Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) dqdb válasza t72killer (#37197) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek a szolgáltatások lényegében a hosts alapú blokkolás kiszervezése a távolba.

Előnyök:
* nem kell neked bajlódnod a lista karbantartásával
* nem nálad eszi az erőforrást a lista

Hátrányok:
* minden végül blokkolt site DNS feloldása hálózati forgalmat és ezzel késleltetést generál
* értelmes módon esélyed nincsen fehérlistára tenni egy oldalt (ha mégis ilyenre lenne szükséged, akkor kézzel kell felvenni ezeket a valós címükkel a hosts fájlba)
* ha vannak belső szerverek/másik számítógépek, amelyek címét most a router oldaná fel, akkor ezek csak a hosts fájlba kézzel beírva fognak működni

Az Ad Muncher jó ötlet, tegyél azzal egy próbát, hátha bejön. Nem tudom, amióta ezt írtam, történt-e változás.

d3zs0: jogos, én csak a nagy összesített számig jutottam el.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37202) d3zs0 válasza dqdb (#37195) üzenetére


d3zs0
tag

Nem a reklámokról volt szó? Egy szóval sem mondtam, h használja az egészet...
A letöltéseknél külön le lehet tölteni...

# hpHosts - Ad and Tracking servers only
# Hosts: 26808

Szóval?

(#37203) blattida válasza t72killer (#37200) üzenetére


blattida
nagyúr

Régebben is ez a terminus technicus-t használták, ebben sincs változás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37204) daimonion


daimonion
senior tag

Próbálta valaki a McAfee Raptor -t ?

Raptor BETA is a real-time behavior detection technology that monitors suspicious activity on an endpoint. Raptor leverages machine learning and automated, behavioral-based classification in the cloud to detect zero-day malware in real time.

Nagyon feltételes módba téve a kérdést a Win 10 nél ha valaki felteszi a WD mellé akkor mennyire erősíti meg a védelmet ?

(#37205) freeknight


freeknight
őstag

Üdvözlet!
Ma bekapcsoltam a gépet, és azt vettem észre, hogy istentelenül laggol, még a kurzor is akadozik. Ránéztem a cpu-használatra, persze folyamatosan 100%, a feladatkezelőben észrevettem egy kedves kis vendéget, aki eddig nem volt ott: atieclxx.exe. Utánanéztem neten, a services.msc-ben kilőttem az "amd external events utility-t", a folyamat eltűnt, de nem javult meg a gép. Megjelent a futó folyamatok között egy újabb exe, név szerint crss.exe. Na, ez biztos vírus, de természetesen a security essentials nem találja.

Mit tehetek, hogy megszabaduljak tőle?

(#37206) freeknight válasza freeknight (#37205) üzenetére


freeknight
őstag

Mod:
Elnézést, a process neve pontosan csrss.exe. Ez ugye lehet "legális" folyamat is, csakhogy nem tudom megnézni se a folyamat tulajdonságait, és lelőni se tudom, mert megtagadja a hozzáférést :(((
Rámentem Hitmanproval is, az se talált semmi gyanúsat.

(#37207) dqdb válasza freeknight (#37205) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rendszerfolyamat, de van olyan kártevő, amelyik ilyen néven álcázza magát.

Feladatkezelőben jobb klikk a csrss.exe-re, majd Tulajdonságok. Akkor nem kártevő, ha
1. a C:\Windows\System32 mappában található
2. van Digitális aláírások fül (vagy hasonló nevű)
3. a fülön a részletekre kattintva a Microsoft Windows Publisher az aláíró
4. a Tanúsítvány megjelenítése (vagy hasonló nevű) gombra kattintva megjelenő ablakban a harmadik fülön (Tanúsítványlánc vagy hasonló néven futhat) megjelenő fában a legfelső elem Microsoft Root Certificate Authority 2010
5. ezen duplaklikkelve a Részletek fülön a lista utolsó előtti eleme (Ujjlenyomat vagy valami hasonló) értéke ‎3b 1e fd 3a 66 ea 28 b1 66 97 39 47 03 a7 2c a3 40 a0 5b d5

Ha régebbi Windowst használsz, akkor a 4. pont nem biztos, hogy áll. Végigfotóztam a folyamatot, itt vannak a screenshotok angol nyelvű Windowst használva.

