Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) arty válasza Panthera (#33087) üzenetére


arty
veterán

az ár eléggé behatárolja: logitech momo :)

ha mégis a kontroller mellett döntenél, szvsz egy használt xbox one gamepadet vegyél
szerencsével kifogható a legfrisebb verzió, ami bluetoothon képes kapcsolódni a pécédhez (a régebbiekhez külön vevőt kell venni vagy egy micro-usb kábellel vezetékesen használható)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33102) -Solt-


-Solt-
veterán

Kozmy,

A Fanatec CSL Elite gáz pedáljának a potmétere szétszedhető, tisztítható?

www.smart-bus.hu

(#33103) kozmy válasza -Solt- (#33102) üzenetére


kozmy
őstag

Szia!
Igen szétszedhető de odafigyeléssel mert a nyáktartó füleket könnyen letörhető és akkor kuka.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33104) -Solt- válasza kozmy (#33103) üzenetére


-Solt-
veterán

És szét is kell szedni a tisztításhoz, vagy működik a sebbenzinbe ásztatós módszer is?

www.smart-bus.hu

(#33105) kozmy válasza -Solt- (#33104) üzenetére


kozmy
őstag

Az azért nem jó mert a sebbenzin a grafitos részt megarja és akkor valóban kuka. A forrasztási pontoknál a nyák ésa nyákvédő kupak között van rés fujjál be kontakt spray-t ( NE WD40-t) az egy ideig meg oldja a poti oszcillációs problémáját. Vagy ha szét akarod szedni akkor oda grafit zsírt kell betenni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33106) -Solt- válasza kozmy (#33105) üzenetére


-Solt-
veterán

Rendben, köszönöm!

Nem igazán tudok eligazodni köztük, van esetleg valami javasolt márka? Illetve azt tudod esetleg, hogy a Fanatec miképpen szokott reagálni a potméter panaszokra? Küld másik potmétert, vagy bekéri javításra?

www.smart-bus.hu

(#33107) kozmy válasza -Solt- (#33106) üzenetére


kozmy
őstag

Bíztos bekéri javításra

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33108) macy válasza -Solt- (#33106) üzenetére


macy
addikt

Miért nem veszel egy v3-ast? Az hall szenzoros.

(#33109) kozmy válasza macy (#33108) üzenetére


kozmy
őstag

A V2-is meg teszi szerintem

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33110) -Solt- válasza macy (#33108) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak 1 éves a CSL Elite... teljesen elégedett vagyok vele, most kezdett el a gázpedál ugrálni egy ponton, de ezen kívül amennyi időm van játszani, arra bőven jó. Egy inverted V3 akcióban azért felkeltené az érdeklődésem... :)

@kozmy: Köszi!

www.smart-bus.hu

(#33111) macy válasza -Solt- (#33110) üzenetére


macy
addikt

Én nem ajánlom a V3i-t. ETS2-höz nagyon jó, de nem versenyzésre való. Nagyon fent van a kuplung és mocskosul hosszú a pedál útja. 360€-ért vettem anno akcióban, de jobb lett volna egy sima V3.

(#33112) -Solt- válasza macy (#33111) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem állítható?

www.smart-bus.hu

(#33113) kozmy válasza macy (#33111) üzenetére


kozmy
őstag

Osztom a véleményt, kényelmetlen használni, sima V3 az tuti

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33114) atomeec válasza macy (#33111) üzenetére


atomeec
senior tag

Nekem szerintem jól sikerült beállítani, pedál út is picit állítható, meg szoftveresen visszább venni az érzékelési utat, és jól használható (nekem nagyon bejött). Tény hogy valószínűleg a sima v3 könnyebben használható.

(#33115) fromlast válasza atomeec (#33114) üzenetére


fromlast
csendes tag

Sziasztok!

Van egy thrustmaster t300RS kormanyom. Sajnos megadta magat, nem akar bekapcsolni. Van valami otletetek, hogy hova lehetne elvinni megnezetni? Garancia sajnos mar nincs ra.

(#33116) Joshi válasza fromlast (#33115) üzenetére


Joshi
titán

Első körben mindenképpen győződj meg arról, hogy hátha a tápja adta meg magát.

