Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Tsebacsi válasza xysdrtz (#6200) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát így elsőre Arctic nem, Asus sem annyira. A 20k körüli bestbuy most a Creative Tactic 3D Rage. A baj az vele, hogy kicsit nehéz beszerezni (vagy az interstore van, vagy a Creative gyári honlapja). Nekem is rage van, tökéletesen elégedett vagyok vele, zenéra játékra egyaránt.

A másik amit ajánlani szoktunk, az a Corsair Vengeance 1500. Ez jelenleg a legjobbnak mondott usb-s virtual 5.1-es füles. Igaz, 23k körül van az ára.

Ha olcsóbbat szeretnél, a Genius Cavimanus sem rossz, de nem véletlen kerül csak 12k-ba. Ebben az árban van még 1 Creative, a Sigma, ez a fentebb említett Rage-től abban tér el, hogy korábbi kiadás, nem tud világítani, más hangkártya van benne, és egyebek.

Mindez semmit sem ér, ha van hangkártya a gépedben, mert akkor egészen mást szoktunk ajánlani (hifi füles + zalman csíptetős microfon)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6202) xysdrtz


xysdrtz
tag

Köszönöm szépen! :R

Hangkártyám nincs.

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#6203) drzozo válasza Tsebacsi (#6201) üzenetére


drzozo
senior tag

Akarod mondani 7.1. ;] ;]

(#6204) xysdrtz


xysdrtz
tag

Rage mellett döntöttem, berendeltem :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#6205) Tsebacsi válasza drzozo (#6203) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Natessék még ez is :P :DDD Levonom kolléga! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6206) anytime válasza drzozo (#6178) üzenetére


anytime
őstag

CV2000 - MEGRENDELVE!

(#6207) drzozo válasza xysdrtz (#6204) üzenetére


drzozo
senior tag

Jól döntöttél. :)

anytime: Reméljük te is, várjuk a beszámolót. ;)

Tsebacsi: ;]

[ Szerkesztve ]

(#6208) gAnDzs


gAnDzs
tag

Köszi a válaszokat! :)
Esetleg a Sennheiser pc 320 g4me ?

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#6209) MarcZ


MarcZ
senior tag

Ugyan önreklám, de aki PC 350-ben, vagy 360-ban filózik, de elrettenti a horribilis ár, annak az aláírásomat ajánlom. :)

A man's got to do what a man's got to do.

(#6210) drzozo válasza gAnDzs (#6208) üzenetére


drzozo
senior tag

Ilyen árban ezzel jársz a legjobban. Viszont ha mindenképpen Sennheiser, akkor abból minimum a PC323D.

[ Szerkesztve ]

(#6211) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok ebben a témában, de szeretnék egy jó minőségű fejhallgatót. A lényegesebb dolgok a következők:
- maximum 20k-t szánok rá
- 5.1 ill. 7.1 hangzásnak örülnék legjobban (értsd: másikat nem is fogok venni)
- fúvós zenész vagyok, tehát a jó hangzás fontos az allergiám miatt
- szemüveges is vagyok, jó lenne, ha szemüvegben is hosszan tudnám viselni
- nem tudom, mennyire alap a jó hangszigetelés, de örülnék neki

Az egyik legnagyobb megoldandó probléma az, hogy a notimon (ez marad még pár évig) csak sztereó kimenet van fülesnek. Ahogy elnézegettem a külső hangkártyákat, nem olcsók. Konkrét ajánlások kellenének nekem, fontos a minél jobb ár, nem akarok sokat erre költeni.
Ha számít valamit, akkor volna egy táblagépem cserére, egy jó fejesért szívesen elcserélem.

Remélem minden fontosat leírtam. Tudnátok segíteni?

