Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) jilian válasza Sub-ZeRo (#33894) üzenetére


jilian
addikt

Másfél évet vártam az egész vásárlással.
De megérte. :B
Most rendeltem meg a kill switch -et mert ez a hátul kapcsolgatósdi tényleg "macera".

(#33896) GalaHU

Már kinőttem ebből a crack-elős dologból. Megérdemlik azt a 10-15e forintot a fejlesztők. Engem is fizetnek a munkámért. ;)

(#33902) Club


Club
őstag

Sziasztok.
Spirit of gamer race wheel pro 2 kormányt vettünk, lévén mindenhol írták hogy jó Xbox one-hoz. Bekötöttem, semmi. Bekapcsol, világít pirosan de nem mükszik. Állítólag egy kontrollert kell radugni a plusz USB kilmenetére, akkor menni fog. Hát nem. Valakinek esetleg évvel tapasztalat?
Köszi előre is.

(#33903) Sub-ZeRo válasza Club (#33902) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia
Azt írják, hogy a kormányba kell dugni egy vezetékes kontrollert és annyi. Elméletben azon keresztül kommunikál a géppel, mert nem külön kormányként ismeri fel a gép, hanem mintha kontrollerrel játszanál. Lehet be kellene játékban kalibrálni a "kormányt" és ott okoskodni vele.
Amúgy nem ismerem ezt a kormányt csak a kugli meg a yt videók alapján ez jön le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33904) Club válasza Sub-ZeRo (#33903) üzenetére


Club
őstag

Köszi a választ, sajnos vezetékes kontroller xbox one-hoz nincs, mármint mindketto ami van hozzá az wireless. De nem is értem hogy hogy lehet ezt a buta megoldást alkalmazni. Most komolyan egy kormányhoz vegyek egy vezetékes kontrollert?
Tejhez veszem a tehenet?

(#33905) zsozsa74 válasza Club (#33904) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nincs is vezetékes Xbox One-hoz. De ha beledugsz egy vezetéket, akkor máris van. Szóval hajrá! Egyik vége usb, másik, meg ami belemegy a kontiba. Nem jut eszembe, hogy az pontosan mi, de biztos megtalálod. Másképp nem fog működni az a kormányszerkezet...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#33906) Club válasza zsozsa74 (#33905) üzenetére


Club
őstag

Köszi de ezen tulvagyok. USB bele kontrollerbe, másik vége a kormányba, plusz a kormány be van dugva a sim a USB kábelével az xboxba, mégsem megy.
Ezért szerettem volna megkerdezni hátha valakinek van vele tapasztalata hogy miféle varázslat kell még hozzá.

(#33907) Sub-ZeRo válasza Club (#33906) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet be kell kalibrálni a játékon belül...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33908) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ! A 14 éves nagy fiam ráfüggött az F1-2019-re és pc-n a billentyűzet már nem elég jó neki ezért szeretne egy normális kormányt .Mással már nem is játszik hónapok óta csak autós játékokkal és elég ügyes , bele is ásta magát. A Logitech G920-at nézte ki magának , mert állítólag az nem annyira bugos mint a G29 . Melyiket javasolnátok neki ? Használt itt játszik vagy érdemesebb megvenni a boltit ? :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#33909) fatal` válasza jozefgucci1 (#33908) üzenetére


fatal`
titán

Miért lenne bugos a G29? Ugyanaz, kicsivel több a gomb rajta. A gombokon kívüli különbség, hogy a G29 PS, a G920 XBOX kompatibilis.

(#33910) Club válasza Sub-ZeRo (#33907) üzenetére


Club
őstag

Az a baj, hogy magában az Xbox menüjében sem reagál semmiféle gombra vagy bármire. Ezért gondolom hogy valami nem kerek.

(#33911) kozmy válasza Club (#33910) üzenetére


kozmy
őstag

Szia!
Javaslom, hogy PéCé-re fel kell tolni frissíteni egy FW és akkor megnézni, hogy műkszike.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33912) Club válasza kozmy (#33911) üzenetére


Club
őstag

Köszi, ezt is próbáltam de frissíteni sem engedi a firmware-t. Sztem gariban való visszakuldes lesz ebből.

(#33913) kozmy válasza Club (#33912) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor gariba vissza.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33914) Joshi


Joshi
titán

Tudnátok ajánlani valami jó kis kéziféket PC-és cockpithez? Nagyjából ilyesmire gondolok árban és funkcióban.

