Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Androidos telefont vennék az alábbi paraméterekkel:
- új (használt nem játszik),
- lehetőleg problémamentes használat (jó összeszerelési minőség, ne akadozzon a menüje stb.),
- max. 5 colos kijelző,
- 2 GB ram,
- 16 GB ROM (esetleg jó lehet a 8 is, ha nem 1.5 GB szabad hely van rajta, mint pl. a Sony M4 Aqua esetében...),
- LTE b20,
- játék különösebben nem szempont, nem kell erőmű,
- ár: 70K (ha indokolt, nagyonmax. 80K-ig el tudok menni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93252) erahurka válasza cidalain (#93250) üzenetére


erahurka
félisten

Twitteren beszéltem valakivel akinek Wileyfox telefonja volt, elég rossz a kamerája.

(#93253) cidalain válasza erahurka (#93252) üzenetére


cidalain
veterán

kérdés mihez képest? Doogee X5-höz képes is szar, vagy átlag, vagy 100e+ telókéhoz képest? :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93254) kstcsk válasza Egon (#93251) üzenetére


kstcsk
tag

Nagyjából hasonló telefont keresek én is - plusz dual sim -, de a P8 lite-on kívül nem találtam más megfelelő alternatívát..

(#93255) Tertius


Tertius
tag

Hali!

~30 ezer, nagyonmax 40 ezerig milyen okostelefont tudnátok ajánlani, amely elfogadható fényképeket tud csinálni, és zenehallgatásra is jó?

(#93256) Ájvé válasza w4dk0rt3 (#93240) üzenetére


Ájvé
veterán

Sok kínai, főleg kisebb gyártók használnak szinte stock droidot (nincs keretük saját ROM-t fejleszteni), összes Motorola is gyári droidos már. Ezen felül CyanogenMod meg még pár modrom is pár extrán kívül gyári.

(#93257) bepe79 válasza cidalain (#93233) üzenetére


bepe79
addikt

No, végül úgy döntöttem, hogy S3 Neo lesz majd hónap vége felé, mivel Samsung párti vagyok, S-AMOLED párti vagyok (IPS nem tetszik annyira), kell az értesítési led, nem baj, ha nincs LTE (telefonon keveset böngészek, nem használok zenét, nem nézek youtube videót, mobilnet csak vészhelyzet esetére és Hearthstone-ra kell, aminek bőven elég a 3G), millió tokból (és egyéb tartozékból lehet válogatni), 1.5 GB RAM és 16 GB tárhely van (ami nekem feltétlenül kell a 8 után), és millió kis apró és hasznos Samsung feature, + a touchwiz, ami nélkül én Androidot elképzelni sem akarok most már. :K (plusz újra lesz közelségérzékelőm, már megszoktam, hogy az Ace4-em visszarepített gyakorlatilag a kőkorszakba minden téren, furcsa lesz újra telefont kézbe venni.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#93258) DaWe94 válasza bepe79 (#93257) üzenetére


DaWe94
senior tag

Hát ahogy érzed.... nem mondok semmit. :D :))
Reméljük nem hullik ki a hajad tőle hamarosan :D

[ Szerkesztve ]

(#93259) Ájvé válasza Tertius (#93255) üzenetére


Ájvé
veterán

LG Spirit talán ilyen.

(#93260) csmat válasza bepe79 (#93225) üzenetére


csmat
senior tag

Samsung s5 mini?

(#93261) erahurka válasza cidalain (#93253) üzenetére


erahurka
félisten

Olyasmi mint a Vibe P1, egynek végül is elmegy, de árkategóriájában sem számít a jobbak közé.

(#93262) Tombi válasza bepe79 (#93257) üzenetére


Tombi
senior tag

Szia, speedshopon hatalmas s3 tok újévi készletsöprés van. :K

(#93263) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Üdv,megint én vagyok az :D

Véletlen rátaláltam [link] erre a csodára és nekem gyanúsan alacsonx ez az ár+a felszerelés.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#93264) w4dk0rt3 válasza DaWe94 (#93248) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Es ezek a nexusok megerik az arukat? 100 alatt nincs is...

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93265) w4dk0rt3 válasza Ájvé (#93256) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Pl. Jiayu?

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93266) DaWe94 válasza w4dk0rt3 (#93264) üzenetére


DaWe94
senior tag

Simán. Hát kb az androidos készülékek csúcsai. A google saját maga nyomja rájuk a frissítést, évekig.

(#93267) mark! válasza w4dk0rt3 (#93264) üzenetére


mark!
őstag

Ha lett volna rá keret, Nexust vettem volna. Nexus 7volt nálam egy darabig (nem telefon, de nexus) és eszméletlen.

>

(#93268) ZaenN


ZaenN
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék venni egy telefont, ebben kérnék kis segítséget.

