Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) sosperecek18 válasza sosperecek18 (#3749) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Megoldva!

Visszavittem azonnal cserélték, most már minden tökéletes! :K (Cora - Miskolc)

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#3752) PEET405


PEET405
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy kormányt, de nincs hozzá CD. És nem is találok drivert hozzá. A gyártó honlapja mindenre azt mondja, hogy "no results". tudtok segíteni?
Az aljén ez áll:
Technology Innovation
Compressor Supreme
HY-822

Windows XP Prof-om van, ha ez számít.
Előre is köszi!

üdv
PEET

(#3753) kiki888


kiki888
csendes tag

[link]
katt az alján a sterownik-ra
nem teszteltem mert nem ilyen kormányom van
sok sikert

rFactor

(#3754) PEET405 válasza kiki888 (#3753) üzenetére


PEET405
csendes tag

Köszi! De nem változott semmi. Asszem, korábban már próbáltam ezt. Ismeretlen eszköz továbbra is. :(

(#3755) Kloss válasza PEET405 (#3752) üzenetére


Kloss
őstag

Kérdezd Roland35-öt, neki is ilyen gondja volt ezzel a kormánnyal. Ha rákeresel, meg is találod itt. Hátha ő meg tudta oldani.

(#3756) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!Help!

Van nekem egy Genius Speed Wheel RV FF kb. 1 hónapos kormányom.Most kezdtem el nem rég játszani az rFactor-ral,ezért is vettem.Még az FFB beállításaival küszködöm.De van egy olyan problémám vele,hogy rFactornál beállítom,faszán érezni mindent,de egyszer csak beránt egyet a kormány jobbra,vagy balra,ahonnan sehogy nem tudom egyenesbe hozni.és ráadásul ezután,mint ha kikapcsoltam volna az ffb-t,semmi erőhatást nem éreztet a kormány!Plusz ilyenkor ha kiakarok lépni a játék befagy.Esetleg valakinél előfordult ilyesmi?
Amúgy Vista64 van feltelepítve,a kormány drivere a legújabb 64 bit-es.

[ Szerkesztve ]

(#3757) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

van egy Logitech Wingman formula force kormányom, és nem tudom a pedált bekalibrálni a ChampionShip ralliba.. mi lehet a baj? illetve a logitech gaming sofware-ben mit érdmes beállítani a profilnál?

Üdv: Csabee.

(#3758) PEET405 válasza kiki888 (#3753) üzenetére


PEET405
csendes tag

Megoldódott. Köszi szépen. Kábelhiba volt a kormánnyal, ezért nem volt semmi tünet. De már zsír. viszont pár játék (pl Richard Burns Rally) olyat csinál, hogy beállítom a kormányt vezérlőnek, és a gázhoz és a fékhez is az y tengelyt rendeli, ütközés ír, és alapjáraton félgáz és félfék van egyszerre. De más játék teljesen jó. Mit tehetek ezzel?

(#3759) cselt válasza PEET405 (#3758) üzenetére


cselt
senior tag

A kormány beállításai között keress olyat, hogy kombinált pedál. Ha megvan akkor vedd ki előle a pipát és máris két külön tengelyen lesz a gáz meg a fék.

(#3760) alonsofan


alonsofan
tag

Ezen a kormányon van vmiféle váltó ill. FFB-s?

http://forum.hwsw.hu/uploads/post-20-1179759033.gif

(#3761) neilszab válasza alonsofan (#3760) üzenetére


neilszab
őstag

Váltó mindenképpen van, a kormány mögött a mutatóujjal lehet elérni, az FFB pedig a pontos típustól függ, van belőle FFB-és és sima is. Ezt a kormányt egyébként már baromi régen nem gyarátják

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3762) alonsofan


alonsofan
tag

Tudom, hogy nem gyártják, használtan nézelődök.
FFB-s, váltó is legyen rajta és 6000 körül kellene kormány.
Használtan és újonnan is, mind1.

(#3763) sebgutkopf válasza Gomez86 (#3741) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ennél a kormánynál a széttörés már csak olyan rutin dolog :D

Amúgy komolyra fordítva, aki nem a bolton, hanem közvetlenül a Logitechen keresztül gariztatja a G25-öt, annak a sajátját meg kell semmisítenie (képekkel igazolva) és utána a Logitech küldi futárral az új szettet.
Nálunk a tavasszal egyik rallys kollégának volt ilyen esete. A vidi még youtoub-ra is felkerült. Hááát végignézve, ahogy baltával szétveri és flexeli sokaknak megszakadt a szíve.

Ja és csak az egyik váltófül nem érzékelt jól (a kormány, pedál, váltó minden hibátlan volt), de nem foglalkoztak javítással rögtön csere és helyszíni zúzás.