(#33117) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
T300-al nem fogok csalódni? FF nem lényeg, inkább a sima normál erő.

(#33118) v2 válasza _kovi_ (#33117) üzenetére


v2
senior tag

Én nem csalódtam, de ez nem jelenti azt,hogy neked tetszeni fog.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33119) _kovi_ válasza v2 (#33118) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Nekem kell egy alap ellenerő amit a forgatásnál érzek..

(#33120) fromlast válasza Joshi (#33116) üzenetére


fromlast
csendes tag

Sajnos nem kihuzhato:/

(#33121) Joshi válasza fromlast (#33120) üzenetére


Joshi
titán

Tényleg, pedig nekem is T300 van. Kevertem a G25-el. :D
Mindenesetre szinte biztos hogy a táp adta meg magát, első körben azt kellene megnézni.

(#33122) Jacek válasza _kovi_ (#33119) üzenetére


Jacek
veterán

Van állítható középre húzás.

(#33123) _kovi_ válasza Jacek (#33122) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Az driverben állítható?

(#33124) Jacek válasza _kovi_ (#33123) üzenetére


Jacek
veterán

Megnézem ha otthon vagyok pontosan, de emlékeim szerint winben állítható hogy huzzon e középre és volt 0-100% csúszka mellette.

(#33125) fromlast válasza Joshi (#33121) üzenetére


fromlast
csendes tag

Sajnos nincs pótalkatrészem hogy kísérletezgessek. Szóval inkább elvinném valahova, hogy megnézzék. A problémám az az, hogy nem tudom hova lenne érdemes.

(#33126) fromlast válasza fromlast (#33125) üzenetére


fromlast
csendes tag

Egyébként tegnap elővettem a dobozából és pont sikerült életre kelteni. Ami tök zavaró, hogy akkor is mozdulatlan ha nincs áram alatt, és akkor is, amikor nincs bedugva az usb. Ja és egyébként rosszul emlékeztem, mert a powercable kihúzható, az usb az ami nem.

(#33127) Jacek válasza _kovi_ (#33123) üzenetére


Jacek
veterán

Winben állítható, kiválaszhatod hogy te akarod állítani vagy a bent a játék állítsa, ha te állítod winben 0-100% állíthatod.

(#33128) arty válasza _kovi_ (#33123) üzenetére


arty
veterán

de akkor miért nem veszel egy "gumist" ? :)

ha az ffb nem számít, csak a középrehúzás......

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33129) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Lecseréltem a Logitech G29 kormányomat(még megvan) egy Thrustmaster T300 Rs Gt Edition -ra.Minden faszán működik , két kérdésem lenne hogy a kormány bal oldalán , van egy gomb és egy led visszajelző (remélem jól írom). Ez pirosan világít ,csak egy rövid időre vált zöld színűvé. Ez most így normális? A másik kérdésem hogy a led melletti gomb mire szolgál ? (használati utasítás nem egyértelmű).

[ Szerkesztve ]

(#33130) Joshi válasza Sántha Lajos (#33129) üzenetére


Joshi
titán

Igen a led folyamatosan pirosan világít, ez normális. A Mode gombbal lehet pl a ventilátort folyamatos üzemre kapcsolni, de lehet hogy van más funkciója is. Nekem a venti folyamatosan megy.

(#33131) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Elvileg meg is találtam a kérdésemre a választ .Ha jól értelemez amit lefordítottam a Google fordítóval , a gáz és a kuplung pedálokat lehet felcserélni .

MODE BUTTON AND INDICATOR LIGHT (6)MODE button for the pedal setThe pedal set included with the T300 RS features 2 pedals.When using this pedal set, make sure that the indicator light remains red, or else the gas pedal will notfunction properly.The T300 RS is also compatible with Thrustmaster pedal sets featuring 3 pedals (sold separately);these allow you to electronically swap the accelerator and clutch pedals.To do so, simply press the MODE button (6) for 2 seconds.The racing wheel's internal memory stores whether the pedals have been swapped around or not

(#33132) Sántha Lajos válasza Joshi (#33130) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszi a választ .