- Árkategória? 25-35k.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Vodafone/független újonnan, garival.
- Mire használnád? Telefonálás, Skype, fényképezés, netezés, GPS.
Android/Windows
Hosszú távra venné, lehetőleg jó ár-érték arányút.

(#93269) Egon válasza kstcsk (#93254) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem (annyira) nem szempont a dual sim (bár jól jönne), viszont ódzkodom a kínai versenyzőktől (plusz azt sem tudom, a P8 lite tud-e egyáltalán LTE b20-at).
Eddig az alábbi versenyzőket néztem:
- Motorola Moto G 3 (2015),
- ASUS Zenfone 2 Laser (ZE500KL),
- Lenovo P70.

Utóbbi kettő dual sim-es. Mondjuk szubjektíve mindegyiknek vannak olyan hülyeségei vagy hiányosságai, amik zavaróak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93270) DaWe94 válasza Egon (#93269) üzenetére


DaWe94
senior tag

De a G 3rd gen viszont jobb mindkettőnél. Én azt javaslom. A 2/16-ost.

[ Szerkesztve ]

(#93271) kstcsk válasza Egon (#93269) üzenetére


kstcsk
tag

Tudja a b20-at a P8 lite, hisz európai piacra szánták.

Nálam a Moto G az 1 GB RAM miatt kilőve, illetve 70 alatt nincs normálisnak tűnő boltban, annyit meg nem adnék érte. Kissé ez a bajom a Laserrel is, nagyon jó kis cucc, próbáltam már ki élőben, de csak bennem van a kisördög, hogy 5 ropival olcsóbban, 75-ért Mi 4c-t is vehetek Snapdragon 808-cal 410 helyett. Amivel semmi gond, bevált, kiforrott, jól optimalizált soc, de mégis ott van a kisördög. Hosszútávon ez sokat jelent. Igaz, a Xiaomi-nál is kell kötni kompromisszumot (b20 hiánya, ami nekem annyira nem létszükséglet, de jó ha van).

A P70 valahogy kicsúszott a képből, jó hogy írtad.

Ui: Forgalmazzák itthon is a 2/16-os Moto G-t? Vagy csak én vagyok vaksi?

[ Szerkesztve ]

(#93272) DaWe94 válasza kstcsk (#93271) üzenetére


DaWe94
senior tag

A moto g 2GB-s változata csak 62ezer most. Elég durván leesett az ára. Így szerintem simán jó. Nem, nem sufni gsmben. Hanem expansys-on, ami pedig megbízható bolt. Angliából jönnek a cuccok onnan kb 2 munkanapon belül itt is van. :D

[ Szerkesztve ]

(#93273) w4dk0rt3 válasza DaWe94 (#93270) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Csak en vagyok bena vagy tenyleg nem lehet csak Indiabol megrendelni a moto g3-at dual simmel?

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93274) Egon válasza kstcsk (#93271) üzenetére


Egon
nagyúr

Moto G-ből van 2 GB-os változat (16 giga ROM-mal). A mondat másik fele igaz: csak az expansys-nál tudnám megvenni.
Ahogy írtam, mindegyiknek vannak negatív tulajdonságai (ami szvsz gáz egy 70-80K-s telefon esetében, de mivel már 200K felett van a csúcskategória, sajnos nem lehet rajta csodálkozni).
A Moto G-nél nem tetszik, hogy egy csomó mindent butítottak az elődhöz képest (kimaradt a sztereó hangszóró, a giroszkód, az iránytű és az értesítő led), nincs dupla koppos ébresztés és dual sim sem. Az Asusban jelentősen kisebb az akksi (bár ez az üzemidőn nem nagyon látszik), plusz nekem nem jön be az LG koppintás (ti. nincs az oldalán gomb, a hátuljára került). A Lenovo egyes vélemények szerint lassan talál gps jelet (amit az MTK chipnek tulajdonítanak), a kamerája (a márka legtöbb képviselőjéhez hasonlóan) kategóriájához mérten gyenge, és hát drágább egy tízessel (már a 70K is erősen feszegeti a tűréshatáromat). Pluszban még az is ott van, amit említettél, hogy ennyi pénzért jelentősen erősebb hardverű kínai versenyzők vannak (nyilván ez is b*ssza az ember csőrét). Ha nem gondolnám, hogy halott a platform, vennék egy Lumia 640-et, és le lenne tudva a probléma...
Jelenleg a Moto G a befutó nálam, de lehet, hogy hagyom a fenébe az egészet, és tovább egerészek a céges 520-as Lumiával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#93275) kstcsk válasza Egon (#93274) üzenetére


kstcsk
tag

Örülök hogy nem csak én vagyok dilemmában.