Szóval G25 alkatrész ügyben gariztatáson túlesett embereket érdemes vadászni, hátha nekik van néhány apró alkatrész még tartalékban.

(#3764) sebgutkopf válasza neilszab (#3731) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Korábban már olvastam a kormányos írásodat. Nem tudom a jövőben kívánod-e bővíteni illetve folytatni a témát. Amire nagyon kíváncsi lennék, hogy a G25 fölötti világ milyen. Elég röviden említed őket a leírásban, nyilván nem olyan egyszerű ezekhez hozzáférni és tesztelgetni.
Azért az is érdekes lenne akár elméleti szinten, hogy felépítésükben, érzetben procizitásban mennyire mások stb...

Ezeknél ha jól sejtem már van olyan, hogy a fék nem tengely állást, hanem nyomáserősségre reagál, ami jóval realisztikusabb.

Tudsz erekről némi többlet infót adni?

(#3765) neilszab válasza sebgutkopf (#3764) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, ezt például tudja Fanatec ClubSport pedálja is, ami még mindig csak súrolja a high-tech cuccok világát..alulról. De két okból sem fogok a High-End kategóriáról bővebben írni:

- ez az írás a kezdőknek és haladóknak szól, mert aki viszont már annyira fanatikus, hogy ilyesmiken gondolkodik, az már tart ott szakmailag is, hogy saját maga bogarássza össze a hozzá szükséges infókat, és nekik nem hiszem, hogy tudnék bármi újat mondani

- a második ok jóval prózaiabb: nem hiszem, hogy a közeljövőbe közeli kontaktusba kerülnék bármely ebben a kategóriában forgó eszközzel, annyi pénzből má inkább kocsit veszek, amibe legalább meg is lehet halni! :DDD
(lyen szempontból a High-Tech cuccok is még elég gagyik...hehe)

Ezzel szemben egyébként készül a 3T, alias Tippek, Trükkök, Turpisságok rovat is az irományhoz, vmikor a hónap végén tervezem megjelentetni ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3766) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Szval korábban vettem a Miskolci korában egy Logitech Vibration force-t, ami elsőre hibás is volt (balra húzott), aznap visszavittem, rögtön cserélték.
Szval a kérdésem, hogy mivel a dobozra 2 év gari van adva (de a Cora csak egy évet ad rá), akkor most mi van ha 1 év után romlik el? (él még a + 1 év gari?) Illetve kivel szemben lehet érvényesíteni? (ha lehet)

Előre is köszönöm!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#3767) neilszab válasza sosperecek18 (#3766) üzenetére


neilszab
őstag

Magyarországi Logitech képviselet

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3768) zack válasza neilszab (#3765) üzenetére


zack
nagyúr

Sokat hozzátettél az írásoddal a kormányt használók topikjához! Grat! :K :C
Én egy részét ki is nyomtattam. :K ;)
Formula Force EX-el tolom, és elégedett júzernek tartom magam, ami a kormány választást illeti. Mivel nagy részben FPS multizom, felesleges lett volna egy olyan kormány mint a DFGT, vagy a G25...ezek a drágább kormányok azoknak kellenek akik olyan szinten nyomják a vezetést, mint én a Crysis Wars-ot. ;] ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3769) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali, szeretnék majd egy kormányt venni. Csak full tudatlan vagyok a témában, szval mire kell hogy figyeljek, milyen tulajdonságra kell hogy figyeljek? mert Olvastam olyat hogy rezgőmotros, fogaskerekes.
Vagy mondjatok már pár fajtát példának ami jó :)
thx

(#3770) cselt válasza D@ni88 (#3769) üzenetére


cselt
senior tag

Párszor már lett linkelve egy nagyon jó leírás. Ezt olvasgasd át és ha még mindig van kérdésed, akkor tedd fel :)

(#3771) Kloss válasza cselt (#3770) üzenetére


Kloss
őstag

Elég ha visszaolvas kicsit, mert már vagy 20-an kérdezték pont ugyanezt.

(#3772) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Nem tudja valaki tescoba szokott lenni Logitech formula force ex kormány? Azért kérdezem mert a helyi boltba 17k neten pedig 14k körül mozog újonnan, és netán a tescoba olcsóbb lehet. Vagy esetleg media marktba érdemes megnézni?

(#3773) zack válasza cafat (#3772) üzenetére


zack
nagyúr

Sztem a neten a legolcsóbb. :U TESCO, MM-be drágább lehet.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3774) alonsofan


alonsofan
tag

Most vettem használtan 1 Logitech Wingman Formula Force gp-t. De adaptert nem kaptam hozzá, a csávó akitől vettem azt állítja, hogy nem volt a dobozában ő sem kapott. Ez igaz lehet?
És hol tudnék hozzá szerezni 1-et?

