Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30251) bullseye válasza fsb1000 (#30238) üzenetére


bullseye
addikt

A két példa max. azt igazolja, hogy van aki olyan jó/szerencsés, hogy ilyen kis tankkal is boldogul a nagyok között. Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha mondjuk egy T-50-2-t visz, vagy esetleg magasabb szintű medet... de ebből visszabontva, miért nem azt vitt, amikor azzal valószínűleg sokkal hasznosabb lehetett volna?

ez az egész az MMORPG grindből indult, ott is szokás volt végigcipelni valaki kezdőt magas szintű instákon a profiknak, a klán érdekében, de ott az összes résztvevő klántag volt, és tudták, hogy elegek lesznek a kihíváshoz így is. Ha kláncsatára valaki t1-et visz, és mindenki benne van, senki más nem szólhat bele. De randomba, szándékosan, sőt csakazértis, azzal takarózva, hogy 1, nem érdekel, 2, volt már 2-5-1000 eset, hogy bejött...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30252) Iron Funeral válasza Murder3 (#30246) üzenetére


Iron Funeral
őstag

german fanboy in action!
:))

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30253) fsb1000 válasza bullseye (#30251) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pontosan így gondolom én is.

(#30254) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Bekékültem, mert kilőttem egy csapattársamat (nem direkt). Ez mikor múlik el? Olvastam olyat, hogy pár következő csatában automatikusan kék leszek, majd elmúlik, de olyat is, hogy egy bizonyos időtartamig maradok kék.

Most akkor jászak így vagy csak várnom kell, hogy elmúljon?

Előre is köszi a választ!

(#30255) ollie válasza _seth_ (#30222) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A KV-13 jó tank, bár nincs benne semmi kiemelkedő, de semmi rossz sem.

(#30254) Dobi 562: egy kilövés miatt senki sem szokott kék lenni, mennyi team damage-t csináltál mostanában?

[ Szerkesztve ]

***

(#30256) Murder3


Murder3
addikt

akit érdekel a Hír TV-n az Ősök terébe a Magyar tankok a második világháborúban lesz a téma:)

(#30257) Murder3 válasza Iron Funeral (#30252) üzenetére


Murder3
addikt

a baj az h igazam van aki szerint nem az meg nincs tisztába a balance jelentőségével... :C

(#30258) vhw válasza fsb1000 (#30240) üzenetére


vhw
addikt

Értelmes dolgot csinálni... Nagy dolog "értelmes" dolgot csinálni, ha a csapat nagyjai elviszik a hátukon a csatát és alapból nyert ha helyzet. Mindkét általad linkelt esetben ezt láthattuk. Védtelen artykra vadászni nem nehéz, ha senki nem védi a bázist, ha védte volna, akkor oda se ér a tetra.

Az ÉRTELMES dolog az, ha a csatában olyat tesz, ami közvetlenül hozzásegít a győzelemhez. Beálltak a frontvonalak és felderít, a védőkkel körbevett bázisra bejut és felvillantja az ellent az artynak stb. Talán még képes is lehet rá egy tetra, esetleg luchs (végülis ezek felderítő jellegű tankok). DE legtöbb esetben nem ilyeneket látunk, hanem loltrakit, pzII-t, és hasonló hulladék vackot, aminek se sebessége, se látótávja se rádiója. És akkor még nem is beszéltünk az emberekről, akik játszanak velük, az esetek döntő többségében még 100 csatájuk sincs.

Tegnap linkeltem egy képet, ami a jellemző ezekre a tankokra és a stílusukra, meg se láttad ezek szerint...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30259) fsb1000 válasza vhw (#30258) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Semmi újjat nem írtál a témában, ezért nem tudok rá mit írni.
-------

Más:
Tegnap sikerült beszereznem az IS-4-t.
IS3-al és Type59-el felváltva mentem csatákat (szerencsére nyerő szériám volt) igy XP és kredit is hamarabb meglett mint terveztem.
De most pont az az érzésem van mint type59-nél.
Lomhának és lassúnak érzem az IS4-et (szinte sosem éri el a végsebességét), de amig velem szembe jött úgy éreztem mozgékony és tartanom kell tőle.

Mit fejlesszek rajta? (najó ezt nem kérdezem meg, mert egyeseknek felakad a szeme), nyilván az S-70 a cél, de miért nem mozgékony 105%-os legénységgel?
Ennyit számítana a nagyobb motor? Az a +50 lóerő? még 10 kör és megvan...
Vagy akiket én láttam, azok extra motorolajat vagy végseb kikapcsolót használtak?
Érdemes egyáltalán?

