Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) kali válasza mateus (#92598) üzenetére


kali
legenda

így igaz, a kettő között.

(#92602) DS39 válasza cs.zs. (#92597) üzenetére


DS39
nagyúr

az Y6, ami Kínában a Honor 4A, 1 vagy 2 GB RAM-mal szerelt verziója?
mert ha 1, akkor annyira már nem jó ajánlat.

(#92603) kuszal


kuszal
tag

Sziasztok,

a szüleimnek kellene egy "okostelefon" az eddigi "butatelefon" helyett.
Azért okos, mert azon jobban látni, hogy kit hívnak, mit írtak a rokonok, stb. Illetve a szülők nem teljesen elveszettek a számítógép világában.
A Telenor egyik nem publikus csomagjához tartozó ajánlatokból tudunk választani.
Jelöltek:
Lenovo Vibe P1m
Samsung Galaxy J5
Microsoft Lumia 640 LTE

Ami fontos az jól látható kijelző és a 60 év feletti szemnek olvasható szövegméretek beállítása.

Nekem Lumia van, szerintem a rendszere érthető és használható egy idősebb embernek is, de az Android rendszert nem ismerem és talán azokat teljesen személyre lehetne szabni az idős szemeknek és kevésbé ügyes kezeknek.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#92604) DS39 válasza kuszal (#92603) üzenetére


DS39
nagyúr

a J5 amoled kijelzőjére biztos nem fognak panaszkodni, és az android jobban hasonlít egy PC-s Windowshoz, mint a WP, ha tényleg nem elveszettek a számítógép világában. :)

(#92605) cs.zs. válasza DS39 (#92602) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem 1 GB RAM lesz ott. A Mobilarena teszt szerint az egy SIM-esben 1GB RAM van, a dual-simben 2 GB.

Trinitronka:
a hozzászólásom lényege a 40.000. Ft körüli ár, az 5" és az LTE volt. Hogy kinek mi a minőség, vagy mi nem, azt döntse el maga. Kollégámnak van Lenovo A6000, ő még 50-ért vette, szereti. Szerinte jó, megérte az árát. Most 38000 Ft, amit ha 5000 Ft-tal feltöltesz vásárláskor, 15000 (+600) Ft lebeszélhető lesz. 27400-ba kerül így a telefon.

...

(#92606) forzaroma


forzaroma
tag

Szerintetek ez létezik? HTC One 15000-ért?!

Realme GT2

(#92607) cs.zs. válasza forzaroma (#92606) üzenetére


cs.zs.
addikt

Egyszer már belefutottam egy ilyenbe, természetesen hiányzott egy nulla a végéről, gyorsan megrendeltem, de másnap sűrű bocsánatkérések között közölték, hogy nem teljesíthető a rendelésem :)
Gyorsan katt rá,
Én ennyiért nem hagyom ott !
Lehet hogy kettőt-hármat kellene venni ? :D

[ Szerkesztve ]

...

(#92608) forzaroma válasza cs.zs. (#92607) üzenetére


forzaroma
tag

Gondolod ha kifizetem akkor kötelesek oda is adni ennyiért?

Realme GT2

(#92609) kali válasza forzaroma (#92608) üzenetére


kali
legenda

nem, hacsak az automata visszaigazolást követően, a tényleges visszaigazolást is be nem nézik e-mail vagy telefon útján is - azt írják, hogy webshop rendelés esetén utóbbi (telefon) él minden esetben, ráadásul a feltüntetett árakat csak készpénzes fizetésre írják.
egy próbát megérhet persze, de csak nem annyira bénák...

[ Szerkesztve ]

(#92610) kuszal válasza kuszal (#92603) üzenetére


kuszal
tag

DS39: Köszönöm!

Azt szeretném, hogy ne akadjon nekik a rendszer, mert azt nem biztos, hogy tolerálni tudják.
Ha ráböknek valamire akkor az induljon, kapcsoljon, stb.

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#92611) cs.zs. válasza forzaroma (#92608) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az emailek között már van egy ilyenem ...
ez ha bejön ,berosálok :D - de az előző sem jött be, akkor Motorola Defy (nem) volt 1800 Ft-ért ... :)

...

(#92612) cs.zs. válasza cs.zs. (#92611) üzenetére


cs.zs.
addikt

2014 szeptemberben volt, visszakerestem :) a számokra már nem emlékeztem pontosan, de a lényeg ugyanez :)

...

