Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92501) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Sikerült 2 telóra szűkíteni a kört:

Mindkettő azonos áron van, használtan:

Az egyik egy 32GB-os Iphone 5c, a másik egy 64GB-os Iphone 5.
Mindkettő szép állapotú, hibátlan, bár az utóbbinak néha nem reagál a power gombja.

Ki melyiket ajánlja?

Ami az 5c mellett szól az a picit jobb akkuidő illetve fejletteb adatkapcsolat (tudja a 800 MHz-es 4g-t), illetve -ahogy olvastam 1-2 szériahibát javítottak már az 5-höz képest(pl bekapcsoló szalagkábel hibásodás) Ami az 5 felé billenti, viszont a nagyobb tárhely, meg a kinézet.

(#92502) voyager4.4 válasza Simtu (#92501) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egyiket sem.
5 már kevés, vagy nagyon hamar az lesz. Majd jön rá egy jó kis frissítés, hogy vedd meg a 6s-t, azt nézhetsz.
5c meg biliacél, abszolut nem iphone.

"...hibátlan, bár az utóbbinak néha nem reagál a power gombja."
Azért azt érzed, hogy ez ellentmondás.
Kedvenceim az ilyen hirdetések egyébként :)) Tökéletes állapotban, csak a kijelzője van szarrátörve... :DDD

no fate but what we make

(#92503) trebrona válasza valeno (#92499) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyelőre csak Kínából, valamint azt is tudni kell, hogy jelenleg még nincs benne magyar nyelv.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#92504) Simtu válasza voyager4.4 (#92502) üzenetére


Simtu
senior tag

Androidot nem szeretnék venni. Windows phone-on még elgondolkodtam, de inkább ios. Viszont amennyi pénzt szánnék rá, abból 5 vagy 5c jön ki.

Azért hogy néha problémás a bekapcs. gomb (valószínű előbb-utóbb cserélni kell), azért nem egy "szarrá" tört kijelző kategória.
I5s nekem nem ér meg annyival többet (kb. +25-30e).

(#92505) voyager4.4 válasza Simtu (#92504) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Annyiból már 930 is kijön. Én inkább azt venném. Fenti okokból.
De gondolj bele, ugyan úgy ahogy most nem vennél i4-et, egy év múlva ugyan arra a sorsra jut az i5.

Az meg éppen mindegy, hogy a kijelző kukaérett, vagy a home gomb, ugyanúgy nem mondható a készülékre, hogy tökéletes.

no fate but what we make

(#92506) kali válasza Simtu (#92501) üzenetére


kali
legenda

szia,

a kettő közül inkább az 5c, sok típushiba javítha lett benne, ami a sima 5-nél még adott volt (szalagkábel/főkapcsoló, liluló kamera...stb.), amellett a csak 1800 MHz 4g/lte ellenében, a c-nél már a 800 és 2600 MHz is adott.
a sima 5-nél az a néha nem reagáló főkapcsoló, hamarosan muszájból szervizeltetős lehet, például a fent említett (típushibás) része lesz cserés.

(#92507) Ákkk válasza kali (#92506) üzenetére


Ákkk
addikt

Simtu.
Én a helyedben inkább gyűjtenék még.
Hibássan ne vegyél iphonet.
6 vagy 6s amire érdemes még beruházni. Az 5 és 5s a következő frissitésnél már gyenge lesz.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#92508) cs.zs. válasza repvez (#92461) üzenetére


cs.zs.
addikt

(vég)Szóval! Mindenkinek, aki minőségi fülhallgatót keres, minőségi zenehallgatáshoz - megfizethető áron:

Jabra Rhythm fülhallgatót kell venni, ebben benne van a kis fordító adapter is (amely megcseréli a test- és mikrofoncsatlakozót), így bármilyen típusú telefonhoz használható.

...

