Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30301) Arpee78 válasza Gyuri27 (#30296) üzenetére


Arpee78
senior tag

"A rof 5-7,5" Ha ilyen ROF adat van megadva, akkor az ágyú tűzgyorsasága függ a tanktól, toronytól. Pl. a T29-nél a fejlesztett torony is magasabb ROF-ot ad az ágyúnak.

Jó lenne valami forrás, ahol meg van adva az ilyen változó képességű ágyúk adata egy adott tank/torony kombinációnál. A hivatalos WOT oldalnál félig meddig megvan. Egyébként csak akkor tudunk biztos adatot, ha megvesszük a tankot, vagy megkérdezzük.

(#30299) D.Orion Úgy hogy a többiek szerencsésebbek voltak és bőséges sebzést produkáltak. Az általad kapott xp nem csak a te teljesítményedtől függ, ha a többiek sok xp-t kapnak átlagban akkor te is többet kapsz és fordítva. Szerintem itt a kisebb tankok jól dolgoztak a nagyobbak kevésbé, így több xp-t kaphatott a csapat.

[ Szerkesztve ]

(#30302) balintka válasza bandiras2 (#30216) üzenetére


balintka
addikt

Nekem a JgPz4 az elején jól indult, de ahogy gyűjtöttem az XP-t, érdekes, egyre rosszabb lesz. Kifejlesztettem belőle a JgPanthert, csak kreditem nincs megvenni.

(#30303) Iron Funeral válasza D.Orion (#30299) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Egyébként látom nem tiszta, de a csapatod által kiosztott sebzés egy részét is megkapod XP-nek.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30304) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Valakinek lenne kedve tier9 platoonhoz? :) IS-4el megyek.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#30305) D.Orion válasza Iron Funeral (#30303) üzenetére


D.Orion
veterán

Tudom nagyon jól :U , de ez nekem akkor is sok, hogy a semmiért ennyit kapok. Persze örülök neki, csak irreálisnak tartom. Máskor meg leadok 20 lövést melyből 10-15 sebző és mégse kapok ennyi xp-t. :U Pedig azok a saját sebzéseim, nem holmi visszaosztott csapat össz sebzések. A mondhatni semmiért meg jár az xp csak azért, mert magas Tier csatában voltam.

(#30306) fsb1000 válasza Iron Funeral (#30303) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Létezik képlet az Xp vagy a kredit számításra?
Kiadta ezt a WG?
*****

Wasp91: Ha majd fullos az IS4-em, akkor szívesen megyek. Majd ingame kereslek.

[ Szerkesztve ]

(#30307) Iron Funeral válasza fsb1000 (#30306) üzenetére


Iron Funeral
őstag

[link]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#30308) fsb1000 válasza Iron Funeral (#30307) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ehhh... köszi, sok érdekes dolog van ott, de én képletre voltam kiváncsi, vagy konkrét számítási metódusra.

Ez van helyette:
"World of Tanks does not go into detail about Experience formulas"

(#30309) ollie


ollie
MODERÁTOR

Eddigi legjobb köröm most volt:

Victory!
Battle: Sand River 2012. január 29. 15:42:16
Vehicle: IS-4
Experience received: 2 221
Credits received: 77 533
Battle Achievements: Steel Wall, Top Gun, Sniper

***

(#30311) balintka válasza fsb1000 (#30270) üzenetére


balintka
addikt

IS-3-at eladtad, vagy megtartottad?

(#30312) CptMisi


CptMisi
őstag

Nem értem én az artysokat...Legalább is egy igen túlnyomó részüket...AMX 50 100-zal bemegyek egy csatába, tőlem nem messze a semmi közepén IS4, Object 704, T95 spottolva, Én egy hegy mögött álldogáltam. Meglő 1 Obj. 261, 62HP és gun damaged... Mellém lő a gw panther, Megint meglő az object, mikor visszább gurultam, szerintem spottolva sem voltam már, mikor elindultam, eltalált. Mellémlőtt a GW Panther. Átmentem a hegy másik oldalára, 200HP-ról kiszedett a gw panther. :)) Szerencséjük volt, mert simán nyertek, de azért ez már kicsit szánalmas, hogy IS7et, E100at, IS4et, 2 top tier TD-t nem hajlandóak lőni, csak engem. Jön aztán a szar szöveg, hogy "utálom a franciákat", meg "az én bajom, minek játszom franciával?!" :N

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#30313) ollie válasza CptMisi (#30312) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert a legtöbb artyst csak a frag érdekli.

***

(#30314) fsb1000 válasza balintka (#30311) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megtartottam. Kell a T8 századba. Meg amúgy is... javította a statom.