Valahol pedig kompromisszumot kell majd kötni. Szvsz a GPS jel találásnak van pár befolyásoló tényezője, azt hiszem ez a legkevésbé kritikus pont. A kamera-téma - ne vedd magadra, nem személyes - , de szerintem túl van lihegve és dögunalmas. Aki igazán jó képeket akar készíteni az nem telefonnal fog szórakozni, minden más esetben egy kis zajosság, stb-stb. bele kell hogy férjen. Természetesen akadnak kivételek amik relatíve korrekt képet csinálnak, na de kérem.

(#93276) w4dk0rt3 válasza mark! (#93267) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Jol latom, hogy a nexus nincs dual simes?

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93277) kisqp válasza w4dk0rt3 (#93276) üzenetére


kisqp
tag

Nincs bizony. Úgy emlékszem azt mondták, úgy nem tudna tökéletesen működni a rendszer...

Ismét, oneplus telefonok, főleg most, levitték az árukat, ingyen szállítás, valentin nap alkalmából ingyen tok. :-)

(#93278) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Az alábbiak közül melyiket érdemes megvenni?

Moto x 2014 32 Gb - 217 eur (used - very good)
Honor 6 fehér - 232 eur (used very good)
p8 lite - 192 eur teljesen új

esetleg oneplus x?

Igazából olyan androidot keresnék, ami minél közelebb van a stock droidhoz (és fontos lenne hogy kapjon MM-et), jó minőségű maga a telefon, alap funkciókat maximálisan hozza (chat, net, zene), minél kisebb kijelzővel, ha még létezik ilyen (4,7 vagy annál kisebb lenne a tutti), és olyan 250 eurt szánnék rá! Németországi beszerzéssel...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#93279) lowzor


lowzor
veterán

Hali

Szerintetek használt Note 3 (65-70k között), vagy újonnan LG G Flex 2 77k-ért?

Note 3 előnyei számomra:

-Nincsenek virtuális gombok, home, hangerő gombok számomra normálisabb helyen vannak
-Szebb, nagyobb kijelző
-3 giga RAM
-32 giga ROM

Hátrányai:

-Gyengébb hardver, mint a G Flex 2-é, de szerintem nekem ez is elég lenne
-Használt készülék lenne, valószínűleg gari nélkül

G Flex 2 előnyei:

-Erősebb hardver (bár a Snapdragon 810, ha jól emlékszem gondokkal küzdött, nem tudom hogy azóta reszeltek-e rajta)
-Új készülék lenne, 2 év garival

Hátrányai:

-Szoftveres gombok, fizikai gombok a hátlapon
-Snapdragon 810-el esetleges gondok
-Gyengébb kijelző
-2 giga RAM
-16 giga ROM

(#93280) Ájvé válasza papeti01 (#93278) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha stock kell akkor nyilván Moto X, Huawei UI messze van a stocktol.
Oneplus X is jó, Oxygen OS elég stock közeli.

[ Szerkesztve ]

(#93281) papeti01 válasza Ájvé (#93280) üzenetére


papeti01
senior tag

igazából nem a "stock-ság" a lényeg, hanem, hogy ne olyan legyen mint egy touchwizz...
és kapjon frissitéseket

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#93282) w4dk0rt3 válasza kisqp (#93277) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Hol lehet kapni?

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93283) tony7


tony7
tag

Telefon váltáson gondolkodom. Most Samsung Note 2 van. Samsung Note 4 vagy Huawei Mate 8 között egyszerűen nem tudok dönteni. Az a baj egyikből ez hiányzik a másikból meg az. :( Ötleteket , tanácsokat kérhetek?

[ Szerkesztve ]

(#93284) lezuvius válasza lowzor (#93279) üzenetére


lezuvius
őstag

Hali

G Flex2, kijelzoje is remek szinekkel rendelkezik es a kora is nagy elony szerintem, valamint talan jobban is optimalizalt felulete van.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#93285) kisqp válasza w4dk0rt3 (#93282) üzenetére


kisqp
tag

Itt

[link]

Regisztrálsz és paypalen keresztül lehet venni.

(#93286) bepe79 válasza kstcsk (#93275) üzenetére


bepe79
addikt

Így van, kompromisszum. Nálam fontosabb az értesítési led, a Super-AMOLED, a viszonylag kompakt méret, és a normális kinézet, így S3 Neo lesz a befutó, cserében 3G-n megy majd a telefon, ami nem egy nagy érvágás, tekintve, hogy otthon szinte mindig wifi-n lóg, amúgy is keveset böngészek vele, és ha kell adatforgalom, bőven elég a 3G sebessége is.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#93287) kisqp válasza tony7 (#93283) üzenetére


kisqp
tag

Ha a méret nem számít, akkor a Mate8, mégpedig a nagyobbik rammal.

A note4 csak a pixelsűrűségben jobb, meg kicsit jobb a gyorstöltése. Viszont Amoled kijelzős, ami tapasztalataim szerint jobb, mint bármi más.