(#33133) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Pár hete vettem egy playseat-et, milyen jó lesz majd az ősrégi momo-val rallyzni :)
No, hát elérkezett az az idő, hogy a momot selejteznem kell. A pedálok bajait még orvosoltam, de a 2xx fokos fordulás nagyon nem jó már, szeretnék venni egy jobb kormányt, illetve szettet.
Alapból a G29 jött számításba, de elkezdtem olvasgatni. Trusmaster stb, és most a Fanatic CSL Elitenél tartok...de ez már sok mindenestül. (Váltókar, kézifék..)
Szóval szeretném a segítségeteket kérni.
Rally miatt a kézifék nekem nagyon fontos, erre megoldást kell találnom.
Pedálnál a Fanaticnál a load cellás baromira tetszik, de gyanítom alsóbb árkategóriában ez nincs. Itt kérdezném, hogy a G29 vagy azzal egy kategóriában lévő szetteknél a fék keményedik érzésre, még ha sima potméteres az érzékelés?

Tehát ~100e a cél, ebből kellene egy jó kormány, H váltó, és kézifék megoldás.
A következő kategória a CSL, de az most nem fér bele sajnos.

Köszönöm!

havri

(#33134) Jacek válasza havri1 (#33133) üzenetére


Jacek
veterán

"Tehát ~100e a cél, ebből kellene egy jó kormány, H váltó, és kézifék megoldás."

A legolcsobb H váltós cucc a g29+h váltó de ez is váltóval van vagy 70-80, ami kéziféket legolcsobbat én láttam 60 ropi :)
G29 pedálja kicsit keményedik .

100-ért ez nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#33135) havri1 válasza Jacek (#33134) üzenetére


havri1
félisten

Fanatec váltó vagy kézifék külön nem működik, csak a base vagy pedallal együtt?
Mintha láttam volna USB csatlakozót hozzá külön.
Tehát az sem lenne baj, ha osszevalogatnam külön a cuccokat.

Megvarom az év végét, hátha lesz Fanatec akció BF-en belül emberi áron.

havri

(#33136) mardal84 válasza havri1 (#33133) üzenetére


mardal84
csendes tag

Kéziféknek még ez a megoldás jöhet szóba, jóval olcsóbb mint a többi
[link]

(#33137) Jacek válasza havri1 (#33135) üzenetére


Jacek
veterán

Pedálhoz van usb csatlakozó akkor magában használható, váltó és a kézifék jó kérdés de mért nem müködne csak le van írva az oldalon.

(#33138) DanielK válasza havri1 (#33133) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem G29 van, amiben cseréltem gumit, hogy keményebb legyen. Nekem bejött, jó vele menni. Persze nem összehasonlítható gondolom azzal amit írtál.
link

Kéziféknek meg használom a H váltót így.
link

(#33139) havri1 válasza DanielK (#33138) üzenetére


havri1
félisten

Köszi neked is!

162EUR-ert tudok németből hozni G29-et, igaz a H váltó ott drágább mint itthon. Osszessegeben 6xe Ft-ért akkor lehet bevallom. Momo után biztos felüdülés n)

Kézifék jó! Wrc-ben úgyis kormanykapcsolót használom. :R

Viszont az az alis kézifék megmozgatta a fantáziám:)

havri

(#33140) Joshi válasza havri1 (#33139) üzenetére


Joshi
titán

Ha PC-vel használnád a kormányt, akkor inkább vegyél egy minőségibb SHH váltót.

"Viszont az az alis kézifék megmozgatta a fantáziám"
Az mondjuk nekem is. Lehet bevállalok egyet. :DD Ha UK-ből rendeljük akkor talán nem lesz vám.