(#33915) mardal84 válasza Joshi (#33914) üzenetére


mardal84
csendes tag

Ez van alin ami kicsit olcsóbb
[link]
vagy ez de azért kétszeres ár de minőségben is más
[link]

(#33916) Joshi válasza mardal84 (#33915) üzenetére


Joshi
titán

Nincs hasonló megoldás EU raktárból? Az a gond, hogy a linkelt cuccokat tuti hogy megvámolják mert már bőven túlmegy a 30$-os határon.

(#33917) szasza0608


szasza0608
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit off téma, de most készülök venni egy alap szimulátor szettet: G29/G20 kormány, Playseat alcantara cockpit és a FHD TV+a falra egy kihúzható konzolt a tv-nek, h közel húzzam a kormányhoz. A kérdésem az lenne, hogy TV-vel lehet normálisan játszani pl. Project Cars 2-t? Mert a lpatopom lenne rákötve hdmi-vel és félek az input lag miatt.

(#33918) GalaHU válasza szasza0608 (#33917) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez mindig az igények és a lehetőségek egyensúlyán múlik. Én anno hülyét kaptam a 4K-s TV-m 60fps-es korlátján, 100Hz-es monitorról érkezve egyszerűen képregénynek tűnt, a lagról már nem is beszélve. Ugyanakkor meg van olyan barátom aki TV-n nyomja és semmi gondja nincs vele. :)

De ultimate megoldásnak az LG C9-es szériáját javaslom, HDMI 2.1-en 4k120Hz-et is tud, kategóriájának legalacsonyabb lagjával, ráadásul G-Sync kompatibilis, úgyhogy egy ideig nem lenne vele gondod... ;) (én is erre gyűjtök...)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#33919) tome0001


tome0001
Topikgazda

Sziasztok,
Van egy Fanatec CSL Elite kormányom (amit a base 1.0-hoz adtak) és szeretném alcantara bőrrel bevonatni, olyanra mint a csatolt képen látható P1-es verzió.
Tud valaki bőröst aki normális áron dolgozik? Neten 25-30 ezer fortintos összegekkel dobálóznak amit viccnek tartok. Budapest és déli vonzáskörzete érdekelne. Köszi előre is.

(#33920) szasza0608 válasza GalaHU (#33918) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Köszi a választ! Sajnos nincs rá keretem. Én vmi alap Navon FHD TV-t néztem (újonnan 51e Ft a 99cm-es). Van nekem egy Sony 4k TV-m (55XF9005), ami 120 Hz-es, de az maradna tv nézésre. Viszont monitor helyett gondoltam egy FHD TV-re. Mert monitorból csak vmi kisebb férne bele a keretbe. (27-32 colos, ami ráadásul 75Hz-es) Azt írják, hogy 8ms a válaszideje a TV-nek, de ez nem egyenlő az laggal.

(#33921) jilian válasza GalaHU (#33918) üzenetére


jilian
addikt

Nem tudja 4K-ban a 120Hz-t. :N
Csak 2K-ban, izzad is rendesen alatta a 2080Ti....(Ultrán)
És még csak nem is 2.1-es HDMI, hanem 2.0b.

(#33922) GalaHU válasza jilian (#33921) üzenetére


GalaHU
őstag

Már a cockpites képednél is akartam kérdezni hogy milyen TV-d van, de ezek szerint ilyen... :)

Én személyesen még nem próbáltam (jelenleg egy 55B7-em van) de a tesztek alapján ott van az a HDMI 2.1 és az nVidia a frissített:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled
https://www.expertreviews.co.uk/lg/1409587/lg-c9-oled-oled55c9-oled65c9-oled77c9-review-another-oled-triumph-from-lg
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-sync-compatible-2019-lg-tv-available-now/

Milyen fps-értékeid vannak mondjuk a Dirt 2.0-ban vagy az Assetto-ban?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#33923) jilian válasza GalaHU (#33922) üzenetére


jilian
addikt

Fps - t nem is néztem még, nincs rá időm leskelődni, van elég dolgom a kormánnyal... ;]
Hát egyenlőre FH4 a favorit de a g sync miatt 4k ban 60 fps fölé nem engedi, 2k-ban meg ugye 120 fölé...
Dirt 2 nagyon brutál, ég és föld az irányítás, bele bele néztem de épp hogy elkezdtem a karriert.

