Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30951) Blom válasza ollie (#30947) üzenetére


Blom
aktív tag

az xp az a "pénz" a szabad tapasztalat pont az más nem?
kétféle dolgot kapunk a játék alatt xp-t és tapasztalati pontot.
én arra gondoltam, hogy kiveszem a pipát a kv-5 nél és nem az emberek fejlődésére fordítom a kapott tp-t, hanem átváltom aranyért sztp.re, az xp meg amit keresett megy a többihez.
remélem értitek mert már belekeveredek a saját marhaságomba.

[ Szerkesztve ]

(#30952) Memphis79 válasza virkir (#30942) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Az E-75 mellé kellene vmi ütőképes cucc ezért gondoltam a heavy ágra.
Szerk:
(#30949) fsb1000 -okéoké de 6milka? b*szott sok(nincs prém tankom)meg vagy 65K a 150es ágyú-inkább elindulok az új bringák felé :D

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#30953) vhw válasza Blom (#30951) üzenetére


vhw
addikt

A credit/ezüst az ingame pénz, az xp/tp a tapasztalati pont. Ha a KV5ön kixeled, akkor xp-t fogsz gyűjteni, amit tényleg aranyért lehet átváltani, 1gold=25 xp.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30954) psycroptic válasza Blom (#30951) üzenetére


psycroptic
őstag

Az xp = experience point és a tp = tapasztalati pont az ugyanaz. Egy csata után kapsz xp-t/tp-t és creditet/lóvét.

PSNID: Tomy83PS

(#30955) Blom válasza vhw (#30953) üzenetére


Blom
aktív tag

hát akkor ez nem hinném , hogy megérné átváltani, túl sokba volna.
kellene 60k sztp.

(#30956) L-e-f-i-e válasza Sontir Fel (#30950) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Nagyon biztos, mivel a tech tree szerint illetve minden előzetes hír szerint egy új tank jön a Kv3 helyére, és ez a kompenzáció az "elvesztett tier 6-os" szintért.

=^-^=

(#30957) Sontir Fel válasza L-e-f-i-e (#30956) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szeretem ha kompenzalnak. Meg 5k xp es garazsban a kv3 :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#30958) hemaka válasza Blom (#30951) üzenetére


hemaka
nagyúr

KV-5 ez is

Dióhéjban, konyhanyelven: Az ezüst csillagot átkonvertálhatod arany csillaggá.
Az ezüst csillag csak az adott tank fejlesztéséhez használható, míg az arany csillag bármelyik tankra!
A konverzió ára(ezüst csillagból) 1 arany = 25 arany csillag

De ilyen kicsi tier-ben nem éri meg nagyon váltogatni. Majd magasabbakban, jobb lövegre pl....
Egy prém acc. sokkal többet segít, én legalábbis ezen a véleményen vagyok. Most szívok is, hogy nincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#30959) ollie válasza Blom (#30955) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, az kerülne neked kb 3000 Ft-ba, hogy átléphesd ezt a tankot, és ez még csak tier 6. Tier 9-en már csak a legjobb ágyú 60-65k xp körül van. Ha tier 6-on nincs elég türelmed a farmoláshoz, akkor szerintem felesleges is továbbmenned, mert ez minden tier-ben csak egyre rosszabb lesz.

***

(#30960) joker1220 válasza Tüzi (#30889) üzenetére


joker1220
őstag

Ha jól emlékszem talán 1 el kevesebb a legénység mert a hummelről megmaradt egy ember, pedig 2 töltő van, nem tudom hogy csináltam de megvan minden résztvevő és mégis egy pihen a barrak ban:D

Kb dupla akkora a látószöge mint a hummel nek és a fejlesztett ágyúval dupla akkorát sebez mint a hummel.

Tegnap oneshottoltam vele egy Lorraine40 -et, a csávó pedig a csata végéig anyázott hogy biztos csalok:))

A franciáknak nagy előnye ugyan a gyorstöltés és 1v1 be szétszednek, de ott is el tudják cseszni ha nem figyelik hány lőszer van még a kazettában, ha kifogy és nem tud elbújni
akkor vége van mert majd 1 perc mire újratölt addig meg akármi széjjelszedi.