Ha nem kártevő, akkor valami csúnyán beakadt, egy reboot kellene.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37208) freeknight válasza dqdb (#37207) üzenetére


freeknight
őstag

Szia!
Sajnos hiába próbálok rámenni a folyamat tulajdonságaira, nem ad fel semmit. Minden más folyamatnak meg tudom nézni a tulajdonságait, ennek, és egy winlogon.exe nevű másiknak nem. Ez kicsit gyanúsnak tűnik :D

(#37209) dqdb válasza freeknight (#37208) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez még nem gyanús, a winlogon.exe is rendszerfolyamat, az felelős a bejelentkezésért és a számítógép zárolásáért. És a nem kattinthatóság sem gyanús, emlékeim szerint Windows 8-tól lehet a rendszerfolyamatoknál lekérdezni a tulajdonságaikat.

Gyors keresgélés után találtam ezt a tippet: kattints rá a Show processes from all users checkboxra alul (meg sem próbálom eltalálni a magyar terminológiát), és akkor elvileg több infó jelenik meg róla (a SYSTEM felhasználó nevében fut, a leírása Client Server Runtime Process lesz), és le lehet kérdezni a tulajdonságait, és utána már menni fog az előző hozzászólásomban leírt folyamat (az amúgy annak az ellenőrzése, hogy a Microsoft által aláírt kódról van szó, így garantáltan nem lehet malware).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37210) freeknight válasza dqdb (#37209) üzenetére


freeknight
őstag

Köszönöm, Win7-et használok egyelőre, ez volt a baj, de így már sikerült megnézni!

Mindkét esetben C:\Windows\System32 a fájl helye, viszont a digitális aláírás fül nálam nem jelenik meg, bár ahogy néztem, semelyik másik rendszerfolyamat esetében sem, gondolom akkor ez is win7 sajátosság lesz. Akkor ezek szerint megnyugodhatok?

[ Szerkesztve ]

(#37211) czanga válasza t72killer (#37162) üzenetére


czanga
őstag

Ezek közül az ingyenesek, és ajánlottak közül van egyértelmű győztes ha olyan kell aminek nincs nagy rendszer igénye, és jó adatbázisa van?

(#37212) dqdb válasza freeknight (#37210) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor igen, mert garantáltan a rendszerfolyamat fut. Elvileg ott is alá vannak írva, de lehet, hogy a futó folyamat miatt nem tudod lekérdezni, most nincsen kéznél telepített Windows 7 VM, hogy megnézzem. Az az ellenőrzés arról szólt volna, hogy nincsen kicsit "megpatkolva" a fájl, de annyira nem lényeges, a futási hely a legfontosabb infó, és az rendben van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37213) czanga válasza czanga (#37211) üzenetére


czanga
őstag

Bocsánat, kifutottam az időből. :R

Gyakorlatban egy Core Duo T3200-as, 3gb rammal rendelkező Acer laptopra keresek valamilyen értelmes, ingyenes megoldást, ami nem lassítja a gépet, és talán nem dobál állandóan "vegyél meg" ablakokat.
SSD lesz bele szerelve, és Windows 10-et kap.

Kerestem itt alaposan, de sokféle vélemény kering a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#37214) blattida válasza czanga (#37213) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel alapvetően minden tényleges gépterhelési tulajdonság az adott hardveres és szoftveres környezettől függ, ezért ilyet nem lehet előre pontosan megmondani, ki kell próbálni a gépeden, hogy melyik válik be a legjobban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37215) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Felmerült egy érdekes probléma nálam, ennek a hátterét lenne jó valahogy kibogozni. Azoktól érdeklődnék elsősorban akik használnak MBAM Pro változatot. Tegnap történt, hogy itt a PH politika topikjában linkeltek egy oldalt, amit meg akartam nyitni, és a MBAM blokkolta mint rosszindulatú webhelyt. Megpróbáltam közvetlenül is elérni az oldalt, de úgy se jutottam fel, csak úgy, hogy ideiglenesen kilőttem a MBAM-ot. Ez az oldal a 444.hu, ami alapvetően egy politikával foglalkozó oldal, bár szerintem elégé egyoldalú ;] , de ez nem ide tartozik most.

