Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Danecay válasza pointer4 (#39249) üzenetére


Danecay
őstag

Hát igen, most sem VGA-t, sem pedig kormányt nem érdemes vásárolni.

(#39252) Segal válasza Danecay (#39251) üzenetére


Segal
veterán

konzolt sem. Tulajdonképpen semmit...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39253) Danecay válasza Segal (#39252) üzenetére


Danecay
őstag

Hát újgenerációsat kéz alól biztos nem, a prev gen árait nézegettem 2 napja, azok még helyel közel reális áron vannak, és én úgy is egy ilyenre pályázok. Persze azért megvárom, hogy normál áron kaphatóak legyenek az új konzolok, mert akkor feltehetően többen váltanak majd és lentebb megy az előző generációsok ára :) De ez már nagyon OFF

(#39254) Gyöször


Gyöször
senior tag

Melyik az ajánlottabb darab? A T150 pro vagy a G29. Srác a szegedi t150el továbbra sem válaszol, gondolom ezért is nem kelt el még. A t150 82 a G29 nekem külsőre komolyabb cuccnak néz ki. 89. Strapabíró? Valamiről olvastam régebben, hogy könnyen szétesik, de már nemtom melyik volt az.
Onnan indultam, hogy 75 körül vennék valamit, jelenleg 90 nél járok, persze semmit nem érdemes most venni na de minegy ez van. Melyiket vegyem?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39255) v2 válasza Gyöször (#39254) üzenetére


v2
senior tag

Az email címére is írtál? Mikor lépet be utoljára?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#39256) camaro79 válasza Gyöször (#39254) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ha esetleg Logitech-et választanád, most jött szembe:

(#39257) iceman007 válasza Gyöször (#39254) üzenetére


iceman007
aktív tag

Röviden: G29nek jobb a fogása és több gomb van rajta + fordulatszám led. T150-nek jobb a pedálja és finomabb a FFB, nem ad kattogó hangot. Dióhéjban ennyi.

(#39258) GalaHU válasza iceman007 (#39257) üzenetére


GalaHU
őstag

+
A logihoz minden fejlesztès vagy tuning házibarkács, igényel némi elhivatottságot, a TM-hez gyári fejlesztések vannak (LC pedál, H-s váltó, kézifék...)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39259) Danecay válasza iceman007 (#39257) üzenetére


Danecay
őstag

A pedálok szerintem hasonlóak hasonlóak minőségre, már ha Pro verzióról beszélünk T150 estén, ha nem akkor egyértelűen a G29 a sokkal jobb.

(#39260) Danecay válasza Gyöször (#39254) üzenetére


Danecay
őstag

Ha T150 mellett döntenél, van most fent az aprón egy 35e Ft-ért, igaz nem pro, de 35e Ft és van egy T3PA pedál is, így kb. annyiból jönnél ki mint amennyiért a szegedi van, sőt ha mindkettőből sikerül is alkudni egy kicsit, akkor még jobban. Nem olvastam el a hirdetések szövegét, így garanciáról meg hasonlókról nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#39261) iceman007 válasza Danecay (#39259) üzenetére


iceman007
aktív tag

Igen, mindenképp 3 pedálos a minimum! Én próbáltam mind2-t és a TM-mel sokkal jobb féktávot tudtam venni. Sokkal jobb az elasztomer karakterisztikája és állítható is, ellenben a G29 pedaljába bedobott gumihasábbal.

(#39262) biker


biker
nagyúr

Melyik játék "kontroller limites"?

értsd: hány kontrollert kezel? Anno az AC-vel sokat küzdöttem, rendre elfelejtette a beállításokat, de most az érdekelne, melyiknél van esetleg limit a vezérlők számára?

Eddig egy G29 kormány+pedál kombót használok, egy USB kéziféket, és egy USB joy control a váltóhoz és a későbbi buttonboxhoz.
De gondolkozm a pedálok lecserélésén vagy T-LCM-re vagy Fanatecre, de az egy negyedik lenne, plusz ugye a billentyűzeten is vannak gombok.

Szóval ilyen téren van valami limit?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39263) Joshi válasza biker (#39262) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nincs ilyen limit. Egyszerűen csak az adott eszközre állítod a Controls menübe a funkciókat mint pl gáz, fék fel váltás stb. Arra érdemes figyelni, hogy minden eszközt mindig ugyan abba az USB aljzatba dugd.