Köszi,

mrgergoke

https://rendeljkinait.hu/

(#6212) d1abLo válasza mrgergoke (#6211) üzenetére


d1abLo
senior tag

mostanában a fórumon ezt szokták ajánlani, én nem ismerem nincs személyes tapasztalatom, csak vettem a fáradságot és visszaolvastam helyetted

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#6213) aProPeti87 válasza mrgergoke (#6211) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

20k ig a Creative Sound Blastereket szokták ajánlani Sigma és a Rage-t 20k felett már a Corsair Vengeance 1500 ast szokták , ezek mind virtuális 7.1 -et tudnak generálni ,de mivel hogy neked laptopod van ezért mindenféleképp USB-s fejhallgatót kell nézned .Nekem Creative Sound Blaster Rage van tökéletesen meg vagyok elégedve vele játék és zenére szoktam használni.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6214) mrgergoke válasza aProPeti87 (#6213) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Létezik USB-s fejhallgató?

https://rendeljkinait.hu/

(#6215) d1abLo válasza mrgergoke (#6214) üzenetére


d1abLo
senior tag

PERSZE! Hát valaminek áramot kell adni a fülhallgató hangkártyájának.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#6216) mrgergoke válasza d1abLo (#6215) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Várjatok, akkor lehet, hogy nem is kell külső hangkártyát vennem?

https://rendeljkinait.hu/

(#6217) aProPeti87 válasza mrgergoke (#6214) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Persze létezik nekem is új volt egyébként :) Ezek a Creativok mind tudják, usb-re rádugod drivert felteszed beállítod az equalizert a neked megfelelőre és kész is . De Jack dugóval is össze lehet kötni .
Hát ha ilyen fejhallgatót veszel akkor nem kell venni külső hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6218) Tsebacsi válasza mrgergoke (#6216) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amit mondtak kollégák, a Rage, az pont neked való lenne. 20k-n belül van, usb-s, de jack-es is, mert a hangkártyát már a fülesbe építették bele, nem a kábel végén van, illetve toldalékként. Kiváló basszusai vannak, tisztán szólnak a magasak is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6219) mrgergoke válasza aProPeti87 (#6217) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

De örülök most! Ez lesz az én megoldásom. Még meg kell néznem az egyes típusokat külföldön is, hátha pár ezressel olcsóbb onnan beszerezni. Vagy a magyar gari miatt érdemesebb itthonról? Attól függ, hogy mennyire gyakori az elhalálozás idő előtt. Ha van rá esély, akkor nyilván itthon fogom megvenni.

https://rendeljkinait.hu/

(#6220) mrgergoke válasza Tsebacsi (#6218) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Mi a különbség ilyen esetben a jack-es és USB-s csatlakoztatás között? Ha jack-kel tolom gépre, akkor a noti hangkártyáját használja?

https://rendeljkinait.hu/

(#6221) aProPeti87 válasza mrgergoke (#6220) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Így van akkor a notiét használja ha viszont usb vel kötöd össze akkor viszont a sajátját .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6222) mrgergoke válasza aProPeti87 (#6221) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Állatira tetszik nekem. Nem is értem, hogy nem gondoltam erre. Ezek a saját equalizerek is gondolom jól használható, valamirevaló progik, nem? Fontos, hogy rendesen tudjam kezelni az equalizer, profilokat tudjak beállítani, mert eddig is ehhez voltam szokva.

https://rendeljkinait.hu/

(#6223) d1abLo válasza mrgergoke (#6222) üzenetére


d1abLo
senior tag

A siberián nekem így néz ki :D eladó mellesleg :D csak a hangerőszabályzó már kicsit leharcolt, de a füles jó állapotba van :)
árgép

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#6224) Tsebacsi válasza mrgergoke (#6222) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Természetesen a Creative progijával tudsz profilokat beállítani. A jack-es csati azért is jó, mert akármilyen médiaeszközre rá tudod dugni, telefon, mp3, stb, és szépen fog szólni!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6225) aProPeti87 válasza mrgergoke (#6222) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Igen lehet profilokat csinálni és kedvedre váltogathatsz közöttük vannak előre beállítottak is de azok szerintem használhatatlanok :)) De ami nagyon tetszik nekem a fejesbe hogy könnyű alig veszem észre hogy a fejemen van az a gáz amikor vakarnám meg a fülem ,de elfelejtem hogy rajtam van és hirtelen belekoccan az ujjam a fejhallgatóba :D Jól szigetel ahogy felveszem a külvilág megszűnt létezni ,és a hangzása szerintem kiváló.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6226) drzozo válasza mrgergoke (#6220) üzenetére