De nem jó az összehasonlítás, mivel a mate8 egy évvel később jött ki, mint a note 4. A note5-e kellene összerakni és akkor egyértelmű.

Nyilván az anyagiak miatt van ez a kettő.

Neked mi a fontosabb? Mi az ami hiányzik ebből, vagy abból?

(#93288) dorika87


dorika87
őstag

Erre valaki?

(#93289) saphancs


saphancs
aktív tag

Sziasztok! Egy kedves ismerosomnek kellene egy androidos telefon. Leginkabb netezesre hasznalja, facebook, es messenger (ezen tartja a kapcsolatot a baratjaval, aki kulfoldon van). A legfontosabb kerese, hogy hosszu tavon hasznalhassa, 3-4 ev akar. Szoba johet fuggetlen es telenoros keszulek. Az ar 60000 ft, de ha kell lehet dragabb is, csak sokaig hasznalhato maradjon. Elore is koszonom a segitseget!

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#93290) csibabu


csibabu
tag

Üdv! Tavasszal tervezem a telefoncserét és véleményeket, tippeket, tanácsokat szeretnék kapni :D én egy galaxy s6-ot néztem eddig hogy az kielégitené az igényeimet :) jó legyen a fényképezője, szép legyen a kijelző és gyors legyen, még akár játékra is használnám. s6 edge szerintem nem éri meg azt a felárat, tehát nekem elég lenne az s6 is.
néztem még:
lg g4et
galaxy A5 2016
és ennyire jutottam kb. árban majdnem csak hogy ott van mind a kettő mint az s6, ezért tartom azt a legjobb ajánlatnak. A5 nem lenne rossz de annyi pénzért már tényleg inkább választom az s6. g4 meg ahogy a tesztet olvastam elmarad az s6tól és árban is kb ott van.
Nos, van e még valami telefon amit ajánlanátok? tudom van még időm de szeretek előre tervezni hogy ne akkor kapkodjak. Más telefon márkákat is meghallgatok de nekem elsősorban samsung és lg ami szóba jöhet. köszönöm előre is

Szerkesztve: ha jól tudom a g4ben 2 giga ram van? ez ami miatt inkább s6, de ez mennyire érzékelhető? ha ez nem lenne érezhető akár g4 is lehetne.. de várom a véleményeket

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro

(#93291) csibabu válasza csibabu (#93290) üzenetére


csibabu
tag

rosszul emlékeztem, 3 giga :)

iPhone 14 Pro

(#93292) blt.62


blt.62
őstag

Van egy újszerű gyári független LG G3-am és azt kellene toldanom 80 ezerrel egy gyári független garanciás S6 edge-re. Nem sok érte?Nem törékeny a kijelzője attól, hogy oldalt is van? Nem zavaró ha kiveszi a mobilt az ember a zsebből és oldalt megfogva a kijelzőnél bekapcsol valamilyen funkció?

MegtorloXp

(#93293) w4dk0rt3 válasza Ájvé (#93280) üzenetére


w4dk0rt3
tag

A doogee x5 pro ill. A jiayu s3 nagyon messze van a stocktol?

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93294) knoxhu válasza w4dk0rt3 (#93293) üzenetére


knoxhu
senior tag

Mi a baj a nexussal?

(#93295) w4dk0rt3 válasza knoxhu (#93294) üzenetére


w4dk0rt3
tag

Nem dual simes

[ Szerkesztve ]

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93296) Viktor0610 válasza blt.62 (#93292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Engem kifejezetten zavart, hogy oldalt elkeskenyedik a készülékház. Tokot, fóliát is nehezebb hozzá venni.
Nem gondolom, hogy sérülékenyebb lenne a kialakítás miatt, de nekem nem tetszett...

Xiaomi 13T

(#93297) knoxhu válasza w4dk0rt3 (#93295) üzenetére


knoxhu
senior tag

Hát akkor valamit valamiért :)

(#93298) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Tudom az ár fontos, legyen max 100k, de ha lehet olcsóbb megoldást keresnék, ha drágább akkor is elgondolkozok.
Keresek olyan új független mobilt, ami alapvetően telefonálási célra szükséges, nem szükséges dual sim.
Szolgáltatótól nem vásárolok, de neten, aprón, nagyon szívesen.
Alap feladatokra elegendő, levelezés, böngészés, navigációra legyen alkalmas.
Fontos viszont, hogy a kamerája kifejezetten jó legyen, nem gigantikus felbontás, hanem jó minőségű és gyors.
Nem riadok meg semmi gyártótól...
Köszi!
ui. akár kettő egyformát is vennék

(#93299) w4dk0rt3 válasza knoxhu (#93297) üzenetére


w4dk0rt3
tag

:-) a dual sim nem alku targya :-) az sajna kell.

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#93300) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Valaki erre légyszi! Rendelném már, ha minden ok vele.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.