Az artykat meg baromira utálhatják mert amég a többi tankot nem sokszor viszi át csak rajtuk robban, addig a franciát a gyenge páncélzat miatt átlövi az arty és így már érvényesül
a max sebzése a HE nek.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#30961) Tüzi válasza joker1220 (#30960) üzenetére

szép infó, köszönöm :D
hajtok rá.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30962) skill84


skill84
tag

valakinek van még olyan kódja ami friss accra jó? pmben küldje plz

(#30963) Blom válasza hemaka (#30958) üzenetére


Blom
aktív tag

látom érted mit szeretnék.
azt gondolom inkább veszek prém acc-ot, de csak a hétvégére addig meg gyűjtögetek.
köszönöm a véleményeket mindenkinek.
kicsit balfasz módon fogalmaztam szerintem az volt itt a gáz.

(#30964) Gyuri27 válasza virkir (#30941) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mesélj mi történt. Imádom a HAC-R-t. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#30965) madstunt


madstunt
addikt

pzIII-al annyira nem is volt rossz ez a kör :)
Victory!
Battle: Siegfried Line 2012. február 1. 14:38:57
Vehicle: PzKpfw III
Experience received: 645
Credits received: 11 509
Battle Achievements: Steel Wall, Sharpshooter, Sniper
kissé mondjuk keveslem az xp-t...
Sajna mikor már majdnem elit volt a leo-m, akkor fedeztem fel a tech tree-ben hogy az az ág megszakad :D így egy másikra át kellett nyergelni hogy a tigrisekkel folytathassam majd egyszer

(#30966) Timyyy válasza Blom (#30951) üzenetére


Timyyy
őstag

XP = experience point = TP = tapasztalati pont --> amiből fejleszted a löveget, motort, köv tankot stb...
Credit = pénz = ezüst --> amiért megveszed a felszerelést, a store-ban (áruházban) a dolgokat...

Aki ezzel nincs tisztában, minek van prémium tankja? :O :O :O :O :O

(#30967) joker1220 válasza Tüzi (#30961) üzenetére


joker1220
őstag

Ne viccelj!

Nyomassad!

Megéri megszenvedni érte, bár én szerettem a hummel-t is:)

Ez már majd 50 el megy, fordulékonyabb is:)

Még valami, ezt mindenki olvassa el, hatalmas;

[link]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#30968) bozont válasza Djuree (#30930) üzenetére


bozont
veterán

Az MM szerint már így van, én többnyire olyan csatákba kerülök ahol t7-8 tankok vannak többségben meg néha akad t9 is. Az tény hogy a 152mm még az IS4 tankot is megsebzi akár szemből is, de azt sokan elfelejtik vagy nem tudják mert nem játszottak a KV-val, hogy e mellé olyan töltési idő párosul ami a tüzérségekével vetekszik. A másik hogy itt azért már a KV is papír tanknak számít és max 1-2 lövést bír ki. Szóval a látszat ellenére nem olyan könnyű vele a játék és úgy veszem észre, ha meglátnak én válok az elsődleges célponttá. :D
Ennek ellenére részemről még mindig ez a legélvezetesebb tank az IS3 mellett.

(#30969) ollie válasza bozont (#30968) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy elsődleges célpont a trollgunos KV. Senki sem akar egy egészséges HE lövedéket a pofájába, ami elviszi a modulok meg a legénység felét.

***

(#30970) Djuree válasza bozont (#30968) üzenetére


Djuree
félisten

őszintén szólva kicsit bánom h nem a dicső szovjetunióval kezdtem el játszani, de mind1, a tigris meg egyszerűen must have, tiger nélkül nincs tankos játék :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30972) Djuree válasza madstunt (#30965) üzenetére


Djuree
félisten

van kedved a pz III-al csapatban menni? nekem is ez van most :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30973) Sontir Fel válasza Djuree (#30970) üzenetére


Sontir Fel
őstag

:C :C :C

Mikorra varhato az uj pecsss?