[ Szerkesztve ]

(#39264) Danecay válasza iceman007 (#39261) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem volt mindkettő, jelenleg T3PA van, de a G29 pedálját is szeretzem, és a gumihasáb számomra pont ideálisra keményítette a féket. Igaz keményíteni vagy puhítani nem tudtam, így lehet, hogy lett volna mégjobb beállítás, ezért az állíthatóság lehetősége mindenképpen a T3PA mellett szól. Ugyanakkor nagyon sokan még azt a gumihasábot is kioperálják a Logi pedálokból, és gyanítom, gogy a T3PA esetén is sokan nem szerelik be az ütközőt.

(#39265) biker válasza Joshi (#39263) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, a fix aljzat megvan mindennek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39266) Gyöször válasza Danecay (#39260) üzenetére


Gyöször
senior tag

Igen köszi, azt a 35 öset pedál nélkül láttam. A szegedi azért tetszett mert el tudtam volna menni érte. Vaterán elutalok 5-10 ezer forintot megbízható eladónak akin látszik, hogy pörög de ph!n nem. Garancia mindenképp kellene így kezdek is leszokni a használt nézegetésről. Szegedre olyan 5ezerért megyek az 62 vs 82 az új. Hajlok inkább az újra. Azon túl meg a G29 re inkább. A saitek r440emnek volt olyan hangja, hogy attól csak csendesebb lehet bármi ami frissebb technika, mert abban egyenesfogazású kerekek voltak. Viszont annak a kefés motor lett a végzete valszeg, a szíjas T150nek meg az, hogy idővel elérik benne. A kefés motor egyáltóhelyében nem megy tönkre ha nem használom. Viszont a G29 sokkal jobban el van látva gombokkal tekerő stb. Meg a fogása is rohadt jó lehet, a T150 ehhez képest eléggé aszkétás :-) A formaautós vonalat a régi kormány 180 foka miatt hanyagolnom kellett, lehet belekóstolnánk abba is, elvégre nézni csak F1et nézek. Nézegetem a G29 eket itt aprón 80 1 év garral... Inkább 2év akkor boltból. Most lesegetem az árakat minden nap minden webshopban, ha elkezdene alakulni lefelé még egy kicsit, hogy beférjen a 82re feltolt lélektani határba az jó lenne... Vagy egy garis jó állapotú használt a közelben.. köszi eddigieket nektek!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39267) arty válasza GalaHU (#39247) üzenetére


arty
veterán

sony vagy polifóni mondta, hogy nagylelkűségből megtámogatják a ps4 kormányod? :D
vagy mi most az állás a ps5 vs kormányok terén?

#39252 Segal konzolt érdemes venni, ha lehet kapni :) hiszen 185k volt a beharangozott ár és kb ennyiért is mennek... pécén nagy baj van, cpu-gpu árak a hiány mellett röhejesek. a kormányok is durván drágultak :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39268) FLx válasza arty (#39267) üzenetére


FLx
addikt

Ami ment PS4-en az megy PS5-on is. En is PS5-el hasznalom a fanatec cuccokat.

(#39269) GalaHU válasza arty (#39267) üzenetére


GalaHU
őstag

Annyit tudok mint FLx, még nincs PS5-m. Elvileg mennie kellene, Kaz eddig is bőkezű volt a GT-k kormánytámogatását nézve, szóval van remény. :)
Más autós cucc meg nem érdekel a PS platformon.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39270) iceman007 válasza Gyöször (#39266) üzenetére


iceman007
aktív tag

Azért azt a tekerőkapcsolót ne gondold túl, mert én meg nem láttam olyat amin ne ugrana kettőt egy tekerésre :D

(#39271) Danecay válasza iceman007 (#39270) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, ez sajnos így van :(

(#39272) Danecay válasza Gyöször (#39266) üzenetére


Danecay
őstag

Én erről beszéltem. Nincs szó arról, hogy ne adnák hozzá a pedált és a képen is rajta van.

(#39273) Gyöször válasza Danecay (#39272) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja én [erre] gondoltam.
Egyébként mióta drágult ez a kormányosdi?
[Itt] meg [itt] még 80 alatti áron adták el az utolsókat.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39274) Danecay válasza Gyöször (#39273) üzenetére


Danecay
őstag

Amennyiben mégis pedál nélkül vennél kormányt, egy a képen látható pedálom van elfekvőben ha gondolod.

