Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30851) Blom


Blom
aktív tag

(#30852) Atlantis


Atlantis
veterán

Német kis tankok tényleg nem valami jók...látszik, hogy hol fejlesztik a játékot. :)

Azt olvastam a fórumokon, hogy SPG-vel jól lehet keresni, hát nekem nem jött be eddig (szintén német), abba is hagyom ezt az ágat.

Elkezdtem német TD-kel menni, ezek már itt az elején is tetszenek, persze még béna vagyok, ritkán maradok élve, de van némi sikerélmény is. :)

Ha az ajándék T127 nem lenne, nehéz lenne kompenzálni a veszteségeket.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30853) Simulacrum válasza Arpee78 (#30814) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Érdemes megnézni. Tulajdonképpen a nagyon jól játszó 13 90 nyeri meg a meccset nektek, a nagyon gyengén játszó Jagdtiger ellen. Ez a csata, ha beálltak volna védekezni esélytelen lett volna arty nélkül. Én ilyen ellenfél esetében nem mertem volna azon az oldalon elindulni, ahol te. :) Gratuláció!
Én (T29-el) egyszer három Ferdinánddal védtem be a bázist kb. 8 ellenfél ellen.

(#30854) Joe-T


Joe-T
tag

Tegnap egy csatában láttam működés közben az AMX 50 120-at! Az valami brutális járgány! Engem a csata egyharmadánál kilőttek, de néztem tovább a játékot! Elkönyveltem a vereséget mert a pálya egyik oldalát a csapatunk szinte védtelenül hagyta ahol három nehéz tank (T32,T29,KT) próbált lerohanni minket! Védelem semmi! A pálya másik oldaláról visszafordult ez a francia csoda és úgy elkente a három nehéz tankot mintha papírból lettek volna! Csak pislogtam! El sem merem képzelni, hogy mi van akkor, ha egy oldalra több ilyen francia tankot sorsol be a gép!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#30855) vhw válasza Paul119 (#30847) üzenetére


vhw
addikt

Öööö... sehogy? Mert le se tudná fordítani addig a löveget. :U

Joe-T: lesz még ebből nerf, mikor egyre többen érik el ezeket a high tier cuccokat, és egyre többen tanulnak meg vele játszani.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30856) Joe-T válasza vhw (#30855) üzenetére


Joe-T
tag

Ezek ellen a sorozatlövő csodák ellen semmi esély nincs a hagyományos tankokkal! Míg egyszer betöltesz ő a sorozatlövővel már hármat beléd pumpált! Ez így nem fain!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#30857) Zeratul válasza Atlantis (#30852) üzenetére


Zeratul
addikt

Alacsony tierben nagyon nem hoz a SPG pénzt, eleve alacsony tierű fürge tankokhoz sorsol vagy olyan heavykhez amit csak karcolgatni tudsz. 4-5. szinttől lesz használható ha megtanulsz velük bánni. Akkor viszont században is keresett ember leszel.

(#30858) Joe-T válasza vhw (#30855) üzenetére


Joe-T
tag

Sokszor nem is nagyon kell elérni a magas tiert a franciáknál, hogy már gáz legyen a sorozatlövőkkel! Az AMX 12-13-ból (talán ez a nevük) ha már a gép egy oldalra sorsol négyet-ötöt és összedolgoznak az már elkönyvelhető győzelem az adott csapatnak!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#30859) Djuree válasza Joe-T (#30858) üzenetére


Djuree
félisten

én is szeretem ezeket a sorozatlövőket, a panzer II-vel nagyon osztottam, kedvenc eddig :C most a panzer III-ra is lehetne tenni, de nem rakok, ide már keveset sebez, meg kicsi a páncélátütése, mert ua. ágyút lehet rá csak tenni sorozatlövőből, mint a panzer II-re, jobbat nem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30860) Blom


Blom
aktív tag

srácok mi a fontosabb a páncélátütés vagy a sebzés?

(#30861) _seth_ válasza Djuree (#30859) üzenetére


_seth_
veterán

A francia sorozatlővők azért mások mint a német sorozatlövők :) Azok csak szurkálnak de a franciák ütnek :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30862) Djuree válasza Blom (#30860) üzenetére


Djuree
félisten

sztem a páncélátütés. hiába sebzel akármekkorát ha nem tudod átlőni a páncélt...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30863) vhw válasza Blom (#30860) üzenetére


vhw
addikt

Hát ha sebezni akarsz, akkor nem árt ha át is üti az ágyúd az ellent. Szal általánosságban inkább a páncélátütés számít.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30864) Blom válasza Djuree (#30862) üzenetére


Blom
aktív tag

vannak olyan ágyúk amik nem ütnek át vastag páncélokat, de a sebzésük hatalmas és nagyon drágák is.
Például:ágyú: 122 mm U-11, sebzés: 450/370, páncélátütés:61/160
mire jók akkor az ilyenek ez volna a nagy talány.