[ Szerkesztve ]

(#33141) havri1 válasza Joshi (#33140) üzenetére


havri1
félisten

US-t látok csak, de majd megnézem rendesen gépről is.

havri

(#33142) Joshi válasza havri1 (#33141) üzenetére


Joshi
titán

Benéztem, tényleg US. Akkor ez így már nem is olyan olcsó. :(

(#33143) havri1


havri1
félisten

Joshi, rákeresek majd máshol, hátha.
Amúgy a G29 ebben a szegmensben jó választás, vagy van jobb (Trusmaster?) megfelelője? A fogaskerekest nagyon lehúzták tesztekben, gyanítom momo is az.
Ez baromi hangos, cserébe szar is :D
Pl amikor nagyon hirtelen korrigálok, elkalibrálja magát. Értem ez alatt, hogy a középpont eltolódik, marha gáz verseny közben.
Kicsit ezért félek a G szériától is. De ha ekkora az árkülönbség, megértem.

Nagyon jó lenne ha idén is lenne a CSL-en nagy akció. Szívesebben adnék ki 150-et mondjuk, de egy nagyon tuti szettre, mint 60-80-at kompromisszumokkal.
Kettő között még nem láttam átmenetet.

[ Szerkesztve ]

havri

(#33144) Joshi válasza havri1 (#33143) üzenetére


Joshi
titán

Én Momoval kezdtem (~13-14 éve :D ) aztán lett G25 most meg van T300. Fanatecért én nem adnék annyit, habár nincs összehasonlítási alapom, mert soha nem próbáltam.

Azért nehéz az ajánlás, mert pl a G29-nek aránylag jó a pedálja, míg mondjuk kormányban egész jó a T150 is, de a pedálja nagyon belépő. A T300 lenne kormányban jobb de még árban elfogadható, de ha ahhoz veszel egy kuplungos pedált, már árban azért nem G29 szint. Nem egyszerű.

(#33145) v2 válasza havri1 (#33143) üzenetére


v2
senior tag

Keres használtan T300-at.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33146) koanla válasza havri1 (#33143) üzenetére


koanla
aktív tag

Ezt az SSH-t sosem próbáltam, de a Fanatec váltója és kéziféke iszonyat telitalálat. Az mondjuk igaz, hogy egy full szet a létező legalapabb cuccokkal is megközelíti a 300k-t, ha jól számolom. És ebből mondjuk a a bázis--perec--LC-es pedálsor BF-es megoldással van számolva. De a kézifék magában is 130EUR és akkor még nincs szállítás, magyar ÁFA...

(#33147) mardal84 válasza havri1 (#33135) üzenetére


mardal84
csendes tag

Az shh váltó szerintem majdnem egy szinten van a fanavál hiába 3d nyomtatott,egy kis változtatással ugyan olyan könnyen cserélhető a gomb is mint a fanán
Most kijött az új változat belelő amin még finomítottak(nem fix kábel pl,jobb üzemmód választó gomb)
Ez meg a saját

(#33148) atomeec válasza mardal84 (#33147) üzenetére


atomeec
senior tag

Né má', csak nem ugyanilyen az enyém is :D :R
Bár nekem maradt a hosszabb szál. Viszont kiderült miért esik ki sebességből a drága...valami nem érintkezik. Belül a panel jobb oldalt nincs fixen rögzítve, mozog és játék közben valami elmászik. Még nem volt lelkierőm szétszedni meg kitalálni megoldást rá. Furcsa, hogy sehol senkinek semmi ilyesmi gondja nem volt ezzel :F

(#33149) frelife


frelife
aktív tag

Sziasztok. Remélem admin nem dobja ki.

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani egy magyar garázs műhelyt a facebookon. HunSimTech néven.

Minden fajta kütyü gyártatható, kijelzők, váltás kijelző, egyedi kapcsolók, buttonbox, pedál tartók, seqvenciális vagy 7sebességes kézi váltó, stb stb.

Köszi ha ránéztek.

(#33150) frelife válasza frelife (#33149) üzenetére


frelife
aktív tag

Így teljes:

Sziasztok!
Remélem adminok engedik hogy maradjon.
Figyelmetekbe ajánlanék egy oldalt és lehetőséget hogy csatlakozzatok.
Mindenféle sim periféria, 100% magyar termékek.
Az oldal most indul a termékek folyamatosan, akár egyedi igények alapján készülnek.

https://www.facebook.com/groups/411415346177717/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.