Természetesen megpróbáltam az oldalt a webes kizárások közé berakni IP cím alapján, tartomány hozzáadásaként, de így is blokkolja folyamatosan. Ez a helyzet minden böngésző alatt(IE11, Firefox, Edge, Chrome)
Szóval csak piszkálja a csőröm, hogy mi lehet az oka ennek a szerintem téves riasztásnak, mert ha egyszer előfordult egy oldalnál, akkor bármikor előjöhet esetleg más oldalaknál is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37216) blattida válasza pendre54 (#37215) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha a kivételekhez adod, akkor be kellene jönnie az oldalnak, függetlenül a valódi állapotától, tehát nálad az mbam nem viselkedik megfelelően. Én ugyan használom a premium változatot, de jelenleg dolgozom, így nem tudom tesztelni.
Szerintem szedd le a programot a saját takarítójával és telepítsd újra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37217) dqdb válasza pendre54 (#37215) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megnéztem, nálam elérhető az oldal, téves riasztás lesz. Az adatbázis verziószáma v2015.09.10.04, ez a jelenlegi legfrissebb.

Bár az 52321-es port kicsit furcsa.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37218) al-ma


al-ma
csendes tag

Sziasztok!

A MAC OSX Pc-re fórumban is feltettem az alábbi kérdést, de biztonsági szemmel talán más hogy látjátok.
Ez ideig eredeti Windowst használtam és jelenleg is ez fut.

"Eddig csak olvastam a bejegyzéseket, ami alapján sikeresen feltelepítettem az asztali PC-re és a Laptopra is a Yosemite Hackintosht. A telepítő USB-t Unibeast-tel készítettem, majd Multibeast-tel a drivereket raktam fel a rendszerre.
A kérdésem, mennyire használható elsődleges rendszernek biztonság szempontjából egy Hackintosh a fenti telepítéssel."

:)) Köszönöm a segítségeteket.

(#37219) bobalazs válasza al-ma (#37218) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Saját preferenciád szerint. Más is használja így, nem volt eddig rá panasz, sem biztonsági botrány.

(#37220) riki válasza GEPESZ66 (#37153) üzenetére


riki
senior tag

És chipes olvasót használsz ? Mert tudtommal az chrom alatt nem támogatott . :U

(#37221) CJ4567


CJ4567
veterán

AVG Identity Protectionja miért dobhatott a Frapsra false positivet? Oldalukról szedett, trial.

No Sana No Life

(#37222) GEPESZ66 válasza riki (#37220) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem,SMS azonosítás.

(#37223) zoli62 válasza daimonion (#37204) üzenetére


zoli62
addikt

Én használtam Mc Afee-t. Ahogy olvasgattam a leírást, úgy tűnik, ez egy hivatalosan nem supportált termék,és viselkedés alapú módszer alapján dolgozik, kvázi olyan, mint a heurisztikus víruselemzés.

(#37224) blattida válasza zoli62 (#37223) üzenetére


blattida
nagyúr

A viselkedés alapú felismerés teljesen más, mint a heurisztika, mivel az utóbbi is adatbázis alapú és az adott kód hasonlóságán alapul.
Az előbbi a nagyon friss kártevők felismerése miatt nagyon fontos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37226) dragon1993


dragon1993
őstag

Az ESET ennyire rossz lenne, megéri Bitdefenderrel váltani ?

[ Szerkesztve ]

(#37227) Cs1csó válasza dragon1993 (#37226) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ennyire nem kell aggódni, de az tény - utána lehet nézni - hogy a Bitdefender rendre a dobogón végez bármilyen laboros teszten, úgyhogy, ha már fizetsz a vírusírtóért akkor érdemes kipróbálnod a Bitdefendert. Sokszor van belőle promó akár féléves( a facebook oldalukon kapásból van 90 napos verzió). A laboros tesztektől itt a fórumon nem szokott elájulva lenni senki sem. Példák:
- Comodo IS - nem túl jók a laboros tesztejei mert ugye alapbeállításokkal tesztelik - egy jó beállítás után lehet több fals lenne, de a védelem is erősödne.
Panda free- teszteken nagyon jó de itt nem a legajánlottabb
Avast free - mostanában nem a legjobb eredményeket hozza a laboros teszteken, de itt is lehet még beállítani ezt azt (megerősített üzemmód) egyéb védelmi modulokat is lehet erősebbre venni - 3 erősségi szint van gyárilag pl. közpesen van.(nyívánvaló ezek az erősítések a több fals és esetleg nagyobb gépterhelést jelenthetnek)
- Qihoo - itt a fórumon ajánlott pedig már nem is versenyeztetik túl jó eredményeket produkált volt valami beállítások körüli hercehurca de attól még ajánlott.