Összeségében nagyon meg vagyok elégedve az egész szettel. Azt kaptam amit vártam.
Főleg ez a csend mintha a bázis nem is dolgozna.. imádom.
A spanok is keménykedtek aztán amikor 100 felett létértek az útról alig bírtak a kormánnyal...aztán mondtam ez még csak 35%! :DDD
Így egy hét után van izomláz ám nekem is. :C

(#33924) macy válasza jilian (#33923) üzenetére


macy
addikt

FH4-et a közelébe se engedném egy ilyen szettnek :D

(#33925) jilian válasza macy (#33924) üzenetére


jilian
addikt

...van egy 6 éves lányom.... ;)
A legós kaland benne a mindene.
Most vettem meg a PC2, assetto, Grid, stb. és társait, alig várom, hogy kezdődjön az ovi... ;]

(#33926) kozmy válasza tome0001 (#33919) üzenetére


kozmy
őstag

Sajons a kormány bőrözés ennyibe kerül én tavaly a BMW rimemet 35-ért bőrözt3k le és ez vt a legolcsóbb.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33927) macy válasza jilian (#33925) üzenetére


macy
addikt

:D

(#33928) arty válasza macy (#33924) üzenetére


arty
veterán

pedig jobb kormánnyal minden jobb... nem csak az "ájrészing"

(#33893) jilian

aztamindenit :Y nagyon izléses, irigykedek :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33929) Gigi01 válasza jilian (#33925) üzenetére


Gigi01
őstag

ETS2-t még nézd meg,lazulni tökéletes.
Nekem csak B8 van,igaz 65 col,én fhd 120Hz-en használom.
Igaz nem is ülök olyan közel,cockpit nincs,amit vettem next level-t eladtam,de a monitort is.
Ez van meg az oculus.

(#33930) macy válasza arty (#33928) üzenetére


macy
addikt

Az ájrészinget magasról... de igaz, kormánnyal jobb játszani, ha az adott játék megfelelően támogatja és kezeli.

Ez az új radeon driver megfingatta a gépet, egész délutánom ráment, hogy valahogy visszarakjak egy régebbi adrenalin szoftot. Valaki lőjön agyon ha legközelebb Radeon VGA-t akarok venni.

(#33931) fatal` válasza macy (#33930) üzenetére


fatal`
titán

nVidia se jobb. A TV miatt minden egyes frissítésnél elbarmolja a hangbeállításaim. Ha bekapcsolom a harmadik kijelzőt, akkor időnként nincs kép csak resetelni tudom az egész vasat. Bár mintha ezutóbbi egy ideje nem jelentkezett volna, lehet, hogy ezt közben kijavították.

(#33932) Gigi01 válasza fatal` (#33931) üzenetére


Gigi01
őstag

Érdekes,nálam ilyen nincs,nem volt.3 monitor(surround),külön tv vagy vetítő,vr(oculus). :U

(#33933) fatal` válasza Gigi01 (#33932) üzenetére


fatal`
titán

Nekem 2 monitor + TV, egyik monitor + TV HDMI-n, másik monitor DVI-on (GTX 1060). Na mindegy, offtopic. :) Itt is vannak driver problémák. Legutóbb a gef. experience nem volt hajlandó elindulni se. A hibakódra nem emlékszem, de mindenhol azt javasolták, hogy telepítsem újra és jó lesz. Nem lett jó. :DDD Azóta már új win van más miatt és most működik.

(#33934) Gigi01 válasza fatal` (#33933) üzenetére


Gigi01
őstag

experience-t nem használom,volt 1060-om is.

[ Szerkesztve ]

(#33935) jilian válasza Gigi01 (#33929) üzenetére


jilian
addikt

Mi az az ETS2? :B
65" FullHD már nem pixeles?

hisz írtad hogy messzebbről nézitek :W

[ Szerkesztve ]

(#33936) Gusion válasza jilian (#33935) üzenetére


Gusion
újonc

Euro Truck Simulator 2 :)

Ryzen 5 1600AF-Gigabyte B450M DS3H-G.Skill SniperX 2x8GB DDR4 3200MHZ--Corsair MP510 240GB M.2 SSD--Antec Earthwatts 550W 80+Platinum--ASUS Rog RX 580 8GB STRIX OC

(#33937) jilian válasza Gusion (#33936) üzenetére


jilian
addikt

:))
Hát szerintem ezt még akkor sem telepíteném ha ingyen adnák....
Nagyon brutál ez a kamionozás (valóságban), minden tiszteletem az övék, de valahogy ez a monoton "száguldás" nem az én világom.
Élőben is túl sok a paraszt még játékban is szidjam őket? :D

(#33938) Segal válasza jilian (#33937) üzenetére


Segal
veterán

Ha van lehetőséged akkor próbáld ki egyszer VR-ban az ets-t. Na az brutál :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#33939) vlevi válasza Segal (#33938) üzenetére


vlevi
nagyúr

ATS, 18 sebességes kéziváltó. :)
Múltkor húztam magam után a 60 tonnás munkagépet, az előttem lévő barom pedig megáll, hegynek felfelé.
Eltartott egy ideig, mire el tudtam indulni.