(#39275) GalaHU válasza Gyöször (#39273) üzenetére


GalaHU
őstag

Mióta kéz a kézben beszakadt az Euro meg megjelent a Covid. A nagy bezártságban sokkal többen játszanak, uram bocsá szimeznek.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39276) Gyöször válasza Danecay (#39274) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez a t150 alap pedálja megokosítva némi fémmel, vagy tévedek? És mennyiért, hogy tudjak kalkulálni?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39277) biker


biker
nagyúr

Na eldöntöttem, hogy a g29 pedál felokosítására loadcellel mi a legjobb megoldás... Miután a 3d rap féla gumi sokat javított, de nem eleget, nem akartam a truebrake felé kacsingatni, az is csak egy kemény rugó potival. A ricmotech féle loadcell nem tűnt müszakilag profinak.
Így a megoldás egy csl elite lc pedálszett lesz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39278) Danecay válasza Gyöször (#39276) üzenetére


Danecay
őstag

Nincs semmi okosítás, ez gyári 2 taposós T300 pedál. Aá árat igazából én sem tudom, jöhetnek a tippek másoktól, de ha úgy alakul ennek az egyeztetését inkább privátban folytassuk mielőtt megszólnak minket :)

(#39279) iceman007 válasza biker (#39277) üzenetére


iceman007
aktív tag

Jól döntöttél, annyival jobban modulálható a fékerő, hogy sokkal jobbakat lehet fékezni!

(#39280) fatboy.slim


fatboy.slim
csendes tag

Srácok, ha lejárt a garancia, s elromlik a kormány, mit lehet olyankor tenni? Hova küldenétek szervizbe? (T150)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk! http://heeeeeeeey.com/

(#39281) Gyöször


Gyöször
senior tag

Egy laza másfél óra vajúdás után megrendeltem az újat (kicsit akciózott rajta az alza), ha valakit érdekel itt van egy G29 egy év garral [link] 76ért

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39282) Holee21


Holee21
csendes tag

Érdekes dolgokat csinál az alza amúgy... Nekem december közepén nagy nézegetés után neten sikerült egy vacsi új g923at vennem 98ért úgy, hogy egy nap délelőtt volt annyi, már délután 110-re rakták, mint minden más (olcsóbb!) üzletbe. Egyébként nem vettem volna meg.

(#39283) GalaHU válasza Gyöször (#39281) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez már 86k jelenleg. Mázlid volt, jó játékot a kormánnyal!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39284) Gyöször válasza GalaHU (#39283) üzenetére


Gyöször
senior tag

Lett volna egy 83.xxx pénzért, 2 év garral, de azt is valaki már összetaperolta. Gondolom még meg is van. Most nem az, hogy ujjlenyomat mentes kormány kell, hanem ha valamit belenyúlt később meg garinál kiderül, akkor már inkább nyugodt leszek és 3ezerrel többért megvettem a tényleg újat.
>Holee: azért is most toltam el rá másfél óra gondolkodási időt mert mi van ha 1 db van (<5 volt az árukészlet) illetve mivan ha délután visszateszik 91re. Megevett volna a fene :-) persze edigitalon meg még valahol 89 most is de akkoris.
Mondjuk így is felhúztak az ezres szállítási díjjal +500 uvétel.
Most meg megyek a postára a vaterás gyereknek való cuccért. Nem vagyok komplett :-)) estére lan party kb 15 év után csak mostmár a fiammal :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#39285) Rudi93


Rudi93
újonc

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érne kb reálisan ha eladnám jelenlegi kormány settemet?
Thrustmasters t 500 rs a base kb 4-5 éves
kormánykerék Ferrari F1
pedal Thrustmasters új load celles pedalja t-LCM
jovőben Fanatec felé indulnék és érdekelne kb mennyit kapnék most ezért

(#39286) ImI882


ImI882
tag

Sziasztok! XBOX series X/PC-hez milyen FFB-es kormányt ajánlotok, ami belépő szintű, nem gagyi, átlag. TM TMX esetleg Logitech g920?