(#3775) fatal` válasza cafat (#3772) üzenetére


fatal`
titán

Én iponban vettem áprilisban, ott volt a legolcsóbb. Itt pl. most a tescoban 20k. :/

(#3776) zack válasza fatal` (#3775) üzenetére


zack
nagyúr

Én a Lord Computer-be vettem tavaly ősszel. Bruttó 11k volt.
Félelmetes hogy felmentek az árak nem egész 1 év alatt. A fizuk meg vagy csökkentek, vagy stagnálnak. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3777) Kloss válasza zack (#3776) üzenetére


Kloss
őstag

Én az Auchan-ban néztem, ott tavaly is és most is 19900Ft volt az Ex.
Inkább vettem egy DFP-t 22-ért :) (még decemberben)

(#3778) PEET405 válasza cselt (#3759) üzenetére


PEET405
csendes tag

Csak a játékvezérlőknél tudok bármit is állítani a kormányon, de ott kalibráláson kívül nincs semmi. :(

(#3779) sebgutkopf válasza neilszab (#3765) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jól sejtettem, hogy a korlátozott elérhetősége ezeknek a cuccoknak nagyban befolyásolja a cikket, ezt nem is vethetem a szemedre. Ezek a pedálok amúgy érdekesek. A pedál az ffb-s rendszereknek mindig a gyengéje volt, egyrészt a tengely elv miatt, a sok nagyon gyenge konstrukció és az ffb hiánya miatt.
A G25 ilyen szempontból egy ésszerű kompromisszum. Elérhető árú és a pedálok tartóssága és minősége sokat javult, kemény a fék, bár a hagyományos elvet követi.

Amúgy a nyomáserőre érzékeny féket se könnyű megoldani, hogy jó legyen, ezért is érdekel, hogy milyen megoldások vannak erre.
Tavaly Finnországban volt lehetőségem egy olyan szimulátor fejlesztőivel beszélni és kipróbálni, ami az RBR köré épült és az egész kialakítását és tesztelését a két fordos srác Mikko Hirvonen és Jari Matti Latvala végezte. A rendszert amúgy bárki kipróbálhatta, de nekünk volt "hátszelünk" a házigazdánk és RBR-es hírünk jóvoltából egy hosszabb privát teszthez együtt a rallys srácokkal.
Lényeg a cuccról, hogy mivel rallyra készült a kormány, váltó, kézifék a wrc-knek megfelelően volt elrendezve, tehát szekvenciálváltó csak jobboldalt a kormány mögött, ami először fura is volt, de hamar megszoktuk. A fék itt már szintén nyomásérzékeny volt, de nem voltam vele kibékülve, nehéz volt a helyes fékerő alkalmazását eltalálni rajta. Egyrészt nagyon kemény volt és sokaknak volt vele az a gondja, hogy vagy túl gyengén fékezett, vagy már blokkolt a kerék. Valahogy itt érzem úgy, hogy sokat dobna a fékbe némi FFB effekt, hogy érezni, a csúszáshatárt, hogyan rúg vissza.

A cucc amúgy így nézett ki és benne Jari Matti, amint beállítja az ülést magának.

Ezzel az egésszel szemben meg ott van, hogy ilyen árból már egy jó kis amatőr rallyra alkalmas becsövezett, kipakolt BMW-t lehet venni, ami ugyanúgy vezethető mint a szimulátor csak épp jobb rajta a force feedback :D

(#3780) Bator92


Bator92
tag

Hello!

Lenne nekem egy Logitech DFGT-m, de a pedálján sajna nincs kuplung. Lehet külön kuplungos pedált venni, ami USB-n kapcsolódik a géphez? Milyen lehetőségek vannak? Mit érdemes?

Valamint milyen H-váltót lehet venni külön?

(#3781) neilszab válasza Bator92 (#3780) üzenetére


neilszab
őstag

Rossz híreim vannak a számodra, mind a kuplung pedál, mind a H-váltó nehéz ügy ebben a kategóriában. USB-és kiegészítőket külön nem lehet kapni, vagyis igen, de azoknak az ára többszöröse a DFGT teljes árának... mondjuk azok már mind profi cuccok.

Legolcsóbban egy Logitech G25-tel úsznád meg, mert alkatrészenként összeszedni szinte esélytelen, az egyes kormányok részegységei ugyanis nem igazán kompatibilsek egymással.

Mondjuk én már láttam olyat, hogy vki félbevágott egy pedált és odaragasztotta a másik mellé kuplungnak, meg bekötötte maszekba az elektronikát.

Itt olvashatsz a jelenleg kapható kormánytípusokról: [link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3782) Kloss válasza neilszab (#3781) üzenetére


Kloss
őstag

A H váltó még csak-csak megoldható egy Joy-ból. A kuplung nehezebb ügy.