Direkt visszaültem E75-be és még az is mozgékonyabbnak tünt.
IS4 tulajok, nálatok ilyen probléma nem jelentkezett? És hogy vészeltétek át amig csak a BL9 volt... ha nincs XP váltás, akkor legalább 80-100 kört kell menni BL9-el.

--

Az IS3-nál nem panaszkodtam.. az a tank úgy jó ahogy van (legalábbis nekem).
Bár nem a kedvencem, (tigris vonal a favorit) de tudok vele eredményesebben menni, mindent ideálisnak érzek rajta, és csak rajtam múlik, ha egy csatában nem jól teljesítek.
Az IS4 ehhez képest még nyögvenyelős.

(#30260) sutemeny


sutemeny
csendes tag

[link]

és ennek ellenére képesek voltunk elbukni... nájsz..

(#30261) Mewryck válasza D.Orion (#30138) üzenetére


Mewryck
tag

így lehet M6-al xp-t gyűjteni :)) 1 és 2

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#30262) LAJTNING válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


LAJTNING
tag

Az IS-4 sosem volt fürge mozgású. A nagyobb motor segít kicsit, de akkor sem lesz belőle gyorsvonat. IS-3 után meg persze, hogy még lassabbnak tűnik.

http://www.youtube.com/watch?v=UWb5Qc-fBvk

(#30263) L-e-f-i-e válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Az Is4 természetesen javulni fog a legjobb motortól, de még így is lassú lesz, sose lesz gyors tank, nyilván érdemes plusz motorerőt rárakni, emelkedőkön nagyon jól tud jönni, kigyulladni pedig szinte sosem szokott, de az Is4 nem gyors, majd az Is7 lesz az.

Mindenekelőtt az S70 legyen az elsődleges cél,, ha az megvan onnan már gyerekjáték a többi kifejlesztése. Én is Bl9-el fejlesztettem ki, prém nélkül, nyilván sok csata, de nem sok választás van, ki kell használni hogy az egyik legjobban páncélozott orosz tank, lehet vele bátrabban arcoskodni, Bl9-el is ha top tank vagy, ha nem akkor sincs gáz, nem szabad egyedül menni és akkor nincs gond. Sokan nem is nézik hogy mi van rajta, már maga az is4 feltűnése sokszor zavart tud okozni, ezt ki kell használni.

=^-^=

(#30264) marked one94 válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


marked one94
őstag

Azért mert a jobb motor +50hp meg -50kg, meg 100% legénység+venti is számít.

Én már úgy nem megyek át t8as tankra hogy ne lenne kb 20-30k free xp-m.

L-e-f-i-e:Tegnap két olyan emberrel is találkoztam, hogy fejlesztett torony + 122mm D-25t :W

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#30265) Fel válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


Fel
addikt

Lánctalp --> Torony --> S-70 --> Motor --> Rádió

Alapon ez is ugyanolyan gyenge, mint a többi stock tank. Később javul, majd de sose lesz hűdefürge...

(#30266) L-e-f-i-e válasza marked one94 (#30264) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Én is láttam már olyat, egyszerűen érthetetlen... :N

=^-^=

(#30267) Chris0321


Chris0321
addikt

Másnak is rossz a pingje mostanában? Nekem nem egyszer felmegy 999-re aztán visszamegy. az előző csatában 300 körül volt végig és eléggé megnehezítette a dolgomat. Van úgy, hogy kicsit előre szeretnék menni megnyomom a gombot és nem történik semmi aztán egy másodperc múlva előrébb ugrom. Így elég nehéz játszani és nem tudom a net szolgáltatóm tudna-e rajtam segíteni.

(#30268) D.Orion válasza Mewryck (#30261) üzenetére


D.Orion
veterán

Szép.. Most szedjél le róla mindent és menjél a stcok M6al T10 csatában, utána meg rakd be nekem légyszives, hogy mennyi XP-t gyűjtöttél! Lassan 40 csatám volt, de a lánctalpon kívűl mást nem tudtam rárakni. Ez a buzi MM egyetlen egyszer nem rakott úgy be csatába, hogy csak normálisan sebezni tudtam volna, összesen 3 csatám volt amiben 1000XP körül kerestem. Mai X2 csatámban 3db T10 volt a lista tetején... ha jól rémlik 400xp se lett x2-vel... Így játsszál az M6-al. Elhiszem, hogy téged jó csatákba rak be, de engem meg nem. :W Anynira elegem van a wargaming faszságaiból, hogy lassan azon vagyok letörlöm a játékot és eladom az acc-ot. 9db olyan elite tankom van amin már majdnem a második skill is 100%, valószínűleg nem bennem van a hiba, hogy ilyen szarul játszok M6-al.