(#92509) Kbali válasza voyager4.4 (#92505) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy inkább 830 - talán még jobban sikerült, mint a 930

(#92510) kali válasza Ákkk (#92507) üzenetére


kali
legenda

az 5/5c és az 5s között hardverben van egy év eltérés (a6 kontra a7), így az 5s más tészta kicsit.
más kérdés, hogy ezzel az erővel ahol az 5s kompromisszumos, ott részint a sima 6-os is az lehet, mert bár az meg a8 már, de egy fontos lépést csak a 6s és 6s plus esetén léptek meg; dupla ram.

(#92511) voyager4.4 válasza kali (#92510) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem feltétlenül a hw korlátozza majd le a telefont, sőt inkább mondanám, hogy az apple frissítési politikája a gond. :U

no fate but what we make

(#92512) troooper


troooper
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Két telefon között vacillálok:

Samsung Galaxy A5 (2016) vs. Iphone 5s.
3+ évre keresek telefont, ami még akkor is várhatóan elfogadható sebességre lesz képes. A jelenlegi 3,5 éves Xperia rayem a csigától is lassabb már.
Ebben az árkategórián keresgélek és rájuk gondoltam. Részletre mennének, újonnan szolgáltatói hűséggel. A5 ugyan még nincs a Telenornál, de egy kicsit még tudok várni. Telefonálás, minimális fényképezés, zenehallgatás, netezés, és szintén minimális játékra használnám. És lehetőség szerint minimum másnaponta szeretném tölteni. Egy normális, megbízható telefont szeretnék.Méret max 5,2", de inkább kompakt lenne jó.
Érdemes még egyáltalán 5s-be beruházni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!

(#92513) Kbali válasza troooper (#92512) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább Z3C vagy LG G4.
Az i5s kompakt, most még jó, de mégiscsak egy több, mint 2 éves modell.

(#92514) troooper válasza Kbali (#92513) üzenetére


troooper
tag

A Z3C vel nagyon szemeztem, de eltántorított, h azt olvastam, mennyire törékeny jószág, h akár magától is reped a hátlap v a kijelző. G4-et pedig kicsit nagyollom a maga 5,5" jával, de ezen még gondolkodom.

(#92515) kali válasza voyager4.4 (#92511) üzenetére


kali
legenda

sokan látnak bele a kelleténél többet a gyártó frissítési üzletpolitikájába, de a lényeg az, hogy a gyengébb hardvertől nem lehet azt elvárni az újabb és újabb ios verziókkal, amik sorra több és újabb funkciókat/opciókat tartalmaznak, amihez már megfelelő hardver is kell - de ez minden más gyártóra és platformra is igaz.
az meg részint érthető a gyártók részéről, hogy nem a régi, több éves és hardveresen gyengébb típusú telefonokra fogják szabni az új rendszert, hanem a csúcshardverrel kihozzák a szoftveres előnyöket is.
a 3 éves hardverrel rendelkező 5c-n is teljesen jól fut még az utolsó ios verzió is, azt meg ne várja már senki, hogy a 4 éves, a jelenlegihez képest negyed, de a korábbi 5-ös szériához képest is fele rammal...stb. szerelt 4s-en repüljön, örüljenek inkább, hogy a bő 4 éves típus kap egyáltalán frissítést, mert más gyártónál nem nagyon van ilyen, akinek meg nem tetszik, hogy a nagyon régi és gyenge hardveren nem fut már úgy az új ios, mint a korábbi, a jelenlegihez képest fapados verzió, annak nem kötelező frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#92516) Kbali válasza troooper (#92514) üzenetére


Kbali
nagyúr

A G4-et érdemes élőben megnézned, mert már a G2 óta jól csinálja az LG, hogy a nagy kijelző viszonylag kicsi házban van (az 5,2-es G2 kisebb volt, mint az 5-ös Z2) - persze jóval nagyobb egy 5S-nél.