(#30315) Timyyy válasza balintka (#30302) üzenetére


Timyyy
őstag

Akkor már nincs min aggódnod, a legszarabb részén túlvagy. Az xp kiszenvedésen, a játék legrosszabb TD-jével. :)

(#30316) CptMisi válasza ollie (#30313) üzenetére


CptMisi
őstag

Értem én... Én 10% alatti/körüli tankra csak ritkán lövök artyval, persze nincs is túl sok topgunom vele... :)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#30317) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Felraktam az S70-et... látványos javulás.
Lehet csak én gondolom, de így jobban pattog, szinte sebezhetetlen voltam.. középtávról, még KT, Ferdi, meg IS4 is pattant.

Győzelem!
Csata: Steppes 2012. január 29. 16:27:18
Jármű: IS-4
Szerzett tapasztalat: 1 609
Szerzett kredit: 61 441
Csatában elért Achievement:
Acélfal, Kiváló Lövész, Elit lövész, Mesterlövész

(#30318) CactuS válasza CptMisi (#30312) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen ez ilyen. Én a kisebb tankokat csak akkor lövöm - de akkor már TD módban - ha a közelemben vannak. Amcsi ágon már hozzászoktam, hogy csak karcolgatom a nagyokat, de legalább lehet "kiváló lövész" achikat gyűjtögetni rajtuk.

Nemtom emlékszel-e a nyuszikás viccre az Artic pályán... Nah pont most megint volt egy ilyen eset: lement a 2 top tierünk 200-300 HPn egy-egy pofonért... (persze előtte szétlövették magukat lent, aztán mondtam, hogy talán fel kéne jönni onnan, erre feljön és beáll a dombon az út másik oldalára, ahol persze kap egy pofont az artytól, majd fogta a hülye haverját és visszamentek meghalni....)

Timyyy: Azt hittem az a SU152. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30319) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mit lehet csinálni a T95-tel, ha szembejön? Nem lehet mellé vagy mögé kerülni, nincs arty, stb. Szóval van egy utca és jön szembe.

***

(#30320) vhw válasza CptMisi (#30312) üzenetére


vhw
addikt

Csupán azért mert senki sem szereti, ha akár egy 10 HP-s autoloaderes tank is él az ellenségnél. Másrészt a puha páncél miatt könnyű nagyot sebezni. Megint vannak akik csak azért is a francia tankokat lövik. Ha ez mind összeadódik, ki lehet találni ki lesz a közellenség.

ollie: vagy a hasát kell lőni, teljesen a löveg alatt, vagy a tetején a kupolát. Mondjuk nem akármilyen ágyú kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30321) emre válasza fsb1000 (#30317) üzenetére


emre
veterán

A teszt szerveren éreztem ezt a Ferdivel, hogy miután felkerült a 128-as löveg gyorsabb lett.
Pedig közel 500kg-mal nehezebb, mint a 105-ös, és 900-al a 88-asnál. :DDD

ollie
A felső nyílásokat lehet lőni. Esetleg komoly löveggel (Object704, T30) szemből a löveg alatt, illetve közvetlen a lánctalp mellett lehet sebezni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30322) fsb1000 válasza emre (#30321) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Eddig a löveg alatt nem tudtam átütni a T95, de most kiptóbálom ezzel az S70-el.
Gondolom a távolság is számít, 200m-ről ne célozgassak arra a kis helyre, meg csökken az átütés ereje is.

(#30323) L-e-f-i-e válasza ollie (#30319) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Kupolát 10-ből kilencszer egy erős ágyú átviszi (Bl9, S70)

=^-^=

(#30324) virkir válasza CactuS (#30318) üzenetére


virkir
veterán

A SU-152 szerinted szar? :Y
Az egyik legkirályabb TD a játékban a trollgun-al. Olyanokat lövök vele, hogy néha magam is sajnálom szegény ellenfeleket.
Mint tegnap amikor campinovkán felspottolták a fele csapatot aztán 3 Hetzer-nek annyi is volt a két bázis között átlőve :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#30325) emre válasza fsb1000 (#30322) üzenetére


emre
veterán

Ha lesz egy olyan replay feltöltöm.

virkir:
Így van, :K T29 -900hp hátulról, tud meglepetést okozni, csak nagyon észben kell tartani a töltési időt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30326) psycroptic válasza virkir (#30324) üzenetére


psycroptic
őstag

A su-152 szerintem is fain verda. Csak úgy röpködnek az 1000+ sebzések. Már csak 3k expé és meglesz az isu-152... :DD

PSNID: Tomy83PS

(#30327) CactuS válasza virkir (#30324) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

SU-85 óta csak rosszabbak szerintem. Patch óta a trollgunnak elég emberes szórása lett, így feltettem a legutolsó ágyút rá. Az meg úgy üt, mint egy lány, szal nálam marad a napi dupla és inkább az amcsi TD ágat húzom.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30328) emre válasza CactuS (#30327) üzenetére


emre
veterán

A tapasztalatom az, hogy a trollgun az ISU-n nem fog úgy működni, mint a SU152-esen.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30329) sutemeny


sutemeny
csendes tag

Ilyen arty-t akarok!!!! :))

- Ekkora képeket linkként illessz be, vagy a kisképeket tedd be és azokat linkesítsd.