(#92613) lezuvius válasza cs.zs. (#92611) üzenetére


lezuvius
őstag

Le is vettek az oldalrol :) Mindegy is az emailt megkaptam innentol kotelesek teljesiteni a megrendelest.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#92614) kali válasza lezuvius (#92613) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az csak az automatikus e-mail volt, hogy a rendszer fogadta a rendelést, úgy nem kötelesek.

(#92615) torzo


torzo
Ármester

A Blackberry Z30 megtetszett a leírások, tesztek alapján. Tudom, nem mai darab, de ha hinni lehet a pletyiknek, stabil és gyors. És nem is olyan drága.
tapasztalat? Kritika? Felejtsem el?

(#92616) Land


Land
veterán

Ti 100k-ig milyen telefont vennétek a jelenlegi Lenovo Vibe Z2 Pro-m helyett? Kínai rendelés is játszik és használt is. Esélyes, hogy nem fogom visszakapni a telefonomat szervizből és jó esetben kp visszatérítés lesz.

Én ezeket szemeltem ki egy ideje:
-Zuk Z1: bika aksi, jó kijelző, villámgyors CM ROM, korrekt hangchip, korrekt kamera, fém keret, 3 gb ram, 64 gb belső tárhely, ujjlenyomat olvasó. Ami ellene szól sokak szerint a Snapi 801. Mert hogy idejétmúlt. Hol lehet majd érezni, hogy a 32 bites 801 nem lesz elég? Amúgy szürkét vennék, a fehér hátlapos nem tetszik.
-Meizu MX5: full fém ház, Helio X10, 3 gb ram, jó kamera, kiváló hangchip, pattogós rendszer, 32 gb, kisebb aksi, Amoled kijelző, Flyme OS (ezt nem tudom előny vagy hátrány, ujjlenyomat olvasó
- Letv 1 Pro X800: full fémház, Snapi 810 és 4 gb ram, Hifi hangchip, 2k-s kijelző, kicsi aksi (3000), szép telefon, romok tekintetében még nem áll jól, nincs magyar nyelv, talán melegszik is és közepes az üzemidő.

A Redmi Note 3-at gyengébbnek érzem ezeknél, Note 3 Pro még nem jelent meg.
LG G4 talán lenne használtan ennyiért, de az üzemidő annál sem túl jó+ G3-ra megorroltam anno, mert problémás volt, rossz volt az üzemideje és laggolt elég szépen.
Elephone Vowney, P9000 tetszetős, de azt olvasni, hogy az elődökkel sok gond volt/van minőségileg.
Esetleg ha van még tipp, jöhet. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92617) RazorDaPro válasza Ájvé (#92587) üzenetére


RazorDaPro
tag

Úgy néz ki a 1+X és a mi 4c közül fogok választani. Ebben a méretben és árkategóriában nem nagyon van, ami megszorongatja ezeket (javítsatok ki, ha tévedek). A HTC-k valamivel drágábbak (Samu, Sony, Alma meg jóval), a Honor 7 talán jobb, de szintén drágább 15-20k-val, a Motorolák is nagyon szimpik, de ott mintha lenne egy gap (a Moto G 3rd gen-nél ezek imo lényegesen jobbak, a Moto X-ek meg nagyok; a G Turbo-ról alig találtam valamit, itthon sztem felejtős). Van még valami komolyabb versenyző? A kevésbé ismert kínaiaknál ugyanazok a gondok, mint a mi 4c-nél.

A 2 telefon közül meg úgy tűnik nekem, hogy amennyivel erősebb a 4c (hardver+kamera), annyit veszít más, kényelmi/kevésbé mérhető kategóriában (itthoni LTE-gondok, karcolódó kijelző, gari, gyengébb anyaghasználat).

Pixel 4

(#92618) Ermac válasza cs.zs. (#92591) üzenetére


Ermac
tag

Azt elfelejtettem hozzátenni h wifiről skypeolna :)

We are Many You are but One

(#92619) batai15 válasza Land (#92616) üzenetére


batai15
félisten

Én a zuk z1 re teszem le a voksom. Igazából szerintem még egy darabig nem lesz gond a cpuval.
Nekem annyi bajom vele hogy jó telefonon,de mégis alig él a topikja. Na meg a cm os update is kérdéses.

(#92620) szerzol


szerzol
senior tag

Helló mindenki!

PDF dokumentumot ( főleg tervrajzot ) a Note 4 910F Snapdragon 805, vagy a 910C Exynos 7 5433 nyitja, illetve jeleníti meg gyorsabban?