Nagyon cspem a sima KV-t, koronkent 1000xp es 25k credit becsorog ha picit figyel az ember. Persze ez premium melletti eredmeny.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#30974) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

már bocs, de ha kitörlitek a reagálást, akkor talán illene törölni azt is amire reagáltak. ha szimpatizálsz bármelyikkel is, ha nem, főleg ha mindkettő off. az ember a saját bloggját kénye-kedve szerint moderálja, de egy közösségi forumot illik általános elvek szerint.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#30975) ollie válasza MCGaiwer (#30974) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért töröltem azt a hsz-ed, mert alapvetően sértő kijelentéseket tartalmazott a budapestiek egészére nézve. Mivel budapestiként én is érintett vagyok, nem kaptál bant, nehogy részrehajlással vádoljanak engem.

Vagyis nem az volt a baj, hogy reagáltál a cikkre, mert némi offolás minden topikba belefér, ezért maradhatott a cikk linkje is abban a hsz-ben, amire reagáltál.

***

(#30976) Werewolf20 válasza Blom (#30951) üzenetére


Werewolf20
tag

Nem szeretnék rosszmájú lenni...de sztem előbb kéne megérteni az alapját a játéknak....egyáltalán mi fán terem ez az egész és csak utána pénzt költeni rá és instant T8 ba menni ilyen tudással...ezért van az hogy remélné a user, hogy T8 ba már van kis taktika és értelem....és közbe sok még azt se tudja mit kap a csatáért meg mi micsoda, oké hogy free meg arcade...casual...de akkor is csapat játék és mindenki ráb.szik ha több ilyen is bekerül a csapatba, nem csak az adott páciens... ;)

It's not the destination...but the drive there

(#30977) MCGaiwer válasza ollie (#30975) üzenetére


MCGaiwer
addikt

néha valóban elkap a hév, és sértő amit írok. viszont rosszabbnak találom az igazság elhallgatását, mint az esetleges sértő vagy zavaró hatásait. életem 80%át pesten töltöm, tehát akár mondhatom én is hogy pesti vagyok. ebben az esetben élhetek olyan kifejezésekkel, amik az általános (nem mind, hanem az átlag, ha valaki nem érzi magát a átlagba tartozónak, nyugodtan hagyja figyelmen kívül) pesti polgárt jellemzik?

úgy gondolom, minden amit leírtam teljesen jellemez ez átlagos városi embert, és bizonyára mindenki úgy gondolja hogy ő aztán nem, meg mindenki ismer valakit aki aztán nem, és biztos sokan nem erősítik az átlagot. Ez nem előítélet vagy sztereotípia, hanem a szememmel látom.

a fenti cikknek is van egy sajátos hangvétele, és biztos vagyok benne hogy nem egy vidéki autós írta.

leírom kultúráltan a lényeget
ha nem lesz útdíj, és csődbe megy a bkv akkor
A: mozdulni nem lehet B: levegőt venni se.

Szinte tény, hogy az utasok fele bliccel. másik tény hogy városiak nagy része túl kényelmes is, ezért 5percenként járnak a buszok, és 100menként kell egy megálló.

eddig kb 8 alkamollal lett kisegítve a bkv állami támogatásból, ami az egész ország lakosságát terheli, holott a vállalat szinte csak a pestiek kényelmét szolgálja. Eközben a vidék egyre jobban lemarad. Nem érzem hogy ez megint a teljes lakosság feladata lenne.

kérdezem tehát, hogy változtatnátok a helyzeten (vezetőségcserén kívül, az alap.) ha teljesen elzárkóztok a külön fizetéstől és a kényelmi szint feladásától?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#30978) Sontir Fel válasza MCGaiwer (#30977) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Azert azt is nezzuk, hogy a gdp hany szazaleka koncentralodik pest megyere / budapestre. Ha leall a BKV akkor nincs termeles, nincs semmi itt, amit videken is megereznek majd, Szoltam en egy szot is amikor Szabolcs-Szatmarban 400 milliokert ujjitanak iskolakat a hatarmenti nagyobb reszt etnikum lakta telepuleseken? De legyen akar ott utepites, vagy csatornazas.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#30979) madstunt válasza Djuree (#30972) üzenetére


madstunt
addikt

kb este 10 fele leszek legközelebb, akkor lehet róla szó, kell az xp a köv lépcsőhöz :D

(#30980) D.Orion válasza Werewolf20 (#30976) üzenetére


D.Orion
veterán

Az ilyenekből van az, hogy megjelenik a Type59 a csatatéren és a fél csapat könyörög neki, hogy nehogy top tankként elmenjen rusholni.. És mit csinál? Elmegy rusholni... 40sec múlva pedig halott a top tank. Az enemy T8 top-ot meg onnantól ki fogja kilőni....

