Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Gergő170 válasza DaWe94 (#93150) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Igen megnéztem a tokot valószínű megrendelem Kínából. Az a csekély órajel csak nem számít annyira eget verően. Amire én fogom használni szerintem elég lesz.

Ja és még egyszer köszi mindenkinek :))

[ Szerkesztve ]

(#93152) voyager4.4 válasza Gergő170 (#93139) üzenetére


voyager4.4
senior tag

p8 lite-ra expansys vagy edigital, xiaomira meg eustock.hu
Személy szerint a p8 lite-ot venném, de a xiaomival sincs semmi gond.

no fate but what we make

(#93153) Ájvé válasza Gergő170 (#93149) üzenetére


Ájvé
veterán

Tokot nem néztem, telefonról volt szó, arra értettem.

DaWe94:
GPU órajel mindkettőben 700 Mhz tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#93154) DaWe94 válasza Ájvé (#93153) üzenetére


DaWe94
senior tag

Teszteltük korábban, és a sima csak 550en (546) van. A primeban van 700-on (676on kb). :(((

[ Szerkesztve ]

(#93155) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Korábban meizu m2-t akartam venni, de kifutott, így nem jött össze. Viszont nem rég találtam rá a Zopo 350 Color E-re. Edigitalban 40 ezer olcsóbb mint a meizu volt, és mindenben megegyezik csak 2 helyett 1 GB rammal, és kisebb aksival.

Mivel topicja nem volt, az lenne a kérdésem, hogy ebben MP1, vagy MP2-es mali720 van-e, mert mindenhol mást írnak, és a garanciája szintén a wayteq-hez szól-e?

(#93156) DS39 válasza -Faceless- (#93155) üzenetére


DS39
nagyúr

GPU: ARM Mali-T720 MP1 600MHz

specifikáció: [link]

jó telefonnak tűnik amúgy, elvileg rendes dual sim, nem "vagy mircosd-s", otg is van, kár hogy csak 1 giga ram, és hogy két ponton érzékel a kijelző. de 40k-ért függetlenül így is korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#93157) deadelon


deadelon
aktív tag

Sziasztok!Ha ezt a telcsit megrendelném ,így ebben a formában kellene rá vámot és áfát fizetnem?eu-s raktárból szállítanák vagy nem?
[link]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#93158) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok,
Vett már valaki Ebayen használt mobilt? Szeretnék venni egy nexus 5-öt. Amerikai és európai telefon típusok között van különbség? Valami rémlik, de a világ életért nem jut eszembe.

(#93159) -Faceless- válasza DS39 (#93156) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem éppen ezzel a "gyári" specifikációval van bajom. Ezt megtaláltam, de a sima 6735 csak MP2-es változatban van, ha pedig 6735m lenne, akkor nem csak MP1, hanem még 400Mhz-es is. Utóbbi pedig papíron nem ajánlott qhd-nál nagyobb felbontáshoz, ami így már nagyon nem lenne mindegy.
Ha mást nem este rájuk írok, hogy pontosan mi is van.

[ Szerkesztve ]

(#93160) RazorDaPro válasza deadelon (#93157) üzenetére


RazorDaPro
tag

A raktárat ki tudod választani, EU raktárnál nincs vám és áfa.

Pixel 4

(#93161) DS39 válasza -Faceless- (#93159) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet, hogy MediaTek MT6735P, ami a Doogee X5 Pro-ban is van.

[ Szerkesztve ]

(#93162) -Faceless- válasza DS39 (#93161) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igen azóta megtaláltam 6735p van benne visszavett órajelel, és kettő helyett egy magos Mali van benne.

(#93163) acumen880711


acumen880711
tag

Üdv!

Hosszú távra keresek egy normális okostelefont, amivel jó eséllyel elégedett lehetek és bírja a strapát.
Előre szólok, hogy nem vagyok otthon a mobilok között, szóval ha hülyeséget írok, akkor bocsi.
Szintúgy a tudatlanságért...