drzozo
senior tag

Ráadásul a Corsair Vengeance 1500-öt be sem tudnád a jackbe dugni, mivel kizárólag csak usb-vel érkezik. Úgyhogy vagy ez 3 ezerrel drágábban a keretedtől, vagy a Tactic3D Rage (16-20k). Bár ha kizárólag zene a felhasználási terület, lehet célszerűbb lenne egy normális sztereót venni, nem? Ezeknek a virtuális 5.1/7.1-eknek több értelmük van játék és film terén, mint zenénél.

[ Szerkesztve ]

(#6227) aProPeti87 válasza drzozo (#6226) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Hát unokatesómnak eredeti Dr.Dre Beats Pro van (130 ezer volt) szépen szól meg minden de szerintem az enyém a Rage sokkal szebben szól , ha zenét hallgatok átállítom sztereóra és gyönyörűen szól.

[ Szerkesztve ]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6228) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Nem kifejezetten zenére lesz, de arra is. Rendszeresen játszok és ahhoz kell majd, de egyelőre úgyis csak nézelődök. Van egy olcsóbb sztereóm, először ezt is el akarom passzolni, meg kéne vevőt keresni a táblagépre és utána lesz aktuális a téma, lesz is rá keret.

https://rendeljkinait.hu/

(#6229) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Szerintetek egyébként mennyire érdemes fejeseket külföldről venni? Első sorban Kína és USA.

https://rendeljkinait.hu/

(#6230) drzozo válasza mrgergoke (#6229) üzenetére


drzozo
senior tag

Hivatalos oldalról maximum. Ha nem akarsz heteket rá várni, akkor ne onnan vedd.

[ Szerkesztve ]

(#6231) Tsebacsi válasza mrgergoke (#6229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kínából én ilyesmit nagyon fentartással vennék, simán lehet utánzat, gagyi minőséggel, nincs gari, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6232) mrgergoke válasza Tsebacsi (#6231) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ez igaz, meglátjuk.

https://rendeljkinait.hu/

(#6233) Gigi01 válasza Tsebacsi (#6201) üzenetére


Gigi01
őstag

Szia!

Én is nézegettem a sigma-t,de még nem rendeltem meg.
Viszont nekem van hangkártyám(Xonar DS).Akkor is jó lenne?
Játékra(multi fps),kevés zene,kevés film-re kellene.

(#6234) Tsebacsi válasza Gigi01 (#6233) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha van Xonar, akkor már nem gamer fülest érdemes venned, hanem egy jobb hifi fülhallgatót. Azt a Milyen fülhallgatót vegyek topicban tudnak neked ajánlani. Azért mondom ezt, mert a Xonar megcsinálja neked a virtual 5.1-et, microfont veszel egy kb 3-4ezer Ft körüli zalman csíptetőset (vagy egy superlux 660-as fülest amiben van microfon is) és meg van oldva a zene/játék is. Ráadásul mivel ez hifi füles, zenére mindig jobb lesz, mint egy elsősorban gamer. Sigma-t, Rage-et és a többi usb-st akkor érdemes, ha nincs hangkártya, nem is akarsz venni a gépben, vagy éppen laptopod van.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6235) Gigi01 válasza Tsebacsi (#6234) üzenetére


Gigi01
őstag

Aha,köszi!Nézegettem a Superlux 668B-t,de ránézek a 660-ra is! :R

(#6236) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!
Tavaly nyár óta van egy Corsair Vengeance 1500 fejesem. A problémám az vele, hogy újabban egyszer fogja magát, és elmegy a hangja. Sistereg egyet, aztán néma csönd. Korábban újraindítás után működött, de most már azután sem megy.
Másik gépen viszont semmi baja.
Mit csináljak, mi lehet a hiba?

(#6237) eami válasza holodp (#6236) üzenetére


eami
addikt

Ha driver újratelepítés sem segít, akkor gariztasd szerintem.