(#30981) madstunt válasza D.Orion (#30980) üzenetére


madstunt
addikt

lehetnének drágábbak a high tier prémtankok mert az hogy a rakat kiskölök megveszi és ész teljes hiányával tolja az csak a többi játékosnak kibaszás

(#30982) fsb1000 válasza joker1220 (#30960) üzenetére


fsb1000
nagyúr

akkor vége van mert majd 1 perc mire újratölt addig meg akármi széjjelszedi.

Ez egy tévhit, mástól is hallottam már. Sokkal rövidebb idő alatt betöltenek.
(mármint a tárat )

(#30983) Tüzi

videó

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30984) D.Orion válasza fsb1000 (#30982) üzenetére


D.Orion
veterán

100% legénységgel igen. Úgy nagyon hamar töltenek, de pl 50%-os crew-el valami tetű lassúak. De akkor se lehet őket szétszedni egy újratöltés között, hiába tutom átütni ha nem tudok neki annyit sebezni, hogy megpusztuljon. Pl én rontottam már rá AMX 50 100-ra Tiger P-vel... Míg újratöltött 4 lövést tudtam leadni.. aztán jött a zápor reám. Tehát nem lehet őket csak úgy szétkapni.

(#30985) fsb1000 válasza Djuree (#30970) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is így voltam vele.
De ha kitartasz a játék mellet és a Tigrisek után nekiállsz a Szovjet vonalnak, akkor az egy diadalmenet lesz és talán jó emlék marad a Tigrisről is.

Nem bántam meg, de egyetlen vakvágnyomnak tartom német vonalon: VK2801
Túl sokat költöttem rá az akkori szintemhez képest, és nem váltotta be a reményeim.

(#30986) MCGaiwer válasza Sontir Fel (#30978) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a pesten termelt gdpnek legalább 95%a szolgáltatás. ami a sok ember miatt tesz ki akkora hányadot a teljesből. valamint hozzátartozik, hogy a pesti átlagkereset kb 1,5-2x az országosnak. ez nagyobb vásárlóerőt jelent, ami megint a pesti gdpt növeli.

termelés sajnos jelenleg sincs pesten.
szolgáltatás meg könnyen költöztethető.
tehát a bkvnak szánt pénzből simán költöztethető lenne akár vidékre is.
(jó persze ez hülyeség, mert 1%át nem lehetne elköltöztetni annyiból)

de úgy gondolom, nem arról szól ez a dolog, hogy kell-e a bkv vagy nem, mert természetesen kell. a vita arról szól ki fizesse ezt meg.

vázolok egy másik esetet:

nincs útdíj, bkv nem kap állami támogatást a teljesen jogos vidéki tiltakozás miatt.
bkv csökkenti a járatok számát, ami 3x win neki: fele annyi busz, fele annyi benzin és szervíz, fele annyi alkalmazotti bér, kevesebb ellenőr is kell.

eredmény: a ritkább járatok szinte biztosan busz.rar módon fognak kinézni.

hogy kizárják az emberek egy részét, ezzel csökkentve a zsúfoltságot, tovább emelik a díjakat. végeredmény az lesz, hogy kb 50%al többe kerül a bkv, az emberek 30% gyalog vagy autoval fog közlekedni, ezzel dugókat és nagyobb szmogot előidézve.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#30987) jahrn válasza fsb1000 (#30982) üzenetére


jahrn
senior tag

A Lorraine a 100mm-est ha jol emlekszem 55 sec alatt tolti ujra.

(#30988) fsb1000 válasza jahrn (#30987) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt konkrétan egy Lorraine tulajtól kéne megtudni.
Vagy ha van a WG oldalán erre vonatkozó infó.
Francia light t6-t7 esetén ez 13-20sec. Kétlem, hogy egy lépcsővel feljebb, gyak ugyanazzal a löveggel 3x anyi idő lenne.

(#30989) Antonius1978 válasza ollie (#30969) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ezt tomoren es frappansan osszefoglaltad.Valoban igy van, pl 6 tieru tankkal is kerulom ha tehetem a trollgunos KV-t.