(#30269) LBandi válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


LBandi
aktív tag

IS-4 a BL-9-el maga lesz a szenvedés, viszotn ha meglesz az S-70 onnatól meg maga lesz a menyország. Már korábban írtam hogy amíg a BL-9 volt fent addig siralmas volt a statom, viszont miután lecseréltem rohamos javulás ált be és meg lehet nézni hogy most már semmi szégyelni való nincs a statisztikámba, pedig ha tudnátok hogy 33% győzelem és 400 átlag xp-ről kezdtem a felhúzást.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#30270) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszi a válaszokat IS4 ügyben.
Tulajdonképpen a techtree változás és a jó páncélzat miatt fejleszettem ki.
Az IS7 egyáltalán nem volt cél, de most hogy írjátok...

Ha megváltozik a techtree, és az IS4 t10 lesz, akkor IS7-et miből lehet majd fejleszteni?
Megint végig kell járni egy utat?
Ráadásul eddig úgy voltam, inkább IS7 jöjjön szembe egy csatában mint IS4, mert az utóbbit nehezebben tudtam sebezni.

(#30271) Iron Funeral válasza fsb1000 (#30270) üzenetére


Iron Funeral
őstag

IS-3 -> IS-8 (T-10) -> IS-7 lesz az új vonal.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30272) Arpee78 válasza vhw (#30258) üzenetére


Arpee78
senior tag

A felderítéshez kell a legtöbb tapasztalat, többek között jól kell ismerni hozzá a pályát és a megszokott vonulási utakat. Akinek csak tier 1-2-es tankja van, annak biztosan valószínűleg nincs elég tapasztalata. Kivéve ha valaki ezekkel megy 10 ezer csatát. :) Kevés csatával még a legénység is képzetlen és kiegészítők(optika, távcső, camo) sincsenek a felderítéshez.

Hogy 100% nem lehet hasznos a kis tank nem igaz, de ha statisztikát vezetne valaki ezekről, bizonyára kijönne a gyengébb eredmény, mind a nagy, mind a kis tank részére. Ennek oka, hogy 2 együttműködő tank harcértéke megfelel 3 egyedül harcoló tanknak, azonos tankot feltételezve persze. A nagyok között a T1-2 tank harcértéke majdnem nullának tekinthető, ezért mondható, hogy 14(picit erősebb) tank van 15 helyett. Tehát a kis tankos szakasszal hátrányban lesz a csapat, de szerintem nem jelentősen.

Úgy látom a kolléga már meg lett győzve, még az abszolút haszontalanság cáfolatába próbált kapaszkodni, de ilyet senki nem állított amennyire emlékszem.

Elképzeltem egy elképzelhetetlen forgatókönyvet. Van egy T34 és 14db tier1 tank az egyik oldalon. A másikon vegyesen tier 1-2-3-4 tankok. A T34 a magas ROF-al darálna, de a sok T1-es tank is gyorsan elfogyna. Nem tudom mi lenne a vége. Valamivel gyengébb esélyt tippelek a T34-es csapatnak.

Bocs, ha már túlzottan kiveséztük a témát. Remélhetőleg ez volt az utolsó ehhez kapcsolódó hsz.

[ Szerkesztve ]

(#30273) fsb1000 válasza Iron Funeral (#30271) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És ez mikor várható, mert ha túl korán bejőn, megint egy t9-et kiszenvedhetek....

(#30274) CptMisi válasza fsb1000 (#30273) üzenetére


CptMisi
őstag

Tudtommal az IS7 előtti T9 heavyt megkapja az, akinek a garázsában ott van az IS4. :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#30275) emre válasza fsb1000 (#30273) üzenetére


emre
veterán

kb idén :DDD
Közvetlen a KV-T150 váltás után, vagy együtt azzal

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30276) Fel válasza fsb1000 (#30273) üzenetére


Fel
addikt

Remélem (és sokan mások is) márciusban...