(#3783) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valakinek valami módon sikerült életre keltenie a GTA4-ben (1.0.0.0) a kormánnyal és pedálokkal való irányítást? Tudom, hogy patchcsel megoldható, de nem szeretnék patchelni a mentéseim és egyéb dolgok...... miatt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3784) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello
Valaki nem tudja, hogy létezik-e Logitech-hez kalibráló progi? Mert a windows-ba nem lehet állítani semmit csak mutatja, hogy éppen merre tekertem. Egy picit félre húz és jó lenne beállítani. :F (Logitech Vibration Feedback Wheel)

(#3785) kiki888 válasza F_Zolee (#3784) üzenetére


kiki888
csendes tag

Logitech 5.04-es driver fent van?
Ha nincs, akkor[itt] megtalálod

rFactor

(#3786) F_Zolee válasza kiki888 (#3785) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fent, de mint írtam csak megnézni lehet. Ezzel nem lehet állítani semmit. Max az FFB-t ami meg nincs is ebben.

(#3787) CHIPman válasza F_Zolee (#3786) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Program megnyit>Device>Game controllers>kiválasztod a kormányt>Settings gomb, és már kalibrálhatod is. Nekem mindkét logi kormánynál sikerült, attól függetlenül, hogy a balra húzást nem oldotta meg.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3788) F_Zolee válasza CHIPman (#3787) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt a részét néztem én is. De itt nem lehet állítani semmit, mint mondtam. Én azt kérdeztem, hogy van-e valami program erre esetleg?
Nekem ez van:
És itt nem lehet semmit se kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

(#3789) CHIPman válasza F_Zolee (#3788) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha a Setting>Calibrate opció nem az, akkor megeszem a kalapom. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3790) F_Zolee válasza CHIPman (#3789) üzenetére


F_Zolee
veterán

És ezt hol találom? ;] Mert ha ezen a képen mondod a Settings-et akkor előtte olvasd el, hogy mi van tőle balra. ;) A Logitech progival is ezt hozza fel, szóval sehol se találtam kalibrálást.

[ Szerkesztve ]

(#3791) CHIPman válasza F_Zolee (#3790) üzenetére


CHIPman
nagyúr

01/21/2009 5.04-es driverben ez van:

Formula Force EX-nél és Wingman formula GP-nél is, XP x86 és Win7 X64 rendszeren is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3792) F_Zolee válasza CHIPman (#3791) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem is az a driver van fent.

(#3793) F_Zolee


F_Zolee
veterán

De kihalt a topic a kérdésemtől. :DDD ;]

(#3794) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Egy logitech vibration feedback kormányt használok jelenleg, és most úgytűnik lenne egy kis zsé amit egy jobb kormányra fordítanék. Ebbe kéne tanács.
Van kb 15000ezrem amiből 10.000-et biztos hogy tudok kormányra szánni. Ebből mit lehetne kihozni? Jó lenne egy 900fordulatos kormány, szeretek a tdu-ba kocsikázni, nincs meg bennem az a húde nagy versenyszellem.
Valami értelmeset mondjatok :) Csak logitech kormányt érdemes venni? Vagy van más jó márka is?
:R

(#3795) sagesz93 válasza sagesz93 (#3794) üzenetére


sagesz93
addikt

Ja, természetesen a mostani kormányt eladnám, szóval 10-15ezer + a kormányom értéke.

(#3796) neilszab válasza sagesz93 (#3795) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, keress rá a Kormány Kalauzra a Logout írásai között, ott minden értelmes kormányt megtalálsz.

Én neked a Satiek R440-et és R660-at ajánlom, ár/érték arányban ebben a kategóriában az egyik legjobb választás....

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3797) sagesz93 válasza neilszab (#3796) üzenetére


sagesz93
addikt

thx, átnézem :)

(#3798) sagesz93 válasza sagesz93 (#3797) üzenetére


sagesz93
addikt

Hát ára elég jó. Jó ez a kormány? Elég futurisztikus, meg a pedálja is elég fura. Mondjuk biztos hogy az r660-t venném. De mondjuk én egy logitech dfp-re gondoltam vagy dfgt-re asszem ez a nevük. A 900fordulatot szeretném kipróbálni :)
még1 tudatlan kérdés :D : mi az az ffb pontosan?

(#3799) F_Zolee válasza sagesz93 (#3798) üzenetére


F_Zolee
veterán

Force FeedBack: erővisszacsatolás. Vagyis kirántja a kezedből ha nem bánsz vele jól. :DDD

(#3800) sagesz93 válasza F_Zolee (#3799) üzenetére


sagesz93
addikt

:DDD
Eddig csak rezgős kormánnyal toltam, kiváncsi vok milyen egy ffb-s.
De nagyon nem tetszik nekem ez a saitek cucc :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.