(#30990) D.Orion


D.Orion
veterán

(#30991) Paul119 válasza MCGaiwer (#30986) üzenetére


Paul119
addikt

:DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#30992) jahrn válasza fsb1000 (#30988) üzenetére


jahrn
senior tag

Teszszeron probaltam es ekorul mertem az idot. Alatta meg nincs 100mm-es agyu medeknel ;)
Ugyanez az agyu a Bat-chan-on 32 (vagy akorul) sec alatt tolt ujra.
A T6 ugye 75mm-es agyut hasznal, T7 meg 90mm egyertelmu h mind2 gyorsabban tolt. Mondjuk a 90mm a Lorraine-n is gyors.

(#30993) Sontir Fel válasza MCGaiwer (#30986) üzenetére


Sontir Fel
őstag

ki fizesse meg?
vonjak be az aglomeraciot. pl Szentendre es Godollo is a kasszahoz faradhat :R

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#30994) Tüzi válasza Tüzi (#30983) üzenetére

tiger vs sherman

mod: "zsákmányolt tigrisen 20 vagy 25 lövedék-nyom volt, egy sem hatolt át rajta"

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30995) fsb1000 válasza jahrn (#30992) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor benézhettem a techtreen, de nekem úgy tünt, hogy a 90mm F3 löveggel kezd.
Ha 100mm-es 3x annyi ideig tölt akkor miért éri meg lecserélni?
25%-al nagyobb átütőképesség és sebzés miatt?

(#30996) CactuS válasza MCGaiwer (#30977) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Előre is bocsánat az offért, de egy pár sort hozzá szeretnék ehhez fűzni:

Mondok egy példát, hogy miért is lenne remek ez a terv: sok olyan cég van, akik autókkal/kisbuszokkal foglalkoznak. A rájuk pakolt terhekkel remekül csődbe lehetne vinni ezeket a mikró/kisvállalkozásokat.A példa kedvéért: Elmondanád, hogy nálunk ki fogja kifizetni az autóink után befizetendő évi ~15 millió forintot? Az én munkahelyem mennyen tönkre azért, mert a BKV nem képes fenntartani magát?

Európában elsőként volt papír nélküli autópálya matricánk, akkor miért kéne visszalépni az időben x évet? Hogy legyen aki jó pénzért elkészíti azokat?

Megjegyzem BKVval járok - bár megtehetném, hogy autózzak - , van bérletem, amit rendesen megveszek minden hónapban - de minek, amikor 3 átszállással utazom, és évente max 2 ellenőrrel találkozom, így ha kiszámolod olcsóbb lenne az évi 2x-i büntetés kifizetése, mint a bérlet. Ahol járok elvileg 10 percenként jönnek a buszok, gyakorlatilag van, hogy 25 percig nem téved arra egy busz sem. Ha jön akkor is lerobban vagy tele van hajléktalannal, büdös, hideg vagy éppen meleg, lecsavarozott ablakokkal, hogy még levegőhöz se lehessen jutni.

Egy rakás dolog van, amit értelmetlenül, eszetlenül csinálnak a BKVnál sajnos, de könnyebb lehúzni a polgárról még egy bőrt, mint tenni ezek ellen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30997) jahrn válasza fsb1000 (#30995) üzenetére


jahrn
senior tag

Azzal kezd, a 100mm a harmadik agyuja.
Az meg h megeri-e? Szerintem ha hagyomanyos medkent hasznalod akkor a jobbik 90mm a nyero, ha meg tuztamogatokent a masodik vonalbol akkor a 100mm (ilyenkor ugye a reload kevesbe szamit)
Persze ha megint eljutok oda majd masszivabban tesztelek.

(#30998) fsb1000 válasza Tüzi (#30994) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben a filmben mondja a német veterán, hogy csak "Tommy sütőnek" becézték a SörMant, mert bárhol meglötték kigyulladt és a jenkik bennégtek?

(#30999) CptMisi válasza jahrn (#30987) üzenetére


CptMisi
őstag

49s

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#31000) fsb1000 válasza CptMisi (#30999) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az közel van az 1 perchez... sok.
100-os legénységgel?
Illetve gondolom töltésgyorsító nélkül. Bár most felmerült bennem, hogy talán nem is gyorsítja a tár reloadot a rammer, csak a lövések közti időt.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.