Ha jön a váltás, akkor az IS-4 helyére beugró T-10-zel onnan folytatod a fejlesztést, ahol az IS-4-gyel jártál. Ha ki volt rajta fejlesztve több modul, akkor azokanak a megfelelője rajta lesz a T-10-en is. Ha elit volt már, akkor a T-10 is elit lesz. Előlről kezdeni semmit nem kell majd.

emre: Együtt jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#30277) ZerocokeX


ZerocokeX
csendes tag

Végre valami a hetzer-el.
[link]

[ Szerkesztve ]

I Löwe Tank Destroyers!

(#30278) fsb1000 válasza Fel (#30276) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Fel, CptMisi és emre: Köszi az infókat... akkor nem kell sietni, mert nem lesz +t9 amit IS7 miatt fejleszteni kéne.

Lehet mégis az jár jól aki amcsi vonalon, a prémmé váló tankot célozta meg.
Akkor fogunk nagyot nézni, ha az lesz a legjobb farmtank.

(#30279) Dobi 562 válasza ollie (#30255) üzenetére


Dobi 562
addikt

Volt egy pár... De abban a csatában egyik csapattársamnak sikerült bemanővereznie párszor egy ellen és közém... Tegnap is kilőttem egy sajátot, akkor tüzérséggel, de nem kékültem be.

Általában bujkálok a Hetzerrel, jó messziről lövöm az ellent és simán beállnak közém és az ellen közé. De direkte soha nem lőttem még csapattársat.

Még mindig kék vagyok...

(#30280) fsb1000 válasza Dobi 562 (#30279) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet az a gond, hogy egymás utáni napokon löttél ki csapattársat.
Eddig 2x TK-ztam (véletlenül, bénázásból), de kreditlevonáson kívűl nem volt bünti.
Szóval a bekéküléshez biztos több kell.

Én mindig kilövöm a kékeket.... bocs.

(#30281) D.Orion válasza fsb1000 (#30280) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha felém fordul az ágyúja csöve, akkor én is habozás nélkül lövöm. Továbbá sosem megyek előttük.

(#30282) D.Orion


D.Orion
veterán

Katt a képre a teljes méretért. :DDD Szerencse, hogy mellé lőtt.

:))

Először a Grille nyomta le pirosra a láncom, az megjavult mentem 2 méter majd jött a Hummel. Utána pedig a Grille kinyírt.

:))

Victory!
Battle: Steppes 2012. január 29. 13:52:26
Vehicle: M6
Experience received: 712
Credits received: 19 992

Most volt három jó csatám is egymás után, igen ez az M6al nálam jónak számít. :U

(#30283) Gyuri27: Csata elején a scout 38na-ról pattantam. :U

[ Szerkesztve ]

(#30283) Gyuri27 válasza D.Orion (#30282) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hál istennek. Tegnap t29 105-s lövegével kétszer pattantam az m6-ról. Mondom ilyen a mesében sincs. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#30284) fsb1000 válasza D.Orion (#30282) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez durva...

Kipróbáltam az 50 arany értékű "nagy szerszámkészletet" és a nagy EÜ csomagot.
Még csak 10 kör ment le, de azóta alig kapok sérülést, viszont nekem úgy tünik ez nem teljesen automata, mert aktíválni kell, onnantól van 50 arany bukta és kezdi javítani a cuccokat vagy éleszteni az embereket.

Kényelmes, de nagyon drága, mégha 10 csatánként csak 1-et hasznélnék is el.

(#30285) ollie válasza fsb1000 (#30259) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az IS-4 a leglassabb IS (ez van, ezt kell szeretni), viszont majdnem egyenértékű a tier 10-es tankokkal, amint megvan az S-70 (mert ugyanez van az IS-7-en is). Ha 2400 HP körül lenne (több kell neki mint IS-7-nek, mert kevésbé pattogós), simán elmenne tier 10-es tanknak így, ahogy van.

Ja igen, BL-9. Amíg ez van, addig szívás van. A BL-9 se rossz, de még mindig jobb, mint az amcsi 105-ös a T34-en (na az az igazi szívás). Meg kell tanulni a weakspotokra célozni, ill. flankolni az ellenfelet (különösen E-75-t meg a Bélát, mert nem nagyon lehet BL-9-cel szemből átlőni azokat).