Feltételek:
- kijelző: 5 v 5,5 hüvelykes kijelző (igazából jobb/elég lenne az 5 is)
- RAM: ha lehet akkor 3 gb, de nem tudom, hogy minden telefonnál érezhető-e a különbség...amennyiben "csak" 2 gb a RAM, az sem para, csak ne húzza ez vissza a teljesítményt!
- kamera: nem annyira lényeges, de azért ne trehány képeket lőjön (sztem 13 MP azért nem árt manapság, bár tudom, nem csak ez a lényeg)...este nem nagyon használnám, viszont előlapi kis vacak (lehetőleg 0,3 mp-nél nagyobb...) azért legyen!
- LTE-támogatás alap!
- aksi lehetőleg 1 napot kibírjon intenzívebb használat mellett is (szoktam játszani rajta, de mondjuk napi 1-1,5 órát "csak"). Nem bánom, ha az aksi csak 2800-3000 mAh-es, de a telo ne szívja le szűk 1 nap alatt! Persze ha ettől nagyobb a telep, már nagy gond biztosan nem lehet!
- tárhely: nem baj, ha "csak" 16 gb, de amennyiben nem 32/64 a tárhely, úgy a 16-os legyen bővíthető. 32/64-nél nem para, az már elég, ott nem fontos a bővíthetőség (nem filmezek, nem rakom tele nagy játékokkal és kiló szeméttel).
- azt, hogy hány magos legyen, nem tudnám megszabni, elvégre ehhez a részéhez már nem értek...ha a 4/6 mag is tud nyújtani röccenés-mentes teljesítményt, nem ragaszkodom a 8 maghoz, de nyilván nem lenne rossz :)
- android rendszerben gondolkodom elsősorban!
- többi extra annyira nem releváns, jár hozzá, ami jár!

És végül, ami a legfontosabb, az ár: 60-100 között (nagyobb max. 110 e ft)!
Mostanság a Xiaomi termékeivel szemezek, egyedül talán kicsit az tántorít el, hogy még az európai piacon annyira nincsenek jelen, ez talán hátrány lehet a későbbiekben...? Ha jól láttam a magyar nyelv azért már megoldható (nekem ez azért fontos), erről azt hiszem van yt videó is már, illetőleg leírás is. Az az megoldható, ugye?
Amit még kinéztem (talán megfelel az igényeimnek), az egy HTC One E9+. Ez és a Redmi Note 3, ami egyelőre kifejezetten szimpi, de más véleményt is meghallgatok!
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de talán így teljes képet kaphatott mindenki az elvárásaimról!

Várom az "ívet"! :)

(#93164) #70516736 válasza acumen880711 (#93163) üzenetére


#70516736
törölt tag

A xiaomikban nincs b20 lte
Honor6 esetleg huawei p8 lite jó lehet

[ Szerkesztve ]

(#93165) acumen880711 válasza #70516736 (#93164) üzenetére


acumen880711
tag

Köszi a választ! :) Ez a Honor 6 kifejezetten jónak tűnik! Ha objektív véleményt kellene formálnod, akkor Honor 6 vagy Xiaomi Redmi Note 3 Pro? A Honor gondolom nem problémázik a magyar nyelvű menün, ugye?
(Mennyiben válhat az hátrányommá a későbbiekben - hogy ha a Honor-t választom - , hogy azért viszonylag régi "kiadás" ez a telo?)

[ Szerkesztve ]

(#93166) DaWe94 válasza acumen880711 (#93165) üzenetére


DaWe94
senior tag

Note3 Pro sokkal jobb vétel, ha nem annyira fontos az LTE neked városon kívül. Nagyon durván best buy, ha az ember tudja nélkülözni az utóbbi dolgot. Magyar nyelv az úgy is lesz 1-2 hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

(#93167) kisqp válasza acumen880711 (#93163) üzenetére


kisqp
tag

Ha megengeditek, tudom javasolni a oneplus x-et, különösen. 85 ezerért egyértelműen viszi a prímet, nagyon jó kis telefon. Csak az akksija bírja kicsit rosszabbul, mint az említett Honor6.

[ Szerkesztve ]

(#93168) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

bestbuy topic mellett ide is belinkelem: notebook.hu készletsöprés, jópár ajánlott telóval

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93169) acumen880711 válasza kisqp (#93167) üzenetére


acumen880711
tag

Én minden kétséget kizárólag megengedem :P Köszi a választ!