(#30865) Tüzi válasza Zeratul (#30857) üzenetére

Azért wespe az nagyon rulez kis spg :) Grille az borzalom, bár néha meccseltem jókat vele (4-5 frag). Hummel megváltás a grilléhez képest, most Gw Pantherre (is) hajtok. Gáz, hogy 7-8as heavy tankokból 8-12%ot lövök le szemből, oldalról meg 20at. Miközben 20sec a reload :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30866) Tüzi válasza Blom (#30864) üzenetére

Light-medium, meg spg ellen (HE-vel) :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30867) Djuree válasza Tüzi (#30865) üzenetére


Djuree
félisten

én ezekkel nem tudok semmit eltalálni, nem nekem valók. folyamatosan mozgásban szeretek lenni, az ellen hátába kerülni stb. ezek nekem mindig csak célpontok, annak jók, hamar kifekszenek ;]
a TD-k már inkább jók, de azok is lassúak az én stílusomhoz.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30868) Fel válasza Joe-T (#30858) üzenetére


Fel
addikt

Azért nehogy már a francia szekerek miatt kezdődjön el az OP sírás... Jók a lövegeik: pontosak, jó a páncélátütés, de a RoF és a DpM értékeik nem kiemelkedőek. Páncélzat nincs...
Abban a szituációban igen sok múlhatott az ellen három tankján is.
Ha jó az adott játékos, akkor szinte bármivel képes csodát csinálni. Francia tankot használók közül akiket eddig láttam, ez az egyén tűnt a legjobbnak: [link]

Valamint, ha egy tanktípusból több kerül egy oldalra, és azok együtt mozognak, összedolgoznak, akkor szinte minden esetben garantált a győzelem. Ez esetben sem az azonos tankok döntik el a meccset, hanem a csapatmunka... Csak ennek a lehetőségét könyebb felismerni, ha ugyanolyan tankja van a másiknak. Sajnos ez a magatartás csak a kisebb tankokat hajtók között van meg (közepes, könnyű), a nehéz tankosok inkább mennek rambózni..
Szóval, sok beszédnek sok az alja... Szerintem a csapatmunka az, ami OP tud lenni, nem a francia, orosz, német, stb... tank.

(#30869) Tüzi válasza Djuree (#30867) üzenetére

Annak jók jam. Bár mintha kezdene nevem lenni spg-vel, mert pár napja elkezdték felajánlani, hogy védenek. Eddig nem volt ilyen :) Tegnap már háromszor is védtek, aztán megint hívtak klánba. De neeem, ez a klánosdi nem nekem való...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30870) vhw válasza Blom (#30864) üzenetére


vhw
addikt

Ezek HE ágyúk, ezek akkor is sebeznek, ha vastagabb páncélzatú tankokra lősz velük, mint az adott átütésük.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30871) Blom válasza vhw (#30870) üzenetére


Blom
aktív tag

tehát ez azt jelenti, hogy egy 1200HP-s tankot két három lövésből elintézi?

(#30872) Fel válasza bandiras2 (#30840) üzenetére


Fel
addikt

Nesze neked nerfelt pontosság és "hatóerő"...

Nekem semmi bajom a KV 152-eseével. T8 tankot mondjuk soha nem "oneshotoltam" vele, de a T6-osakat könnyedén megeszi egy lövés. Bár franciák esetén akár még a T8 is meglehet...

(#30873) vhw válasza Blom (#30871) üzenetére


vhw
addikt

Nem feltétlen, bár megvan rá az esély. Úgy képzeld el ezeket az ágyúkat mint az artyk ágyúit. Van egy nagy sebzés értékük, alacsony átütéssel, és viszonylag pontatlan. ha lágy részén találod el az ellent, akkor beadhatja az adatokban szereplő sebzést, ha kemény részen találod el kevesebbet, előfordulhat, hogy akár semmit. De míg egy páncéltorő lőszert alkalmazó ágyúval csak akkor viszel be sebzést, ha átüti a páncélt. Ezek akkoris ha nem (járulékosan modul sebzést is okozhat, megölhet a legénységből is)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30874) Blom válasza vhw (#30873) üzenetére


Blom
aktív tag

elég nehéz volt felfognom, de így már tiszta.
köszi.