(#92518) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Melyik teló hasonlít legjobban (tudásban) az LG G4-re, aminek 5" vagy ennél kisebb kijelzője van?
Nagyon tetszik a G4 tudása/kinézete, de nekem túl nagy az a teló.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#92521) kali válasza #99499520 (#92520) üzenetére


kali
legenda

ez így nem teljesen igaz, bizony (régebbi) típusoknál megoldható kellően régi ios (fő)verzióra is a visszalépés (a 4s ios 9-nél jár, de megoldható például az ios 6 visszahúzása), illetve amikor kijön egy új ios verzió, akkor x ideig lehetőség van a frissítés után visszatenni az előző verziót, ha valamiért nem tetszene az új, most is kint már egy ideje a 9.2.1, de még mindig aláírja a gyártó a 9.2 verziót is, ha valaki vissza akarná azt tenni, szóval hetek vannak a tesztelésre és a döntésre.
a másik oldal; android esetén is lehet példát mondani, hogy vagy nem megoldható a visszalépés - mert frissült a bootloader -, vagy csak gari vesztése mellett, például egy knox ugrasztós samsung telefonnál, hogy csak a leggyakoribb hibalehetőséget említsem.

[ Szerkesztve ]

(#92522) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Telefoncser előtt állok, jelen pillanatban 3 telefon van képben: Meizu MX4, Xiaomi Mi4, LG G3(3gb ramos) , ti melyiket ajánlanátok? E lényeg nekem, hogy jó legyen a kamerája és szükség esetén szép videókat is lehessen vele csinálni. Egy LG G2-t váltanék le

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#92524) Ájvé válasza AllTheBest (#92522) üzenetére


Ájvé
veterán

(#92525) vonyarc


vonyarc
tag

Én is azon agyalok, hogy ez a Mi4c lenne jobb vétel, vagy a Honor 7?

(#92526) Ájvé válasza vonyarc (#92525) üzenetére


Ájvé
veterán

Hardveresen Mi4c jobb, viszont sima műanyag házas, még Honor 7 prémium. Kamera mindkettőben jó, szerintem nem ezen múlik.

(#92527) AllTheBest válasza Ájvé (#92524) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Hát, hogy őszinte legyek, ezért az árért már legalább egy fém keretet elvárnék, szóval mi4c az számomra nem jön be annyira :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#92528) DaWe94 válasza AllTheBest (#92527) üzenetére


DaWe94
senior tag

Mindenképp a Mi4 sztem. Már én is kicsit megbántam, hogy nem azt vettem anno. :D

[ Szerkesztve ]

(#92529) AllTheBest válasza DaWe94 (#92528) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én is ezen vagyok nagyon, mert bár nagyon szeretem az lg-ket, de az 5,5 inch az már nekem kicsit nagy, tudom, mert használtam pár hónapig oneplus one-t :) az mi4, meg ugyan azzal a hardverrel, minőségibb alkatrészek mellett kb ugyan azon az áron beszerezhető, mint a g3
Meg hát azért Mi4-et már lehet kapni 68-70 ezer körül újonnan, eu-s garanciával :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#92530) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Üdv! tudnátok pár indokot adni miért vegyek Iphone 5S -t? Mert eléggé bejön a telefon külsőre, belsőre megfelelne számomra csak azon vagyok, hogy ennyi pénzért lehet jobbat is tudnék venni.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#92531) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam a telefoncserén jelent pillanatban egy xony xperia M2 készülékem van igazából olyan nagy baj még nem is volt vele. az utóbbi időben csinálja h nem mindig akarja lejátszani a videókat amit felveszek illetve néha belassul.
És gondoltam lecserélem egy microsoftos lumiára még pedig a 640 XL esett a választásom.

A kérdésem az lenne szerintetek jó lenne a csere szóval a lumia megbízható készülék?

Még nem volt androidon kívül más készülékem.