(#93170) Colnago


Colnago
csendes tag

Sziasztok! Láttátok az új Doogee X5-öt az eustockon? 20.900 Ft, tehát olcsóbb lett de ami a lényeg hogy ugyanazt a hardvert megkapta mint a PRO csak maradt az 1 GB RAM éa 8 GB ROM. Ez már LTE képes.
Árban nagyon jó de kissé elgondolkodtató a hibaszórás miatt amiket olvasni lehetett az X5 PRO-nál is,
pl. kijelző problémák, halk hangszóró telefonáláskor.
Szerintetek mennyire jó vétel?

Benő

(#93171) cs.zs. válasza Colnago (#93170) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez mindenkinek másképp jön le. Barátomnak volt kb másfél éve, annyira gagyi volt hogy szinte fájt. Persze lefolyt pár liter víz a Dunán, de az után én soha nem vennék Doogeet, bármit is írjanak a specifikációjába.

...

(#93172) Bagira01 válasza Colnago (#93170) üzenetére


Bagira01
veterán

Hello!
Nekem pont ma jött meg. Elég gyors. Hangminőség, kifejező jó(bár az érintőpanel és az lcd között azért van rés) Anyaghasználat annyira nem jön be, illetve amit lehet hozzá venni flip tok az elég gagyi. De úgy összességében ennyiért nem rossz vétel.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#93173) cs.zs. válasza Bagira01 (#93172) üzenetére


cs.zs.
addikt

"Nekem pont ma jött meg..."

Ezt mondta az asszony is, de egész másra gondolt...
:D

...

(#93174) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Legelőször egy Meizu M2-öt akartam venni de az már nem kapható,meg nem akarok fél nap buherálni(ROM-olni).Ezután egy Doogee X5-öt de a Design és az olcsó anyaghasználat miatt és a frissítés hiány miatt ez sem jó.Így maradt egy kicsivel többért a Honor 4C és a Moto G 2015(1/8).Azt szeretném megkérdezni hogy ez a telefon 2 közül melyik jobb.A Moto mellett:Stock Android áll,a jobb GPU(a teszt szerint),jobb támogatás,a Design nekem nagyon tetszik,vízálló.A Honor mellett:2 GB RAM,az SD kártyára lehet alkalmazásokat telepíteni ROOT és mint egyéb nélkül.Mind 2 gyors,jó az anyaghasználat,jó a kamera mind 2-ben.Ebben a döntésben szeretném a segítségeteket kérni,mind 2 53K lenne így az ár nem számít.A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93175) cs.zs. válasza csakany2001 (#93174) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
a HONOR 4C-t 8 db üzlet reklámozza 53000 alatt - egyetlen kereséssel,
a MOTO G valóban drágább, lehet hogy jobb is ? (én tényleg nem tudom)

nem mentem bele a részletekbe, de így első ránézésre a Honor 10 ezerrel olcsóbb, ez alapján dönts, Te tudod hogy melyikre van inkább szükséged

...

(#93176) csakany2001 válasza cs.zs. (#93175) üzenetére


csakany2001
senior tag

Az Edigitalon 54K a Honor 4C,a VIP-n 53K a Moto G.Ezt a 2 boltot tartom megbízhatónak de ez részlet kérdés.
Akkor úgy kérdezem hogy az 1GB RAM nem-e lesz kevés,az igényeim:böngészés,pár játék(azért nem baj ha az Asphalt 8 fut rajta),használható kamera,jó multitasking(ne töltődjenek újra az alkalmazás),ne fagyjon.Csak nem egyszerű döntés.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93177) Linda1 válasza csakany2001 (#93176) üzenetére


Linda1
aktív tag

Jó lenne,ha beleolvasnál kicsit a Honor topikjába, elég sokan panaszkodnak hálózat dobálásról meg,hogy nem olyan jó a hang ,ja és teljesen nem lehet mindent átmásolni sd-re, csak egy részét. Férjemnek van, az övé szerencsére tökéletesen működik már augusztus óta, igaz megmaradt kitkat-nél. Nekem m2-m van, kár,hogy lemaradtál róla, nekem is hibátlan mióta frissült, páran ennél is panaszkodnak ilyen-olyan hibákra.