(#6238) drzozo válasza holodp (#6236) üzenetére


drzozo
senior tag

Másik usb-nél is ugyanezt csinálja? Ha másik gépen tökéletesen működik, akkor a te gépeddel van gond, nem a fejessel. Régi az alaplap? Végső esetben egy windows reinstallt is megpróbálhatsz. Lehet outdated driver hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#6239) Tsebacsi válasza holodp (#6236) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mint előttem is írták, ha másik gépen jó, akkor az adott géppel van a baj, ahol a hiba jelentkezik. USB ellenőrzés, driver ellenőrzés/reinstall, alaplap ellenőrzés. Ha ezek után is hibás, akkor az alaplapot kell gariztatni vagy újat venni (Gari utáni javítása szerintem botorság).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6240) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Elsőként driver reinstall-t próbálnék meg, és ha nem segít, akkor eltávolítani az USB-portokat eszközkezelőből (persze míg ki van húzva a fejes). Utána visszadugni a portba. Egyébként minden USB-porton ezt csinálja?

https://rendeljkinait.hu/

(#6241) aProPeti87 válasza holodp (#6236) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Valahol mintha olvastam volna hogy az usb3.0 csinálja ezt .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6242) holodp


holodp
aktív tag

Hmm, az USB-re nem is gondoltam. Újraraktam az USB vezérlőt, egyelőre működik, köszönöm. :R
Egyébként az alaplap ASROCK H61M-U3S3.

(#6243) eami válasza Tsebacsi (#6239) üzenetére


eami
addikt

oops, at ugrottam azt hogy másik gépen megy :-P

(#6244) Tsebacsi válasza eami (#6243) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

NP legjobbakkal is megesik :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6245) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Ma volt lehetőségem kipróbálni egy Logitech G35, hát ahoz képest hogy milyen drága nem estem hasra tőle ,sőt a Creativom szerintem szól ugyan úgy vagy még talán picit szebben. BF3 ban próbáltam csak meg zenénél, de örülök hogy annó nem ilyet vettem nekem nem tetszik ,a másik meg az hogy nagyon nagy és nehéz.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6246) drzozo válasza aProPeti87 (#6245) üzenetére


drzozo
senior tag

Az a G35 kicsit túl van hype-olva.

(#6247) tg44


tg44
csendes tag

Helló!

Visszaolvastam kb másfél oldalt, és nem egészen vagyok biztos benne hogy jó topicban vagyok, de hátha :)

Szóval egy olyan fülest keresnék, aminek először is szép a hangja, használható hosszú ideig (értsd nem nehéz), és rejthető vagy "külső" mikrofonja van, és 20k alatt van.
További előny lenne ha eltávolítható/cserélhető kábele lenne, mert az a tapasztalatom, hogy a kábel a legsérülékenyebb részük. Az 5.1 abszolút nem feltétel (sőt...), örülnék ha utcán is használható lenne.

Ilyeneket kerestem, tetszik pl a Razer Electra, most olvasok róla teszteket, de hátha addig tudtok ajánlani valami mást is :)

Köszi előre is.

(#6248) Tsebacsi válasza tg44 (#6247) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Hát vicces, de a Creative Tactic3D Rage megint megfelel a kritériumoknak, igaz nemtudom mennyire kényelmes utcai viselet, de eltávolítható a microfonja, a kábelei, használható 3,5-es jackel telefonon és egyéb médialejátszón.

Itt a linkje: Rage Vagy innen, vagy a gyári honlapról megrendelhető, igaz ott eurós az ár. Én is kintről rendeltem, nagyon kedvelem a fülest, jól szól.

A razer electrát nem ismerem sajnos, teszteket kell róla olvasni, főleg külföldieket, hogy mit mondanak róla.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6249) drzozo válasza tg44 (#6247) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha utcára kell -már pedig ott valószínű sok emberrel találkozol :DDD-, és nem akarod, hogy a hajad lenyomódjon akkor esetleg ez. Mondjuk 1-2 ezer forinttal drágább a megadott kerettől.

[ Szerkesztve ]

(#6250) Tsebacsi válasza drzozo (#6249) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 a Siberiának, nem rossz és jóval divatosabban néz ki, mint a Rage :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.