(#92532) amadeus11 válasza Scrake^;DD (#92530) üzenetére


amadeus11
senior tag

Mert elég sznob vagy, vagy csak azt akarod, hogy másokat megüssön a guta? :P Máskülönben vegyél fele pénzért jobbat! ;]

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#92533) Scrake^;DD válasza amadeus11 (#92532) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

úgy érzem hogy az iphone 5s-ben minden megtestesül, mert én nem szeretem azokat a raklap méretű telefonokat amik még a kezedben sem férnek el, Az android shopról kb alig használok valamit a főbb dolgok meg vannak Apple shopon is szóval... :D fogtam már 5s-t és a súlya is pont megfelelő és tapintásra is kellemes fogni. Így a vége elég nyálasra sikeredett :D

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#92534) istnag válasza valeno (#92499) üzenetére


istnag
addikt

Továbbra sem a 4G hiánya a fájó, hanem sokkal inkább a 3G é. Egy példa, én a Balatontól kb 40 km-re lakom, nyáron sokszor megyünk le , általában a kisebb strandokat keressük és egyik helyen sincs 3G csak 4G 800 mhz-en vagy Edge. Elég bosszantó volt,amikor az IPhone 5 el kínlódtam Edge hálózaton mások meg vígan szörföltek a 4G-n. A munkahelyem városon kívül van kb 1 km-el, az asztalon egyik felén van 3G a másikon meg csak Edge -sajnos nem azért mert akkora az asztalom-, LTE pedig mindenhol van, akárhová megyek az épületben. Elég sokat jártam Pestre is és az autópályák mellett is az a tapasztalat, hogy 4 G van még Edge. Telekomos vagyok, ez fontos lehet, szóval nem árt átgondolni ezt a B20 as támogatás hiányát. Nekem ezért vesszőparipám ez a dolog.

(#92535) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

40 ezer forintig bezárólag milyen okostelefont tudnátok ajánlani, ami:
- Androidos
- normális akksiidővel rendelkezik
- nem hatalmas a kijelzője
- normális kamera

Alapvetően munkatelefon lenne, pár alap app elég ha stabilan fut rajta (Viber, emailek).

köszi :)

(#92536) ObiWan13


ObiWan13
tag

Redmi Note 3 Pro téren van valami újdonság?

(#92537) Scrake^;DD válasza r6man123 (#92535) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

40 ért vettem az enyémet Samsung Galaxy Ace 4 eddig meg vagyok vele elégedve, hátránya annyi hogy időnként az aksi gyorsan melegszik és hogy a tárhelye csak 8 gb

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#92538) Ájvé válasza AllTheBest (#92527) üzenetére


Ájvé
veterán

Esetleg kintről nagyon akciós Mi4.
Áfát még rá kell számolni, de még úgy is megéri (190$x290x1,27=69977 nagyon durván számolva).
Persze nem bővíthető a memória, ezzel számolni kell.
Mi4 fém keretes már.
Vagy Mi3 67-ért itthon. Igaz csak 3G-s, ház is műanyag, de nagyon rendben van, főleg ennyiért. Itt se bővíthető a memória.

[ Szerkesztve ]

(#92539) Scholes9 válasza Scrake^;DD (#92533) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha fontos a kis méret és a gondtalan használat, akkor nem igazán van más alternatíva :) Én 1 hónapja használom és boldog vagyok vele :) Sztem jelenleg nincs másik ilyen kompakt méretű és ilyen minőségi kialakítású mobil a piacon :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#92540) AllTheBest válasza Ájvé (#92538) üzenetére