(#33940) -Solt- válasza vlevi (#33939) üzenetére


-Solt-
veterán

Az enyémre gondolsz? :DD

www.smart-bus.hu

(#33941) GalaHU válasza Segal (#33938) üzenetére


GalaHU
őstag

Azért a VR/PC-s kamionozáshoz más pszihés állapot kell mint a versenyzéshez, van aki szimplán halál unalmasnak tartja. Anélkül hogy bármelyik rajongót meg akarnám bántani, én is fentiekhez tartozom. :) Még úgyis, hogy van VR-om, sőt, C+E-s jogsim is.
Persze a Farming Simulatornak is megvan a bázisa, hozzávaló special kontival, úgyhogy virágozzék minden virág!
BUÉK!

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#33942) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!
Sajnos angolul nem nagyon értek,így nem igazán tudok utána járni a dolgoknak,ezért kérem a ti segítségeteket.
Ezek a kormányok milyen fő tulajdonságokkal rendelkeznek,mi az,ami miatt annyival többe kerül a másiknál?
pl 2.5 és a dd1 között mi az a nagy tudás,ami miatt 2* annnyiba kerül?

[link] simcube
[link] fanatec dd1
[link] fanatec club sport 2.5
[link] CSL elite 1.1


[link] fanatec v3 pedál
Gázpedálja milyen érintkezővel rendelkezi,mennyire tud beszarni?
Olyasmi mint a g27 pedálja?

Végezetűl.
Ha veszek fanatec cuccot,akkor arra mennyi garancia van és ha az lejár,akkor utána kuka,ha bedöglik? Vagy pénzért javítják?

Remélem tudtok segíteni valamelyest,köszönöm.

(#33943) Laby


Laby
senior tag

Szeretnék venni egy CSL Elite Pedals LC pedál szettet a T300 kormányomhoz. Van valami működő magyar leleményesség egy kis olcsósításra, vagy annyi amennyi a fanatec oldalán van+szállítási költség? :)

[ Szerkesztve ]

(#33944) kozmy válasza Laby (#33943) üzenetére


kozmy
őstag

Ár+szállítás, vagy használt ha találsz.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#33945) jilian


jilian
addikt

DD1 megbirkózik egy 35-ös kormánnyal?

(#33946) paler válasza Laby (#33943) üzenetére


paler
aktív tag

Attól függ hogy hova valósi vagy. Ha Kiskunfélegyháza közelébe laksz akkor lehet hogy tudok segíteni. Értsd, Németországi szállítási költség+az üzemanyag költség ha a közelben laksz.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#33947) GalaHU válasza jilian (#33945) üzenetére


GalaHU
őstag

Simán! Nekem is az van XO-Hubon, teljesen könnyedén forgatja.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#33948) Laby válasza paler (#33946) üzenetére


Laby
senior tag

Ohhh, jó lett volna, de Tatabányán lakok. Köszönöm azért! :R

(#33949) bot1978


bot1978
senior tag

csőzet, ha G27-hez akarok valami cockpitet annak mennyi az alja? 183cm vagyok.

Ahogy látom ezek a Playseat cuccok aranyból vannak, vasból nincs esetleg valami? :B

Angolban láttam 70-80k-ért olyat, amit PS-hez hirdettek, de minden van rajta, váltótartó is csak onnan 60k a postaköltség, emiatt nem éri meg...

(#33950) Sub-ZeRo válasza bot1978 (#33949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Playseat-re ruházz be. De akkor kell hozzá még váltó tartó + slider az ülés alá, így tudod változtatni az ülés helyzetét.
Vagy veszel igazi autó ülést, egy kevés zárszelvényt és barkácsolsz magadnak egy cockpitet.
Ami idő, meg tervezés.
Én vettem egy playseat-et, blogban is fent van. Egyedül a monitor tartót heggesztettem bátyámmal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.