(#30263) L-e-f-i-e: viszont 10 csatából egyszer kapok ammo rack-et vele, ráadásul szemből. Szerencsére nem mindig robban be, de eléggé kellemetlen, amikor az első percben feltűnik az ellen, valaki elereszt egy kapáslövést feléd, te meg elfüstölsz.

[ Szerkesztve ]

***

(#30286) fsb1000 válasza ollie (#30285) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A 7.1 MM lista szerint van egy kis előnye az IS7-el szemben, mert 25% eséllyel 10-es szintű csatába is kerülhet, ahol nincs t10 és több alacsonyabb tierű tank lehet.

(#30287) Paul119 válasza ollie (#30285) üzenetére


Paul119
addikt

Persze 2400hp mikor a gyenge pontjai kepesek le pattintani a jt loveget..max 2150~2200eletet adnek neki

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#30288) ollie válasza Paul119 (#30287) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj már, az összes tier 10-es tank pattogósabb az IS-4-nél, akkor miért legyen kevesebb hp-ja, mint a németeknek? Meg ugye ott az IS-7, annak van 2190.

***

(#30289) Paul119 válasza ollie (#30288) üzenetére


Paul119
addikt

ultel mar e100ban vagy t30ban? ,e100nak annyi az elonye hogy az oldalso lemez fel fog egy vagy max ketto lovest,de ezeknel az is4 fenyevekkel jobb

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#30290) Iron Funeral válasza ollie (#30288) üzenetére


Iron Funeral
őstag

2150*

Egyébként meg valószínű a 2500hp szvsz, pláne, hogy egy 122mm löveg lesz rajta.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30291) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Na mentem egy kört. Mikor elindítottam a csatát még kék színű voltam, de a csata kezdetekor már nem... Úgy tűnik, miután elmúlt a kékülés az első csaták megint dupla szorzósak.

De jó kis kör volt. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30292) ollie válasza Gyuri27 (#30283) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

M6-ről bármi képes pattogni.

***

(#30293) D.Orion válasza ollie (#30292) üzenetére


D.Orion
veterán

Igen, míg én lőtte ma tankot addig minden pattogott. De amint én ülök benne fura módon minden átlövi... Ez mondjuk úgy jellemző minden tankra a játékban, kivétel a KV-3 talán, mert az nálam is pattog.

(#30294) ollie válasza Paul119 (#30289) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tény, hogy az E100-at nem nehéz átlőni S-70-nel, bárhogy is áll. A T34-T30 meg a vicckategória. A T32-nek jobb a páncélozottsága mint ezeknek.

***

(#30295) Paul119 válasza ollie (#30294) üzenetére


Paul119
addikt

Csori e100al is mindig ki gyulladok mint az is3al valami atok all ezeken a tankokon ha en ulok benne :DDD Vissza vettem a t32ot ,meglepoen sokan patzognak rola uj amcsi tankokra leszek kivancsi hogy azok mar meg kapjak az uj fajta pancelt?

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#30296) Gyuri27 válasza ollie (#30292) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát én se hittem a szememnek. De 2x pattantam. Na mondom lol.

Amúgy a t29 105 lövegének tulajdonságainál van amit nem értek. A rof 5-7,5. Nekem 100% a crew + venti. Így 10,72 a töltés ami 5,6 tűzgyorsaság. A kérdés az, hogyan lesz ebből 7,5 lövés percenként?

Amd - Radeon - Ryzen

(#30297) vhw válasza Gyuri27 (#30296) üzenetére


vhw
addikt

Csak a T34-en, hogy többet és gyorsabban tudj pattogni vele :D

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30298) CptMisi válasza Gyuri27 (#30296) üzenetére


CptMisi
őstag

Úgy, hogy az az érték T34en van...

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#30299) D.Orion


D.Orion
veterán

Elmondom mit csináltam a csatában: Mentem mentem mentem, majd lelőtte a láncom egy Löwe, megjavítottam és a következő másodpercben E-75 lelőtte mind a két láncom, majd utána valami megölt egy lövésre. Nem volt felderítés, nem adtam le lövést és megnyerték a csatát, kaptam 583xp-t. Mire is??? :U

(#30300) hemaka: No, de a semmire? Konkrétan semmit nem csináltam. Ha életben maradok kör végéig, akkor meg 728xp a semmire, mert túléltem a kört? :Y

[ Szerkesztve ]

(#30300) hemaka válasza D.Orion (#30299) üzenetére


hemaka
nagyúr

prém acc-ra:)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.