AllTheBest
senior tag

[link] Innen venném, de még van kb 1 hónapom gondolkodni, szóval addig még sok minden változhat :D
Ugyan innen vettem már telefont és 3 napon belül már nálam is volt a telefon, utánvétel vettem és a szállítási díj 2 ezer volt ha jól emlékszem :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#92541) bepe79 válasza Scholes9 (#92539) üzenetére


bepe79
addikt

De, egy csomó kompakt, kis méretű telefon van a piacon, ami az Ace 4-el megegyező méretű, pl.: LG Spirit, Samsung A3, Samsung A3 2016 version, Sony Z3/5 kompakt, Huawei G6, etc.
És az Ace 4-ben nincs közelségérzékelő, nincs fénymérő (automata fényerőszabályzó), és nincs értesítési led sem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#92543) Scholes9 válasza bepe79 (#92541) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ilyen kicsi nincs mint az 5s :) az a baj h lassan az 5 alatti telefonokra mondják rá h kompakt. Amúgy amiket felsoroltál gondolom mind Androidos. Ha épp nem olyan kell neki akkor meg pláne helytálló amit lentebb írtam :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#92544) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok. Apám kinézett magának egy Huawei P8 lite-ot. Kérdésem hogy ilyen árban, érdemes e más dualsim telefonokat is megnézni. OS nem feltétel.

Köszönöm.

# ANTAL Tuning #

(#92545) Shia-ko válasza Shia-ko (#92490) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Nekem esetleg valami ötlet? Vagy vegyek neki is Xiaomi-t a többi gyártó nem ad minőséget? :D
köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#92546) cs.zs. válasza istnag (#92534) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem értelek, komolyan. Bemégy a szolgáltatódhoz (Telekom?), veszel egy telefont és minden magyarországi frekvenciát tudni fog.

Nekem annyira hihetetlen dolog ez a "frekvenciahiány" , ami a Balaton térségében tapasztalható. Ez igaz? Én az ország észak-keleti csücskében élek, mindentől kurv@messze egy kis faluban, és itt minden van. 2G , 3G, H, H+, 4G. Ott, egy sokkal frekventáltabb régióban nincs lefedettség ??? Első hallásra azt mondanám hogy ez lehetetlen, vagy hogy telefon-hiba. Amikor mi a Balatonon nyaralunk, nekünk nincs ilyen gondunk.

...

(#92547) potyka126


potyka126
csendes tag

Sziasztok!

Lg Optimus balck-em fölött eljárt az idő, megérett a cserére.
Így tehát általános felhasználási célokra (telefonálás, sms, email, net, gps! - pontos, gyors, és stabil, - tömegközlekedési appok, fb messenger, dwg néző, pdf olvasó, fotózás, zenehallgatás) keresek best buy telefont. A legfőbb cél a laggolás mentes működés, jó ram-használat.
igények:
- min 2 giga ram/8 giga memó, de bővíteni lehessen
- leginkább új
- tré mobilos vagyok, csak, tehát nem szempont a dual sim, az viszont az jó lenne, hogy tudja a B20-as 4G-ét
- rendszer sztem android lenne (ios-t nem akarom megfizetni, windows phone appok hiányában lehet kiesik)
- a telefonra szánt keret nagyon max 50-70eFt.
- a kijelzőt jó lenne 5" környékén tartani, felbontás minimum 720p
Amikkel eddig szemezgettem:
- Meizu M2
- [Huawei P8 lite]
- [Xaomi Redmi Note 2]
- [Moto G 3rd gen]
- Samsung galaxy A5
- esetleg szóbajöhet a Sonytól az M4-is, csak annak a melegédéstől kicsit tartok.

Tehát a legnagyobb kérdés, melyik stock droid van a legjobban optimalizálva, mivel hozzá kell tennem, nem sok kedvem van, roomolgatni, rootolgatni.
Ebben szeretnék tőletek tanácsot kérni! Vagy ha ezeken kívül akad bármi más épkézláb tipp, akár bolt, ami ajánlott, kérlek osszátok meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#92548) motoflug válasza potyka126 (#92547) üzenetére


motoflug
őstag

Én a redmi note 2 prime-ot venném.

(#92549) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Melyik mobil lenne jobb választás?
Microsoft Lumia 640 vagy a Samsung Galaxy A5 (2015)?

(#92550) erahurka válasza timelord1987 (#92549) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem egyik sem. Gondolom szolgáltatónál vennéd, mi van még?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.