[ Szerkesztve ]

(#93178) csakany2001 válasza Linda1 (#93177) üzenetére


csakany2001
senior tag

4G nem szempont mivel Wifi-ról netezek.A hangszóró az fontos,a tesztvideóban a Moto G hangfelvétele elég meggyőző volt.Ezek szerint mégse olyan jó a Honor 4C,de megvárom a tapasztalatokat a Moto-ról hátha valakinek van.
Valóban kár az M2-ért mert az nagyon meggyőzött,de az edigital-on már nem kapni.A választ köszönöm.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93179) Pipaszutyok


Pipaszutyok
csendes tag

Sziasztok!
Van két kiszemeltem a T-nél LG G4 és Z5 Compact.
Melyiket érdemesebb,és miért?Árban nincs nagy eltérés.
(én LG fele hajlok)
Kösz a segítséget!

(#93180) w4dk0rt3 válasza Ájvé (#93078) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Mar irtam. A legtobben a redmi3-at ajanlottak. De egyreszt azt nem lehet kapni, masreszt nem tudom hogy milyen hatranya van szamomra, hogy zart forrasu.
Egy olcso de jo telefont szeretnek. Aminek megbizhato a gps-e, nincs tele gyarilag sok szarral. 2gb ram, 16gb rom, dual sim, es ne lagoljon ne fagyjon. Jatszani nem jatszok de neha egy videot megneznek meg az angol nyelvleckeket ezenhallgatnam.
Talaltam megegy telefont. Errol mi a velemenyed?

[ Szerkesztve ]

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93181) w4dk0rt3 válasza w4dk0rt3 (#93180) üzenetére


w4dk0rt3
tag

http://www.handy-deutschland.de/asus-zenfone-2-laser-ze500kl-datenblatt.html#daten
A link lemaradt... Es mobil modban nem tudom belinkelni. Bocsi

[ Szerkesztve ]

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93182) DaWe94 válasza csakany2001 (#93176) üzenetére


DaWe94
senior tag

Páromnak van ilyen Moto G-je. A kamera szép képeket készít nagyon, nem egy játékos telefon, de a MK X pl apró laggokkal de játszható. Ha játszani akarsz akkor valamelyik MTK-s kínai telót válaszd, azok vannak ilyen árban és jobban teljesítenek ebből a szempontból. 1GB ramtól ne várj brutál jó multitaskinget, de ahhoz képest hogy csak ennyi van benne, sokkal jobban gazdálkodik vele mint némelyik a 2vel. :D Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#93183) Mr.Csizmás válasza w4dk0rt3 (#93181) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

németországba ingyen szállít az oneplus is, az X van One-t nem nézted? 250€ körüli áron vannak :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93184) w4dk0rt3 válasza w4dk0rt3 (#93180) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Jah es romolni max a keteves kislanyom fog rajta :-)

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93185) lezuvius válasza Pipaszutyok (#93179) üzenetére


lezuvius
őstag

Szerintem G4 a jobb kamera es a gyonyoru kijelzo miatt. Sebessegben is es jol optimalizalt.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#93186) hargitomi válasza Pipaszutyok (#93179) üzenetére


hargitomi
tag

LG G4-et vennék én is, ráadásul most olcsóbb is lett.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#93187) w4dk0rt3 válasza Mr.Csizmás (#93183) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Amig megoldhato 200euro alatt nezelodnek. Ha vegkepp nem talalok akkor tolnam csak feljebb a lecet

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93188) Linda1 válasza csakany2001 (#93178) üzenetére


Linda1
aktív tag

Úgy láttam m2 külföldről még lehet rendelni, ha érdekel, biztos segítenek neked honnan rendeld.