[ Módosította: Ndruu ]

(#30330) fsb1000 válasza sutemeny (#30329) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én meg kiseb képeket, vagy linket... Bocs!

(#30331) virkir válasza CactuS (#30327) üzenetére


virkir
veterán

Szerintem meg pont a legkiszámíthatóbb szórású ágyú a játékban.
A többi oroszról soha nem tudom éppen merre célozzak vele ennél meg bejön ha kicsit alálövök az esetek 90%-ban. Annyira kell figyelni, hogy a szűkölés után várni kell még egy kicsit meg leginkább csak álló vagy párhuzamosan mozgó tankra lőni vele ami teljesen látszik. Kilógó kis darabra ritkán sikerül találni vele legfeljebb közelről sikerülhet.
A hab a tortán, hogy működik egy bug is vele.
Ha az ellenfél sniper nézetben már takarásban van de külsőből még rá tudod vinni a célkeresztet nyomsz egy autoaim-ot és el fogod találni.
A 122-es ágyúkat meg felejtsd el a 0.7.1 óta használhatatlanok ahova berakja. Egy kör erejéig kipróbáltam aztán amikor 9 lövésből 0 sebzést értem el adtam is túl rajta.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#30332) Gyuri27


Gyuri27
félisten

T29 105-s gun m3lee oldaláról pattan! Mondjuk legalább leláncoltam. :W

Hogy imádom mikor ritkán top tank vagyok és valami szerencsétlen alacsony tierü hülye jön utánam. Ami azért jó mert tud akadályozni a manöverezésbe. Mivel a seggembe jön teljesen. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#30333) madstunt válasza sutemeny (#30329) üzenetére


madstunt
addikt

antigrav grille :DDD

(#30334) L-e-f-i-e válasza virkir (#30331) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Én a gyengébb 122-el rendre 3-400-akat lövök, pontosabb mint az alap, de tény hogy még csak a Su152-nél tartok, gondolom az Isun ez már édeskevés lesz, nade ott már elérhető a bl10, remélem nem lesz rossz 60k xp-ért.

=^-^=

(#30335) Arpee78


Arpee78
senior tag

Ma találkoztam egy teamkiller Type59-el. Ok nélkül rám(KV) és egy másik Type59-re lőtt, egy Jagdtiger-t is nézegetett, de meggondolta magát. :D A ~7500 csata alatt alig láttam ilyet, két kézen össze tudnám számolni, bár lehet a lábujjaimmal is számolnom kellene. Most elgondolkodtam ilyenkor mi a helyes eljárás? A csapattársak figyelmeztetése és a jobb klikkes jelentés oké. De rálőjek avagy sem?

(#30329) sutemeny Ez egy rallizó Grille, épp a dombon ugrat át, de remélem a képeket linkesíti a modi. Ha fizika is lesz a játékban láthatunk ilyen ugratásokat, mondjuk a Grillétől pont nem. Korábban valaki linkelt egy videót erről, de itt van.

[ Szerkesztve ]

(#30336) Simulacrum válasza CptMisi (#30312) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Én sima tankkal is mindig a franciákat lövöm először. A kicsik ne körözzenek, a nagyok ne szedjenek le egy töltésből. Másrészt pedig célozni se kell, bárhol lövöm őket tuti a sebzés. Még nem pattantam francia tankról. :)

(#30337) CactuS válasza Simulacrum (#30336) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk majdnem stock T34-el én is örülök, ha egy két finom falat puhatestű a látóterembe kerül.:B

Ettől függetlenül nem csak a fransziákra vadásznak előszeretettel az artyk, hanem a kisebb HTkra is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30338) CptMisi válasza Simulacrum (#30336) üzenetére


CptMisi
őstag

ARL 44gyel voltam, és GW typ E kétszer lőtt rám, egyszer vaktából...Szerinted ez normális? :DDD 2 szinttel nagyobb volt nálam...

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#30339) csaabz


csaabz
őstag

Olvastam, hogy talán a következő patchben lesz kb 20 új crew skill.
Az azt jelenti, hogy a mostaniakat le lehet majd nullázni? Ha igen, akkor a tapasztalat is elveszik és teljesen újra kell kezdeni kifejleszteni őket? Vagy az eddig meglévő "skill xp" újra felosztható lesz?
Nem mindegy, mert ha odaveszik, akkor addig nem tanítok nekik semmi újat....