Fő szempont lenne a választáshoz, köszi előre is! :R

(#92621) Land válasza batai15 (#92619) üzenetére


Land
veterán

Valamiért nem úgy fogyott, ahogy kellene. Nekem is szimpatikus. Jó döntésnek tűnik, csak az a 32 bites cpu mizéria zavar. Videók alapján iszonyat gyors, mégis nem ajánlott a régi cpu miatt. Míg az ajánlott 64 bites telefonok, meg hajlamosabbak akadásra. Akkor mi is a lényeg? Az hogy gyors legyen vagy az, hogy 64 bites cpu legyen benne?
Cm13 bétánál jár asszem. Tehát azért csinálják. XDA-n jó pár ROM van rá.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92622) batai15 válasza Land (#92621) üzenetére


batai15
félisten

Ha azt nézed a cpu most is elég. A 64bit szvsz még nem igazán előny. Majd később lesz szerintem.
Én ha most lenne pénzem a zukot venném. Sajnos idén nem futi rá,jövőre meg akkor már valóban érdemes jobbat keresni helyette.
De most eléggé best buy. Hivatalos oldalon 83kra jön vki.

[ Szerkesztve ]

(#92623) Ájvé válasza RazorDaPro (#92617) üzenetére


Ájvé
veterán

Itthoni garanciával is beszerezhető, karcolódó kijelző meg fóliával orvosolható, bár nem tudok olyan telefonról aminek ne karcolódna a kijelzője. Egyébként meg te tudod. Honor 6 is van még esetleg, bár az még gyengébb hardveresen ezeknél.

(#92624) Land válasza batai15 (#92622) üzenetére


Land
veterán

Melyik a hivatalos oldal?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#92625) RazorDaPro válasza Ájvé (#92623) üzenetére


RazorDaPro
tag

A Sony Ericssonom soha nem látott sem tokot, sem fóliát, zsebben hordtam, és a 3,5 év alatt kb. 3-4, szemmel alig látható (használat közben meg egyáltalán nem) karcot szedett össze. Szóval van.

Pixel 4

(#92626) DaWe94 válasza RazorDaPro (#92617) üzenetére


DaWe94
senior tag

Gondolom a Mi4c-nek sincs jobban karcolódó kijelzője mint a RN2-nek. Az utóbbit egy darabig én is fólia nélkül használtam, zsebben, szilikon tokkal és egy karc sem lett rajta. De azért egy tempered glass elfér minden telefonon, mert sok mindentől megóvja a kijelzőt. Azért a xiaomi eléggé megbízható kínai márka, nem olyan gyakran olvasni garanciális problémákról, inkább szoftveres eredetű gondokról a weekly romoknál.
Az,hogy az LTE mennyire gond... hát szerintem kicsit túlnyavajogják sokan ezt. Valahogy még nem akartam az ereimet felvagdosni azért mert valahol csak E volt esetleg. De ez csak az én szubjektív véleményem. :)

(#92627) Ájvé válasza RazorDaPro (#92625) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez erősen használat függő, nekem GG-s a telefonom, de sikerült megrepeszteni (zsebbe volt, de sajnos "arccal" kifelé tettem zsebre, valószínűleg asztal széle/sarka nyomta meg), ha nagyon keresed látható fényben vagy körömmel érezni.ahogy beleakad, ettől függetlenül semmi baja, ugyan úgy érzékel és működik és nem észrevehető. Viszont ott van.
Szóval használattól függ és szerintem Mi4c se különbb a régi Sonyidtól, ugyan úgy fogja bírni, ha ugyan úgy használod. GG, vagy Dragontail kicsit jobban bírja, de egyik se törhetetlen, sőt, inkább csak karcállók.
Tok meg jó dolog, volt hogy járólapon landolt a telefon, persze természetesen pofával ahogy lenni szokott (nem is tudom miért nem súlyozzák ki a telefonokat, hogy no pont pofára essen) és bizony az a milliméteres káva mentette meg amivel kiáll a telefon síkjából a tok. Szóval szerintem hasznos, fólia sem utolsó, azért írtad volt rajta néhány karc, fóliával ez kiküszöbölhető, még annyi se lesz. Tok egyébként még némi plusz stílust is kölcsönözhet a telefonnak, még egyedibb lehet szerintem.
Benéztem egyébként a topikjába, nincs panasz karcra szóval ugyan olyan átlagosnak tekinthető, mint a te Sonyd is volt.