(#30875) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok újra. Nem találom a kistérkép 2x-ére alakításáért felelős addont, illetve azt sem, amelyikben ad rá egy skint, hogy hol vannak a sebezhető pontok. Segítsetek kérlek. :R

(#30876) Joe-T válasza Fel (#30868) üzenetére


Joe-T
tag

Dehogy kezdődik itt OP sírás! Egyszerűen csak annyi, hogy meglepett, hogy egy francia tank egy ilyen szituációban mit le tudott művelni! A nehéz tankok is lőtték, de a sorozatlövő cuccal simán ki tudta egymás után szedni a többieket! Gyorsan megfordította a csata menetét!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#30877) psycroptic válasza KaiotEch (#30875) üzenetére


psycroptic
őstag

Alap beállításként a jobb oldali shift meletti . és - gombokkal tudod méretezni a minimapot, de a beállításokban át is tudot állítani kedved szterint.

PSNID: Tomy83PS

(#30878) Fel válasza KaiotEch (#30875) üzenetére


Fel
addikt

Térkép nagyításhoz nem kell már addon. A beállításokat fusd át, a billentyűkiosztás legalján van. Alapból nem tudom mire van konfigolva, de én átraktam a '+' '-' billekre.

Hitzone skint nem tudom mit használtál, de itt találhatsz most is működőt: [link]

(#30879) ollie válasza Joe-T (#30854) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Durvák ezek a francia tankok, gyakorlatilag esély nincs ellenük, ugyanis simán bevállalnak egy találatot, mert utána kivégeznek téged amíg újratöltesz. Csak az tartja vissza őket, ha nem egyedül vagy.

Ja srácok, infó a 10 dolláros ARMCHAIR GENERAL újságról, amihez jár egy WoT kód, ami 1 hónap prémiumot ad. A kód csak amcsi accounttal működik. Még meg sem jött nekem az újság, már postázás után jött egy levél a shoptól, hogy kiderült, hogy nem működik EU accounttal az újságjukban levő kód, ezért jóváírták nekem az árát.

[ Szerkesztve ]

***

(#30880) Iron Funeral válasza Tüzi (#30850) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Jó, csak Murder3 óta nem biztos semmi ;]

(#30847) Paul119: Cár bombát a dögnek...

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30881) fsb1000 válasza Tüzi (#30869) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem a neved miatt védenek (bocs), hanem mert bizonyos pályákon értékes az önjáró löveg és ha van az ellenek jó scoutja, ami képes kilőni az artyt, akkor védeni kell, különben nagy az esély a vereségre.

Én kimondottan nem "szeretem" az artysokat - értsd: jobb ha nincsenek egyik csapatban sem (mai napig van, hogy hajnalban 4-5 GW Tigerrel találkozom), de randomban vagy században is előfordul, hogy védem öket ésszerűségből, mert ha már ott vannak akkor hátrányba kerülnénk ha kilövik őket.

Azt viszont nagyon nem kedvelem mikor a csapatok szinte csak magas Heavykből meg TD-kből állnak, van mellé 3 arty és az egyik benyögi, hogy pls védjék öt.
Mitől??? az ellenfél artyjától?

(#30882) Timyyy válasza ollie (#30845) üzenetére


Timyyy
őstag

Tegnap Himmelsdorf-on beletrolloltam egy száguldó TigerP oldalába olyan 100 méterről 892 hp-t és elpukkant. Lett volna több is, ha több hp-ja van. De így kijött az éltető füst :)

(#30883) fsb1000 válasza Blom (#30871) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De jó is lenne.... a játék egyik legnagyobb kaliberű "tank" lövegével 200-300-akat szedek le az ellenről. Nehéz eldönteni hogy HE-vel lőjem a jól páncélozott tankot, vagy páncéltörővel, amivel 20% esélyem van átütni.
Mióta volt ez a nagy pecs, nagyon lecsökkent a HE sebzés mértéke, és gyakori a 0 sebzés is.

(#30884) Tüzi válasza fsb1000 (#30881) üzenetére

Tisztában vagyok vele :)
Mindenesetre jól esett, aztán némi remény fogalmazódott meg bennem :D
De jam...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30885) Atlantis válasza Zeratul (#30857) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor lehet nem dobom még teljesen ezt a vonalat, de ez a Sturmpanzer II elvitte a kedvemet. Rakás pénzt beleöltem, ennek ellenére gyakorlatilag alig volt értékelhető találatom vele, meg lassú is. Ha meg észrevesznek, esélyem sincs...