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#30340) bullseye válasza CptMisi (#30312) üzenetére


bullseye
addikt

mert a magas szintű franciákat szinte mindenki utálja, az autoloader miatt. Én a heavyTD-ket lövöm először, mert őket tartom a legveszélyesebbnek ha nincs T10 tank, de sokan kérik a franciákat, mert baromi gáz, hogy ha nincs nagyon hova bújni, akkor villámgyorsan leesznek IS3 KT szintű tankokat, ha meg elfogy a skuló, akkor elrohannak...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30341) fsb1000 válasza bullseye (#30340) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIért gondolod hogy ez utálat? Szimpla ésszerűségnek vélem kiaktatni egy viszonylag könnyű, de potenciális veszélyt rejtő célpontot.

(#30342) LAJTNING válasza csaabz (#30339) üzenetére


LAJTNING
tag

Lesz ingyenes reset lehetőség. Az eddigi xp pontok megmaradnak és azokkal tudsz új skilleket rájuk rakni. Resetre a patch után is lesz lehetőség, de akkor már csak goldért.

http://www.youtube.com/watch?v=UWb5Qc-fBvk

(#30343) babferi válasza csaabz (#30339) üzenetére


babferi
tag

Es van valami info , pletyka , hogy peldaul milyenekre lehet szamitani?

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#30344) fsb1000 válasza LAJTNING (#30342) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Marad a 3 hely? ha igen, akkor lesz a mostaninál értékesebb skill?

Mert erdei körökben elterjedt az a nézet, hogy a legénység minden tagját egyformán kéne képezni, akkor hatásos. Tehát a mezei user továbbar is csak 3 féle skill fog alkalmazni egy tankon belül.

(#30345) csaabz válasza fsb1000 (#30344) üzenetére


csaabz
őstag

Lesz elméletileg 4. és 5. hely is.
Hogy mik lesznek az új skillek, nem tudom, de nagyon kíváncsi vagyok...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#30346) LAJTNING válasza fsb1000 (#30344) üzenetére


LAJTNING
tag

Hát mivel a skillek képzettségét átlagolja a crew tagok között, ezért úgy érdemes képezni.

Azt hogy milyen skillek jöhetnek nem tudom. Olvastam olyasmi "pletykát", hogy éppen lehetne akár 4-5 skill is, de ez esetben az átlag játékosnak majdnem esélytelen lenne mindet kifejleszteni/kimaxolni, tekintve, hogy minden következő másodlagos skillhez kétszer annyi XP kell.

Az első másodlagos skillhez 0-100%-ig ~210.000 XP kell (WoT Wiki), a másodikhoz 420, a harmadikhoz 840 ezer. Ezt figyelembe véve a negyedikhez 1.680.000, az ötödikhez 3.360.000 XP kellene.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=UWb5Qc-fBvk

(#30347) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Ez az agyonba****t MM és ez a vacak A-20... tier 9-10 közé kerülök egyfolytába, a túlélési rátám gyak 0,0000000000000000000000%!!!!!!!!!!!!!!

Ez nonszensz, hogy nem tudják értelmesen megcsinálni, van fenn 20-30 ezer játékos legalább, nehogymá ne legyenek köztük elegen tier 4-6 körüliek, akikkel talán tudok is valamit kezdeni......

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30348) ollie válasza Plasticbomb (#30347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az A-20 scout, így logikus, hogy nagyok közé teszi. Nem a túlélés és a sebzés a feladatod, hanem a felderítés.

***

(#30349) MCGaiwer válasza fsb1000 (#30344) üzenetére


MCGaiwer
addikt

lesznek általános, minden tagnak képezhető skillek, és lesznek speciális, bizonyos pozíciókra fejleszthetők. pl olyan amit csak commandernek lehet, vagy gunnernek loadernek stb. ha minden posztra lesz 3, akkor az már 15 különböző, a maradék 10 meg lesz vmi általános. így lesz a 25 új skill

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#30350) Plasticbomb válasza ollie (#30348) üzenetére


Plasticbomb
addikt

igen, csak mire odaérek, hatszor ellőtték az agyam.... Kissebb a látótávom mint a nagyoknak, még a 60 km/h sebességet sem tudja... legalább a bt7 tudott szaladni... de ez... lomha dög ahhoz képest..

No mindegy. Kis nyugtató, azután újjab kör... még kel 11000 Xp hogy túl lépjek ezen.

Ellenben nagy dühömben megnéztem a statom... 58%os hitratiom van átlagolva... meglepődtem most ezen...XD

Am nekem nem logikus hogy a tier 4 mit kereshetne a tier 9-10 között... még ha scout is...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.