[ Szerkesztve ]

(#92628) Viktor0610 válasza Ájvé (#92627) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát akkor sokadjára. :DDD

A Gorilla Glass NEM törésálló, hanem karcálló. :P ;]

Ezért írtam:
"Ez erősen használat függő, nekem GG-s a telefonom, de sikerült megrepeszteni"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#92629) batai15 válasza Viktor0610 (#92628) üzenetére


batai15
félisten

Mérsékelten maximum..

(#92630) Ájvé válasza Viktor0610 (#92628) üzenetére


Ájvé
veterán

Tehát akkor olvasd el amit írtam:
"GG, vagy Dragontail kicsit jobban bírja, de egyik se törhetetlen, sőt, inkább csak karcállók."
Az hogy így írtam a fogalmazás miatt van, értelmezni kell csak.

(#92631) hulkobb


hulkobb
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek erről a telóról? Haver tudna olcsón szerezni:

http://www.gsmarena.com/lenovo_a6010_plus-7711.php

köszi :)

(#92632) DaWe94 válasza hulkobb (#92631) üzenetére


DaWe94
senior tag

Mennyi az az olcsó?:D

(#92633) hulkobb válasza DaWe94 (#92632) üzenetére


hulkobb
tag

130-140eu 2év rendes garival

[ Szerkesztve ]

(#92634) Ájvé válasza hulkobb (#92631) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha tényleg nagyon olcsó (max 40 körül) akkor jó lehet, azért 150€-ért van Redmi Note 2 (2/16) már (EU-ból vagyis nincs áfa már rá). Persze ha hazai garanciával szerzi be akkor az még megfontolandó még.

[ Szerkesztve ]

(#92635) hulkobb válasza Ájvé (#92634) üzenetére


hulkobb
tag

180eu körul tudna redmi notet. Annyival jobb az a telo mint ez a lenovo,hogy ennyi felárat megérne?

(#92636) khelenne


khelenne
újonc

Sziasztok!

Milyen okostelefont javasoltok 80-90 000-ért? Fényképezésre, telefonálásra, e-mailezésre használnám, fontos a jó kamera. A HTC One Mini 2-es készüléket nézegettem, mennyire érné meg, mennyire lenne jó választás?
Minden javaslatot szívesen várok.

Előre köszönöm válaszotokat :)
Khelene

(#92637) zozoka79


zozoka79
tag

ismeritek a geekbuying-ot? mennyire megbízható? redmi 1s-emet feltettem hirdetni a hardverapróba,(kamerája nem jó) keresek telefont amire lecseréljem. merjem megvenni innen a MI4-et?

(#92638) lezuvius válasza khelenne (#92636) üzenetére


lezuvius
őstag

Szia

Vannak sokkal jobb valasztasok annyiert pl. Lg G Flex2,Honor 6,Galaxy Alpha,Redmi 3...

Htc One Mini2 egy koros hardveru telefon elegge tularazva.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#92639) Ájvé válasza hulkobb (#92635) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note, sima? 2-3 vagy 4G? Nem mindegy.
Ha Redmi Note 2, akkor sokkal jobb, SoC egyértelműen, de szerintem kamera is. FHD kijelző (mondjuk 5"-on HD se rossz azért). Akku idő volt korábban a Redmi Note 2 baja, nem tudom mennyit javult a helyzet.
+40€-ért egy felső-közép kategóriás telefont kapsz, a lassan alsó-közép (S410) helyett. Lenovo előnye, hogy elvileg tudja az LTE B20-at, de kb ennyi.
Esetleg kérdezd meg a Redmi 3-at még, 150€ körül nagyon jó vétel (S616, 5" HD kijelző, 4100 mAH-s giga akkuval), csak az a baj, hogy bootloader zárt még, így még lehet magyarul se tud, sőt google play megléte is kérdéses.

(#92640) DaWe94 válasza Ájvé (#92639) üzenetére


DaWe94
senior tag

Az akksi most olyan 5-5,5 óra SoT-ot produkál a gyári rommal wifin, vegyes használattal. Mobilneten olyan 3,5-4 óra nálam. Javult az utóbbi időben sokat és mostanában a gyári romok is egyre jobbak. Ezt a készüléket, tudom ajánlani. :)

(#92641) Ájvé válasza DaWe94 (#92640) üzenetére


Ájvé
veterán

Na köszi a helyzetjelentést :)
Nem lenne Mi3-am én is ezt venném :D

[ Szerkesztve ]

(#92642) szerzol


szerzol
senior tag

Note 4 -ből melyiket érdemes venni, az exynos, vagy a snapdragon változatot?