Marder II-n csak nekem van bajom a nagyobb ágyúkkal? Rohadtul nem talál el semmit, míg az alap csúzli azért használható.

Azt honnan lehet megtudni, hogy egy ágyú mennyire pontos? Nincs mérőszáma?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30886) Tüzi válasza Atlantis (#30885) üzenetére

accuracy 100m-en. írja, hogy 0.x méter ezen a távon.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30887) joker1220 válasza Atlantis (#30885) üzenetére


joker1220
őstag

Ne dobd el mert nagyon jó lesz a későbbiekben:)

Bár én a Sturmpanzert kihagytam mert a pz3/4 ről mentem át arty vonalra, de
a grille már jópofa, a hummel meg nagyon király, most lett meg a GW Panther
és már fullos is, ez pedig über király, elképesztő látószöge van, nagyon pontos
és viszonylag gyorsan tölt:)

A nagy látószög miatt akár TD zni is lehet vele:P

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#30888) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Ilyet kérek karácsonyra....
Szerk:
Más:van lassan 2-300 E XP-m és maradni akartam heavy vonalon de amikor az ellennél feltűnik 4-5 új(francia :DDD )tank akkor lehet reménykedni,hogy nem te futsz velük össze egyedül.Szóval a kérdés akinek van esetleg melyiket érdemes fejleszteni franciából ?közepest
heavy-t?

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#30889) Tüzi válasza joker1220 (#30887) üzenetére

hummelhez képest mekkora?
hummelben két fő tölt, pantherben is?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30890) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm a segítségeket. Még valami: érdemes maradni a szovjet oldalon Arty-val vagy váltani máshova? SU-5-öm van jelenleg... hát egy rakás sz@r.

(#30891) Tüzi válasza Memphis79 (#30888) üzenetére

fullextrás, napernyős tank. beszarok. lehet, hogy nyugágy, meg frigó is van benne, hogy szegény legénységnek mindig legyen jó hideg HB söre kéznél.
rofl :D
mod: 2.08nál mit csinálnak?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30892) Paul119 válasza Memphis79 (#30888) üzenetére


Paul119
addikt

hát igen németek csinálják mindenből a legjobbat:))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#30893) Memphis79 válasza Paul119 (#30892) üzenetére


Memphis79
aktív tag

valahogy a német acél...faszább :DDD
(#30891) Tüzi: Sztem csak balfaszoskodtak vmit

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#30894) Tüzi válasza Paul119 (#30892) üzenetére

azért ez kicsit túlzás... mindenesetre mégis mindenki kínait vesz.

monnyuk' azé' meglepődnék, ha egy konvojnyi Leo2 jönne velem szembe a főúton...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30895) Memphis79 válasza Tüzi (#30894) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Na jó de ez csak profit kérdés-e nem? :(
Szerk:Tény nagyon sokat fejlődött a kínai ipar gyártás minőségre de akkor sem jár még ott...

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#30896) Tüzi válasza Memphis79 (#30895) üzenetére

profit mindenek felett :) ez lesz a nyugat veszte, és ezt már kezdik látni az egyszerű népek is. minnyá' itt a dal vége részükről.
amúgy igen. motoros topikban írta valaki, hogy szedtek szét kínai quadot. a rugóstagban a gáztartály csak díszdoboz volt, a csillapítás szintúgy. egyedüli valódi dolog a cuccban a rugó volt :D bár tény, amíg a szemetet megveszik a népek, én sem gyártanék értelmes dolgot...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30897) Atlantis válasza joker1220 (#30887) üzenetére


Atlantis
veterán

Elgondolkodtató. Mérgemben tegnap eladtam a francba az egészet, de akkor ma visszaveszem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30898) Iron Funeral válasza Paul119 (#30892) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ettől függetlenül az Oroszok több tankot adnak el évente mint a Németek és az Amerikaik együtt, vajon miért? :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30899) echterion válasza ollie (#30879) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi az infót. Akkor a jó európaiak ebből is kimaradnak... :U

**********

(#30900) Tüzi válasza Atlantis (#30897) üzenetére

jó az spg. 100%os legénységgel hamar céloz, gyorsan tölt, és üt mint az ipari áram... már tier4-en is...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.