(#37228) dragon1993 válasza Cs1csó (#37227) üzenetére


dragon1993
őstag

Kiróbáltam, de visszaraktam az ESS-t, érezhetően lassabb lett a Chrome.
(Pedig nem gyenge gépen próbáltam ki)

(#37229) riki válasza dragon1993 (#37228) üzenetére


riki
senior tag

Én kétszer próbáltam a Bitdefendert.Max 3 napig volt a gépemen.Nekem nem jött be,pedig a 360, Ad-Adware is ezt a motort használja, azokkal soha nem volt problémám.

(#37230) bullseye válasza dragon1993 (#37228) üzenetére


bullseye
addikt

Érdekes, hogy ESS az AV-testnél mindig nagyon lassú, közben meg legtöbb embernél kifejezetten gyors. Persze nyilván feladata, meg mintája váltogatja.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37231) Narxis válasza bullseye (#37230) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam az ESS a leggyorsabb, már nem is nézem ezt a részét a tesztnek. Különböző hardver konfig, különböző szoftver és felhasználási környezet, nem lehet objektív méréseket végezni.

Thanos was right.

(#37232) purpledonkey válasza Narxis (#37231) üzenetére


purpledonkey
tag

"Különböző hardver konfig, különböző szoftver és felhasználási környezet" sztem is erről van szó. Nálam pl a kaspersky nagyon húzza a gépet, a bitdefender tök jól ment, most trend micro maximum-ra váltottam, azzal sincs gond.

(#37233) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sógornóm a laptopját netezésre,Skype-n való beszélgetésre használja.
Viszont USB stick-el van netje.
Ezért kukapcsoltam,hogy a gép ne keressen frissítéseket,viszont így a Defender sem frissít automatikusan,ha jól tudom.
i3-as a processzor,4GB a RAM.
Melyik ingyenes vírusírtót ajánljátok,ami magyar nyelvű,s nem generál nagy adatforgalmat?
AVG free,AVAST,PANDA free,stb.

(#37234) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#37233) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Gondolom a Panda,mivel felhőben dolgozik, nagy az adatforgalma?

(#37235) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Használja valaki közületek az új Panda free-t? Ha igen mik a tapasztalatok vele?
Néztem a fentebb linkelt teszten elég jól szerepelt.

(#37236) dqdb válasza GEPESZ66 (#37233) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ingyeneset nem tudok mondani, csak egy fizetős statisztikáját: nálam az Emsisoft IS az elmúlt 24 órában összesen 12 MB-nyi adatot töltött le. Ebben benne volt a saját és a Bitdefender engine frissítése is. Rengeteg múlik azon, hogy sávszélességből oldják meg a frissítést teljes fájlok leküldésével, vagy ésszel, de több CPU-t felhasználva apróbb deltafrissítésekkel (ami egyáltalán nem biztos, hogy gyorsabb frissítést eredményez, csak kevesebb adatletöltést, és általában a gyorsaság a cél).

Azon vírusirtóknál, amelyek támogatnak offline frissítést, ott meg tudod nézni a kiadott szignatúrák méretét. A másik lehetőség, hogy vagy a sógornőd gépére, vagy egy VM-be telepített Windowsra felteszed a vizsgálni kívánt vírusirtót és a GlassWire Free-t, és megnézed, mennyit forgalmaz.

csaba1203: saját tapasztalat nincsen vele, a topikban az a konszenzus, hogy a teszten mutatott teljesítménye messze jobb a valóságban nyújtottnál.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37237) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Panda vagy Eset melyiket javasoljátok?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#37238) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Vírusirtót szeretnék cserélni. Jelenleg egy 360 Total Security-m van, de az a bajom vele, hogy mindenre beriaszt és baromi nehéz megmondani azt, hogy az ott nem egy vírus, hanem egy program amit én írtam, csak hogy egy példát hozzak. Biztos lehetne valami rajta finomhangolni, de kicsit belefáradtam már.

Van e esetleg ennél jobb? W10 x 64, 8 GB ram, Notebook 3. gen i5-ös processzor, SSD lenne a konfiguráció, tehát nem kéne az se, hogy nagyon fogja. Minimális tűzfal legyen, de főleg fájlrendszer védelem kéne, pont úgy mint a 360 TS-nél.

Akár fizetős is jó lehet, ESET-hez van egyetemi kulcsom is.