(#92643) kali válasza szerzol (#92642) üzenetére


kali
legenda

amelyiket jobb konstrukcióban megveheted korrekt gyártói jótállással.
valamiben az f-es jobb, másban meg a c-s, de nem kell egetverő különbségekre gondolni, amik jelentősen befolyásolják a használatot.
szintetikus tesztek; link
a c-s 64 bit hardver (bár amíg a szofrver csak 32 bit...), illetve abban valamivel jobb (wolfson) dac van, az f-es 4g/lte modulja jobb (cat 6 kontra cat 4), így részint egyéni preferenciák kérdése is a dolog, de ha valamelyik specifikáció esetén nincs külön szélsőséges elvárás, akkor mondhatni mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#92644) szerzol válasza kali (#92643) üzenetére


szerzol
senior tag

Köszi, hogy válaszoltál!

Főleg PDF formátumú tervrajzok megjelenítése miatt érdekelne, mert van egy S5 Plus telóm Snapdragon 805 procival 2.5 GHz-en és 2GB RAM-al, de igen csak lassan szaggatva jeleníti meg ezeket.

Ismerősöm Note 4-e exynos procival, igaz 3GB RAM-al már nagyon jó ebből a szempontból.

Egész jó áron jutnék snapis Note 4-hez, a dilemmám ez lenne, hogy ugyan az a proci 2,7 GHz-en és 3GB RAM-al lenne e olyan jó PDF megjelenítéskor mint az említett exynos verzió? :R

A hang nem nagyon érdekelne, a későbbi marshmallow frissítéssel elvileg érkezne a 64 bit-es ROM, ez esetleg javíthat, a cat 6 ha csak sebességben jobb, minőségben nem akkor nem mérvadó, mert a hálózat még nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#92645) kali válasza szerzol (#92644) üzenetére


kali
legenda

nekem f-es volt, etettem vele néha több oldalas pdf állományokat, főként számlákat, de néha különböző műszaki eszközök gyártói leírását is, amikben nagyobb képek is integrálva voltak, elég jól elboldogult azokkal is a telefon.
a jelenlegidhez képest a +200 MHz a cpu esetén nem szélsőségesen komoly különbség, a +1 GB ram inkább számíthat.
nem tudom, hogy lesz vagy sem 64 bit oprendszer a telefonra, de az biztos jelentene valamennyi előnyt a c-s tekintetében - volt viszont olyanról szó, hogy nem akarnak rá olyat kiadni.
amennyiben telekomos előfizető vagy, úgy vannak már 300 Mbps 4g/lte hálók, budapesten már elég régóta van lte+ háló több helyen is, illetve nem olyan régen lett nyíregyházán is, valamint tervben van további városokban is, bár ez inkább csak amolyan erődemonstrációs dolog, viszont a kapcsolat minősége szempontjából is számít kicsit a modul milyensége, jobb a magasabb cat érték.

[ Szerkesztve ]

(#92646) szerzol válasza kali (#92645) üzenetére


szerzol
senior tag

Telenoros vagyok, de ha a cat 6 minősége jobb, akkor számít, mert sokat használom a mobilnetet és jó ha nem szakadozik az LTE.

Köszi mindent! :R

(#92647) mike1334


mike1334
veterán

Vip-phone mennyire megbízható garancia terén? Huawei P8 lite-ot keresek, és ott van az egyik legolcsóbb ajánlat...a boltot nem ismerem, pedig gyakran elsétálok előtte :)
Apropó...ha nem játszok telón, akkor a samsung a5 (2015) rosszabb vétel lenne? Sokkal olcsóbban el tudnám hozni szolgáltatótól...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#92648) kali válasza szerzol (#92646) üzenetére


kali
legenda

ott sem kell azért komoly eltérésre gondolni (az elérhető maximális sebességet kivéve), de a több csatorna, jobb mimo képesség...stb. számíthat szélsőséges esetekben a kapcsolat minősége tekintetében is.
nincs mit!

(#92649) szerzol válasza kali (#92648) üzenetére


szerzol
senior tag

Sokszor az apróságokon múlnak dolgok, volt előtte sima S5, a Plus egy picit jobb LTE hálózaton.

Ha úgy alakul, jöhet az F-es. :K :R

(#92650) khelenne válasza lezuvius (#92638) üzenetére


khelenne
újonc

Köszi :)
Honor 6 szimpatikus, még a kijelzőjével is hajlandó lennék megbarátkozni. 5'-nél nagyobb kijelzőjű telefont nem szívesen vásárolnék.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.