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#39287) iceman007 válasza ImI882 (#39286) üzenetére


iceman007
aktív tag

Ezt a kettőt :P

(#39288) GalaHU válasza ImI882 (#39286) üzenetére


GalaHU
őstag

Pont ezeket! Részemről a TM picit jobban ajánlott (halkabb, jobban bővíthető, frissebb technika).

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#39289) ImI882 válasza GalaHU (#39288) üzenetére


ImI882
tag

Köszi! :R a TM TMX és a TMX pro között a masfajta pedalok a különbseg?

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#39290) ImI882 válasza iceman007 (#39287) üzenetére


ImI882
tag

:R

Meghagylak abban a tudatban, hogy neked van mindenben igazad! Így álltathatod magad abban a hitben, hogy igazoltad minden hamis és feltételezett állításodat!

(#39291) JulesTS válasza biker (#39277) üzenetére


JulesTS
őstag

Az jó. Sokat számít a köridőben egy loadcelles pedál. Meg azt se felejtsd el, hogy ha kormányt cserélsz, pedált már nem kell...

[ Szerkesztve ]

(#39292) JulesTS válasza Holee21 (#39282) üzenetére


JulesTS
őstag

Alzát egy hónapig figyeltem, mire meglett a T300RS GT 87-ért (újszerű, garival).

(#39293) JulesTS válasza ImI882 (#39289) üzenetére


JulesTS
őstag

Pro-nak jobb pedálja van, amit loadcellesíteni is lehet nem olcsó plugandplay megoldással, de van hozzá kicsit barkácsolós és jóval olcsóbb házibarkács megoldás is (kb 3eFt-ból csináltam).

(#39294) sutatokisr


sutatokisr
tag

magyar top-top pedál, nagyon jó kritikát kap itt is

egy gyors 2 órás prezentáció:
https://www.youtube.com/watch?v=aZG8S-OX8pY

(#39295) arty válasza sutatokisr (#39294) üzenetére


arty
veterán

elképesztő, Barry semmiféle negatívumot nem tudott felhozni a pedálokról :Y
...de tényleg semmit* :D

és ahogy nézem, már csak előrendelhető, el is fogyott az első adag.
remélem szénnékeresik magukat, ennél egyértelműbb teljesítményt magyar vállalkozótól/vállalkozástól nem nagyon látni...

*én arra kíváncsi lennék, hogy a fékpedálon az a - benyomáskor - kitüremkedő gumi(?)henger mennyire lesz majd tartós...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39296) pointer4 válasza sutatokisr (#39294) üzenetére


pointer4
tag

Gyönyörű a dobozban minden :) Igazán szép látvány :D Bár ennyi pénzért ez még mindig csak egy loadcell-es pedál.

(#39297) biker


biker
nagyúr

iszonyat minőséginek néz ki, temérdek állítási lehetőség, a csomagolása az apple legjobb időit idézi, isteni, de basszus jól látom, ennyi pénzért potméteres a gáz és a kuplung? Nem fért bele egy hall szenzor vagy egy rotary encoder nagy áttétellel?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39298) biker válasza biker (#39297) üzenetére


biker
nagyúr

igen, leírás szerint "high quality Vishay potentiometer", ami igaz, de akkor is mozgó kopó elem.
Én egy 13bites egyfordulatos encodert tettem volna bele. 8192 jel/fordulat. vagy egy 4096-os alap is már egész jó, legtöbbször a potik jelét is 12bit 4096 lépésre digitalizálják analógról

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39299) JulesTS válasza biker (#39298) üzenetére


JulesTS
őstag

Szerintem a gázpedálnál nem gáz a poti, végül is az autókban sokkal mostohább körülmények között is sokat kibírnak a gázpedál állás érzékelők, a fojtószelep érzékelők meg pláne. Inkább a kuplunggal van gond, ott ugye érezni kellene a fogáspontot, de ha ezt mechanikailag tudja is a pedál, akkor az ahhoz a pedál álláshoz tartozó értéknél kellene lennie a szimulátorban is. Ehhez vagy az összes programnál ugyanott kellene legyen, vagy a drivert kellene programonként állítani...

(#39300) sziak


sziak
újonc

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék:
Xbox 360-ról tervezek váltani Xbox One X-re.
Az Xbox 360 Wireless Speed Wheel U Kormány használható a One-hoz, vmilyen játékhoz? + Xbox 360 controller kompatibilis a One-hoz?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.