(#37239) Mikulásbá válasza Bazijoe73 (#37237) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ESS 8-és hamarosan 9. (Vasinger!-nek is)

[ Szerkesztve ]

(#37240) Bazijoe73 válasza Mikulásbá (#37239) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

És azt lehet tudni miben fog különbözni a 9 a 8-tól?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#37241) Mikulásbá válasza Bazijoe73 (#37240) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lesz pár új védelem,pl. bankolás.Itt a fórumuk,itt utána tudsz nézni. [link]

Konkrétan : [link]

[ Szerkesztve ]

(#37242) CanibelZ válasza Narxis (#37225) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Én nem is értem sokszor, hogy ezeket a teszteket hogyan csinálják. Sok helyen szoktam nézni teszteket, youtube, malwaretips stb. és az ESET szinte mindig a legjobb gépterhelés szempontjából, ezeknél a hivatalosoknál meg mindig középen cammog... Saját tapasztalatom szerint is ez a legkönnyebb fizetős megoldás, pedig voltak elég gyenge gépek is, amikre felraktam.
Bitdefendernél például tapasztaltam azt, hogy nagyon függ a konfigtól a gépterhelése.

(#37243) daimonion válasza Vasinger! (#37238) üzenetére


daimonion
senior tag

de az a bajom vele, hogy mindenre beriaszt és baromi nehéz megmondani azt, hogy az ott nem egy vírus, hanem egy program amit én írtam, csak hogy egy példát hozzak. Biztos lehetne valami rajta finomhangolni, de kicsit belefáradtam már.

Szerintem ha megnézed a riasztás ablakát akkor bizony elég egyértelmű.Nem beszélve arról, hogy a quihoo is egyértelműen jelzi hogy generic vagy heur vagy vírus.Ezt mind mind mind kiírja plusz azt is hogy mire riaszt.Egy példa ha saját progidra riaszt akkor még azt is kiírja hogy hol milyen útvonalon találta a gyanús dolgot.Azt ha az ablakban azt látod, hogy program files/ qukacka saját program.exe akkor nem hiszem hogy nem ismered fel hogy a tied és ráadásul be lehet rakni a trust listába és többet nem jelez a quihoo

(#37244) Vasinger! válasza daimonion (#37243) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze, hogy kiírja, hogy hol van és látom is, hogy a saját általam írt programra riaszt. De minden alkalommal be kell rakni whitelistbe minden exe-t ami baromira kényelmetlen, mert nem 1 programot írok csak, hanem többet.

De ettől függetlenül is ha bármi gyanúsat lát olyan nehéz feloldani, hogy kivegye a karanténból, valamilyen szinten bugos is volt, mert hiába raktam be egyszer a whitelistbe, csak másodjára jegyezte meg...

(#37245) riki válasza GEPESZ66 (#37234) üzenetére


riki
senior tag

Igen,nincs is most olyan ,ami ne a felhőt használná .Talán a Roboscan [link] ami nem ,de ő meg nagy adatbázist hív le egyszerre,meg a motort sem igazán fejlesztik. :F

(#37246) Mart10000 válasza Mikulásbá (#37241) üzenetére


Mart10000
aktív tag

De a bankolás védelem se újkeletű funkció már.

[ Szerkesztve ]

(#37247) Mart10000 válasza CanibelZ (#37242) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Sajnos túlárazott terméknek tűnik a számomra. Nem garasoskodásként írom, de szerintem ezért az árért vagy olcsóbban jobb termékek is vannak a piacon példának okáért, amit magam is használok.

(#37248) daimonion válasza riki (#37245) üzenetére


daimonion
senior tag

Roboscan Internet Security Free
Roboscan 2.5 Internet Security
Updated date : 11.10.2013

Nem tudom, hogy mennyire lehet megbízható egy olyan progi amit lassan 3 Éve :Y nem fejlesztettek.
Szerintem az Alyac egyszerűen magára hagyta az angol változatot, mert amúgy rendesen fejlesztik már a 3.5 verziónál járnak [link]

(#37249) daimonion válasza Vasinger! (#37244) üzenetére


daimonion
senior tag

Hmm Sajnos nem saját gépen vagyok ezen nincs fenn a quihoo de ha jól emlékszem konkrétan teljes könyvtárakat tudsz a kivételek közé rakni plusz folyamatokat is..Nem tudom, honnan indítod a saját programjaidat de ha az egész könyvtárat betennéd a kivételek közé akkor biztos vagyok benne, hogy nem riaszt.

[ Szerkesztve ]

(#37250) GEPESZ66 válasza daimonion (#37248) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Panda free,vagy AVG free szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.