rá, hogy lehet azért olyan, vagy legalább közeli időt autózni

ui: nekem nagyon furcsa külső nézetből video, teljesen máshogy adja vissza, mint ahogy én játszom és látom belülről

(#39140) GalaHU válasza sutatokisr (#39137) üzenetére


GalaHU
őstag

Jaja, az én felfutásom se volt pont ezért nagy szám, tényleg kb annyi lehet benne nekem. Aztán hogy tisztán mi lehet a vége, arról fogalmunk sincs, mert a líderbord vegyes...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39141) biker


biker
nagyúr

Akik VR-t használnak:
- nehéz vakon eltalálni a kéziféket/váltót?
- szemüvegesnek hogy jön ki a fókusz? Lehet állítani?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39142) pointer4 válasza biker (#39141) üzenetére


pointer4
tag

Mindent megtalálsz hamar, könnyű megszokni.
Nem hordok szemüveget, de ismerősök abban szokták tolni ha nálam vannak.
Fókuszt nem lehet állítani, de nem is kell ha jó a szemed, avagy megvan a szemüveg.
itt vehetsz hozzá szem és gép függő optikát:
https://vroptician.com/#

(#39143) -Solt- válasza GalaHU (#39136) üzenetére


-Solt-
veterán

Az időt elírtad, a 2:29 azért elég erős lenne... :)

www.smart-bus.hu

(#39144) jilian válasza GalaHU (#39136) üzenetére


jilian
addikt

:C
De azért rohadtul megnézném a top 3-as videókat.... mondjuk nekem még rohadt sokat kell gyakorolnom. :((( :D

(#39145) GalaHU válasza -Solt- (#39143) üzenetére


GalaHU
őstag

Opsz, bocsi, hamarmunka...
Amúgy meg tudok egy rövidebb utat az erdőn át. :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39146) Rico33 válasza GalaHU (#39145) üzenetére


Rico33
aktív tag

Légvonalba 100km de van egy rövidebb út az erdőn keresztül :C

(#39147) arty válasza GalaHU (#39121) üzenetére


arty
veterán

ACC-hez úgyérted?
AC-hoz ilyen gyorsító modokat találok, arra meg nincs szükségem :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39148) GalaHU válasza arty (#39147) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem, a sima AC-hez! Benne van az új pakk-ban, sokkal jobb lett vele az AI!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39149) Danecay válasza GalaHU (#39148) üzenetére


Danecay
őstag

Milyen pakk-ban?

(#39150) mmdms


mmdms
addikt

Kezdem már megszokni ezt a kormánnyal játszok dolgot, tegnap gondoltam elkezdem a kézi váltót használni ne szokjam meg túlságosan a pillangó füles váltást, és most szembesültem vele, a logi g27 pedáljain nem tudok gázt adni fékezés közben visszaváltásnál. :(

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.