(#93189) csakany2001 válasza DaWe94 (#93182) üzenetére


csakany2001
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod!
Én vennék is kínai telefont de a probléma hogy szét kell ROM-olni,támogatás meg garancia nincsen rá...
Amúgy az MK X nem semmi egy játék. :D Annál már csak "kisebb"játékokkal fogok játszani úgy hogy azzal nem lenne probléma.Gondolom a vízállóságot még nem tesztelted.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93190) csakany2001 válasza Linda1 (#93188) üzenetére


csakany2001
senior tag

Én mindenképpen utánvétellel venném,gondolom kevés olyan külföldi bolt van ahol ez lehetséges.De leginkább a garanciáztatástól félek.VIP-n meg majdnem 60K ami már azért nem kis összeg,kár érte.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93191) DaWe94 válasza csakany2001 (#93189) üzenetére


DaWe94
senior tag

Eustock-on nézz szét esetleg.

A vízállóság teszteléséhez nem voltunk eddig elég merészek. :D

(#93192) zojjektum válasza csakany2001 (#93178) üzenetére


zojjektum
senior tag

m2 még kapható az aqua-ban, ha igazak a készletinformációk. m2 aqua

(#93193) csakany2001 válasza DaWe94 (#93191) üzenetére


csakany2001
senior tag

Eustock-ot néztem már,ott most a Redmi 2 Note és a Doogee X5 Pro kapható jó áron,de ha jól emlékszem itt is volt M2 de már kiment.Ahogy nézem a Moto G ára megy le,már most 52K ami nagyon jó ár.Ha 50K alá csökken akkor nagyon jó vétel lesz.A vízállóságot én se tesztelném. :DDD

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93194) csakany2001 válasza zojjektum (#93192) üzenetére


csakany2001
senior tag

Ezt néztem én is de nekem ez az ár más sok lenne.50K körül biztosan ezt venném.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93195) DaWe94 válasza csakany2001 (#93194) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ha az M2 megfelelt volna, akkor a redmi note 2 is megfelelne. Azt is tudom ajánlani. Ilyenem van. Nem kell romolni sem, eustocknál van hivatalos magyar gari. Kijelző is szebb mint a Moto-nak, gyorsabb is, játékok is jobban futnak. A legfrissebb stabil multi rommal semmi probléma nincs. :)) Na és persze van teljesértékű magyar nyelv. Kínai alkalmazásoktól és egyéb bloatware-ektől mentes.

[ Szerkesztve ]

(#93196) csakany2001 válasza DaWe94 (#93195) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nem is rossz,sőt...
De nekem ez viszont túl nagy lenne,ha 0,5"-al kisebb lenne biztos azt venném.Jó lenne ha ezeket a telefonokat élőben is ki lehetne próbálni mert így paraméterek alapján nem egyszerű.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#93197) DaWe94 válasza csakany2001 (#93196) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ha Miskolcon vagy a környékén laksz, megtudom mutatni a Note2-t. :D

(#93198) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék telefont vásárolni, de egyenlőre nem tudok dűlőre jutni.

- Kb. 70-80 ezer Ft a keret.
- Inkább legyen új.
- Független legyen.
- Inkább hosszab távra.
- Leginkább netezésre, email olvasásra, néha játékra, illetve fényképezéshez használja.
- Kialakításban vékonyat szeretne, szerintem az 5 inch megfelelő méret lenne, de nem hátrány a nagyobb sem.

Tárhely nem lényeges, neki most Xperia SP-je van, és az sincs betelve, elég szerintem a 16 GB, kamerája azért a mindennapokhoz legyen megfelelő, lehetőleg legyen stabil, és gyors rendszere, tehát nem a proci/RAM kombó a lényeg. Én egyenlőre Oneplus X, és Xiaomi Redmi 3 között vaciláltam, de hallottam hogy a Xiaomi bezáratta a bootloadert, és így nem lenne Play, magyar nyelv, a Oneplus meg már kicsit drága, de ott garivesztés nélkül lehet nyitni, ha probléma lenne a szoftverrel.

Ti mit ajánlanátok? :)

(#93199) Gergő170 válasza Ájvé (#93153) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Elöször is bocsi a sok helyesírási hibaert telefonrol irok. Marmint maga a telefon nem eri meg az arat vay maga külföldröl olcsobb?

(#93200) csakany2001 válasza DaWe94 (#93197) üzenetére


csakany2001
senior tag

Hát,én Kaposvár környékén lakok,nem a szomszédban. :DD

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.